Fajny film widziałem. Momenty były?

Trochę kłamię. Bo nie widziałem filmu do końca, ale do rana nadrobię. Uznałem, że to najlepsze w uroczysty, narodowy dzień wyborczy.
Meksykański, dużo lepszy od słynnych brazylijskich oper mydlanych, gdzie klasą dla siebie była 20, czy 30 lat temu "Niewolnica Isaura, tutaj mamy krwawy epos o kokainowych kartelach "Queen of the South". Jest na co się gapić. Wyobraźcie sobie – 5 sezonów; każdy po 11 odcinków, a odcinki po 40 minut to całe 37 godzin non-stop. Półtora doby.

Miałem wewnętrzną zaporę, aby interesować się wyborami. Taki przesyt, jakbym zjadł michę bigosu.
Wiedziałem, że PiS przegra i będzie teraz Tydzień Lamentu, a Prezes po kolei będzie wzywał do gabinetu wiadomo kogo. Będą tam wchodzić bladzi i roztrzęsieni, a wychodzić czerwoni i mokrzy od potu.

Gapienie się w ekran przerwaliśmy tylko na godzinkę, by zagłosować na Piotrka Józefa Müllera, bo to fajny chłopak. Prezes właściwie wolał sz.p. Fotygę, ale ja też uważam, że już dość. Idzie młode przecie panie Kaczyński!

Od wielu wielu dni wiedziałem, że to głosowanie w końcu Prawo i Sprawiedliwość przegra. Pół roku zmarnowali na gadanie o przysłowiowej "Dupie Maryni". Zero skuteczności, zero rozumu. Pa, Pa.

We wtorek, czy może już w poniedziałek, zacząłem pisać proroczy felieton, o tym, że PiS przegra wybory. Chciałem to puścić już w czwartek, żeby ci fanatycy, wiecie jacy, mogli sobie na mnie powylewać wiadro pomyj. O tym jaki to ja zły Polak jestem. Pewnie ja, to człowiek Putlera. Ech...

Analizowałem cały okres i działanie całej Zjednoczonej Prawicy od początku 2024 roku. Błąd na błędzie, jakiś dziwny paraliż i utrata rozumu. Czyżby tylko pakowali walizy i kartony odchodząc po 8 latach tytanicznego wysiłku?

Ten felieton zaczynał się od pana Andrzeja Dudy:
 

Szok 15 października – przegrana wyborów przez prawicę przez własną pychę i głupotę, został u mnie szybko przełamany rozmyślaniami, jak by można, jak najszybciej, skutecznie i "bez ofiar" odrzucić od władzy ludzi, którzy działają wbrew racji stanu państwa i bez najmniejszych wątpliwości są wyłącznie narzędziem w ręku naszych imperialnych i ... odwiecznych wrogów.
Wydawało mi się to nawet dosyć łatwe i dosyć szybkie do wykonania. Powiedzmy do końca stycznia b.r. władza neoliberalnej lewicy mogła zostać usunięta. Wystarczyło tylko by prezydent Duda zagrał va banque i zablokował ustawę budżetową. Niestety, po raz kolejny udowodnił, że jest politycznym mięczakiem, jak to lud zauważa -"mocny tylko w gębie".

No cóż... Andrzej Duda nie był dla mnie prezydentem na złe czasy. Owszem, postać reprezentacyjna, elokwentna i z odpowiednią kulturą. Jednakże nieco narcystyczna i przemądrzała. No, a jak zaczęło się robić nieprzyjemnie, to nagle okazało się że to mięczak. A kraj jak nigdy, potrzebuje wojowników. Sprytnych, bezwzględnych i skutecznych.

Postawa prezydenta to jedno – niech mu będzie – ale obserwacja Zjednoczonej Prawicy każdego rozsądnego patriotę i państwowca, po tych nieszczęsnych, przegranych wyborach, może przyprawić o ciężką nerwicę. [...]

I dalej bla, bla, bla...

Lecz w końcu nie opublikowałem. Ludzi mamy zestresowanych i drażliwych, więc po co denerwować czarnymi scenariuszami.
No, ale Dobry Pan Bóg chciał inaczej i "słowo ciałem się stało", (moje słowo).

