Kupujcie popcorn bo będzie się działo

Wyniki wyborów europejskich to ból głowy dla absolutnie wszystkich partii. Formacja będąca u władzy wygrała je o włos, ale przegrała, bo stworzyła alternatywę dla swoich rządów. Radość Donalda Tuska z pierwszych badań exit poll gasła w miarę ogłaszania kolejnych wyników z komisji wyborczych.

Lęk, że może potwierdzić się sondaż zrobiony dla Telewizji Republika, gdzie PO miała niecały procent przewagi nad PiS, sprawiał, że rosła w nim panika. Dlaczego? Bo suma głosów oddanych na koalicję rządzącą nie dałaby mu w razie wyborów parlamentarnych władzy. PiS z Konfederacją zdobyłby więcej mandatów. Może się teraz okazać, że to jego koalicjanci, których skutecznie wyrżnął w tych wyborach, mają większy potencjał szantażu niż on. PSL zawsze może dogadać się z PiS-em. A z kim ma to zrobić Donald Tusk? Wpadł w tę samą pułapkę co Kaczyński rok temu.

Co gorsza, w PSL podnosi głowy rosnąca grupa polityków z Waldemarem Pawlakiem i Markiem Sawickim, która słusznie zresztą widzi, że więcej może ugrać, a może po prostu mniej stracić, na sojuszu z PiS. Kaczyński dzisiaj ma dla nich ofertę premiera i znacznej części rządu. Nie będzie łatwo to poskładać, bo jeszcze potrzebne byłoby wsparcie Konfederacji. Ale czy Konfederacja będzie chciała, głosując przeciwko kandydatowi PSL, utrzymać Tuska? To byłoby autentyczne samobójstwo. W PSL trwa ostra debata, a na pewno rośnie frakcja niezadowolonych. Dzisiaj Kosiniak-Kamysz może tłumaczyć, że wprawdzie u Tuska jest trudno, ale jednak coś pewnego mają. Co będzie w razie zmiany frontu? Nikt tego do końca nie wie. Z kolei ludzie Pawlaka i Sawickiego mogą grać na rosnące niezadowolenie społeczne. Prawdziwe kłopoty dopiero przed nami. Gospodarka, a szczególnie finanse z niewiadomych przyczyn dostają zadyszki.

Rząd nie spełnia już niemal żadnych obietnic wyborczych poza próbą zemsty na PiS, a to będzie działało coraz słabiej. Może wręcz na jakimś etapie pomóc partii Kaczyńskiego. Za kilka dni wchodzą gigantyczne podwyżki na energię, które uderzą w Polaków na jesieni. Rząd jest po prostu niezdarny i niedecyzyjny. W Polsce zaczynają się pojawiać islamscy imigranci, którzy już stwarzają problemy, a ekipa Tuska wydaje w tej sprawie mętne komunikaty. To raczej jej popularności nie przysporzy.
Ale PiS też ma ból głowy. Widać, że tam zajmują się wszystkim, tylko nie zwycięstwem. Jestem przekonany, że partia Kaczyńskiego mogła bez trudu wygrać, i to znacząco, te wybory. Trzeba było jednak skupić się bardziej na walce o zwycięstwo niż rozgrywkach wewnętrznych. Sama kampania też mogła być bardziej poskładana. „Pozytywne” kampanie prowadzi się lepiej wtedy, kiedy się rządzi. Jak się jest w opozycji, to powinno się krytykować. Pozytywny przekaz polega wtedy na jasnym proponowaniu lepszych rozwiązań. No i jeszcze trzeba umieć dotrzeć do ludzi. A z tym jest problem, kiedy największy „ośrodek dotarcia”, jakim bez wątpienia są Telewizja Republika i inne nasze media, traktowany jest jak polityczna konkurencja. Kto wpadł na ten pomysł? Domyślam się… Czasem po prostu ręce opadają.

Po tragedii smoleńskiej doszedłem do wniosku, że nie mogę traktować wszystkich partii tak samo. Po jednej stronie stali ci, którzy świadomie lub nie, ale jednak, pomogli zabić polskiego prezydenta i elitę naszego narodu, a po drugiej była formacja stanowiąca prawdziwy cel tej operacji. Trudno wypominać błędy jednym, gdy drudzy są po prostu zdrajcami. Jednak widać wyraźnie, że nierozliczanie z błędów polityków, którzy są po „jasnej stronie mocy”, szkodzi im samym najbardziej. Pomijam to, że wielokrotne podawanie im ręki nie buduje przyjaźni, a przekonanie o słabości. Trzeba teraz wszystko sprowadzić na ziemię.

Tekst z najnowszego tygodnika "Gazeta Polska" z 19.06.2024.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

19-06-2024 [20:42] - u2 | Link:

***partia Kaczyńskiego mogła bez trudu wygrać, i to znacząco, te wybory***

Oczywiście że mogła. Tyle że silni gracze liczą zdobyte głosy, a słabi gracze liczą stracone szanse.

