Czy Związek Sowiecki to Rosja?

Otrzymałem po rosyjsku komentarz do mego artykułu „Co nam zostało po Stalinie” od „stukacza i czekisty” wykpiwający polskie brednie na temat Stalina.
Nie wiem czy autor jest Rosjaninem czy tylko udaje, ale jego wypowiedź pasuje jak ulał do promowanej przez reżim Putina stalinowskiego pojęcia Rosji.
Dla formalności trzeba wyjaśnić, że Stalin aż do zakończenia wojny uchodził za Gruzina i tak uczono tego w sowieckich szkołach, nawet jego gruzińskie wierszyki przytaczane w podręcznikach szkolnych były traktowane, jako wiekopomny dorobek kultury gruzińskiej i wielki wkład w kulturę sowiecką. Naród rosyjski i inne narody uciemiężone w Sowietach zostały przekształcone w naród „sowiecki”.
Stalin jeszcze w Jałcie tłumaczył Rooseveltowi, że Lwowa Polsce oddać nie może, bo car w czasie I Wojny Światowej po zdobyciu przez Brusiłowa Lwowa /tylko przejściowo/ skorzystał z okazji i inkorporował Lwów do Rosji. I jeżeli on Gruzin odda Lwów Polakom to Rosjanie stwierdzą, że Rosjanin car włączył a Gruzin Stalin oddał, nie wypada mu czynić tego Rosjanom.

Reżim bolszewicki od samego początku był antyrosyjski w sensie historycznej tradycji rosyjskiej, niezależnie od formalnego odcięcia się od Rosji, co było powodem odmowy płacenia rosyjskich długów. Istotnym elementem tego było niszczenie rosyjskiej cerkwi tak zajadłe, że wraz z ludźmi i obiektami cerkiewnymi niszczono też dorobek rosyjskiej kultury. Mordowano najlepszych przedstawicieli rosyjskiej inteligencji, ludzi sztuki i nauki, nie oszczędzono nawet tych, którzy z powodów ideowych włączyli się w sowiecki system jak Majakowski, Jesienin, Gorki i inni.

We władzach bolszewickich było bardzo mało rodowitych Rosjan, najlepszym tego wyrazem był ostatni skład biura politycznego WKP /b/ za życia Lenina:
-Lenin /Ulianow/ pochodzenia tatarsko żydowskiego, Trocki /Bronstein/, Zinowiew /Apfelbaum/, Kamieniew /Rosenfeld/, Stalin /Dżugaszwili/ oraz zastępcy, którzy wyjątkowo występowali pod swoimi nazwiskami – Feliks Dzierżyński i Sergo Ordżonikidze, był jeszcze Swierdłow /Moszkowicz/, ale zmarł przed Leninem.
W całym tym gronie nie było ani jednego Rosjanina.
Należy podkreślić, że w odróżnieniu od Hitlera bolszewicy doszli do władzy drogą nielegalną i nie uzyskali poparcia narodu rosyjskiego w jedynych wyborach, które wprawdzie odbyły się już pod władzą bolszewicką i z udziałem ich terrorystycznych nacisków i przemożnej propagandy, ale jeszcze dawały ludziom możliwość określenia swego stosunku do bolszewików. Były to przeprowadzone 25 listopada 1917 roku wybory do „konstytuanty” – parlamentu, który według zamierzeń rządu tymczasowego, obalonego w międzyczasie przez bolszewików, miał opracować konstytucję wolnej Rosji.
Wybory te bolszewicy przegrali uzyskując tylko 175 mandatów na ogólną liczbę około 750. Rozpędzili zatem konstytuantę siłą.

Okrutne prześladowania i mordowanie ludzi zaczęło się jeszcze za życia Lenina natychmiast po zagrabieniu władzy przez bolszewików, objęte nimi były wszystkie narody podległe caratowi ze szczególną zawziętością w stosunku do Polaków, którzy nie dali się zbolszewizować, ale przecież najwięcej ofiar padło wśród Rosjan i to nie ominęło najlepszych przedstawicieli tego narodu.

