Dowód osobisty czy Kennkarta?

Poprzedni rząd Tuska wprowadził obowiązek wymiany dowodów osobistych co 10 lat i było to jeszcze bez obowiązku pozostawiania urzędnikowi odcisków palców. Ale ten obowiązek pojawił się mniej więcej w tym samym czasie w przypadku nowych, tzw. "biometrycznych" paszportów. 
Właśnie muszę wymienić oba dokumenty, co mnie wkurza maksymalnie, bo oprócz mitręgi ze zdjęciami, trzeba jeździć do urzędów, czekać, banki mi piszą, że zablokują mi konta, jeśli nie uaktualnię dokumentu tożsamości. Tłumaczę bankierce, że ja nie mam problemu z dowodem osobistym, bo to państwowa administracja sztucznie go unieważniła pisząc datę ważności, jakby plastik się zepsuł. bo jeśli o mnie chodzi, to nic się nie zmieniło z danych zawartych w dowodzie.
Ciekawe, jakie stanowisko zająłby sąd, gdyby bank np. przestał realizować umowę bankową i posiadacz konta był z tego powodu poszkodowany? Czy uznałby, że człowiek jest nie istniejący, jeśli nie ma dowodu osobistego? Albo że psim obowiązkiem obywatela państwa jest wyrabianie sobie dowodu osobistego na gwizdek, nawet, jeśli tego dokumentu nie używa, albo kilka razy w roku? W przypadku umowy bankowej zawartej na poprzedni dowód, "nieważność" dowodu nie ma żadnego wpływu na to co się dzieje na koncie np. obsługiwanym elektronicznie.
Pewnie nie traciłabym czasu na pisanie, gdyby nie ciekawy filmik pokazujący kenkartę, jaką musiał posiadać każdy Polak na terenach okupowanych w czasie II wojny światowej. Oprócz zdjęcia na kenkarcie są ODCISKI PALCÓW!!!!!

Próbowałam dyskutować (oczywiście bezskutecznie) z urzędnikami, że pobieranie odcisków palców do dokumentów jest nielegalne, bo sprzeczne z konstytucją. W przypadku paszportu usłyszałam odpowiedź godną prawdziwego trepa, że przecież państwo nie ma obowiązku wydawania mi paszportu ...
Konstytucja tymczasem mówi, że urzędy nie mają prawa wymagać więcej danych od obywatela niż to jest potrzebne do załatwienia spraw urzędowych. Moje odciski palców nie są potrzebne urzędnikowi do niczego. Do czego więc są potrzebne i komu, że wszyscy, jak kiedyś tylko bandyci, musimy dawać swoje odciski palców w urzędach? Trzeba koniecznie zapytać polityków. Nie przyjmuję odpowiedzi, że to unia nam kazała, bo polityk, który łamie moje konstytucyjne prawa jest przestępcą, a jeśli robi to na rozkaz obcej administracji, jest przy tym zdrajcą. 

Nie wolno też zapominać, że wszystkie nasze dane są skanowane i dostępne na całym świecie. Do czego mogą być wykorzystane pokazuje przymiarka, z jaką mieliśmy do czynienia w czasie sztucznej pandemii, kiedy jedyną przepustką do poruszania się po świecie były "paszporty covidowe" wydawane po przyjęciu jednorazowej, albo podwójnej pseudo szczepionki, która nie tylko, jak się okazuje, przed niczym nie chroni, to jeszcze spowodowała wiele ofiar śmiertelnych wśród młodych ludzi. O akcji dalszego ograbiania i wykańczania przestraszonych ludzi "dawkami przypominającymi" też trzeba koniecznie przypominać, jak i o nagłym zakończeniu pandemii 24.02.2022 kiedy Putin napadł na Ukrainę. W starych dowodach wpisywali grupę krwi - i to było wówczas dla dobra posiadacza dokumentu. Teraz wpisanie grupy krwi może oznaczać, że jej posiadacz może okazać się komuś potrzebny na części zamienne i nie jest to fikcja literacka lub filmowa.

Najlepiej byłoby dla nas wyjść z UE i rządzić się jak Szwajcaria. Dopóki to nie nastąpi, trzeba do PE wybrać ludzi, którzy przywrócą nam konstytucyjne prawa, którzy unieważnią wszystkie odciski palców, "zielone łady" i inne bzdury z "Fit for 55", którzy pozwolą budować Polakom co chcą i na co ich stać, będą pomagać w podwyższaniu komfortu życia, a nie doprowadzaniu do ruiny tych, którzy ledwo utrzymują swoje domy. 

Kiedy wprowadzali nam nowe dowody, plastikowe, słyszeliśmy we wszystkich mediach, że to dla naszego dobra, bo te książeczkowe łatwo podrobić, a tym nowych nikt nie podrobi ... Jak to wygląda - widać. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

02-03-2024 [05:02] - Adam66 | Link:

@Alina@Warszawa
"... trzeba do PE wybrać ludzi, którzy przywrócą nam konstytucyjne prawa..."  nadprezes właśnie usilnie pracuje nad tym żeby takich ludzi nie wybrać.  Właśnie wykopał profesora Legutko i zastąpił go pieniaczem Tarczyńskim, tacy pyskacze są przydatni ale pyskowaniem intelektu nie nadrobią.  Kaczyński jest na fali i realizuje swoją piątkę, dwa punkty już zaliczone, przegrany Sejm i Senat, teraz pracuje nad przegraniem wyborów samorządowych i do eurokołchozu.  Po zrealizowaniu tychże, zostanie tylko przegranie wyborów prezydenckich i zadanie wykonane.  Polska prawica bedzie leżała i kwiczała, odbudowa jeśli będzie nawet możliwa, zajmie lata, zakładając że Polska będzie jeszcze istniała jako samodzielne państwo.  

Obrazek użytkownika Zofia

02-03-2024 [09:56] - Zofia | Link:

@Adam66
Profesor Legutko jest mądrym człowiekiem ale zbyt delikatnym i kulturalnym dla tej europejskiej zbieraniny. Pan Tarczyński będzie też walczył o Polskę tylko zdecydowanie i dosadnie. Taki Jego temperament. Naród węgierski skonsolidował się ( jest rozłam na zwolenników Orbana i Jego przeciwników) i wystawi kandydatów do eurokołchozu bez szczucia jeden na drugiego. Tak się powinno postępować w obliczu zagrożenia kraju. A u nas więcej jest jebaćpisów niż ludzi, którzy walczą o nas i nasz kraj, żebyśmy się rządzili wg. własnego uznania a nie narzucania przez unijnych idiotów. Zniewalali Europę małymi kroczkami. A to uchwalili że można sprowadzać do Europy tylko proste banany, a to marchew jest owocem, a teraz odciski palców. Przez te 20 lat wprowadzali ogrom idiotyzmów aby odczłowieczyć człowieka. I mieć nad nim kontrolę. Czyszczą sumienia i moralność. A większość Polaków idzie za tymi idiotyzmami jak lemingi w przepaść. A ludzie trzeźwo myślący są wyśmiewani i obrzucani obelgami. 

Obrazek użytkownika sake3

02-03-2024 [12:23] - sake3 | Link:

@Zofia.....Poseł Tarczyński nie jest żadnym pieniaczem.Dzisiaj w polityce nie można się przebić tylko kulturą i mądrością.Trzeba jeszcze być aktywnym ,mieć argumenty i umieć je przedstawić.Pan Tarczyński własnie za to jest atakowany,chocby przez dziennikarzynę Czuchnowskiego ze szmatławca GW Ta kreatura już zaczęła szkalować rodzinę Tarczyńskiego  konkretnie dziadka posła jakoby w czasie wojny przejmowali żydowskie majątki,kradli kamienice i wydawali Żydów.Córka szkalowanego wniosła sprawę do sądu przeciw Czuchnowskiemu za rozsiewane kłamstwa.Europarlament pełen jest posłów którzy nigdy nie powinni się tam znaleźć.Przykładem pan Biedroń protestujący z włosami ufarbowanymi na czerwono i gębą zaklejoną tasmą klejącą,czy poseł Miller i jego idiotyczne bon-moty albo paniusia Thun chlubiąca się,że jest Europejką a nie Polką.Wielka liczba europosłów jest zamieszana w korupcję i afery i cieszy się bezkarnością,są donosy i kłamstwa polskich europosłów na Polskę.Jest paniusia robiąca na sali na drutach.Są europosłowie którzy pracowali nad obaleniem rządu w Polsce A tylko polski europarlamentarzysta Tarczyński jest niegodny jak się okazuje swej funkcji.

Obrazek użytkownika tricolour

02-03-2024 [13:05] - tricolour | Link:

Bardzo dobrze, że atakują rodzinę - przez osiem lat atakowaliście dzieci i rodziców ludzi wam niewygodnych, to teraz umierajcie od własnej broni.

