Cenzura w mediach rzekomo niezaleznych

Nasze rzekomo niezależne media  najczęściej stosują  cenzurę w postaci Strony Głównej, czy nawet dodatkowo Areopagu. Tamże dostają się – bez względu na miałkość tekstu - wyłącznie blogerzy  mili sercu redakcji. Reszta  spada w otchłań w tempie przyśpieszonym. Tę prostolinijną metodę cenzury stosuje Nowy Ekran, czy S24.

Na niezależnej.pl natomiast zastosowano  nową, odkrywczą metodę cenzurowania tekstów! Mamy tam  mianowicie załączony zbiór najbardziej idiotycznych tagów – w dodatku jest on jednocześnie obowiązkowy i ograniczony do 167 idiotycznych haseł.
Protestującym blogerom pan Targalski regularnie oznajmia, że ten zbiór powinien im wystarczyć i nie doda już żadnego hasła. Dlaczego nie doda? Bo nie.

To się nazywa kobieca argumentacja, czyli zasadniczo panu Targalskiemu ten argument nie przysługuje. No chyba, ze jest coś, o czym nie wiemy...

Może nie będę gołosłowna i  wymienię, co składa się na ten zbiór.

Mamy więc 36 tagów w postaci diabeł wie, podług jakiego klucza wybranych nazwisk:Adam Michnik, Agent Tomek, Aleksander Kwaśniewski, Anita Gargas, Antoni Macierewicz, Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Dorota Kania, Edmund Klich, Generał Błasik, Grzegorz Napieralski, Grzegorz Schetyna, Jan Pospieszalski, Janusz Palikot, Jarosław Kaczyński, Jaruzelski, Jerzy Miller, Joanna Lichocka, Józef Mackiewicz, Lech Kaczyński, Lech Wałęsa, Mariusz Kamiński, Marta Kaczyńska, Miedwiediew, Parulski, Putin, Radosław Sikorski, Radwańska, Rafał Ziemkiewicz, Robert Kubica, Rostowski, Tomasz Kaczmarek, Viktor Orban, Witold Waszczykowski, Zbigniew Ziobro.
A jeżeli napadnie mnie ochota napisać o Benjaminie Netanjahu, albo Angeli Merkel, to co?

Następną kategorią tagów są w przedziwny sposób wybrane 28 krajów, kontynentów lub części świata: Afganistan, Afryka, Ameryka Pd., Azja środkowa, Bałkany, Białoruś, Bliski Wschód, Chiny, Czechy, Czeczeńcy, Daleki Wschód,  Francja, Indie, Kaukaz, Kosowo, kraje bałtyckie, Litwa, Mołdowa, Pakistan, RFN, Rosja, Słowacja, Turcja, Ukraina, Unia Europejska, USA, Węgry, Wlk.Brytania.
No cóż, jakoś nigdy nie naszła mnie ochota, żeby pisać o Mołdowii. Natomiast czasami piszę o polityce Izraela... Rozumiem, że tag Bliski Wschód powinien mi wystarczyć do szczęścia?

Do innych dziwnych haseł należy 29 wyróżnionych instytucji: ABW,  CBA, FSB, Gazeta Polska, GAZPROM, GRU, IPN, kolej, kościół (z małej litery), Ministerstwo Prawdy (?), NATO, NBP, ONZ, poczta, policja,Polskie Radio, Polsat, prasa, prokuratura, PZU, sąd, sejm, służba zdrowia, służby PRL, teatr, Telewizja Polska, TVN, Wikileaks, WSI.
Ma ktoś ochotę pisać artykuł o Telewizji Polskiej?

Jest też 7 tagów partii politycznych: Kluzikowcy (?),PIS, PJN,PO,PSL,SLD, Solidarność. 
Ktoś pamięta jakichś Kluzikowców? 

