Od 19:00 nowa, a co w bieżącej?

AUDYCJA 352 (CZWARTKOWA)- SZCZEGÓŁY
image image image image image
"Swoistym znakiem naszych czasów jest fakt, że dziennikarz, który w czasach PRL zaczął szukać informacji bez cenzury, swoją życiową przygodę z wolnym słowem rozpoczął od Radia Wolna Europa, zaś zakończył współpracą z Radiem Maryja. Podobnie jak w PRL miał dość kłamstw i obłudy oficjalnej propagandy" (Piotr Bączek) Józef Szaniawski, politolog, sowietolog, publicysta, wykładowca UKSW, zginął 4 września 2012 w Tatrach, spadł w przepaść. Miał 68 lat. A to Jego ostatni, nadesłany do NDz, gorzki komentarz do sytuacji politycznej w Polsce.
19:01 Felieton:czyta Katarzyna – Ostatni felieton Profesora Józefa Szaniawskiego „Bezkarność władzy”, NDz 5 września 2012, Nr 207 (4442)

Z Inicjatywy Kongresu Mediów Niezależnych w dniach 14-16 września br. w Ełku odbędzie się Festiwal Filmu Niezależnego „OKNO”. Organizatorzy postawili na filmy twórców niezależnych, niechcianych w mediach głównego nurtu. Festiwal skierowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów - do każdego, kto pasjonuje się kręceniem filmów o Polsce i kto ma coś ciekawego i prawdziwego do powiedzenia.
19:14 Zaproszenie:Kongres Mediów Niezależnych – Festiwal Filmu Niezależnego „OKNO” O solidarności z Krzysztofem Wyszkowskim, a także apel o powołanie Fundacji wspierających pokrzywdzonych przez elity III RP. Czy pozwolimy zniszczyć odważnego człowieka za to, że głosił naszą prawdę?
19:18 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) – O solidarność z Krzysztofem Wyszkowskim Esbecka szajka pod okiem Sikorskiego, Mariusz Olech i Marcin P mogą mieć ze sobą wiele wspólnego. Wszyscy oni wywodzą się ze służb specjalnych PRL-u.
19:28 blog:Aleksander Szumański(czyta:JaWa) – TAJNA AGENCJA SPRAW ZAGRANICZNYCH Niezrealizowane plany odbudowy Rzeczpospolitej cara Aleksandra i jego ministra Adama Czartoryskiego. Przymierze Wilhelma III z Aleksandrem zawarte w Berlinie. Klęska wojsk austriackich pod Austerlitz (2 XII 1805) Kampania zimowa Napoleona na terenie Prus Wschodnich. Nadzieja na odzyskanie niepodległości u boku Napoleona. Mobilizacja i odbudowa Legionów.
19:49 Historia:czyta Katarzyna – T. III § 6 Księstwo Warszawskie „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego Wykład najsłynniejszego polskiego egzorcysty ks. Mariana Piątkowskiego o naturze i działaniu demonów.
20:09 Wykład:ks.dr Marian Piątkowski (Rejestracja: ks. Sławomir Kostrzewa) – Kim jest szatan i jak działa – cz1 Konstytucja Europejska zwana dla niepoznaki Traktatem Lizbońskim jest urzeczywistnieniem marzeń Adolfa Hitlera.
21:17 Blog: Krzysztofjaw (czyta :JaWa) – Co z niepodległością naszych europejskich narodów? Wbrew tytułowej zachęcie do ucieczki, sporo tam elementów "co robić?", innego rodzaju. Złość, rezygnacja, załamanie, to nas wszystkich dotyczy myśląc o Ojczyźnie.
21:32 Blog:MarkD – Co robić? Spier…alać! Posłuchaj! Tego nie usłyszysz w mainstreamie.Śpiewa bard Solidarności Tadeusz Sikora.
21:37 Patronat Niepoprawnego Radia PL:Tadeusz Sikora i Dominika Świątek – Zakneblowany blues Z nowej płyty T.Sikory. Zapraszamy do kupowania „Na śmierć Prezydenta Kaczyńskiego” e-mail: attsrecords@gmail.com (płyta kosztuje 30 zł + koszt wysyłki) "Rząd nie rozwiązuje obecnych problemów Polski". - Jakie są plany ich rozwiązania przez PiS? Dotyczą one wielu dziedzin m.in. kwestii podatków, systemu opieki zdrowotnej, oświaty, systemu emerytalnego i bezrobocia.
21:42 Opozycyjne expose prezesa PiS – Jarosław Kaczyński "„Mohery”!!! Tak, to było to! Kiedy ogłosił z mównicy sejmowej kim należy pomiatać, eurokundle zawyły ze szczęścia. Zamiast skamleć u pańskich drzwi, mogły pokazać teraz kto tu rządzi! Ochoczo ruszyły leczyć własne kompleksy".
22:21 Felieton:Małgorzata Todd – Sfora Unia, do jakiej wchodziliśmy, już nie istnieje. Zastąpił ją twór działający w oparciu o Traktat Lizboński, w którym o demokrację i własne interesy trzeba się upominać. Nie każde państwo ma do tego równe prawo. Wyborców polskich takie zależności jednak nie interesują.
22:27 Felieton: Przemysław Żurawski vel Grajewski(czyta:JaWa) – Rzeczpospolita ludzi dorosłych Niezmiernie ważna rozmowa o bitwie, jaka toczy się o film Rój.
22:38 Wywiad:Jerzy Zalewski – Rozmowy kulturalne Dagmary Siemińskiej Czym dla młodych Polaków jest patriotyzm? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy zorganizowanej przez Warszawski Klub „Gazety Polskiej” oraz Stowarzyszenie KoLiber debaty pokoleniowej.
23:14 Debata: Czym dla młodych Polaków jest patriotyzm? – Jacek Pawłowicz (IPN) oraz Tadeusz M. Płużański, a także przedstawiciele organizacji młodzieżowych: Magdalena Homenda (Niezależne Zrzeszenie Studentów UW), Przemysław Humięcki (Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska) i Piotr Mazurek (Stowarzyszenie KoLiber). Debatę poprowadziła szefowa Warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej” Anita Czerwińska. 27 IV 1971r. Pierwsze rozmowy Watykanu z komunistami polskimi o normalizacji stosunków. Katolicy budują socjalistyczną ojczynę?
01:47 Czytanka:Józef Mackiewicz (czyta MarkD) – Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy Eutanazja a powołanie lekarskie. Na czym opiera się relacja lekarz - pacjent. Dlaczego legalizacja eutanazji niszczy tę relację.
01:54 Wykład:ks.prof.Arturo Katolo – Eutanazja. Godne umieranie ? cz.5 Ewa Stankiewicz: o młodzieży, o tym co powinni robić patrioci oraz o swoich filmach w trakcie realizacji.
02:01 Wywiad:Ewa Stankiewicz – Jaka przyszłość dla patriotów? – WATAHA 2012 Teresa Bochwic o dobrych zmianach w postawach polskiej młodzieży i o tym, jak te zmiany jeszcze pobudzić.
02:31 Wypowiedź:Teresa Bochwic – Jak przekonywać młodych Zapraszamy do wysłuchania archiwalnego wywiadu ze śp. Lechem Pruchno-Wróblewskim, byłym członkiem sygnatariuszem Unii Polityki Realnej, posłem na sejm w latach 1991-1993. Lech Pruchno-Wróblewski udzielił mi tego wywiadu 26 kwietnia 1996 roku. Mówi w nim między innymi na temat reprywatyzacyjnej drogi przez mękę, opowiada o swojej pracy w tzw. komisji Ciemniewskiego powołanej w sejmie zaraz po tzw. nocy długich teczek. Wyraża również swoje poglądy na temat Janusza Korwin-Mikkego, byłego prezesa UPR oraz samej Unii, której wówczas był aktywnym członkiem. Lech Prucho-Wróblewski zmarł w 2005 roku.
02:32 Wywiad: Z Lechem Próchno-Wróblewskim
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

09-09-2012 [09:19] - krzysztofjaw | Link:

Chylę czoła! Twoje zaangażowanie w tworzenie i coraz lepszą jakość radia budzi moje najwyższe uznanie. Tak trzymaj!

Pozdrawiam srdecznie

Obrazek użytkownika NiepoprawneRadio.PL

09-09-2012 [17:57] - NiepoprawneRadio.PL | Link:

Pozdrawiam