PS. Ściana zachodnia zagłosowała gremialnie za pełomafią i mają to czego chcieli. Kursujące policyjne suki z Niemiec z Afgańczykami wyrzucanymi w Polen :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika paparazzi

19-06-2024 [22:48] - paparazzi | Link:

Wiśta wio , łatwo powiedzieć jak na Podlasiu ale ściana ma bliżej na szparagen i dupen ss do czyszczenia. I dobrobyt w kieszeni. Wy macie bliżej do Jackowa co chyba lepiej. Już nie mam sił, sorry.

Obrazek użytkownika u2

19-06-2024 [23:36] - u2 | Link:

Zakopane jest? jest. Mońki są? Są. No to lecimy do Chicago!

Mam znajomego z Moniek, z którym grałem w szachy, a potem studiowaliśmy na PW w Warszawie. Ambitny chłopak. Chciał poznać strukturę kryształu. Napisał na ten temat dysertację. W czasach Naszej Klasy nawiązałem z nim ponowny kontakt. Mieszkał w L.A., mieście Aniołów, choć życie tam odbiegało od życia w Raju, ma autystyczne dziecko i to nie oznacza automatycznie geniusza typu Rain Man :-)

Obrazek użytkownika Jabe

19-06-2024 [20:57] - Jabe | Link:

PiS z PO wygrałyby z Konfederacją niestety.

Obrazek użytkownika mjk1

20-06-2024 [11:59] - mjk1 | Link:

Dżabe z Konfederacją nie trudno przegrać. W zupełności wystarczy zaprosić do telewizji przedstawicieli Konfederacji, jak wczoraj i dzisiaj u Klarenbacha i pozwolić im na swobodną wypowiedź. Gwarantowane 1,99% w wyborach, chyba, że gimnazjalistom pozwoli się głosować.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-06-2024 [21:08] - NASZ_HENRY | Link:

 
OMG! Redaktorze!
 
"Prawdziwe kłopoty dopiero przed nami" 😉
 

 

Obrazek użytkownika u2

19-06-2024 [21:16] - u2 | Link:

@hiena

***Prawdziwe kłopoty dopiero przed nami***

Akurat to dobrze że przed wami, najemnymi hejterami i płatnymi trollami :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika paparazzi

19-06-2024 [22:50] - paparazzi | Link:

Nie, bo to jakaś groteska a nie standard państwowy.

Obrazek użytkownika spike

19-06-2024 [21:16] - spike | Link:

Problem w tym, że Konfa to partia kanapowa wzajemnej adoracji, zrozumiał to w końcu Kukiz, w końcu może powiedzieć, że robi co może, a tak by tylko gadał, coby to on nie zrobił, jak teraz Konfa, której na dłuższą metę nie widzę by cokolwiek mogła zrobić dla Polski, oni dbają o swoje stołki, jak Bosak, który jakby mógł, to wciągnął do sejmu jeszcze wujka, ciotkę i babcię z dziadkiem.

Jak w końcu hydra Tyfusa padnie, co jest prawdopodobne, w interesie Konfy jest pójść na kompromis, inaczej będą wybory, a wtedy wszystko możliwe, nawet to, że do sejmu nie wejdą, Polacy jeszcze pamiętają co PiS osiągnął, a jak to wszystko rujnuje Tyfus.

Jeszcze nie tak dawno świat pisał o Polsce, jako najbardziej rozwijającym się krajem byłego bloku sowieckiego, teraz będą pisać, jak szybko się Polska zwija, od kluczowych inwestycji zaczynając, potem zostanie "ch..dupa i kamieni kupa".

Obrazek użytkownika Jabe

19-06-2024 [21:58] - Jabe | Link:

Na wyborach najwięcej może stracić PiS, który jest w defensywie, a Konfa akurat może najwięcej zyskać.

Obrazek użytkownika u2

19-06-2024 [22:05] - u2 | Link:

Ano, wy chanukowcy wszystko rozpatrujecie w kategoriach wygrał - przegrał :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-06-2024 [00:02] - Tomaszek | Link:

Jabe 
Więcej ochłapów pod stołem ? Dobre i cokolwiek .

Obrazek użytkownika tricolour

19-06-2024 [22:21] - tricolour | Link:

Ja pierdziu, ale odkrycie: "Jednak widać wyraźnie, że nierozliczanie z błędów polityków, którzy są po „jasnej stronie mocy”, szkodzi im samym najbardziej".

Przez osiem lat włażenia w partyjny zad wielu o tym pisało, ale prezes planował piętnaście ruchów w przód. Teraz - po zmarnowanych dziewięciu latach - nagle olsnienie.

