Media o chamstwie kibiców Izraela

Tenisowy mecz kobiecych reprezentacji Izraela i Polski nie był jakimś nadzwyczajnym wydarzeniem. Po wyrównanym meczu Polki wygrały 2:1.  "Nadzwyczajne" były za to wydarzenia na trybunach.

Kibice cały czas obrażali polskie zawodniczki. Wyzwiska były soczyste. Mówiąc w największym skrócie: fani z Izraela dali popis niespotykanego na kortach innych krajów chamstwa. A jak do tych sportowych wydarzeń odniosły się polskie portale?

Podam tylko trzy przykłady...


Ale wcześniej drobny suplement.

W sieci nie ma już chyba żadnego filmiku z tego meczu! Za to pojawił się sugerujący, że kibice Izraela kochają Agnieszkę... Dziennikarze ciągle udają, że nie wiedzą jak zachowują się kibice Izraela.

Dla jasności powtórzę: dla mnie to właśnie zachowanie dziennikarzy jest w tej sprawie najciekawsze...

Wobec Marii Szarapowej i Anny Czakwetadze kibice byli znacznie delikatniejsi. Pewnie dlatego filmiki ocalały.


1) Najmniej poprawny politycznie okazał się "Gwizdek 24":

"Agnieszka Radwańska zbulwersowana zachowaniem izraelskich kibiców

Zachowanie kibiców gospodarzy podczas Pucharu Federacji w Izraelu wywołało złość Agnieszki Radwańskiej. Tenisistka, jej siostra i trener dali temu wyraz podczas konferencji prasowej, która odbyła się po meczu reprezentacji Polski z drużyną Izraela.

Polskie zawodniczki były wielokrotnie obrażane przez miejscowych kibiców podczas spotkania z Izraelem w Eljacie.

Na pomeczowej konferencji prasowej, na której zjawiły się siostry Radwańskie wraz z trenerem Tomaszem Wiktorowskim, na pytania dziennikarzy odpowiadała jedynie Agnieszka, widocznie podirytowana wciąż tym, co miało miejsce na trybunach.

2) Na Onecie zdziwienie... postawą polskich tenisistek:

Co ugryzło siostry Radwańskie? Najkrótsza konferencja w historii

Bardzo dziwne zachowanie sióstr Radwańskich oraz kapitana Tomasza Wiktorowskiego na konferencji prasowej po piątkowym spotkaniu rozgrywek o Fed Cup z Izraelem. Agnieszka udzieliła paru zdawkowych odpowiedzi, Ula i trener milczeli. Cała trójka sprawiała wrażenie, delikatnie mówiąc, obojętnych.

Tomasz Wiktorowski i Agnieszka Radwańska
fot. Reuters

Mecz z Izraelem w grupie C Grupy I Strefy Euroafrykańskiej zakończył się zwycięstwem Polski 2:1, o czym zadecydował wygrany przez Agnieszkę i Ulę debel. Siostry Radwańskie ograły w nim gospodynie Julię Glushko i Shahar Peer 4:6, 6:3, 6:4.

Na konferencji prasowej pojawiły się jednak w nastroju dalekim od triumfalnego. Miny miały skwaszone, na twarzach nawet na chwilę nie zagościł uśmiech, zamiast patrzeć przed siebie ostentacyjnie szukały dla wzroku jakiegoś punktu zaczepienia na ścianach i podłodze. Równie mało zainteresowany obecnością dziennikarzy był kapitan Wiktorowski.

Wobec tak dużej niechęci nie dziwi fakt, że od momentu rozpoczęcia konferencji przez Lidora Goldberga do jej zakończenia upłynęło zaledwie około 50 sekund. Co było przyczyną tak dziwnego zachowania polskich tenisistek? Czy chodziło o nieporozumienia wewnątrz reprezentacji? Czy była to manifestacja niechęci do izraelskich kibiców, którzy szowinistycznym dopingiem mocno dali się we znaki Agnieszce w niedalekiej przeszłości?

3) Jeszcze lepiej na Wirtualnej Polsce:

"Bardzo dziwna konferencja sióstr Radwańskich"

Próżno było szukać uśmiechu na twarzach Agnieszki i Urszuli Radwańskich i trenera Tomasza Wiktorowskiego po wygranym meczu z Izraelem w ramach turnieju Fed Cup. Obie tenisistki udzieliły z kwaśną miną kilku zdawkowych odpowiedzi i po zaledwie kilkudziesięciu sekundach opuściły konferencję prasową, podobnie jak ich opiekun.

