Kaczyński zgwałcił córkę Kerna i zamordował męża Jandy

Toyah, jak co roku chyba 4 czerwca, powrócił do sprawy uprowadzenia Moniki Kern i tragedii tej rodziny. Tragedii z której wielu z nas nie zdawało sobie sprawy, bo media w „wolnej Polsce” nie dały nam żadnej szansy byśmy tę okropność zobaczyli. Nie mieliśmy tej szansy przede wszystkim dlatego, że uwierzyliśmy w to, że Polska jest już wolna, uwierzyliśmy także w to, że ludzie tacy jak Piwowski czy Tym, czy Janda to właśnie ci, którym tę wolność w jakimś tam stopniu zawdzięczamy.
Napisał nasz kolega Toyah, że gdyby jego spotkało coś podobnego, gdyby uprowadzono mu dziecko, on nie miałby żadnych wahań, nie cofnąłby się przed żadnym upokorzeniem byle by to dziecko uwolnili. Przypomniał także Toyah tę kuriozalną sytuację kiedy to Monika Kern brała ślub w kościele w Łodzi, pod nosem swoich rodziców właściwie, z jakimś podstawionym popaprańcem, a potem na tym tak zwanym weselu tańczyła jak gdyby nigdy nic z Jerzym Urbanem. I przypomniał także o tym, że Bujak proponował matce tego faceta start w wyborach do senatu.
Kiedy się te wszystkie informacje zbierze do kupy, a potem spojrzy na nich wszystkich, na tego Piwowskiego, na tego całego Tyma i tę popieprzoną Jandę, to o rzyganiu nie może być nawet mowy. Człowiek ma ochotę polecieć czym prędzej po miotacz płomieniu i rozpuścić to ustrojstwo wprost na tę estradę gdzie oni stoją, a potem patrzeć jak biegają w tę i z powrotem i machają rękami.
Kiedy Piwowski nakręcił film „Uprowadzenie Agaty” byłem studentem z prowincji i wydawało mi się, że pan Marek to jest wybitny reżyser, który nie może kręcić filmów, bo to co ma do przekazania widzowi denerwuje władzę. Wielu ludzi tak myślało, a film „Rejs” - kultowy film – oglądali wszyscy studenci jak Polska długa i szeroka. Oglądali go właśnie po to, by poczuć się lepiej, by poczuć że należą do elity i łapią ten subtelny i wyrafinowany dowcip, który tam jest podawany w dużych ilościach.
Zadawałem sobie oczywiście pytanie; jak to jest, że facet nakręcił jedynie trzy filmy, w dodatku wyglądające tak, jakby kręcił je z ręki i nazywany jest reżyserem, ale odpowiedzi na to pytanie nie potrafiłem sobie udzielić. To przyszło później. Kiedy ujawniono współpracę Piwowskiego z SB, jak to bywa w takich razach, wszyscy zaczęli mu współczuć i żałować go, że był taki biedny. Oczywiście wybaczono Piwowskiemu wszystko, bo ludziom utalentowanym wiele się wybacza. Dziś nie pokazują go już co prawda tak często jak dawniej, ale Pan Marek nadal jest obecny w naszej świadomości i nadal jest artystą. Podobnie jak inni artyści, którzy bawią nad do łez i potrafią być tak wzruszająco szczerzy i prawdziwi w każdym właściwie wcieleniu.
Stanisław Tym to jest człowiek legenda. Od dwudziestu lat uważa się go za opozycjonistę pełną gębą, który zwalczał system i robił wszystko, by komunizm się zawalił. W latach 90-tych uważany był za inteligenta, bo w każdym numerze „Wprost” ukazywał się jego felieton, w którym Tym pastwił się nad Wałęsą. To się podobało wielu ludziom, bo prócz swojego inteligenckiego etosu prezentował się pan Tym także jako tak zwany równy chłop. Mieszkał i mieszka nadal na wsi – tak mówią – zna się ze wszystkimi, jest uczynny, miły i hoduje psy. To wystarcza, żeby zyskać ludzką sympatię, a nawet wdzięczność. No i jeszcze był Tym Stanisław piewcą twórczości swojego przyjaciela Stanisława Barei, który także przyczynił się do zniszczenia systemu. Tyle, że nerwowo nie wytrzymał tego napięcia i zmarł przedwcześnie. Tym występował oczywiście w filmie „Rejs” i zawsze mówił o Piwowskim z wielką atencją. Podobnie wyrażał się o Tymie Gustaw Holoubek a także Zofia Merle. Pamiętam to, bo w tamtych czasach miałem jeszcze telewizor. Nie wiem co oni teraz mówią, ale pewnie niewiele się zmieniło.
