Pecunia non olet

Pieniądze nie śmierdzą? Oj nie! Śmierdzą, śmierdzą. Wprost cuchną gnojem.

No i w końcu wyszło szydło z worka. Słyszeliści już o Kapitalizmie inkluzywnym? O to właśnie TYLKO chodzi w tym, co dzieje się obecnie na świecie,
Nie żadne głupie LGBT+, vege, nie ocieplenie klimatu, nie CO2, nie Zielony Ład, nie najazd "biednych" uchodźców, nie wiatraki i krzemowe talerze. Nie!
Jak zwykle od tysiącleci, chodzi wyłącznie o forsę.

Nagle te wszystkie kocopały już nie są najważniejsze. Ludzie zaczynają za bardzo kipieć, więc trzeba co nieco zmienić propagandę, odłożyć kij i dać im marchewkę.

Ten cały inkluzywny kapitalizm, jak ja to rozumiem, to kolejna ściema – manipulacja umysłami biednych, zaganianych, zdenerwowanych i zdezorientowanych ludzi.
Bo oto bogacze, te dopiero co wyrosłe grzybki trujące milarderki, oficjalnie ogłaszają i nawet wołają: - Halo! Dołączcie do nas. Bądźcie też bogaci.
Jasne... Nie spotkałem jeszcze nigdy, a miałem okazję paru takich grzybków poznać, takiego, który po chrześcijańsku chciałby byś dołączył do jego poziomu i też został – no... może nie miliarderem od razu – tylko milionerem.
Widzicie już? $ $$$ $$$.

Boże mój, jak trzeba być głupim, próżnym i zadufanym; oderwanym od rzeczywistości w swojej bańce z dziesięcioma rezydencjami, dwoma samolotami i trzema helikopterami,
Po pierwsze, większość dobrze widzi i pojmuje jak jest na prawdę, a po drugie również, nawet przeważająca większość, nie marzy, by zostać przebogatym kapitalistą, bogaczem z list Forbsa

Jak to śpiewa Muzyk na Dachu: - Gdybym był bogaczem Dejdel didel dejdel Digu digu didel, dejdel dum ... Zbudowałbym ja dom najwyższy na świecie W samym by sercu miasta stał. A schodów by bez liku tam było w nim, Okropnie dużo w górę w dół ciut-ciut I do nieba schody też bym miał, Bo sobie tak akurat życzyłbym. W podwórku to ja chcę dorodny mieć drób Co krok “gul, gul”, “kwa, kwa”, “gę, gę” Taki koncert - ojojoj! - jak ze snu, Tu indyk, tam znów gęś, coś z kaczek i coś z kur I każdy w krąg połapie się, Że ja, milioner, mieszkam tu.

Czaicie? Przeciętny człowiek chciałby mieć wiele więcej. Ale miliony? Miliardy? Co z tym zrobić?
To chyba paskudne uczucie, gdy masz tyle forsy, że możesz kupić, zdobyć dosłownie wszystko. A jak już wszystko masz, to co? Wariujesz? Zdychasz z nudów, bo twoje ambicje zostały wyczerpane, adrenalina opadła i nastała pustka?

Mimochodem, przez tych, co jeszcze niedawno z ogniem w oku wrzeszczeli, że planeta spłonie, bo my ją w swej głupocie niszczymy, że generalnie jesteśmy tak durni, że nie wiemy, iż wśród ludzi jest 40 płci, a nielegalni "imigranci" natychmiast zakasają rękawy i błyskawicznie zbiorą szparagi, już się zaczyna mówić: - Nie, nie martwcie się, jeszcze raz przeanalizujemy i to, co wam się nie podoba usuniemy, albo ograniczymy. No wiecie – żeby wilk był syty a owca cała.

To wyższa szkoła jazdy w technikach inżynierii społecznej.
Najpierw pałą w łeb. Uważaj na ruchomych schodach, bo jakiś gówniarz o ciemniejszej skórze nienawidzi białasów, więc staruszkę kopnie w plecy, aż ta się potoczy na sam dół. Bo ma taki kaprys, I jest gościem. Został przecież zaproszony.
Dźwięczy mu w uszach to Wilkommen, Herzlich wilkommen. A ty chłopie, nieumyty, brudny Polaku, będzisz musiał oddać te twoje głupie hektary. I zapomnij o tych kurczakach. Ale je zobaczysz, pracując w Lidlu na chłodni, w ślicznym opakowaniu z napisem Bio-Huhn. A wy Polacy, królowie szrotów i złomowisk będziecie wreszcie zmuszeni do odesłania do hut tych starych wraków, które przytaskaliście na lawetach z zachodu. I wreszcie, wy wszyscy w Europie, zaczniecie budować porządne domy, nie tylko dla poprawy klimatu, ale też dla swojego dobra. A w gender też odpuścimy i nie będzie już 40 płci, tylko 20.

No to teraz macha się, jak osiołkowi przed nosem, tą marchewką, że będzie lepiej bo będziecie bogaci. A to oznacza – patrz na nas – ty swą Dacią nie wjedziesz do centrum Warszawy, ale jak ja, będziesz miał Maybacha, czy choćby nędzne Ferrari, to spokojnie wjedziesz wszędzie. I nikt ci nie będzie zaglądał pod maskę jaki masz silnik.

Więc do roboty. Bogać się!

Kapitalizm inkluzywny, czyli taki, który chce poszerzać nieustannie krąg ludzi coraz bogatszych, to nie jakiś pic na wodę. Tu wypowiada się Klaus Schwab, ten tam król Wielkiej Brytanii, a także – proszę, proszę – nasz umiłowany papież Franciszek

Lecz to nic nowego. Już przed II WŚ w Stanach Zjednoczonych popularne było hasło i ludzie się podniecali. To: - Od pucybuta do milionera. Ktoś widział ilu pucybutów zostało milionerami? Na moje kalkulacje najwięcej szanowanych bogaczy to kiedyś gangsterzy i oszuści.

A teraz – o dziwo! - bogaczami stają się również politycy. Nawet mają taką maszynę, do robienia szybkich pieniędzy. Gdzie w 5 lat zarobisz 5 milionów? A to jest właśnie Unia Europejska – biura i sale w Brukseli i Strasburgu.
Możesz zostać europosłem; a możesz również tam się zatrudnić. Jest mnóstwo biurowej roboty i już dzisiaj 40 tyś. urzędasów męczy się prostowaniem banana i wymyślaniem zakrętek do plastikowych butelek, które potem będą pływały po morzach i oceanach.
To nie są zwykłe posady i zwykli posłowie. Oni dla picu mają takie TYLKO dosyć wysokie pensje, ale,,, - tu cała lista – nie płacą żadnych podatków i po 5 letniej kadencji mają dożywotnie emerytury (+krajowe), gdzieś na poziomie 70 – 80 tyś./mc. Nie będą sobie żałować. Poza tym mają jeszcze tak zwane diety; mają za darmo loty i kolej. A jak jadą własnym autem, to zwrot kosztów. I oczywiście polscy europosłowie, jako światowi spryciarze w dziedzinie drobnych sumek, ładują się we czwórkę do auta, a potem rozliczają się, jakby każdy z nich jechał własnym samochodem. No i mają extra czterokrotne przebicie.

Obecni rządzący musieli już o tym nowym trendzie, o inkluzywnym kapitalizmie i wezwaniem do bogacenia, już coś wiedzieć (Oczywiście Tusk im szeptał, bo słodka Ula Von Der mu to powiedziała, jak byli sam na sam), bo zaledwie po 5 miesiącach ministerialnej władzy – te wszystkie Kierwińskie, Sienkiewicze i Borysławy Budki, nagle wyjeżdżają do Brukseli. No to już wiemy, że jadą za chlebem. Dokładniej za chlebem z masłem i kawiorem astrachańskim, popijanym szampanem Krug Grande Cuvée za 2,5 tyś. Euro za flaszkę.

Jak sądzicie? Uspokoją Polaków? Przecież każdy chce więcej. I teraz już uwierzy, że coś dobrego dostanie. Oczywiście uwierzy wtedy, gdy powie to Donald Tusk (najlepiej w towarzystwie Ursuli von der Layen).
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Michalski

18-05-2024 [14:30] - Marek Michalski | Link:

Dlatego żadna partia nie głosi nawet likwidacji UE albo Polexitu. Elektoraty też liczą, że coś uszczkną. Ludzi łatwo przekupić ich własnymi pieniędzmi. Prawdziwe robią korporacje na przepisach unijnych.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-05-2024 [16:34] - jazgdyni | Link:

@Marek Michalski

No niestety - przekupić łatwo. Kiedyś krążyło takie powiedzenie - niby satyryczne, lecz kto był blisko pieniędzy, to wiedział o co chodzi.
To:- Jak kraść, to miliony, a jak je*ać, to tylko księżniczki.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika u2

18-05-2024 [15:59] - u2 | Link:

@Janusz z Gdyni

Q1: ***Ale miliony? Miliardy? Co z tym zrobić?**
Q2: ***Jak sądzicie? Uspokoją Polaków?***

ad Q1: Widzę dwa bieguny. Jeden to Bill Gates, który wydaje miliony na postęp technologiczny. Drugi biegun to George Soros, który wydaje miliony na robienie ludziom wody z mózgu i Piekła na Ziemi. Zacząłem oglądać na Netflix film pt. "Inside Job" z Mattem Damonem. Występuje tam m.in. p. Soros, a p. Damon wcale nie gra tą razą zabójcy tylko jest lektorem. Jeszcze do końca nie obejrzałem, ale film nieźle pokazuje jak funkcjonuje świat wielkiej finansjery.

A dzisiaj przeczytałem artykuł o finansowaniu przez Sorosa tzw. "Free Press" na świecie. Idą na to dziesiatki milionów USD. I wcale nie chodzi o zapewnienie wolności prasy tylko wręcz odwrotnie, o wprowadzenie mośkowego zamordyzmu:

https://filarybiznesu.pl/innowacje/nowe-technologie/nowe-technologie-wolnosc-wyborow-lewica-chce-uciszyc-polowe-usa/a24550

W zeszłym miesiącu Free Press pochwalił się listem wzywającym kierownictwo Discorda, Google'a, Instagrama, Meta, Pinteresta, Reddita, Rumble'a, Snapa, TikToka, Twitcha, Twittera i YouTube do utrzymania platform internetowych „bezpiecznych i zdrowych” w 2024 roku poprzez sześć konkretnych „interwencji”.

Jak podaje Free Press list został podpisany przez „200 organizacji społeczeństwa obywatelskiego, badaczy i dziennikarzy”. MRC stwierdziło, że „co najmniej 45 sygnatariuszy miało swoje skarbce wypełnione gotówką Sorosa w wysokości 80 757 329 dolarów tylko w latach 2016-2022”.

**********

ad Q2: W PRL-u było modne powiedzenie "tylko spokój może nas uratować" i nadal to powiedzenie jest aktualne. Nie oznacza to że nie mamy reagować na prymitywne łamanie prawa i wprowadzanie zamordyzmu w Polsce przez Kaszuba, Tatara i Ukraińca. Tatar to po polsku dosłownie "przybysz z Piekieł" Tartaru i chce to Piekło zrobić u nas. Kaszub chętnie robi karierę u Niemca. A Ukrainiec ma czarne podniebienie. bo na śniadanie zjada jednego z nas i dlatego ma taki duży brzuch od pożerania Lachów m.in, za pomocą innego Ukry niejakiego Korneluka. Z tych trzech Ukrainiec najgorzej wygląda, ale i Tatar chodzi wiecznie pijany, w dodatku pali jak smok. Kaszub niby najlepiej wygląda, ale przez te 9 lat zesłania do Brukseli strasznie się postarzał. 67 latek na karku robi swoje :-)

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-05-2024 [16:53] - jazgdyni | Link:

@U2

Cześć

INSIDE JOB - świetny dokument. Powinno go obejrzeć u nas jak najwięcej rodaków. Bo jestem przekonany, że większość naszego społeczeństwa nie wie, że obecni najpotężniejszą moc posiada sektor finansowy. I jak chciwość finansistów potrafi rozwalić dobrze funkcjonujące państwo. Ten przykład Islandii jest przerażający. A ja się obawiam, że własnie z podobnych powodów jest taki atak na NBP.
Większość Polaków nadal myśli, że największe potęgi, to sektor przemysłowy. Bo dla kamuflażu odwraca się uwagę tymi Big Tech, czy Big Pharm. A już nawet słynne 7 Sisters - największe koncerny naftowe, onegdaj głównie Huston, Texas, a obecnie Exxon, Gulf, Texaco, Mobil, Socal, B.P., and Shell, to małe ptysie w kowbojskich kapeluszach wobec takich gigantów, najbogatszych firm na świecie, jak Vanguard i Black Rock. Soros przecież też jest finansistą. I pokazał, że można zniszczyć funta brytyjskiego.

A czy u nas nie ma gangsterskich banków? Dlaczego żona czarneckiego wywoziła z Polski w bagażniku? Tu właśnie są miliardowe przekręty.

A czy jak zgodnie z Inkluzywnym Kapitalizmem też się wzbogacimy, to będziemy takie same świnie?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika u2

18-05-2024 [17:12] - u2 | Link:

@Janusz z Gdyni

***też się wzbogacimy, to będziemy takie same świnie?***

Każdy przypadek jest indywidualny. Niedawno miałem chyba świnkę, ale czuję się o niebo lepiej, niż przed świnką, choć wyglądam jak świnia :-)

PS. Pisałem wiele razy na NB. Skończy się wielką wojną światową. Wojna na Ukrainie to pryszcz przy wojnie światowej. Choć uważam, że to właśnie kolejna wojna światowa zaczęła się i trwa na Ukrainie. Podpieram się wizjami ekstrasensów, bo cóż nam na tym padole łez i cierpienia innego pozostaje jak nie opierać się na wizjach osób prawych i sprawiedliwych? Widzę dokoła to szalejące bezprawie, to nie może się dobrze skończyć dla świata. Ludzie mordują ludzi, tylko z powodu, że mówią innym językiem. Chcą wprowadzać "ruski mir". A uczyć się obcych języków nie łaska? :-)

Obrazek użytkownika Darek65

20-05-2024 [07:42] - Darek65 | Link:

"proszę, proszę – nasz umiłowany papież Franciszek" - niestety, ale Franciszek, to komunista. Warto poczytać - https://pch24.pl/konserwatyzm-...

"Skończy się wielką wojną światową" - nie chcem, ale muszem się zgodzić z U2. Dzieje świata, to taka sinusoida, raz góra, raz dół. Teraz dochodzimy do szczytu, na którym to Bizancjum zwane UE, a dokładniej lewackim obrazem świata, musi upaść. Zawsze tak się dzieje, jak człowiek odchodzi od systemu wartości, na którym oparty jest spokój i harmonia świata.
 

Obrazek użytkownika u2

20-05-2024 [08:27] - u2 | Link:

***człowiek odchodzi od systemu wartości, na którym oparty jest spokój i harmonia świata.***

Tyle że ten spokój i harmonia to taka iluzja. Historia ludzkości to historia wojen. A piszę o wizjach ekstrasensów nie dlatego że chcę aby się spełniły, tylko wręcz przeciwnie przestrzegam przed nimi. Ekstrasensi również przestrzegają nimi ludzkość. Wojny wybuchają zwykle kiedy ktoś kurczowo trzyma się władzy nad innymi ludźmi. A widać że światowe mocarstwa są obecnie rządzone przez takie osoby :-)

Obrazek użytkownika spike

19-05-2024 [13:04] - spike | Link:

@u2
"Nie oznacza to że nie mamy reagować na prymitywne łamanie prawa i wprowadzanie zamordyzmu w Polsce przez Kaszuba, ......"
- znowu piszesz nieprawdę, Tusk nie był i nie jest Kaszubem, to typowy szwab, a że to folksdojcz, to jeszcze bardziej wredny niż rodowity Niemiec, sami Niemcy takimi pogardzają.
Kaszubi nigdy nie domagali się autonomii z Polski, owszem też służyli w niemieckiej armii, ale to z powodu że byli pod ich rządami.

"Kaszub chętnie robi karierę u Niemca."
-Miałem okazję kilka tygodni mieszkać w kaszubskiej rodzinie, powiem że byli negatywnie nastawieni do Niemców, nigdy nic dobrego ich nie spotkało pod ich rządami, też byli prześladowani, nie byli traktowani jak obywatele Niemiec.

Dodam, że kiedyś Tyfus Tusk, zorganizował spotkanie z Kaszubami, namawiał do autonomii, Kaszubi nie wysłuchali do końca co ten bęcwał opowiada, przepędzili go.

Tak więc nie obrażaj Kaszubów, zawsze byli po stronie Polski, za nią walczyli, to nie są Ślązacy z RAŚ - niemieckiej V kolumny.

Obrazek użytkownika u2

19-05-2024 [14:16] - u2 | Link:

@spike

***Tusk nie był i nie jest Kaszubem, to typowy szwab***

Było to wałkowane wielokrotnie. Po ojcu Kaszub, po matce Niemiec. Lekko by otrzymał obywatelstwo niemieckie. Był na I zjeździe Kaszubów w 3RP. postulował oderwanie się Kaszub od Polski i utworzenie własnego rządu, administracji, wojska i służb porządkowych.

***byli negatywnie nastawieni do Niemców, nigdy nic dobrego ich nie spotkało pod ich rządami***

Liczą się fakty. Wielu Kaszubów robiło kariery w niemieckim wojsku. Byli traktowani jak Ślązacy czy Mazurzy. Jak się zniemczyli to mogli robić karierę, jak nie, to byli traktowani jak obcy, czyli jak wrogowie Niemiec. Zauważ jakie jest nastawienie "rolnika z mazur". On już się dawno zniemczył i uważa nas Polaków za durniów. To jego zniemczenie ma pokrycie w faktach historycznych. W Olecku podczas plebiscytu były tylko dwa głosy przeciwko Niemcom, reszta głosowała za Niemcami. Etnicznych Polaków, czyli Mazurów było więcej niż Niemców, ale Mazurzy chcieli być Niemcami, nie Polakami. Dlatego Olecko przed wojną miało nazwę Treuburg, czyli wierne miasto :-)

Obrazek użytkownika spike

19-05-2024 [16:30] - spike | Link:

@u2
wytłumacz to Kaszubom, właśnie kiedyś na forum była o tym mowa, wtedy pewien Kaszub wyjaśnił, że Tusk nie jest Kaszubem, a ja z innego źródła mam informację, że ma "pochodzenie" żydowskie, nazwisko Tusk to wskazuje.

Dodam, że pochodzenie nie jest tu kluczem, a wychowanie, mamy wielu bohaterów, których korzenie są spoza Polski.

Obrazek użytkownika u2

19-05-2024 [17:07] - u2 | Link:

@spike

***Tusk nie jest Kaszubem***

Ale z tego co pamiętam to opracował z innymi Kaszubami i wydał elementarz kaszubski. Język kaszubski jest istotnie różny od języka polskiego. Język śląski, czy język mazurski to języki polskie, gwary regionalne. Mazurzenie również spotyka się na Śląsku. Wskazuje to na wspólne pochodzenie tych gwar.

Język kaszubski jest językiem starosłowiańskim. Niemcy długo próbowali wykazać że jest językiem germańskim, ale nawet im to się nie udało :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

19-05-2024 [17:19] - Alina@Warszawa | Link:

Kaszubi byli w historii bardzo długo pod niemieckim panowaniem, a poza tym w najnowszej historii musieli jeździć do Niemiec na roboty, albo dobrowolnie za pracą. Dlatego przyswoili tak dużo niemieckich wyrazów. Nie zmienia to faktu, że konstrukcja języka kaszubskiego jest taka sama jak polskiego. to samo dotyczy gwary śląskiej. Dlatego żaden z tych "języków" nie jest odrębny, a najmniej niemiecki. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-05-2024 [00:55] - jazgdyni | Link:

@u2

Jako, że dość długo pracowałem ze Skandynawami, to nie dało się zauważyć, że wiele słów mamy wspólnych. Na przykład i po polsku i w Norwegii słowo =dach= to to samo; Lecz jak u nas jest =spodnie=, to już na Kaszubach są =buksy= i o dziwo - w Norwegii to też =buksy= ., A już nieco dziwnie jest z =tak=., U nas potwierdzenie (na Kaszubach =jo=), a chyba w całej Skandynawii to =dziękuję=.

Czyli sądzę, że w starej Polsce, wpływy skandynawskie (nordyckie?) były o dużo silniejsze niż germańskie (nazywano ich Niemcami - od niemych, bo ich nie rozumiano). To, że Elbląg to była potężna baza handlowa Wikingów Truso zapewne wiecie. A teraz już się poważnie mówi, że Kozacy, czyli dzisiaj Ukraińcy, to właśnie potomkowie Wikimgów.

Ja tego nie studiuję. Wiem mimochodem.

Obrazek użytkownika u2

20-05-2024 [08:12] - u2 | Link:

@Janusz z Gdyni

***nazywano ich Niemcami - od niemych, bo ich nie rozumiano***

To stare dzieje. Niemcy to również "Nie my", czyli oni, obcy. A język niemiecki jest łatwy do przyswojenia. Jak się pisze tak się mówi.

PS. Potomkami Wikingów są Rusini, to taka mieszanka tubylców z Waregami, czyli właśnie Wikingami, którzy w swoich eskapadach zapuszczali się aż do Morza Czarnego. Dniepr był ich rzeką, którą spławiali towary w te i we wte. Ten szaleniec Brewik był na Białorusi, niby szukał śladów Wikingów, ale de  facto został tam przeszkolony w zabijaniu przez Specnaz. Był również polski ślad, bo Brewik materiały do swoich bomb kupował w Polsce.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-05-2024 [18:03] - Imć Waszeć | Link:

Nie wiem na jakiej podstawie szanowny @Autor wydedukował, że wpływy nordyckie to nie są wpływy germańskie ;)
https://www.youtube.com/shorts...
Zresztą nie znam się na tym, bo jako wpływ mógłbym nie być obiektywny ;)
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika paparazzi

18-05-2024 [18:05] - paparazzi | Link:

Witaj, Mazurek w Kanale Zero rozwinął treść bagna poselskiego w UE.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-05-2024 [19:40] - rolnik z mazur | Link:

@ jzG
KAC po szestatnioletniej lagevulle za 1000 zeta tak samo boli jak po flaszce za 20 zeta. Poza tym forsy nie da się żreć