Mamy też 65 haseł ogólniejszej natury powybieranych ni z gruchy, ni z pietruchy typu (zachowuję pisownię): aborcja, afera hazardowa, afery po(?), agentura, aktor, antyklerykalizm, Antysemityzm (z dużej litery), antytradycja, cenzura, cyngle, deprawacja, emerytury, energetyka, euro, eutanazja, fałszerstwa wyborcze, film, finanse, Fundamentaliści (znowu z dużej), gaz, gaz łupkowy, homoseksualizm, I RP, IIRP, II Konspiracja, II wojna światowa,  katastrofa smoleńska, katastrofy, koncert, kondominium, korupcja, literatura, lustracja, mafia, media, neokomunizm, niszczenie tożsamości, okrągły stół, opozycja, Opozycja antykomunistyczna, podatki, podwyżki, polityka amerykańska, polityka niemiecka, polityka polska, polityka rosyjska, powódź, prasa, Prawosławie, prywatyzacja, płyta, rekomunizacja, reżyser, ropa, sondaże, sport, stalinizm, stan wojenny,  starcia, strażnik forum, system kłamstwa, tożsamość narodowa, wybory parlamentarne, wybory prezydenckie, wybory samorządowe.
Chyba tego zbioru nie skomentuję, bo ręce opadają. „Płyta”, „aktor”, „starcia”, i „reżyser”. Jeżeli ktoś kiedyś którymś z tych haseł otagował swój tekst, bardzo proszę o informację.

Mamy już zaszufladkowane 165 haseł.

Zostały nam  zupełnie niepojęte dwa tagi: grudzień, marzec.

Dlaczego akurat te dwa miesiące zasłużyły na wyróżnienie, pojęcia nie mam. Prawdę mówiąc ta składanka tagów wygląda mi na robotę wariata. Ale w tym szaleństwie jest metoda.

Czyli w sumie  mamy 167 tagów - w większości bezsensownych.

Jeżeli piszę o czymś innym, niż Agent Tomek, aktor lub marzec - co robię z zasady, bo jeszcze nie zwariowałam, mój artykuł nie może zostać prawidłowo otagowany. Oznacza to, że po parogodzinnym pobycie na „Naszych Blogach”, zniknie w czeluściach netu i będzie nie do odnalezienia.
Jest to bardzo skuteczna forma cenzury.

Tym niemniej jest to równie skuteczna forma poznania, jakich tematów „Gazeta Polska” unika jak ognia.

Pierwszym wielkim nieobecnym jest katolicyzm. Jedynym tagiem, jaki odnajdujemy  w spisie jest kościół. Z małej litery, więc chyba chodzi o budynek.  Nie ma hasła katolicyzm, nie ma  chrześcijaństwa, nie ma Kościoła, Caritasu, episkopatu, ks.Małkowskiego, kazania, krucjaty różańcowej – są  to tematy bardzo starannie ominięte przez redakcję Gapola. Wolno wiedzieć, dlaczego?

Drugim nieobecnym tematem jest  Izrael i problem żydowski.  Jedyne hasło, jakie umieszczono to Antysemityzm. Z dużej litery.  Nie ma natomiast  judaizmu, loży B'nai B'rith, masonerii, syjonizmu, żydokomuny,  kolaboracji z Niemcami, nadreprezentacji w bezpiece niegdyś i MSZecie dzisiaj. Nie ma Palestyny, Izraela, strefy Gazy, polityki Izraela, lobby żydowskiego w USA. Dlaczego, moje żabki?

Trzecim ominiętym tematem jest energetyka jądrowa i wynikające z niej zagrożenia. Tutaj temat  w  ogóle nie istnieje.
Nie ma energetyki jądrowej, nie ma lobby atomowego, katastrofy w Czernobylu, katastrofy w Fukuszimie,  chorób popromiennych, zbrojeń atomowych, terenów skażonych, składowisk odpadów etc etc. Dlaczego?

Nie istnieje też problem  szczepień. Nie ma tematu: szczepionki, lobby szczepionkowe, szczepionki przeciw grypie, odszkodowania, kalectwo poszczepienne, pandemia autyzmu. Za to   regularnie znajduję w Gapolu sążniste artykuły grzmiące na temat konieczności i nieszkodliwości szczepień,  Który z pp.redaktorów należy do lobby szczepionkowego?

Podobnie przedstawia się  większość kontrowersyjnych  problemów z dziedziny służby zdrowia, gdzie lobby farmaceutyczne trzyma media za mordę żelazną rękawicą: transplantologia, antykoncepcja, in vitro, naprotechnologia, zatrucie fluorem.  
Nie istnieją.

I jeszcze jeden temat doszczętnie pominięty: antypolonizm.  Nie ma hasła NWO, nie ma żołnierze wyklęci, AK, patriotyzm, rtm.Pilecki, demografia.

Nie ma i nie będzie, bo redakcja sobie tych tagów nie życzy.

Wniosek nasuwa  się z tego jeden:
Wierzyć się w to nie chce, ale czyżby Gazeta Polska była  antykatolicka, antypolska, proizraelska, proatomowa i proszczepionkowa?  

I nie ma ochoty  lansować na swych łamach artykułów  promujących   inne treści?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

03-02-2013 [20:03] - Józef Darski | Link:

1. System tagów na niezależnej nie zależy ode mnie. Pierwotny spis miał poniżej 100 tagów i tak pozostało na Nowym Państwie, Gazeci Polskiej i Naszych Blogach
2. Obecnie tagi mają prawo na niezależnej dodawać redaktorzy i czynią to w sposób pozbawiony sensu i nieumiarkowany - moim zdaniem
3. Do czego w sytemie służą tagi tłumaczyłem i nie będę się powtarzał, wystarczy przeczytać Nasze Zasady,no ale po co,lepiej się pomądrzyć
4. W moim systemie są 2 tagi ze wspomnianej dziedziny: chrześcijanie i katolicy.
5. Ogólnie rzecz biorąc to masoni mi dali takie instrukcje - teraz powini już być wszyscy zadowoleni, acha, no i Mosad
6. Zanim zaczniemy się mądrzyć, najpierw trzeba sprawę zbadać i pomyśleć. Ale wtedy nie byłoby temu do pisania, a trzeba zaistnieć. To prawda  

Obrazek użytkownika arenari

03-02-2013 [23:21] - arenari | Link:

A może byłoby lepiej odpowiedzieć grzecznie i rzeczowo, bez ironii i wycieczek osobistych. Niech Redaktor trzyma fason. Nie musi się Pan popisywać swoją inteligencją. To budzi podejrzenia.

Obrazek użytkownika sigma

04-02-2013 [10:41] - sigma | Link:

Dzięki za wsparcie:)
Redaktor  dalej swoje  trzy piki;) 

Obrazek użytkownika Józef Darski

04-02-2013 [10:56] - Józef Darski | Link:

wyjaśniłem w Zasadach czemu służą tagi i że to jest inny system. Jak ktoś tego nie rozumie, to nic na to nie poradzę. A jak nie rozumie, to się wymądrza, gdyż musi mu pasować do manii prześladowczej. Radzę przenieść się na NE. Wznowił działalność i tam można do woli o: żydach, masonach, NWO, Bnei itp., itd.
Oczywiściemogę tłumaczyć w nieskończoność, ale nie widzę powodu.

Obrazek użytkownika sigma

04-02-2013 [10:04] - sigma | Link:

A jakby tak merytorycznie odpowiedzieć, zamiast obrzucać uwagami ad personam, panie Targalski?
Nasze Zasady nie są Dekalogiem, tylko zbiorem często bezsensownych regulacji - i właśnie zasada, że bloger nie moze sam otagować swojego tekstu, tylko musi wybrać tag ze zbioru idiotycznych 167 haseł jest na to dowodem.
Poza tym "aha" pisze sie przez samo "h", panie redaktorze.

Obrazek użytkownika dogard

03-02-2013 [20:19] - dogard | Link:

KTO CI KAZAL OKREZNA DROGA, niby prawdziwa,klamac na temat tygodnika.Mecz sie dalej z wrzutkami,a puenty msz wprost z gotowcow urbanka--taki POkretny madralinski ,tu nie masz swoich, matolow..kapewu?

Obrazek użytkownika sigma

04-02-2013 [10:00] - sigma | Link:

Uderz w stół, a lobby żydowskie się odezwie?

Obrazek użytkownika fritz

04-02-2013 [13:06] - fritz | Link:

To co wymienilas jest w najwyzszym stopniu zaskakujace o ile wrecz nie szokujace.

Obrazek użytkownika Józef Darski

04-02-2013 [13:57] - Józef Darski | Link:

od loży Bnei Brith, i masonów rytu francuskiego (mieszkałem we Francji 14 lat więc samo się rozumie, a przez miesiąc u Bronka, gdzie rabini na przemian z masonami hulali), ale radziłem się również Mosadu. Panu także polecam NE. Tam będzie mógł Pan rozwijać przyjaźń polsko-rosyjską w walce z Niemcami i Amerykanami,no i Izraelem.

Obrazek użytkownika fritz

04-02-2013 [14:09] - fritz | Link:

Jezeli brak tagu oznacza zablokowanie tematu, to jest to szokujace.

Jestem za przyjaznia polsko-amerykanska, poglebiona az do ekstazy.

Pozostale przyjaznie sa w mniejszym lub wiekszym stopniu trujace.

Np. ta niemiecka zaczyna rozkwitac w szczegolny sposob:

Projekt ustawy.
http://sejmometr.pl/sejm_druki...

Obrazek użytkownika Józef Darski

04-02-2013 [15:37] - Józef Darski | Link:

nie mają nic wspólnego z żadnym blokowaniem. Ich funkcja nie była związana z pozycjonowaniem tylko z podporządkowaniem tematycznym, by blogerzy mogli ukazywać się także na niezależnej w dziale: na ten sam temat, gdyż uważałem, że wiele wpisów jest ciekawych. W tej funkcji im mniej tagów tym lepiej i muszą mieć charakter ponadczasowy, by skupiać tematycznie artykuły. Jeśli dać tag np. Kluzikowcy to artykuły tak otagowane nigdy już niepokażą się, gdy kluzikowcy znikną. Tagi miały tworzyć b. szerokie grupy. Niestety z powody lenistwa i głupoty, cały ten system wywrócono właśnie do góry nogami.
Pozostał on tylko na Nowym Państwie i Gazecie Polskiej. Brednie Sigmy wynikają z dążenia do znalezienia uzasadnienia dla z góry przyjętej tezy, który wynika z postrzegania świata w stylu Grunwaldu. Dlatego przeniesienie się na NE jest b. wskazane. A poza tym trzeba być konsekwentnym, skoro cenzura,,to trzeba przejść do "niecenzurowanych, prawdziwie polskich, katolickich" mediów. Te warunki na pewno zagwarantuje Lipiński, będzie o żydach, masonach i UPA do osiągnięcia ełnego orgazmu. 
Polityka polega na realizacji swoich interesów, czyli na sojuszach celowych, a nie sojuszach w ogóle. Jeśli Niemcy się z Ruskimi wadzą, kto będzie nami rządził, to trzeba im "pomóc" by pogłębić rozdźwięki - to jest nasz imperatyw, a nie popisywać się dogmatyzmem. 

Obrazek użytkownika fritz

04-02-2013 [15:55] - fritz | Link:

Tak, polityka polega na tym, zeby wykorzystywac uklady na wlasna korzysc.

USA jest idealnym sojusznikiem Polski i Polska (funkcjonujaca Polska) idealnym sojusznikiem USA.
To nie jest dogmatyzm, tylko stwierdzenie faktu istnienia stanu wzajemnej uzytecznosci.

Polska "dzieki" ostatnim dwudzistu latom niszczenia substancji panstwowej jest de facto bezbronna i daleko idac "nieistniejaca". herr Tusk wlasnie zaczyna zasuwac wieko trumny proponowana ustawa.

