Szalejowy Stefek

We wtorek w programie „Kropka nad i” Moniki Olejnik, czołowy polityk rządzącej Platformy Obywatelskiej, Stefan Niesiołowski po przedstawieniu mu szokującego raportu Fundacji Maciuś o bardzo znacznym odsetku głodnych polskich dzieci, powiedział w swoim niepowtarzalnym stylu:
 
„Myśmy cały szczaw wyjedli z nasypu i wszystkie śliwki jedli. Dziś te wszystkie śliwki leżą, dzieci grają piłkę, szczawiu nikt nie zjada. Ja nie mogę słuchać o tym. Nie wierzę w dane Fundacji Maciuś.”
 
Od razu cały Internet oraz media zaroiły się od komentarzy, typu „Niesiołowski na szczawiu chowany”, „Niesiołowski królem szczawiu”, „Szczaw dla głodnych dzieci”, itp. Niektórzy starali się wykazać, iż spożywanie zbyt dużych ilości szczawiu może szkodzić zdrowiu.
 
Wszyscy zapominają, iż Niesiołowski jest specjalistą od muszek, a nie roślin. Może więc pomylił szczaw z . …. szalejem, rośliną występującą m.in. przy rowach. Rośliną zawierającą silnie trujący wielonienasycony alkohol – cykutoksynę (stąd jego inna nazwa – cykuta). Najważniejszymi objawami zatrucia szalejem są: ślinotok, rozszerzenie źrenic, a także postępujące zmiany w mózgu.
 
Jedząc szalej, nasz bohater stopniowo uodpornił się na jego trucicielską moc. Jednocześnie doszło u niego do nieuniknionych zmian ….. natury charakterologicznej. Pośród wielu zwyczajowych nazw szalej nazywany jest też …… szaleńcem oraz blekotem.
 
Wielki słownik języka polskiego zawiera wyrażenie - najeść się szaleju, które tłumaczy: „mówić, zachowywać się nieprzytomnie, nieopanowanie; szaleć, bredzić”.
 
W innych słownikach wyrażenie to tłumaczone jest jako:
- ocipieć,
- ogłupieć,
- oszaleć,
- otumanić,
- poszaleć,
- powariować,
- sfiksować,
- zbałwanieć,
- zbzikować,
- zdurnieć,
- ześwirować,
- zgłupieć,
- zidiocieć,
- zwariować
 
Pilni obserwatorzy polskiego życia politycznego, a szczególnie kariery b. wicemarszałka sejmu od lat próbowali ustalić nazwę zażywanego przez niego specyfiku.
 
Wymyślano nazwy wielu zagranicznych środków. A może odpowiedzialnym za wszystko jest powszechny, polski szalej pospolity?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Basia

08-03-2013 [08:07] - Basia | Link:

Pan Stefan Niesiołowski musi ponieść karę za niszczenie z premedytacją Polski naszej Ojczyzny. Bez tego nie wyobrażam sobie rządów Nowego Rządu!!!Najmniej dożywocie. Chociaż myślę, że należy wprowadzić karę ostrzejszą! Dla ostudzenia zapędów potencjalnych judaszów, którym tak świetnie się tu żyje na koszt nasz, naszych dzieci, wnuków i prawnuków. Myślę, że publiczne ukaranie miałoby wartość edukacyjną!I tego się nie bójmy! Tego naucza nasza religia!

Obrazek użytkownika Godziemba

08-03-2013 [17:24] - Godziemba | Link:

W żadnym wypadku nie bronię tego osobnika. Osobiście zadawoliłoby mnie skuteczne i bezterminowe odizolowanie tego osobnika od reszty narodu.

Obrazek użytkownika rzeczpo

13-03-2013 [12:51] - rzeczpo | Link:

Niesiołowski palną głupotę jakich mało, i w mediach cisza o tej niefortunnej wypowiedzi. Natomiast, gdy Wałęsa powiedział do rzeczy i z sensem, wszyscy raptem oburzyli się na de facto słuszną wypowiedź..

PS. Zapraszam wszystkich do poczytywania mego blogu, amatorski, ale zawsze coś:
http://inaczejnizwszyscy.wordp...