Na gorąco i bieżąco po wyborach w Małej Sycylii

Na wstępie muszę wyrzucić mą złość. Jeżeli wierzycie tym śmiesznym zachwytom mediów prawego nurtu; ten śmieszny triumfalizm: - Och! Ach! PiS zwyciężył! Wygraliśmy! Bla, bla, bla...; to jesteście nierozumni, bo Kaczuchy znowu dały du*y i nic nie zwojowali.

Dla mnie osobiście to wsjo tandeta: klęska po klęsce, wprawdzie nie nokaut tylko przegrana na punkty. Trzy miesiące temu nasz reprezentacyjny prezydent Duda mógł zawetować ustawę budżetową i zrobić prawdziwy kocioł – taki, że Ursuli von den Pfitzer wypadłyby wszystkie włosy.
A teraz Prawo i Sprawiedliwość, gdyby na całego poparła, a nawet rozszerzyła strajk rolników i wzbudziła nastroje społeczne, to by nie wygrała 1 puntem, tylko dziesięcioma. I wtedy byłoby ciekawie.

Mówię (na dzisiaj) uczciwie – tego całego POPiSu mam już dosyć. Na szczęście rosną nam wreszcie tak potrzebni młodzi, mądrzy i bojowi chuligani, co lemingów pogonią nawet z jedną ręką przywiązaną na plecach.

Ciągle, co bardzo fajne, pojawia się coraz więcej nowych obserwatorów na blogach. Więc przypomnę, że Małą Sycylią nazywamy Trójmiasto z opłotkami.
Siedząc w środku tego, ze wsparciem mądrych ludzi (i nie tych napływowych zwabionych zapachem szybkiego szmalu), od dziesięcioleci obserwuję, a już po pożegnaniu z morzem obserwuję nawet pod mikroskopem zjawisko, choć właściwie system, gdzie wszystko jest ze sobą splątane, wymieszane i żyje wyłącznie we wzajemnej symbiozie.
Mamy wić tutaj takie zakumplowane grupy (bandy?): władzę lokalną; powiązane z tą władzą firmy – administracyjne i te do obsługi gminy, jak gospodarka odpadami, woda i kanalizacja, czy elektrociepłownie; mamy też, w tej chwili najpotężniejszą w Trójmieście grupę – deweloperów. A także przedsiębiorców, których zależność od lokalnych układów jest wielka. Do tego, żeby obraz tej oplatającej zwykłych mieszkańców pajęczyny, był pełen, obowiązkowo trzeba pokazać w dużej mierze sprywatyzowaną służbę zdrowia; ten cały paskudny, tak, tak – uwierzcie – w całej Polsce tylko taki jest, wymiar sprawiedliwości – sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, radcy prawni, notariusze. Kościelna hierarchia to również element tej patologii.
Nie wymieniłem tu wszystkich grup, koterii, kręgów towarzyskich i co ważne – muszę to podkreślić, bo się obrażą i dostanę bańki, środowiska półświatka i tego w pełni przestępczego, w dużym stopniu nawet gangsterskiego sektora.
Stworzono w Trójmieście taki silny system już w momencie transformacji, a nie było to trudne, bo praktycznie od wojny cała ta nadmorska i portowa specyfika, nazywanie Gdyni oknem na świat, w czasach, gdy obywatelowi nie wolno było, jeżeli już posiadał, trzymać paszportu w domu, tylko w przeciągu tygodnia musiał go oddać na komendzie MO, była enklawą, gdzie rządziły służby specjalne. Ludzie z cienia i jak wiemy, bardzo podłego gatunku.

W Gdyni sensacja: - po 26 latach sprawowania władzy, przepadł w wyborach pan – już ex-prezydent miasta – Wojciech Szczurek.
Wreszcie poziom utraty wiarygodności wzrósł na tyle, że mieszkańcy odwrócili się od pana Szczurka.
Krytykowałem jego władzę, szczególnie otaczanie się podejrzanymi osobnikami. Również idiotyczne, megalomańskie pomysły, które kosztowały rodowitych Gdynian miliony złotych, jak własne gdyńskie lotnisko w Babich Dołach (strata 100 mln zł), idiotyczny wiadukt dla rowerów przy trasie Kwiatkowskiego, czy dosłownie wzięta z filmu "Głupi i głupszy", kolejka górska na 40 metrową Kamienną Górę w centrum miasta (jak wszystkie kolejki górskie musi mieć co roku odnawiany certyfikat co kosztuje wiele pieniędzy).
Prezydent Szczurek był zapatrzony w innego błazna – warszawskiego prezydenta Trzaskowskiego i powielał w naszym mjieście każdy jego idiotyzm.
No dobrze... Niech pan Wojciech Szczurek teraz sobie dobrze odpocznie. Mieszkamy niedaleko, w pięknych lasach na wzgórzach, więc może teraz spotkamy się na spacerze.

Bye, bye prezydencie Szczurku! Pa, pa wiceprezydencie Łucyku! Mocno się staraliście. Miasto było ozdobione monstrualnym banerami na ścianach wieżowców; na oko jakieś 10 x 10 metrów. To mniej więcej 20 tyś złotych za sztukę (plus montaż). Pieniądze również z mojej kieszeni – a nikt mnie nie zapytał, czy się zgadzam.

