Konfederacjo! Do roboty!

Poseł Braun i poseł Bosak napracowali się przed wyborami do PE i osiągnęli zasłużony sukces. Skomentowałam to tu: "Grzegorz Braun i jego gaśnica robią furorę w amerykańskim programie"

Na horyzoncie mamy wybory prezydenckie i konieczność wyboru kandydata na prezydenta z Konfederacji. Najbardziej nadającym się do tej funkcji wydaje się właśnie G. Braun, może nawet gaśnicą rozpoczął swoją kampanię prezydencką, a funkcja w PE tylko mu w tym pomoże. Nie będę się teraz zajmować dywagacjami, czy to dobrze, czy źle. 
Bo jeden człowiek, nawet prezydent, może zostać tak zmarginalizowany przez rządzącą mafię jak to teraz obserwujemy w układzie rząd D. Tuska - prezydent A. Duda. Trzeba zdobyć większość sejmową, najlepiej konstytucyjną, żeby realizować swój program zaproponowany wyborcom. 

Do napisania tego tekstu zdopingowała mnie archiwalna notka: 
"Nie żyje Józef Gruszka. Były poseł PSL miał 73 lata. Członek komisji sejmowej w sprawie afery paliwowej." Poseł Gruszka z PSL zmarł 7.06.2020 roku, więc niedawno minęła 4 rocznica jego odejścia. 
Dlaczego właśnie ta notka? To najlepiej wyjaśnia fragment tekstu:

(...) Nikt nie przypomina jak długo cierpiał po dziwnym udarze mózgu, jakiego doznał w czasie pełnienia funkcji posła. Czy ktoś zlecił likwidację posła, czy "unieszkodliwienie" tego może się kiedyś dowiemy.
Był przewodniczącym komisji "orlenowskiej":
https://pl.wikipedia.org/wiki/...śledcza_w_sprawie_PKN_Orlen 
Najciekawsze jest, że od dawna NIKT nie analizował wyników pracy tej komisji, jakby przypadek J. Gruszki był ostrzeżeniem dla innych zbyt dociekliwych, albo zbyt gadatliwych posłów.
Co ciekawe w komisji był Roman Giertych wówczas jeszcze patriota, przewodniczący Ligii Polskich Rodzin, ówczesny pierwszy faszysta okrzyknięty tak przez Michnikową Gazetę Wyborczą, żydowski dziennik dla Polaków. (...) 

... Oraz to co można znaleźć na stronie Wikipedia:

Sejmowa Komisja Śledcza do zbadania zarzutu nieprawidłowości w nadzorze Ministerstwa Skarbu Państwa nad przedstawicielami Skarbu Państwa w spółce PKN Orlen S.A. oraz zarzutu wykorzystania służb specjalnych (d. UOP) do nielegalnych nacisków na organa wymiaru sprawiedliwości w celu uzyskania postanowień służących do wywierania presji na członków Zarządu PKN Orlen S.A. (jak brzmiała jej pełna nazwa) – została powołana przez Sejm w celu zbadania okoliczności odwołania w lutym 2002 roku ówczesnego prezesa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego oraz jego zatrzymania przez UOP (tzw. afera Orlenu).
Opozycja twierdziła, że zatrzymanie Modrzejewskiego odbyło się za wiedzą i zgodą, a być może nawet na polecenie, ówczesnego premiera Leszka Millera. Komisja miała też wyjaśnić, czy służby specjalne były wykorzystane do zmian we władzach spółki oraz do zmian wielomiliardowych kontraktów. Miała również za zadanie zbadać nieprawidłowości w nadzorze Skarbu Państwa nad PKN Orlen oraz ustalić, czy nie doszło wówczas do zagrożenia bezpieczeństwa energetycznego państwa.

Zakres działania komisji wyjaśnia jej pełna nazwa: „do zbadania zarzutów i nieprawidłowości w nadzorze Ministerstwa Skarbu Państwa nad przedstawicielami skarbu państwa w spółce PKN Orlen oraz zarzutów wykorzystania służb specjalnych dawnego UOP do nielegalnych nacisków na organ wymiaru sprawiedliwości w celu uzyskania postanowień służących do wywierania presji na członków zarządu PKN Orlen”.
Decyzję o powołaniu komisji Sejm podjął 28 maja 2004 (za głosowało 397 posłów, przeciw 17, wstrzymało się 11 posłów). 2 lipca Sejm wybrał jej skład. Na pierwszym posiedzeniu 6 lipca 2004 komisja ukonstytuowała się i wybrała prezydium.
(...) 
Józef Gruszka (PSL) – członek, przewodniczący od lipca 2004 do 29 kwietnia 2005 
(...) 
16 czerwca 2007 wicepremier Roman Giertych, szef LPR zadeklarował, że LPR złoży w Sejmie wniosek o przywrócenie komisji śledczej w sprawie PKN Orlen. Wniosek taki nie został jednak nigdy złożony, a wkrótce po tym Giertych opuścił koalicję rządową. LPR zaś po wyborach w 2007 r. nie znalazła się już w Sejmie. 

