Czy progres w UE osiągnie standard Sodomy?

Parafiańska kołtuneria popadła w stupor. Elyty z brukselskim imprimatur rozpiera duma. III RP wkroczyła na drogę, ba, wtargnęła na autostradę progresu. Lada moment światły parlament zalegalizuje skrobanki praktycznie do końca ciąży. Aborcja przestanie zresztą stanowić problem, bo pigułki dzień po w cenie dropsów będą powszechnie dostępne, a zalegalizowanie małżeństw jednopłciowych zwolni gejów niechętnych coming outowi z reprodukcyjnego kamuflażu w związkach heteroseksualnych. Zwierzęta otrzymają osobowość prawną. Wzięte w karby zielonego ładu rolnictwo przestanie zanieczyszczać klimat. Promocja weganizmu znacznie poprawi krzepę populacji. Pustoszejące kościoły przestaną siać moralne zgorszenie. Prawo oddane w pacht europejskiej Temidzie zagwarantuje wzorcową sprawiedliwość. A odblokowanie bankomatów z unijnym tanio oprocentowanym wspomożeniem dopełni powszechnej szczęśliwości.

Jednak na pociechę klerykalnej konserwie, a ku sromocie modernistycznej awangardy warto zauważyć, że progres nie przebija się przez dzieje z coraz większym przyspieszeniem, lecz przypomina raczej tekst z piosenki Kory: „falowanie i spadanie”. Inaczej bowiem detonacja rozpoczęta, załóżmy w zrewoltowanej Francji za czasów Ludwika XVI, do dzisiaj przepoczwarzyłaby świat, no, Europę, w Sodomę do kwadratu. A wówczas, kto wie? Hasztag: hulaj dusza, piekła nie ma, zwodniczo trąci nutką ekscytacji.
I choć zdaniem ortodoksyjnych ciemnogrodzian niewiele do tego brakuje, siły wstecznictwa trzymają się mocno. Zatem zgodnie z logiką historii, dla progresu nadciąga epoka spadania. Oby tylko nie wyparł go w skali światowej muzułmański fundamentalizm, a w Europie Środkowej, odpukać, postsowiecki panslawizm. Przyznaję, że na tym tle chiński pragmatyzm jakoś mnie nie przeraża. Dla wyostrzenia obrazu epatuję oczywiście skrajnym odwróceniem wektorów. Przypuszczam wszak, że tamę takim plagom postawi przywrócenie aksjologicznego ładu, na którym wyrosła nowożytna cywilizacja. Że też zachciało mi się rozprawiać o globalnej historiozofii tuż przed wyborami samorządowymi. A w mojej małej ojczyźnie marzy mi się na przykład przeprawa przez Bug na wysokości Radzymina, ergonomiczne ławki na Ursynowie i bazar z prawdziwego zdarzenia tamże. Zaś luzując na maksa wodze fantazji widzę oczyma imaginacji uśmiechniętych żeńców z kosami zamiast ryczących kosiarek spalinowych, którzy nucąc stosowne przyśpiewki, pielęgnowaliby miejską zieleń.

Ale nastrój budzącej się wiosny mąci mi skrzecząca pospolitość, wróć, sukinsyńska podłość. I chociaż zwykle puszczam mimo uszu brednie propagandowych tłuków, a na amerykański telebim PO, TVN 24, popatruję wyłącznie dla niezbyt wyszukanej rozrywki, to zasłyszana w rynsztokowym radiowęźle, również źródle mojej niewybrednej uciechy, potworna insynuacja, wymaga takoż paszkwilanckiej riposty. Otóż jeden z prominentnych bojówkarzy frontu propagandowego tak zwanych wolnych mediów, szkoda miejsca na nazwisko, oświadczył z nonszalancją, że za przedwczesną śmierć Tomasza Komendy, który niewinny przesiedział kilkanaście lat w kryminale, ponosi odpowiedzialność świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński. On to bowiem jako minister sprawiedliwości zmuszał prokuratorów i sędziów do surowego traktowania przestępców. Tyle tylko, że Komenda nie był przestępcą. A dochodzenie i proces spaprali konkretni nieudacznicy, zdaniem tłuka, nadgorliwcy pragnący przypodobać się ministrowi. Niestety, żadna riposta, która przychodzi mi na myśl, nie nadaje się do publikacji, nawet w publicznym szalecie. Może to i lepiej, bo szkoda marnować inwektyw na takiego łacha. No, to sobie polżyłem i ulżyłem.
 
Sekator
 
PS.

-- A chłopów podjudzają do rebelii jakieś wraże siły - ni stąd ni zowąd zagaja mój komputer.
-- Nim wyjaśnię ci, Eustachy, że błądzisz co do meritum - karcę go, - to zapamiętaj, że takie określenia jak: judzić, oszwabiać, cyganić, kozaczyć, są niepoprawne politycznie.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

26-02-2024 [21:53] - r102 | Link:

Te - Sekator -  to chyba nieludzkie kazać żeńcom żąć  trawę sierpami - w końcu mamy XXI wiek - może  jednak kosami kosiarze będą kosić ???

Obrazek użytkownika angela

27-02-2024 [19:54] - angela | Link:

Kozy, kozy szambelan warszawski zafunduje, może tym razem nie zdechną. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-02-2024 [06:27] - NASZ_HENRY | Link:

 
Trzeba wybierać świadomie!
Kotlet schabowy abo świerszczowy

Taką alternatywę to nie tylko chłop zrozumie 😉  
 

Obrazek użytkownika Marek Michalski

27-02-2024 [10:37] - Marek Michalski | Link:

"HiProMine obecnie prowadzi swoją działalność w Robakowie, pod Poznaniem i ta lokalizacja działalności pozostanie – tu spółka rozbudowała Centrum Genetyczne. Natomiast zakład w Karkoszowie będzie drugim i skupionym przede wszystkim na produkcji, która jak się szacuje, będzie aż 40-krotnie większa niż dotychczas. Prócz białka w Karkoszowie będzie powstawał również owadzi olej oraz ekologiczny nawóz z chityną."
https://www.portalspozywczy.pl...
Zwraca uwagę ta siedziba w ROBAKOWIE -  jednak byt kształtuje świadomość.
Druga uwaga, że fabryka już stoi a
"24 stycznia 2023 r. to ważna data dla konsumentów w Unii Europejskiej, choć wielu może nie zdawać sobie sprawy, co się za nią kryje. Tego dnia, decyzją Komisji Europejskiej, na unijnym rynku pojawiły się produkty z mąki ze świerszcza domowego."
https://www.money.pl/gospodark...
Tempo stachanowskie a i biznesowa biegłość by od razu po decyzji administracyjnej być gotowym do wyścigu.
 

Obrazek użytkownika Czesław2

27-02-2024 [12:54] - Czesław2 | Link:

To znaczy, że pozwolenie na budowę wydał PIS.

Obrazek użytkownika spike

27-02-2024 [13:08] - spike | Link:

a mógł nie wydać ?
Weganie i inne świry nie żrą co chcą.
Jest takie stare przysłowie:
"Nie chcesz papać co ja papam, będzie papać co ja kakam"

Obrazek użytkownika Marek Michalski

27-02-2024 [18:25] - Marek Michalski | Link:

@Czesław2 Temat można drążyć, ale ta gmina ma Strefę Gospodarczą Krzeszyce – Karkoszów i leży w rejonie Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomicznej, więc domyślam się, że inwestycja ma przywileje ekonomiczne. Innymi słowy konsumenci mięsa w takiej sytuacji finansują jedzących robaki.
Akurat te tereny są dobrze skomunikowane autostradą i koleją przez Berlin do Lizbony, więc to nie to samo co 40 lat temu gdy głównym pracodawcą był poligon polsko-radziecki w pobliskim Wędrzynie a komunikacja raczej na Moskwę i Władywostok.
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

27-02-2024 [14:59] - Alina@Warszawa | Link:

Jedyne "świerszcze domowe", które występują masowo w dużych miastach to karaluchy i prusaki. Innych tam nie widziałam. Smacznego ...

Obrazek użytkownika spike

27-02-2024 [13:03] - spike | Link:

@henry
z jednej świnki można wyroić tylko określoną ilość schabowych, a ile można wykroić ze świerszcza?
Podobnie ma się sprawa z żabimi udkami, by sobie pojeść, jedna żabka nie wystarczy, udka za dużo mięsa nie mają.
Czy świerszcze to skaczące 'schabowe" ?
dlaczego i na jakiej podstawie nazywane jest schabowym, podobnie jak soja, co je łączy ze świnką???

Ciekawe ile walizek wypchanych kopert kosztuje wciskanie głupoty ludowi pracującemu?

Obrazek użytkownika spike

28-02-2024 [00:52] - spike | Link:

"Ciekawostka", jak podano w mediach, prokurator "k.j.mać", który oskarżał Komendę, do tego ma wyrok z ja jazdę po pijaku, wrócił do zawodu, a brunatne sk.syny oskarżają zamordowanego przez POlszewików śp.Lecha Kaczyńskiego !