Westchnienie ulgi po odejściu niemalże wiecznych książąt pomorskich i w Gdyni będzie druga tura wyborów.
Mieszkam na lesistych wzgórzach na peryferiach i niewiele wiem, co się dzieje w urzędach i na ulicach śródmieścia. Więc rywale na stanowisko prezydenta miasta w drugiej turze głosowania są mi kompletnie nieznani. Musiałem wykonać parę telefonów, by się co nieco dowiedzieć.

No więc tak – do wyborów wystartuje pan Tadeusz Szemiot (zdobył 25,85 proc.). Pan Tadeusz nie ma jeszcze pięćdziesiątki i całe swoje dorosłe życie poświęcił na bycie działaczem, czy aktywistą, który już od 20 lat reprezentuje w Gdyni Koalicję Obywatelską, a w tych wyborach ma również wsparcie komunistów.
Nie lubię takich ludzi, co nigdy zawodowo nie pracowali, tylko od zawsze działali. Za moich czasów, po maturze, ci absolwenci czwórkowi i piątkowi (wtedy szóstek nie było) szli na uniwersytety, politechniki, akademie, by zdobyć szanowaną profesję. A trójkowi i ci przepchani, ledwo ledwo, szli do urzędów.
Dzisiaj, a wiem to dokładnie, rodzice hodują dzieciaki od przedszkola, by właśnie robili kariery w urzędach, a ci najlepsi nawet w polityce. Więc mamy to, co mamy. I każdy może osądzić.

W gdyńskich urzędach, na samą myśl o wygranej pana Szemiota, padł blady strach i przeżywają bezsenne noce. Tak samo w firmach zależnych od władz miasta.
Bo patrząc co wyrabia Banda 13 grudnia, nasi gdyńscy biedacy zza biurek wiedzą na pewno, że pan Sz. jeśliby został prezydentem, to pierwsze co zrobi, to natychmiast oczyści wszystkie stanowiska, na które będzie miał wpływ. A znajdź dobrą pracę, jeżeli pracowałeś wyłącznie w urzędzie miasta i, uczciwie mówiąc, niewiele się znasz na czymkolwiek.
To horror! Ale się właśnie mobilizują i obiecują, że będą walczyć.

Pani Aleksandra Kosiorek z Gdyńskiego Dialogu (co to jest ???) zdobyła więcej niż pan Szemiot – 34,43 proc.
Wyszukałem w sieci, że pani Aleksandra jest radcą prawnym. Niestety, według mojej prywatnej opinii, fatalnie ulokowała swój zawód, pracując w obszarze trójmiejskiej służby zdrowia, o które mam jak najgorsze zdanie.

To nie takie ważne dla Gdyni, ale co to jest Gdyński Dialog, którego pani radczyni jest reprezentantem?
Poszukałem i na wstępie usłyszałem:
"Gdyński Dialog to inicjatywa społeczna, która jednoczy mieszkańców, społeczników i aktywistów w celu poprawy jakości życia w Gdyni. Członkowie wierzą w skuteczność aktywnej rozmowy i dzielenia się pomysłami dla lepszej przyszłości miasta." [*]

No tak – strona internetowa ugrupowania profesjonalna, a nawet wypasiona. Taka za kilkaset tysięcy. Ze słusznej ciekawości obejrzałem sobie wizerunki członków GD i przyznam, że byłem pozytywnie zaskoczony - to ludzie, może aktywiści, ale nie ci profesjonalni. Szanowne zawody, wyższe wykształcenie, dobra praca i również w większości wyższa średnia klasa (za wyjątkiem paru studentek, widocznie córeczek ukochanych). No – nic dodać, nic ująć.

Gdyby tylko nie wiadomości, którymi to ugrupowanie się nie chwali. Ci, co w Gdyni dużo wiedzą w sprawach zakulisowych mówią – i to wiele źródeł – że ten obywatelski Dialog to inicjatywa pana Żmudy-Trzebiatowskiego. Parę lat temu, wraz z przyjacielem Tomikiem Hutyrą, mieliśmy wątpliwą przyjemność pogadać z tym człowiekiem, jak był ważną osobistością w Urzędzie Miasta. Moja ocena po rozmowie prosta – śliski piskorz, któremu nigdy bym nie ufał. A teraz, niby odsunął się od lokalnej polityki, a tu proszę – wygląda, że tumani przyzwoitych Gdynian (córeczka pana Ż-T, studentka, również kandyduje do władz miasta).
Natomiast kropka nad i została postawiona, jak się rozejrzałem po mieście i z pewnym zdumieniem zobaczyłem, że taki "klasyczny ruch obywatelski" okleił całe miasto banerami za bardzo grube pieniądze. Co? Sami członkowie się na to złożyli? Nie wierzę. Muszą być, tak jestem przekonany, poważni sponsorzy i patroni. Oczywiście natychmiast skojarzył się mi, jak to fajnie Ziemkiewicz nazywa "Kinder niespodzianka Hołownia" A jak on, to i Palikot, Kobosko, generał (!!!) Różański. Fajna ferajna co?
I tak oto, nie pójdę jednak głosować na panią prawnik Kosiorek.

No to dalej w wędrówce po Małej Sycylii?

Sopot – nie ma co mówić. Przecież wszyscy wiedzą, że to miasto Ryżego. Nawet Putin wie, bo Tusk mu zdradził szeptem podczas spaceru na molo.
Więc prezydentką została pani Magdalena Czarzyńska-Jachim, która, tak mi się wydaje, od samego urodzenia jest związana z Urzędem Miasta Sopot. Tak więc szanowna i doświadczona funkcjonariuszka, uprzednio namaszczona nie tylko przez tego zabawnego prezia, Jacka "Kudłatego" Karnowskiego, ALE PRZEZ SAMEGO TUSKA!
Normalka. W tym mieście słynnej Zatoki Świń przecież nie może być inaczej.