Lipiec 2004 rok to rządy SLD i PSL, czyli L. Millera i W. Pawlaka, którzy to podpisywali te słynne kontrakty gazowe z Rosją. - Do UE weszliśmy za ich kadencji. 
W 2005 były wybory, w których wygrał PiS i utworzył koalicję z Samoobroną A. Leppera i Ligą Polskich Rodzin z R. Giertychem na czele. 
Nie da się ukryć, że komisja ds. Orlenu miała wielki wpływ na wynik wyborów w 2005 r. Transmisja obrad komisji była najbardziej słuchanym programem radiowym i telewizyjnym (kiedy robiłam zakupy na "Stadionie" na każdym stoisku było włączone radio i przesłuchania). Efekt w wyborach był wyraźny. 
No i co?
Oprócz zmiany władzy ja jakoś nie kojarzę jakie były efekty ciężkiej pracy członków komisji?
Jak to się stało, że poseł Gruszka nagle zaniemógł 10.04.2005? Co się stało z ustaleniami komisji sejmowej? Jakie przestępstwa zostały udowodnione? Czy ktoś poniósł jakąś odpowiedzialność karną? Jak następny rząd PiS+SO+LPR wykorzystał ustalenia komisji orlenowskiej? 
To są takie pytania, na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi. 
Problem, który mnie nurtuje jeszcze bardziej jest taki, że nie potrafię wskazać ŻADNEJ komisji sejmowej, której prace i ustalenia końcowe miałyby jakiś efekt, czyli postawienie winnych przed sądem, skazaniem. Nie ma!
A może tylko jak jestem taka niedoinformowana? Może ktoś wie więcej na temat efektów i skutków drogich komisji sejmowych tych chociażby z XXI wieku? Poproszę więc o konkretne komentarze.
Dlatego właśnie zwracam się do jedynej partii, która jeszcze nie rządziła, żeby zorganizowała jakąś własną komórkę, która zajęłaby się właśnie komisjami sejmowymi, ich efektami, a szczególnie wyjaśnieniem DLACZEGO NIE MA ŻADNYCH EFEKTÓW prac komisji sejmowych.
To może być nieprawdopodobnie skuteczna wiedza wyborcza. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Michalski

19-06-2024 [13:45] - Marek Michalski | Link:

@Alina Konfederacja została przejęta przez człowieka "kelnerów" Wiplera. Proszę zwrócić uwagę jaka koalicja broniła laptopa Latkowskiego, jeśli ma Pani wątpliwości kto stoi za Wiplerem, który już ogłosił, ze nie dopuści do startu Grzegorza Brauna z poparciem Konfederacji.
https://natemat.pl/106763,abw-...
"Oburzony" był red.Stasiński z Gazety Wyborczej itp.
Mentzen SA i ambicja Bosaka też od roku idą zgodnie z tymi intencjami. Ogłoszony w VI 2023 program wyborczy był tego zwiastunem. Chodzi o to by Konfederacja nie była prawicowa, tylko "cywilizowana" w rozumieniu zgodnym z poprawnością marksistowską. Dzięki temu obrotowi nadaje się na koalicję z PiS.

Obrazek użytkownika Darek65

19-06-2024 [14:33] - Darek65 | Link:

Wipler, to wyjątkowo obrzydliwa persona. Myślę, że każdy, kto troszkę obserwuje scenę polityczną, już dawno poznał się na nim.

Obrazek użytkownika u2

19-06-2024 [14:58] - u2 | Link:

***Wipler, to wyjątkowo obrzydliwa persona***

Eee tam. Ponoć był w Peace, ale wrócił na łono kuń-fy. Szybko się starzeje co widać, bo często występuje w mass-mediach. Lubi wypić, było głośno o jego ekscesach alkoholowych. Ale to jeszcze nie czyni go obrzydliwym jak pewnego niemieckiego namiestnika.  :-)

PS. Parę razy go słuchałem to mówił całkiem sensownie, bez pijackiego pogłosu :-)

PS2 Na jego miejscu zająłbym się jednak zdrowym trybem życia, bo już wygląda jak dwóch JKM, a nie ma jeszcze 50-tki :-)

Obrazek użytkownika Jabe

19-06-2024 [14:58] - Jabe | Link:

Tyle że z Grzegorzem Braunem gotowa jest odejść spora grupa wy­borców. A kto od­szedłby za panem Wiplerem?

