Spot Platformy to odwracanie kota ogonem

Spot Platformy zarzucający PiS-owi prorosyjskość, to klasyczne odwracanie wektorów

 1. Wczoraj Platforma umieściła w internecie spot oskarżający Prawo i Sprawiedliwość o prorosyjskość, kończący się wypowiedzią Donalda Tuska w Sejmie podczas debaty nad odwołaniem minister klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloska, w której posłów największej partii opozycyjnej, nazwał Płatnymi Zdrajcami, Pachołkami Rosji. To powtórzenie narracji Leszka Moczulskiego z KPN z początku lat 90-tych poprzedniego stulecia, który rozszyfrował w ten sam sposób skrót PZPR, adresując swoją wypowiedź do ówczesnych polityków Lewicy z Aleksandrem Kwaśniewskim i Leszkiem Millerem na czele. Dla normalnych ludzi to oczywiste szaleństwo, ale jak się wydaje jest jednocześnie próba Platformy zaspokojenia oczekiwań części jej zwolenników, takich jak „SilniRazem” „Osiem gwiazdek”, ale także klasyczna próba odwracania wektorów, czyli odwracania uwagi od skrajnie prorosyjskich działań Platformy, podczas jej rządów w Polsce w latach 2008-2015, ale także później, kiedy ta partia była w opozycji i próbowała wrócić do władzy.
 
2. Już w końcówce kampanii wyborczej do polskiego parlamentu na jesieni 2023 roku PR-owcy Platformy prowadzili różnego rodzaju akcje polegające na „przemalowaniu” tej partii i jej lidera Donalda Tuska z polityka wręcz skrajnie prorosyjskiego, na antyrosyjskiego, który od zawsze przestrzegał przez imperialnymi zamierzeniami naszego wschodniego sąsiada. Wtedy właśnie na jednej z konferencji prasowych politycy Prawa i Sprawiedliwości zadali  Donaldowi Tuskowi 10 pytań, które dotyczyły realnych decyzji jego rządu, pokazując jego prorosyjskość w praktyce.
Pytaliśmy wtedy o rezygnację z amerykańskiej tarczy antyrakietowej, o darowanie 1,2 mld zł Gazpromowi, o propozycję umowy gazowej z tą firmą do 2037 roku, o zgodę na Nord Stream2 i rezygnację z Baltic Pipe, o propozycję sprzedaży Rosjanom Lotosu i rafinerii w Możejkach, o nie przeznaczanie na armię 2% PKB mimo takiego zobowiązania wobec NATO , likwidację jednostek wojskowych na wschodzie Polski, wreszcie o oddanie śledztwa smoleńskiego w ręce Rosjan. Wtedy ale i później nie było odpowiedzi na te pytania, bo nie mogło ich być, a przyczyny tego stanu rzeczy, pokazał w szczegółach serial „Reset” autorstwa prof. Cenckiewicza i red. Rachonia, pokazany w 2023 roku w TVP. Zresztą wykasowanie tego serialu nawet z archiwów TVP przez nowe władze telewizji zainstalowane przez ministra Sienkiewicza, są twardym dowodem jak bardzo niewygodne dla Tuska i Platformy, były ustalenia w nim zawarte.
 
3. Prorosyjskość Platformy, było także widać w ostatnich latach, kiedy była jeszcze w opozycji, atakowanie przez samego Tuska i innych polityków Platformy, funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy broniących granicy polsko- białoruskiej, podczas jej szturmu przez hordy nielegalnych imigrantów, sterowanych przez służby specjalne Łukaszenki i Putina, było tego klasycznym przykładem. Ba politycy związani z Platformą, tacy jak Róża Thun, czy Janina Ochojska oskarżali wręcz funkcjonariuszy Straży Granicznej o masowe mordowanie imigrantów i ukrywanie grobów w lasach i nawet wtedy nie było żadnej reakcji Tuska jako przewodniczącego tej partii. Nawet agresja Rosji na Ukrainę niewiele tu zmieniła, Platforma była przeciwna budowaniu muru na granicy polsko -białoruskiej, a Donald Tusk publicznie mówił ,że to nie będzie wielki mur, tylko „wielki wał” sugerując korupcję przy jego budowie. Był także międzynarodowy skandal dotyczący oskarżenia przez innego czołowego polityka Platformy, Radosława Sikorskiego naszego największego sojusznika czyli Stanów Zjednoczonych o wysadzenie rurociągów Nord Stream. Jego „thank you USA” umieszczone na Twitterze tuż po tym wydarzeniu obiegło cały świat, a rosyjski ambasador przy ONZ wykorzystał ten wpis do ataku na USA na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa.
 
4. Spot funkcjonuje w mediach społecznościowych od kilkudziesięciu godzin i nawet zwolennicy Platformy w tym część wspierających ją dziennikarzy, komentuje go najczęściej słowami „ politycy Platformy oszaleli”. Wydaje się, że jego efekt będzie odmienny od zamierzonego ,zadowoleni będą tylko zwolennicy Platformy spod znaku „SilniRazem” i „Ośmiu gwiazdek”, a to jednak grupy nieliczne, co więcej nie uda się także „przemalować” Tuska z polityka skrajnie prorosyjskiego na antyrosyjskiego.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2024 [07:41] - Jabe | Link:

Platforma wyrwała PiS-owi pałkę pro­rosyjskości i go nią okłada.

Obrazek użytkownika spike

17-05-2024 [21:21] - spike | Link:

@jabe
pałkę to masz zamiast głowy :)))
inaczej byś choć trochę pamiętał, jak Tyfus czołgał się przed Putinem, omawiając plan zamordowania delegacji katyńskiej z Prezydentem na czele, przypieczętowany "żółwikami".

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2024 [22:21] - Jabe | Link:

To jest pamięć urojona.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-05-2024 [07:43] - NASZ_HENRY | Link:

 
To stosowanie starej metody - uciekający złodziej krzyczy: "Łapaj złodzieja" - stwierdził już Jarosław Kaczyński 😉
 

.
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

17-05-2024 [08:10] - Marek Kudła | Link:

Do członków PIS-u: Zróbcie spot ze zdjęciem Tuska i napisem: Chcemy współpracy z Rosją taką jaka ona jest !  I to wystarczy !!!

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2024 [10:30] - Jabe | Link:

Co PiS ma do za­oferowania?

Obrazek użytkownika sake3

17-05-2024 [10:51] - sake3 | Link:

Co ma PiS do zaoferowania? To wszystko co teraz z taką determinacją niszczy reżim Tuska.

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2024 [11:19] - Jabe | Link:

Co?

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2024 [08:47] - Pers | Link:

Tak się dziwnie składa że niektóre cele PiS są zbieżne z polityką Rosji. Przede wszystkim niechęć do wzmacniania UE. Tylko że to nie zmienia faktu iż PiS tak samo jak PO to partia "rusofobów". Jak im właściciele przestawią wajchę to staną się rusofilami. Polityk to najstarszy zawód świata.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2024 [13:54] - Tezeusz | Link:

Rusofob to brzmi dumnie, rusofil to osrany lizak dupy bandyty putlerka

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2024 [14:21] - Pers | Link:

@feksliusz
//Rusifob to brzmi dumnie,//

Raczej durnie.

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-05-2024 [20:56] - Kaczysta | Link:

dachowiec
RUSOFIL to kawal skurwysyna
 

Obrazek użytkownika sake3

17-05-2024 [09:50] - sake3 | Link:

Przecież sam wielki Putin zdekonspirował agenta Tuska podając publicznie ,,nasz człowiek w Warszawie''.

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2024 [10:30] - Jabe | Link:

O, doprawdy?

Obrazek użytkownika spike

17-05-2024 [21:26] - spike | Link:

PiSowcy w ripoście powinni pokazać zdjęcie "niedźwiadka" i "żółwiki" Tyfusa z Putinem.
Ten obraz starczy za 1000 słów.

Kiedy Tyfus gdzieś poleci, wtedy się wszystko zmieni.