No i Gdańsk. Zgadnijcie kto wygrał? I to grubo. Oczywiście – pani Aleksandra Dulkiewicz, której patronem był makabrycznie zamordowany w tajemniczych okolicznościach prezydent miasta Adamowicz. Czy to ku pamięci byłego patrona pani Ola przewodzi marszom, gdzie na krzyżu rozpięta jest raczej nieapetyczna cipka?
Nieważne – pani Dulkiewicz znowu będzie rządzić Gdańskiem i kto wie, co jeszcze nawyczynia.

Gdańscy kumple wyjaśnili mi, jak to zorganizowano, by to wybraniec (przepraszam – wybrańczyni) wygrał.
Sprytne zadbano, by frekwencja Gdańszczan przy urnach była jak najmniejsza. Natomiast urząd pani prezydent, plus liczne współzależne urzędy, a do tego instytucje, firmy i rzesza biznesmenów zależnych od dobrego humoru miasta, to potężna rzesza takich ludzi, co zawsze zagłosują tak, jak się im poleci. Jak to się tutaj mówi – zum Befehl!

Tak to się w tym naszym Trójmieście dzieje. Jestem pewien, że usłyszymy wiele jeszcze bardziej pikantnych opowieści z innych miast, gmin i sejmików.
Cóż można na to powiedzieć? TO POLITYKA PANIE!

[*] https://www.gdynskidialog.pl/aktualnosci/
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-04-2024 [17:17] - NASZ_HENRY | Link:

Zamiast głosować na większe dobro, trzeba głosować na mniejsze zło 😉

 

Obrazek użytkownika u2

09-04-2024 [17:47] - u2 | Link:

"Kaczuchy znowu dały du*y i nic nie zwojowali"

E tam. Autor podał sam przykład p. Szczurka, który nawet nie wszedł do drugiej tury. Czyli w Tricity coś się jednak dzieje. Ludzie patrzą i kalkulują kogo lepiej obsadzić na stołku burmistrza, czy prezydenta.

Danzig, czyli po polsku Gdańsk ma z górki, bo wpływy budżetowe gigantyczne. Dzięki PiS. Dlatego zwyciężyła p. Dulkiewicz. PiS nie dzieli Polaków na gorszych z PO i lepszych z PiS, Dba o wszystkich. Ba, ma strategiczne działania ponad horyzont czasowy swoich kadencji. Tego najwyraźniej brakuje w anty-pisie, który jest antypolski.

PS. Warto odnotować klęskę lewicy. Niby PSL jakoś przeżył, ale razem z lewicą jest przystawką dla pełomafii. W Suwałkach prezydent kojarzony od lat z lewicą ma drugą turę, którą zapewne wygra, ale ludzie widzą że 64-letni Czesław Renkiewicz może jednak lepiej aby poszedł w końcu na emeryturkę :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-04-2024 [03:05] - jazgdyni | Link:

@u2
Cześć

Piszesz: E tam. Autor podał sam przykład p. Szczurka, który nawet nie wszedł do drugiej tury.  Co ma piernik do wiatraka? Pan Szczurek nie miał twardych powiązań nie tylko z PISem, ale również z Platformą. Gdyński układ nie zwraca uwagi, czy ktoś musi być taki, albo taki. Lewy, czy prawy. Tu jest bańka i albo to swój, albo wróg.
A jak to wielokrotnie już pisałem, tu kontrolerem nadal są stare bolszewickie służby. Dlaczego Miller startował z Gdyni?

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

09-04-2024 [18:03] - AŁTORYDET | Link:

@jazgdyni:
Ciekawie Pan to opisał. Niestety, 'trujmiasto", to podręcznikowy przykład "brudnej wspólnoty" opisanej przez prof. Podgórskiego. Tu pięknym przykładem (piszę o damie!) jest Magdalena Sroka. Tata - milicjant, mama - toże, małżonek  - policjant, ona z policji (tej słynnej, wojewódzkiej z Gdańska), teść radny (z PiS-u!), szwagier - ksiądz i to od abp. Głódzia. Przypadkiem, poznała Gowina i ....  Dziś Gowin pasie kozy na Plantach, a Mądra Pani przejęła jego fraucymer. I robi to, do czego ją delegowano.
Niestety, Gdańsk czy Kraków, to sprawa beznadziejna. Beznadziejna, bo układy "zabetonowane" i w przenośni, i w realu. Jedyną szansą, byłaby sensowna reforma administracyjna z całkowitą zmianą praktyki funkcjonowania samorządów. Na ludziach trzeba wręcz wymusić zwiększenie partycypacji w życiu gmin, czy miast. Na początek, zachęcałbym do 6- letnich kadencji radnych, ale z wyborami w cyklu dwuletnim, wymieniającymi 1/3 składu rady. Sytuacja, w której ludzie fatygują się dno urn, raz na pięć lat (ostatni nawet na sześć), nie sprzyja identyfikacji rada - mieszkańcy. 

 

Obrazek użytkownika u2

09-04-2024 [18:20] - u2 | Link:

Gdańsk czy Kraków, to sprawa beznadziejna. Beznadziejna, bo układy "zabetonowane" i w przenośni, i w realu.

