Czy tak jak MURZYN słowo RYŻY też będzie karane?

Gdy już powoli wita demencja, albo tylko pokowidowa brain fog i kłopoty z pamięcią (no właśnie... co to ja chciałem powiedzieć?) musimy się uczyć nowego słownika.

Już tylko dni nas dzielą od momentu, gdy wejdzie w życie Kodeks "Mowa Nienawiści", gdzie zostaną wymienione słowa, frazy, a może również gwizdy, wycia i pogardliwe spojrzenia, za które będzie mandat (nawet do 50 tyś. zł), a nie wiem... może nawet będą zamykać w pierdlu. Wszystko możliwe w bolszewickiej tyranii von Berlin.
Już przez to dawno przechodziłem. Pamiętam dobrze, jak w przedszkolu pani groziła mi palcem i mówiła: - Uważaj Jasiu co mówisz?
Przyznam, to było wówczas przerażające, a może tylko złowieszcze.

Mam obecnie pierdolca (to jeszcze chyba dozwolone?) na zabawę z ChatGPT. A co? Głupi ten komputer, ale jak jest, to niech zapieprza.
Więc się zapytałem, czy ma coś lirycznego o wolności słowa. I on, ten blaszany głupek wprost mnie rozczulił:

"Wolność słowa to dar, co nosimy w sercu,
W bezbrzeżnym oceanie myśli, niezgody, czaru.
Bez niej życie tonie w ciszy, jak w mroku,
Wolność słowa, radość, co w duszy się rozkwituje w błasku.
Wolność słowa to dar, co nosimy w sercu,
W bezbrzeżnym oceanie myśli, niezgody, czaru.
Bez niej życie tonie w ciszy, jak w mroku,
Wolność słowa, radość, co w duszy się rozkwituje w błasku.

Jest to prosta fraszka, która podkreśla znaczenie wolności słowa jako fundamentalnej wartości, która pozwala nam wyrażać nasze myśli i przekonania w sposób nieograniczony. " [ChatGPT]

Widzicie? "... w sposób nieograniczony." Nawet ta puszka tak mówi. Hurra! AI jest z nami.
(dlaczego pisze 'błasku' a nie 'blasku – nie mam pojęcia).

I myślę sobie dalej – od dłuższego czasu neoliberalne lewactwo, czyli coś co później historia będzie nazywała "frakcja idiotów", albo bezmózgów, lub jakoś tak, tylko by nam ograniczała i ograniczała, aż w końcu będzie miała z tego ich "ludu" pełnowartościowych niewolników.

Ci powaleni następcy m.in. Stalina, Mao i Hitlera, żeby zamieszać wszystkim w mózgu, wymyślili – a jakże! - naukową teorię GENDER. Właściwie to nie teorię, a ideologię.

Z ciekawości, ponownie się zapytałem kompa, ile na dzisiaj oni już tych płci mają.
Chat podał mi 19 różnych [*] seksualnych odmian. Ale podkreślił na koniec: - "To tylko niektóre przykłady i lista nie jest ani wyczerpująca, ani uniwersalna. ..."

Tylko spróbuj człowieku, którąś z tych płci obrazić! A podważyć?!
To dodam, że najbardziej podoba mi się płeć Fafafini. Chciałbym taką spotkać (w młodości też pewnie pofiglować... Ciekawe jak?).

Lewactwo współczesne nie tylko nas biczuje płciami, ale również chytrze wpuścili na teren opinii publicznej pojęcie "inkluzywność", czyli otwarte dla wszystkich, by wreszcie stłamsić tą paskudną "ekskluzywność" – te zamknięte kluby, stowarzyszenia, hotele, klasy biznes w samolotach, itd. , gdzie z wywieszonym jęzorem parli wszyscy ci aspiranci, którym jeszcze kapało z nosa, a resztki słomy wystawały z butów.
To spowodowało, że wszyscy nasi bracia i siostry, tacy, którzy z nie swojej winy (bo się tacy urodzili) czuli się wykluczeni.
Oczywiście, bo to było najłatwiejsze, a na dodatek z łezką w oku można było wspomnieć papcia Adolfa, inkluzywnie przytulono wszystkich tych, którzy nie byli "białasami" (zauważcie – słowo "białas" jakoś żadnemu lewoskrętnemu nie przeszkadza).
Oczywiście tu też zaczęto od języka. Bo to fanatyczni idioci potrafią najlepiej. Tak więc do mowy nienawiści zaliczone są określenia MURZYN i CYGAN.
Duraki, że powiem po bolszewicku, nawet murzynów, czy cyganów nie zapytali, czy te określenia są dla nich obraźliwe. Oczywiście "murzyn" to nasze własne, polskie. Więc czarnoskórym to w żadnym wypadku nie przeszkadza. No, ale przecież my musimy dobitnie zademonstrować, że jesteśmy razem z komitetem centralnym. Można się zastanowić, że używane w krajach, które bezczelnie i okrutnie bogaciły się na kolonizacji i niewolnictwie, słowa "black", czy "niger" mogą wywoływać złe emocje i być obrazą. Tylko – co nam do tego?
Całkiem niedawno słyszałem wypowiedź cygańskiego kierowcy taksówki, a działo się to w Rumunii, który mówił świetnie po polsku, w której stwierdzał, że nazwa "cyganie" jest bardzo fajna, i nawet są dumni, że powstało pojęcie "ocyganić", bo to pokazuje jacy są sprytni. Nie cierpią natomiast nazwy "romowie". A już najbardziej właśnie w Rumuni. Bo można wnioskować, że Rumunia to państwo Romów, czyli jest centrum cygaństwa (niech ktoś zaprzeczy, że w Polsce większość tak właśnie myśli).
A właściwi Rumuni są najbardziej wściekli, bo oni wywodzą swoje istnienie od Cesarstwa Rzymskiego. Czyli Roma stworzyła Rumunię.
Czyli jeśli chce się być uczciwym, przyjaznym i sympatycznym, to jak najbardziej powinno się mówić murzyn i cygan. Ale nie – lewackie polskie papugi jak od wieków, małpują z rajskiego zachodu (papugi małpują... ciekawe) i ma być Afroamerykanin i rom.

Taka dygresja mnie naszła – dlaczego jest kompletna cisza ze strony tatarów? Przecież to też, z czego jesteśmy dumni, ludzie Rzeczpospolitej, to NASI. A my tymczasem tatara siekamy, solimy, doprawiamy cebulą i podlewamy oliwą. I patrzcie! Oni się nie wściekają. Nawet wprost przeciwnie – oni są dumni z tego, że właśnie Tatarzy na swych małych konikach, wkładali pod siodło kawał dobrego mięsa i ono tam ulegało świetnemu rozbiciu.

No dobrze... Kogo by ty jeszcze w ramach inkluzywności przyjąć i przytulić do serca, poszukują nowi komsomolcy. Widać, że już zaczynają przytulać grubasów. Cóż, każdy lubi jeść. A, że jedni bardziej? Za to krzywo na nich patrzeć? No daj! Tak samo liliputy czy karzełki. Tu się zgodzę – to nie ich wina. Lecz przecież ja nigdy nie traktowałem ich negatywnie. Raczej z pogodną sympatią. A już w takim epokowym serialu jak "Gra o tron", właśnie karzeł jest najwybitniejszym aktorem.

Tak więc: - już wkrótce za słowa grubas, karzeł, czy liliput, w ramach kodeksu mowy nienawiści dostaniesz po łapach (i po kieszeni).

Lecz ci, jak się sami nazywają: - neoliberalni socjaliści (fuj!), jak wampiry żądne krwi, wciąż poszukują takich, których również trzeba przytulić, a pospolita dzicz brzydko ich przezywa.
I proszę bardzo – są jeszcze rudzielce (albinosów zostawmy na później).
A już najbardziej obelżywe jest nazywanie RYŻY.

Przypadkowym nieszczęściem w RP jest to, że premierem ponownie został rudzielec Donald Tusk. Wie, że jego przezywają i zobaczcie jak on z tego powodu cierpi. Cały znerwicowany: te roztrzęsione ręce; zaciśnięte wykrzywione usta, rozbiegane oczy... To już nerwica, która może prowadzić do traumy i Bóg wie, do czegoś jeszcze gorszego.
I tu się zgadzam – trzeba przestać prześladować i określenia RUDY i RYŻY dołączyć do słownika mowy nienawiści. Jak będzie 5 lat pierdla bez zawieszenia, to to paskudztwo zniknie.

Niestety naród mamy przebiegły, sprytny i z dużym talentem polonistycznym, Więc już dawno, spodziewając się represji, wykombinowali, że – dobra – nie będzie już RYŻY, teraz będzie CHYŻY (my to mamy przebogaty język),

I ci poeci od siedmiu boleści, by postawić kropkę nad "i", wymyślili CHYŻY RÓJ. Dwa niewinne, staropolskie słowa. I nie karalne!