Ostatnio przez media przeleciała informacja o tym jak to Janda i Tym wystąpili w Opolu i Janda udając jakąś panią z zagranicy zdziwiła się, że w Polsce od dwóch lat mówi się wyłącznie o samolocie. To jest interesujące spostrzeżenie, bo ja dokładnie pamiętam kiedy parę lat temu umierał mąż Jandy to wszystkie portale i pewnie także telewizje podawały tę informację, tak jakby mąż Jandy był kimś ważnym dla kogokolwiek poza samą Jandą. O tym jednak nikt dowcipów nie opowiada i nikt nie każe nam się śmiać z tego, że mąż znanej aktorki kopnął w kalendarz i już go z nami nie będzie na tym łez padole, że zakopali go w dole głębokim i mokrym i deszcz na niego padał. A ludzie wcale nie współczuli wdowie, tylko zastanawiali się kogo ta stara megiera sobie teraz przygrucha. To może być – mam wrażenie – nawet śmieszna dosyć sytuacja jeśli się te fakty odpowiednio naświetli i popracuje nad narracją. Myślę, że Piwowski byłby w stanie zrobić z tego niezły kawałek sztuki, a Tym, co tam Tym, jego uczniowie, Andrus jakiś, albo Bałtroczyk odstawili by na scenie porządny skecz oparty na tym motywie. Jeden by naśladował Jandę – Bałtroczyk, bo ma akurat brodę i okulary –  tak śmiesznie rzucałby głową, a drugi – Andrus, bo jest mniej dynamiczny – udawałby jej umierającego męża, operatora filmowego. Śmiechu by było, a śmiechu. Myślę, że publika nawet by się nie zorientowała, że to nie o Kaczyńskim.
Janda ponoć dziś z rana powiedziała, że Marta Kaczyńska nie ma poczucia humoru, powinna być troszkę bardziej na luzie i nie brać tak wszystkiego do siebie. Ja też tak myślę. Toyah napisał – i to jest dobry przykład -  że Monika Kern już się nauczyła brać te sprawy luźno. Powiedziała ponoć, że Jarosław Kaczyński dobił jej tatę, bo zaproponował mu miejsce na liście do senatu, a pan Kern koniecznie chciał do sejmu. No i to go ostatecznie złamało. Przez to zmarł. Monice podobała się także muzyka z filmu „Uprowadzenie Agaty”.
I nie chodzi tu już o to proszę Państwa, że Monika Kern zrozumiała dobrze na jakim świecie żyje, a Marta Kaczyńska jeszcze nie. Marta nie ma po prostu innego wyjścia i myślę, że my także go nie mamy. Oni są już w naszych domach, w niektórych sercach i w głowach. A trzeba sobie kochani wprost powiedzieć, że nie może być litości dla skurwysynów i każdy kto się da oszukać przepadnie. Bo o to właśnie w tym chodzi. Cała wymieniona tu trójka to nieustraszeni dystrybutorzy cyrografów skonstruowanych na bardzo korzystnych dla klienta warunkach. Monika Kern w nagrodę za wzorową postawę może sobie na przykład zostać prawnikiem w MPO, ale takich posad jest niewiele, większość więc tych, którzy uwierzą Jandzie, Tymowi i Piwowskiemu nie dostanie nic, a wręcz zostanie jeszcze obrabowana. Myślę, że nadszedł czas wyraźnego opowiedzenia się za albo przeciw. Apokalipsa zaczęła się na estradzie.

