A tak pięknie rzygał Smoleńskiem...

"Dzięki otwartemu przyznaniu się do błędów spłynęła na niego fala wsparcia zamiast krytyki. - Zapotrzebowanie społeczne na szlachetność jest zawsze. A szczególnie w przypadku osób publicznych różnego rodzaju - mówi naTemat prof. Janusz Czapiński".

Jakub Śpiewak. Pedagog, poeta, esteta, społecznik, autorytet moralny. A do tego człowiek skromny ("Nie jestem bohaterem!")

"Jestem naprawdę głęboko wdzięczny za wszelkie wsparcie, ale niepokoi mnie robienie ze mnie bohatera z powodu mojego wyznania. Nie jestem żadnym bohaterem. Przypisywanie mi szlachetności w działaniu wydaje mi się, najdelikatniej mówiąc, przesadą".

Przyznał, że przywłaszczył sobie pieniądze fundacji w której działał...

Mimo, że sam głęboko wzruszony, swoim oświadczeniem wzruszył publicystów socjologów, psychologów społecznych i hydraulików.

Jak ogłosił, wycofuje się z życia publicznego ("nie będę przyjmował zaproszeń od telewizji, rozgłośni radiowych ani udzielał wypowiedzi dla prasy"), ale także poprosił Rzecznika Praw Dziecka o odwołanie go z funkcji społecznego doradcy.

A jeszcze niedawno na swoim blogu inspirował poetów i estetów całego kraju. Tak pięknie "rzygał Smoleńskiem"...

"Mam w głębokim poważaniu to, czy wiozący polską delegację na katyńskie uroczystości samolot ściął skrzydłem brzozę, czy na odwrót – brzoza rozwaliła skrzydło samolotu, czy rozpylano sztuczną mgłę albo hel, czy tupolew wybuchł nad ziemią, czy pod ziemią, czy był na nim trotyl, semteks, czy nitrogliceryna. Nie interesuje mnie, czy Władimir Putin i Angela Merkel osobiście strzelałi niedobitkom w głowy, czy też oboje kazali robić to Donaldowi Tuskowi. Rzygam Smoleńskiem".

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Basia

18-02-2013 [12:05] - Basia | Link:

bo za to dobrze płacili. I tylko tyle! Że też takie łachudry jeszcze święta ziemia nosi!

Obrazek użytkownika Rodak z Kanady

18-02-2013 [14:44] - Rodak z Kanady | Link:

Pięknie i obficie wydawał z siebie niestrawione treści żołądkowe gdy żarł za ukradzione pieniądze.Tym bardziej wstrętne ,ze okradał dzieci,które miał chronić przed jeszcze gorszymi niż on sam kreaturami.Podejrzewam ,ze te rzyganie Smoleńskiem było również na zamówienie Sił Wyższych, jak i ta jego fundacja.Takimi sprawami to służby interesują się już na etapie radosnego tworzenia,czyli poczęcia. Jak biznes ma polegać na gromadzeniu forsy,to nawet gdyby miało być to tylko zbieranie na tace,to Oni tez chcą od zawsze być przy tym.Zawiodła koordynacja na linii oficer prowadzący - centrala.Niewykluczone,ze był od razu przeznaczony do odstrzału,skoro kradł dłużej niż przewidują procedury.Mógł założyć fundacje ochrony dobrego imienia dzieci Tajnych Współpracowników,a cieszył by się wsparciem i ochrona...i mógłby rzygać znacznie dłużej i obficiej,na każdy dowolny temat. Miał szanse zostać autorytetem moralnym Salonu w sprawach rzygania niewygodnymi tematami. Pozostało Mu spełnianie roli anonimowego obszczymurka w sieciach blogerów lub dalsza kariera ale już pod przykryciem,bo nie wierze ,ze taka kanalia nie zostanie wykorzystana,ze względu na swój rozmiar właśnie.Spokojnie poczekajmy...

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

04-04-2013 [16:40] - Marcus Polonus | Link:

Różne są dzisiaj oceny charakteru metody;
która najlepsza? Nie ma co do tego zgody,
lecz na metodę ryżego raczej bym nie stawiał:
"Charakter mendoweszki jest wprost proporcjonalny,
do  objętości wypuszczanego przez nią pawia".

Pozdrawiam serdecznie - Marcus.

Obrazek użytkownika gregoz68

18-02-2013 [17:12] - gregoz68 | Link:

Gdyby przynajmniej połowa ekranów ze szklaną pogodą mogła wyświetlić tę informację... byłby to obecnie temat nr jeden. Niestety żyjemy "mamą".

---
ps
zapewne kiepski ze mnie prorok, ale wkrótce kilka osób habilituje się na podstawie rozprawy "Gorgonowa - Mama. Studium porównawcze". Gorgonowa zabiła Lusię a mama Madzi doznała... no właśnie... może na ścianach naszych szkół pojawi się nazwisko nowego polskiego Noblisty. To coś też będzie rzygało Smoleńskiem.

Obrazek użytkownika xena2012

18-02-2013 [21:40] - xena2012 | Link:

że nic mu nie grozi,nie będzie musiał zwracać pieniędzy,ubranek,zegarków .Zostanie pogłaskany po łebku,może nawet niejeden z dyskutantów debaty jaka się z tej okazji odbędzie pochyli się nad nim z troską roniąc łezkę.Już go widzę u niejakiego Lisa w poniedziałek jak dalej rzyga na Smoleńsk wzbudzając aplauz gospodarza programu i nieskrywaną sympatię władzy.

Obrazek użytkownika kris przybysz

19-02-2013 [22:10] - kris przybysz | Link:

Rzadki to przypadek by wychowany w nienawiści do Polski i Polaków Żyd mieszkający w Polsce tak otwarcie mówił jak gardzi Polakami i tym co dla Polaków ważne. To w końcu także potwierdzenie pewności siebie i siły mieszkających w Polsce Żydów, którzy tak szybko (według peresa) przejęli polską gospodarkę, media i władzę. Tatuś, esteta?, filozof?, kłamca może być dumny z kolejnego potomka żydokomuny morderców, paserów i szmalcowników.