Reprezentacja Polski pokonała w ostatni piątek Izrael w ostatnim spotkaniu w grupie C rozgrywek o Fed Cup w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej. W decydującym meczu Agnieszka i Urszula Radwańskie pokonały parę Glushko-Peer 4:6, 6:3, 6:4.

Na twarzach obu sióstr i ich trenera Tomasza Wiktorowskiego próżno jednak było szukać zadowolenia. Cała trójka pojawiła się na pomeczowej konferencji prasowej, jednak ich miny nie wskazywały na to, że spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej reprezentacji.

Dziennikarze zadali kilka pytań zawodniczkom, na które zdawkowo odpowiedziała jedynie Agnieszka. Polka sprawiała wrażenie wyraźnie znudzonej i niezadowolonej. Konferencja trwała jedynie 50 sekund, po których tenisistki szybko opuściły salę.

Wideo z zapisu konferencji szybko znalazło się w internecie. Wśród kibiców rozpętała się dyskusja - fani zastanawiają się, co wywołało taką postawę obu sióstr, które jak dotąd zawsze chętnie odpowiadały na pytania dziennikarzy i robiły to najczęściej z uśmiechem na ustach. Między innymi dlatego też w 2012 roku Agnieszka Radwańska została uznana przez kibiców za najbardziej sympatyczną zawodniczkę w tenisowym środowisku.

Pojawiła się teoria, że zachowanie Polek mogło być spowodowane okrzykami izraelskich kibiców, którzy w ostatnich latach pokazali, że potrafią być nieuprzejmi w stosunku do rywali swoich rodaków.

Czy chama wolno nazwać chamem?

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika 1235813...

11-02-2013 [23:32] - 1235813... | Link:

zaś antysemityzm to zbrodnia przeciwko ludzkości, tak przynajmniej twierdzą najwięksi antysemici czyli Żydzi -Semici

Obrazek użytkownika grzechg

12-02-2013 [07:23] - grzechg | Link:

Lewactwo, lewactwo, lewactwo.

Obrazek użytkownika Iranda

12-02-2013 [03:59] - Iranda | Link:

Mendia szybko zareagowały i na youtube ukazał się materiał o tym, jak to "Israeli crowd loves Agnieszka Radwanska"

https://www.youtube.com/watch?...

Z podpisów pod filmami wynika, że Agnieszkę obrzucono niewybrednymi epitetami, nazwano ją m.in. "katolicką suką". Pojawiły się głosy, by wykluczyć Izrael z organizacji międzynarodowych imprez tenisowych w przyszłości.

Zwracam jednak uwagę, że obrażono nie tylko Agnieszkę Radwańską jako osobę prywatną, lecz także jako reprezentantkę Polski, członkinię polskiej drużyny narodowej. Przecież nasze zawodniczki występowały z naszym godłem narodowym na strojach. Zareagować powinien nie adwokat pani Agnieszki, jak postulują jej fani we wpisach, lecz polski minister sportu lub przewodniczący Komitetu Olimpijskiego. Przecież to niebywały skandal, a te dupki z rządu chowają głowę w piasek i znowu udają, że nic się nie stało i to tylko pada deszcz!

Obrazek użytkownika wiechu29

21-10-2013 [15:38] - wiechu29 | Link:

Czego moze oczekiwac polski sportowiec na stadionach Swiata?
Polscy kibice przygotowali mu grunt swoim zachowaniem i goscinnoscia w Polsce???????
Chamstwo,pijanstwo i nieposzanowanie innych.Odwet innowiercow nie jest przypadkowy!!!!!!!!

Obrazek użytkownika Paligniot

12-02-2013 [12:21] - Paligniot | Link:

Nie oglądałem tego meczu. Czy ktoś może przytoczyć te wyzwiska?

Obrazek użytkownika Iranda

12-02-2013 [12:42] - Iranda | Link:

"catholic bitch"

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

15-02-2013 [17:02] - Teresa Bochwic | Link:

Na Onecie mały smaczek - siostry Radwańskie "ograły" przeciwników. "Ograć" to znaczy wygrac przez oszustwo. Tak mówią media publiczne, tak pisze łonety i im podobne. Wbijają nam w podświadomośc, że jak Polka wygrywa, to "ogrywa". Widzę to od lat.

Obrazek użytkownika violana

15-02-2013 [17:35] - violana | Link:

a to chytra sztuczka. Niby niewinna gra słow - a sens wywrocony.
Specjalna szkoła jazdy !