Teraz wreszcie pozostało już tylko jedno do zrobienia – zacząć budować NOWY PIS. Starego mam już dosyć.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

10-06-2024 [01:06] - Alina@Warszawa | Link:

To, że PiS przegra wybory do PE nie jest wcale takie pewne. Oto nowszy wynik badań sondażowych: https://wydarzenia.interia.pl/... 
Przewaga PO stopniała znacznie i wynosi mniej niż 2%, czyli w granicach błędu pomiaru. Ale czy warto się tymi "badaniami" wybiórczymi przejmować - nie warto, bo one są robione głównie w dużych miastach - kto by czekał na jakiejś wsi. 
Ja mam nadzieję że PiS przeskoczy PO, bo wówczas Tusk będzie musiał zrobić to co zapowiedział Macron - czyli rozwiązać Sejm, z powodu braku zaufania społecznego do koalicji rządzącej... Miałoby to wielki sens, bo przecież chyba najbardziej tępy wyborca widzi, że tzw koalicja rządząca, to agenci państw ościennych, którzy dorwali się do władzy w Polsce i usiłują doprowadzić państwo do upadku wszelkimi metodami.
Dzięki takim jak Kosiniak-Kamysz, Hołownia, czy Tusk, nasi wrogowie nie nie muszą używać zbrojnych formacji - mają swoich chłopców do kreciej roboty, dużo tańszych ...
Dlatego wszyscy WON!

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-06-2024 [01:19] - jazgdyni | Link:

@Alina@Warszawa

Teraz to już chyba Dzień dobry!

Przyznam się Alino, że mam już dosyć postawy PiSu - jego braku waleczności, nieskuteczności i nieumiejętności zwycięstwa.  Czy to po COVIDzie im w głowach się popsuło? Czy to, że poprzez swe choroby, Prezes się chwilowo wyłączył  więc wtedy reszta biegała jak kurczaki z obciętą głową? Nie wiem. Wiem natomiast na pewno, że mamy już coraz mniej czasu, żeby zapobiec, by nie być skonsumowanymi untermeschami.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Adam66

10-06-2024 [02:36] - Adam66 | Link:

@Alina@Warszawa
To nie ma żadnego znaczenia czy PIS matematycznie wygra czy przegra, oni wszyscy grają do tej samej bramki.  Proszę zwrócić uwagę na to jak pisowscy europosłowie głosowali, ręka w rękę z całym lewactwem, a to za Fit55, zielonym (czytaj czerwonym) ładem, zamordyzmem kowidowym, itd., itp.  Co pisowscy europosłowie osiągnęli w eurokołchozie?  NIC!  Oprócz ciepłej pensyjki i potem jeszcze cieplejszej emeryturki, czymże tam zasłynęli?  Zbudowali jakieś bloki oporu?  Nie, opór to oni głosili w Polsce, żadnego guzika nie oddawali, a po wyjeździe do Brukseli, głosowali tak jak eurokołchoz nakazał.  Od czasu do czasu wygłaszali płomienne przemówienia do pustych krzeseł i to wszystko.  Pełna zgoda, wszyscy WON, włącznie z europosłami pisowskimi bo tylko wstyd przynieśli. Niestety, patrząc na wyniki głosowań, POPIS (czyli okrągłostołowcy) dalej będzie górą, lewacka swołocz też się utrzymała na powierzchni, czyli kontynuacja antypolskiej polityki kwitnie.  Zobaczymy jak się sprawy potoczą bo podobno prawicowe ugrupowania zachodnie w wielu krajach wygrały, mam nadzieję, że to się utrzyma i lewactwo z eurokołchozu dostanie trochę po uszach.  
No i na koniec, pytanie w zasadzie retoryczne, czy Pani naprawdę wierzy w to, że ryży folksdojcz dotrzyma słowa i gdyby PIS matematycznie wygrał to  on rozwiąże Sejm?

