Czy Trump uratuje Amerykę?

Może wybuchająca słoneczną radością, tryskająca życiem i nadzieją Wiosna odmieni nas, a może i polityków, którzy tak w Polsce jak i w Ameryce oszaleli. Tusk niby historyk, a zerwał ze złotą zasadą: “chleba i igrzysk” i to może go kosztować. Chleb opodatkował, a swoich wyborców karmi (przy okazji Świąt) nienawiścią do bliźnich i podsyca zemstą w myśl innej rzymskiej zasady: “dziel i rządź”. Ta medialnie serwowana społeczeństwu terapia szokowa ma pewnie przykryć rzeczywistą “reformę”, która może się zakończyć utratą resztek suwerenności, zlikwidowaniem złotówki, przyjęciem euro i wysłanie zasobów polskiego złota do przyjaciół we Frankfurcie. Aby pozbyć się polskości z Polski trzeba właśnie igrzysk i zdestabilizować Państwo. Dobrze, że tej chwili nie dożył nasz Papież JPII, byłby zapłakał nad komisarycznym zarządem, jedynie satysfakcję miałby Bismarck. Oglądamy neobolszewicki spektakl rozprawiania się z opozycją przy odwoływaniu się do najniższych prymitywnych instynktów motłochu, którego w każdym społeczeństwie nie brakuje. Czy tego dla własnego dobra chcą polscy wyborcy?
                                       
Jeśli przyjmiemy, że polityka tak jak wojna potrzebuje pieniędzy i jeszcze więcej pieniędzy to prezydent Joe Biden jest mistrzem w ich gromadzeniu. Kampania wyborcza Bidena w lutym zgromadziła aż $53 mln (w sumie ma $155 mln), w porównaniu z kampanią Trumpa, która wygenerowała tylko $20,3 mln (w sumie $42 mln). 28-go marca  w Nowym Jorku Biden wspierany przez byłych demokratycznych prezydentów Billa Clintona i Baracka Husseina Obamę otrzymał od bogatych darczyńców aż $26 mln! Tegoż dnia b. prezydent Trump również pojawił się w NYC, ale na pogrzebie 31-letniego policjanta (Jonathan Diller) zastrzelonego na służbie przez wielokrotnego przestępcę (21 razy aresztowany i wypuszczony!) podczas sprawdzania samochodu zaparkowanego w niedozwolonym miejscu w dzielnicy Queens. Na pożegnaniu chcieli przemawiać gubernator Hochul (mąż polskiego pochodzenia)i prokurator Leticia James (ta od Trumpa), jednak rodzina odprawiła ich z kwitkiem. Jak na dłoni widać priority obydwu kandydatów na prezydenta USA…

Dla pełniejszego obrazu przypomnę, że sądowo nękany finansowo  przez lewicę Trump kilka dni temu po debiucie jego Trump Media (właściwie platformy społecznościowej Truth Social) powrócił na listę 500 najbogatszych Amerykanów i jego majątek jest obliczany na $6,4 mld. Kupując jego akcje na giełdzie zwolennicy cenią go i  chronią przed zakusami pragnącymi jego bankrucji lewactwa. 

Niżej przedstawię możliwych kandydatów na wiceprezydenta przy boku Trumpa w tym powtórnym pojedynku prezydenckim między rywalami z wyborów w 2020 r. Zauważmy jednak, że polityczni macherzy obydwu stron próbuja zdestabilizować warunki tego pojedynku usiłując wprowadzić do gry kandydatów trzecich. Niebezpieczeństwem dla Bidena była kandydatura demokratycznego senatora z Wirginii Zachodniej Joe Manchin, który miał startować jako niezależny kandydat. 

Prawdziwą solą w oku kampanii Bidena jest RFK Jr., który dalej utrzymuje się na powierzchni i co gorsze zaakceptował kandydatkę na swojego wiceprezydenta znaną lewaczkę (marksistka), która dotąd hojnie finansowo wspomagała Joe Bidena. 38 letnia Nicole Shanahan (matka Chinką) jest prawnikiem z Kalifornii, byłą żoną jednego z założycieli Google (Sergey Brin). Media podają, że miała romans z Elon Musk. To ona dała $4 mln super PAC American Values 2024  na reklamę  RF Kennedy podczas ostatniego Super Bowl. Nicole pochodzi z biednej rodziny i choć nie jest jak RFK Jr. przeciwko szczepionkom, to jednak zgadza się z nim w wielu aspektach. Antyszczepionkowy RFK kojarzy się z postawą antysystemową, ekstremalnym ekologizmem, żądaniem zakończenia wojny na Ukrainie i poparciem dla Izraela. Lewicowo radykalny Kennedy ma nadzieję zakwalifikować się do prezydenckich debat z Bidenem i Trumpem. Kandydatura RFK, który zbiera w sondażach ok. 10% może poważnie zagrozić szansom Bidena.