Tu nie chodzi o układy, na które nie ma rady, tylko o wpływy budżetowe. Wielkie miasta mają gigantyczne wpływy, bo tam wszelkie instytucje i firmy chcą mieć swoje siedziby. Taka Warszawa wręcz płaci janosikowe, bo zarabia krocie kosztem innych miejscowości w Polsce. A jednak ciągle pełomafiozi płakali, jaki to PiS był zły, bo mieli obniżone, według nich, wpływy budżetowe. Chcieli jeszcze bardziej kroić ludzi, choć dr Kuźmiuk regularnie prezentował na NB ile wzrosły ich budżety przez 8 lat rządów PiS :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-04-2024 [03:10] - jazgdyni | Link:

@AŁTORYTET

to podręcznikowy przykład "brudnej wspólnoty"  Dokładnie tak. W pełni się zgadzam. Po uchwaleniu struktury samorządów terytorialnych, niemalże wszędzie w Polsce, od małych sołectw po wielkie miasta, takie właśnie "wspólnoty interesu" zaczęły się rozwijać. Teraz ciekaw jestem - gdzie ich nie ma?

Obrazek użytkownika sake3

09-04-2024 [18:07] - sake3 | Link:

No tak ,jak zwykle powie się ,,kaczuchy dały d...py i nic nie zwojowały''..........Trudno kandydować,kiedy za samą taką chęć i śmiałość jest się zwalnianym z pracy.Samo zaś zwojowanie i znalezienie na wywalczonym stanowisku wiąże się z kłopotami.Włodarze miast w tarapatach,bo brakuje miliardów na planowane inwestycje z powodu zwiększonego deficytu gmin a w efekcie wymuszenie ograniczeń inwestycyjnych.Można się domyślać,że gminy zarządzane przez PiS nie dostaną nic.Pisowskie bla,bla,bla......?. 

Obrazek użytkownika Jan1797

09-04-2024 [20:31] - Jan1797 | Link:

@sake3 ;)
Poza wszelkimi wątpliwościami Autor napisał; "całe swoje dorosłe życie poświęcił na bycie działaczem, czy aktywistą, który już od 20 lat reprezentuje w Gdyni Koalicję Obywatelską, a w tych wyborach ma również wsparcie komunistów." - to raz. 
https://www.youtube.com/watch?... 
Opinia człowieka nie z mojej bajki, nie z mojej okolicy. Opinia, której nawet rolnicy nie powinni lekceważyć. Kto przypomni, jak ich podzielono? Chyba te kilka dni można było zapamiętać? A kaska, o której pisze obok u2? Proszę od 22;52 do 24;07, nawet do 26 minuty, jeżeli przebłysk rzeczywistości przedostanie się do liberalnej miejskiej świadomości:)) - to dwa.
PiS z samodzielną większością w sejmiku małopolskim - to trzy.

Obrazek użytkownika Ryan

09-04-2024 [18:37] - Ryan | Link:

Pomorze! Kolebka Solidarności! I najgorszy wynik w Polsce!
Ludzie morza, otwarcia na świat! Co to za zjawisko do cholery tam panuje!?

Ale zbliżają się wybory do PE które dla Tuska w przypadku przegranej oznaczają koniec. Rudy wie, że aby wygrać musi coś wymyślić, jakąś prowokację jakieś wyjątkowe świństwo i podłość. Uważajcie na niego bo to wyjątkowa kanalia
Mało kto zauważył, że rudy parch coraz częściej się zapomina podczas wypowiedzi. Moim zdaniem, jest to ukrywana przez niego i jego otoczenie postępująca demencja.

Obrazek użytkownika tricolour

09-04-2024 [19:20] - tricolour | Link:

@ryan

Chciałbym ci zwrócić uwagę, że dzisiejsi trzydziestolatkowie, a więc ludzie wychowani, wykształceni i już okrzepli zawodowo, nawet nie muszą wiedzieć, co to jest ta Solidarność, bo za ich życia nigdy jej nie było. Ani z wielkiej, ani z małej litery.

Obrazek użytkownika spike

09-04-2024 [22:08] - spike | Link:

@tri
tak może napisać tylko członek Collegium tHumanum.
było pójść dalej, za ich życia nie było Chrztu Polski, Bitwy pod Grunwaldem itd., po co im ta wiedza, no właśnie, typowe.
 

Obrazek użytkownika tricolour

09-04-2024 [23:48] - tricolour | Link:

@spike

Jesteś durniejszy niż mi się wydawało. 

Fakty historyczne, te dawne, o których piszesz, nie mają mocy robienia pierdolca w głowach ponieważ były dawno i nimi się nie żyje.

Natomiast te wszystkie solidarności, okrągłe stoły, kiszczaki, i inne takie, to są sprawy dla was żywe. Żywe w tym sensie, że was spolaryzowały. Jednakże minęło już tyle lat od nich, że wyrosło nowe pokolenie, dla którego solidarność ma takie konotacje jak bitwa pod Cedynią - trzeba się nauczyć i zdać.

Oznacza to, że to, co dla ciebie jest bardzo ważne, dla "twoich dzieci" nie jest ważne wcale, a ty zamiast wypracować metodę zaszczepienia ważności kolejnemu pokoleniu, wolisz wyzywać od członków czym zajmujesz pozycję starego xuja.

Do czego to prowadzi?