Oczywiście zapraszam na stronę www.coryllus.pl I tom Baśni jak niedźwiedź już się niestety wyprzedał, ale wkrótce będzie w sprzedaży tom II. Kilka sztuk Baśni zostało jeszcze w sklepie FOTO MAG przy metrze Stokłosy, w księgokawiarni "Ukryte miasto" oraz w księgarni "Tarabuk" przy Browarnej 6. Zachęcam także oczywiście do kupowania książki Toyaha "Twój pierwszy elementarz"

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika IS

05-06-2012 [09:28] - IS (niezweryfikowany) | Link:

Ktoś w przystępnym języku, bez patosu, napisał to, co czuje wielu.. Taka odwrócona empatia.. Pozdrawiam autora..

Obrazek użytkownika Coryllus

05-06-2012 [09:38] - Coryllus | Link:

również pozdrawiam.

Obrazek użytkownika markowa

05-06-2012 [11:06] - markowa (niezweryfikowany) | Link:

pamiętam, jak nie cierpiałam śp. mec. Andrzeja Kerna, jak współczułam skrzywdzonej niewinności - Monice; pierwsze wątpliwości odczułam na widok pretensjonalnej wyzywającej sukni ślubnej Moniki oraz konkurującej z nią w bezguściu sukni świeżo upieczonej teściowej. Babski mój instynkt się odezwał. Wciąż się wstydzę, dlatego nie potępiam tych, którzy bywają ogłupieni.

Obrazek użytkownika Coryllus

05-06-2012 [12:05] - Coryllus | Link:

Ale oni są już ogłupieni stanowczo za długo

Obrazek użytkownika majot

05-06-2012 [22:13] - majot (niezweryfikowany) | Link:

Kopie się ich po tyłku,bije po kieszeni ośmiesza a oni dalej sa za PO.Zadają pytanie za kim być mają bo za Kaczyńskim to obciach. I ręce człowiekowi opadają! Z rodziną prawie już nie gadam,znajomi się kruszą? Co robić? Za staram by iść do klasztoru!Telewizja w rozmiarze 40 cali lasuje mózgi?

Obrazek użytkownika Gość

05-06-2012 [18:38] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie, jest Pan ŚWIETNY W SWOJEJ PRACY!!!

Obrazek użytkownika Bwana Kubwa

05-06-2012 [09:29] - Bwana Kubwa (niezweryfikowany) | Link:

zabrał Szarika Jankowi

Obrazek użytkownika Coryllus

05-06-2012 [09:38] - Coryllus | Link:

oskórował na żywca!

Obrazek użytkownika HENRY

05-06-2012 [09:55] - HENRY (niezweryfikowany) | Link:

się wkurzy to lepiej pisze ;-)

Obrazek użytkownika Patriotka

05-06-2012 [10:24] - Patriotka (niezweryfikowany) | Link:

Dziękuję że Pan jest, to daje mi siłe, wiarę i nadzieję, bo otoczenie -poglądy, wypowiedzi ludzi z którymi spotykam się w pracy(szkoła), w rodzinie nie nastrajają optymistycznie

Obrazek użytkownika Coryllus

05-06-2012 [12:07] - Coryllus | Link:

To ja Pani dziękuję.

Obrazek użytkownika BZ

05-06-2012 [10:49] - BZ (niezweryfikowany) | Link:

Mocno i na temat. Bez eufemizmów. 10!

Obrazek użytkownika Coryllus

05-06-2012 [12:07] - Coryllus | Link:

Dzięki.

Obrazek użytkownika Sfinks

05-06-2012 [11:46] - Sfinks (niezweryfikowany) | Link:

Piszesz "Janda udając jakąś panią z zagranicy zdziwiła się, że w Polsce od dwóch lat mówi się wyłącznie o samolocie."

