Parlament Europejski przyjął pakt migracyjny

1. Wczoraj Parlament Europejski na swoim przedostatnim posiedzeniu w tej kadencji  pospiesznie przyjął pakt migracyjny, bo spodziewano się, że w tym następnym, wyłonionym po wyborach 9 czerwca, nie byłoby większości, w tej sprawie. Rozporządzenie dotyczące tzw. mechanizmu obowiązkowej solidarności zostało przyjęte niewielką większością głosów (301 głosów za, 271 głosów przeciw, 46 głosów wstrzymujących), natomiast rozporządzenie dotyczące tzw. sytuacji kryzysowych, uzyskało wyraźniejszą większość (322 głosów za, 266 głosów przeciw, 31 głosów wstrzymujących). Okazuje się że aż 7 europosłów z Polski z obecnej kolacji rządzącej głosowało za tym paktem , wszyscy oni startowali do PE z list Koalicji Obywatelskiej, bądź Lewicy ( Marek Balt, Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz, Robert Biedroń. Łukasz Kohut, Leszek Miller i Róża Thun von Hohenstein).          Pakt wymaga jeszcze decyzji Rady Unii Europejskiej, ale tutaj obowiązuje głosowanie większościowe, więc nawet zapowiadany przez premiera Tuska sprzeciw Polski już na niewiele się zda, ponieważ nie będzie w tej sprawie mniejszości blokującej. Zresztą zapowiadany przez premiera Tuska sprzeciw Polski jest czystą hipokryzja w sytuacji kiedy Europejska Partia Ludowa, której członkami są Platforma i PSL, przez cały okres procedowania tych rozporządzeń w PE, cały czas je popierała i duża cześć europosłów z tej frakcji w ostatecznym głosowaniu, także głosowała za.
 
2. Przypomnijmy, że tuż przed  Świętami Bożego Narodzenia 21 grudnia 2023 roku Rada Unii Europejskiej i Parlament Europejski zawarli ostateczne porozumienie w sprawie paktu imigracyjnego, składającego się z 5 rozporządzeń, który przewiduje tzw. obowiązkową solidarność, czyli konieczność przyjmowania określonej przez KE liczby nielegalnych imigrantów (minimum 30 tys. osób rocznie), albo też zapłacenie kwoty ok.20 tys euro za każdego nieprzyjętego imigranta. Wcześniej rząd Mateusza Morawieckiego cały czas zwracał uwagę, że przyjęcie w nowych przepisach rozwiązania, przyjmujesz nielegalnych imigrantów, albo płacisz wysokie kary za nieprzyjmowanie każdego z nich, nie tylko nie rozwiązuje tego problemu, ale wręcz przeciwnie napędza nielegalną imigrację do Unii Europejskiej. Okazało się, że na tym grudniowym posiedzeniu Rady Unii Europejskiej, sprzeciwu Polski już nie było, pojawił się przedstawiciel rządu Tuska i Polska już nie zgłaszała sprzeciwu, a wspomniane przepisy prawne zostały przyjęte jednomyślnie. 
 
3. Jak już wspomniałem na tym posiedzeniu Polskę reprezentował już przedstawiciel rządu Donalda Tuska i ten  już nie sprzeciwiał jego zapisom paktu, wszak Platforma cały czas popierała te przepisy podczas debat w Parlamencie Europejskim.          W ten sposób jak się wydaje, zaczęło się spłacanie zobowiązań, zaciągniętych przez Donalda Tuska  w establishmencie unijnym w związku z jego powrotem do krajowej polityki i zaangażowaniem w odsunięcie PiS od władzy. Tusk bowiem dostawał z Brukseli przez ponad 2 lata różnorodne wsparcie, a tym najbardziej dobitnym było polityczne zablokowanie środków z KPO w zasadzie osobistą decyzją przewodniczącej KE, Ursuli von der Leyen.
 
4. Wydawało się, że w sprawie nielegalnych imigrantów każdy rząd w Polsce powinien wziąć pod uwagę wynik ostatniego referendum, wprawdzie nie jest ono prawnie wiążące, ale wzięło w nim udział ponad 12 mln uprawnionych (blisko 41%) i to mimo masowego zniechęcania do brania w nim udziału przez całą ówczesną opozycję  i sprzyjające jej media. Przypomnijmy, że na pytanie dotyczące przyjmowania nielegalnych imigrantów, aż 96,8% biorących w nich udział, czyli wręcz miażdżąca większość, odpowiedziała, że jest temu przeciwna, ale niestety okazało się, że rząd Tuska ten wynik zbagatelizował. Mimo tego, że ponad 12 mln wyborców biorących udział w referendum, to o ponad 1 mln więcej, niż tych głosujących łącznie na Platformę, Ruch Hołowni, PSL i Lewicę, politycy tych partii publicznie zlekceważyli to głosowanie i stwierdzili, że ich on nie zobowiązują do sprzeciwu wobec paktu migracyjnego. W konsekwencji już za 2 lata Komisja Europejska przystąpi do rozdziału corocznie  nie mniej niż 30 tysięcy nielegalnych imigrantów pośród wszystkich państw członkowskich, a Polska będzie musiała zdecydować, czy ich przyjmuje, czy też płaci wspomniane 20 tys euro za każdego nieprzyjętego imigranta. To są także konsekwencje takich, a nie innych wyników jesiennych wyborów z 2023 roku i powstania koalicji 13 grudnia.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mika

11-04-2024 [09:53] - Mika | Link:

Cześć, 
zapraszam Was na spotkanie, dzisiaj o 20:00 z Klarą Sołtan i Rafałem Dudkiewiczem będziemy rozmawiać o tym "Kto prowadzi politykę migracyjną"
Spotkanie - pod tym linkiem

Obrazek użytkownika sake3

11-04-2024 [10:30] - sake3 | Link:

Co to daje rozmowa już po fakcie?Dlaczego nie ma słowa potepienia dla niby polskich europosłów?Dlaczego taki Miller bryluje w mediach ze swoimi kretyńskimi bonmotami jednocześnie głosując w każdej sprawie przeciw Polsce? Jakoś nikt nie ,,chce'' takich zdrajców wieszać,jak to ochoczo i codziennie postulowano na NB w przypadku Kaczyńskiego czy Morawieckiego.

Obrazek użytkownika Mika

11-04-2024 [11:09] - Mika | Link:

@sake3
Przed faktem też by nic nie dała ;( 
Z Rafałem zawsze jest ciekawie. Od Klary dowiemy się o skali. Czy chcemy wiedzieć? Ja nie, ale trzeba być świadomym. 

Co do potępienia, to my potępiamy i co z tego ;(

Obrazek użytkownika Jan1797

11-04-2024 [22:50] - Jan1797 | Link:

Wczoraj Parlament Europejski na swoim przedostatnim posiedzeniu w tej kadencji  pospiesznie przyjął pakt migracyjny,
------------
Nie wiem Panie Doktorze czy ludzie czytają i nie rozumieją, czy nie czytają i klepią bezwiednie, bo lans ma swoje prawa?
Ostateczne głosowanie nad Paktem o azylu i migracji odbyło się 10 kwietnia. Jednak w Europie to wiedzą - 300 głosów za i 70 przeciw. Mówił o tym wczoraj Pan Profesor Zbigniew Krysiak w Republice. O faktach bez kompleksów, czarowania, wycofania społecznego czy „lansu po wywróceniu stolika”. Opamiętania jako takiego nie dostrzegam ani tam, ani w Polsce. 
https://www.brusselstimes.com/...
Just ahead of the final vote on Wednesday, 161 civil society organisations reiterated these concerns in an open letter to EU lawmakers...The Pact "will likely lead to widespread human rights violations across Europe and at its borders," says the Platform for International Cooperation on Undocumented Migrants (PICUM). "Under the EU Migration Pact people will undoubtedly experience even more violence and pushbacks in their migration journey and at borders," stated PICUM Director Michele LeVoy.
Tuż przed głosowaniem końcowym w środę 161 organizacji społeczeństwa obywatelskiego ponownie wyraziło swoje obawy w liście otwartym skierowanym do prawodawców UE…Pakt „prawdopodobnie doprowadzi do powszechnych naruszeń praw człowieka w Europie i na jej granicach” – twierdzi Platforma Współpracy Międzynarodowej w sprawie Nieudokumentowanych Migrantów (PICUM). „Zgodnie z unijnym paktem migracyjnym ludzie bez wątpienia doświadczą jeszcze większej przemocy i zawracania na swojej drodze migracyjnej i na granicach” – stwierdziła dyrektor PICUM Michele LeVoy.
-------
Konstatując, fundusze z naszych podatków należy oszczędzać po to, by stać nas było na obronę przed zapędami bandytów. Europa jest zbyt durna, by mieć tego świadomość i to jest świadomie użyty rusycyzm. Ktokolwiek uważa, że będzie „doił budżet” na głupoty, ten zasadniczo się myli. 
„Nocne Polaków rozmowy” 11.04.2024 -rolnik z opolskiego tłumaczy kto zacz przygięty lansem.

Obrazek użytkownika Kaczysta

12-04-2024 [06:06] - Kaczysta | Link:

Reparacje wysokości 40 mln euro rocznie wypłacane przez Polskę Niemcom (z Brukseli) w ramach "paktu migracyjnego" to wystarczająca rekompensata za to, że w 1939 nie oddaliśmy Gdańska