Obrazek użytkownika Darek65

19-06-2024 [15:10] - Darek65 | Link:

Jabe
W punkt. Mało kto by płakał po Wiplerze.

Obrazek użytkownika u2

19-06-2024 [15:22] - u2 | Link:

Ale, ale, ma liczną rodzinkę. Aż 5 dzieci. W ub. roku oblał obronę pracy doktorskiej nt. komisji ds reprywatyzacji w SWPS - kuźni czerwonych profesorków. 9 członków komisji było za, 7 przeciw, a 3 się wstrzymało. Jako że głosy wstrzymujace są liczone jako przeciw, to nie uzyskał tytułu Ph.D. Ale wygląda mi na takiego inteligentnego gostka, czego nie mogę powiedzieć o większości polskich polityków :-)

Obrazek użytkownika Adam66

19-06-2024 [16:49] - Adam66 | Link:

@Alina
Komisje przestały służyć do wyjaśniania jakichś afer, są tylko do dwóch rzeczy – grillowania aktualnych opozycjonistów oraz do lansowania się członków komisji, dlatego między innymi, stawia się na ich czele kompletnych idiotów.
Tu jest cały artykuł opisujący te mechanizmy.
https://dakowski.pl/uwaga-sled...
 

Obrazek użytkownika MFW

19-06-2024 [18:30] - MFW | Link:

(...) Nikt nie przypomina jak długo cierpiał po dziwnym udarze mózgu, jakiego doznał w czasie pełnienia funkcji posła. Czy ktoś zlecił likwidację posła, czy "unieszkodliwienie" tego może się kiedyś dowiemy.
Był przewodniczącym komisji "orlenowskiej":

Zapewne załatwili go jedną z odmian trucizny zwanej "Nowiczok", która wywołuje takie skutki i nie jest wykrywalna po dość krótkim czasie od użycia.
Specjaliści podejrzewają, że tą trucizną załatwili Nawalnego.
Być może takiej trucizny użyto ostatnio  do zabicia Jerzego Krzanowskiego, założyciela firmy "Nowy Styl" (310 mln € przychodów ze sprzedaży w 2023 roku)
Sekcja zwłok nie dała odpowiedzi na to, co mogło być przyczyną śmierci.
W 2016 r. Jerzy Krzanowski usłyszał zarzuty prokuratorskie.
Razem z nim została zatrzymana Patrycja Z., była wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu SA oraz  cztery inne osoby.
Chodziło o rzekome łapówki dla Patrycji Z. w zamian za promocję  firmy z Krosna i prezentowanie jej oferty handlowej podczas oficjalnych spotkań.
Jerzy Krzanowski, wiceprezes Nowego Stylu, wchodził w skład Rady Gospodarczej, powołanej przez byłego marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

 

Obrazek użytkownika spike

19-06-2024 [19:50] - spike | Link:

Naiwny ten, kto pokłada jakiekolwiek nadzieje w Konfie, to partyjka kanapowa, która myśli tylko o sobie, zasmakowali posłowanie i w tym kierunku będą działać, nie sądzę by kiedykolwiek rządzili, im na tym nie zależy, pasożytowanie im się podoba, więc będą stać okrakiem jak długo się da, reszta nie jest ważna.

Mamy poważny kłopot, jak PiS też dzięki Konfie się skończy, to "rozdziobią nas kruki wrony", już to robią, Konfa będzie się przyglądać i jak hiena będzie chciała coś urwać dla siebie, co spadnie z politycznego stołu, co też widać.

Obrazek użytkownika u2

19-06-2024 [20:10] - u2 | Link:

***PiS też dzięki Konfie się skończy***

PLK z PJK udało się stworzyć partię autorską, rzadko spotykaną we współczesnym świecie. Kuń-fa pomimo pewnych podobieństw jednak jest innym projektem, Służy na odciąganiu Polaków od propolskich projektów na rzecz politycznej hucpy typu gaszenie gaśnicą świec hanukowych.

 W Kuń-fie mnóstwo jest mośków zapewne niemieckiego pochodzenia. Więc to taki mośkowy teatrzyk, aby ogłupić Polacken, którzy zawiedli się na PiS, by zagłosowali na Kuń-fę. JKM wprost wyraził sie w publicznym wywiadzie, że w polityce trzyma go nienawiść do PJK, którego chce wyeliminować z życia.

Obrazek użytkownika Jabe

19-06-2024 [20:58] - Jabe | Link:

Jakich propolskich projektów?