Redaktorze, ile jeszcze takich dziewięciolatek przed tobą, że planujesz kupić popcorn?

Jedna? Trzy?

Obrazek użytkownika spike

19-06-2024 [22:41] - spike | Link:

@tri -nie podniecaj się,
spokojnie
-"Co się martwisz, co się smucisz, głupi z prochu powstałeś, głupi w proch się obrócisz"
:-)))))))))))

Obrazek użytkownika paparazzi

19-06-2024 [22:54] - paparazzi | Link:

Odin, dva, tri  to co PiS osiągnął tego żadna partia powojenna nie osiągnęła, OK. To że mógł ciąć szablą to tylko dobra wola Dr Kaczyńskiego, a przecie mógł.

Obrazek użytkownika tricolour

19-06-2024 [23:15] - tricolour | Link:

Dziękuję szanownym kolegom za potwierdzenie mojego zdania. Cieszę się z waszej reakcji, jest ona dla mnie inspiracją na przyszłość.

😁😁😁

Obrazek użytkownika Jabe

20-06-2024 [03:38] - Jabe | Link:

Co PiS osiągnął?

Obrazek użytkownika sake3

20-06-2024 [10:32] - sake3 | Link:

PiS jednak coś osiągnął. Chocby to,że pan pisze coraz częście negując wszystko co osiągnął.Byłoby potrzebne gdyby pan wreszcie przybliżył nam osiągnięcia koalicji czy lewicy.Tak dla porównania chociażby.

Obrazek użytkownika Jabe

20-06-2024 [10:47] - Jabe | Link:

Co PiS osiągnął?

Obrazek użytkownika Darek65

20-06-2024 [09:43] - Darek65 | Link:

"Ale PiS też ma ból głowy. Widać, że tam zajmują się wszystkim, tylko nie zwycięstwem" - piekło zamarzło :)

Obrazek użytkownika sake3

20-06-2024 [11:22] - sake3 | Link:

@Darek65.....Jak mozna myśleć o zwycięstwie nie zajmując się własnie ,,tym wszystkim''? Problemów jest tak wiele,trzeba je uwypuklać ,mówić o nich,wskazywać nieprawidłowości i niebezpieczeństwa.Która z partii wg pana ma to zrobić albo robi? Tylko PiS uparcie,a nawet nie mając szans na koalicjantów. Zwycięstwa nigdy nie przychodzą same z siebie.

Obrazek użytkownika Jabe

20-06-2024 [12:42] - Jabe | Link:

PiS rządził przez dwie kadencje. Wiadomo, ile jest wart.

Obrazek użytkownika Darek65

20-06-2024 [13:00] - Darek65 | Link:

Sake
Mnie bardziej chodziło o to, że pisze to człowiek, który by się za PIS dał pokroić. Podstawowym problemem dla PIS-u jest on sam. Dopóki nie wróci do korzeni, nie pozbędzie się ogonów i karierowiczów, nie zbuduje nowej strategii opartej na nowych twarzach, to będzie się miotał. I nie pisze tego złośliwie.

Obrazek użytkownika juur

20-06-2024 [15:43] - juur | Link:

"Podstawowym problemem dla PIS-u jest on sam. Dopóki nie wróci do korzeni,...." co znaczy " do korzeni"?
Obecnie partia zarządzana jest tak jak prywatna własność prezesa/przewodniczącego i finansowana przez wyborców, których rola się kończy, natychmiast po oddaniu głosu.
To sposób na wystawne życie na koszt wyborców, których mają na co dzień w d.....

Obrazek użytkownika Es

20-06-2024 [14:46] - Es | Link:

@tri
To nawet nie mądrość etapu, tylko chwilowe pokazowe rozterki. Jesli wierzyć w mocne postanowienie prezesa o kontynuacji prezesowania,  wszystko wróci na swoje tradycyjne tory za osiem lat. Popcorn wtedy naprawdę może się przydać. A redaktor o chwilach słabości i zwątpienia zapomni.

Obrazek użytkownika tricolour

20-06-2024 [15:13] - tricolour | Link:

@es

Za osiem lat nie będzie prezesa. Nic już nie wróci na dawne tory.

Obrazek użytkownika paparazzi

19-06-2024 [22:44] - paparazzi | Link:

PopCorn popcornem a na niezaleznej.pl dalej nie można komentować. Co to za strach?

Obrazek użytkownika Kaczysta

19-06-2024 [23:28] - Kaczysta | Link:

Gdyby Tusk wyszedł dziś na konferencję prasową i publicznie narobił w spodnie do melodii "Deutschland, Deutschland über alles", to prawdopodobnie na nikim by to już nie zrobiło wrażenia

Obrazek użytkownika sake3

20-06-2024 [10:27] - sake3 | Link:

Ależ niewątpliwie wrażenie by było,owacje,brawa ,łzy radości.