W miejsce wielkiego dorobku rosyjskiej kultury bolszewicy zaczęli wprowadzać swoistą antykulturę zniewolenia i bałwochwalczy kult Stalina, niezależna twórczość kultury została zniszczona, a to miejsce wprowadzono propagandę na przerażająco niskim poziomie. Splugawiono język rosyjski, zniszczono obyczaje, tradycje, życie rodzinne, a specyficzną rosyjską wylewność i skłonność do dialogu zastąpiono ponurym milczeniem i donosicielstwem.
Stworzono państwo w państwie „archipelag gułag” ludzi uwięzionych i skazanych na katorżną pracę, wprowadzono masowe mordowanie niewinnych ludzi, a na Ukrainie w odwet za opór przeciwko kołchozom skazano miliony na śmierć głodową. Wyzbyto ludzi ze wszelkiego mienia, a przez masową eksterminację stworzono miliony „bezprizornych” – dzieci pozbawionych domu i środków do życia. Traktowano je, jako źródło dla wychowywania zawodowych morderców i sadystów na służbie czekistowskiej.
Jeżeli taki kraj miał być Rosją to rodzi się pytanie gdzie byli ci Rosjanie, dla których to państwo miało być ojczyzną, bo wszyscy pozostali byli traktowani, jako państwowa własność, wyzbyta z czegokolwiek osobistego.
Za czasów Lenina państwo bolszewickie służyło niewielkiemu gangowi przywódców partii, ale z chwilą dojścia do władzy Stalina skład tego gangu coraz się zwężał aż do pozostawienia tylko jednego właściciela, któremu wszyscy inni niezależnie od zajmowanego stanowiska mieli służyć. Uprzywilejowani mogli cieszyć się z apanaży niedostępnych dla pozostałych, ale tylko tak długo jak na to pozwolił „gospodarz” a każde pozbawienie łask wiązało się najczęściej z utratą życia i ciężkim więzieniem dla rodziny.

Kiedy w czasie wojny okazało się, że obywatelom Związku Sowieckiego nie bardzo się chce bronić takiej „ojczyzny” powrócono do retoryki wielkorosyjskiej i otworzono cerkwie. Stalin zorientowawszy się w sytuacji określił się po wojnie, że jest Rosjaninem pochodzenia gruzińskiego, było mu to potrzebne dla wyrównania parytetów z rzeczywistymi bohaterami tej wojny – Rosjanami takimi jak Żukow, Koniew czy Tołbuchin a nawet z takimi, których nazwiska wskazywały na nierosyjskie pochodzenie jak Rokossowski, Malinowski, Sokołowski, Wasilewski czy Jeromienko.
Od tego czasu zaczęło się wychwalanie wszystkiego, co rosyjskie począwszy od noża Kolesowa, a nawet „klatka Schodowa” jak sobie zrobiono drwinę z tej idiotycznej propagandy.
Tylko, że to ciągle nie była Rosja, a raczej jej koszmarna karykatura i tak właściwie ciągnie się to po dzień dzisiejszy, Rosja okrojona do niby etnicznego obszaru jest niby federacją tylko nie wiadomo czego bo kraje wchodzące w skład tej „federacji” mają podobne prawa do autonomii jak sowieckie republiki, najlepszym przykładem jest Czeczenia.
Współczesną elitę rosyjską tworzą byli czekiści, którzy „sprywatyzowali” sobie Rosję i podzielili się nią z międzynarodową mafią, odczuwa się wprawdzie narastający proces odradzania prawdziwej „prawosławnej” Rosji, ale jest on dopiero w początkowej fazie. Jak na razie naród rosyjski w minimalnym stopniu partycypuje w rządzeniu krajem i podziale dóbr dochodu narodowego.
Tęsknota za caratem jest sprytnie wykorzystywana dla odtworzenia powierzchownego blichtru z miliardowymi kosztami odnowy Kremla i odbudowy cerkwi Zbawiciela stanowiącej wotum za zwycięską wojnę z Napoleonem.
Obecny reżim chętnie widzi samodzierżawie caratu, jako wzór dla swojej pozycji, ale dla narodu rosyjskiego niczego dobrego z tego nie widać.
Rosja, ażeby uratować swoje istnienie zagrożone katastrofalnym spadkiem przyrostu naturalnego i plagami społecznymi, musi radykalnie zmienić oblicze swego państwa z satrapii zagrażającej wszystkim wokół na kraj dbający o dobro swoich obywateli, a przede wszystkim pielęgnujący chrześcijańską kulturę, z której się wywodzi. Dla tego celu powinna zmienić swe oblicze rosyjska cerkiew prawosławna, poniechać hermetycznego zamknięcia na rzecz gotowości do otwartego współdziałania z innymi chrześcijanami w dziele odrodzenia tej kultury.
Zwiastunem tej postawy był wspólny list rosyjskiej cerkwi z episkopatem kościoła katolickiego w Polsce, tylko że treść tego listu została w Polsce odczytana we wszystkich kościołach, a w Rosji tylko w jednej cerkwi.
Droga do odrodzenia prawdziwej Rosji dla Rosjan jest jeszcze daleka.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika fritz

20-02-2013 [13:16] - fritz | Link:

Ciekawe pytania.