Obrazek użytkownika spike

10-04-2024 [08:07] - spike | Link:

-"Co się martwisz, co się smucisz, głupi z prochu powstałeś, głupi w proch się obrócisz"

Obrazek użytkownika u2

10-04-2024 [08:24] - u2 | Link:

ty zamiast wypracować metodę zaszczepienia ważności kolejnemu pokoleniu, wolisz wyzywać od członków czym zajmujesz pozycję starego xuja.

No, no, "inżynierek" z Wrocka chce aby inni robili to co on im każe. Teraz chce aby inni zajmowali się szczepionkami, bo według niego są starymi ch*jami i dlatego powinni robić szczepionki :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika u2

09-04-2024 [20:46] - u2 | Link:

"Ludzie morza, otwarcia na świat! Co to za zjawisko do cholery tam panuje!?"

Również się pytałem Janusza z Gdyni o wyjaśnienie tego fenomenu parę razy. Zrozumiałe są wpływy niemieckie i kaszubskie. Niekoniecznie współgrają z polską racją stanu na Pomorzu. Ponadto w świecie znany jest Bolesław jako Noblista i twórca "S", choć to nieprawda. Nikt za granicą nie ma pojęcia kim tak naprawdę jest Tusk ze swoją ferajną. Sądzą że to liberał - wolnościowiec - demokrata, a PiS to nacjonaliści, czyli naziści, a jest dokładnie odwrotnie. To PiS jest ugrupowaniem liberalnym rynkowo, a konserwatywnym światopoglądowo. Zaś Tusk jest liberalny światopoglądowo, bo wszedł w koalicję z lewicą i z tego co pamiętam nawoływał do legalizacji zabijania nienarodzonych dzieci, a rynkowo to jest typowy aferał, żaden liberał.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-04-2024 [03:25] - jazgdyni | Link:

@u2

Ten fenomen polega na tym, że ludzie morza podróżują. Poruszają się po świecie. I to nie po turystycznych atrakcjach, tylko po zwykłych drogach, ulicach, osiedlach i ruchliwych portach. To buduje pewną perspektywę. kształtuje światopogląd. Niby człowiek staje się światowym, bo widzi i rozumie, lecz także tworzy się coś w sobie, że Gdynia zawsze będzie piękniejsza, swojska niż Rotterdam, czy Singapur.

Mam u góry motto wielkiego pisarza (stawiam ulubiony napój, kto odkryje, kto to napisał):  Ludzie dzielą się na żywych, martwych i marynarzy...
 

Obrazek użytkownika u2

11-04-2024 [06:22] - u2 | Link:

ludzie morza podróżują

Czyli dlatego wygrywa beton ubecki typu członek KC PZPR Liesiu M. w Gdyni, choć pochodzi z Łodzi? Łódź, wbrew nazwie, nie ma dostępu do Morza, więc musi startować z Gdyni? A kiedy są wybory to ludzie Morza podróżują i mogą co najwyżej zagłosować w okręgu warszawskim, w którym również wygrywa beton ubecki typu Czasku-Prasku, który osłania zabójców z SB :-)

 

Obrazek użytkownika mjk1

10-04-2024 [11:14] - mjk1 | Link:

@Ryan
Nigdy nikomu źle nie życzyłem i nie będę źle życzył, nawet największemu wrogowi.
To, że Tusk się zapomina, zauważyłem już podczas debaty przed wyborami parlamentarnymi, gdzie wypadł bladziuteńko. 
Nie wiem, czy to takie moje odczucie, ale widzę to w każdym jego wystąpieniu.
To już nie jest ten ten sam Tusk i ta sama swoboda wypowiedzi.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-04-2024 [03:28] - jazgdyni | Link:

@mjk1

To już nie jest ten sam Tusk...
Chłopie, żebyś ty wiedział jaki Tusk był w młodości, gdy jeszcze mieszkał w akademiku. Mam dokumenty prosto z komisariatów, jak byli wzywani.

Obrazek użytkownika Ptr

12-04-2024 [15:27] - Ptr | Link:

Tusk próbuje wytworzyć wizerunek przyjaciela elektoratu i działania w dobrej wierze, a z drugiej strony słowa maskują całkowicie odwrotne działania. Bo ludzie chcą wierzyć ,że polityk ma dobre intencje i chce dawać nawet jeżeli w ogóle nie daje. A jak dwa razy obieca to już na pewno "miał" dobre intencje, tylko opozycja przeszkadzała w tej konkretnej sprawie. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-04-2024 [03:16] - jazgdyni | Link:

@Rayan

... Pomorze! Kolebka Solidarności...  Ja w tej kolebce wytrzymałem od sierpnia 1980 do początku listopada 1980. Szybko wtedy wróciłem na morze. Byłem w pewnym sensie we władzach i potwornie się zawiodłem. Do aktywności w "S" głównie zgłaszali się karierowicze, którzy zwęszyli nową szansę na sukces. I tak też w kraju się stało. Nazwałem ich Solidaruchami.

Obrazek użytkownika Ryan

09-04-2024 [19:35] - Ryan | Link:

Autor
Pomorze?
Jedyne miejsce gdzie KO rzadzi samodzielnie
PIS samodzielnie w 4 wojewodztwach
Gdzie ta porazka?

https://pbs.twimg.com/media/GKuLbcKXAAEl910?format=png&name=360x360

Obrazek użytkownika Ryan

09-04-2024 [19:38] - Ryan | Link:

Ruda kurwa dzis:

"Nie biorę odpowiedzialności za ceny benzyny, bo to nie należy do premiera".

