Kto z kim wygrał?

Śmieszą mnie te medialne i polityczne dywagacje na temat wyborów samorządowych. Dla mnie pewne jest tylko to, że na moim terenie od lat sitwa przegrywa wszystko plus Lucjusz Nadbereżny który ma podobne wyniki co mój Marcin Witko - tu przyłożyłam swoje rączki do tych wygranych. A to że PiS nie chce słuchać dobrych rad i czerpać garściami jak się wygrywa z sitwą - i często się "foszy", no cóż, to inni promowani "grzeczni chłopcy" znów dostali wyborczego kopa. Tak pro forma zapytam: Jak długo jeszcze ten błąd będziecie popełniać? Tusk ogrywa was nie tylko emocjami i poganianiem kłamstwa kłamstwem, ale także aktywnością swoich tuzów podczas kampanii.

A teraz podsumuję wyniki. Tusk zwiększył stan posiadania w tzw. terenie i zwiększył ilość wielkich miast które kontroluje razem z koalicyjnymi rympałami - więc gdzie tu wygrana PiS? Powiem to tak, PiS ogólnie poniósł sromotną porażkę. Ściana Wschodnia to za mało aby liczyć na przyszłe wygrane w wyborach do Sejmu. Dobrze wiemy kto będzie kontrolował urny w nadchodzących wyborach do EP i do Sejmu, a jak się to robi kiedy rządzą rympały, to już mamy doświadczenie z poprzednich lat, więc nie spodziewam się rewelacji na korzyść PiS. Tylko wieś będzie po waszej stronie - ale czy pójdzie masowo na wybory? Ot, wystarczy że Tusk coś im obieca i coś tam ustąpi - i będzie kicha totalna.

No i jeszcze raz wspomnę o tzw. "wojnie plemiennej". Jeśli znów PiS da się w to wciągnąć, to kolejne palikmiotyzmy zgarną tych wyborców, którzy nie chcą uczestniczyć w takich wojnach. Kochane PiSiorki, weźcie przykład z mojego miasta. Tu się nie toczy wojen, tu się szuka i wybiera ludzi z kompetencjami, ludzi uczciwych i aktywnych.

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

22-04-2024 [20:16] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska.....Czy grzeczni chłopcy to jednocześnie niekompetentni?Trochę trudno w to uwierzyć.Weźmy przykłady Rzeszowa,Częstochowy i nie sądzę by były to niepoważne kandydatury przeciw długoletnim prezydentom.Dziwne,że mieszkańcy przez lata narzekający na swoich włodarzy i na ich nieróbstwo w konsekwencji wybierają ponownie ich.Nie wygrywa dobry kandydat przeważnie dlatego że jest z PiS ale ten co jest lewakiem czy platformersem..Skąd więc te pretensje do PiS?Do PE gdzie gra toczy się nie o przyszłość Europy a o duże uposażenia PO znów kieruje najgorszego sortu kandydatów i ręczę ,że to oni się tam dostaną.Po prostu naród jest tak głupi że wybierze właśnie takich.

Obrazek użytkownika Hornblower

22-04-2024 [20:32] - Hornblower | Link:

Akurat w Rzeszowie urzędujący prezydent wybrany został w 2021 roku, więc prezydentem był jedną, w dodatku niepełną kadencję. A PiS ? Cóż, po przegranych wyborach na partyjnym spędzie ogłoszono historyczny sukces. Jak rzekł kandydat na prezydenta, który przegrał: 
"jestem przekonany, że to nasz ogromny sukces. Bezapelacyjnie ugrupowanie nasze Prawo i Sprawiedliwość nigdy wcześniej nie odniosło takiego sukcesu". 
Przyznam, że ciekawe podejście do kwestii przegranych wyborów.
A tak w ogóle, to mieszkańcy wszystkich gmin i miast powinni co jakiś czas wymieniać władze na inną. Dla własnej korzyści i bezpieczeństwa. 

Obrazek użytkownika u2

22-04-2024 [20:42] - u2 | Link:

mieszkańcy wszystkich gmin i miast powinni co jakiś czas wymieniać władze na inną

Ale mieszkańcom jest dobrze tak jak jest. Wybierają włodarzy, których znają i wiedzą co po nich można się spodziewać. W większych miastach niepodobna jest znać kandydatów do samorządów. Głosuje się na ugrupowanie, czy też partię. Dlatego rządzą tam leśne dziadki i leśne ruchadła, po kilkanaście lat, które powinny odejść na emeryturę i nie blokować miejsca młodszym. :-)

Obrazek użytkownika Hornblower

22-04-2024 [21:20] - Hornblower | Link:

Średnio prawie połowa wyborców w wyborach samorządowych nie bierze w nich udziału. Bo ma głęboko gdzieś, kto nimi będzie rządził. Z czegoś to wynika.

Obrazek użytkownika u2

22-04-2024 [21:33] - u2 | Link:

połowa wyborców w wyborach samorządowych nie bierze w nich udziału

To normalne, bo wiedzą, że na nic nie mają wpływu. Na układy nie ma rady. Zryw był na wyborach parlamentarnych, bo ludzie uznali Peace za zagrożenie. Choć było oczywiście odwrotnie, Peace stawia na pokój i spokój. Co prawda antyniemieckość Peace nie mogła się podobać na ścianie zachodniej. W większych miastach również jest sytuacja taka, że ludzie nie chcą żadnych zmian na lepsze. Bo lepsze jest wrogiem dobrego.

Ponadto Peace startował razem z Kukizem, Republikanami i Ziobrystami. To nie były samodzielne przystawki jak 3 odnoga z "ludowcami", czy aborcyjna lewizna. A kon-fa została zablokowana przez szefa NIK Banasia, który skutecznie zapobiegł lepszemu wynikowi kon-fy :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-04-2024 [11:44] - Ula Ujejska | Link:

Hornblower (21:20)
W moim mieście frekwencja była taka jak średnia w Polsce. I co? Ano rympały wdupiły wszystko co możliwe. Dlaczego? Bo ludziom w moim mieście jednak na czymś zależy - i byle kto nie wmówi im byle czego. Nawet Konfederaci są tutaj po właściwej stronie. Od wielu lat tak jest.

Obrazek użytkownika Jan1797

22-04-2024 [20:47] - Jan1797 | Link:

Sukces polega na tym, że dotychczas wygrywali w pierwszej turze. Teraz w drugiej turze w podobnej skali liczbowej. Przykład Poznania pokazuje jednak bezzasadność ubiegania się o wsparcie konfederacji. Jest ono bez znaczenia, bo elektorat konfederacji albo nie głosuje wcale, albo wspiera obóz przeciwny. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-04-2024 [20:52] - Ula Ujejska | Link:

Janku
W drugiej czy w trzeciej turze  .... klęska jest zawsze tylko klęską. A można przecież wygrać, jak kiedyś śp. Lech Kaczyński w Warszawie.

Obrazek użytkownika Jan1797

22-04-2024 [21:13] - Jan1797 | Link:

Ula
To jest zadanie na lata. Żadne zaklinanie nic tu nie da. Czy w czasach Prezydentury śp Lecha Kaczyńskiego ktokolwiek przyklejał się do mostu lub pomnika? Dzisiaj, (przepraszam za określenie; normalne tu nie pasuje) to powszechne w wielkich miastach.

Obrazek użytkownika sake3

22-04-2024 [20:55] - sake3 | Link:

jeszcze bardziej ciekawe jest podejście koalicji i lewicy do swych kandydatur Tych do wyborów samorządowych,parlamentarnych czy do PE.Im ktoś bardziej skompromitowany tym lepszy. Pan natomiast pogardliwie kwituje przegrane kandydatów PiS-u.Tu nie ma nic ciekawego,to tylko propaganda i chamstwo stoi za ich wygranymi.Zdzieranie plakatów PiS-u,kłamstwa,zastraszanie rodzin,przemoc fizyczna,zwalnianie z pracy ewentualnych kandydatów z PiS=u.Jedyne co da się zauważyć to zmniejszające się różnice w poparciu.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-04-2024 [20:45] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Jak się wygrywa z sitwą, pierwszy pokazał nie kto inny jak śp. Lech Kaczyński - najpierw w Warszawie potem w wyborach prezydenckich. No cóż, z tego przykładu czerpią w moim mieście a także w Stalowej Woli. Proszę czytać między wierszami, bo nie chcę kopać leżącego. Ja dobrze życzę PiS i Polsce.

Obrazek użytkownika u2

22-04-2024 [20:22] - u2 | Link:

PiS ogólnie poniósł sromotną porażkę. Ściana Wschodnia to za mało aby liczyć na przyszłe wygrane w wyborach do Sejmu.

Ale to były wybory samorządowe. Do obsadzenia ponad 50 tysięcy stanowisk w samorządach. Oczywiście ściana wschodnia jest mniej ludna niż centrum i ściana zachodnia, i odgrywa dużo mniejszą rolę w wyborach. Ale Peace to autorska partia braci Kaczyńskich i z założenia jest partią miejską. Z uwagi że wieś utraciła swoich reprezentantów w postaci "ludowców" z PSL to Peace przejął ich rolę.

W większych miastach, ale bynajmniej nie światowych metropoliach, wygrywa PO, bo od dekad są tam układy post-PRLowskie. Gros prezydentów ma już emerytalny wiek. Kuriozum jest na Pomorzu, ale widać takie układy ludziom odpowiadają.

W Suwałkach wygrał p. Renkiewicz, który rządzi od 2010 roku. Kojarzony jest z lewicą, choć bezpartyjny. Ma już 64 lat i w normalnych warunkach powinien odejść na emeryturę. Ale nikt go nie wygania. Ludziom dobrze jest jak jest. Jest sporo betonozy. Na placu Konopnickiej na gwałt dosadzali jakieś rachityczne drzewka, ale nie ma śladu po dawnym parku i zieleni. Podobnie bulwary na rzeką Czarną Hańczą. To typowa betonoza. Może za 10 lat dosadzą drzewka jak na placu Konopnickiej :-)

PS. Gdyby wygrał w 2 rundce kandydat Peace to całkiem możliwe byłyby działania odwetowe pełomafii. A tak jest wszystko po staremu :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-04-2024 [20:49] - Ula Ujejska | Link:

U2
Ale raz w Warszawie wygrał śp. Lech Kaczyński. Jak myślisz, dlaczego? W moim mieście i w Stalowej Woli wygrywają od kilkunastu lat ludzie związani z PiS - no dlaczego? Ja wiem i tysiące mieszkańców tych miast także wie. Ciekawe kiedy uświadomi sobie to PiS?

Obrazek użytkownika u2

22-04-2024 [21:07] - u2 | Link:

Lech Kaczyński wygrał w Warszawie, bo ludzie sądzili, słusznie, że jest swojakiem, ichni. Urodził się w Warszawie i tam się wychował. Co prawda profesorem został w Gdańsku i tam żył i pracował w latach 1971-97. Ale był również głównym doradcą Solidarności. Ludzie pamiętali, że był podczas obrad okragłego stolika, a wcześniej w Stoczni Gdańskiej. Sądzili, że jest swój.

Ale ludzie, zwłaszcza starsi tęsknią za PRL-em, bo wtedy byli młodzi i piękni, choć niekoniecznie bogaci. I kiedy okazało sie, że Peace jest antyestabliszmentowy, to establiszment przystąpił do kontrataku. Merdialnego, ale nie tylko. Liberały-aferały przejęły pałeczkę, bo niby młodzi, wykształceni i z wielkich mast, a de facto to PRL-owska sitwa, z którą zadarł Peace. I taki stan trwa nadal. Wielkie miasta, ale bynajmniej nie metropolie światowe są w rękach post-PRLowskiej sitwy. Bo tam łatwiej robić przekręty, bo tam jest wielka kasa :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

22-04-2024 [21:25] - Jan1797 | Link:

 kiedy okazało się, że Peace jest antyestabliszmentowy, to establiszment przystąpił do kontrataku.
u2,
To zdecydowanie przesada. 
Po prostu odeszło pokolenie, które coś tam jednak wiedziało. Proszę sobie przypomnieć kto pracował w redakcji tygodnika Solidarność?
Ludzie czytali i posiadali wiedzę. Teraz  jedne obrazki zastępują następne bez przyswajania wiedzy.
----------------------
ALE, jest coś ważniejszego, apel!
Proszę Was rządzący, dajcie spokój protestującym rolnikom. 
Czas jest na tyle gorący, że Europa i świat na nas patrzy.

Obrazek użytkownika sake3

22-04-2024 [22:20] - sake3 | Link:

@Jan1797.......Prosi Pan rządzących?  Od kiedy oni z kimkolwiek poza decydentami w UE rozmawiają?Z rolnikami inaczej niż przy pomocy pałek i gazu? Z opozycją inaczej niż przy pomocy ordynarnych wyzwisk? Z narodem inaczej niż przy pomocy opłacanych spędów? Świat i Europa na nas patrzy ,ale jak ?Oczami wrogów Polski-,Thun,Millera, Webera,Bachmanna,Tuska szkalujących Polskę na każdym kroku?A my o co mamy prosić rządzących?Żeby nie nazywali nas moherami,chlejącymi i bijacymi swoje żony i dzieci nierobami,prostakami i analfabetami jak to słyszymy na każdym kroku?Żeby nas nie obrażano jak to się dzieje choćby na NB?Jako naród nie mamy na nic wpływu i nie chcemy go nawet mieć .

Obrazek użytkownika Jan1797

23-04-2024 [12:00] - Jan1797 | Link:

Sake3,
Masz prawo do takiej opinii, mało tego -uzasadnionej. Kompleksy koalicji rządzącej i części opozycji wynikają z ich historii. 
Czy są w stanie wskazać jeden autorytet w swoich szeregach. Przykład Wenecji, nawet się tu nie zająkną:))

Obrazek użytkownika u2

22-04-2024 [23:37] - u2 | Link:

Po prostu odeszło pokolenie, które coś tam jednak wiedziało.

Ale nie odeszli od władzy. Kilku prezydentów większych miast ma wiek emerytalny lub przedemerytalny. Oni zaczynali kariery pod koniec PRL-u, w latach 80-tych. Pełomafia postawiła na PRL-owskie służby typu SB, WSW, aby ponownie dojść do władzy. Nieprzypadkowo zaprzysiężenie koalicji Tuska nastąpiło 13 grudnia 2023 roku. Ojciec Kierwińskiego przygotował Polakom stan wojenny, synalek poszedł w ślady ojca.

Obrazek użytkownika Jan1797

23-04-2024 [12:08] - Jan1797 | Link:

Ależ u2,
Tym razem mnie nie zrozumiałeś, co nader rzadko się zdarza.
Nie chodzi mi o wybieranych a wyborców. To oni czytali, wymieniali poglądy w tym powstałe na bazie własnych doświadczeń. Odeszli i proszę dopisz sam. 
Wybierani przez współczesnych to już inna bajka i Ryan te najlepiej opisuje. Zauważcie Ulu i u2 jedną prostą zależność. Współcześni WzWMiast są bombardowani jak chwilami tu na NB demagogią. Gdy ta jest dla nich wygodna intelektualnie przyswajają sobie. Przykład. -Dyskusja w Polsce o udostępnieniu nam broni jądrowej w ramach NATO (Nuclear sharing) trwa od ośmiu lat. Powiedz mi kto i wobec kogo i kiedy użył nuklearnego straszaka i z jakim efektem? Dlatego tu cicho.https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika u2

23-04-2024 [12:34] - u2 | Link:

Z tego co pamiętam, choć młodzi głosowali na pełomafię i 3 odnogę, to jednak frekwencja nie była wśród nich nadzwyczajna. Zadecydowali wyborcy w średnim wieku, o ukształtowanych poglądach. Więc wcale nie młodzi i wykształceni decydują o wynikach wyborów, tylko starsze osoby z większych aglomeracji. Wcale niezbyt wykształcone. Bierne, mierne, ale wierne. Jak można głosować na kogoś, kto przedstawia tylko hasło 8 gwiazdek? Wiadomo, że to złodziej i oszust :-)

PS. Co do broni atomowej, to nikt jej nie udostępni Polsce. Zresztą i po co? Lepiej szachować mniejsze powierzchniowo państwa takie jak Polska własną bronią atomową.

Obrazek użytkownika sake3

22-04-2024 [21:17] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska.....W Pani mieście od lat wygrywają ludzie z PiS.W moim odkad pamietam lewica.To nie świadczy o słabości PiS-u tylko o bezmyślności, obojetności i przyzwyczajeniu elektoratu do starych układów.Co sobie ma uświadamiać PiS,jeżeli np.do PE dostał się przestępca Cimoszewicz który przejechał rowerzystkę powodując u niej rozległe obrażenia,uciekł z miejsca wypadku a kolegę wysłał po swoje auto.A jednak na takiego nędznego tchórza ktoś głosował a on sam w tym roku znowu chce się znaleźć na liście.Co spodowało,że zdobył glosy,a nie inni bardziej wartościowi kandydaci? Co do tego ma PiS.To nie PiS ma sobie uświadamiać tylko elektorat.Kolejny przykład -Warszawa,Wygrywa największy nierób i nieudacznik czyli Trzaskowski.Czy to też wina PiS-u? Czy kandydat PiS-u Bocheński był gorszym kandydatem?To jakie wnioski?

Obrazek użytkownika Darek65

22-04-2024 [21:54] - Darek65 | Link:

"Czy kandydat PiS-u Bocheński był gorszym kandydatem?" - Z założenia Warszawa, jak i większość dużych miast, jest lewicowo/lewacka. I prawdopodobieństwo wygrania w nim kandydata konserwatywnego jest, powiedzmy  średnie, choć nie niemożliwe. Tylko Bocheński przegrał dużą różnicą. I to jest problem. Dlaczego ? Bo polityka komunikacyjno-promocyjna ZP leży. W dwa miesiące nie da się wypromować kandydata. Leżą social media i struktury lokalne.

Obrazek użytkownika sake3

22-04-2024 [22:46] - sake3 | Link:

@Darek65.....Zdaję sobie sprawę,że dwa miesiące to za mało by wypromować kandydata.Ale niestety przypuszczam,że choćny pan Bocheński był proponowany jako kandydat przez 10 lat to i tak by przegrał.Pzypominam sobie warszawskie referendum sprzed lat w sprawie odwołania Trzaskowskiego po jego ogólnej kompromitacji jako włodarza.Referendum jednak wygrał,prezydentem pozostał pomimo licznych skarg za zaniedbaniai brud w Warszawie.Teraz po wygranej zajął się swoją kampanią na prezydenta Polski i ponownie stolica niespecjalnie go obchodzi.i nikt nie ma pretensji.Nie obwiniajmy PiS-u jak dotychczas za całe zło świata to i wyniki będą lepsze..

Obrazek użytkownika Darek65

23-04-2024 [09:47] - Darek65 | Link:

@Sake
Po wyborach, osoba Bocheńskiego powinna być nadal aktywna. Powinien wokół siebie skupić grupę lokalnych działaczy - i nie tylko - zbudować coś na wzór ratusza cieni i obserwować poczynania władzy. Punktować wszystkie wpadki. Proponować rozwiązania. Silne media społecznościowe. W taki sposób kropla drąży skałę. I podobnie w innych miastach.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

23-04-2024 [01:53] - Alina@Warszawa | Link:

Kiedy czytam takie mądrości: "Z założenia Warszawa, jak i większość dużych miast, jest lewicowo/lewacka" - nie wiem, czy można autora traktować poważnie. 
Bo co znaczy to stwierdzenie? Z jakiego założenia?! 
Trzeba pisać po prostu, że duże polskie miasta, szczególnie Warszawa, to miejsca, gdzie mieszkają potomkowie żydokomuny przywiezionej na ruskich czołgach,  mordercy, cwaniacy i lenie przyzwyczajeni do życia na cudzy koszt - to znaczy pojęcie "lewicowy i lewacki". Ci ludzie wciąż podlegają rozkazom naszych wrogów i wykonują je bezwzględnie. Niestety wciąż stanowią znaczny procent realnej władzy, szczególnie w służbach mundurowych i tych, które działają bez mundurów, w garniturach, w mediach.
I to ci ludzie tworzą tzw. różne "Lewice", bo wówczas mogą działać wspólnie, jawnie i mogą udawać Polaków. Warto słuchać co mówią  - ale tylko w relacjach "na żywo", a nie w wieczornych "Manipulacjach" o 18.50, 19.00, 19.30. Albo sprawdzać jak głosują w Sejmie np. w sprawie odebrania immunitetu poselskiego Grzegorzowi Braunowi... Albo oglądać na żywo, kto wpuszcza do polskiego sejmu rabinów, którzy ledwie dukają po polsku, żeby w holu głównym mogli sobie zapalić świeczki chanukowe lekceważąc wszelkie przepisy ppoż jakim podlega główna droga ewakuacyjna z budynku sejmu. Czy Żydzi nie mają innego miejsca, żeby zapalić swoje świeczki? 
Wynik wyborów w Warszawie dowodzi, że tych "obcych"  jest w stolicy aż taki procent wyborców, jaki głosował na Trzaskowskiego! Czy jakiś świadomy Polak mógł zagłosować na tego genetycznie lewackiego typka? 

O tym jakimi sposobami lewactwo usiłuje opanować całą unię mówią tu: 
https://ekspedyt.org/2024/04/2...

Obrazek użytkownika u2

23-04-2024 [11:34] - u2 | Link:

w stolicy aż taki procent wyborców, jaki głosował na Trzaskowskiego

Ano głosował. Mieszkałem w Warszawie, ale w akademiku, w końcówce PRL-u. Wiem, że zameldowanie w Warszawie graniczyło z cudem. Tam mieszkali starannie wyselekcjonowani zwolennicy reżimu. Starych warszawiaków było jak na lekarstwo. Teraz zwala się na słoiki, czyli przyjezdnych, że głosowali na Rafcia. Nie tylko oni zagłosowali na Rafcia. Stary beton warszawski nadal mocno trzyma stronę SB i UB, bo z niej się wywodzi :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

23-04-2024 [02:05] - Alina@Warszawa | Link:

[21:17] - sake3 
Te wybory np. w Warszawie, świadczą, że największy wpływ na ogłupienie młodych i starych ma TVN-24 dostępny w wielkich blokowiskach prawie za darmo. To takie współczesne luksusowe "czworaki" zamieszkane przez współczesnych parobków, zdanych na laskę i niełaskę pana.
Pomijam oczywiście etniczne interesy mniejszości, które jak w W-wie okazują się być już w większości - zdobyli władzę nad naszymi pieniędzmi, wydadzą je we własnym interesie. 

Obrazek użytkownika Ryan

23-04-2024 [05:36] - Ryan | Link:

W dużych miastach można zastosować jeden wzór: im większy kretyn tym większe szanse na zwycięstwo
Wyjątkiem był Wrocław bo tam były derby

Obrazek użytkownika Pers

23-04-2024 [06:02] - Pers | Link:

@rjasiu
Wasze wycie wygląda znakomicie :)
Macie Pcim i Skierniewice to się cieszcie, po co wam Warszawa czy Kraków?

Obrazek użytkownika Darek65

23-04-2024 [10:20] - Darek65 | Link:

@Alina
Zdecydowanie się zgadzam. Dlatego praca tu jest bardzo ciężka. Dochodzi jeszcze aspekt wstydu. Media zbudowały przekaz, że jak chcesz funkcjonować w  Warszawie, to musisz się wyrzec swoich lokalnych, polskich korzeni. Teraz musisz być światłym, nowoczesnym  europejczykiem. I oni to robią, choć to droga do nikąd. Każda formacja, która chce rozbić ten układ musi zbudować alternatywę, zbudować przekaz, że to my jesteśmy nowocześni, a oni to pustka intelektualna. Oni bardzo się boją obnażenia tej pustki i śmieszności. Wystarczy zaobserwować, jak Tusk reaguje na krytykę, a jak na wyśmiewanie. Dlatego musi powstać "inne" 8 gwiazdek - j...ć TVN. Do tego trzeba mieć jaja. Przypomnijcie sobie, jak reagowali na laleczki Barbary Pieli. https://www.youtube.com/channe...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-04-2024 [11:37] - Ula Ujejska | Link:

Sake3 (21:17)
Chce Pani wniosków? Ja o tym ciągle piszę, że czasy grzecznych chłopców już się skończyły. Jeśli PiS chce wygrywać, to u steru powinni być ludzie z jajami, tacy jak prof. Czarnek, Patryk Jaki, Marcin Witko czy Lucjusz Nadbereżny etc. Nie można trwonić asów na UE. Bo nawet jeśli PiS zdobędzie 100% do EP, to i tak jego głos będzie tyle ważył co dzisiaj, czyli NIC. To w Polsce decydują się nasze losy w UE a nie w EP vide działalność Tuska po wygraniu wyborów.

Obrazek użytkownika juur

22-04-2024 [23:04] - juur | Link:

By coś naprawić lub wyleczyć to niezbędna jest diagnoza, nie musi być taka by się podobała prezesowi, musi być prawdziwa. Potakiwacze, klaskacze typu najlepszy premier, najlepszy rząd, oszukali go są gwarancją porażki. Gdy P. Jaki podjął próbę analizy powodów klęski to jedyna reakcja ze strony PIS to, że łamie jedność obozu ZP. Jedność w czym? W tym co robi Tusk za poklepanie po garbie czy w tym co robił Morawiecki ,chyba, zupełnie za nic?

Obrazek użytkownika Ryan

23-04-2024 [06:50] - Ryan | Link:

Tego się boi Tusk. 
Pół roku po wyborach do Sejmu, PiS notuje duży skok poparcia w dużych miastach. Nawet jeśli kandydaci PiS nie wygrywają, to tworzy to interesującą sytuację przed wyborami do PE
Kilka przykładów:

Poznań 19,6 👉 29,3
Elbląg 29,2 👉 42,0
Częstochowa 30,9 👉42,2
Kielce 32,6 👉 43,5 
Rzeszów 32,5 👉45,1

Dane za 
@MarcinPalade

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-04-2024 [11:18] - Ula Ujejska | Link:

Ryan
Duży skok poparcia ...  i co z tego?  A Tusk niby traci, ale w terenie rympały zwiększyły stan posiadania. Statystyką władzy się nie przejmie.

Obrazek użytkownika Es

23-04-2024 [12:57] - Es | Link:

"ino oni nie chcom chcieć" ? To już nareszcie chyba zaczyna rozumieć każdy? Mówię to od lat. 
Bocheński startował od zera. Coś tam zbudował. Przegrał? No trudno. Wyślijmy go zatem do Brukseli. A za cztery lata kolejny gość z kapelusza zacznie znowu od zera. Uwielbiam pisowską strategię odbierania władzy konkurencji

Obrazek użytkownika sake3

23-04-2024 [13:58] - sake3 | Link:

@Es....Nikt nie wysyła Bocheńskiego do Brukseli.Po prostu zwrócił uwagę swoją aktywnością,wiedzą o samorządach i chęcią by w takiej funkcji się sprawdzać.Można się po prostu zastanawiać jaką osobowość powinien mieć kandydat do PE..Były głosy oburzenia,że prof.Legutko nie jest na listach,natomiast znajduje się na nich pan Tarczyński I w tym tkwi dylemat czy lepiej by na listach znalazł się barwny i wygadany Tarczyński czy spokojny wykształcony historyk.Oczywiście koalicja już rozpoczęła kampanię oczerniania Tarczyńskiego jako rzekomego rosyjskiego szpiega.Do wyborów będziemy świadkami wielu takich ,,zdarzeń''.