Michnikowszczyzna dostaje białej gorączki. Przeczytaj dlaczego


                                                           

Patriotyzm klientelistyczny zasadza się na bezkompromisowym wspieraniu rządowej linii i bazy oraz na pryncypialnym potępianiu antypaństwowych wichrzycieli.

19:01 Blog:Gadający Grzyb – Patriotyzm klientelistyczny

Oświadczenie Kaczyńskiego w ogniu krytyki. Krytyki reżimowych mediów, rządzących elit. Autor również krytykuje opozycję za ten pomysł. Z innych jednak pozycji. Czy słusznie?

19:13 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) – Jak wygrać bojkot
 

Pytania o młodość, karierą i doświadczenia wojenne oraz świadomość polityczną amerykańskiego generała.

19:31 Wywiad:Pytania zadawali Piotr Zarębski i MarkD dzięki uprzejmej pomocy Moniki Kamińskiej – Generał Major John C.Roth cz.1 Przygotowanie JaWa Wersja oryginalna
 

"Akt brutalnego gwałtu na państwie, które sąsiadom żadnej do niego nie dało przyczyny, dokonał się w wieku, który zwał się oświeconym, który pod hasłem filozofii racjonalistycznej religię i moralność w stosunkach publicznych wszelkiego pozbawił znaczenia". Odcinek 128

19:52 Historia:czyta Katarzyna – Pierwszy rozbiór Polski – 1773 R. „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego
 

"Poeta Pozwany" - to kolejny film dokumentalny Grzegorza Brauna. Bezpośrednią inspiracją do jego powstania była pierwsza rozprawa sądowa pomiędzy Agorą a Jarosławem Markiem Rymkiewiczem. Jak zapewniają twórcy; reżyser i producent - Robert Kaczmarek, jest to opowieść o twórczości mistrza.

20:14 Spotkanie:Grzegorz Braun – Poeta pozwany – Jarosław Marek Rymkiewicz
 

Informacja i Zaproszenie
nt. I Zlotu Młodzieży Polskiej z kraju jak i poza jego granicami. Zlot planowany jest na najbliższe wakacje. Chodzi o jednoczenie się Narodu. Są w tej informacji 2 krótkie rozmowy - z Robertem Winnickim (prezesem Młodzieży Wszechpolskiej i pomysłodawcą inicjatywy) oraz z młodymi Polakami z Wileńszczyzny, którzy gościli teraz w Warszawie na narodowej majówce na zaproszenie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

21:15 Informacja i Zaproszenie:Prezes Młodzieży Wszechpolskiej – Robert Winnicki – Zlot Młodzieży Polskiej przyg.Agnieszka Piwar
 

Nauczyciel akademicki przestał być mistrzem już dawno. Panuje totalna pogarda dla nauki. Za to wskaźnik ilości studentów na 1000 mieszkańców, wypełnia unijne standardy.

21:30 Blog:Krzysztof Pasierbiewicz (czyta:JaWa) – Jacy „Akademicy” takie „Uniwersytety”
 

„Jak powiedział towarzysz Cyrankiewicz, ci, co podnoszą rękę na władzę ludową mogą być pewni, że ludowa władza im ta rękę odrąbie, słuszne, szczere i mądre słowa, ale przecież te ręce mogą poczekać, nic pilnego! Odrąbiemy po targach”.

21:40 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) – Towarzysze bandyci, towarzyszki bandytki!
 

Fizyk jądrowy - prof. Mirosław Dakowski w Opolu poddaje druzgocącej krytyce pomysł budowy elektorowni atomowej. Dlaczego? Posłuchaj. Obszerne sprawozdanie z tego spotkania przekazał też w swoim blogu andruch2001 http://andruch.blogspot.com .

21:49 Spotkanie:prof.Mirosław Dakowski (Wszechnica Solidarności – Opole 18.IV.2012) – Komu zależy na budowie elektrowni atomowych w Polsce
 

Likwidacja Ukraińskiego Kościoła Unickiego za pomocą m.in. patriarchatu moskiewskiego. Pseudo-synod zwołany przez kierwoany przez NKWD patriarchat uchwalił zerwanie więzi z Rzymem. Kościół greckokatolicki nie został przez to unicestwiony. Kilka słów o bohaterze tego kościoła - Józefie Slipym.

22:06 Czytanka:czyta MarkD – Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy – Józef Mackiewicz
 

Ile zostaje nam z przeciętnej płacy, za którą pracodawca musi zapłacić 4100 zł? Więcej zostawało chłopom pańszczyźnianym.

22:16 Wypowiedź:Robert Gwiazdowski – Jak państwo łupi obywateli?
 

Według „Prawdy” z 20 marca 1981, na XXVI Zjeździe KPZR
odnotowano, że w ciągu minionych lat, do czasu tego zjazdu,
odbyło się na Krymie 37 „przyjacielskich spotkań na szczycie”.
- Ciąg dalszy rozdziału 23: Spotkania na szczycie. Odcinek 92

22:26 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna
 

Bardzo wyczerpujący materiał źródłowy, jak widać wszystko układa w ładne kółko wzajemnej adoracji.

22:38 Blog:Kazia(czyta:JaWa) – Janek Dworak jest przyjacielem Bronka Komorowskiego
 

Na początku sprostowanie mylnych informacji o losie obrazu "Polonia, Konstytucja 3 Maja 1791" Jana Styki w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Potem o sposobach wykorzystywania niezwykłego daru komunikacji globalnej, jakim jest internet.

22:52 Felieton:Zbigniew Hałat – Spróbuj pomyśleć
 

Pytania z sali, między innymi, na temat TV TRWAM i niezależnych mediów. Jak to ambasador Izraela zażądał od premiera Marcinkiewicza likwidacji Radia Maryja i wtedy wszystko się zaczęło... ale jest pewna nadzieja, bo presja społeczna daje rezultaty.

23:03 Spotkanie:Stanisław Michalkiewicz – Berlin 29.04.2012 – cz. 2a Klub „GP” Berlin
 

Potencjalne kłopoty Moskowii po uzyskaniu korytarza do Oceanu Indyjskiego i możliwy wariant rozwiązania tego problemu.

24:01 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) – Ciężkie czasy dla agentów cz.35
 

Coryllus o podprogowej, antykościelnej propagandzie w książkach i filmach historycznych.

01:13 Blog:Coryllus (czyta Gadający Grzyb) – O historii i literaturze antykościelnej
 

Zuzanna Kurtyka o ostatnim żołnierzu WIN - zmarłym 12 kwietnia, majorze Jerzym Woźniaku. Tych wspomnień warto wysłuchać, będzie ich coraz mniej.

01:26 Wspomnienie:Zuzanna Kurtyka (KGP Krosno 15.IV 2012) – O ostatnim żołnierzu WIN – majorze Jerzym Woźniaku To jest dalszy ciąg tej samej historii http://www.youtube.com/user/id...
 

Kolejny rozdział czyta autor: "Wyjazd delegacji "Solidarności do Watykanu i pierwsze personalne problemy w MKZ"

01:44 Spotkanie:Andrzej Rozpłochowski – Postawią Ci szubienice … odc.14 przyg.Tomek Sarwa
 

"Na odwrocie jednego z nielicznych ocalałych zdjęć żołnierzy „Olecha” widnieje odręczny napis: „Nic dla siebie, wszystko dla Ojczyzny” – motto, które wpajał swoim nieugiętym „kresowym straceńcom” i któremu sam pozostał wierny do końca swoich dni." Kolejna opowieść o Niezłomnym.

02:28 Konferencja Żołnierze Wyklęci:Krzysztof Jałmużniak – Ppor Anatol Radziwonik „Olech” – niezłomny z Nowogródczyzny Konferencja – Inst.Historii UJK w Kielcach filia Piotrków Tryb. i Muzeum Zamek w Piotrkowie

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gość niepokorny

08-05-2012 [20:19] - Gość niepokorny (niezweryfikowany) | Link:

Przypomina mi gomułkowszczyznę w okresie stalinowskim.