To może być cytat kwartału a nawet roku

https://pbs.twimg.com/media/GKvUn_DWwAEve9H?format=jpg&name=large

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-04-2024 [21:28] - Kaczysta | Link:

Ale że Tusk kłamał?
Niepojete

Obrazek użytkownika juur

09-04-2024 [19:50] - juur | Link:

"W Gdyni sensacja: - po 26 latach sprawowania władzy, przepadł w wyborach pan – już ex-prezydent miasta – Wojciech Szczurek."
W porównaniu z Gdańskiem i Sopotem to prawie święty.
Gdyński Dialog to przede wszystkim widać dużą kasę. Czyli duża inwestycja, która wielokrotnie się zwróci.
Pani Aleksandra Kosiorek?
Wygląda to jak gdyby nowy, współczesny, Nikoś chciał kontrolować miasto w majestacie prawa. Firma ubezpieczeniowa czy sieć sklepów to dobre było kiedyś. 
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-04-2024 [03:30] - jazgdyni | Link:

@juur

Jakże słuszne wnioski. I jakie niebezpieczne.  

Obrazek użytkownika Ryan

09-04-2024 [20:53] - Ryan | Link:

Pilne!!!
Tusk oświadczył studentom żeby poszli się jebać bo ten akademik za złotówkę to miał być tego dnia kiedy on o tym mówił a nie na zawsze

Obrazek użytkownika Ptr

09-04-2024 [21:02] - Ptr | Link:

Witam, dobry wstęp. Ale...
gdyby Duda zawetował budżet to łamanie prawa przez nową wadzę nie byłoby tak wyeksponowane a lud mógłby nie poprzeć żadnej strony, czyli znowu PSL i trzecia droga do eurokołchza. Obecne wyniki praktycznie nie zmieniałyby proporcji w Sejmie. Ale marzy się państwo prawa i strażników demokracji , którzy mają realnà władzę wkroczyć w obronie zasad demokracji. Ale jako władza sądownicza, a nie jakaś samowolka władzy wykonawczej. 
Aby zagrać ostro o wszystko PiS musiałby umieć tak grać wcześniej. Musiałby uczyć się od Orbana. Podtrzymać wiece z czasów Beaty Szydło przynajmniej raz w roku. Wyrzec się umiłowania sojuszników. Ryba psuje się od Warszawy. To Warszawie musi powiedzieć Naród. Polska psuje się od kilku miast. Nie wiadomo, czy warto podtrzymywać ich status, skoro tak źle myślą o kraju , w ogóle  o nim nie myślą. 

Obrazek użytkownika u2

09-04-2024 [21:43] - u2 | Link:

Ale marzy się państwo prawa i strażników demokracji , którzy mają realnà władzę wkroczyć w obronie zasad demokracji. Ale jako władza sądownicza, a nie jakaś samowolka władzy wykonawczej. 

Wygląda na to że sądy się ugięły. Przynajmniej rejestrowe i wpisały do KRS samozwańczego likwidatora TVP niejakiego Daniela G. niezgodnie z ustawą o mediach. Nawet jak wpis się uprawomocni to nie oznacza koniec batalii sądowych. Daniel G. albo ktoś z jego otoczenia bezprawnie pozwalniał ludzi z TVP i rozszabrował mienie wielkiej wartości zanim uzyskał ten wpis do KRS. Więc Daniel G. musi beknąć za te przestępcze działania.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-04-2024 [04:34] - jazgdyni | Link:

@u2

Cześć

Skąd masz te informacje? Podziel się i przybliż. Jakoś to mi uciekło. A to ciekawe.

Obrazek użytkownika u2

10-04-2024 [08:14] - u2 | Link:

Skąd masz te informacje?

Poniżej link. Było również na niezalezna.pl

https://wpolityce.pl/media/688013-swirski-wezwanie-gorgosza-ws-abonamentu-jest-bezzasadne

Likwidator TVP S.A. Daniel Gorgosz wysłał do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przedsądowe wezwanie do wypłaty wpływów z opłat abonamentowych w wysokości 141 780 000 zł wraz z odsetkami. Powołał się przy tym na wczorajszy wpis do KRS o likwidacji telewizji. „To wezwanie jest bez zasadne. Decyzje referendarza są ciągle nieprawomocne” - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Maciej Świrski. Przewodniczący KRRiT przypomina, że jest ona „organem konstytucyjnym, a pan Gorgosz jest powołanym nielegalnie likwidatorem i nie jego rolą jest ocenianie działań KRRiT”.

Po siłowym wejściu ludzi min. Sienkiewicza do mediów publicznych, wyłączeniu sygnałów i postawieniu ich w stan likwidacji, KRRiT zażądała wyjaśnień ws. realizacji misji publicznej, która jest finansowana z abonamentów. Niestety takich wyjaśnień nie otrzymała, dlatego odmówiła przekazania tych środków. KRRiT zgodnie z uchwałą nr 40/2024 zapobiegającą wydatkowaniu środków z opłat abonamentowych na cele inne aniżeli ustawowe skierowała abonament do depozytu sądowego. Wczoraj sąd wpisał Daniela Gorgosza do KRS jako likwidatora TVP. Dziś Gorgosz zażądał od KRRiT wydania wpływów z abonamentów dając przewodniczącemu Maciejowi Świrskiemu trzy dni i grożąc sądem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-04-2024 [03:34] - jazgdyni | Link:

@Ptr

Aby zagrać ostro o wszystko PiS musiałby umieć tak grać wcześniej.
Otóż to. PiS jest kunktatorski i generalnie reaktywny w polityce. Może pierwsze lata szły dosyć dobrze po 2015. Lecz jak się zaczęła ostra rozpierducha, to sie kompletnie pogubili. To nie wojownicy. A tacy być powinni.