Janda jest właścicielką teatru, który mimo pełnej widowni, znajduje się na skraju bankructwa. W mediach wielokrotnie mówiła o tym, że bez wsparcia publicznymi pieniędzmi, będzie musiała ogłosić plajtę. Ponieważ Janda jest kiepskim menedżerem teatru, musi podlizywać sie władzy, bo przecież za darmo tych pieniedzy nie dostaje.

Obrazek użytkownika Coryllus

05-06-2012 [12:07] - Coryllus | Link:

Jandy polega na tym, że ona daje w tym teatrze sztuki, które nikogo nie obchodzą. Co z tego, że widownia pełna. Żeby prosperować musi być widownia pełna i tłum przez teatrem bijący się na pięści o bilety.

Obrazek użytkownika BZ

05-06-2012 [12:16] - BZ (niezweryfikowany) | Link:

"- Pierwszy raz po pięciu latach pomyślałam sobie, że czas zwijać żagle - wyznała aktorka w rozmowie z gazetą. - Nie mamy rezerw, straciliśmy płynność finansową, mówię to już teraz otwarcie. Nie ukrywam, że jestem zmęczona, coraz trudniej namówić kolegów na granie. Wszyscy gonią za pieniędzmi, jest coraz więcej seriali. Budżet fundacji się zeruje albo jest ujemny."

By dostać zastrzyk trzeba wypiąć pewną część ciała...

Obrazek użytkownika Niewolnik v. 1.0

05-06-2012 [12:32] - Niewolnik v. 1.0 (niezweryfikowany) | Link:

Tak się mówi o Rejsie, ale w sumie gdyby nie 2 aktorzy, to dla mnie nudziarstwo. Nie najlepiej o ile dobrze pamiętam oceniał tę kultowość też chyba Waldemar Łysiak w jakiejś publikacji.

Janda, Tym - nie oglądam tańców z tańcami, "wielkiego brata" i podobnych brudów, i od wielu lat już ani Sopoty ani Opola mnie nie interesują. Dlaczego? Stały się pretensjonalne, sztucznie "europejskie" itd. Ale o ostatnich niezwykle komediowych wyczynach "artystycznych" Jandy i Tyma czytałem na którymś blogu - jak to ujęto dno i 5 metrów mułu.

Tak warto by pomyśleć o czarnej komedii (to taki pretekst i figura artystyczna) w rodzaju, "jak fajnie jest być żoną umierającego męża" lub "umierający mąż nigdy kobieto cię nie zdradzi bo ma za słabe krążenie" itd.

Obrazek użytkownika Niewolnik v. 1.0

05-06-2012 [13:51] - Niewolnik v. 1.0 (niezweryfikowany) | Link:

oczywiście Janda i Tym w rolach głównych, jak mawiają w USA - STARRING: Janda & Tym.

Obrazek użytkownika wetek

05-06-2012 [20:01] - wetek (niezweryfikowany) | Link:

nie odpowiada ci he he

Obrazek użytkownika Saga

05-06-2012 [13:13] - Saga (niezweryfikowany) | Link:

Mamy to na co większa i głupsza część naszego społeczeństwa daje przyzwolenie. Nastąpiło totalne zeszmacenie i brak jakichkolwiek wartości. Artykuł bardzo celny ale przy okazji smutny szkoda, że w takich czasach przyszło nam żyć. Pozdrawiam autora z nadzieją,że w końcu coś się zmieni.

Obrazek użytkownika ksena

05-06-2012 [13:27] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

już chyba wtedy przeczuwali,że swą ,,opozycyjność'' da sie przekuć w szzmal,a gdy się to już raz udało potrzeba coraz więcej i więcej.Tyle ,że nic za darmo,reguly są twarde i jednakowe zarówno dla polityków , celebrytów i dla tych co się chcą przebić i zabłysnąć.Właściwie warunek jest jeden:obsmarować Kaczyńskich ,obciążyć ich winami całego świata,anomaliami pogodowymi i katastrofami.Obśmiać Kaczyńskich to dzisiaj schody do kariery,bywanie na salonach ,a juz na pewno w okienku telewizyjnym.Można też debiutowac w roli błazna na festiwalu w Opolu jak to zrobiła rzucająca łbem stara torba i równie wiekowy przebrzmiały satyryk.Pieniądze lepiej niż katarakta potrafią zaciemnić widzenie i lepiej niż skleroza przyblokować pamięć i lepiej niż biegunka dac poczucie luzactwa.

Obrazek użytkownika Niewolnik v. 1.0

05-06-2012 [19:55] - Niewolnik v. 1.0 (niezweryfikowany) | Link:

reszta to byli idealiści jak ja.

Obrazek użytkownika beta

05-06-2012 [18:39] - beta (niezweryfikowany) | Link:

Ja, człowiek spokojny i wyrozumiały zgadzam się z Panem całkowicie. Czas skończyć z litościa dla sk...synów. Najwyższy czas.

Obrazek użytkownika Gość

05-06-2012 [18:46] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Prosto i wezlowato na aktulane tematy w naszej kochanej Ojczyznie oby skutek byl po naszej mysli jak najpredzej POzbyc sie tej holoty.

Obrazek użytkownika Gość

06-06-2012 [13:34] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Sam jesteś hołota. Tacy jak Ty nie nadają się do życia w normalnym społeczeństwie.Jak ktoś ma inne poglądy jak Ty i Tobie podobni to są "hołota, skurwysyny, komuchy itd", a jest odwrotnie - to Tobie nałeży przypsywać takie cechy. Może o tym nie wiesz, ale żyjesz w wolnym kraju , jak Ci się nie podoba to opuść ten kraj pełny hołoty , skurwysynów, komuchów, sprzedawczyków itp". Ci którzy zostaną będą Ci wdzięczni, że ich porzuciłeś. Zabież z sobą koniecznie swoich "guru".

Obrazek użytkownika BazyliMD

06-06-2012 [20:35] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

....., że z kopiącego możesz zamienić się w kopanego?
A może zamiast wyganiać "na emigrację" zaproponujesz "okrągły stół"?

Obrazek użytkownika szara_komórka

05-06-2012 [21:25] - szara_komórka (niezweryfikowany) | Link:

ale ciekawi mnie reakcja publiczności. Czy można liczyć na jakiś cud? Dawniej rzucano pomidorami lub jajami (jak miło by było gdyby powróciły te zwyczaje), może przynajmniej ktoś ich wygwizdał?

Dziękuję za bardo dobry tekst, jak zwykle.

Obrazek użytkownika szara_komórka

05-06-2012 [21:29] - szara_komórka (niezweryfikowany) | Link:

ale ciekawi mnie reakcja publiczności. Czy można liczyć na jakiś cud? Dawniej rzucano pomidorami lub jajami (jak miło by było gdyby powróciły te zwyczaje), może przynajmniej ktoś ich wygwizdał?

Dziękuję za bardzo dobry tekst, jak zwykle.

Obrazek użytkownika marekagryppa

05-06-2012 [21:48] - marekagryppa (niezweryfikowany) | Link:

Myślę tak samo jak pan.Dzięki za tekst.
Już najwyższy czas przestać nadstawiać drugi policzek.

Obrazek użytkownika jfw

05-06-2012 [22:29] - jfw (niezweryfikowany) | Link:

to be or to have, czy jak kto woli, byc czy miec - dla nich to pytanie jak najbardziej z obszarow czystej abstrakcji od zawsze i na zawsze...dla nich kazdy srebrnik blyszczacy...

Obrazek użytkownika Siukum Balala

01-07-2012 [12:10] - Siukum Balala | Link:

Piękny, prawdziwy tekst.Dzięki.