Demokraci są wściekli, oto wypowiedź Sen. Mallory McMorrow (D-MI):

“Z Kennedym ubiegającym się o prezydenturę mamy większe prawdopodobieństwo, że Donald Trump ponownie zostanie prezydentem” 

Ich obawy potwierdza Trump:

“RFK Jr. jest najbardziej radykalnym lewicowym kandydatem w tych wyborach. Jest zwolennikiem Nowego Zielonego Przekrętu i innych nieszczęść rozwalających ekonomię. Przypuszczam, że odbierze on głosy Pokręconemu Joe Bidenowi, co byłoby wielką przysługą dla Ameryki. Jego partnerka, Nicole Shanahan jest jeszcze bardziej “liberalna” jeśli to nawet jest możliwe. Kennedy jest Radykalnym Lewicowym Demokratą i zawsze nim będzie!!! To jest wspaniałe dla MAGA, ale komuniści będą blokować go, aby mógł startować wszędzie w wyborach”.

Trwają również usiłowania wystawienia “niezależnego” kandydata, który zaszkodziłby szansą na zwycięstwo Trumpa. Do niedawna najpoważniejszym kandydatem był b. gubernator New Jersey Chris Christie, który wcześniej odpadł w przedbiegu prawyborów. Jednak Christie zrezygnował z odegrania tej roli. Inni kandydaci na niezależnych konkurentów Trumpa to była ambasador do ONZ Nikki Haley i b. gubernator Maryland Larry Hogan, a nawet b. wiceprezydent Mike Pence. Jak dotąd wszyscy odmówili przystąpienia do kampanii jako niezależni kandydaci. Jednak licho nie śpi i Mike Pence ogłosił utworzenie funduszu $20 mln do walki z populizmem, czyli walki z ruchem MAGA D.J. Trumpa, Mniej interesuje go sprawa otwartych granic, $35 trylionów (po polsku bilionów) długu, czy $2,5 tryl. rocznego deficytu w budżecie.

Według najnowszych sondaży dla Amerykanów najważniejsza jest ekonomia (61%), uważa tak 70% Republikanów i 50% Demokratów. Następne są uczciwe wybory (53%). Dalej imigracja (48%), 69% Republikanów i 29% Demokratów. Aborcja jest bardzo ważna dla 46% wyborców, 58% Demokratów i 29% Republikanów . Sprawy zagraniczne otrzymały uwagę 38%, 44% Reps i 34% Dems, zaś opieka zdrowotna ważna jest dla 57% Dems i 36% Reps. Jeszcze zmiany klimatyczne są bardzo ważne dla 30% wyborców, z czego 49% to Dems i 15% Reps. Trump ciągle wyprzedza wyprzedza Bidena 46,6% do 45%, ale kiedy w grze jest RFK  Trump wyprzedza Bidena o 5,4% (40,7% do 35,3%, z Kennedym 12,3% (w/g RCP). W trudnych czasach potrzeba nam silnych liderów. W 2016 r na Trumpa głosowało 63 mln wyborców, w 2020 74 mln, zobaczymy ile zagłosuje w tym 2024 r…

Jednak wróćmy do pytania: kogo Trump wybierze na swojego wiceprezydenta? W 2016 r. wybrał Mike Pence, który miał zapewnić mu poparcie silnego lobby ewangielickich wyborców. Tym razem Trump oświadczył, że wybierze kandydata, który będzie mógł go zastąpić, aby kontynuować jego program MAGA. Chodzi też o to, że to byłaby druga i finalna kadencja Trumpa, a wiceprezydent w razie zwycięstwa w 2028 r. mógłby jeszcze rządzić przez następne 8 lat. Na liście kandydatów pojawiają się senator z Ohio (pisarz) JD Vance, który porównał Trumpa do Cesara i Konstantyna Wielkiego, gub. Południowej Dakoty Kristi Noem, b. kongresmenka z Hawajów Tulsi Gabbard (b. demokratka!),  czarnoskóry sen. Tim Scott z Południowej Karoliny, gub. Florydy Ron DeSantis, kongresmenka z Nowego Jorku Elise Stefanik (ojciec z pochodzenia Czech), była gwiazda FOX News Tucker Carlson, czarnoskóry kongresmen z Florydy Byron Donalds, czy kandydatka do Senatu ze stanu Arizona Keri Lake. 