Obrazek użytkownika Ptr

11-04-2024 [23:18] - Ptr | Link:

W TV Republika widzę ,że odtwarzany jest stary sposób dyskusji z zapraszaniem ludzi ze strony rządowej, którzy niedawno osobiście życzyli szybkiego wyczyszczenia TVP INFO. 
Dziwne to wszystko. 
PiS przyzwyczaił ludzi ,że rząd spełnia obietnice, że rząd pomaga, stabilizuje gospodarkę, próbuje rozwijać. To jest dobre. Ale nie przyzwyczaił ,że negacja pozytywnej polityki i rozwalanie państwa w imię polityki UE nie jest dopuszczalne. 
W takim kraju wybory nie są racjonalne. Idioci wybierają oszustów. W sumie brak idealnej opcji polskiej. Ale na wybory iść trzeba i próbować wyjść z tego kryzysu. 

 

Obrazek użytkownika juur

12-04-2024 [07:21] - juur | Link:

To zależy, bo gdy mówimy o rzeczach ważnych dla nas, to są to „dupy wołowe” ale biorąc jako kryterium ich pęczniejące konta osobiste to fighter’s z ekstra klasy. Gdy Patryk Jaki w sposób niezwykle wyważony starał się zrobić anatomię klęski to nie usłyszał ani słowa odnoszącego się do meritum, tylko wiadra pomyj pod jego adresem…..

Obrazek użytkownika Mika

10-04-2024 [10:48] - Mika | Link:

Jak to możliwe @Jaz, że wybieramy w Gdyni pomiędzy  antifiarką, a tym od bodnarowców. Przynajmniej Szczurka, który podzielił narrację Nitrasa i mówił o "odpiłowaniu" PiSu nie będzie. 
Nasze piękne miasto portowe ...
Pozdrawiam z Gdyni

Obrazek użytkownika u2

10-04-2024 [10:59] - u2 | Link:

Nasze piękne miasto portowe ...

Czyli pozytywnie oceniasz wieloletnie rządy p. Szczurka?  To dlaczego ludzie jednak zagłosowali przeciwko p. Szczurkowi? Oczywiście PiS nie wchodzi w rachubę na Pomorzu, wolicie tam lewiznę aka antifę, czy banderowców, pardon, bodnarowców :-)

Obrazek użytkownika Mika

10-04-2024 [11:05] - Mika | Link:

Nasze piękne miasto portowe ...

@u2 Wspominam czasy śp. prezydent Franciszkę Cegielską i jej brawurowy styl zarządzania :P
Szczurek był dobry w pierwszej kadencji.  Od lat panuje w Gdyni marazm i prowizorka. 

Nie mieliśmy silnego kandydatka po Prawej stronie, ale jest potencjał. Żywię nadzieję, że to odpracujemy.
Cóż podzielam zdanie @Jaz , nie idę na drugą turę. 

Obrazek użytkownika u2

10-04-2024 [11:09] - u2 | Link:

Od lat panuje w Gdyni marazm i prowizorka.

Z tego co pamiętam to p.Szczurek był chyba kojarzony z PiS-em? Ale mogę się mylić. Anty-pis charakteryzuje kombinowanie w krótkich terminach, aby się szybko nachapać. Brakuje myśli strategicznej, wykraczające poza ramy kadencji. A taką myślą wykazuje się PiS. Co prawda jest skutecznie torpedowany przez pełomafię. Widać Polakom nie zależy na modernizacji Polski. Im jest dobrze tak jak jest :-)

PS. Dużym błędem PiS, według mnie, jest antyniemieckość PiS. Tych reparacji od Niemiec nie ujrzymy nigdy. Szybciej spełnią się wizje Mariana Węcławka z Leszna. Ponadto CPK jako konkurencja dla Niemiec to fatalne postawienie tego projektu. Dzisiaj przeczytałem opinię jednego Niemca, który chwalił projekt CPK, który według niego przyczynia się do zmniejszego zanieczyszczenia środowiska w Niemczech. A p. Horała mówił ciągle ile to miliardów my zyskamy, a stracą Niemcy. Nie dziwota że uruchomili swoją potężną agentur i osadzili nam swojego wilczego namiestnika z żelazną miotełką rodem z NSDAP :-)

Obrazek użytkownika Ptr

10-04-2024 [13:38] - Ptr | Link:

Podobno już z niemieckich kręgów wladzy płynie narracja,że CPK ma sens. Czyli ...
albo już uzgodnili sposób finansowania zapewniajacy im kontrolę,
albo CPK będzie wybudowane na nasz koszt , a potem sprywatyzowana dla nich,
albo odkupią udziały od tych francuzów,
albo nic nie mogą zrobić , a nie chcą wywrócić rządu KO,
albo chcą pozwolić na CPK , aby nie pozwolić na port, Odrę i reparacje,
albo mówią ,że im się podoba CPK dlatego ,że w ogóle go Polacy nie zbudują przez 20 lat,będą prowadzić inwestycję i * tyle.
albo wiedzą ,że przejmą władzę nad całym landem PL i nie ma znaczenia co zrobią Polacy. 

Obrazek użytkownika u2

10-04-2024 [13:46] - u2 | Link:

z niemieckich kręgów wladzy płynie narracja,że CPK ma sens

Bardzo wątpliwe. Niejaki Philipp Fritz pisze w renomowanych niemieckich czasopismach pełne antypolskiego jadu artykuły, w których twierdzi że projekt CPK jest wymierzony w Niemcy. A w tych renomowanych czasopismach nie ukaże się nic bez aprobaty rządowego niemieckiego cenzora.

Obrazek użytkownika Ptr

10-04-2024 [14:27] - Ptr | Link:

https://www.fronda.pl/a/Berlin...

to przejrzałem. Może niewiarygodne. Może tylko propaganda, ale było. 

Jeżeli KE grała z rządem PiS to wcale nie oznacza ,że pzestaną grc z rządem uśmiechniętym, aby ten robił dokładnie to co oni długofalowo chcą. A kasa będzie zawsze po robocie. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-04-2024 [03:45] - jazgdyni | Link:

@Mika

Witaj sąsiadko. Uściski znad Kaczej. Jestem z Gdyni od urodzenia. Dokładniej z Orłowa. Jakie to było miasto piękne i dobre! Teraz jest kompletnie inne, a włodarze już nas Gdynian nie chcą, tylko stawiają luksusowe apartamentowce dla bogaczy z kraju i ze świata, Wczoraj spacerkiem jechałem przez Skwer. Nóż się sam otwiera, jak likwidują jacht-kluby i stawiają kolejne luksusy po 40 tyś za metr kw. Za to gwarantują miejsce w marinie na jacht. Mile widziani oligarchowie ze wschodnich krain. Za projektem stoi też Ryży. Lecz nie ten furdojczland z Sopotu, tylko stary komuch jachtsmen od Millera.
Dobrze, że jestem te 15 km od centrum. Bo bym się chyba rozpił z rozpaczy i wściekłosci.

Uściski i może kiedyś do zobaczenia

Obrazek użytkownika Hornblower

10-04-2024 [19:52] - Hornblower | Link:

Powtórzę raz jeszcze:
W przypadku wyborów samorządowych mówienie o tym, że wygrał PiS czy PO czy ktoś tam inny, jest moim zdaniem nieuprawnione. Samorządy są przepełnione zawodowcami, którzy barwy partyjne mają głęboko w poważaniu. Liczy się tu i teraz, czyli dostęp do koryta. U mnie na listach PiS, od gmin do województwa, roi się od byłych członków PO, PSL, Petru, Palikota czy nawet Samoobrony. W swoim czasie, jak PiS był przy korycie, przeskoczyli na stronę zwycięzców, nie za darmo rzecz jasna. Jak myślicie, co zrobią teraz? Podobna sytuacja jest oczywiście w KO, które przyjmie każdego pisowca, jeśli to zapewni im władzę i dostęp do publicznej kasy. I nie mówmy tu o ideach, programach, etyce itd., bo to nie ma najmniejszego znaczenia.  Dodatkowym bonusem jest pieczołowicie tworzona sieć nieformalnych powiązań, pozwalająca zarządzać gminą jak własnym folwarkiem - i co istotne - czerpać z tego dodatkowe korzyści. I w takich lokalnych sitwach barwy polityczne nie mają żadnego znaczenia, liczą się wpływy i kasa. To po prostu efekt wieloletniej negatywnej selekcji do polityki, w której we wszystkich partiach kariery robią największe miernoty, oportuniści, lizusi gotowi wleźć w d... każdemu silniejszemu i zdeptać każdego słabszego. No i mamy, co mamy. Sprawa jest o tyle łatwa, że zmanipulowana większość wyborców głosuje na szyld albo kogoś, kogo zna ze zdjęcia, nie mając zielonego pojęcia, czym zajmuje się radny, wójt czy starosta i jakie kompetencje powinni oni mieć. 
Więc nie dyskutujmy, czy wygrał PiS, czy KO. Wygrały w większości lokalne sitwy, dobrze zorganizowane, działające od lat dla własnej przede wszystkim korzyści. Mój ulubiony radny rekordzista zaczynał w KPN, potem był AWS, przeskoczył w porę do PSL, stamtąd wylądował w Samoobronie, potem w PO, następnie ewakuacja do Gowina i teraz jest w PiS. Gdzie będzie jutro? Oczywiście, że tam, gdzie kasa. 
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-04-2024 [03:49] - jazgdyni | Link:

@Hornblower

... mówienie o tym, że wygrał PiS czy PO czy ktoś tam inny, jest moim zdaniem nieuprawnione.
Prawda. W tych wyborach głosuje się na konkretnego człowieka. Ale, ale... Chamówy od przeciwnika zwykle oblewają gnojem tego, który jest po stronie przeciwnej i jest zagrożeniem.

Obrazek użytkownika sake3

11-04-2024 [09:32] - sake3 | Link:

W naszym mieście przed samymi wyborami w bloku mieliśmy kartki z ,,podziękowaniami'' za zasługi jednemu z kandydatów.Dziękowano mu że w poprzedniej kadencji załatwił swojej żonie ciepłą posadkę za 10000zł,swojej mamusi emerytce posadkę za 5000zł oraz za na szczęście nieudanej próbie likwidacji szkoły.Co śmieszniejsze baner tego kandydata wisiał na balkonie bloku.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-04-2024 [16:48] - Imć Waszeć | Link: