Prosimy nie regulować komputerów ;)

Od kilku dni trwają prace na portalu, więc proszę się nie niepokoić, jeśli coś działa nie tak jak powinno i na przykład pojawiają się puste miejsca. Po pierwsze usuwane są usterki, które dały się we znaki w zeszłym tygodniu. Dwa, przymierzane są różne układy, żeby takich usterek więcje nie było i żeby przy okazji odświeżyć stronę główną, uczynić ją bardziej zwartą i funkcjonalną. Co mamy, nadzieję, przyczynic się do jeszcze większej oglądalności NaszychBlogów. Prosimy o wyrozumiałość.
Admini Niezalezna.pl i NaszeBlogi.pl

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mika

25-04-2024 [10:32] - Mika | Link:

Adminie Kochany:
- brakuje mi możliwości wstawiania obrazków w tekście, bez tego linkowania do źródła
- brakuje mi możliwości wstawiania video w tekście, z innych źródeł niż youtube
- brakuje mi możliwości wstawiania obrazków w komentarzach

Może się uda?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-04-2024 [10:44] - Ula Ujejska | Link:

Mika
Ja natomiast wielu obrazków zamieszczanych w notkach, tak zwyczajnie, nie widzę. Poprosiłam syna o "poprawki", a on mi na to tak: Mamo, to zbyt niebezpieczne 🤣 No to czasem proszę autorów notek o wklejanie zdjęć w przystępnych formatach.

Obrazek użytkownika admin

25-04-2024 [12:11] - admin | Link:

@UU musiałabyś dokładnie określić sytuację, w której grafiki są niewidoczne. Jeśli są już gdzieś w necie i poprawnie zalinkwowane, powinny być widoczne 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-04-2024 [16:12] - Ula Ujejska | Link:

Admin
Przykładowo, nie widzę grafiki w tej notce TUTAJ
Mam problem zwykle z notkami naszych blogerów mieszkających w GB: Siberian Husky Dog, JzL czy Ryan - tu nigdy nie widziałam grafik jakie czasem zamieszczają.

Obrazek użytkownika admin

30-04-2024 [07:22] - admin | Link:

@Ula – to nie jest wina Naszych Blogów. To coś u Ciebie na kompie/w przeglądarce. Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki. A najlepiej otwórz stronę w innej przeglądarce, to powinnaś zobaczyć 

Obrazek użytkownika admin

25-04-2024 [12:10] - admin | Link:

@Mika to wszystko, czego Ci brakuje to się niestety w dającej się prEwidzieic przyszłości nie uda. Wiązałoby się z tym, że grafiki i wideo musielibyśmy przechowywać na własnym serwerze. A na to nas z przyczyn technicznych i politycznych nie stać.. 

Obrazek użytkownika Mika

25-04-2024 [12:28] - Mika | Link:

Ok, dziękuje Admin 😁 Jest spoko. Dajemy radę.
Rewelacyjnie i błyskawicznie się za to indeksuje NB i to jest najważniejsza wartość tej prosty.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

25-04-2024 [12:08] - Alina@Warszawa | Link:

Kiedy sobie dyskutowałam z Rosjanami na portalu KONT zauważyłam tam wiele funkcji, które mi jako blogerce bardzo się podobały. Kiedy się logowałam, wyskakiwała mi informacja, że ktoś odpowiedział na mój komentarz, bez względu gdzie ten komentarz był. Była też wewnętrzna poczta, coś jak było na Niepoprawnych (teraz nie wiem, bo ...), że blogerzy poza wizją mogli kontaktować się ze sobą, wymieniając adresy mailowe i telefony. 
Na obu tych blogach była też możliwość oceny wpisu i komentarza.
Na NP niestety dochodziło do patologii, kiedy zmowa oszołomów oceniających negatywnie komentarz powodowała znikanie tekstu komentarza, albo zupełne zablokowanie.
Na KONT oceny blogerów nie usuwały tekstu, była możliwość wnioskowania o usunięcie z jakiegoś konkretnego powodu. Była tam też możliwość zablokowania komentatora w ten sposób, że nie mógł dopisywać swoich komentarzy np. pod moimi tekstami. To bardzo użyteczna funkcja, która pozwoliła mi ograniczyć troglodyckie komentarze. Jest tam też "ranking blogerów" i jakiś sposób wyceny wpisów w postaci konta kopiejkowego/rublowego, w zależności chyba od ocen, ale nie zgłębiłam tej funkcji, bo po co mi jakieś ruble?

Co mi się nie podoba na NB po zmianach, to to, że nie można wejść na wpisy blogerów bez zalogowania się. Bo nie ma dostępu do tego co blogerzy napisali przez cały czas, od kiedy się zarejestrowali, a przecież wiele tekstów jest ponadczasowych, a przy obecnym rządzie - wartych przypomnienia i wypominania, bo oni wszyscy cierpią na PO-wską amnezję i nie pamiętają co robili te ponad 8 lat temu jak rządzili. Poza tym to chyba znacznie zmniejsza "klikalność" strony?

Obrazek użytkownika spike

25-04-2024 [22:49] - spike | Link:

@alina
"Była tam też możliwość zablokowania komentatora w ten sposób, że nie mógł dopisywać swoich komentarzy np. pod moimi tekstami. To bardzo użyteczna funkcja, która pozwoliła mi ograniczyć troglodyckie komentarze."

eeeee, to już cenzura, swego czasu ś.p.GPS tego się domagał i na szczęście nie doczekał.
takie blogowanie to swoisty Hydepark, który ma tylko kilka zasad, każdy mówi co mu ślina przyniesie, a z pewnością nikt tu nie będzie obrażał króla Karola III :)))))

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

26-04-2024 [03:10] - Alina@Warszawa | Link:

GPS się nie tego domagał.
Tamta funkcja dotyczyła tylko dwóch osób we wzajemnych kontaktach i nikogo więcej. Ci co nie mogli pisać pod moimi komentarzami dyskutowali o mnie między sobą zastanawiając się np. czy faktycznie jestem Polką i piszę z Polski. Nie spotkałam takiej możliwości na polskich blogach.

Obrazek użytkownika spike

26-04-2024 [11:08] - spike | Link:

GPS domagał się możliwości blokowania komentowania na NB, na S24 prawie wszystkich co mają inne zdanie zablokował, na NB pewnie wszystkich by zablokował :))))

Co najciekawsze, najczęściej blokują komentowanie patologiczni kłamcy i oszczercy z chlewni rudego knura.

Obrazek użytkownika sake3

26-04-2024 [11:23] - sake3 | Link:

@spike.....GPS nie mogąc korzystać z blokowania komentatorów poradził sobie wyzywając wszystkich jak leci od chamów.Myślę że dla jego zdrowia psychicznego to wiele,bo najnowsze badania mówią by nie kumulować złości w sobie,tylko ją wyrzucić z siebie.GPS powinien z wdzięczności całować nas po rękach za tyle troski o jego psyche..

Obrazek użytkownika admin

26-04-2024 [07:11] - admin | Link:

@Alina Nie jesteśmy forum. Mamy inny typ oprogramowania i ono nie daje niestety takich funkcjonalności. CMS, na którym działają NaszeBlogi być może zostanie jednak zmieniony. Jeszcze nie teraz ale myślimy nad tym. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-04-2024 [13:12] - NASZ_HENRY | Link:

 

Prosimy zmienić edytor!
Może żeby uniknąć znanych problemów warto jednak zamienić CKEditor 4.5.4 na nowszą wersje CKEditor 5.
To jest ustawiane skryptem więc nie powinno być z tą zamianą większych problemów 😉
 

 

Obrazek użytkownika admin

26-04-2024 [21:15] - admin | Link:

@NH Przekażę

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-04-2024 [13:45] - Tezeusz | Link:

Adminie. Przyjęte do wiadomości. Pozdrawiam. I jeszcze jedno zasłonić uszy... piepszyć obrazki treść się liczy !

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-04-2024 [16:33] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
Czasem jeden obrazek powie więcej niż sto zdań w notce :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-04-2024 [18:02] - Tezeusz | Link:

Słowo to słowo obrazek moze mylić chyba ze ktos jest nie pisaty i nie czytaty tylko " organoleptyczny"... a to co innego

Obrazek użytkownika Jan1797

25-04-2024 [16:26] - Jan1797 | Link:

Taką regulację rozumiem:)

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

25-04-2024 [19:36] - SilentiumUniversi | Link:

Wygląda sympatycznie. Nie będę regulował 😀Thx

Obrazek użytkownika spike

25-04-2024 [22:39] - spike | Link:

Admin, już wcześniej pisałem, przy odpowiedzi na komentarz, brakuje automatycznego dopisania do komentarza adresata, trzeba to robić ręcznie, a nie każdemu się chce, albo zapomina, w efekcie podczas dyskusji, nie wiadomo kto komu odpowiada.

Reszta specjalnego znaczenia nie ma, to tylko blogowanie, jak pisał zacny bloger Sowiniec z S24, coś go od dłuższego czasu, po śmierci matki, nie widać, może ktoś wie?

Obrazek użytkownika admin

26-04-2024 [21:16] - admin | Link:

@Spike
Tak, wiem. Sam mam ten "problem". Przekażę to oczywiście. Chociaż, tego chyba nie ma ten CMS, na którym siedzimy