MECZ POLSKA-AUSTRIA

Trwa, jest 83 minuta i stan 1:3, czyli Austriacy wygrywają, choć nie musieli. Polacy grali w miarę dobrze, ale przeciwnik jak widać jest lepszy w strzelaniu. Właśnie prawie padł 4 gol. 
Ale nic to.
Na wszystko co się dzieje można spojrzeć co najmniej z 2 stron. Z naszej - klęska, z austriackiej - zwycięstwo.
Ja zaś widzę w tej przegranej również jedną (tylko!) pozytywną stronę. Nasza reprezentacja jeśli nie zakwalifikuje się do dalszych rozgrywek, (też wolałabym, żeby chłopcy sobie jeszcze pokopali), to rozjedzie się do domów, zawodnicy odpoczną, zregenerują się, doleczą kontuzje, a kibice pośpiewają "nic się nie stało" i będą oglądać mecze siatkówki, w których zawodnicy mają dużo więcej sukcesów.
Poza tym zaraz zacznie się Olimpiada, więc kiedy tu pracować? :)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

21-06-2024 [19:55] - Alina@Warszawa | Link:

Koniec meczu - wynik 3:1 dla Austrii ...

Obrazek użytkownika Kaczysta

21-06-2024 [20:17] - Kaczysta | Link:

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

21-06-2024 [20:17] - Zbyszek_S | Link:

"Ale nic to.
Na wszystko co się dzieje można spojrzeć co najmniej z 2 stron."

O właśnie. Choć... w języku Polskim funkcjonują pewne powiedzenia, żeby nie zaczynać od ..... strony.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-06-2024 [11:38] - Alina@Warszawa | Link:

Jakiś błąd logiczny w rozumieniu mojego wpisu: ja piszę o patrzeniu - Pan o zaczynaniu ... To dwie zupełnie różne czynności.

Obrazek użytkownika Ptr

21-06-2024 [21:07] - Ptr | Link:

Potrzeba im treningu opanowywania piłki i strzału z każdej sytuacji. Dwie drugoligowe drużyny.  Włoch i Hiszpania grają tak, że zawodnik przy piłce przyśpiesza, po oddaniu piłki zwalnia. Gdy atakują bramkarza i obrońców to robią to zdecydowanie. A nie na 50%. Piwka i papieroski wychodzą. Poza tym dlaczego w polskiej lidze grają przeważnie jacyś obcokrajowcy , a nie Polacy. 

Obrazek użytkownika Kaczysta

21-06-2024 [21:12] - Kaczysta | Link:

Milionowe zarobki gwiazdek z reklam czipsów i dachówek nie są drużyną

Obrazek użytkownika u2

22-06-2024 [09:45] - u2 | Link:

To nie jest polska drużyna.

Dopóki występuje tam gwiazdor TVNazi to nie oglądam meczów tej zagranicznej zbieraniny. To są proste sprawy :-)

PS. Transmisja leci na TVNazi bis. Jak prawdziwy Polak może oglądać takie antypolskie szambo? :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

21-06-2024 [21:40] - Alina@Warszawa | Link:

To chyba mój 200 albo 201 wpis?! Ciekawe, czy Admin ma jakieś premie dla autorów bloga? 
Chyba się pomyliłam - to 150 albo 151 .. bo pewnie na wykazie jest 50 wpisów na stronie - trudno policzyc. Szkoda, że nie są numerowane od początku :)

Obrazek użytkownika Kaczysta

21-06-2024 [21:45] - Kaczysta | Link:

Żółta kartka?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-06-2024 [14:46] - Alina@Warszawa | Link:

Nie tylko żółta - wpis trafił do piwnicy ot jaki Admin taka premia :)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

21-06-2024 [21:54] - Alina@Warszawa | Link:

Tymczasem trener drużyny:  Michał Probierz wierzy w zespół, który stworzył. "Z tej drogi się nie cofnę"
Chociaż nie jestem kibicem p.n. to uważam, że ten trener zrobił dużo więcej z reprezentacją niż poprzednicy w ostatnich latach. Chłopcy grają dużo lepiej. Może w tym meczu pomysł wstawienia Roberta Lewandowskiego nie był szczęśliwy, bo jakiś debiutant zdrowy i ambitny mógł zupełnie inaczej zakończyć spotkanie. No cóż, wówczas wszystkie drogie reklamy z udziałem gwiazdy stałyby się antyreklamami? Pewnie PZPN jako współwłaściciel gwiazdy też ma z reklam jakieś obrywy, więc musieli go wystawić, nawet kosztem wyniku meczu. Jeśli nie mam racji, to mam nadzieję, że ktoś mnie skoryguje. 
W takim układzie biznesowym trener może mieć ograniczone możliwości decyzji. A młodzi, kiedy wiedzą o jakie liczby chodzi, zgodzą się na wszystko, bo tylko  zgoda na taki układ może i ich doprowadzić do sukcesu finansowego. No i się kręci, tak jak się zawsze kręciło.

Obrazek użytkownika HenrykH.

22-06-2024 [01:15] - HenrykH. | Link:

Szanowna  Pani .Pisze Pani że nie jest kibicem ,a w drugim zdaniu chwali trenera i zespół .Otóż ja jestem kibicem (50l) i nie zgadam się  z Pani opinią ,Gorszego stylu kadra nie prezentowala od lat 90 brak taktyki i sił aż kłuje w oczy .I hańbą  jest fakt że trener bo blamażu "nie zejdzie z drogi" ,lepsi od niego  i to z wynikami byli wyrzucani. Pominę bufonadę  trenera i PZPN ,tam liczą się reklamy i kasa. Żal tylko piłkarzy ,w swoich klubach często grają bardzo dobrze a po kilku treningach w kadrze wyglądają jak zombi .A co do tego że trener zrobił więcej -) ,on wstawił chyba jednego zawodnika którego poprzednicy nie powoływali i po wynikach kadry słusznie. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-06-2024 [10:50] - Alina@Warszawa | Link:

[01:15] - HenrykH 
Więc jako kibic finansuje Pan to całe badziewie i całą bufonadę cwaniaków z PZPN? Np. kupując bilety na mecze ...

Może warto namówić wszystkich kibiców, żeby "zastrajkowali" i przestali kupować bilety na mecze kadry? Puste trybuny i pusta kasa powinny coś zmienić. Ja nie wiem nawet, czy PZPN to organizacja państwowa? Jaki jest jej status? Jak jest finansowana? Jeśli to organizacja prywatna, to na jakiej podstawie tworzy "reprezentację narodową". Jako nie-kibic nie mam żadnej wiedzy na ten temat, a media jakoś nie poruszają tego podstawowego tematu, jakby był ściśle tajny/poufny. 
Ponieważ dziennikarze śledzą takie wpisy jak tu, mam nadzieję że niedługo zaspokoją moją i chyba nie tylko, ciekawość na ten temat?

Obrazek użytkownika spike

21-06-2024 [22:31] - spike | Link:

Ja bym chciał wiedzieć, ile Polska zarabia na piłce nożnej ?
zawodnicy i działacze zarabiają i to sporo, a do tego jakieś szemrane interesy.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

21-06-2024 [22:43] - Alina@Warszawa | Link:

Chyba wszyscy dobrze zarabiają, skoro nie słychać, żeby reprezentacja p.n. i PZPN zbankrutowali?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

22-06-2024 [07:41] - Marek Kudła | Link:

To są piłkarze bez kondycji, bez szybkości, z notorycznie niecelnymi podaniami, o żenującej technice, i w końcu nie potrafiący myśleć !!!  https://youtu.be/8A4lIMiUNok
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

24-06-2024 [13:30] - Kaczysta | Link:

Ciekawostka piłkarska:
Jeżeli w meczu z Francją Robert Lewandowski otrzyma żółtą kartkę, to nie zagra w 1/8 finału ME. 
Jeżeli tej kartki nie otrzyma, to również nie zagra.