Pancerna brzoza

Po latach, kłamstwo rympalskiej sekty smoleńskiej znów odżyło, to nie bomba, ale pancerna brzoza i durni piloci spowodowali katastrofę TU 154. Ten ruski cyrk nadal obowiązuje przy wyjaśnianiu zbrodni smoleńskiej. Czternaście lat temu, Putin wymordował nam elitę wojskową i polityczną podkładając bombę do prezydenckiej "tutki". Dla mnie współudział Tuska i jego sitwy w tej zbrodni nie ulega wątpliwośi. Świadczy o tym choćby oddanie Putinowi całego śledztwa i słynny SMS który ujawnił gen. Petelicki wysłany kilka minut po katastrofie, nakazujący w narracji zwalać winę na Polaków.

Rząd Tuska wycofuje wszelkie polskie skargi na Rosję w tej sprawie, a ruscy dyplomaci mu przyklaskują. Wraca polityka resetu z Rosją skropiona krwią naszych rodaków. Dokonała się zemsta Putina za Gruzję, za prorocze słowa śp. Lecha Kaczyńskiego który obnażył cele Putina. Od tej chwili już nikt nie sypał piachu w tryby przyjaźni niemiecko ruskiej w Polsce. Na niepokornych posłano także "seryjnego samobójcę" oraz rympalskie bojówki które mają obrzydzić nam pamięć o zbrodni smoleńskiej. 

Dziękuję za uwagę.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Es

10-04-2024 [12:02] - Es | Link:

Temat wraca i wracał będzie, zatem i pytanie co PIS zrobiło przez osiem lat dla jego wyjasnienia. Tak w sferze realnych działań a nie emocji i udawanej komisji. Chciałbym- i myślę, że nie tylko ja- zobaczyć taki protokół o podjętych działaniach w sferze prawnej i dyplomatycznej. 

Obrazek użytkownika Jabe

10-04-2024 [12:18] - Jabe | Link:

Wniosek stąd, że Jarosław Kaczyński nie chce wy­jaśnienia oko­liczności kata­strofy, w której zginął jego brat, bo je zna i ich u­jawnienie nie byłoby mu wygodne.

Obrazek użytkownika MFW

10-04-2024 [13:06] - MFW | Link:

" u­jawnienie nie byłoby mu wygodne"
Przede wszystkim jest niewygodne dla "sojuszników" z NATO i z UE, którzy w tę zbrodnię, będącą efektem polityki resetu z Rosją są uwikłani.
Ale aby to zrozumieć, trzeba mieć w głowie szare komórki a nie siano.

Obrazek użytkownika Jabe

10-04-2024 [13:13] - Jabe | Link:

Zatem Jarosław Kaczyński nie do­stał od nich po­zwolenia?

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2024 [12:38] - sake3 | Link:

@s.....A co mogło zrobić PiS dla wyjaśnienia przyczyn tej dziwnej katastrofy? Jaką atmosferę żeście wytworzyli wobec prezydenta Kaczyńskiego? Ile kłamstw zescie wtłoczyli w głowy Polaków?Jak żeście ubliżali rodzinie prezydenta Kaczyńskiego? Byle szmata plująca na Kaczyńskich była przez was noszona na rękach.Ile było śmiechu z komisji Macierewicza.Jeszcze wasz usmarkany i prawie płaczący Graś po rosyjsku przepraszał Rosjan okradających ciała wokół samolotu.Zrobiliście wszystko by prawda nie ujrzała światła dziennego.a wasze zakłamane media robiły wszystko by katastrofę ośmieszyć.To były warunki do wyświetlenia przyczyn? 

Obrazek użytkownika Es

10-04-2024 [12:45] - Es | Link:

@sake
Czy tobie do reszty padlo na  mózg

Obrazek użytkownika RinoCeronte

10-04-2024 [13:01] - RinoCeronte | Link:

Takie argumenty to zachowaj dla siebie. Czekamy na poważną polemikę...

Obrazek użytkownika Es

10-04-2024 [13:22] - Es | Link:

@Rino
A ta polemika- zakladajac, ze kierujesz te slowa do mnie- to czego ma dotyczyć? Tekstu zamieszczonego przez Autorkę, czy steku bzdur , pomówień , konfabulacji wypisywanych na forum, oskarżeń i innych durnot przyklejanych bezustannie- zawodowo chyba przez @sake innym uczestnikom dyskusji. Masz jakieś wątpliwości to przeczytaj co ww osoba wypisuje gdzie się da. Jakdla mnie typowe oszołomstwo  z jednoczesnym obciążeniem ADHD. 

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2024 [13:24] - sake3 | Link:

@Rino Ceronte? ........Pan uważa to co napisałam za niepoważne? Jednak napisałam prawdę a te hańbiące wydarzenia były faktem.To właśnie one w sumie złożyły się na to że nadal z lekceważeniem i nienawiścią Polacy wypowiadają się o katastrofie i przyjmują wersję rosyjską.Cóż warte są wasze pytania ,,PiS nie nie zrobił'' będące jednocześnie oskarżeniem PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego,brakiem próby zastanowienia się i tłumaczeniem swojego lekceważącego stosunku do katastrofy.Już tyle razy słyszałam przez całe lata rzadów PiS,że nic nie zrobił i w żadnej sprawie że mnie pana wypowiedź i pana @Es obelgi wobec mnie już wcale nie dziwią.Pan nie oczekuje nawet żadnej ,,poważnej polemiki'' tylko zwyczajowego potwierdzenia ,że Pis nie zrobił nic. 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

10-04-2024 [13:58] - RinoCeronte | Link:

Przepraszam, ale to było do Pani oponenta Es.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

10-04-2024 [14:09] - RinoCeronte | Link:

Myślę, że warto z uwagą wysłuchać wczorajszego wywiadu Republiki z Małgorzatą Wassermann i synem Janusza Kochanowskiego. Przepraszam za nieporozumienie.

