Poczucie humoru biskupa Tadeusza Pieronka

Dziwią się prawie wszyscy.

Informacje o nagraniach na słojach brzozy - "patrzcie jak lądują debeściaki" - okazały się fałszywe. Za to sprawdziły się te o śladach kiełbasy, kosmetyków i innych materiałów wybuchowych na niedokładnie wymytym wraku.

Na dodatek, okazało się, że Amerykanie od dwóch lat informowali komisję Millera o prawdopodobnych dwóch wybuchach na pokładzie samolotu.

(poniżej informacja wp.pl)

"Miejsca wybuchów" - tak została zatytułowana ekspertyza amerykańskiej firmy geoinformatycznej SmallGis, dotycząca katastrofy smoleńskiej, zamówiona w 2010 r. przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Jej kopię załączono do raportu komisji Millera, w którym słowa o wybuchach w tupolewie zastąpiono słowami "strefy pożarów", zwraca uwagę gazeta.

Prokuratura wojskowa uzyskała od amerykańskiej firmy w połowie sierpnia 2010 r. zdjęcia satelitarne lotniska w Smoleńsku z naniesionymi na nich - jak napisano w ekspertyzie - dwoma "prawdopodobnymi miejscami wybuchu". Dokument został opublikowany jako załącznik do raportu komisji Jerzego Millera, ale podpisano go jako "prawdopodobne strefy pożarów".

Firma Small-Giss zajmuje się m.in. przygotowaniem zdjęć satelitarnych o wysokiej rozdzielczości (0,5 piksela) uzyskiwanych z trzech satelitów. - Na zdjęciach ze Smoleńska widać promienie wybuchu oraz dwa miejsca, w których mogło dojść do eksplozji. A doszło do tego, zanim samolot uderzył w ziemię. Wygląda na to, że doszło do jakichś anomalii podczas lotu - powiedział "Gazecie Polskiej Codziennie" płk Andrzej Pawlikowski, były szef BOR.

A biskup Pieronek razem z innymi kabareciarzami śmieje się...

fot. PAP / Tytus Żmijewski Biskup Tadeusz Pieronek

- Cała ta legenda o zamachu w Smoleńsku, o morderstwie, jest po prostu śmieszna - powiedział biskup Tadeusz Pieronek w Radiu ZET. - No na miły Bóg, jeśli się jakieś drobne elementy podnosi do rangi morderstwa, to można się z tego tylko śmiać - dodał.

Pieronek stwierdził także, że - według jego rozeznania - nie ma żadnych elementów, które byłyby potwierdzeniem tezy o zamachu. - Była katastrofa i koniec. (...) Żeby to oceniać jako zamach, trzeba być o tym bardzo przekonanym, albo szukać zaczepki żeby przekonać ludzi o - niestety - chwiejnych umysłach - ocenił biskup.

Księże Biskupie... nie mam nic przeciwko poczuciu humoru.

Śmiech to zdrowie. Jednak w niektórych sytuacjach warto zachować powagę. Np. jeśli dojdzie do jakiejkolwiek katastrofy.

Być może kiedyś wszyscy, razem z Księdzem Biskupem, będziemy się zaśmiewali słysząc opowieści o tym co mogło się stać pod Smoleńskiem. Wcześniej jednak warto byłoby zbadać sprawę.

Na razie śmichy-chichy Księdza Biskupa należy uznać za co najmniej niestosowne.

Ksiądz Biskup chce żebyśmy się pośmiali?

A nie mógłby Ksiądz Biskup opowiedzieć jakiegoś pikantnego żarciku o dupie Maryni?

Byłby stosowniejszy.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

15-12-2012 [15:27] - BHKaczorowski | Link:

Z wlasciwej tzn. malej litery !!!
bardziej parszywa postac trudno sobie wyobrazic , szczegolnie ze ta sutanna , ksiadz .....
teraz wychodzi kto tak naprawde przy tym okraglym stole niby opozycje reprezentowal.
Ten smrod w kosciele Katolickim nalezaloby raz na zawsze wapnem przysypac ,
Obrzydzenie bierze na widok takiej "eminencji" koscielnej, tfu jasny gwint ... szatanie !!!!
Boguslaw Henryk Kaczorowski.
Pozdrawiam i zycze - Godnych , szczerych i radosnych Swiat dla wszystkich prawdziwych ksiezy , skromnych uczciwych !!!

Obrazek użytkownika Lipi

09-02-2013 [12:31] - Lipi | Link:

nasuwa mi sie tylko jedna uwaga: przydal by sie dla niego egzorcysta, im szybciej tym lepiej!

Obrazek użytkownika dogard

15-12-2012 [15:40] - dogard | Link:

mamy kacapska maske.

Obrazek użytkownika xena2012

15-12-2012 [16:11] - xena2012 | Link:

czy nie ma w zanadrzu jakiś zabawnych anegdotek czy dowcipów na temat Krzyża i zajść na Krakowskim Przedmieściu .Zapamiętałam jeden z komentarzy biskupa w telewizji istotnie arcydowcipny o wysłaniu na modlących się ludzi brygadę antyterrorystyczną. Jakże finezyjnie i z jakim polotem Pieronek zwany chyba też dowcipnie biskupem nazywa starsze modlące się osoby terrorystami.

Obrazek użytkownika Loli

15-12-2012 [20:08] - Loli | Link:

Tez slyszalam te jego wypowiedz. A jakiego kosciola on jest biskupem, bo chyba nie chrzescijanskiego.
W tym bowiem kosciele obowiazuje zasada milosci blizniego i czci dla Krzyza.

Obrazek użytkownika violana

15-12-2012 [18:44] - violana | Link:

TVN czy Polsatu / nie wiem ktora to jego ulubiona / - biskup pieronek to w worku pokutnym powinien juz pedzić żywot w zamkniętym zakonie i w wielkiej tęsknocie do ukochanych stacji tv.

Obrazek użytkownika Luka

15-12-2012 [19:39] - Luka | Link:

Powstaje pytanie, dlaczego biskup Pieronek dokonuje aktu autokompromitacji, ponieważ tezy głoszone przez niego są niezgodne z zasadami elementarnej logiki. Nie można bowiem twierdzić, że zamachu na pewno nie było, nie mając dowodów, że na pewno mieliśmy do czynienia z katastrofą.