Obrazek użytkownika Zofia

02-03-2024 [13:17] - Zofia | Link:

@sake3
Życzyłabym sobie, żeby obaj Panowie i im podobni ze Zjednoczonej Prawicy znaleźli się w parlamencie europejskim zamiast tej targowicy z PO,PSL  Lewicy czy Hołowni2050. Zbliżają się wybory to hieny wyszły na żer. Oplują każdego, kto nie jest takim jak oni. Należy za każdym razem oddawać sprawy do sądu ale z drugiej strony czy mamy jeszcze jakieś sądy?? Wszystko co jest polskie jest nielegalne wg. tymczasowych" okupantów rządu polskiego." Spieszą się bardzo ze zniszczeniem Narodu bo mają nadzieję, że sądy europejskie wezmą ich w obronę. Tak jak wzięli europejskich unijnych łapówkarzy z Grecji czy Włoch. A Polakom zafundują ( a może to już weszło w życie), że jak będziemy mówić prawdę to nas będą karać, bo siejemy nienawiść. 

Obrazek użytkownika sake3

02-03-2024 [15:49] - sake3 | Link:

@Zofia........Podobno siejemy nienawiść.Podobno nie jesteśmy usmiechnięci jak wmawia nam osobnik który na spędach wyborczych ryczał głosem pełnym miłości do mikrofonu -,,bijecie swoje żony i dzieci,chlejecie,nie  macie za sobą dnia pracy''.Miłość w Sejmie też wzrusza- ,,ty szmato'' zwraca się posłanka Filiks z KO do przechodzącej obok w przejściu posłanki Arendt.Poseł Nitras przewraca posła PiS idącego przed nim.Co zawinili posłowie PiS? Nic,tyle tylko że przechodzili i są posłami z PiS.Ale mowę nienawiści przypisze się własnie im.To jest własnie niszczenie narodu co gorsze przez siebie samych.. 

Obrazek użytkownika Jabe

02-03-2024 [13:19] - Jabe | Link:

Czy poseł Tarczyński popisał się kiedyś kulturą bądź mądrością? Czym on się różni od tych kreatur i „paniuś”?

Obrazek użytkownika Adam66

02-03-2024 [15:11] - Adam66 | Link:

@Zofia
Co do Tarczyskiego zgadzam się, może pieniacz to za ostre słowo, ale napisałem, że tacy są potrzebni żeby obudzić tych lewackich zombie.  Co do Legutki, też się zgadzam, jest trochę za delikatny ale powinien być w dalszym ciągu europosłem ze względów na jego intelekt.  Właśnie współpraca takich osób jak Legutko i Tarczyński powinna być promowana, no ale prezes ma inną koncepcję i zamiast Legutki pojedzie tam jakaś róża czy też inny antypolski zbok.  A prezes będzie dalej narzekał, że Polska nie jest właściwie reprezentowana...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-03-2024 [06:17] - NASZ_HENRY | Link:

 

Jak wygląda Polska możesz zobaczyć tutaj:

https://naszeblogi.pl/69458-kto-ty-jestes-polak-maly-jaki-znak-twoj-orzel-bialy

Dnia pełnego sukcesów życzę ;-)

 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-03-2024 [11:50] - Alina@Warszawa | Link:

Wszystkie tezy zawarte w linkowanym wpisie, to bzdury oderwane od rzeczywistości historycznej, tej prawdziwej, o której nikt nie chce mówić publicznie. M.in. o składzie narodowościowym ludzi mieszkających w Polsce, o wyznaniu, o koneksjach polityków, o koneksjach ludzi w służbach specjalnych.
O wpływie rosyjsko-żydowskiej agentury zainstalowanej tu po II wś, o wpływach ludzi z Gdańska (czytaj agentury niemieckiej), o pochodzeniu kapitałów w największych mediach - kto do tego dopuścił i dlaczego po 1989 roku. I dlaczego mamy taką, a nie inną konstytucję napisaną przez 2 komuchów i dlaczego to komuchy wprowadzały nas do UE. O przyjętym systemie wyborczym już nie piszę, bo natłok problemów może się okazać zabójczy dla autora wpisu. 
Jak Henry to pojmie, to dopiero będzie jakiś sukces. Na razie to wypociny naiwniaczka.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-03-2024 [17:16] - NASZ_HENRY | Link:

@Alina
 Odpowiedz na moim blogu - sorry ;-)

 

Obrazek użytkownika Ptr

02-03-2024 [21:08] - Ptr | Link:

I dlaczego pewna pani jeszcze śpiewa. 
Do PE wybierać tylko zasadniczych ludzi, nie muszą dużo krzyczeć. Może niektórzy rolnicy są nieprzekupni, nieulegający pokusom, gotowi na poświęcenia, wierzący.