.

[*] " Poniżej przedstawiam niektóre z odmian płci, które są często omawiane w kontekście tożsamości genderowej:

 1. Męska
 2. Żeńska
 3. Niebinarna
 4. Genderqueer
 5. Bigender
 6. Androgyniczna
 7. Agender
 8. Demiboy
 9. Demigirl
 10. Genderfluid
 11. Pangender
 12. Two-Spirit (tradycyjna tożsamość plemienna rdzennych ludów Ameryki Północnej)
 13. Hijra (tożsamość płciowa w niektórych społecznościach południowej Azji)
 14. X-gender (współczesna kategoria płci w Japonii)
 15. Fafafini (tradycyjna tożsamość płciowa w Samoa)
 16. Fa'afafine (tradycyjna tożsamość płciowa w Samoa)
 17. Takatāpui (tradycyjna tożsamość płciowa w kulturze Maorysów na Nowej Zelandii)
 18. Koti (tradycyjna tożsamość płciowa w Nepalu)
 19. Metis (tradycyjna tożsamość płciowa w niektórych społecznościach rdzennych Ameryki Północnej)

To tylko niektóre przykłady i lista nie jest ani wyczerpująca, ani uniwersalna. Różne kultury i społeczności mogą mieć własne terminy i kategorie dla opisywania różnorodności płci i tożsamości genderowej. Dodatkowo, coraz więcej osób używa spersonalizowanych lub niestandardowych terminów do opisywania swojej płci i tożsamości genderowej."
[ChatGPT]
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

19-04-2024 [05:08] - r102 | Link:

Z tymi płciami i mową nienawiści to autor trochę błądzi - wystarczy tylko twierdzić   że są tylko dwie  -  żeby popierdzieć w pasiaki :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

19-04-2024 [06:25] - Kaczysta | Link:

Pamiętam wszystkie rządy po 1989, ale takiego, który by rozjebał Polskę w ciągu pół roku jeszcze nie było. Mam wrażenie, że nasz piękny kraj opanowała banda szympansów z kijami bejsbolowymi, które niszczą wszystko, co napotkają na swojej drodze.
Głupota, czy zlecenie?

Obrazek użytkownika juur

19-04-2024 [17:53] - juur | Link:

"Pamiętam wszystkie rządy po 1989, ale takiego, który by rozjebał Polskę w ciągu pół roku jeszcze nie było.... po co aż tyle pesymizmu?
Są też i pozytywne aspekty obecnej sytuacji np. są długo oczekiwane pieniądze z KPO i to jak najbardziej na czasie bo trzeba będzie wybudować fabrykę pigułek dzień PO bo gdy wyborcy się zorientują, że zostali wytutkani przez Tuska i to bez zabezpieczenia to jak nagle nastarczyć taką ilość pigułek?

Obrazek użytkownika Jan1797

19-04-2024 [23:44] - Jan1797 | Link:

Dzisiaj trafiłem na całkiem świeży wpis, doskonały przykład jak coś mądrego potrafi przemknąć niezauważenie.  Dziękuję adminom za wkład pracy dla ślamazarnych jak ja.
Pojedynczo blakniemy w szarość, razem; https://www.youtube.com/watch?...
Z Marka skręcając w Sławkowską obok pracowni Bukowskiego, a właściwie gdzie to jest? Po prawej była „Baryłeczka”. 
Q.... Pierwszy raz po 1989 będę głosował przeciw.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-04-2024 [09:22] - jazgdyni | Link:

@r102

"???"
Może drogi Pan rozwinie, Za głupi jestem, by to dobrze zrozumieć.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

19-04-2024 [05:53] - SilentiumUniversi | Link:

Rzeczywiście, jak Ruscy (a za to słowo to ile lat/po kieszeni?) udzielili nam bratniej pomocy w roku 1939, to jak wspominała moja matka, zabronili użycia słowa [Żyd]. Trzeba było mówić [Jewrej]

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-04-2024 [09:29] - jazgdyni | Link:

@SilentiumUniversi

Pełno jest jeszcze takich co mówią jewrej. A do mnie debile mówią malczik.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-04-2024 [19:32] - Imć Waszeć | Link:

Ale warto też zaznaczyć, że kazali mówić Jewropa. Czyżby coś wiedzieli o planach w przyszłości? ;)))

Obrazek użytkownika Kaczysta

19-04-2024 [06:16] - Kaczysta | Link:

Takie coś znalazłem u Silni Razem i popadłem w depresję
https://pbs.twimg.com/media/GLd89mbWEAARQhV?format=png&name=small

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-04-2024 [09:27] - jazgdyni | Link:

@Kaczysta

On i jego Julki i Bobasy tak, go dokładnie widzą. Naprawdę! Co przyjmują? Grzybki? Nie wiem.

Obrazek użytkownika u2

19-04-2024 [10:59] - u2 | Link:

Oj tam. A poniżej Jan Paweł 2 jako kulturysta. To poduszka, którą chwalił się jakiś pełowiec ostatnio. Wszyscy się strasznie oburzali, może był jeszcze jakiś kąśliwy komentarz, bo poduszka jak poduszka:

https://encrypted-tbn0.gstatic...

Nie rozumiem jak można się oburzać na takie poduszki, czy też inne żartobliwe obrazki, bynajmniej nie obraźliwe :-)

PS. Było dużo większe oburzenie z powodu rzeźby Jana Pawła 2 przywalonego meteorytem. A to w sumie jedna z oryginalniejszych rzeźb przedstawiająca los człowieka na Ziemi, w tym Jana Pawła 2. W Polsce jest około 800 pomników JP2. Nie sądzę, aby lewacy się odważyli je niszczyć jak ostatnio pomnik księdza Jankowskiego, jak się okazało, pod wydumanymi, oszczerczymi zarzutami. W dodatku lewacy z tytułami naukowymi. No odbija palma naukowcom z UW.

I w tej masie 800 pomników znajdują się zwykłe kicze. Nie ma siły, aby wszystkie przedstawiały artystyczną wartość. W mojej okolicy podobają mi się pomniki JP2, w Augustowie w porcie, jako rybaka, i w Suwałkach koło głównego kościoła.

Obrazek użytkownika sake3

19-04-2024 [11:37] - sake3 | Link:

Skąd depresja? Nie może się Pan pochwalić takimi bicepsami jak ten na zdjęciu?Nic straconego,są przecież siłownie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-04-2024 [19:43] - jazgdyni | Link:

@sake3

Witaj

A miałem depresję. rezultat PTSD. Uporałem się z tym. Teraz niespokojnie kontroluję stan umysłu. Pamięć, motywację, koncentrację, itd. Nigdy jeszcze się nie starzałem, więc nie wiem, co naturalne, a co może, nie daj Boże choroba ;-)

Obrazek użytkownika sake3

19-04-2024 [20:56] - sake3 | Link:

@jazgdyni........Mój żartobliwy wpis był skierowany do pana @Kaczysty pokazującego zdjęcie pana z bicepsami.Nie zarzucam panu depresji..

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-04-2024 [18:01] - jazgdyni | Link:

A to pardąsik.

Obrazek użytkownika Kaczysta

19-04-2024 [09:07] - Kaczysta | Link:

Kto wygra w Polsce wybory do europarlamentu?
Można głosować bez logowania do tego portalu
Zapraszam

https://niepoprawni.pl/ankieta/zawiedzony/kto-wygra-wybory-do-europarlamentu

Obrazek użytkownika u2

19-04-2024 [10:54] - u2 | Link:

premierem ponownie został rudzielec

Moim skromnym zdaniem to bardziej świński blond, niż rudy. Wśród kobiet bardzo modne są włosy rude, czyli takie czerwono-rdzawe. W podstawówce siedziałem w jednej ławce z prawdziwym rudzielcem i jego włosy są dużo bardziej rude niż u Kaszuba. Ożenił się, a jakże, z kobietą o rudych włosach :-)

Obrazek użytkownika juur

19-04-2024 [11:21] - juur | Link:

Powoli wszystko zmierza do zaplanowanego świata, powszechnej, szczęśliwości. By to osiągnąć nieuniknione są ofiary jako koszt transformacji.
Jednym z ważniejszych elementów jest "pigułka po". Jak na razie nie mówi się wyraźnie co to jest to "po" ale można się domyślać, że pole stosowania będzie szerokie np. dzień po użyciu określenia rudy, dzień po przejściu na  emeryturę, dzień po wydaniu decyzji przez komitet blokowy, dzień po decyzji aktywu.....
Czyli znaleziono już sposób by przychylić nam nieba... Chociaż sam nie wiem czy za użycie określenia "niebo" też nie będzie pigułki?

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-04-2024 [19:45] - jazgdyni | Link:

@juur

Oczywiście powszechna szczęśliwość w modelu bolszewickim - a ty maszeruj, głośno krzycz, niech żyje nam ten rudy Iljicz.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

19-04-2024 [12:19] - Lech Makowiecki | Link:

Januszu! Za chwilę ze swoją heteroseksualnością będziemy osadzeni w rezerwatach, jak jacyś Amisze...  :)))
Na to bezeceństwo jest jedno, jedyne lekarstwo.

Moja śp. Babcia, dawno temu,  mówiła na takie fiksum-dyrdum: "Musi być wojna!"
Wtedy się z nią spierałem, teraz wydaje mi się, że tylko jakieś "zderzenie ze ścianą" może przywrócić ludziom zdrowy rozsądek...

Ale  jest światełko w tunelu! Do Europy zbliżają się cwałem Czterej Jeźdźcy Apokalipsy (Przypominam: Wojna, Zaraza, Głód i Śmierć. Każdy średnio rozgarnięty człowiek dostrzega już symptomy ww.)...
Idą zatem trudne czasy, a (powtarzając za szejkiem Dubaju) – trudne czasy tworzą silnych ludzi!
Już wkrótce czeka nas prawdziwy wysyp herosów: ludzi odważnych, mądrych, dobrych, skłonnych do poświęceń...
Skąd ich brać?
Wystarczy przejrzeć instagramy… (sarkazm!).

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-04-2024 [19:52] - jazgdyni | Link:

@Lech Makowiecki

Cześć Lechu

Obserwowałem sporo twoich koncertów. Jeżeli pozwolisz, mam osobistą mała sugestię - dodaj więcej bojowych elementów. Obowiązkowo Bogurodzica. Dołożyć Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz. Wiesz o co mi chodzi. Ludzi musimy wyciągać z pewnego letargu. Grać na emocjach. Ostro wzbudzać polską tożsamość. Szczególnie młodzi muszą to dostać, inaczej będą olewać.
Czy się mylę?

Serdeczności

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

19-04-2024 [22:28] - Lech Makowiecki | Link:

Januszu drogi!
PiS nie docenił roli tożsamościowej pop-kultury w umacnianiu polskości w młodych Polakach. Na najmłodsze pokolenie nie m już żadnego wpływu ani Jacek Kaczmarski, ani Jan Pietrzak, ani tym bardziej Lech Makowiecki. Oni potrzebują młodych idoli z patriotyczno-historycznym przekazem artykułowanym muzyką, którą młodzi akceptują (rap, metal, rock itp.). Tymczasem nie wspierano nielicznych śpiewających młodych patriotów. Podobnie było z filmem (vide: Konrad Łęcki - reżyser "Wyklętego", który miał ogromne problemy z pozyskiwaniem funduszy na kolejne filmy historyczne). Same muzea i "Rota" nie wystarczą by przekazać ogień patriotyzmu dalej. Sztuka oparta na wartościach też ewoluuje... Inaczej śpiewalibyśmy do dziś "Bogurodzicę". :)))  A jednak pojawiło się w tzw. międzyczasie wiele innych, pisanych na bieżące potrzeby przepięknych pieśni o Polsce. Tyle, że były to zawsze czasy niewoli, a to sprzyja pięknemu śpiewaniu o Wolności i Ojczyźnie.
Ostatnio żyło się Polakom najlepiej w historii. I patriotyzm przestał być trendy.  Lewica tymczasem promowała swoich artystów. I tak mamy to, co mamy. Aż do pierwszej katastrofy (czyli najazdu czterech jeźdźców Apokalipsy), po której wszystko wróci na właściwe tory...
Tak więc zaniedługo młodzi Polacy zaczną przepięknie opiewać utracony Kraj.
A może  nie będzie już komu i dla kogo opiewać?...

PS Polecam rapera-patriotę  Bastiego, choćby w utworze "Co ci dała Polska"...
https://www.youtube.com/watch?v=BW3ksgz5klc

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-04-2024 [18:05] - jazgdyni | Link:

@Lech Makowiecki

PIS kompletnie nie czuje trendów kulturalnych, a pop-kulturą to się chyba nawet brzydzi. Ja tego nie rozumiem. I chyba nigdy tego nie zrozumiem. Dlatego trzymam się od polityki daleko.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-04-2024 [18:03] - jazgdyni | Link:

@Admin

Witam Szefostwo

Ciekawi mnie takie spostrzeżenie: gdy opublikowałem ostatni felieton, to naszeblogi.pl zgodnie z nowym zwyczajem wrzuciła link na iXa. Niedługo potem został zablokowany dostęp do portalu NB. Pokazywał się komunikat o awarii i powoływano się na Drupala. Czy to była faktycznie chwilowa awaria portalu, wcale nie związana z moim wpisem, czy może już jakaś "służba hejterska" zaczyna cenzurować treści na prywatnych portalach.

Da się odpowiedzieć?

Serdeczności

Obrazek użytkownika Ryan

19-04-2024 [18:15] - Ryan | Link:

Byly i sa nadal problemy

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-04-2024 [19:11] - Imć Waszeć | Link:

W ostatnim czasie w Internetach jest istny cyrk. Wybitni specjaliści z informatyki, absolwenci światowych Uniwerytetum Tumanum z dziesiątkami certyfikatów (bo te wymogi wymyślono nie po to, by podnosić jakość kształcenia oraz wiedzę, tylko by betonować etaty dla swoich i zapewniać przychód dla uczelni oraz kontrolę dla polityków od "edukacji"), certyfikatów od tego i siego, a na pewno od zabezpieczania serwerów i aplikacji, nie potrafiło na świecie zapobiec wydojeniu 54 miliardów ciasteczek do Darknetu, choć ludzie pokazywali problem palcem już od 10 lat (w tym i ja we wrzutkach o cookies i Google na tym blogu). Stąd wielu wybitnych specjalistów doszło do wniosku, że aby ukrócić proceder wyciągania ciasteczek, to trzeba zrezygnować z automatycznego logowania. To może nie dotyczyć Naszych Blogów, ale może dotyczyć dodatków do takich Drupali albo Wordpressów. Czymże są te zakitrane w Darknecie ciasteczka? Najczęściej nic ciekawego, lecz są tam również automatyczne autoryzacje do wielu znanych serwisów, hashe haseł, albo inne tokeny. Jednym słowem jest cyrk.
https://www.digitalinformation...

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-04-2024 [21:34] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Nie dam rady nadążać w temacie internetu i współczesnej informatyki. Jestem z epoki Basic'a i Fortranu. A potem w robocie i całej tej automatyce pracowałem na PLC, czyli drabinka logiczna. Tak więc sorry Panie Profesorze.

Tutaj trochę od młodzieży:

https://youtu.be/SsKT0s5J8ko?si=bdGYHvnhJbdW8LLa
Mongoły ruszyły na rynek:
https://youtu.be/v4xZUr0BEfE?si=KXXlmX9pixMK4wfF
Ci mają dobrą poezję:
https://youtu.be/D9E4z13m6D4?si=IE3_ch5GHt3btVT0

A ta jest teraz No.1 dla Julek i Bobasów:
https://youtu.be/EssaGhC29zo?si=iDX3l_-HqiIgn4td

Najlepszego

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-04-2024 [22:37] - Imć Waszeć | Link:

Dzięki za muzykę. Ostatnio dobre kawałki chodzą w techno ;)
Ja zwracałem już uwagę na kilka spraw związanych z ciasteczkami, których tefurcy standardów i technologii zwykli byli (i są) nie dostrzegać. Przykładowo Google i Microsoft grzebią nawet w niewysłanych listach w kliencie poczty w przeglądarce, w edytorach, w schowkach "kopiuj wklej", we wszystkim co niesie jakieś dane "marketingowe". W efekcie wydaje im się, że złapali Pana Boga za nogi i kontrolują ten świat. A guzik prawda. Wystarczy pomyśleć o tym, że każdy skrypt uruchomiony w danej stronie HTML pracuje w tej samej przestrzeni nazw niezależnie od tego, kto go tam wtrynił. Czy był to dev strony, Google, marketer, czy haker. W tym przypadku uzyskuje się dostęp do wszystkiego tego, co dana strona zachowuje w danych lokalnych, czyli też cookie i dane sesji. Żadne tam czary, tylko normalna analiza przypadku. Pisałem kiedyś, że w takim przypadku gdy świat mundrych inaczej informatyków zachłystuje się megabajtami danych, które udało im się z użytkowników skroić, to trzeba wprowadzić do przeglądarek pojęcie kontekstu lub stanu. Czyli jeśli skrypt Józia odpala okno logowania lub płatności, to skrypt Grzesia nie ma mieć dostępu do czytania co klient Józia wklepuje. A aktualnie ma. Każda reklama ma i trzeba być naprawdę człowiekiem gigantycznej wiary, że żaden reklamodostawca nam tych danych nie zerżnie ot tak "przypadkiem". Stany, akcje i zdarzenia na wszelkie strony testowała filma Linden Lab w swoim wirtualnym świecie. Tam można było dosłownie zobaczyć na ekranie jak to działa. Na przykład można było podejrzeć jakiego radia słucha lub jaki MP4 ogląda koleś w swojej prywatnej willi na własnych wykupionych terenach (serwerze, Grid). Nie tylko było widać numery IP w szumie informacyjnym, ale było też dosłownie słychać dźwięk. No ale to była prehistoria, dawno i nieprawda, więc jak teraz przed podobnym problemem stanie Meta-Verse, to będziemy się śmiać z niedołęgów po raz drugi w tym stuleciu.
Tak więc źli ludzie skroili miliardy danych logowania do serwisów, gier, portfeli i innych rzeczy, tylko ta przerażająca liczba powoduje, że nie są w stanie efektywnie już komuś zaszkodzić. Dlatego wszyscy posiadacze serwerów z tego rodzaju formami logowania zmieniają już zasady. Gra, która wczoraj jeszcze pozostawiała coockie i mogłeś się zalogować tylko klikając w link (czyli nie wylogowywano sesji), dziś prosi o dane logowania za każdym razem, gdy tylko ponownie otworzy się przeglądarkę. Takie to dla niektórych wkurzające, że zaczęli nawet pomstować i do serwisów biegać. Ale coś za coś.
Tak jak powiedziałem, znany od dziesiątek lat szkolniacki mankament stron HTML wreszcie odpalił odłamkowym. Ciekawe co z tego wyniknie?
PS: Przykładowo skrypt (biblioteka) JQuery.js daje możliwość za pomocą prostego mechanizmu podpinać pod dowolny element na stronie WWW tzw. handler zdarzeń (np. kliknięć myszki). Skoro "obca" JQuery to może na przykład na stronie YT (Video Downloader), to każdy może, prawda?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-04-2024 [23:01] - Imć Waszeć | Link:

Koncert rok temu w Belgii: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-04-2024 [18:09] - jazgdyni | Link:

Coraz ich więcej. I dobrze.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-04-2024 [19:27] - Imć Waszeć | Link:

No ale jak wiemy nie wszystkim tutaj podchodzą "skrzypce z drewnianym ptaszkiem" ;))))
Były też protesty z powodu discopolo oraz techno :]
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-04-2024 [17:59] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Ja nie mam klucza, jakiegoś schematu co do tego, co w muzyce jest cool, a co obciach. Po prostu, praktycznie od zawsze jest coś co na mnie działa, a co nie. Niestety, wielu kieruje się modami, albo społecznym trendem - bo to akurat moja bańka lubi. Kilka lat wstecz byłem na "wypasionym" weselisku zespołu karnego, jak pluton egzekucyjny, korpo-biedaków. Gdy już się rozkręcili i w sposób czysto mechaniczny, tańczyli radośnie w rytm tych swoich kawałków na topie, zdecydowałem się na eksperyment - przekupiłem DJa i jako następny puścił, bądź co bądź, rytmiczny i taneczny kawałek Piersi - Będzie zabawa, będzie się działo. Z wyraźnym niesmakiem i pogardą korporacyjny orszak weselny w 30 sekund opuścił tańce. Automaty, czy małpy?

Obrazek użytkownika nonparel

19-04-2024 [19:08] - nonparel | Link:

No dobrze, obiecałem, że już nic nie napiszę na NB ale po trzech piwach człowiek się staje taki jakby bardziej rozmiękły.
Przed wszystkim proszę, niech Pan zapomni o ChatGPT. Przetestowałem to ustrojstwo:
25 pytań z literatury, 5 poprawnych, wtopa kompletna, wiedza na poziomie bryków maturzysty.
25 pytań z medycyny, 10 poprawnych, wiedza na poziomie CHPL i podręcznika dla pielęgniarek.
25 pytań z historii, 18 poprawnych, nieźle.
I nie chodzi mi wcale o Cygana, który kojarzy mi się z cygańską muzyką i rzemiosłem (bielenie kotłów i lutowanie), w przeciwieństwie do Roma, który jest taki głupi, że jak rozpocznie jakieś studia, to od razu informują o tym nadzwyczajnym wydarzeniu billboardy przed miejscowym marketem.
Jak by to sformułować... pokowidowa brain fog czy co…
Aha, już wiem.
- Co ja myślę o tych od mowy nienawiści?
- To są świ…, świ…, świ…, świnksy jakieś (parafrazując Kisiela o Michniku).

nonparel

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-04-2024 [21:18] - jazgdyni | Link:

@nonparel

No nie, ja traktuję Chata jak gówniarza, albo mojego durnego studentka. I bawi mnie to, że jak go zj*bię, to mnie przeprasza.
Reasumując to g. jest już zaprogramowane by dawać odpowiedzi z polityczną poprawnością. Czyli cały syf jaki mamy od Googla. Tylko... najgorsze są te cipy z W-wy w Googlu. To one realizują te algorytmy dla słoików Trzaskowskiego.

Obrazek użytkownika u2

19-04-2024 [22:14] - u2 | Link:

Dziewczyna o rdzawych włosach:

https://www.youtube.com/watch?...

PS. Pamiętam najazd pięknych Węgierek na Jazz Jamboree w DS Riviera. Spały bidulki na korytarzu, aby spotkać się z absolutem. To były piękne dni.

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-04-2024 [23:16] - Imć Waszeć | Link:

ChatGPT nie był uczony na literaturze polskiej, na polskiej historii, ani na danych z podręczników uczelni medycznych. Teraz do tego celu używa się specjalizowanych AI, które nie będą gadać, ale będą dla takich Chatów świadczyć usługi podawania właściwych danych. Upieranie się przy starożytnej wizji ChataGPT jako osobnika jest ślepym zaułkiem percepcji i błędem pojęciowym. Warto się dowiedzieć czegoś więcej na przykład z wykładów Ducha, ewentualnie połączyć z przekazem Dukaja dla ubarwienia narracji:
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika marsie

20-04-2024 [00:01] - marsie | Link:

Do Autora, IW, u2 i nie tylko:
Węgierskie włosy były chyba perłowe?
Wersja mojego Biuletynu stworzona przez AI (wiele prób!), faktycznie była na poziomie gimbazy!
Teraz widzę, co się dzieje - na Bloggerze, pomijając miesięczną "przerwę dyscyplinarną", miewałem 1500 wejść dziennie, teraz 150 – czy jest na to jakieś lekarstwo?
Pozdrawiam!
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-04-2024 [22:43] - Imć Waszeć | Link:

Obecny ChatGPT nie służy do pisania składnych tekstów na zadany temat, bowiem ma za mały kontekst, który może przetwarzać przy jednym zapytaniu. Porównuje się tę ilość neuronów z mózgiem jakiejś ćmy ewentualnie myszy, więc nie można wymagać cudów. Za to jest to narzędzie idealne do asystowania przy tworzeniu tekstów. Można mu zlecać zadania jak sekretarce w formie: "przygotuj mnie listę problemów dotyczących pręgowców, kochana", "znajdź inne sposoby na wyrażenie następującej myśli", "poszukaj wyrazów bliskoznacznych do W", "przetłumacz ten fragment na język J i wyjaśnij użycie wybranych słów", "streść w trzech zdaniach teorię kuli wróżenia" ;). W każdym razie im mniejsza będzie porcja problemów do rozwiązania i im większy nacisk na poszukiwanie "podobieństw z danymi nauczonymi", tym lepszą odpowiedź dostaniemy. Ponadto w porównaniu z Bardem czyli obecnie Gemini, albo z Bingiem obecnie Copilot, domyślny darmowy czat firmy OpenAI wypada naprawdę dobrze, mimo iż tamte są podobno wersjami 4 z dużo większym kontekstem i stałym dostępem do sieci.

Obrazek użytkownika tricolour

20-04-2024 [23:33] - tricolour | Link:

Hehe...

Moja żona często używa chata w stylu: napisz to i owo na dwa tysiące słów, językiem bez kolokwializmów -  trzeba zrobić kontent do pozycjonowania produktu.

Potem wskazówki - za mało poetyckie albo za prosty język. W pół godziny z drinkiem w ręku i ma to, co lubią algorytmy pozycjonujące.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

20-04-2024 [12:05] - Marek Michalski | Link:

Robią nas w konia i przykro patrzeć, że mało kto na to reaguje, albo przynajmniej się nie daje zmanipulować.
Fakt, że nazywanie Cygana Romem jest dla niego obraźliwe, bo robi z niego proletariat zastępczy. Nie dziwię się też Rumunom, ciekawe co powiedzieliby Rzymianie?
Tych frontów wojny ideologicznej jest wiele. Trzeba pisać o tej rzeczywistej mowie nienawiści. A należało nie tylko pisać, ale kierować sprawy za szerzenie totalitaryzmu. Tymczasem trwa udawanie, że nic się nie dzieje a młode skorupki nasiąkają.