USA jest teraz praktycznie jedyna stabilnym elementem mogacym dac Polsce czas na odbudowe, oczywiscie pod warunkiem wykorzystania tej szansy przez Polske.
To jest tylko tyle i nic wiecej.
Ale to jest realna szansa.

Obrazek użytkownika Józef Darski

04-02-2013 [16:22] - Józef Darski | Link:

żeby być sojusznikiem USA, trzeba mieć coś do zauferowania. My nie mamy nic poza własną słabością. No bo trudno brać na poważnie tych gerałów GRU i KGB oddelegowanych do NATO. I tu kółko się zamyka. To jest prawdziwa katastrofa.

Obrazek użytkownika fritz

04-02-2013 [16:36] - fritz | Link:

Jak dlugo istnieje niepodlegla Polska, tak dlugo nie istnieje zjednoczona Russo-germania, kontrolujaca cala Europe i nienawidzaca USA jak zarazy.

Dlatego niepedlegla Polska lezy w interesie USA.
I Polski rowniez.

Obrazek użytkownika sigma

04-02-2013 [15:38] - sigma | Link:

Szlag by to trafił,  znowu będziemy mieli siedzibę Gestapo na Alei Szucha;(

Obrazek użytkownika fritz

04-02-2013 [16:10] - fritz | Link:

To jest rownoczesnie oferta rozbioru pod adresem Rosji.

Rosji nie musi sie to koniecznia oplacac.

Obrazek użytkownika sigma

04-02-2013 [14:11] - sigma | Link:

Jak tam jest z kontaktami innymi nie mam informacji, ale z Pańskiego CV wynika, ze  jakiś czas był Pan członkiem PZPR. Widocznie to był ten formujący okres zycia;)

Obrazek użytkownika Józef Darski

04-02-2013 [16:30] - Józef Darski | Link:

A zatem,by zachować logikę, kończymy współpracę. Blog zostaje przesunięty do archiwum a dostęp zamknięty.

Jako pradziwy komsomolec i aparatczyk (ech eti gody na komsomolskoj i partijnoj rabotie, no i w organach gosbiezopasnosti sdiełały mienia mużczynoj)  nie mogę postąpić inaczej, gdyż to by oznaczało brak cenzury i niezależność od ukrytych ośrodków typu NWO, Mosad i straszliwi masoni. A trzeba być konsekwentnym. Skoro już zostaliśmy zdemaskowani, to tym bardziej musimy postąpić zgodnie z tezami demaskatora. Inaczej byłoby to z jego strony oszczerstwo, a przecież Prawdziwy Polak, Katolik, Narodowiec Sigma nie może być oszczercą, gdyż Prawdziwy Polak Katolik nie może kłamać ex definitione. Proste, żegnam.

Obrazek użytkownika elig

04-02-2013 [22:47] - elig | Link:

  Sigmę łatwo wyrzucić, ale rozwiązać problem tagów jest trudniej.  Nie należy działać pod wpływem chwilowej irytacji.  Postępując w ten sposób potwierdza Pan tylko prawdziwość prowokacyjnego, przyznaję, tytułu jej notki.  Na każdą notkę Sigmy przypadało ponad 1930 odsłon jej bloga /u mnie jest tylko trochę ponad 1800/.  Szkoda czytelników, którzy, jak widać, lubili jej wpisy.  Proszę jeszcze raz przemyśleć całą sprawę.

Obrazek użytkownika sigma

04-02-2013 [14:09] - sigma | Link:

Pod każdą notką muszą znajdować się hasła, które się do niej odnoszą. Jeżeli potem ktoś szuka informacji np. na temat  okaleczeń poszczepiennych, wrzuca na google'a hasło "szczepionki", "kalectwo poszczepienne", albo coś w tym rodzaju. Nie będzie ch szukał pod hasłem "marzec", czy  "służba zdrowia;)  W całej blogosferze można tagować swoje teksty wg.własnego widzimisię. Ale nie na niezaleznej.pl, gdzie rządzi  p.Targalski  i wymyślone przezeń Zasady.