Obrazek użytkownika Es

10-04-2024 [14:59] - Es | Link:

@Rino 
Zatem w ramach tej rzeczowej dyskusji na argumenty odpowiedz na pytanie , ktore-chcac się czegoś dowiedzieć -zadalem na wstępie a otrzymałem tylko stek bzdur i insynuacji sake. 

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2024 [19:03] - sake3 | Link:

@Es.......Już pomijam pana chamskie uwagi na mój temat,ale pytam jaki stek bzdur i insynuacji podałam.Pan zaprzecza prawdziwości moich słów? Ja nawet nie podałam cząstki ohydnych akcji,działań ,ordynarnych happeningów kierowanych wobec Kaczyńskiego nie szanując jego żałoby,nazywając mordercą,wyśmiewając rozrywaniem pluszowych misiów,eksponowaniem najbardziej prymitywnych bluzgów pod jego adresem chocby przez takiego łajdaka jak Wałęsa Temu pan zaprzecza? Ma pan odwagę powiedzieć,że to stek bzdur?.Nie dziwi pana oddanie śledztwa Rosjanom?I służalcze raporty Millera jednakowe z kłamstwami Anodiny.Niepoważne jest to co pan pisze i wyjątkowo stonnicze.Stworzyliście taką atmosferę nienawiści i pogardy że PiS już nic nie mógł więcej zrobić.

Obrazek użytkownika Es

10-04-2024 [20:09] - Es | Link:

@sake
A jaki jest moj związek z z tymi faktami, ze uporczywie i z rozmyslem zarzucasz mi w nich współudział? Jaki mój  związek z Wałęsą, czy z owymi happeningami możesz mi zarzucić? To jest ten jeden z podstawowych wobec ciebie zarzutów : nawyk -chyba -do insynuacji i konfabulacji Nie tylko mój zarzut.
Bo na stawiane pytania nie odpowiadasz.
A jeszcze. Pisalem to już ilka razy co najmniej.  Jeśli dla Pis wystarczającym powodem  do zaniechania czynności urzędowych i prawnych jest czyjś rechot lub krzywa mina  w jego-pisu- stronę , to powinien sobie darować aspirowanie do rządzenia państwem. Bo polityka to jednak zabawa dla dorosłych.
 

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2024 [21:03] - sake3 | Link:

@Es.....Nie zarzucałam panu współudziału tylko zaprzeczania faktom które podałam .A to właśnie one legły u podstaw niemożności wyświetlenia sprawy.Tu nie chodzi o grubą skórę jaką powinien dysponować polityk,to był mur nienawiści i pogardy nie tylko wobec PiS-u ale i wobec członków komisji stworzonej przez Macierewicza,którym odmawiano fachowości i ośmieszano.W sieci działali udający fachowców blogerzy tacy j Who-and- Who i wielu innych.Siła nienawiści wobec Prezydenta Kaczyńskiego i jego brata oraz PiS nie pozwoliła na przebicie się prawdy.Widać to nawet teraz po wpisach  .  

Obrazek użytkownika smieciu

10-04-2024 [12:09] - smieciu | Link:

Ostatnio dopadło mnie choróbsko ale wstałem i widzę że muszę zareagować...
1. Petelicki - mit smoleński na którego nie ma nawet strzępu dowodu. Bajka bez sensu, w którą mogą wierzyć tylko uważający że za Zamachem stały jakieś głupawe dzieci. Czyli standardowe głupawe demonki będące bohaterami innych mitów pisowskich. Czyli demonki prowadzące te swoje demoniczne plany a jednocześnie mające robić kompletne idiotyzmy. Tak jak bajkach dla dzieci.
Dlatego więc Tusk miał wysłać smsa, który standardowo jest zapisywany na telefonach oraz przez operatorów komórkowych z wiadomością, która nie była nikomu do niczego potrzebna a jedynie demaskowała wykonawców.
W tej kwestii pytania, te właśnie trudne pytania ze świata dla dorosłych, prowadzące do rozwiązania zagadki powinny brzmieć więc inaczej:
Dlaczego Petelicki kłamał? Kto skłonił go do propagowania tych kłamstw? I logicznie, kto zatem go załatwił kiedy chciał ujawnić prawdę.

2.Wraca polityka resetu z Rosją skropiona krwią naszych rodaków. Dokonała się zemsta Putina za Gruzję, za prorocze słowa śp. Lecha Kaczyńskiego który obnażył cele Putina. Od tej chwili już nikt nie sypał piachu w tryby przyjaźni niemiecko ruskiej w Polsce.

Jak. Wyżej. Zbiór bajek dla dzieci. Jakby Reset wymyślił Tusk! A może tak było pani Ulu, Tusk powiedział Obamie i H. Clinton że czas na Reset? Który należy skropić krwią naszych rodaków?
W ramach tego mitu Putin miałby zabić Kaczyńskiego, który zrobił z siebie głupka w Gruzji. Czemu Putin zabił Kaczyńskiego a nie Saakaszwilego, który zaaranżował to idiotyczne przedstawienie, które gładko łyknął Kaczyński kompromitując się na świecie?
Niechże też napisze pani jaki to piasek sypał Kaczyński w tryby kolejnej legendy czyli przyjaźni Niemiecko - Ruskiej?

