Strzyżenie frajerów

Tak sobie myślę, że Donald nie podskoczy w Unii w sprawie świadczeń dla emigrantów, więc dla równowagi, aby zatkać Polakom niepokorne gęby, powinien uśrednić wysokość dochodów rencistów i emerytów do średniej unijnej. Ta grupa społeczna jest najbardziej upośledzona - bo grozi nam powtórka z pierwszych rządów Donalda i obrazki starych ludzi grzebiących w śmietnikach. Wiem że rudy tego nie zrobi - nic nie uśredni, bo na to trzeba umieć zarobić, a na to jest za głupi. Ale ja pamiętam numery Gierka z czasów komuny. Mieliśmy w portfelach coraz więcej, ale siła nabywcza tego portfela nie rosła tylko malała. Być może taki numer szykuje nam teraz Donald?

No cóż, zapomnijmy więc o średniej unijnej, pod warunkiem że to nie dotyczy emigrantów. Ale skąd Donald weźmie na to pieniądze: na zdemolowany Budżet i na utrzymanie emigrantów? Odpowiedź jest bardzo prosta: Silni ludzie odwołają prof. Glapińskiego z NBP i Donald dobierze się do naszych rezerw w złocie i w różnych walutach. To są setki miliardów złotych - wystarczy także na wprowadzenie euro. Bo i po co nam te miliardy kiedy de facto za chwilę Polski już nie będzie? Po co nam te miliardy jeśli Niemcy przejmą nasz kluczowy przemysł - i nawet CPK nam zbudują. To będzie ich port i ich dochody, a polskie parobki będą pracować tam za miseczkę ryżu. 

"Pinendzy nie ma i nie bedzie" - jak mawiał jeden finansowy rympał. Donald wyjdzie na konferencję prasową i powie dokładnie to samo plus: PiS nam zrujnował Budżet więc muszę naruszyć rezerwy i sprywatyzować nasze srebra rodowe. Na koniec, Donald zostanie bohaterem narodowym ... w Niemczech. No i znów mu przypną jakiś szwabski mendal, jak kiedyś komuchom w Moskwie. No cóż, wczoraj Moskwa, dziś Bruksela - kundel pana nie wybiera!

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-06-2024 [20:06] - NASZ_HENRY | Link:

  

Menele zagraniczni, media zagraniczne, mokradła zagraniczne to i medale muszą być zagraniczne😉
 

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

20-06-2024 [21:34] - Kaczysta | Link:

Nawet Niemcy zmieniają się na lepsze - w 2017 roku zastrzelili polskiego żubra, który przeszedł przez Odrę na ich stronę, jednak już w roku 2024 teutońska policja odwiozła grzecznie rodzinę migrantów i wysadziła na parkingu w polskiej wsi.

Dla nacji "fabryk śmierci" to progres.

Obrazek użytkownika Kaczysta

20-06-2024 [23:36] - Kaczysta | Link:

Nurtuje mnie pytanie, czy o procedurę nadmiernego deficytu nie zabiegał rząd Tuska.
To dla niego komfortowa sytuacja w świetle planów uwalenia projektów typu CPK, atom, Izera itd.:
"Jesteśmy za,ale przez PiS nie możemy"
Berlin zadowolony, Tusk usprawiedliwiony, naród upodlony

Obrazek użytkownika u2

21-06-2024 [00:28] - u2 | Link:

***czy o procedurę nadmiernego deficytu nie zabiegał rząd Tuska***

Oczywiscie że to wpisuje się w starą tuskową politykę piniedzy ni ma i nie bedzie. Wystarczyło zredukować wydatki na obronność o 1,5% i nadmiernego deficytu by nie było. I tak kontrakty zbrojeniowe  są przesunięte o kilka lat, bo do swojego kurnika Polacy wpuścili rudego liska :-)

PS. Nie wspominam o odłożeniu ad infinimum budowy elektrowni atomowej, czy CPK. Teoretycznie kaska powinna być na wszystko, ale jak się wpuszcza do swojej zagrody rudego liska to wszystkiego zaczyna brakować :-)

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2024 [08:28] - Jabe | Link:

Po kolei. Najpierw auta na baterie.