73 rocznica barbarzyńskiej i haniebnej agresji Sowietów na Polskę!

Jutro kolejna rocznica – już 73 – najbardziej tchórzliwego, barbarzyńskiego i chamskiego ataku na Polskę w całej jej historii. 17 września 1939 r., łamiąc traktaty międzynarodowe, w tym: obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Sowiecka wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym nazistowsko-komunistyczne ustalenia zawarte w tajnym protokole zawartego 23.08.1939 roku paktu Ribbentrop-Mołotow a właściwie Stalin-Hitler. Ta zbrodnicza i barbarzyńska napaść na broniącą się cały czas Polskę była niczym innym właśnie jak realizacją IV Rozbioru Polski dokonanego przez socjalistycznych, marksistowskich oraz nizistowskich, niemieckich nieprzyjaciół, od zawsze nienawidzących Polski i Polaków.

Nie był to atak przypadkowy a jego przygotowania Sowieci rozpoczęli zaraz po swojej klęsce w wojnie z Polską w 1920 roku a nawet wcześniej. Był po prostu realizacją zapowiedzi - wcale nie uważającego się za człowieka rosyjskiego a nawet gardzącego rodowitymi Rosjanami i dowiezionego na rewolucję ze Szwajcarii - W.I. Lenina: "Im silniejszą Polska będzie, tym bardziej nienawidzić jej będą Niemcy, a my potrafimy posługiwać się tą ich niezniszczalną nienawiścią. Przeciwko Polsce możemy zawsze zjednoczyć cały naród rosyjski i nawet sprzymierzyć się z Niemcami".

Po wojnie polsko - bolszewickiej z 1920 roku w Moskwie stało się jasne, że sami sowieccy bolszewicy nie są w stanie pokonać Polski i rozszerzyć swojego panowania na całą Europę. Potrzebna im zatem była nowa wielka wojna, której sojusznikiem mogły być jedynie upokorzone - w swoim mniemaniu - Traktatem Wersalskim Niemcy - tak samo nienawidzący Polski i niezgadzający się na jej istnienie jak Sowieci. Oba kraje łączyła wspólna historia i dokonanie rozbiorów Polski, oba kraje w latach 20-tych XX wieku były geopolitycznie alienowane...

16 kwietnia 1922 roku komisarz spraw zagranicznych Rosji Gieorgij Cziczerin i minister spraw zagranicznych Niemiec Walther Rathenau podpisali we włoskim Rapallo układ militarno - handlowy. Zmieniał on diametralnie sytuację zarówno Niemiec jak i Rosji. Inicjatorami podpisania owego układu byli Sowieci. Niemniej zarówno dla nich, jak dla Niemców był to układ idealny. Niemcom pozwalał ominąć obostrzenia Traktatu Wersalskiego i swobodnie szkolić oraz zbroić się militarnie na terenach sowieckich, dla Rosjan był niezbędny dla budowy swojego przemysłu zbrojeniowego i swojej gospodarki.

Punktem zwrotnym współpracy sowiecko-niemieckiej było objęcie w Niemczech władzy przez socjalistę i szefa Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP), Adolfa Hitlera.  Program jego partii  oparty był - podobnie jak komunistów w Rosji Sowieckiej - na ideach K. Marksa i nie miał nic wspólnego z ówczesnym ruchem faszystowskim. Wielu nazistów wywodziło się z szeregów niemieckich komunistów. Sam Hitler uważał się za ucznia Stalina, choć obaj myśleli o sobie jako o wrogach konkurujących między sobą w dążeniu  do identycznego celu, jakim było wojenne opanowanie jak największej ilości narodów Europy a nawet swiata.

Kulminacyjnym aktem owej współpracy było podpisanie wspomnianego paktu Ribbentrop-Mołotow. Warto zwrócić uwagę, że inicjatorem jego tajnego protokołu - m.in. likwidującego ostatecznie Polskę - był sam J. Stalin. W. I. Lenin to właśnie jego obwiniał za klęskę z 1920 roku. J. Stalin z tej nienawiści nie chciał nawet, aby Polska istniała jako jedna z republik sowieckich. Dlatego też już w 1938 roku  zlikwidował polską sekcję kominternu (jako przyszłego zalążka komunistycznego rządu w Polsce) a jej członków wymordował. Już wtedy chyba zdecydował, że Polska w żadnej formie nie będzie istniała, nawet jako kolejna republika ZSRR.

Zgodnie z zapisami owego paktu CCCP miała graniczyć z Rzeszą na Wiśle. Ten IV Rozbiór Polski  dawał Sowietom ponad połowę naszego kraju, razem z prawobrzeżną częścią Warszawy. Ponadto zapisy paktu dawały Stalinowi: Łotwę, Estonię, Finlandię i część Rumunii. Oczywiście też Niemcy zyskali: Sowieci przekazali im olbrzymią ilość surowców, w tym stali, paliw i zboża, niezbędnymi dla rozwoju niemieckiej armii. Niemcy ponadto przekazali Rosjanom plany swych najlepszych pancerników i czołgów. W myśl postanowień umowy niemieccy doradcy pomagali w sowieckich fabrykach wprowadzać nowe technologie a sami uczyli się od Sowietów, jak wykorzystywać więźniów obozów do pracy. Uzgodniono też ścisłą współpracę NKWD z niemieckim gestapo, zwłaszcza w zwalczaniu polskiego ruchu oporu.

Jedną z tragiczniejszych kart naszej historii jest fakt, że treść paktu Ribbentrop-Mołotow  i jego tajnego załącznika znana była aliantom tuż po jego podpisaniu. Nie przekazano go jednak Polsce! Można to oceniać jedynie w kategoriach zdrady Polski dokonanej przez jej sojuszników: Anglię i Francję. Gdyby Polacy znali zapisy tajnego protokołu inaczej wyglądałaby cała kampania wrześniowa i inaczej musielibyśmy zareagować na sowiecką agresję! Inaczej też musieliby zachować się alianci w obliczu żądania przez Polskę pomocy w czasie agresji przez dwa ludobójcze totalitaryzmy. A my czekaliśmy naiwnie na pomoc aliantów w dniu 3 września i później...

Mimo tego - po agresji Niemiec - Polska broniła się.  16 września 1939 sytuacja Niemiec była bardziej niż beznadziejna. Brakowało paliwa i pojawiały się problemy logistyczne. Luftwaffe musiała odwołać szereg lotów. Straty w sprzęcie zmotoryzowanym wynosiły połowę stanu. Polskie wojska postępowały według planu defensywnego przygotowanego przed wojną, trwała bitwa nad Bzurą, którą - gdyby nie sowiecka agresja - mogliśmy nawet wygrać i zmienić losy kampanii wrześniowej. A. Hitler wielokrotnie wzywał J. Stalina do wypełnienia ich umowy i ataku na Polskę. Nastąpiła ona 17 września, po zakończeniu w dniu 16 września na wschodzie japońsko-sowieckiej bitwy nad Chałchin – Goł. J. Stalin musiał - zanim zaatakuje Polskę -  mieć pewność, że nie będzie walczył na "dwóch frontach".

Należy też  wskazać, że Francja i Anglia zdecydowały 12 września 1939 roku (podczas konferencji w Abbeville) o nie udzieleniu przez nich zbrojnej pomocy  Polsce w walce z Niemcami. Była to ich ostateczna zdrada, o której też wiedział J. Stalin i jego wówczas przyjaciel w walce A. Hitler.  Ci zdrajcy jeszcze okłamali Polskę, że uderzą właśnie 17 września.

Pod koniec dnia 16 września do oddziałów sowieckich zgromadzonych w strefie przygranicznej dotarł tajny rozkaz K. Woroszyłowa nr 16634 o treści: "Uderzać o świcie siedemnastego", czyli od samego początku wojny Sowieci byli gotowi do uderzenia...

Jakże wtedy pomiędzy 3 a 6 rano Józef Stalin musiał być zadowolony. Czekał tyle dni, bo aż 17 od momentu kiedy jego serdeczny, socjalistyczny przyjaciel Adolf Hitler napadł równie barbarzyńsko na Polskę - tego "koszmarnego bękarta Traktatu Wersalskiego" jak określał to jego przecież ukochany minister Wiaczesław Mołotow (często można tez spotkać łagodniejsze tłumaczenie tegoż cytatu - moim zdaniem łagodzone "na siłę": "poroniony płód traktatu wersalskiego").

Łącznie Sowieci skierowali do walki z "Polskimi Panami" prawie - według różnych źródeł - od 0,6 do 1,5 miliona żołnierzy, ponad 6 tys. czołgów i ok. 1800 samolotów. W sumie w starciach z Armią Czerwoną zginęło ok. 2,5 - 3 tys. polskich żołnierzy, a ok. 20 tys. było rannych i zaginionych. Do niewoli sowieckiej dostało się ok. 200 - 250 tys. żołnierzy, w tym ponad 10 - 18 tys. oficerów (dane zróżnicowane: zależnie od źródła i sposobu kwalifikacji). Wielu z tych oficerów i i innych znamienitych Polaków zostało później - w roku 1940 - bestialsko zamordowanych na terenie Rosji Sowieckiej w jednej z największych zbrodni ludobójstwa, tzw: Zbrodni Katyńskiej. Na obchody jej 70 rocznicy leciał w kwietniu 2010 roku do Katynia śp. Lech Kaczyński i wielu patriotów, którzy w dzisiejszych czasach walczyli o polskość i naszą niepodległość. Trudno oprzeć się wrażeniu podobnego celu jaki przyświecał śmierci tych elit... z roku 1940 i 2010...

W czasie wojny z sowietami i po niej, w wyniku, agresji, deportacji, przesiedleń zginęło około 2 miliony Polaków...

Warto o tej dacie przypominać, bo znów stała się niewygodna... choć stanowi jedną z najważniejszych i najbardziej haniebnych dat w historii stosunków sowiecko-polskich.

Jakże teraz możemy żałować, iż nie usłyszymy więcej takich słów:

http://www.youtube.com/watch?v...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kris przybysz

16-09-2012 [22:09] - kris przybysz | Link:

Jutro 17 września. Pamiętna rocznica kiedy wasi dziadowie i ojcowie, kwiatami i bramami triumfalnymi witali sowieckich braci, a później błyskawicznie pomogli ludobójcom z czerwoną gwiazdą wydać i wykonać wyroki rozstrzelania niepokornych Polaków, a ich rodziny wyprawić na śmierć do Syberii. My nasienie szechterowe godnie wypełniliśmy zlecone przez stalina i jego mądrych zydowskich doradców zadanie. Jutro, jak to już pokazał wajda, szechter, olbrychski aktor, złóżcie kwiaty i zapalcie znicze wszędzie tam gdzie tkwi czerwona gwiazda. Nie zapomnijcie o złożeniu kwiatów pod ambasadą kraju stalina i na grobach szechteropodobnych. Specjalny apel do minsterstwa spraw zydowskich RP kierowanego przez mini-sterka sikorskiego. Niech jutro wyda polecenie by pracownicy wszystkich tzw. polskich ambasad i konsulatów złożyli kwiaty na grobach zasłużonych dla sprawy wolińskich, światło-goldbergów, szechterów, kosinskich, schamirów itd. W imieniu Światowego Kongresu Żydów, specjalistów od obozu Auschwitz, rabin sudrich i rada kłamców..

Obrazek użytkownika alto

17-09-2012 [04:12] - alto | Link:

Jakoś nie widzę pana notki na temat 73 rocznicy "... najbardziej, barbarzyńskiego i chamskiego ataku na Polskę w całej jej historii" ze strony... Niemiec.

Obydwa ataki były "barbarzyńskie i chamskie", pamięta pan jednak tylko o tym drugim. Dlaczego? Może napisze pan o poniższym:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Z...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

17-09-2012 [22:51] - krzysztofjaw | Link:

Zagładę polskich elit ustalili sobie obydwaj agresorzy. Absolutnie moim zamiarem nie jest jakieś wybielanie barbarzyńskich i chamskich zbrodni dokonanych na Polakach przez Niemców.  Dziękuje za wskazanie linku do zbrodni hitlerowskich Niemiec. Niemniej dziś jest rocznica agresji Sowietów i dlatego o tym piszę. Ma Pan rację, nie napisałem żadnego tekstu w dniu 1 wrzesnia, ale może tylko dlatego, ze zbrodnie niemieckie są powszechnie znane w Polsce, natomiast do dzisiaj zbrodnie sowieckie są jakoś umniejszane. 1 wrzesnia o agresji na Polske Nimiec polskie media mówiły na "pierwszych miejscach". Dziś jest to informacja "któraś z kolei"... Dlaczego?

Pozdraiwam

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

17-09-2012 [22:54] - krzysztofjaw | Link:

Tak jeszcze gwoli dopowiedzenia i uwypuklenia:

1) Trzeba sobie jasno uzmysłowić, że II Wojną Światową wywołały wspólnie: Niemcy i Rosja. Dopiero podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow, w którym uzgodniono szczegóły ataku dały "zielone światło" Hitlerowi do ataku. Wiedział, że jednocześnie do wojny włączy się Rosja Sowiecka, która stała się jego sojusznikiem i pospołu agresorem. Jeszcze raz: wojnę wywołały wspólnie: Niemcy i Rosja - i to jest fakt historyczny!,

2) Podobnie sobie trzeba jasno uzmysłowić, że tak naprawdę to właśnie J. Stalin dążył najbardziej do wojny światowej w Europie i najazdu na Polskę, i... rozlewu komunizmu. Już w 1938 roku zmobilizował on swoje siły, aby w momencie kiedy Czechosłowacja stawiłaby zbrojny opór Niemcom - oczywiście pod obłudnym pretekstem pomocy - planował zaatakować Polskę,

cdn...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

17-09-2012 [22:56] - krzysztofjaw | Link:

Gwoli uzupełnienia 2

3) Tak naprawdę to pakt Ribbentrop-Mołotow był niejako sprytnym sprowokowaniem Hitlera do wojny. Przez cały czas do 1941 roku J. Stalin liczył na to, ze Niemcy się wykrwawią na frontach zachodnich a on - znów w imię "pomocy" - wejdzie do Europy i weźmie w "opiekę" europejskie kraje. Cały czas przygotowywał się do wojny z Niemcami. Hitler o tym wiedział i - z jego perspektywy - uderzenie na ZSRR było konieczne i wyprzedzające,

4) I jeszcze jedno - wynikłe z dyskusji z komentatorami - nazizm był marksistowskim narodowym socjalizmem ukierunkowanym na naród niemiecki i jego ekspansję europejską. Komunizm był i jest marksistowskim beznarodowym socjalizmem nakierowanym na ekspansję ponadnarodową, którego twórcami i bezpośrednimi wykonawcami byli w zdecydowanej większości komunistyczni syjoniści. Jak wspomniałem w tekście sam W.I. Lenin gardził Rosjanami, w rozmowach prywatnych ze swoimi krajanami uważał je za bydło. K. Marks też etnicznie był Żydem (niektóre źródła podają, że satanistą), jak większość komunistycznej, sowieckiej wierchuszki i kierownictwa NKWD.

To tyle uzupełnienia...