Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Orban potrafi - Tusk nie chce

Ryszard Czarnecki , 14.09.2012
Czemu na Węgrzech Orbana mogą, a w Polsce Tuska nie? Czemu u bratanków zdobyto się na symboliczną decyzję aresztu domowego wobec zbrodniarza komunistycznego, a w Polsce wciąż mają oni parasol ochronny ze strony władzy i mediów?
Choć Węgry popełniły – zresztą za rządów lewicy –  ten sam błąd, co Rzeczpospolita za rządów Tuska i rozdzieliły funkcję Ministra Sprawiedliwości od Prokuratora Generalnego, to jednak tamtejszy, też przecież „niezawisły” sąd w Budapeszcie   zdecydował właśnie o areszcie – co prawda domowym – ale również – o przedłużeniu postępowania na kolejny kwartał wobec byłego szefa MSW za rządów Janosa Kadara, współodpowiedzialnego za mordowanie węgierskich bohaterów narodowych, jak premier Imre Nagy, Pal Maleter, który dowodził powstańczą, antysowiecką armią w 1956 roku.  Tymczasem trwa kabaret sądowo-medialny „z chorymi”  generałami: Jaruzelskim i Kiszczakiem. Oprawcy ze Stanu Wojennego (ale też przecież z 1970 roku) tracą raptownie zdrowie przed swoimi procesami, by potem pełni wigoru pojawiać się w mediach, udzielać wywiadów, pouczać i prawić Polakom morały.
A więc to kwestia po prostu politycznej woli. Premier Victor Orban i naród węgierski ją mają. Premier Tusk, albo jej nie ma, bo jest tchórzem podszyty, albo jej nie posiada, bo liczy na głosy postkomunistycznego elektoratu i dogadał się z postkomunistycznymi elitami polityczno-biznesowo-medialnymi. I jedno i drugie jest dla niego więcej niż obciążające.
Na naszych oczach dokonuje się euroentuzjastyczna rewolucja wrześniowa.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 1502
KONFESION

KONFESION

14.09.2012 09:02

Ale odnosze wrazenie,iz jestem swiadkiem PRZEMIANY Tuska w SLUP,tylko nie jestem pewien czy wzorem ZONY Lota,oglada sie ZA siebie!
Domyślny avatar

dogard

14.09.2012 15:25

Dodane przez KONFESION w odpowiedzi na Moze sie MYLE

dobrze gdyby to byl SLUP soli, nadchodzace fale rozpuszcza go do imentu ,zdematerializuja.Co najwyzej czlek zwroci uwage na solenie . Przydatne nawet.
Ryszard Czarnecki
Nazwa bloga:
Blog autorski

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 6, 994
Liczba wyświetleń: 8,138,790
Liczba komentarzy: 11,166

Ostatnie wpisy blogera

  • BRZYDSZA TWARZ MUNDIALU
  • MIAŁEM RACJĘ CZYLI TERAZ WSZYSCY MĄDRZY
  • Zapiski z Łotwy

Moje ostatnie komentarze

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • EKSHUMACJA ŚP. WASSERMANA I MILCZENIE PIĄTEJ KOLUMNY
  • Najnowszy kawał o Tusku i Gierku
  • Nowy kawał o Tusku i raju

Ostatnio komentowane

  • sake2020, Szef ukraińskiego MSZ Andrij Sybiha przekonuje ,że Karol Nawrocki stał się burzycielem wszystkich pozytywnych wspólnych osiągnięć. Jakie to te wspólne osiągnięcia? Twierdzi że polski prezydent…
  • paparazzi , Nie, że nie podoba, uwaga pod adresem pana jest czysto moja subiektywna oceną. Pana kultura i wiedza stoją na wysokim poziomie, ta przestroga ma zapobiec powielaniu schematów słowotoku jak u mjk1 co…
  • Marek Michalski, @Spike Wynika z tego, że nie wyciągamy wniosków z historii. Dlatego się powtarza.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności