Jak Ty mnie zaimponowaleś...

1949 – 2024 RIP

Siara...

"Jak ty mnie zaimponowaleś..."
https://youtu.be/wV2mfoBRWJk?si=FrXuYebe3_nrL3k3

Czasy i technika takie, że nie na grobie, lecz w sieci pozwolę sobie na moje, dłuższe epitafium.

Rany! Jak mi Rewiński imponował. Jak go podziwiałem. Chyba nawet kochałem i ubóstwiałem.
Taka kolejna, jak to w pełnej uczuć młodości fascynacja. Dlaczego...?

Pół wieku temu, gdy nami – młodymi – rządziły kabarety – jedyna wolna, pełna aluzji i łamiąca cenzurę sztuka, oszaleliśmy na punkcie kabaretu TEY. Same gwiazdy, z Laskowikiem na czele, (który właśnie, z nieznanego powodu, zrobił z siebie rynsztokowego błazna, występując na scenie w Opolu). Cóż... jedni starzeją się pięknie, innym demencja odbiera to, co w nich było dobre.

Jednak w TEY to Janek Rewiński skoncentrował moją uwagę. Poczułem, że On – mój rówieśnik – posiada potwornie silną OSOBOWOŚĆ, która dla mnie może być wzorcem w życiu. Facet – samiec sigma – niezależny, krnąbrny i z głową pełną pomysłów.

Pokażcie, który artysta, na dodatek komik, a jeszcze gorzej – kabareciarz, wymyślił i założył, a potem wprowadził do Sejmu swoją, stworzoną ad hoc partię? Pamiętacie młodzieńcy i wy, ślicznotki, co to było PPPP? Nie?
Polska Partia Przyjaciół Piwa. [*]
I wyobraźcie sobie, że Rewiński – przecież wiedzieliśmy, że robi sobie jaja – wprowadził do Sejmu 16 posłów! Jestem pewien, że gdyby dzisiaj to się działo, to PPPP miała by więcej niż Konfederacja (18 posłów) i Lewica (49 posłów) razem wzięte. A Tusk Donald miałby już sztuczne szczęki (a może już ma?), bo zgrzytając z wściekłości, że musi się kłaniać Rewinowcom, bo ich szef nie dałby sobą pomiatać, jak błazen Hołownia, czy bigbitowiec Kukiz pewnie by stracił włosy i zostałaby tylko ruda czacha.

Janusz Rewiński miał OSOBOWOŚĆ. Osobowość silną i wybitną.
To nie aktor, który grał KOGOŚ. On zawsze był sobą. Właśnie jemu zawdzięczam zrozumienie co znaczy posiadać osobowość. Jak zawsze być sobą, Jak w życiu nie grać. Popatrzcie na tych wszystkich "naszych" artystów dzisiaj - "Wszyscy artyści to prostytutki W oparach lepszych fajek, w oparach wódki... (Kazik)" – żaden z nich już nie jest prawdziwym sobą. Taki jeden kiedyś zagrał dobrze rolę Kmicica. Był wtedy młody i mu pasowało. A teraz stary dziad nadal myśli, że jest Kmicicem. Czyli to poje*bany zawód, jeżeli nie ma się silnego charakteru.

Nie poznałem Janusza Rewińskiego osobiście. Wielka szkoda. Lecz na pewno bardzo dobrze go znali: Olga Lipińska i Cezary Pazura, Obie postacie kontrowersyjne, jednakże wybitne w tym czym się zajmowały. Wszyscy ci fanatyczni, politycznie zadżumieni popaprańcy i ta nasza przeklęta zgraja Chamów, która dzisiaj uważa się za yntelektualne Jaśnie Państwo, gardzą Pazurą, a wybitną reżyser i szefa teatru Komedia wykreślili z pamięci, dzisiaj zapewne również nawet przez chwilę nie zatrzymają się myślą nad śmiercią kolejnego Artysty. Nie wzruszą się i nawet paru sekundowego: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech spoczywa w pokoju. Amen. - w swych myślach nie powiedzą. Pies ich lizał.

Proszę tu was – moich mądrych i przyzwoitych czytelników – byście parę minut poświęcili i obejrzeli zalinkowane krótkie wspomnienia, właśnie Olgi Lipińskiej i Cezarego Pazury, którzy nie dość, że już śp. Janusza Rewińskiego znali najlepiej, ale od początku znali jego wartość.
Nie będziecie tego żałować

   https://youtu.be/IoE-I3wvBhk?si=MXes1sIyNCduvcSz

______

[*]    https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Partia_Przyjaciół_Piwa
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-06-2024 [06:37] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tak się składa że Olgę Lipińską to podobne do ciebie jazgocie pisiorstwo i katolstwo na wozie z gnojem najchętniej by wywiozło, ponieważ obśmiewała was ile wlezie. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-06-2024 [16:31] - jazgdyni | Link:

Ty Zdzicho - wiemy, wiemy - kochałeś tylko Poznańskie Słowiki.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-06-2024 [17:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tak, tak chciałeś czymś dowalić ale twa wiedza jazgocie jest rodem z wikipedii, która myli chór Stuligrosza z chórem Kurczewskiego który został przejęty przez niesławnej pamięci pedofila.
Słowiki to ci od Stuligrosza, jak najbardziej chodziłem na ich występy i organizowane przez Stuligrosza trienalle.

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-06-2024 [22:25] - Tomaszek | Link:

Pi Zdzichu
Coś chyba jest na rzeczy że tak nerwowo reagujesz .  Było o Poznańskich Słowikach a nie o Polskich Słowikach Krollopa . Dzieciaki to spoko ale Krollop to taki polski jak ty wielkopolski . A w Wikipedii wszystko na miejscu i w porządku . Nawet ciebie pominęli . A co ? Kaca masz rajfuro ?

Obrazek użytkownika sake3

05-06-2024 [08:02] - sake3 | Link:

Dobry artysta w tym kabaretowy musi mieć w sobie to ,,coś''.Taką iskrę która go odróżnia od przecietniaków.Taką iskrę która zmusza nie tylko do śmiechu ale i refleksji czy wzruszeń.Był jednym z nielicznych którzy się nie zaprzedali i do końca byli sobą.Dzisiejsze to armia sprzedajnych pajaców z Górskim na czele.Antykultura.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-06-2024 [08:28] - jazgdyni | Link:

@sake3

Zauważ, że po pierwsze - on był zawodowym aktorem; a po drugie - on zawsze miał brodę. Co to znaczy? On mało grał twarzą - nie robił min i niedużo sztucznie udawał. On się nie wcielał w kolejne role. Zawsze raczej był sobą. Można sobie porownać jego w TEY, w Kilerze, czy kabarecie Olgi Lipińskiej. To przykładowy samiec alfa i niezależny samotnik.
Coś sam dużo o tym wiem.

PS. A na dodatek niesamowite poczucie humoru. To PPPP to przewyższa Monty Pythona o 10 pięter.

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2024 [08:58] - tricolour | Link:

Zaimponował jedną rolą - taka prawda.

Aktor z niego był taki, że potrafił zagrać jedynie Rewińskiego. Z tego powodu od dwóch dekad nie dostawał ról, bo ileż można "grać" to samo. Ja też potrafię zagrać tricoloura i też mnie nikt nie zatrudnia do filmu z czego płynie - zgodnie z waszymi kryteriami - oczywisty wniosek, że jestem nieprzeciętnym, bezkompromisowym aktorem, który się nie zaprzedaje.

Owszem, w roli Siary był zabawny, w kabarecie się spełniał - to wszystko.

Zresztą sam mówil, że wyprowadził się z Wawy na wichurę, bo przestał dzwonić telefon. Ponad dwie dekady temu...

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-06-2024 [21:23] - Tomaszek | Link:

Kolorowy
Ja to nie pamiętam co to była za audycja i skecz chyba ale chyba studio 202 albo Elita , ale to chyba było w Powtórce z rozrywki albo w 60 minut na godzinę . Mogę się mylić ale to dawno było . Zaczynało się od Dobry ranek pane Havranek . Potem było A co to robite pane Havranek  . Mam taki koniczek i se majstekuję . I potem były twoje wynalazki . Beka była . A ty to walisz tu na serio . Swoją drogą , gdyby Janusz zagrał ciebie to byłby hicior stulecia . Szkoda jak cholera , Czemu nie dzwoniłęś ? Nie musiałbyś dupy za grosze dawać za Odrą i wciskać że to krocie zza oceanu . Urwałeś kurze złote jajca .