PiSowcy nie rozumieją że żywiąc się tego typu bajkami nie dojdą do prawdy. Że bajki te są, a raczej były jedynie elementem ważnego mitu którego celem było stworzenie ideologii dla tworzonego właśnie ugrupowania mającego wypchnąć Tuska. Gdyby te mity miały w sobie coś z prawdy to PiS miał dużo czasu by tą prawdę ukazać. Tym bardziej, że jak wiele razy pisałem, rząd PiS trafił na sprzyjające okoliczności. Czyli agresję Putina z 2014 na Ukrainę. Oraz zestrzelenie samolotu MH17. Czemu Holendrzy potrafili a PiS mimo całej propagandy nie?
To właśnie odpowiedź na to pytanie jest kluczowa.
Bo ta odpowiedź zmusza do wyjścia poza bajki i zmierzenia się z rzeczywistością. Faktami. Twardymi realiami.
Czyli: dane techniczne mówią - był zamach.
Ale skoro te dane są tak oczywiste, sprawa więc taka prosta, okoliczności tak sprzyjające. Czemu nie pchnięto rzeczy do przodu?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-04-2024 [13:17] - Ula Ujejska | Link:

Śmieciu
Tuskowy rympale, jak śmiesz ubliżać śp. gen. Petelickiemu i Prezydentowi? To właśnie za ujawnienie tego SMS zamordowaliście tego człowieka. Masz pecha, bo na łamach Niezależna.pl TUTAJ gen. Petelicki pokazał tego SMS i udzielił wszelkich informacji, a ja znam wielu ludzi którzy do dzisiaj mają ten SMS na swoim telefonie. Jesteś pospolitą ruską świnią która chce tu uwiarygodnić  ruską propagandę. Oszczerco, za cienki jesteś w tym temacie. Prezydent Kaczyński zatrzymał ruską inwazję na Gruzję - a ty świnio nawet nie masz zielonego pojęcia o tym, dlaczego jeszcze Putin wycofał się z Gruzji po ruchu naszego Prezydenta.

Won za Don kanalio!
 

Obrazek użytkownika smieciu

10-04-2024 [13:24] - smieciu | Link:

@Ula Kłamiesz pod każdym względem.
1. Petelicki nie był adresatem więc nie mógł mieć tego smsa
2. a ja znam wielu ludzi którzy do dzisiaj mają ten SMS na swoim telefonie.
Nie znasz takich ludzi bo i skąd? Obracasz się wśród PeOwców, którzy chwalą się nieistniejącym smsem?

Za niezależną przytyczasz jedynie mit jakoby ktoś z PO pokazał wysłał Petelickiemu sma, który podobno dostał.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-04-2024 [13:32] - Ula Ujejska | Link:

Śmieciu
Spieprzaj dziadu i rympale tuskowy! Podałam ci link abyś się zapoznał z wywiadem na Niezależna.pl A ty znów z głodnymi ruskimi kawałkami? Wszyscy kłamią tylko Putin i Anodina mówią prawdę.
Won za don ruska świnio! .... Koniec dyskusji z rympałami!

Obrazek użytkownika mjk1

10-04-2024 [19:22] - mjk1 | Link:

Uczciwie do końca Usia.
Podałaś link do wywiadu na Niezależnej w którym Petelicki potwierdza słowa Śmiecia, że nie był adresatem rzekomego SMS-sa.
O co więc te pretensje do Śmiecia?

Obrazek użytkownika u2

10-04-2024 [19:38] - u2 | Link:

Myjka1, nie udawaj durnia większego niż jesteś. To że gen. Pete nie był adresatem SMS-a nie zaprzecza faktowi, że ujawnił tego SMS-a. A comrade szmaciak usiłuje wmówić, że jak nie był adresatem, to nie mógł ujawnić tego SMS-a. No zabawiacie się jak w przedszkolu przedszkolaki usiłujące oszukać panią przedszkolankę :-)

Obrazek użytkownika mjk1

10-04-2024 [19:54] - mjk1 | Link:

Nie Usia.
Generał Petelicki niczego nie ujawnił a przede wszystkim nie ujawnił osoby, która mu tego rzekomego SMSa pokazała. 
 Nie możemy tego sprawdzić, bo nie znamy osoby, która tego SMS a Petelickiemu pokazała. 
 Możemy jednak bardzo prosto sprawdzić, czy SMS o tej treści w ogóle istniał.
Napisałaś, że wiele osób pokazywało Ci tego SMS a. Wystarczy, że podasz tylko jedną osobę, która potwierdzi jego istnienie i będzie po temacie.
Pozamiatasz nie tylko mnie i Śmiecia, ale wszystkich swoich oponentów.

Obrazek użytkownika u2

10-04-2024 [20:02] - u2 | Link:

Myjka1, to ty zdradzasz swoich informatorów? Ujawnienie SMS-a przez gen. Pete to ogólnie znana sprawa. Dlatego wysłaliście do niego seryjnego, a teraz chcecie dopaść jego informatora? :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-04-2024 [20:19] - Ula Ujejska | Link:

U2
Dzięki za wyręczenie mnie w wytłumaczeniu kolejnemu rympałowi o co chodzi - myślisz że zrozumiał?. Przysłali tu na NB samych wsiowych głupków dla których przeczytanie tekstu ze zrozumieniem jest nieosiągalnym wyczynem, więc może być różnie. Ten myjka1 jest szczególnie upośledzony w kojarzeniu faktów, natomiast Śmieciu żywcem kalkuje przekaz gównojadów od Putina. Ich oficer prowadzący, to pewnie tępy matoł po awansie od Suboticia z TVN 🤣🤣🤣

PS.
No właśnie po to zjawił się tutaj, by spróbować ustalić i zamordować tego który ich wydał. I tak ogólnie, kilku rympałów na NB spełnia wyłącznie rolę agenturalną.

Obrazek użytkownika mjk1

10-04-2024 [20:22] - mjk1 | Link:

Tobie Uboot już chyba całkiem peryskop zamuliło. 
Nikt inny tylko Usia napisała tu i teraz: "...a ja znam wielu ludzi którzy do dzisiaj mają ten SMS na swoim telefonie".
Jeżeli pokazali tego SMS a Usi, to chyba nie boją się seryjnego i potwierdzą jego treść.
I najważniejsze. Ja z wysłaniem seryjnego do Petelickiego nie miałem nic wspólnego i zapewniam, że do informatora Usi, też nie wyślę.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-04-2024 [20:37] - Ula Ujejska | Link:

mjk1
Oczywiście że nie ty wysyłasz seryjnego, na to jesteś za głupi - ty tak zwyczajnie, jesteś rympalskim kapusiem i prowokatorem.

Obrazek użytkownika mjk1

10-04-2024 [21:06] - mjk1 | Link:

Bezapelacyjnie Usia jestem prowokatorem.
Prowokuję Cię do udowodnienia istnienia rzekomego SMS a a Ty nie potrafisz tego zrobić.
No cóż, na Twoją niemoc nic poradzić nie mogę.
Spokojnej nocy i słodkich snów życzę Usia.  

Obrazek użytkownika spike

11-04-2024 [13:10] - spike | Link:

@mjk
jesteś nie tyle prowokator, co advocatus diaboli.
Gen. Petelicki to osoba publiczna, mająca reputację, do tego nie był powiązany z PiS, z tego co wiem, raczej był lewicowcem,
ale widać, że poglądy z tym co się stało, nie miało większego znaczenia z prawdą, która musiała go zbulwersować, że widząc już na wstępie zagrywki ekipy Tuska, postanowił ujawnić przypadkowo przeczytany sms, sprawa była nagłośniona medialnie, więc można założyć jako pewnik, że kłamstwa by nie opublikował, tym bardziej, że musiał znać osobę, która mu pokazała ten sms, nie chciał jej narażać na kłopoty, może nawet uratował mu życie.

Dlaczego został zamordowany?
z pewnością nie za ujawniony sms, choć kto wie, ale będąc wojskowym, znającym swoje środowisko jak i służby, musiał posiadać wiedzę, na tyle niebezpieczną dla zamachowców, że postanowiono go "uciszyć".
Ilość "samobójstw", ale także prób uciszenia wielu ludzi, mataczenie dochodzeniem, dowodzi że w Smoleńsku nie była to "zwykła katastrofa", a "zwykły zamach", który bez pomocy szemranych ludzi ze strony Polskiego rządu, do zamachu by nie doszło.

Jakby nie było tych "samobójstw", to wersja katastrofy łatwiej by przeszła, ale to one potwierdzają zamach.
Jak wiadomo, widać nie wszystkim, realizacja spisku zaczęła się od "samobójczej śmierci" dyr.Michniewicza z rządu Tuska, który miał wiedzą o remoncie Tutki, potem ofiarą był szyfrant Zielonka, potem już poszło "gładko", nawet kierownika archeologów zamordowano.
Tajemniczą sprawą jest "samobójstwo" Leppera, który jak sam mówił, ma wiedzę i dowód na zamach.

Tylko głupiec, albo wyjątkowa kanalia jak Tusk i jego świta, nie widzi tak wielu poszlak, że był spisek i zamach, do tego "fizyka katastrofy" przeczy prawom fizyki, do tego ci co znają fizykę i tego dowodzili, zostali zamordowani.

Obrazek użytkownika u2

10-04-2024 [21:41] - u2 | Link:

Myjka1, wiesz gdzie wszyscy mamy twoje zapewnienia? Tam gdzie możesz pana majstra pocałować :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-04-2024 [14:26] - Tezeusz | Link:

@śmieciu osrany
znowu srasz kacapskim gównem to takie tradycje rodzinne..

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-04-2024 [16:42] - Kaczysta | Link:

Śmieciu
Że też tuskoidalna kanalio ciebie na pokładzie tego samolotu nie było
Boże
Dlaczego?

Obrazek użytkownika Ryan

10-04-2024 [20:12] - Ryan | Link:

No wlasnie
Dlaczego
 

Obrazek użytkownika paparazzi

10-04-2024 [21:27] - paparazzi | Link:

@ śmieć, śmieć szpionom.

Obrazek użytkownika MFW

10-04-2024 [13:01] - MFW | Link:

"Czternaście lat temu, Putin wymordował nam elitę wojskową i polityczną podkładając bombę do prezydenckiej "tutki"."

Takie jak piszesz, przeprowadzenie zbrodni na polskiej elicie, poprzez umieszczenie bomby do prezydenckiej "tutki", świadczyłoby o prymitywizmie organizatorów i nie gwarantowałoby powodzenia, że  "wsie pogibli".
Bardzo trafną ocenę w tym temacie podał w swym referacie wygłoszonym na II Konferencji Smoleńskiej dr inż. Stefan Bramski.
Stwierdził on, że miejsce katastrofy nie wygląda na przypadkowe(w pobliżu zakładów lotniczych - Smoleńskiej Fabryki Samolotów SmAZ i w bliskiej odległości do stojanki samolotów IŁ-76), bo nie mogliby mieć pewności, ze samolot nie upadnie wlaśnie na te ww miejsca a poza tym, że wszyscy zginą i to w miejscu położonym przy ruchliwej ulicy  Kutuzowa i że przygodni świadkowie nie będą pierwsi na pobojowisku.
Skoro katastrofę zlokalizowali w takim miejscu i to jak twierdzi Stefan Bramski, bardzo dogodnym w dostępie do wraku, dowodzi tego, że w tym miejscu urządzono inscenizację katastrofy a TU154M nr 101 odesłano na zapasowe, gdzie przejęto samolot i ludzi w nim się znajdujących.
Ostatnio wywiadu udzielił prokurator Krzysztof Schwartz, nadzorujący w PK  Zespół NR 1 prowadzący śledztwo smoleńskie.
Odniósł się w nim do stwierdzeń zawartych w opinii międzynarodowych biegłych, że nie stwierdzenie w ciałach ofiar obrażeń pochodzących od wybuchu.
Jeśli przyjmiemy tezy Raportu Podkomisji MON, że stan szczątków wraku  potwierdza tezę, że powstały one w wyniku wybuchu a także ocenę każdego zdroworozsądkowo myślącego człowieka, to stwierdzenie w opinii biegłych o nie stwierdzeniu u ofiar obrażeń pochodzących od wybuchu, dowodzi tego, że w tym samolocie, którego wrak znalazł się na polance Siewiernego, tych osób będących ofiarami w tym samolocie nie było i potwierdza tezę o urządzeniu na Siewiernym inscenizacji katastrofy.
Tezę o odesłaniu znad Siewiernego TU154M nr 101 na lotnisko zapasowe, znajdujemy w informacji podanej przez E. Klicha do premiera D. Tuska w piśmie z 15.04.2010 roku:

(...)
Po odlocie samolotu ił-76 z KL nawiązała łączność załoga jakiegoś samolotu, który chciał lądować na lotnisku w Smoleńsku i KL nie wydał zgody na lądowanie.
(...)