Obrazek użytkownika paparazzi

10-06-2024 [01:12] - paparazzi | Link:

Dopiero teraz? PiS sam siebie zjadł .
Bo nie było alternatywy politycznej. Zresztą gwoli ścisłości to dzięki niemu biedniejsza cześć Polski dostała zastrzyk co skutecznie wykorzystała cześć wyborcow PO i KO.
Moim zdaniem hamulcowym był od początku z UW prezydent Duda. Nie pomagał PiS owi a wręcz torpedowal zmiany patriotyczne i wolnościowe dla Polski.
I na koniec, niestety, wyborcy żyją życiem przyziemnym jak nauczyła ich komuna. Za słaba była inwestycja w patriotyzm i jego promocję. Szparagi zwyciężyły.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-06-2024 [01:24] - jazgdyni | Link:

@paparazzi

Cześć Papa

Ja sobie takie główne wady uszeregowałem: 1. fatalna komuniacja z narodem; 2. niska skuteczność działania; 3. Niewidoczna silna wola zwycięstwa; 4. Niezauważanie zmiany pokoleń i tkwienie w formacie lat 90-tych, jakby w oparciu o historyczny PCet.

Najleoszego

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

10-06-2024 [07:06] - AŁTORYDET | Link:

@paparazzi"
Celnie Pan wypunktował słabe punkty polityki ZP. Niestety, Gliński czy Matyszkowicz, swoimi poczynaniami, rządu dusz nie były w stanie zaprowadzić. Dodałbym nędzne osiągnięcia Mariusza Kamińskiego, którego nagrodzono jedynką na liście do PE. Warto by było, by ktoś w PiS-ie wreszcie dostrzegł, że tzw. lokomotywami wyborczymi, mogą być tylko kandydaci, których wyborcy kojarzą z sukcesami (definiuje ten termin szeroko)!  Marlena Maląg, tego dowiodła, a Kamiński i Wąsik - niekoniecznie. No i otwarcie się na prawą stronę niezbędne, bo szukanie centrowego środka, obsesja J.Kaczyńskiego, prowadzi na manowce.

Obrazek użytkownika Ijontichy

10-06-2024 [05:44] - Ijontichy | Link:

PRZEŁOM W PIGWIE!!!
No paczpan! TERAZ? TERAZ NAGLE NA NASZYSZ BLOGACH NASTĄPIŁA POBUDKA...I NAWET @JZG STWIERDZIŁ,ŻE JESTESMY W CZARNEJ ...DZIURZE.
Ja już pisałem o Dudzie,Kaczyńskim...od ponad 2 lat!! O eunuchach w PiS...."że się samo wygra,bo jest pińcet + i 13 emerytura!

Ty Janusz wylewałeś mi na głowę wiadro pomyj,@sake3 ...et tutti ...nazywaliście mnie "ruską onucą" ,a Admin mnie banował "zanieprawomyślnenotki" ...do dziś mam bana.

Ja pisałem,że Tuska trzeba było na lotnisku zamknąć i "wyparować" ---Orwell.

Wszyscy razem teraz napiszcie LIST DZIĘKCZYJNY DO MORAWIECKIEGO,DUDY I KACZYŃSKIEGO...

PS.Za Gogolem: duraki,duraki,duraki----Rewizor
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-06-2024 [08:19] - NASZ_HENRY | Link:

 

53 nowych milionerów po ucieczce z państwowych posad poruszy z posad bryłę świata, może nie całą naraz, ale na początek ten kopczyk z kamieni milowych ;-)  
 
 

Obrazek użytkownika u2

10-06-2024 [09:12] - u2 | Link:

@Janusz z Gdyni

***Wystarczyło tylko by prezydent Duda zagrał va banque i zablokował ustawę budżetową***

Baju, baju będziem w raju (krat). PAD nie mógł zawetować ustawy budżetowej. Tej jednej nie może zawetować. Mógł zawetować ustawę okołobudżetową i to uczynił. Nie przełamało to jednak zamachu na media publiczne pełomafii i teraz leci tam brudnawa woda z tuskowego rynsztoka w wykonaniu fagasów pełomafii typu Czyż i Płuska z TVNazi.

 

Obrazek użytkownika juur

10-06-2024 [11:11] - juur | Link:

Czytając niektóre wypowiedzi to można sobie zadać pytanie co jest w tym portalu, że przyciąga (może i pożytecznych i dla kogo?) idiotów czy świrów nie potrafiących wypowiedzieć się na wywołany temat, zachowują się tak jakby nie było tematu i tak bez związku, od czapy walą swoje kwestie, często lżąc osoby, które ośmielają się łamać dogmaty np. o nieomylności prezesa...
Ale to są te same osoby o stałej sprofilowanej wypowiedzi, równie głębokiej w każdej dziedzinie. Wskazuje to na grupę zadaniowaną, pełniącą służbę całą dobę.
Te przykładowe prawdy objawione to np.:  
- Putin ver6.0 to już nie dożyje do końca tygodnia...
- Rosja już lada dzień upadnie, to taka wydmuszka i kończy się im guma do proc.....
- najlepszy premier, najlepszy rząd, oszukali go...chcieli dobrze tylko.....
- każda krytyka PIS to szarganie świętości a przypomnienie niewygodnych faktów to świętokradztwo i natychmiast przekierowanie dyskusji na tematy związane z d.... Maryni, ignorowanie i zelżenie tego co przytacza lub cytuje.
- i koniecznie bezdennie głupie pytanie " a co byś ty zrobił?", a ja już wybrałem swojego przedstawiciela, który nie robi tego do czego się zobowiązał..
- wina jest powszechna w kraju, i zagranicą tylko nie PIS-u a społeczeństwo to zupełnie nie dorosło...
- oczywiście przekonanie, że zakaz wstępu do lasu i szmatki na twarzy uratowały ludzkość.  Psychol siedzący w domu w maseczce, nadęty jak żaba to autorytet, noblista, wirusolog to już nie, to taki nikt. Preparat o nieznanym składzie nie tylko ma ratować przed covid ale ma mieć szereg innych pozytywnych cech jak np. powiększenie biustu....Czasami dopuszcza się wątpliwość co uczciwości von der Leyen ale co Simonów, Horbanów, Niedzielskich to nie ma się takich wątpliwości. Członkowie sławnej rady szczepionkowej, która rozwiązała się tego samego dnia gdy opublikowano kto, od kogo i jakie pieniądze bierze do lat, to też takie nic.
- światowa epidemia zawałów i zatorów to wynik ocieplenia klimatu i samochodów w mieście.....itd...itd...
Czy to kretyni?
Nie, to przykłady jak działa obca agentura tworząc pozory zatroskania o losy kraju, rozmywając niewygodne fakty by nie budzić czujności i reakcji obronnej.
Ty to wiesz, że każdy regulator np. temperaturuydziała dobrze gdy ma poprawne dane a i tak powinien mieć bezpieczniki i układ alarmowy. Zaawansowane układy mają tzw. wzmacniacze błędu by założone procesy były realizowane możliwie najlepiej.
Organizmy, które nieprawidłowo reagują na zmiany otoczenia muszą zginąć....
Obserwowana tu działalność niektórych osób (czasami Admina) to świadome zakłócanie tego procesu. Bez prawdziwych danych  i prawdy nie będzie sukcesu.
Dowodem jest wynik PIS-u, który przegrał po całkowitym blamażu KO w sprawie granicy. KO po ujawnieniu skandalu powinno zniknąć z powierzchni ziemi a wygrało wybory.
Co dalej?

Obrazek użytkownika Adam66

10-06-2024 [15:36] - Adam66 | Link:

@juur
"Co dalej?" - Obawiam się że sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie, będzie tak samo tylko jeszcze bardziej, wszyscy winni tylko nie PIS i nadprezes.
A nadprezes wywiązuje się ze zobowiązań magdalenkowskich, ze swojej "piątki", cztery punkty już zrealizował, PIS przegrał wszystkie dotychczasowe wybory, mimo tego że w niektórych matematycznie był górą, to jednak skończyło się to "zwycięską klęską".  Teraz nadprezesowi zotało tylko uwalić wybory prezydenckie i prawica w Polsce się będzie odbudowywała przez lata, zakładając że jeszcze coś z Polski zostanie...
Tak na wszelki wypadek, zadprezes zapowiedział, że jednak będzie kolejny raz nadprezesem, to chyba tak na wypadek gdyby coś jeszcze z prawicy zostało, to rozwalić do końca.