Koncesja dla Republiki to moment wyboru każdego z nas

Partie nie wygrywają wyborów po to, żeby wziąć sobie władzę. W demokracji rządzi się po to, żeby spełniać wolę narodu. Kto postępuje inaczej, jest zwykłym oszustem.  Mamy rząd, który postanowił oszukać ludzi, by przejąć władzę i robić coś innego, niż obiecywał. Mamy partie, które miały być alternatywą – trzecią drogą – a są klakierami władzy. Cały obecny układ rządzący opiera się na oszustwie, i to moje najcięższe oskarżenie wobec niego. 
Donald Tusk ogłosił się obrońcą wolności i tym przyciągnął naprawdę wielu ludzi, którzy uwierzyli, że w Polsce ta swoboda jest zagrożona. Jak tylko przejął władzę, zaczął ludziom wolność kraść. Pierwsze uderzenie poszło na media publiczne. Nie chodziło o ich naprawienie, tylko o zatkanie ust krytykom. Przerażający obraz znany z Putinowskiej Rosji, kiedy wszyscy zadający premierowi pytania są wyłącznie zwolennikami rządu, zobaczyliśmy już kilka tygodni po przejęciu władzy. Niepokornych dziennikarzy wyrzuca się z konferencji prasowych albo nie wpuszcza na przykład do Sejmu. 

W tym układzie miało nie być alternatywy. Zapomniano jednak o Telewizji Republika. Przez całe lata budowaliśmy alternatywę dla istniejących mediów. Było oczywiste, że nie mogliśmy stanowić konkurencji dla największych telewizji prywatnych. Ich budżety roczne, nawet na jeden kanał telewizyjny, sięgały setek milionów złotych. Każdy kto weźmie KRS i sprawdzi nasze sprawozdania, może przekonać się, że nasze zasoby finansowe nie przekraczały kilkunastu, a na koniec dwudziestu kilku milionów zł. Z tego część stanowiły operacje barterowe pomiędzy zaprzyjaźnionymi mediami. W dodatku mieliśmy na głowie dosyć nieoczekiwaną konkurencję w postaci mediów publicznych. A ich budżety to już miliardy złotych rocznie. Czyli one wydawały przez jeden dzień tyle, ile my przez rok. Co mogliśmy w takiej sytuacji zrobić?

Gdyby polska prawica była gotowa na utratę władzy, to pewnie nic nie musielibyśmy robić. Trzeba było brać swoje pensje i budować niszową telewizję. Wiedziałem jednak, że nie ma żadnego planu, a utrata władzy przyjdzie wcześniej czy później. Postanowiłem więc wszystko co mogłem przeznaczyć na budowę zasięgów technicznych i wypromowanie nazwy naszej stacji. To dawało gwarancje, że gdyby stało się coś złego z publicznymi mediami, osoby o konserwatywnych poglądach nie zostaną bez własnej telewizji. Spełnił się czarny scenariusz i Republika stała się dzisiaj ostatnią linią obrony wolności słowa. Ten niesamowity wzrost oglądalności naszej stacji nie wziął się z niczego. To efekt wcześniej podjętych decyzji, które mnie i moich przyjaciół kosztowały bardzo wiele, z pomówieniami o niegospodarne czy nieuczciwe rozporządzanie pieniędzmi włącznie. Wszyscy teraz mogą się przekonać, czy te niewielkie kwoty, które mieliśmy, dobrze zostały wykorzystane.
Dzisiaj zwracamy się z apelem, by pomóc uzyskać koncesję na nadawanie naziemne dla Telewizji Republika (szczegóły na s. 25). Dzięki podjętym przez nas wcześniej decyzjom niektórzy z Państwa mają już dostęp do telewizji naziemnej, ale ogólnokrajowej koncesji nie mamy. 

W Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji znaleźli się ludzie wybrani w większości przez poprzedni obóz władzy. Wywierana jest na nich presja, z groźbą Trybunału Stanu dla szefa włącznie, byśmy tej koncesji nie dostali. Moralnie i politycznie za decyzje tej Rady odpowiada PiS. Ale są to ludzie samodzielni, którzy znaleźli się pod ostrzałem. Trzeba zrobić wszystko, by nie dali się zastraszyć ani miejscowym watażkom, ani obcemu, często realnie prorosyjskiemu kapitałowi, i nie zablokowali dla nas koncesji. Teraz każdy z nas musi wybrać, i tym wyborom uważnie się przypatrujmy.

Felieton z najnowszego wydania "Gazety Polskiej" z 22 maja 2024

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-05-2024 [19:51] - NASZ_HENRY | Link:

  

Niestety problemy z konceptem są większe niż z koncesją ;-)
  
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

22-05-2024 [20:27] - Kaczysta | Link:

Obecnie przy rzadach rudego parcha szanse na koncesje sa zerowe

Obrazek użytkownika u2

22-05-2024 [20:37] - u2 | Link:

Art.  33.  [Zakres obowiązku uzyskania koncesji; organ koncesyjny]
1. 
Rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych, z wyjątkiem programów publicznej radiofonii i telewizji, wymaga uzyskania koncesji.
1a. 
Nie wymaga uzyskania koncesji rozpowszechnianie programów telewizyjnych wyłącznie w systemach teleinformatycznych, chyba że program taki ma być rozprowadzany naziemnie, satelitarnie lub w sieciach kablowych.
2. 
Organem właściwym w sprawach koncesji jest Przewodniczący Krajowej Rady.
3. 
Przewodniczący Krajowej Rady podejmuje decyzję w sprawie koncesji na podstawie uchwały Krajowej Rady. Decyzja w tej sprawie jest ostateczna.

Obrazek użytkownika Kaczysta

22-05-2024 [22:16] - Kaczysta | Link:

Przewodniczący Krajowej Rady zostanie postawiony przed Trybunalem Stanu i POrobione

Obrazek użytkownika u2

22-05-2024 [23:53] - u2 | Link:

Skład Rady

Członkowie Rady
Tadeusz Kowalski – od 4 sierpnia 2022 z ramienia Senatu RP[7]
Maciej Świrski – od 15 września 2022 z ramienia Sejmu RP[8], przewodniczący od 10 października 2022[9]
Agnieszka Glapiak – od 15 września 2022 z ramienia Sejmu RP[8], wiceprzewodnicząca od 10 października 2022
Hanna Karp – od 3 października 2022 z nominacji Prezydenta RP[10]
Marzena Paczuska-Tętnik – od 3 października 2022 z nominacji Prezydenta RP[10]

https://pl.wikipedia.org/wiki/Krajowa_Rada_Radiofonii_i_Telewizji

 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-05-2024 [22:42] - Alina@Warszawa | Link:

Telewizji publicznej nie daje się oglądać, no chyba, że jakiś program wyprodukowany za czasów PiS. 
Przewodniczący KRRiT ma jakiś problem z oszustwami dotyczącymi przedłużenia koncesji dla TVN Style

Kiedy na stronie www.ojczyzna.pl działało forum (jakieś 15 lat temu), to już wówczas ktoś zgłosił problem, że TVN ma jakieś nadzwyczajne fory w KRRiT.
Nie wiem jak to z TVN jest, bo nie oglądam, chyba, że przypadkiem, albo u znajomych, którzy dla odmiany nie oglądają niczego innego. Sposób zniekształcania rzeczywistości przez TVN jest dla mnie nie do przyjęcia. Skąd wiem, że kłamią jak najęci? Bo oglądam różne przekazy, najchętniej na żywo, Nie zdarzyło mi się usłyszeć w TVN żadnego prawdziwego przekazu z wydarzeń np. politycznych. Może pierdółki z ogródków, przedszkoli, kosmetyczek i fryzjerów są prawdziwe. Inne na pewno nie.

Obrazek użytkownika spike

22-05-2024 [23:36] - spike | Link:

Z TVN PiS na spółkę z Prezydentem popełnili poważny błąd, rozumiem że były naciski USA, choć bezpodstawne, bo umowa między Polską i USA wyłączała wzajemne relacje w kwestii mediów.
PiS mógł zostawić ich stację, niech zarabiają na reklamach, ale odebrać prawo do dzienników i publicystyki politycznej, w USA Polska nie uzyska podobnej koncesji jaką ma TVN - Discovery, a nie w żadnym kraju UE.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

23-05-2024 [12:53] - Alina@Warszawa | Link:

Prezydent Duda może wykpić się z wysyłania swoich urzędników do TVN i wszystkich innych telewizji w bardzo prosty sposób. Po prostu przez cykliczne organizowanie konferencji prasowych w pałacu prezydenckim na wzór prezydentów USA. Mógłby brać w nich udział, albo nie brać, mógłby zapraszać konkretne media i nie zapraszać tych co mu sie nie podobają, najlepiej z podaniem przyczyny np. przeinaczanie i manipulacja. 
Może wówczas dziennikarskie dziewczynki i chłopcy lekkich obyczajów nabraliby trochę szacunku jeśli nie od Andrzeja Dudy osobiście, to na pewno do samego urzędu PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Sądzę, że trzeba to natychmiast zrobić.

Obrazek użytkownika spike

23-05-2024 [13:22] - spike | Link:

@Alina
Prezydent tego nie zrobi, przyjął fałszywą narrację, że jest prezydentem "wszystkich Polaków", postulaty tych którzy na niego głosowali są ignorowane, do tego te śmieszne i dziecinne argumenty, że ktoś tam z pałacu, często to była babcia Romaszewska mu odradzała podjęcia pewnych decyzji.
Co najciekawsze, pamiętam posła Romaszewskiego, jak był chyba w TVN razem z komuchem Wundercośtam, na jakieś jego brednie nie wytrzymał, walnął pięścią w stół i wyzwał tego durnia od komuchów, to była "bomba", prowadzący zaniemówił, oczy mu mało nie wypadły, Romaszewski wstał i wyszedł, chyba więcej go nie oglądali.

Obrazek użytkownika spike

23-05-2024 [13:26] - spike | Link:

PS. czasami oglądam wypowiedzi posła Jakubiaka, podoba mi się, jego wypowiedzi są jasne i logiczne.
Tylko może być problem, jak się mówi "każdy na prezydenta, byle nie POlszewik, czy inny lewak" i może być tak, że Jakubiak nie przejdzie, chyba że go PiS poprze.

Obrazek użytkownika Live free or Die

23-05-2024 [00:04] - Live free or Die | Link:

Mógł PiS jak byl przy wladzy zrobić prawo prasowe jak mają niemcy.

Obrazek użytkownika Jabe

24-05-2024 [14:40] - Jabe | Link:

Nie mógł.

Obrazek użytkownika Es

24-05-2024 [13:54] - Es | Link:

Mamy rząd, który postanowił oszukać ludzi, by przejąć władzę i robić coś innego, niż obiecywał." To nic nowego przecież.. Redaktor powinien dostrzrec ten pozytyw, że niezależnie kto u steru polskie standardy są utrzymywane.

Obrazek użytkownika spike

24-05-2024 [19:10] - spike | Link:

Robi się gorąco, POlszewiki już ogłosiły, że składają wniosek do sejmu o postawieniu prezesa Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji przed TS, możemy się domyślać, że o to im chodzi, by TV Republika nie uzyskała koncesji.

Procedura wniosku do TK:

Art. 1. Zakres podmiotowy działania Trybunału
1. Za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą:
1) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej;
2) Prezes Rady Ministrów oraz członkowie Rady Ministrów;
3) Prezes Narodowego Banku Polskiego;
4) Prezes Najwyższej Izby Kontroli;
5) członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji;
6) osoby, którym Prezes Rady Ministrów powierzył kierowanie ministerstwem;
7) Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych.

Art. 5. Uprawnienia Sejmu
Prawo do pociągnięcia osób wymienionych w art. 1 zakres podmiotowy działania Trybunału, ust. 1 pkt 2–7 do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu przysługuje wyłącznie Sejmowi.

Art. 11. Uchwała Sejmu
1. Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej przedstawia Sejmowi sprawozdanie z prac nad każdą przekazaną jej sprawą wraz z wnioskiem o pociągnięcie do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu lub o umorzenie postępowania w sprawie. Uchwała Sejmu o pociągnięciu do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu powoduje zawieszenie w czynnościach osoby, której dotyczy. Jeżeli uchwała obejmuje także pociągnięcie do odpowiedzialności karnej osoby, która jest posłem lub senatorem, stanowi ona równocześnie wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego lub senatorskiego.

-----------------
"Oj mało casu, oj mało".