Z tego co wiadomo (Bloomberg) Trump rozmawiał już z byłym konkurentem Vivek Ramaswamy (biolog, doktor prawa, biznesmen), który w kampani prezydenckiej bardzo starał się pomagać Trumpowi atakując jego przeciwników głównie neocon Nikki Haley (zwolenniczka dotowania wojny na Ukrainie i BLM) i wcześniej Chrisa Christie. Temu młodemu gładkiemu Hindusowi z pochodzenia Trump zaproponował kierowanie w przyszłej administracji ministerstwem Bezpieczeństwa Wewnętrznego, poza nim propozycje kierowania poszczególnymi ministerstwami otrzymali gub. Doug Burgum, Elise Stefanik i Robert Lighthizer, co jednak wyklucza ich z listy kandydatów na wiceprezydenta.

Spójrzmy na innych kandydatów. Sen. Tim Scott niestety grał przy paru senackich nominacjach rasową kartą i wypowiadał się przeciwko policji w czasie zajść spowodowanych śmiercią Georga Floyda (jednak przedawkowanie!), więc konserwatyści mu tego nie zapomną. DeSantis z Florydy ma bardzo wysokie notowania wśród konserwatystów, podobnie jak atrakcyjna Kristi Noem to ci gubernatorzy zwalczali obostrzenia kowidowe dr Fauci. Kristi jest znaną w kołach konserwatywnych zwolenniczką prawa do życia i prawa do posiadania broni. Co do b. demokratki Gabbard (major Gwardii Narodowej z Hawajów, weteranka z wojny irackiej) startowała w 2020 r. przeciwko Bidenowi w demokratycznych prawyborach, przeciwniczka woke i wojny na Ukrainie, zaprzyjaźniona z Tucker Carlson. 

Trump musi wybrać kandydata, który nie może być zbyt konserwatywny, odstraszających wahających się wyborców, a do konserwatywnych należą sen. Tim Scott i gub. Kristi Noem, która podpisała prawa bardzo ograniczające aborcję, podobnie Scott, który jest przeciwnikiem aborcji po 6 tygodniach ciąży. Kristi Noem (z którą ponoć miał romans “adiutant Trumpa Corey Lewandowski) sugeruje, że Joe Biden nie kontroluje swojej administracji i jest jedynie dekoracyjnym słupem lewaków.

“Mają socjalistyczno-komunistyczną agendę. Myślę, że oni tak zinfiltrowali Partię Demokratyczną, że ona nie jest tą partią którą była 20 lat temu, teraz jest partią socjalistyczną, która nie chce silnej Ameryki”

Dalej Kristi Noem krytykuje Bidena:

“Widzimy, że prezydent naraża nasz kraj pozwalając na inwazję przez  południową granicę i destabilizuje nasz kraj”

W Waszyngtonie polityczna grupa rzekomych byłych zwolenników Trumpa wystartowała z zasobem $50 mln, aby zatrzymać jego pochód do prezydentury. 

“Republikańscy Wyborcy Przeciwko Trumpowi (RVAT) będą apelowali do umiarkowanych Republikanów i ich sympatyków w “swing states” z video wypowiedziami przez ludzi rozczarowanymi Trumpem” ( press release). 

W 2020 r. podobna grupa agitująca przeciwko Trumpowi uwolniła video z ponad 1,000 wypowiedzi atakującymi Trumpa. Tym razem jest skromniej, aplikują 100 anty-Trumpowych opinii poprzez media, radio i bilbordy szczególnie w wahających się stanach optując m.in. za otwartymi granicami dla imigrantów.  Longwell i Kristol agitują za zabezpieczeniem granic Ukrainy  "Republicans for Ukraine," i otwarciem granic w USA (!). Za tymi usiłowaniami stoją byli trockiści, którzy przeszli z Partii Demokratycznej do republikańskiej za prezydentury Reagana zwolennicy wojen na Bliskim Wschodzie reprezentowani tu przez Bill Kristol i republikańskiego stratega Sarah Longwell. Anty-Trumpowską grupę wspiera miliarder Reid Hoffman, współzałożyciel Linkedin, który ofiarował $4 mln, również Seth Klarman (z Baupost) przekazał $1 mln na rzecz zatrzymania Trumpa.

Za dużo informacji, za mało czasu. Następnym razem spojrzymy na nieco bardziej skomplikowaną sytuację w obozie demokratycznym i zastanowimy się, czy i kiedy Demokraci wycofają skorumpowanego sypiącego się Joe Bidena z prezydenckiego wyścigu. Zapoznamy się z tym kto może zastąpić Bidena…

Jacek K. Matysiak                                                                                                     Kalifornia, 2024/04/01
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-04-2024 [08:14] - NASZ_HENRY | Link:

 

Jako  wredna teściowa napiszę: chapeau bas 😉
 
 

Obrazek użytkownika Marek Michalski

01-04-2024 [15:42] - Marek Michalski | Link:

"Nowy Zielony Przekręt" świetne określenie dla marksizmu-klimatyzmu.

Obrazek użytkownika Maverick

01-04-2024 [22:03] - Maverick | Link:

BRAWO. Luizjana wyprzedziła resztę kraju. Pierwszy z 50 stanów USA, Luizjana, przyjął w środę w Senacie ustawę o nieuznawaniu dyrektyw trzech organizacji międzynarodowych: WHO, ONZ i WEF (Światowe Forum Ekonomiczne w Davos). P.S. Kiedy dorastałem w komunistycznym kraju, dokładnie mi opowiadali na zajęciach z indoktrynacji politycznej, jak komuna przejmie całą planetę przy pomocy organizacji międzynarodowych. Zatem idee komunistyczne nigdy nie umarły, po prostu kontrolerzy zmienili sposób wdrażania. Nie używaj już stylu sowieckiego, zamiast tego używaj Ameryki i jej NWO, aby sprowadzić na planetę niewolnictwo ideologii komunistycznej. Jeśli tego nie widzisz, nie jesteś przebudzony. Zamiast przystawiać ci pistolet do szyi, planują kontrolować cię za pomocą środków elektronicznych, mediów, cyfrowych pieniędzy i wyników kredytowych, znanych również jako Znak Bestii. Ideologia gender jest częścią tej rewolucji mającej na celu podważenie wartości rodziny, wartości chrześcijańskich, Boga i empatii. Częścią tego są także przepełnione kraje nielegalnymi emigrantami, więc stracicie swoją tożsamość narodową, miłość do kraju w imię Lucyfera NWO. Jeśli naprawdę myślisz, że upadek Imperium Radzieckiego był końcem Better RED, to Dead. Mylisz się, to było wydarzenie sceniczne dobrze zaplanowane na 20 lat, zanim to nastąpiło. Ponieważ kontrolerzy są co najmniej 20 lat przed niedoinformowanym tłumem. Reszta to propaganda sceniczna prowadzona przez fałszywe media kanalizacyjne lub kolorowa rewolucja prowadzona przez globalistów CIA.

Obrazek użytkownika Maverick

01-04-2024 [21:58] - Maverick | Link:

Trump nie uratuje Ameryki nawet gdyby wygrał. Deep State jest tak silny ze tylko może spowolnić subwersję na komunistyczną kolonię chazarską. W końcu Rothschild i jego finanse znaczą więcej niż wola wyborcza Amerykanów. Co tutaj dużo się łudzić, wielkie korporacje, jak google, Amazon, Target, BUDWISER i media pracują dla rewolucji, media społecznościowe zostały stworzone po to aby kontrolować narrację  u tych pozbawionych zdolności obserwacyjnych. Najbardziej prawdopodobny scenariusz ro rozpad Stanów, Na stany czerwone republikańskie i niebieskie komunistyczne i niby demokratyczne. Nastąpi też wiele podziałów wewnątrz niektórych stanów jak Oregon gdzie wschodni Oregon oddzieli się od Portland-u. Czy pólnocna Kalifornia i wschodnia od wielkich miast wybrżeża. 

https://marucha.wordpress.com/...

Obrazek użytkownika Ryan

02-04-2024 [06:59] - Ryan | Link:

Uratuje Ameryke i Polske

Obrazek użytkownika Maverick

02-04-2024 [18:16] - Maverick | Link:

Liczenie na innych ze uratują Twój kraj jest szczytem debilizmu, kompleksów, naiwnocści, łatwowierności, głupoty, i jest skutkiem nie odrabiania lekcji historii. Jest znaką ciemnoty.
Przejawem bezradności i przejawem braku liderów i przywódców co na pierwszym miejscu stawiali by interes Polski i Polaków a nie wasalili się za srebniki.

Tak jak PiS był pro chazraski i pro-trockistowski, Tak Tusk jest pro-niemiecki.
A gdzie interesy polskie?
Bonaparte wykorzystał tych naiwnych i głupich i Trump nie będzie lepszy. Nie po to podpisał ustawkę 447 ze kocha Polskę.

W niedawnej rozmowie z izraleskimi przywódcami przyznał ze Izrael zbyt wolno oczyszcza Palestynę z Palestyńczyków i psuje sobie tym reputację.

Jakbyście to zdanie odebrali? Analizę pozostawiam wam. Ja swoje zdanie mam. 

Człowiek jest wyzwolony jak nikomu się nie wasali jak kundel.

Polacy tego nie umieją robić, wzajemnie by się pozabijali, bo mamy nazbyt wielu polsko-języcznych udających Polaków. 

Młodzi śmieją się z protestów rolników, Jurorzy na Polska ma talent upakarzają chłopaka bo pieknie zaśpiewał patriotyczną pro-polską piosenkę. 

Takich kanali mamy wszędzie, Nawet na tych blogach udających Polaków, judzących do głupich wojen, etc.

Obrazek użytkownika Maverick

02-04-2024 [19:50] - Maverick | Link: