Czy papież jest równy Bogu?

Cały świat zakochał się w nowym papieżu Franciszku. Kiedyś była Beatlmania teraz będzie Franciszkomania. Przestrzegam przed tym zachwytem; to tak jakby zachwycać się Gowinem firmującym bandę Tuska.

Tomasz Terlikowski powiedział, że papież jest zastępcą Chrystusa; z kolei ksiądz Sowa, że jego następcą. Takie rzeczy opowiadają ludzie, obeznani w Piśmie Świętym nawracający innych na Boga. A ja się pytam czy kiedykolwiek istniał człowiek który byłby godzien nosić ten tytuł ? Czy Bóg wysłał proroka, który go zapowiedział?
Nigdy nie było żadnego zastępcy Chrystusa; ludzie, którzy w niego naprawdę wierzą, czekają na jego powrót i rozprawę z obecną władzą.

"Następnie (szatan) wyprowadził Go wysoko i w jednej chwili pokazał Mu wszystkie królestwa świata. Powiedział do Niego diabeł: "Dam Ci tę całą władzę i jej przepych, ponieważ mnie ona została powierzona i mogę ją dać komu chcę. Jeśli więc oddasz mi hołd, wszystko będzie Twoje". Ewangelia wg Św. Łukasza, 4, 1-13

Już wtedy szatan miał władzę nad całym światem; czy naprawdę ktoś wierzy, że jedno z najbogatszych państw jakim jest Watykan tej władzy nie podlega? Nie, podlega i to bardzo mocno; bo Watykan wbrew złudnym przekonaniom wielu jest centrum działań światowej władzy.

Oglądaliście inaugurację pontyfikatu papieża Franciszka? Widzieliście kto tam siedział? Niemal cały świat; byli również przywódcy Unii Europejskiej; ludzie, którzy na co dzień z całych sił walczą z Bogiem lansując kolejne dewiacje i zboczenia. Jednak w Watykanie musieli się pojawić, wezwała ich góra. Pokażcie mi takiego drugiego przywódcę jak papież, przed, którym klękają królowie tego świata i całują go w rękę? Dlaczego to robią? Oczywiście, że z miłości do Boga. Czy w tym chrześcijańskim, dobrym świecie, może być inaczej? A może robią to z innych powodów; nazwijmy je bardziej przyziemnymi. Nie można w taki sposób myśleć- za to idzie się do piekła.

"Dzisiaj TVN, Polsat i inne media, nie różnią się niczym od TV Trwam"- powiedział Janusz Palikot. Oto mamy mądrość Boga w pełnej okrasie- stwórcy, który wykorzystuje złoczyńców dla własnych celów- dla naszego dobra. Bo Palikot powiedział prawdę. Czy nikogo nie dziwi, że antychrześcijańskie media nieustannie zajmują się Watykanem? Transmitują kazania papieża, przeprowadzają poważne rozmowy, podkreślają ważną rolę kościoła w współczesnym świecie- jednym słowem promują go!

A promują go, dlatego, że mu podlegają- oczywiście nie bezpośrednio bo Watykan jest na samej górze całej piramidy- ale za pomocą ich mafijnych pośredników. Niech nie łudzą się ci co sądzą, iż kościół walczy z syjonizmem- oni wszyscy tworzą jedną władzę, która prowadzi nas w jednym kierunku- na zagładę.

"Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie."- powiedział Jezus Chrystus. Pomimo tego katolicy ciągle nazywają papieża Ojcem Świętym. Jest to zabieg celowy, chodzi o odzieranie z boskości samego Boga i przekierowywanie go na papieża, fałszywego boga i przywódcę Wielkiej Nierządnicy.

Pismo Święte jest listem Boga do ludzi. Nasz Stwórca zwraca się do nas bezpośrednio; mówi nam jak mamy postępować, aby uzyskać życie wieczne. Wystarczy przestrzegać jego przekazań; miłować go oraz swoich bliźnich, wszak według uczynków będziemy rozliczani. Wmawia się nam jednak, że potrzebujemy pośredników, którzy będą nam objaśniać tajemnice Pisma Świętego. W rzeczywistości ich zadanie jest zupełnie inne; na polecenie szatana mają nas wprowadzać w błąd, zwodzić- prowadzić za rączkę na zagładę. Taki jest cel wszystkich religii.

Człowiek ma klękać jedynie przed prawdziwym Bogiem; nie przed posągiem, Matką Boską czy papieżem. Dlaczego, więc ludzie klękają przed papieżem? Czy zwróciliście uwagę, jak na niego reagują? Tak jakby był Chrystusem, który uzdrawia chorych. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dzisiaj papież, jest fałszywym bogiem. Niestety redaktor Terlikowski utwierdza nas w tym strasznym błędzie.

A jaki jest cel tej operacji? Taki sam jak każdej religii oraz zjawiska, które gromadzi wokół siebie masy. Prowadzić nas w określonym kierunku- na samym końcu papież nakaże nam umiłować Antychrysta, a szczerze kochający Boga katolicy uczynią to bez większej krępacji i będą oddawać pokłony szatanowi: "Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie"- woła do nas Bóg.

O jakie grzechy może chodzić? Homoseksualizm, pedofilia- czy te grzechy nie zasługują na miano "pucharu obrzydliwości"? Nie jest to problem tylko kościoła- ale całej władzy światowej, która wielbi szatana. Tego typu zboczenia, które chce się teraz zalegalizować zawsze były kluczowym punktem seansów okultystycznych. Między innymi dlatego Bóg dwukrotnie zburzył Świątynie Salomona. Naród Wybrany, który został w taki sposób doceniony wielbił diabła w domu Boga!Tak ludzie odwdzięczyli się swojemu Stwórcy.Od ponad 2000 lat nic się nie zmieniło, rządzą nami potomkowie tamtych ludzi- wyznawcy Baala z synagogi Szatana.

Dziwisz się, że tak źle jest na świecie? Że kryzys ekonomiczny niszczy nas? Że toniesz w kredytach i chodzisz na smyczy banksterów? Jak myślisz kto rządzi tym światem; Bóg który stworzył
bezbronne, niewinne zwierzęta, czy diabeł, który cieszy się z każdego upadku ludzkości? Pokładasz nadzieje w kościele? Zastanów się dlaczego nasz papież oraz cały Watykan tak mocno zaangażował się w popieranie UE? Teraz chcesz z niej wyjść, bo lansuje marksizm kulturowy? Czyżby Duch Święty, aż tak mocno
się pomylił? Zastanów się dlaczego kościół w dawnych czasach napadał, rabował, mordował braci chrześcijan. Zastanów się o kim jest ten cytat:

"Chodź, ukażę ci wyrok na Wielką Nierządnicę, która siedzi nad wielu wodami, z którą nierządu się dopuścili królowie ziemi, a mieszkańcy ziemi się upili winem jej nierządu. I zaniósł mnie w stanie zachwycenia na pustynię. I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej,pełnej imion bluźnierczych,mającej siedem głów i dziesięć rogów.A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu.A na jej czole wypisane imię - tajemnica:"Wielki Babilon.Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi".I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa,a widząc ją bardzo się zdumiałem. I rzekł do mnie anioł:"Czemu się zdumiałeś?"- Obj. 17.1- 17.7.

Święty Jan, któremu objawiono tą tajemnicę widząc Wielką Nierządnicę mocno był zaskoczony. A skoro on był zdziwiony, to jak narody będą zaskoczone, kiedy zostanie im objawiona prawda. Wielka Nierządnica wspaniale się maskuję i nieustannie nas zwodzi.

Które miasto leży na 7 górach? Które państwo ma władze nad wieloma narodami ("Chodź, ukażę ci wyrok na Wielką Nierządnicę,która siedzi nad wielu wodami, z którą nierządu się dopuścili królowie ziemi, a mieszkańcy ziemi się upili winem jej nierządu.") Kto urządzał Wielką Inkwizycję i palił braci chrześcijan na stosie? ("I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa, a widząc ją bardzo się zdumiałem.") Które państwo świeci się bogactwem ("A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości
i brudów swego nierządu.")

Wnioski wyciągnij sam; nie musisz się ze mną zgadzać. Jeżeli wierzysz w Boga to pamiętaj o jednym; nie ufaj nikomu, czytaj Biblię i wierz w Słowo Boże. „Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.”- mawiał Jezus Chrystus.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

22-03-2013 [07:38] - ruisdael | Link:

A pisz, wymaluj, świadek Jehowy.

Obrazek użytkownika Radosław

22-03-2013 [07:50] - Radosław | Link:

Świadkowie Jehowy odgrywają taką samą rolę co inne religie, co nie znaczy, że w niektórych sprawach nie mają racji.

Obrazek użytkownika Oona

22-03-2013 [12:49] - Oona | Link:

to nie zadna religia... to najzwyklejsza sekta!
Jako sekta nie odgrywaja absolutnie zadnej roli w
porownaniu z innymi religiami.

Obrazek użytkownika aszanti

22-03-2013 [09:36] - aszanti | Link:

Oto całkiem udatnie przedstawiony jeden z celów reformacji: zniszczyć Święty Kościół Chrystusa.
Luter posunął się jeszcze dalej twierdząc, że Bóg jest szatanem a więc jest w Nim wewnętrzna sprzeczność.
Teraz mamy realizację tej obłędnej ideologi. Po komunizmie jest neolewica i ideologia gender ...
Rodzina wrogiem dziecka, zmiana języka, znaczenia słów. Już nie można się porozumieć ...

Obrazek użytkownika dogard

22-03-2013 [09:51] - dogard | Link:

czleku nawiedzony przez pieronkoPOdobnych..

Obrazek użytkownika ruisdael

22-03-2013 [10:13] - ruisdael | Link:

W swej naiwności myślałem, że tu są sami swoi. A tymczasem...ała. Baczność!!!

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

22-03-2013 [11:10] - Jolanta Pawelec | Link:

Ty jesteś kefas - skała. - powiedział o Piotrze.
I na nim zbudował Kościół. Jak obiecał.
I żadne "bramy piekielne" nie przemogą go - mam nadzieję - Bo jak dotąd Mądrość rozbija się
o Łaskę Ducha Świętego, który wieje kędy chce. Mam nadzieję, że zawita do Autora. Proszę się czuwać - świadomie.

Obrazek użytkownika epopeja

22-03-2013 [11:16] - epopeja | Link:

herosem był papież co to do ostatniej chwili jaki i ten co zrezygnował przed czasem

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

22-03-2013 [12:35] - Paweł Chojecki | Link:

W tym aspekcie Pan błądzi (a jest to aspekt kluczowy dla właściwego odczytania Biblii):

"Pismo Święte jest listem Boga do ludzi. Nasz Stwórca zwraca się do nas bezpośrednio; mówi nam jak mamy postępować, aby uzyskać życie wieczne. Wystarczy przestrzegać jego przekazań; miłować go oraz swoich bliźnich, wszak według uczynków będziemy rozliczani."

Proszę pochylić się nad objawieniem Pisma i samodzielnie wyciągnąć wnioski:

"8. Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga:
9. nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.
10. Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.
Ef 2:8-10 (BT)

"11. I widziałem, wielki biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.
12. I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
13. I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
14. I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
15. I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.
Obj. 20:11-15 (BW)

cdn
 

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

22-03-2013 [12:36] - Paweł Chojecki | Link:

Gdyby miał Pan rację w cytowanym fragmencie, historia zbawienia zakończyłaby się na Przymierzu z Mojżeszem (przykazania):

"9. Tak więc ci, którzy są ludźmi wiary, dostępują błogosławieństwa z wierzącym Abrahamem,
10. Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu, są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu.
11. A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie.
12. Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie.
13. Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie,
14. Aby błogosławieństwo Abrahamowe przeszło na pogan w Jezusie Chrystusie, my zaś, abyśmy obiecanego Ducha otrzymali przez wiarę."
Gal. 3:9-14 (BW)

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

 

Obrazek użytkownika Radosław

23-03-2013 [09:10] - Radosław | Link:

Kompletnie Pana nie rozumiem, przecież przywołał pan cytaty potwierdzające moja tezę:
"Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili."
"I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach."
" I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich."

Dziękuje i pozdrawiam

 

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

24-03-2013 [02:38] - Paweł Chojecki | Link:

Obawiam się, że Pan nie żartuje. Widzi Pan w tekście tylko to, co Pan chce zobaczyć, a pomija treści przeczące Pańskim poglądom. Gdy obserwuję takie zjawisko, zawsze jestem zadziwiony.

Oto co Pan wyciął:

8. Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga:
9. nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. (tu Pańska teza zanegowana jest wprost, otwartym tekstem: NIE Z UCZYNKÓW) Ef 2:8-10

15. I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego. ( W księdze żywota nie w księgach uczynków)
Obj. 20:11-15

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

22-03-2013 [12:44] - Jęzory Pasiukowski | Link:

.

Obrazek użytkownika Emigrant Szkot

22-03-2013 [14:42] - Emigrant Szkot | Link:

O nich wlasnie pisze....

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

22-03-2013 [15:20] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Ponieważ przeczytałem uważnie - napisałem to co napisałem. Autor komentowanego wpisu nie przepuszcza żadnej okazji do tego by nie dokopać Kościołowi Katolickiemu a mnie, jako ortodoksyjnego katolika, bardzo takie brednie irytują. Cały ten słowotok autora jest pozornie uzasadniany cytatami biblijnymi, ma zaś jedną myśl przewodnią: zohydzić Kościół Katolicki.

Obrazek użytkownika Emigrant Szkot

22-03-2013 [15:59] - Emigrant Szkot | Link:

Jestem tez ortodoksyjnym katolikiem, i tez to widze. Ktos powiedzial, ze sensem istnienia protestantyzmu jest walka z Kosciolem Katolickim i gdyby Katolicyzm zniknal, nastepnego dnia zniknie tez protestantyzm. Wyroslem w Polsce w miescie wielowyznaniowym, na emigracji, tu gdzie mieszkam, w miescie sredniej wielkosci jest chyba ze 20 kosciolow roznych protestanckich wyznan.
I ta ich ledwie skrywana agresja wobec Katolicyzmu.
Biedni, wykastrowani z sacrum ludzie, ktorzy w glebi duszy zazdroszcza katolikom ich wiary.
Bylem w Utrechcie, bodajze w 1986 roku, podczas wizyty Jana Pawla II w Holandii. Na murach wisialy zdjecia Papieza na tle tarczy strzelniczej i podpis: Kill the pope....
Znam tez wielu bardzo uczciwych protestantow, ale...
Zalaczam link do filmu [pokazujacego do czego doprowadzil protestantyzm w Szwecji...

http://www.obiektywnie.com.pl/...

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

22-03-2013 [19:27] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Pozdrawiam ze szklaneczką Glenfidicha:)

Obrazek użytkownika Emigrant Szkot

22-03-2013 [19:47] - Emigrant Szkot | Link:

Pozdrawiam ze szklaneczka szkockiej whisky:)

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

22-03-2013 [20:51] - Paweł Chojecki | Link:

Gdyby teza: "sensem istnienia protestantyzmu jest walka z Kosciolem Katolickim i gdyby Katolicyzm zniknal, nastepnego dnia zniknie tez protestantyzm" była prawdziwa, na przestrzeni historii powinniśmy obserwować dwa zjawiska:

1) Protestantyzm powinien rozwiajać się najdynamiczniej w krajach silnie katolickich;

2) Gdy protestanci znaleźliby się w środowisku pozbawionym katolików, szybko zdegenerowaliby się.

Obu zjawisk nie widać. Widać za to zjawiska odwortne. Protestantyzm najsilniej rozwinął się w USA, Australii i Nowej Zelandii - w praktycznej izolacji wobec katolicyzmu. W krajach tradycyjnie najsilniej katolickich (np. Włochy, Polska, Hiszpania) jest zjawiskiem marginalnym.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Emigrant Szkot

22-03-2013 [21:34] - Emigrant Szkot | Link:

...Protestantyzm powinien rozwiajać się najdynamiczniej w krajach silnie katolickich...

A co ma protestantyzm do zaproponowania krajom katolickim. Kolejna 357 -ta sekte powstala przez paczkowanie, czy tez w miejsce cudnych swiatyn katolickich, "koscioly" wygladajace jak kurniki, czy tez przerobione na burdele jak najstarszy kosciol w Amsterdamie Oude Kerk?

...Gdy protestanci znaleźliby się w środowisku pozbawionym katolików, szybko zdegenerowaliby się...

No i sie zdegenerowali.
Link raz jeszcze:

http://www.obiektywnie.com.pl/...

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

22-03-2013 [21:56] - Jęzory Pasiukowski | Link:

"Gdy protestanci znaleźliby się w środowisku pozbawionym katolików, szybko zdegenerowaliby się.Obu zjawisk nie widać. Widać za to zjawiska odwrotne. Protestantyzm najsilniej rozwinął się w USA, Australii i Nowej Zelandii"

A co ma piernik do wiatraka, tzn. degeneracja społeczeństw protestanckich versus silny rozwój protestantyzmu w USA, czy Australii?
Czy Pan żartuje pisząc, że nie widać degeneracji społeczeństw protestanckich? Dzięki Bogu w krajach tradycyjnie katolickich istnieje jeszcze dzięki ludziom Kościoła silny opór wobec całej społeczno-obyczajowej zgnilizny, na którą tak łatwo pozwala protestantyzm. To co Pan pisze to demagogia i bełkot, cyniczne żonglowanie słowem szczególnie szkodliwe dla ludzi, którzy łapią jedynie sens 3 pierwszych wyrazów w zdaniu.

Obrazek użytkownika Emigrant Szkot

22-03-2013 [13:30] - Emigrant Szkot | Link:

No to mamy tutaj wojne religijna pomiedzy "bracmi odlaczonymi" od rozumu...

Obrazek użytkownika violana

22-03-2013 [16:32] - violana | Link:

Co za herezje .

Obrazek użytkownika gregoz68

22-03-2013 [18:52] - gregoz68 | Link:

to wybrali tego c... co to....

Uwazuj abyś od swej własnej mondrości nie poległ

Obrazek użytkownika Radosław

23-03-2013 [09:17] - Radosław | Link:

Niech mi Pan powie, dlaczego nazywa pan papieża papieża Ojcem Świętym? Przecież Chrystus mówił, ze ojcem można nazywać tylko Boga.

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

23-03-2013 [09:46] - Jolanta Pawelec | Link:

nasza kultura jest szczodra, wspaniałomyślna - to my do niej nie dorastamy.
Przypomnę Panu tylko Mirona Białoszewskiego- durszlak jak monstrancja,
podłoga - żywa jak krew, piec - święty a została 'naga jama".... itd

Proszę Pana - albo wszystko jest i jest święte - albo .... no właśnie.
Święty Pan zastępów i każdy w Jego "stadzie" i chleb, i ziemia , i woda, i ... i...
Niech Pan zapyta Japończyków, Afrykanów ... no i wszystkie religie (od buddystów
począwszy). Kłaniajmy się - bo święte jest stworzenie Boga.

Ja nie rozumiem "ścisłego" trzymania się litery. Litera to tylko palec - wskazujący na inna rzeczywistość.
Powodzenia - wszystko przed Panem.

Obrazek użytkownika Radosław

23-03-2013 [12:01] - Radosław | Link:

" Nic nie dodacie do tego, co ja wam nakazuję, i nic z tego nie odejmiecie, zachowując nakazy Pana, Boga waszego, które na was nakładam" Pwt 4:2

Może, dlatego.

 

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

23-03-2013 [13:59] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Oblatany Pan jest w cytatach z Biblii to sobie Pan znajdzie; faryzeusze zarzucali Jezusowi i jego uczniom, że łuskali kłosy w szabat, łamiąc tym samym jeden z jego zakazów. Więc pytam, bo Pan tak literalnie traktuje Pismo Święte - kiedy Pan łuskał ostatnio te kłosy?
Po drugie - gdzie w Biblii jest napisane, że należy korzystać z internetu, szczególnie z portalu naszeblogi.pl? Łamie Pan kolejny kanon. Nie wiem czy Pańscy starsi i mądrzejsi bracia w wierze są tego świadomi.

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

23-03-2013 [14:32] - Jolanta Pawelec | Link:

myśli własnych, które was zwodzą.
Nie ujmiecie nic - z nakazu miłości, która jest pierwsza
( więc nie ujmujmy na rzecz tego co nam się wydaje albo naszym guru).

...z tych trzech największa jest Miłość. --- A czemu nas na nią nie stać?
Bo chcemy nauczać PRAWA!

Gdyby PRAWO było sprawiedliwością Boga - któż by się ostał.
Gdyby nie kochał...
To nie prawo nas dźwiga - uzdrowieni jesteśmy przez Miłość - Miłością. I to nie jest
litera - to Życie. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika tagore

22-03-2013 [19:45] - tagore | Link:

Cieszę się ,że próby przeforsowania reformacji w Rzeczypospolitej
nie przeszły choć wojny Szwedzkie drogo kosztowały.Cieszę się
podobnie jak indianie ameryki południowej tworzący często 70 80 % społeczeńst
swoich krajów w przeciwieństwie do szczęściarzy z ameryki północnej
gdzie koloniści wsparci właściwą religią rozwiązali ostatecznie ich kłopoty.
Do dziś w W .Brytanii premier nie może być katolikiem. Grunt to dobry pijar.

tagore

Obrazek użytkownika Ewakropkapl

23-03-2013 [12:20] - Ewakropkapl | Link:

Niestety, w tekście wielki chaos i nieznajomość kanonów wiary.
- Papież- w naszej kulturze, z szacunku oraz uznania jego namaszczenia Duchem Św. nazywany jest Ojciec św., w odróżnieniu od Boga-Ojca. Ponadto jest(ma być) n a ś l a d o w c ą Chrystusa, a z całą pewnością jest następcą św. Piotra i to są aksjomaty. Kto mówi o papieżu jako o następcy (czy zastępcy) Jezusa, ten bredzi.
Klękamy (czy nisko się kłaniamy) przed papieżem, nie tylko z szacunku ad personam, ale przede wszystkim dając świadectwo naszej wiary, iż uznajemy jego funkcję, jako pomazańca wskazanego przez Boga, więc w ten sposób, w istocie oddajemy cześć samemu Bogu. Stad też zrównywanie Papież z szefami państw jest nieuprawnione.
Wszystkie dogmaty religii katolickiej są nieustannie "przeinterpretowane", bądź fałszowane.

Obrazek użytkownika Radosław

23-03-2013 [13:41] - Radosław | Link:

Chce Pani powiedzieć, że papieże, którzy popełniali ciężkie zbrodnie robili z natchnienia Boga?
 

Obrazek użytkownika violana

23-03-2013 [14:11] - violana | Link:

Jasno Pani to wyłożyła.Dzięki.

Obrazek użytkownika Radosław

23-03-2013 [15:57] - Radosław | Link:

Cześć Bogu oddaje się przestrzegając przykazań oraz Jego Prawa. To co pani robi to bałwochwalstwo- czci pani stworzenie, a nie samego Stwórcę.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

23-03-2013 [18:29] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Ten facet i tak wie swoje, więc szkoda klawiatury na merytoryczne tłumaczenia. Gdyby Pan Radosłw był np. feministką to przy pomocy wyrwanych z kontekstu cytatów udowadniałby Pani, że Bóg jest kobietą albo że Jezus był pierwszym na świecie zwolennikiem gender, czy też jakąkolwiek inną bzdurę. Ten gość i jemu podobni mają jeden cel - zohydzać Kościół Katolicki. Ciekawe dlaczego tego typu sekciarze obsikują wyłącznie Kościół Katolicki a nie inne sekty, kościoły czy grupy wyznaniowe? Dlaczego gdy szydzi się z katolików, to Pan Radosław oburzonych tym faktem wzywa do większego dystansu, luzu i otwarcia?
Panie Radosławie - poróbmy sobie jaja z jehowców - np. dlaczego jehowiec zawsze chodzi z dużą torbą? Żeby mu się pomieściły preparaty Amway'a. Panie Radosławie - wierzę, że się Pan uśmiechnął - z luzem i otwartością...

Obrazek użytkownika Ewakropkapl

23-03-2013 [22:38] - Ewakropkapl | Link:

Te ostatnie wpisy "chama"(jak się sam określa)są poza dopuszczalnym poziomem, więc możliwością debatowania. Szkoda człowieka.
Ciekawe, że nic nie "załapał" oglądając tv-trwam...