Obrazek użytkownika NSZ-ZJ

20-02-2013 [23:02] - NSZ-ZJ | Link:

DIABEŁ czyli talmudyczny ''mesjasz''

Obrazek użytkownika Rudy102

20-02-2013 [15:37] - Rudy102 | Link:

Tak samo możnaby powiedzieć, że Rosjanie to nie Rosjanie, bo jak Mongołowie tam wpadli to wielokrotnie zgwałcili każdą ruską kobietę i ruski to nie ruski tylko pół-mongoły. No i idąc dalej tym tokiem rozumowania, za ruskie zbrodnie odpowiedzialni są Mongoły a nie ruski.
Tfu-sofistyka.

Obrazek użytkownika krassus

21-02-2013 [21:27] - krassus | Link:

Tytul taki raczej onetowski, wstyd.
Mam znajomego ktory spedzil pare lat na Kolymie, pozniej podebrali
go andersowcy jako dziecko i przywiezli do Wloch.
Jego zdjecie, 10-letniego chyba chlopca wygladajacego jak starzec
obieglo wtedy caly swiat.
I on mi powiedzial, ze przezyl dzieki sasiadom rosyjskim.
Dodal, ze ludnosc w Rosji jak wszedzie, ale wladza zawsze - czy to Rosja,
czy Sowiety - po prostu zabojcza i nieludzka.

Obrazek użytkownika gregoz68

20-02-2013 [15:51] - gregoz68 | Link:

Tworzą iluzje. Wielorakie iluzje. Te najlepsze dla zapadników, inno i innej swołoczy ma przypominać m.in prawie biblię Lwa Tołstoja Wojna i Pokój. Jest ten syf popularny? Jest. To trza na tym grać. W największym skrócie święta Rosja - obozowisko św. Franciszków, filozofów i tych na samym dole... została napadnięta. Bóg karze napastników a przy okazji odosobnione przypadki umysłowej zdrady. Dużo tam Boga w niebiesiech. Główny bohater myśli, że ginie i spogląda w niebo. Oryginalne.
Czytałem to kiedyś ze wstępem genialnego Jarosława Iwaszkiewicza. Nawet on ocenił to dzieło {genialne]... genialnym. Na szczęscie dla... siebie... z pewnymi zastrzeżeniami. Bynajmniej nie chodzi tu o wyższość urody ruskich "przyciężkawych" krasawic nad Polkami. Zdobył się ten nasz "górnik" na lekką krytykę Lwiej oceny postaci Bonaparta.

Obrazek użytkownika Prosto Ivan

20-02-2013 [19:35] - Prosto Ivan | Link:

Katolicy nie są niczym lepsi od zbrodniarzy bolszewickich i sowieckich.
Macie pierwszeństwo, gdy chodzi o zbrodnie, popełnione na niewinnych ludziach(i to w skali Swiatowej!).
Wyprawy krzyżowe okazały się jednym z największych dramatów średniowiecznego świata, a
"Swieta inkwizicja katolicka", - to NKWD + Gestapo, razem wzęte...
Jan Pawieł Drugi już przeprośił Swiat za okrutne zbrodnie Inkwizicji Katolickiej.
IPN pewnie musi najperw zabronić działalność Kościoła Katolickiego (według starszeństwa)
i tylko potem przyjdzie kolej na bolszewików i komuchów.

Co zostało Państwu po Stalinie?

Danzing, Breslau oraz Stettin. Za mało?

Obrazek użytkownika wiskla61

20-02-2013 [20:50] - wiskla61 | Link:

Iwanie. Prosto odpowiedz na fakty i pytania Sołżenicyna, Bukowskiego-chuligana, Suworowa, Sołonina.
Ile milionów Rosjan wdeptał w świętą rosyjską ziemię "Stalin we krwi skąpany" (cytuję za Woskrestnyj wieczer red. Sołowiowa). Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Prosto Ivan

20-02-2013 [22:44] - Prosto Ivan | Link:

Pan sie myli. Rosja, to naprawdę "nieludska ziemia".
Nie cenimy swych Kuklińskich, na tyle, jak to robią Polacy.
Uwazamy Państwo nawet za prawdziwych idiotow, gdy Państwo wznoszą mu pomniki.
Proszę nie zwracać na to żadnej uwagi. Jesteśmy ruskie aziaci.
Nie jesteśmy w stanie tolerować ani zdrajcow, ani pedoli.
To jest dla Państwa rzecz normalna, bo jesteście już dziś niby prawdziwi europejczycy.
Yankiesi takich lubią

Obrazek użytkownika wiskla61

21-02-2013 [00:04] - wiskla61 | Link:

Iwan. Ja nie oceniam: lepsi, gorsi. Rosjanie i Polacy mieliśmy tak odmienne dzieje, że musimy się różnić. Można kochać tylko realny naród, a nie wymyślony. I tak Pan kocha swój. A ja swój. Dziękuję Panu za porównanie wymienionych rosyjskich autorów z Kuklińskim. Rozumiem Pana. Puszkin potępił z powodu zdrajcy - bohatera poemat Mickiewicza "Wallenrod". Widzi Pan, jak bardzo się różnimy. A jednak rozmawiamy.Pana polski lepszy niż mój rosyjski, zapewne. Nazywa Pan nas Europejczykami, jak Dostojewski, z niechęcią? (w "Graczu). Użył Pan wobec nas: "Idiota"; to wcale nie takie pogardliwe, prawda? Jak mam rozumieć "ruscy azjaci"; czy oznacza to Waszą przestrzeń życia i wyobraźni? Ja znam Polaków, którzy mieszkając w Azji, kochając step, tęsknią do Polski. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Prosto Ivan

21-02-2013 [08:10] - Prosto Ivan | Link:

Pan jeszcze pamięta rosyjskiego... Dobra
Zapraszam na ruski forum - www.ursa-tm.ru
Właśnie dziś dyskutujemy tekst Szanownego
Pana Andrzeja Owsińskiego "Czy Związek Sowiecki to Rosja?", po rusku
Анджей Овсиньский "Разве Советский Союз – это Россия?"
http://ursa-tm.ru/forum/index....
tak samo, parę dni temu, to był tekst Pana Andrzeja
"Co nam zostało po Stalinie?" - "Что нам осталось после Сталина?"
Ukłony

Obrazek użytkownika wiskla61

21-02-2013 [12:20] - wiskla61 | Link:

Dyskusja polsko - rosyjska musi trwać. Turowski nam tego nie zapewni, on mówił w rosyjskiej rozgłośni radiowej o pojednaniu "za cenę krwi". W moim widzeniu spraw polsko - rosyjskich nie mieści się pojednanie. A już zupełnie odrzucam "ofiarę krwi", odrzucam Turowskiego i jemu podobnych pośredników. W ros. TV Planeta 3. lutego br. w dyskusji o powrocie do nazwy miasta Stalingrad jakiś brodacz krzyczał, że "morze krwi jest potrzebne do przemian na lepsze"; sławił Stalina. Wyraźnie nawiązywał do kultu Stalina. Co to za "bractwo krwi"? Z takimi porozumienia ja nie chcę. Wydaje mi się, że oni straszą nas truchłem Stalina. Słusznie Autor podtrzymuje tę dyskusję, dostarcza pojęć i argumentów, oświetla granice.

Obrazek użytkownika Prosto Ivan

21-02-2013 [15:06] - Prosto Ivan | Link:

Czy komuś w Rosji (Stanach, na Wyspach, czy w Niemczach) tak bardzo zależy na "polskim widzeniu"?
Nord stream, wkrótce - south stream, i już po "nim".
Niczym to Państwo nie uczy?
Jest Pan śmieszny ...

Obrazek użytkownika krassus

21-02-2013 [20:36] - krassus | Link:

Zglosic sie do Oswiecimia, wyjechac na wczasy do Katynia,
czy tez bez dubeltowki pogadac z sasiadem Ukraincem?
Polozenie mamy hrenowoje, wot szto!

Obrazek użytkownika krassus

21-02-2013 [20:22] - krassus | Link:

Pan jest Rosjaninem?