Pismo to zostało zamieszczone w książce- wywiadzie z E. Klichem pt. "Moja czarna skrzynka."

Autorzy: Edmund Klich, Michał Krzymowski

Dokumenty(11)
Tezy na temat inscenizacji katastrofy na Siewiernym potwierdzają fakty(zeznania i relacje  świadków - kontroler P. Plusnin, załoga Jak-40 nr 044, doktor Bodin, pracownik salonu KIA Motors, Nikolaj Szewczenko kierowca autobusu, śp. Wiktor Bater i inni )podających inny niż w Raportach MAK, KBWLLP i Podkomisji MON, czas zdarzenia na Siewiernym.

Obrazek użytkownika Jabe

10-04-2024 [13:12] - Jabe | Link:

Jeśli ta teoria jest w jakim­kolwiek stopniu wiary­godna, należy spytać, czy śledztwo ją po­twierdziło, czy nie. No chyba że jest jedynie pro­pagowana dla od­­wrócenia uwagi.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-04-2024 [13:29] - Ula Ujejska | Link:

MFW
//Takie jak piszesz, przeprowadzenie zbrodni na polskiej elicie, poprzez umieszczenie bomby do prezydenckiej "tutki", świadczyłoby o prymitywizmie organizatorów i nie gwarantowałoby powodzenia, że  "wsie pogibli".//

Już w notce napisałam o współudziale Tuska w tej zbrodni. Podłożenie bomby podczas remontu w Rosji prezydenckiej "tutki" nie byłoby żadnym problemem, jeśli założymy, że Tusk i Putin zaplanowali razem zbrodnię. Według mnie tak się stało. I dlatego Tusk i Kaczyński polecieli osobno.

Obrazek użytkownika Jabe

10-04-2024 [13:43] - Jabe | Link:

A może dlatego, że się nie lubili?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-04-2024 [13:53] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Czego się nie zrobi na pokaz w mediach - zwłaszcza po przerżnięciu wyborów prezydenckich przez Tuska. Obu panów znam osobiście i byłam świadkiem ich rozmów. Byli na "TY" i nie zauważyłam nienawiści między nimi. Przypomnij sobie także debatę prezydencką Tusk vs Kaczyński - i .ile dobrych słów ci panowie powiedzieli o swoim rywalu. Byłam także na pamiętnym Szczycie UE, kiedy Tusk próbował wygumkować Prezydenta. Ale nawet wtedy uśmiechali się do siebie podali sobie ręce.
Tusk musiał pomóc w zamordowaniu Prezydenta, inaczej śp.Lecz Kaczyński miałby drugą kadencję.

Obrazek użytkownika MFW

10-04-2024 [14:03] - MFW | Link:

"Już w notce napisałam o współudziale Tuska w tej zbrodni."

Mój komentarz nie o tym traktował, tylko polemizował z tezą Twego tekstu stwierdzającą, ze Delegacja  zginęła w Smoleńsku w samolocie, w którym wybuchła bomba.
Nie zrozumiałaś mego wpisu, czy unikasz merytorycznego odniesienia się do tezy w nim zawartej?
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-04-2024 [15:19] - Ula Ujejska | Link:

MFW
Pomijasz w swojej analizie jedną rzecz: słynne drzwi wejściowe "tutki" wbite głęboko w ziemię pod niemal prostym kątem w stosunku do opisywanego kierunku lotu samolotu. Jak to wytłumaczyć jeśli nie wybuchem? To mnie przekonało do bomby. Mój syn, jako jeden z pierwszych zauważył ten szczegół i stwierdził dokładnie to samo -bez badań. Dodał, że to trzeba zbadać w pierwszej kolejności. No i ta pancerna brzoza, jeśli to na skutek kontaktu z drzewkiem "tutka" się rozpadła, to dlaczego odłamki samolotu  znajdowano daleko przed brzozą? No i tyle jest warta Twoja analiza - NIC..

Obrazek użytkownika MFW

10-04-2024 [15:42] - MFW | Link:

Przecież ty nic nie rozumiesz z tego o czym piszę. Przecież ja nie zaprzeczam temu, że szczątki wraku na polance Siewiernego nie powstały w wyniku wybuchu a słynne drzwi w wyniku wybuchu zostały wbite w ziemię.
Ja tylko argumentuję to, że te szczątki nie pochodziły z TU154M nr 101 a z innego Tupolewa(TU154M nr 102 - po to puszczono fałszywkę o przebudowie salonki w TU154M nr 101, bo TU154M nr 102 miał 100 miejsc pasażerskich - wersja "premierowska" a TU154M nr 101 90 miejsc - wersja "prezydencka", do tego gdy ta rzekoma tutka nr 102 wróciła z remontu w Samarze we wrześniu 2010 roku, miała 90 miejsc , czyli powróciła wersja "prezydencka" o indywidualnych zewnętrznych cechach kadłuba kokpitu nr 101 - trójkątne blachy wzmacniające pod słupkami międzyokiennymi, których TU154M nr 102 nie posiadał ). 
Jeśli dale będzie ci coś nie pasować w moim komentarzu, pytaj a ja wyjaśnię.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-04-2024 [16:16] - Ula Ujejska | Link:

MFW
Szczerze? Ja w to nie wierzę - to jedna z teorii która ma nas puścić w maliny w temacie zbrodni smoleńskiej.. Ja już czytałam takie cuda w opiniach patomorfologów że mi się włosy jeżyły. O jednym przypadku pisałam tu na NB, gdzie patomorfolog stwierdził, że kobieta umarła ogólnie ze starości, a w rzeczywistości została otruta. Na zamówienie sitwy to się odbyło by uniknąć kary, więc być może w przypadku ofiar smoleńskich było podobnie.

Obrazek użytkownika MFW

10-04-2024 [17:17] - MFW | Link:

Znasz zeznania w prokuraturze A. Wosztyla dotyczące czasu, kiedy załoga Jak-40 nr 044 przebywająca na pycie lotniska usłyszała odgłosy wybuchów?
Wosztyl zeznał, że było to około 8:35 a o godzinie 8:38 rozmawiał telefonicznie już o tym z DKL-em w Warszawie.
Taki sam czas przekazał śp. Wiktor Bater z Polsat News(mówił, że dostał informację z Siewiernego od znajomego(potem okazało się, że to by Dariusz Górczyński z MSZ) o godzinie ~8:40, czli 4 minuty po zdarzeniu.
To samo dotyczy czasu startu TU154M nr 101 z Okęcia. Oficjalnie podano czas 7:27 a minister B. Klich w piśmie do Sejmu podda 7:21, powołując się na źródła te informacji:
"Faktycznie start samolotu z lotniska Warszawa-Okęcie do Smoleńska nastąpił o godz. 7.21 czasu lokalnego."
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/0259692B
Dlaczego A. Macierewicz w Raporcie Podkomisji MON przyjął te kłamliwe dane co do czasu startu TU154M nr 101(a śp. Pani poseł J. Szczypińskiej, na której uporczywe zapytania poselskie kierowane do D. Tuska i szefa MON B. Klich udzielił tych informacji, zabronił zajmowania się sprawami wydarzeń z 10.04.2010 r.?)
Jeżeli start nastapił o 7:21, to na wschodnim podejściu Siewiernego powinien być o 8:31 a nie o 8:41 jak podają Raporty MAK i KBWLLP i Raport Podkomisji MON.
Daczego A. Macierewicz w tekście pt. "Droga do Smoleńska" w GP podda czas startu 7;20 :
"Lech Kaczyński wraz z elitą niepodległościową znalazł się w wirze wielkiej rosyjskiej operacji odzyskiwania wpływów na obszarze dawnego imperium i to w uzgodnieniu z Niemcami oraz za zgodą rządu Donalda Tuska. Była to w istocie gigantyczna pułapka, która zatrzasnęła się wraz ze startem Tu-154 10 kwietnia o godzinie 7.20 czasu warszawskiego".
https://www.salon24.pl/u/autorzygazetypolskiej/179901,droga-do-smolenska
czyli podobny czas do tego podanego przez B. Klicha w piśmie do Sejmu a potem się tego wyrzekł i przyjął fałszywy czas poddany przez MAK i KBWLLP?
Odpowiedź jest jedna: bo utrzymując prawdziwy czas, musiałby przyznać, że na Siewiernym zorganizowano inscenizację katastrofy a samolot z Delegacją odesłano w inne miejsce i gdzie indzie ich uśmiercono a to by obnażało kłamstwa na temat tych wydarzeń, które stały się za wiedzą i cichym przyzwoleniem "sojuszników" (USA/UE/NATO) prowadzących wtedy politykę resetu/"miłości" z Rosją Putina.
https://www.salon24.pl/u/autorzygazetypolskiej/179901,droga-do-smolenska

Obrazek użytkownika paparazzi

10-04-2024 [21:37] - paparazzi | Link:

@ MFW "Przecież ty nic nie rozumiesz z tego" mieszaj, aj Wania , mieszaj.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-04-2024 [14:05] - NASZ_HENRY | Link:

 

@Seawolfa "pancerna brzoza"
 
Pancerną brzozę pierwszy tak przewrotnie nazwał  Ś.P. Nasz_Bloger „Seawolf”, kapitan żeglugi wielkiej,Tomasz  Mierzwiński. A do fałszowania historii przyłożył się wtedy ówczesny prezes NBP Marek Belka wypuszczając pamiątkową srebrną monetę o nominale 20 zł z "pancerną brzozą" na rewersie.
Rewers monety:
https://nbp.pl/wp-content/uploads/2022/11/2011_04___smolensk-pamieci_ofiar_10_kwietnia_2010_20_zl_a.jpg

Awers monety:
https://nbp.pl/wp-content/uploads/2022/11/2011_04___smolensk-pamieci_ofiar_10_kwietnia_2010_20_zl_r.jpg

Cześć 96 Pamięci!!!
 

 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-04-2024 [15:25] - Ula Ujejska | Link:

NASZ_HENRY
Zgadza się.  Inteligentni ludzie od początku nie wierzyli w rympalski przekaz idący łeb w łeb z ruskim. Ja dobrze pamiętam jeszcze coś: to próba umoczenia w katastrofę gen Błasika który ponoć miał być pijany i nakazać pilotom lądowanie. Tuskowe frajerstwo łyka wszystko.

Obrazek użytkownika Es

10-04-2024 [15:36] - Es | Link:

Za cały komentarz do tej tragicznej historii , jej znaczenia dla Polski i rzeczywistych intencji tzw patriotycznego obozu, mogłyby posłużyć dzieje komisji Macierewicza oraz raportu( ów) wyników jej działalności. 
Jesli co bardziej zatwardziali pisowscy fanatycy w koncu wytrzeźwieją, to zauważą, że to był blamaz polskich władz nie mniejszy niż oddanie śledztwa w ruskie ręce. 
Wydaje się,  że jedyne do czego ww komisja zostala stworzona, to skuteczne budowanie mitu założycielskiego IV Rzeczpospolitej, opartego na tej tragedii.  Nie wyobrażam sobie bowiem, aby tak doświadczony prawnik i polityk mógł popełniać wielokrotnie zupełnie podstawowe błędy- począwszy od obsady  raz po raz kompromitującej  podległy mu organ, a skończywszy na zupełnie bezsensownych własnych wypowiedziach.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-04-2024 [15:51] - Ula Ujejska | Link:

Es
Pieprzysz tu głodne kawałki jak tuskowy rympał niejaki Śmieciu. Zbrodnię udowodniono niemal w 100% - i Komisja Macierewicza walnie się do tego przyczyniła. Sporo jeżdżę po Świecie - tam nie czytają tego co piszą gównojady z tefałenów, tylko to, co pisze na ten temat doradca amerykańskich prezydentów prof. Binienda. Prof. Binienda proponował Laskowi publiczną debatę na ten temat - i co?  Śmiech na sali. Tuskowy rympał taki pewny swego nie podjął wyzwania.  Wiadomo dlaczego, bo prof. Binienda ośmieszył by jego ustalenia w 5 minut.

Obrazek użytkownika Es

10-04-2024 [16:33] - Es | Link:

@UU
I to, że błazna Laska i jego brednie można ośmieszycć w 5 minut to ma być argument? 
A co oprocz warstwy emocjonalnej zostało po zamknięciu działalności owej komisji? Jakieś akty oskarżeń,  ktoś siedzi, Duda w ONZ amiast pieprzyk dyrdymały domagał się czegoś- włącznie z oddaniem wraku? Morawiecki zrobił to samo na specjalnym wystąpieniu w Brukseli? Polski rząd złożył w Hadze o ściganie jakichś rusków Putinem na czele . Gdzie są jakieś efekty oprócz zbudowanej wiary i mitu dla tubylców? Zamiast się obruszać na zadawane pytania i wątpliwości dyskutantów, należałoby zacząć zadawać pytania do całej propisowskiej strony , a w szczególności do dowództwa PiS : czego Polska chce i czego oni sami w ogóle chcą. O co im,  oprócz bujania emocjami Polaków w ogóle chodzi?

Obrazek użytkownika u2

10-04-2024 [16:38] - u2 | Link:

"Duda w ONZ amiast pieprzyk dyrdymały domagał się czegoś- włącznie z oddaniem wraku?"

Oj Esik Floresik. Dla ciebie wszystko co przybliża do ustalenia faktów to dyrdymały. Fakty są takie, że były dwa wybuchy na pokładzie Tutki. Słyszeli je bezpośredni świadkowie. Potwierdziła komisja Macierewicza. Nie twierdzę, że wybuchy to była sprawka Rosjan. Równie dobrze mogła to być sprawka wiadomych służb. W nocy poprzedzającej lot o 7:27,  jakaś ekipa była na pokładzie tutki parę godzin. Nie wiadomo kto tam był i co tam robił. Pytania się mnożą.

Obrazek użytkownika Es

10-04-2024 [18:20] - Es | Link:

@ubocik
No więc jesli nie twierdzisz, ze to sprawka rosjan to co w ogóle twierdzisz? Twierdzisz, że tak jak wiekszość tutaj będziesz twierdził? Jakich " wiadomych slużb" ? Jeśli są "wiadome" , to niech będą wiadome i nazywajcie je tak jakby były wiadome.
Wiadomo natomiast ze ktos tam się szwędał po samolocie . No dobra to kto to był i kto im pozwolił?  Samolot nie stał zapomniany pod budką z piwem, tylko był pod opieką wojska i konkretnych dowódców. Siedzą? Za niedopełnienie obowiązków co najmniej . 
I to są konkrety. 
A jaki związek z ustaleniami faktów  mają " dyrdymały Dudy" w ONZ.  Jeśli domagał się czegoś w tej sprawie- a miał kilka okazji- a nie wiedzialem nic o tym to natychmiast przeproszę. 

Obrazek użytkownika tricolour

10-04-2024 [18:37] - tricolour | Link:

@es

A co ma twierdzić?

Że lecieli na masową imprezę, ale wyszła mgła, czego nie przewidzieli i próbując ładować zaryli w ziemię?

Tak po prostu? Jechali szybko bez sygnału i walnęli w drzewo, bo wyjechał facet, który nie słyszał sygnału?

Tak po prostu?

Obrazek użytkownika paparazzi

10-04-2024 [21:42] - paparazzi | Link:

@ trico , ingegnere i ty też? OMG a mialem cie za blogera.

Obrazek użytkownika tricolour

10-04-2024 [21:48] - tricolour | Link:

@papa

Tak, też. Jak długo nikt nie przedstawia realnego dowodu, to pozostaje zdrowy rozsądek, że we mgle się nie lata, szczególnie gdy ruski kontroler mówi, że nie ma warunków.

Samochodem jeździsz? We mgle, że nic nie widać też gdy ci mówią, że nie można? Gdy przypierdzielisz we mgle w drzewo, to kto winny? Ci, co mówili, że nie wolno jeździć?

Dziś piszą, że sprawa "zamachu" ma 1900 tomów. Biblia ma jeden i starczy...

Obrazek użytkownika u2

10-04-2024 [18:43] - u2 | Link:

" dyrdymały Dudy" w ONZ

Esik - Floresik, nieudolnie próbujesz ściemniać. Nie potrafisz trzymać się ustalonych faktów. Przybył tobie na ratunek twój przyjaciel tric-fric, tak się składa, że przyjaciel Putina i Tuska. Dwóch macherów od wykończenia PLK. Ale nic ta pomoc trica-frica tobie nie pomoże, ani tym bardziej dla waszych przyjaciół Putina i Tuska.To są proste sprawy. Możecie uciekać, ale nie potraficie się ukryć :-)

Obrazek użytkownika Es

10-04-2024 [20:22] - Es | Link:

@ubocik
No wiec ci co wpuścili do samolotu tę wycieczkę to siedzą?  Osiem lat było na to żeby ich posadzić. Więc jak?. Czy może samolot rządowy jest ogólnodostępny. A jak potrzeba to i bezdomny może w nim się przespać? 

Obrazek użytkownika u2

10-04-2024 [21:46] - u2 | Link:

"Osiem lat było na to żeby ich posadzić."

Esik Floresik, tłumaczono tobie jak nie powiem komu, że śledztwo przyjaciele twojego trica-frica, czyli Putin z Tuskiem oddali dla gienierał Anodiny. Zrozumiałe, że ten prosty fakt do ciebie nie dociera. Fakt o dwóch wybuchach na pokładzie tutki również nie dociera. Zresztą do gienierał Anodiny również nie dotarło. Stąd twoje niedotarcie. To są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika Es

10-04-2024 [22:28] - Es | Link:

@ubocik
A to śledztwo w 36 pułku też oddali ruskim? Anodina nie pozwoliła posadzić tego co pozwolił tym łaziorom na nocne peregrynacje?
Ty  becik jesteś jeszcze głupszy jednak niż dałeś radę do tej pory udowodnić.

Obrazek użytkownika u2

10-04-2024 [22:40] - u2 | Link:

"A to śledztwo w 36 pułku też oddali ruskim?"

Esik Floresik, przecież do 2015 roku to wy rządziliście, wy przyjaciele Putina i Tuska. To jest fakt. Tylko nieustępliwość rodzin ofiar dwóch wybuchów na Tutce doprowadziła do prawomocnego skazania waszego Tomasza A. ale ponoć skutecznie się odwołał do waszych rozgrzanych sędziulków z SN, którzy skasowali wyrok. Wiadomo doctrine von Neumann :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-04-2024 [16:47] - Kaczysta | Link:

Gdybyś był władny wypier****ć z Polski kogoś/coś, to byłby/byłaby to :
1. tvn
2. GW
3. PO z Tuskiem
4. Trzecia Noga
5. Lewica z Czarzastym
6. Ordo Iuris
7. @śmieciu i @tricolour
8. ...
?

Obrazek użytkownika u2

10-04-2024 [17:07] - u2 | Link:

"7. @śmieciu i @tricolour"

Stawiam na 7, im strasznie ciężko żyć w Bolanda opanowanej przez Polaków, więc zrobił bym im przysługę :-)

Obrazek użytkownika tricolour

10-04-2024 [17:31] - tricolour | Link:

@u2

Wręcz przeciwnie - żyje mi się lekko i przyjemnie, wszak jestem u siebie. To raczej ty masz jakiś problem, bo nie jesteś ani Polakiem, ani katolikiem. Bardzo byś chciał, ale nie dla psa kiełbasa (tego od je*ania).

:PPP

Obrazek użytkownika u2

10-04-2024 [17:48] - u2 | Link:

Baju, baju. W każdym swoim poście udowadniasz, przyjacielu Putina i Tuska, że życie w Bolanda dla ciebie to udręka. Nadymasz się ze złości. Uważaj, bo pękniesz :-)

Obrazek użytkownika Ryan

10-04-2024 [20:10] - Ryan | Link:

Tych dwóch sukinsynów,jebaćpisów spod nr.7 wypierdolić do kraju przodków na Wzgórzach Golan

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-04-2024 [16:54] - Kaczysta | Link:

14 lat żyjemy z traumą zamordowania Prezydenta RP i Osób mu towarzyszących w locie na obchody rocznicy mordu katyńskiego. Pokłosiem zakłamywania prawdy są podłe występy 10 i 18 każdego miesiąca hien szydzących z bólu i cierpienia krewnych zamordowanych.

Dołączył do nich ten sukinsyn Hołownia.

Obrazek użytkownika tricolour

10-04-2024 [16:59] - tricolour | Link:

@kaczysta

Właśnie w tym celu komisje niczego nie ustaliły i niczego nie udowodniły, byś żył traumą do końca swych dni, w wyniku czego do końca tych dni był sterowalny jak samochodzik RC. Byś nie myślał, tylko wył od rana do nocy, przeklinał, dygotał, byś żył skrajnie destrukcyjnymi emocjami.

I głosował jak ci każą, bo nie masz wyboru...

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

10-04-2024 [19:40] - Alina@Warszawa | Link:

Tak to opisałam tuż po katastrofie: https://naszeblogi.pl/65987-ka... 
Jak bardzo zmienił się zasób wiedzy i jak bardzo nic się nie zmieniło jeśli chodzi o ustalenie winnych katastrofy-zamachu. 

Obrazek użytkownika Ryan

10-04-2024 [20:05] - Ryan | Link:

Litości! Wybaczcie wulgarny wpis w tym dniu, ale szlag mnie trafił! Qń chce badać "reakcje organizmu na zadane pytania" przesłuchując Kaczyńskiego! Qń, który zesrał się pod siebie na widok policji i przytomność odzyskał gdy mu pielęgniarka przez pomyłkę cewnik w d... wetknęła!

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

10-04-2024 [20:22] - Alina@Warszawa | Link:

Też to słyszę, Giertych ma swoje już 12 minut w TVP (1 i Info) - 18 z nie byle kim, bo samą panią Wysocką-Schnepf (Sznepf?)
Giertych chce przepytać J. Kaczyńskiego o czym była ostatnia rozmowa braci.

Niedługo po katastrofie usłyszałam od znajomej oglądającej tylko TVN, że przyczyną "katastrofy" była rozmowa między braćmi .... Muszę dodać, że była to absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego.
Podejrzewam, że niebawem możemy się dowiedzieć, że zapalnik bomb był podłączony do telefonu satelitarnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego w ten sposób, że po zakończeniu rozmowy z opóźnieniem czasowym nastąpił wybuch. Problem logiczny jest tylko ten, że tacy absolwenci UW twierdzą, że w Smoleńsku nie było zamachu, tylko zwykła katastrofa spowodowana przez tępych pilotów - o tym że ci sami piloci lądowali tam 3 dni wcześniej z Tuskiem i Komorowskim i Pawlakiem absolwenci nawet nie chcą słyszeć, bo to spowodowałoby w ich mózgach eksplozje komórek logicznych.

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2024 [20:33] - sake3 | Link:

Szuja zwana kuniem chce przepytać Kaczyńskiego wariografem? Ma chociaż do tego uprawnienia na okoliczność reakcji organizmu? To Kaczyński ma obowiązek zgadzać się na przesłuchania przez każdego kto zechce? Nawet przez takiego pętaka jak Giertych?

Strony