 

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2024 [22:49] - tricolour | Link:

@tomaszek

Skoro nie pamiętasz i możesz się mylić, to zamknij ryj i najpierw sobie przypomnij żebyś się nie mylił - nie podkładaj się w rozmowie, jak twoja stara pod wroclawskim mostem. 

Bardzo mnie też cieszy, że moje zabawki weszły ci na stałe do łba i wyjść nie mogą. Mam nadzieję, że zdechniesz ze zgryzoty.

😁😁😁

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-06-2024 [22:58] - Tomaszek | Link:

Ale od tego kurze złote jajca nie odrosną . To był chyba Jerzy Skoczylas z Wrocławia oczywiście kabaret Elita . 
Aha
A propos pod mostem . Chyba se wczoraj nie pobzykałeś w tym smoczku pod mostem . I trytytki nie pomogły  jak spadywał co i rusz . A twoja ma uciechę bo pompka od Jeepa dmucha jak tajfun . Szanuj ją bo jak jajca kurze urwałeś to tylko w niej nadzieja . Może ci wypasione ogryzki pod most przyniesie z litości .

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2024 [23:03] - tricolour | Link:

Każdy inżynier politechniki wrocławskiej to elita. Będąc elitą nie potrzebujesz złotych jaj. Zapisz sobie, bo zapomnisz.

😄😄😄

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-06-2024 [23:16] - Tomaszek | Link:

Wal do niego po ogryzki . Może ci zostawi więcej . To się empatia nazywa . To nie złote jajca co prawda , ale tobie to dobre i cokolwiek . i podziękować nie zapomnij . Tylko nie Danke , bo za Dankę to cię Bolek w ziemię wdepcze .
Aha
I popraw na Politechnikę Wrocławską , to nie twoja Schwindelschule . Bo ogryzki też pójdą w pizdu .

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2024 [23:40] - tricolour | Link:

Zazdrościsz, prymitywie z wioski.

😛😛😛

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-06-2024 [23:56] - Tomaszek | Link:

Troszczę sie tylko o twoje zdrowie palancie . Na własnej krwi cię tu hodowałem i co ? Nie ma że w pizdu . Złotych jajec z tego nie będzie , ale po klacie to ci lubie poskakać . Komu będę skakał jak mi tu z głodu zdechniesz .
Aha
Ogryzków ci nie będę przecież zazdrościł . Jadę niedługo na młodą baraninkę i bimberek do Sokółki albo Krynek . I lody bimberkowe w Sokólce red Mazurek polecał .

Obrazek użytkownika tricolour

06-06-2024 [00:09] - tricolour | Link:

Dupku niemyty. Do klaty to ty nawet z drabiny mi nie dostaniesz. Zżera cię zwykła zazdrość, od samego początku. Szlag cię trafia na mój widok, bo widzisz jaką pizdą jesteś przy mnie. Córeczką się musiałeś podpierać, bo to jedyne wykształcone w tej twojej menażerii zapitych kretynów z krynek.

Taka prawda - widoczna gołym okiem.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-06-2024 [00:24] - Tomaszek | Link:

Z tą klatą to kolejny kit ? Jak boli to pisz . to zbastuję na moment . Pewnie ci się zesrało po raz kolejny jak do rodziny podjeżdżasz . 
Idź umyj dupę do rzeki i do jutra . Już zakwasy mam od tego skakania .
Gute nacht i ogryzków acht , życzę kolorowych snów o wypasionych ogryzkach .

Obrazek użytkownika tricolour

06-06-2024 [00:34] - tricolour | Link:

Bądź w końcu raz facetem, nie pizdą. Wyjeżdżasz mi z moim ojcem co chwila, to ja też tego twojego zapitego łachudrę czy kogokolwiek innego, nie będę żałował. Ogarniasz?

Ty masz zakwasy, a ja radochę - tym się różni slabowita ciota od człowieka.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-06-2024 [01:17] - Tomaszek | Link:

Ty to radochę jedyną to możesz mieć tylko od walenia gruchy Udało się to sie ciesz . A o twoim ojcu to pisałem że mu współczuję . Nawet cewki nie pomogły . Zesrało ci się to nie motaj się , syfa od siostry se wyleczysz , nikt o tytm nie wie  . Myśl pozytywnie , jutro też jest dzień , będziesz miał ogryzki świeże . może radochę sobie zrobisz jakos to bedzie . Już ci pisałem że ci dobrze życzę . Acht ogryzken i jeszcze z pół piwa . Niemiec płakał jak zostawiał .
Tylko zmieniaj rękę , bo ci jeden biceps przerośnie i Półarnolda będą na ciebie mówili .

Obrazek użytkownika sake3

05-06-2024 [09:20] - sake3 | Link:

Telefon nie dzwonił bo ówczesny Monopol Władzy---Grzesiek,Donek i Bronek skutecznie to uniemożliwiłi.

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2024 [09:56] - tricolour | Link:

@sake

To przez waszych osiem lat powinien dzwonić non stop, a też nie dzwonił wcale. Bo?

Obrazek użytkownika sake3

05-06-2024 [10:14] - sake3 | Link:

Bo się już rozmyślił znajdując inną ciekawszą stronę życia i zapewne już chorując.

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2024 [10:47] - tricolour | Link:

Czyli rzecz jest odrobinę bardziej złożona niż wina Tuska. Coś podobnego!

Obrazek użytkownika sake3

05-06-2024 [10:59] - sake3 | Link:

Wszyscy mamy życie bardziej złożone niż myślimy i niż tego chcemy 

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2024 [12:24] - tricolour | Link:

I to jest jeden z tych nielicznych momentów, w którym zgadzam się z Tobą całkowicie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-06-2024 [16:44] - jazgdyni | Link:

Żeby ci znawcy kóltury (nie poprawiać) znali tragedie życia, choćby jak już jesteśmy w jednym punkcie, czyli przy kabarecie TEY, wiedzieli co przeżywał Laskowik, co się działo ze Smoleniem i dlaczego Rewiński zniknął i odciął się od świata; gdy gawiedź pokochała Andrzeja Grabowskiego, który zachwycił naszych wybrednych hejterów rolą FERDYNANDA KIEPSKIEGO, do tego stopnia, że dzisiaj to 10. najbogatszy Polak.

     "  10,  Andrzej Grabowski majątek warty 3,75 mld złotych, ..."
https://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/miliarderzy-z-branzy-spozywczej-wsrod-najbogatszych-polakow-wlasciciel-dino-wiceliderem,220083.html  

Kurcze, widzicie, że gdy grasz idiotę, to warto za sobą mieć Zdzicha i Wracka

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-06-2024 [16:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wytłumacz mi jazgot co ma wspólnego Grabowski od Polmleku z Grabowskim od Ferdka?

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2024 [17:13] - tricolour | Link:

@wz

No, jak co? Cały misterny plan w pizdu...

😁

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2024 [17:02] - tricolour | Link:

@jzg

To nie ten Grabowski od Kiepskiego...  znafco kóltóry.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-06-2024 [09:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

Piękna scena. Śp. Siara wraz z Maksem, czyli: To jest zamach stanu!!!
https://www.google.com/search?...

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

05-06-2024 [09:55] - Kazimierz Kozio... | Link:

Pokażcie, który ... – kabareciarz, wymyślił i założył, a potem wprowadził do Sejmu swoją, stworzoną ad hoc partię? niedaleko szukac: zelensky, chociaz to ponoc slup.

insynuowanie ze sw. pamieci J.Rewinski robil sobie tylko zarty i nie zamierzal brac udzialu w polityce, jest  dyskredytowaniem tej wybitnej osobowosci. takie mu dobrali towarzystwo zeby przypadkiem nic z tego ruchu nie wyszlo. jan pietrzak tez jest podobnym goracym kartoflem ktorego oficjalnie wypada cholubic ale bezpiecznie jest trzymac od dworu na dystans

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-06-2024 [16:46] - jazgdyni | Link:

@Kazimierz Ko...

Chce Pan sobie podyskutować czym jest poczucie humoru i dlaczego zdrowemu człowiekowi jest potrzebne? Bo widzę, że ma Pan z tym trudnosci.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-06-2024 [10:22] - NASZ_HENRY | Link:

   

Janusz zgrywus był przedni.
 Uprzedzony do kolorowych świń,
  https://img2.dmty.pl//uploads/201304/1367331790_uuqgy8_600.jpg
wśród różowych świń znalazł ukojenie ;-)

[*] R.I.P.[*]
  

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-06-2024 [16:48] - jazgdyni | Link:

@N_H

Lubiłem go. Wiesz, we Wlk. Brytanii komik jest znacznie ceniony niż aktor dramatyczny?

Obrazek użytkownika u2

05-06-2024 [11:07] - u2 | Link:

Logo PO:

https://www.youtube.com/watch?v=phXJTwf8Wm0

PS. Kukiz to żaden bigbitowiec, to postpankowiec, w dodatku wykształcony politolog, żadna ubecka szczujnia:

Jak ja was k*rwy nienawidzę!

https://www.youtube.com/watch?v=Q8tWkfyfmig

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-06-2024 [16:50] - jazgdyni | Link:

@u2

Kukiz to żaden bigbitowiec, to postpankowiec
No wiem. Ale dobrze, że przypominasz. pamięć już niestabilna.

Obrazek użytkownika u2

05-06-2024 [17:34] - u2 | Link:

@Janusz z Gdyni

Jak wszyscy jesteśmy z Mickiewicza, tak wszyscy jesteśmy z polskiego bigbitu. Kukiz, choć pankowiec, to jednak czadowy śpiewak, chałtury nam nie oferuje. Widać dobrą polską szkołę jazdy :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-06-2024 [21:05] - Tomaszek | Link:

Ubocik 
Ale z ty, Kukizem to ty mnie zaimponwałeś . Zeby ci chudy byk . A już myślałem że to przepadło w czeluściach .

Obrazek użytkownika u2

05-06-2024 [21:18] - u2 | Link:

@Tomaszek

Kukiz wyraża w prostych żołnierskich słowach, to co wielu z nas myśli :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-06-2024 [22:48] - Tomaszek | Link:

Nie wiem czy żołnierskich ale nigdy nie miał więcej racji . Mógłby tak dzisiaj , bo to co robi teraz to słodkie pierdzenie . Janusz Rewiński w "Tygrysach Europy" lubił Chivasa . Polecam . 
Aha
I nie mylić z tygryskiem bo on sok ze szwabskiej dupy na chabora od Gauleitera spija .
Janusz 
Chabor to łapówka lub napiwek . Ubociński rozumie  bo w Krynkach też tak mówili .
Aha 
Osikę można zastąpić topolą energetyczną z plantacji . Podmieszać z tym co zwykle się pali i sprawdzić na własnym kominku . https://allegro.pl/oferta/drew... . Masz głowę i ch...j to kombinuj . Innych ofertuf jak mrufkuf . Jak mawiają w Krynkach .

Obrazek użytkownika u2

05-06-2024 [23:01] - u2 | Link:

@Tomaszek

***Rewiński w "Tygrysach Europy" lubił Chivasa***

Bardzo dobry blended. Nie ma po nim kaca, a to duża zaleta pijąc kolorowe bimbry. Co prawda jakiś satrapa z Wenezueli, Chavez czy jakoś tak, także lubiał ten bimber, a oskarżył Amerykanów, że mu raka zapodali, na którego w końcu umarł :-)

A jeśli chodzi o kryńskie klimaty, to polecam rolnika spod Krynek, Jacka Słomę, który jest niesamowicie w temacie Zielonej Granicy. Właśnie go oglądam w rozmowie z Mazurkiem :-)

https://www.youtube.com/watch?v=Gk_ChB45mqw

 

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-06-2024 [23:39] - Tomaszek | Link:

Znajomy Belg z Liege przestał być fanatykiem Armagnaców na korzyść sokólskiej krzakówki cukrówki  z owocami . Jędrula z tamtych stron woził mu do Belgii sławiąc kunszt sznapsmajstrów miejscowych . W latach 80 tych była duża wojna między szkołą Sokólską a Trójmiastem ( Bełsk Hajnołka Haradok) były nawet jajca z milicji ale o tym później .A z tymi imigrantami to Baćka przypalił biznes miejscowym . Stawał taki kierowca Sprintera w lesie na awaryjnych gdzieś tam koło Krynek Sokółki czy Kuźnicy . Pasażerowie wsiadali jak do PKSu i jechali . Jeszcze wybierali jak na PKSie jeden był do Słubic czy Zgorzelca inny do Drezna czy gdzie tam rozkłąd jazdy . Wszystko gra jak w opowieści tego gościka . 
Znałem jednego Słomę spod Supraśla . Ale ten akurat tylko bimberek pił nie pędził .
Aha
Ale te lody bimberkowe to trza będzie spróbować , bimberku też . bedę niedługo jeszcze raz . W Sokólce to chyba ze dwadzieścia lat nie byłem . I do Krynek na młodą baraninkę co jeszcze skarpetą nie daje . Z bimberkiem jako białe wino będzie miodzio . 

Obrazek użytkownika u2

05-06-2024 [23:47] - u2 | Link:

@Tomaszek

***Znałem jednego Słomę spod Supraśla***

To musi być ktoś z jego rodziny, albo on sam, ale może za młody. Obejrzyj koniecznie. No gość jest w temacie jak nikt inny :-)

PS. Co do samogonki typu Duch Puszczy, to nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam. Byli artyści, którzy umieli Ducha pędzić, ale czy nadal są, tego nie wiem :-)
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-06-2024 [23:49] - Tomaszek | Link:

Tych duchów puszczy to może więcej jak serów we Francji . 

Obrazek użytkownika u2

05-06-2024 [23:58] - u2 | Link:

@Tomaszek

***więcej jak serów we Francji***

To niemożliwe, ale kilka razy piłem świetny samogon z Puszczy. Ostatni raz jak nocowałem na stacji CPN Orlen w Białowieży (polecam - carskie apartamenty - bliziutko Puszczy). Nawiedziłem tam ze znajomymi okazałe Nadleśnictwo, jeszcze w budowie, ale w tyłach był riestoran, w którym serwowano ni mniej nie więcej, ale świetny samogon. Rozgadałem się o spiskowych dziejach Ziemi ze znajomym, który był już wcześniej w Polsce i wiedział co to bimber aka samogon i pił z umiarem :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-06-2024 [00:14] - Tomaszek | Link:

Jadłem i jadam  dużo serów francuskich ( Pleśniowych nie cierpię oprócz młodego Brie i Camemberta ). Po dwa razy w roku jeżdziłęm pożreć i pochlać do Belgii i Francji . Tome Noir de Pireneyes smakuje i nazywa sie najpiękniej . ale duchów puszczy próbowałem wiecej . Nawet kiedyś mi nalepkę kumple z Tomaszkiem zrobili . 
Aha 
Film z Jutuba świetny . Coś takiego to mówiąc po staremu w sobotę po dzienniku powinni puszczać .
Ten z Białowieży to był z mafii z Trójmiasta Podlaskiego . Ona się jednak szlechetniejszym zajęciem para niż ta z trójmiasta pomorskiego . Oni na to Czemergies mówią . Zacny to trunek jak ten sokólski . 

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-06-2024 [05:58] - jazgdyni | Link:

@Tomaszek & u2boot

Dzisiaj pewnie będziecie jak skisłe mleko, ale nie będąc lokalnym patriotą, oświadczam, że Łącka Śliwowica jest najlepszym bimbrem w Polsce.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-06-2024 [09:53] - Tomaszek | Link:

Ja to idę do pracy . Później przychodzę żeby moc wcześniej wyjść . Ale może Ubociński podyskutuje czy Boże Narodzenie czy Wielkanoc .

Obrazek użytkownika terenia

05-06-2024 [16:16] - terenia | Link:

Tu rozmowa Witka Gadowskiego prawie sprzed roku z p.św.pamięci Januszem Rewińskim   https://www.youtube.com/watch?... 

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-06-2024 [16:55] - jazgdyni | Link:

@terenia

Witam

Ja to oglądałem (bo lubię słuchać Witka, choć często mnie denerwuje). Ale dziękuję za przypomnienie, bo całkiem o tym zapomniałem. Za chwilę obejrzę jeszcze raz.

Pozdrawiam