Polityczne cwaniactwo

W polityce, umiejętność policzenia zysków i strat jest kluczem do sukcesu. Czasem, opłaca się gdzieś przegrać aby w sumie wygrać wszystko. PiS we wszystkich wyborach ostatnich lat popełniał dwa błędy:

1. 
Źle zagospodarował swoje zasoby ludzkie, wystawiając np. do EP ludzi, którzy na "polskim rynku" daliby dodatkowe ok. 5 -10%  w wyborach Samorządowych i do Sejmu.  Ktoś powie e tam, wybory do EP także są ważne. Owszem ważne. Ale na coś takiego odpowiadam tak: Załóżmy że PiS w wyborach do EP zdobywa 100%, to czy coś to zmieni - NIE! I tak będzie marginesem na tle lewactwa - i jego głos będzie ważył tyle ile waży dzisiaj, czyli NIC. Najwyżej popyskujemy sobie głośniej - i tyle, a koalicja niemiecko francuska zrobi i tak co zechce.

Tezę potwierdzają wyniki ostatnich wyborów. PiS brakło ok. 10% do samodzielnych rządów. To nie EP jest kluczem do rządzenia Polską i obrony w UE naszych interesów, lecz sukces wyborczy w Polsce, bo tylko rząd może blokować niekorzystne decyzje UE. Wystawianie tam takich ludzi jak Beata Szydło, Patryk Jaki czy Ryszard Legutko, to tak po ludzku, głupota polityczna - w EP "ważą" tyle co przysłowiowy Kowalski, jednak w Polsce będą wyborczymi lokomotywami.. Tusk was rozegrał pisiorki jak przysłowiowego chłopa w sądzie.

2.
Drugim błędem jest kampania wyborcza która ostatnio koncentruje się na tym, jaki to Tusk jest zły, zamiast na tym, co PiS chce nowego zaproponować dla Polski - i tu trzeba dodać także zaniechanie inwestycji w wolne media Dla szaraczka któremu sączą coś podobnego na PiS i chwalą Tuska, wygląda to jak wojna plemion i szaraczek wybiera oszukańczą "trzecią nogę" proponującą zgodę i nową jakość - czyli "palikmiotyzm bis". Podobnym, innym oszukaństwem jest tzw. kopanie w stolik. Ile razy można Polaków na to nabrać? - zawsze, zwłaszcza wtedy, jak PiS da się wciągnąć w wojnę plemion.

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

27-02-2024 [20:41] - Maverick | Link:

Tak więc ukraińskie mięso armatnie się kończy, więc więcej narodów pod kontrolą kliki jest gotowych poświęcić swoich obywateli za przywileje, które daje im Lucyfer. Bóg błogosławi tylko obrońców pokoju!! Sprzedali swoje dusze jak Judasz. W marcu polski premier i prezydent lecą, by przyjąć rozkaz od wyjątkowo upośledzonego Bidena i zaatakować Rosję z samobójczym pragnieniem śmierci. Zamiast na pierwszym miejscu interesy polskich obywateli, mniej ich to obchodzi, dopóki Biden będzie ich klepał po plecach.

Obrazek użytkownika Kaczysta

27-02-2024 [20:57] - Kaczysta | Link:

Obrazek użytkownika Hornblower

27-02-2024 [21:30] - Hornblower | Link:

Polityka i politycy kierują się inna logiką jeśli chodzi o zasoby ludzkie. I nie chodzi tutaj tylko o selekcję negatywną, dzięki której największe kariery  robią osobniki bez żadnego kręgosłupa moralnego, cyniczni, gotowi sprzedać każdego jak i każdemu włazić w d..., o ile może to przynieść osobistą korzyść. Dla baronów partyjnych (i nie mówię tu o PiS tylko o wszystkich polskich partiach) najważniejsze jest utrzymanie władzy i wpływów oraz ścieżka dojścia do Wodza lub chociaż jego dworu. Zatem czasem wypchanie kogoś poza Polskę (województwo, powiat, gminę) jest swoistym "kopniakiem w górę" i skutecznym sposobem pozbycia się rywala. 
Co do kampanii, pełna zgoda - PiS dalej idzie schematem, który zapewnił mu klęskę. Najwyraźniej chce przetestować, czy spowoduje to kolejne. W sumie jego sprawa. Natomiast coś się mimo wszystko zmienia - jeszcze niedawno jakakolwiek krytyka PiS skutkowała by wylaniem całego szamba na głowę krytykującego.
Jeśli chodzi o wybory samorządowe, to widać w PiS (i nie tylko) nowy trend. Mianowicie odejście od partyjnych komitetów wyborczych na rzecz lokalnych komitetów wyborczych. Bez używania tak nazw jak i nawet informacji o poparciu przez daną partię danego kandydata. 
Co do wojny plemion, to PiS nie da się w nią wciągnąć, bo on ją, wspólnie z KO, zaplanował, zainicjował, rozpoczął i kontynuuje. Bo taka wojna jest każdej władzy na rękę. 
Co do blokowania przez polski rząd niekorzystnych decyzji UE - nie znam takich przypadków. Jeśli wiesz o takowych, podziel się proszę tą wiedzą.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-02-2024 [14:54] - Ula Ujejska | Link:

Hornblower
Ja nie potrzebowałam "specjalnej ścieżki" by dostać się do Jarosława Kaczyńskiego. Tak zwyczajnie, to przyzwoity człowiek. I jako jedyny z wszystkich Premierów do których się zwracałam, tylko on odpowiedział mi na  postawiony problem w sprawie głodujących dzieci. Dał mi nawet słowo honoru, że jak PiS wygra, to on to rozwiąże - i że ma nawet pomysł jak. Słowa dotrzymał.

Obrazek użytkownika Kaczysta

27-02-2024 [23:25] - Kaczysta | Link:

O rządzie Tuska słów kilka. 

👉 Aby wzmocnić patriotyzm, zlikwidujemy IPN.
👉 Aby zlikwidować korupcję zlikwidujemy CBA.
👉 Aby wprowadzić pluralizm zlikwidujemy PR i TVP.
👉 Aby obalić prezydenta RP, ominiemy Konstytucję.
👉 Aby zlikwidować ,,mowę nienawiści", zamkniemy wam usta.
👉 Aby zlikwidować nierówności, wprowadziliśmy ministerstwo równości.
👉 Aby wprowadzić euro zlikwidujemy złotego.
👉 Aby było ,,taniej" , to patrz wyżej.
👉 Aby was ubogacić, podpisaliśmy pakt migracyjny .
👉 Aby polskie kobiety czuły się bezpiecznie, sprowadzimy tu legalnych inżynierów i lekarzy.
👉 Aby ubogacić wiedzę naszych dzieci, wytniemy z języka polskiego podstawy polskiej tożsamości.
👉 Aby nauczyć nasze dzieci tolerancji, zamiast fundamentów tożsamości wprowadzimy tęczowe piątki.
👉 Aby odciąć młodzież od podstaw kultury polskiej doprowadzimy do jej systemowej degeneracji .
👉 Aby oderwać was od historii, ociosamy ją z dumy narodowej i będziemy wam mówić że historia nie ma znaczenia.
👉 Aby odpolitycznić spółki skarbu państwa, wprowadzimy tam naszych fachowców.
👉 Aby wzmocnić polską armię, obetniemy jej budżet.
👉 Aby wzmocnić polskie bezpieczeństwo, zniesiemy zaporę na granicy.
👉 Aby przywrócić praworządność, wywrócimy polskie sądy na lewą stronę.
👉 Abyście nie pamiętali o naszym obietnicach, będziemy je usuwać z mediów społecznościowych.
👉 Aby pozbawić was kapitału jakim jest wiedzą, ambicją i zdolności poznawcze, zrobimy z waszych dzieci otępiałych wyznawców głupot z tik toka. 
👉 Aby benzyna była po 5 zł, musicie zrozumieć że taniej już było i identyfikować się z tą po 6,70
👉Aby waszych głów nie zaprzątały wielkie przenoszące Polskę na inny poziom cywilizacji inwestycje, będziemy wam podawać kroplówkę w postaci praworządności, równości, seksualności i głupiej megalomanii. 
👉 Aby pozbawić was zadośćuczynienia i zapłaty za mordy, nieludzkie cierpienia waszych rodzin i zniszczenie Polski, będziemy mówić ,,a z jakiej pąki" będziemy lizać i liżemy podeszwy spadkobierców naszych oprawców i zbrodniarzy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-02-2024 [07:20] - NASZ_HENRY | Link:

 

Rząd Tuska obiecuje:
Aby było wam lepiej zrobimy wam gorzej ;-)

 

 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-02-2024 [07:15] - NASZ_HENRY | Link:

 
 

PiS stracił 50% dodatkowych potencjalnie możliwych głosów (3.5 mln) - to jest różnica między wynikami referendum a wynikiem wyborczym ;-)
 
 

Obrazek użytkownika Es

28-02-2024 [11:42] - Es | Link:

Już na pierwszych zajęciach z logiki uczą, że tezę mogą potwierdzić jedynie twarde dowody i liczby a nie przekonanie o jej słuszności. Nawet Pawlak poszukał dowodów zanim za trzy palce zaoranej ziemi poleciał okładać Kargula klonicą.  
No ale we wpisie dostrzegam dowody postepujacej resocjalizacji chyba. Mimowolnej czy zamierzonej to już mało istotne . Ważne, że autorka zauważa nareszcie jeden zbłędów kampanii wyborczej czyli kontynuację koncentracji uwagi na Tusku zamiast poświęcenia sił na opracowaniu i przedstawianiu własnej oferty. Piszę co prawda o tym od paru ładnych lat dopracowując się tutejszego aktywu jakże nobilitującego tytułu tuskowego trolla albo ruskiej onucy, ale to w tej chwili nieważne.  Ważne że- chyba z nadchodzącą wiosną- powiało również w owego aktywu zwojach czymś nowym . Trochę nieśmiało z początku. Ale może jak u Tuwima, dojdzie nawet do galopu i ktoś tu głośno przyzna rację temu co w swoim eseju o przyczynach porażki Pis napisał prof Nowak, albo w swoim donosie nakablował kurski.
Taka tylko uwaga w tym miejscu . Jesli zebrać wszystkie publikacje i komentarze tutejszego aktywu na przestrzeni kilku ostatnich lat, odcedzić z nich naiwna klakę dla każdej poronionej decyzji rządu pis teksty o sraniu i gaciach putina, oraz cały hejt na krytyków, to otrzymamy to co zawierają oba te teksty razem. Paru  komentatorow pisało to samo od kilku lat i wystarczyło posłuchać. 
No ale nie chcę absolutnie powiedzieć: a nie mówiłem?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-02-2024 [14:45] - Ula Ujejska | Link:

Es
Z czym do ludzi? Nie potrafisz przeczytać prostego tekstu ze zrozumieniem. PiS jednak od ośmiu lat nie przegrał żadnych wyborów, mimo popełnionych błędów które ukazuję w notce. I co jest warte "wieszczenie" takich jak ty? NIC! Natomiast przez ostatnie lata "wieszczyłeś" tu także z innymi trollami  moralną francę czy inny trefny palikmiotyzm, typu: kopanie w stolik czy trzecia noga - by oszukać Polaków. I co, teraz się żalisz że nazwali cię trollem czy onucą? Ja tylko dorzucę do tego dwa pytania: Jak tam, wygodnie pod stolikiem? Masz już postępy w "robieniu łaski"?

Obrazek użytkownika Es

28-02-2024 [21:40] - Es | Link:

Jak widać to nie jest jakiś przebłysk świadomości pod wpływem resocjalizacji.  Tym bardziej zamierzonej. To tylko, zdaje się, chwilowy efekt być może echa wspomnianych dwoch publikacji, o których wspomniałem, albo innych głosów analizujących osiem lat rządów Pis. I chwilowa refleksja aby denną propagandą i bezmyślną klaką dłużej idiotki z siebie nie robić.
Gdzie , w ktorym miejscu trolico znalazlaś jakikolwiek dowód na moje poparcie czy wieszczenie jakiejs trzeciej nogi , jakiegoś palikmiotyzmu. Wskaż mi ten mój wpis trollu i oszczerco. Dowód zawsze prowadzisz tak jak w tych swoich wypocinach opisalaś: bo tak se myślę? Ogarnij się kobito. To co roi ci się pod czerepem to jeszcze nie myślenie. 
Koniecznie chcesz porownać swoje doświadczenia w robieniu łaski w banderowskim bunkrze?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-02-2024 [10:53] - Ula Ujejska | Link:

Es
Mam ci dać przykłady / udowodnić coś, do czego sam się wyżej przyznałeś? Normalnie paranoja. Sam napisałeś, że nazwano cię tu tuskowym trollem i onucą. Jak widzę, nic się nie zmieniło. Dalej ujadasz szerząc moralną francę i próbujesz oszukiwać ludzi. I jeszcze jedno,  gdy kopaliście w ten przysłowiowy stolik, to przy okazji kopnięto cię w główkę. Inaczej tej paranoicznej nienawiści i głupoty nie da się wytłumaczyć.

Obrazek użytkownika Es

01-03-2024 [07:56] - Es | Link:

Może  to trochę już za późno, ale jeśli aż tak desperacko szukasz pomocy, to zrobię wszystko aby specjaliści z kaftanem dotarli jak najprędzej. Stan Lempartopodobny podać jako symptomy i powód wezwania? Czy może ostrzec, że jadą do "Babci Kasi"?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-03-2024 [13:51] - Ula Ujejska | Link:

Es
Z czym do ludzi? Już ci to pisałam. Od początku próbujesz mnie tu obrazić ofermo. Tacy jak ty, pajace siedzący pod stolikiem, mogą mnie jedynie cmoknąć w piórka - zapamiętasz? I na koniec krótko: spieprzaj dziadu na szczaw i mirabelki.

Obrazek użytkownika juur

28-02-2024 [19:17] - juur | Link:

"Polityczne cwaniactwo" tytuł jak najbardziej na czasie i celny jak mało kiedy.. Na dłuższą metę zupełnie się nie sprawdza a budzi obrzydzenie.
„Rolnicy walczą o prawa nas wszystkich“. Morawiecki
– Ukraińskie zboże nie jest dla polskich rolników żadnym zagrożeniem – mówił w czerwcu 2022 roku Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Gazetą Polską”.
- To plan, w którym warto uczestniczyć nawet za pewną cenę – tak z kolei prezes PiS mówił w 2021 roku w Polskim Radiu na temat Zielonego Ładu.
itd...itd...itd...
i to rolnicy pamiętają i w związku z tym mają PIS głęboko w......Przedsiębiorcy podobnie.
"najlepszy premier, najlepszy rząd, oszukali go" raczej nie zadziała.

Obrazek użytkownika paparazzi

28-02-2024 [20:59] - paparazzi | Link:

"– Ukraińskie zboże nie jest dla polskich rolników żadnym zagrożeniem – mówił w czerwcu 2022 roku Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Gazetą Polską”." Zapomniałeś dodać jak wyjedzie z Polski.

Obrazek użytkownika sake3

28-02-2024 [21:19] - sake3 | Link:

@paparazzi......Brawo,krótko ale w punkt.

Obrazek użytkownika juur

28-02-2024 [22:40] - juur | Link:

„Zapomniałeś dodać jak wyjedzie z Polski.„ ale nie wyjechało,
a pazerni kułacy tego nie rozumieją.
I trzeba przyznać, że to ogromny sukces wprowadzić z zewnątrz na zbilansowany rynek miliony ton zbóż i innych towarów by uderzyć w własne rolnictwo.
Udało się PIS-owi przy harmonijnej współpracy wszystkich służb od "A" do "Z". Logistyka, transport, składowanie to było ogromne wyzwanie ale można powiedzieć, kolejny, sukces.
Być może udało się dlatego, że przy wprowadzaniu "5" PIS znalazł w własnych szeregach elementy "pełzającej kontrrewolucji" np, Ardanowski, Jackowski........
Zdecydowanie prezesa i jego Pudy pozwoliło na tak spektakularny, obecny, sukces, który jest dużym krokiem ku nowoczesności. To nie jest jakiś mały kamień milowy to ogromne.... sam nie wiem co.
Rozproszona prywatna własność czyli rolnicy, przedsiębiorcy to ostoja zacofania, polskości, tradycji, wiary......I rząd PIS-u jak tylko może starał się wydobyć Polskę z tej zaściankowości i nadal będzie to robił. Podobno są tacy co tego nie doceniają. Nawet tego, że PIS dotacjami wspierał budowę największych w naszej historii fabryk robali gdy nawet UE się jeszcze wahała.  Niewdzięcznicy.
Podobno w kuźni kadr okrągłostołowych Collegium Humanum powstały, bardzo, bardzo,  naukowe opracowania o zbawiennych dla naszego zdrowia i życia produktów z robali.  Jak to mięso wywołuje, niechybnie, raka a robale wręcz przeciwnie i to w jakichś 3000%.

Obrazek użytkownika Ptr

28-02-2024 [22:49] - Ptr | Link:

Pytanie czy w PiS są zwolennicy polexitu ? 
PiS miał władzę, a jednak umożliwił Timmermansom i Weberom wstawienie stopy w drzwi.  Drzwi zostały otwarte.  PiS bał się sondaży, czy q...a Niemców, czy Bidena, czy bankierów? Bo Orban zaryglował drzwi. 
Patrząc na protesty i nawoływania do rozmów trzeba sobie uświadomić, że rząd realizuje politykę Unii, a interes normalnego. Zwykłego Polaka jest na kursie kolizyjnym z Unią niemiecką. To tak jakby negocjować ze Związkiem Radzieckim. Negocjacje wówczas  skończyły się 13.12.1981. 
Negocjacje z Un mogą skończyć się po przyjęciu jakichś pieniędzy srebrników i po odłożeniu zielonego ładu na kilka miesięcy. Za to ruszą migranci. Rząd RP realizuje zielony ład i postkomunizm , więc jak może odejść od swego celu. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-02-2024 [22:58] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Bo Orban zaryglował drzwi."
Nie przed inwestycjami z Niemiec.
Wizja Orbana jako wielkiego oponenta wobec głównych macherów w UE  wiodącą na manowce jest.
To jest cwaniaczek który wyrolował Kaczora i cały jego cyrk biorący udział w zjazdowych spektaklach uwielbienia dla Naczelnego Madziara.

Obrazek użytkownika Adam66

28-02-2024 [23:56] - Adam66 | Link:

@Ptr
Orban zaryglował drzwi bo ma cojones, czego niestety nie da się powiedzieć o politykach polsko-języcznych ani z lewicy z lewa ani z lewicy z prawa.
A poniżej cytat jakże trafnie oddający obecną sytuację Polski.
"Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną.  Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i tę wojnę przegrywa."
Frederic Joliot-Curie
Ciekawe, który z polsko-języcznych polityków to rozumie?
 

Obrazek użytkownika Jan1797

29-02-2024 [12:06] - Jan1797 | Link:

 "a jednak umożliwił Timmermansom i Weberom"
Witusiowe prawdy -prawda?
 a tu historia rzeczywistość; https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika Ptr

29-02-2024 [16:29] - Ptr | Link:

Jan1797, 
PiS się przeciwstawiał, ale wobec tak silnego przeciwnika - tylko opóźniająco. Odkładanie w czasie złych decyzji bez korekty całego kursu nie dodawało siły. Było kilka momentów , gdy nie zadziałano. W mojej subiektywnej ocenie, już pomijając weta prezydenckie i polonizację mediów, jeden moment , gdy Tusk w 2023 r wymusił na PiS deklarację ,że nie będziemy wychodzić z unii. Inny moment z tym KPO i uleganie w sprawie sądów. Bezkarność działania fundacji o charakterze politycznym.  W którejś tam kampanii Timmerms brał udział w lansowaniu lewicy i jakoś dziwne ,że tak można bez sprzeciwu. I najważniejsze: Alternatywny porządek prawny został jawnie wygenerowany po stronie unijnej jako gotowa ideologia , dokładnie określona instrukcja , medialnie nagłośniona , poparta przez ałtorytety, celebrytów, i wsparta ekspertyzami -  przewrotu w sądownictwie. Dlatego mówię,że przeciwnik jest bardzo silny, bo dysponuje całym arsenałem środków, których przeciętny Polak nawet nigdy nie będzie świadomy , co i jak to zadziałało. 
 

Obrazek użytkownika Jan1797

29-02-2024 [22:35] - Jan1797 | Link:

Trudno jest nie zgodzić się z większością wniosków. Naiwnością była ufność, że kolejne światowe problemy będą łączyć w Polsce zwaśnionych. Zarazem kolejne problemy kompletnie pochłaniały uwagę rządzących. Uznali, że pośpiech polityczny jest wskazany w innych sytuacjach. Ilu z nas z politowaniem czyta i słucha dzisiaj wypowiedzi o wzroście zagrożenia i trudnej dzisiejszej sytuacji geopolitycznej. Chwilami odnoszę wrażenie, że tak jak po wyborach parlamentarnych wkrótce szarpać będą tych wielu, którzy dużo wcześniej trafnie analizowali sytuację, że zbyt powierzchownie lub nierzetelnie. Wyznanie europejskie nie tylko w Polsce nie grzeszy skromnością. Nawet dziwię się, że chwilowo zauważają zagrożenia.  Być może wietrzą problemy społeczne i zamieszki. Nadal naprawdę wierzą, że mogą zmienić klimat, nakręcać eko energetyką gospodarkę nie bacząc na konkurencję azjatycką. Gospodarka nie cierpi ignorancji, jeszcze się kręci na plusie. Zero plusie. Tak 🙆 UE "dysponuje całym arsenałem środków, których przeciętny Polak nawet nigdy nie będzie świadomy , co i jak to zadziałało."
 

Obrazek użytkownika sake3

29-02-2024 [12:27] - sake3 | Link:

@Ptr.....Sama władza jak widać nie wystarczy by takim Timmermasom czy Weberom uniemożliwić wstawienie nóg w drzwi.Trzeba sięgnąć nieco pamięcią dla przypomnienia jak pisowska władza była obrzucana wyzwiskami,atakowana,niszczona przez samych Polaków chocby takich jak Róża Thun,Tusk targowica z EPL i jego europejscy mocodawcy. Kto jak nie Millery czy Cimoszewicze albo Biedronie,Hubnery wojowali o karanie Polski sankcjami? Kto nazywał Timmermansa przyjacielem Polski jak nie Polacy? Dlaczego w takim razie to nędzne indywiduum nadal rozdaje karty w UE?

Obrazek użytkownika Jabe

29-02-2024 [13:24] - Jabe | Link:

Znów ta propaganda niemocy.

Obrazek użytkownika paparazzi

29-02-2024 [19:14] - paparazzi | Link:

No i nasze drzwi to wrota zamku a nie Orbana drzwi kuchenne. Reasumując jak by nasze drzwi trzasnęły to zmiany by były nieuniknione dla dobra państwa. No ale potrzeba polityków z cojones.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-03-2024 [13:59] - Ula Ujejska | Link:

Paparazzi
Osiem lat temu pisałam właśnie w ten sposób, że Polsce potrzebni u steru wojownicy a nie ciepłe kluchy i grzeczni chłopcy.
Czarnek na Premiera!

Obrazek użytkownika paparazzi

01-03-2024 [17:08] - paparazzi | Link:

👍

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

01-03-2024 [15:35] - Alina@Warszawa | Link:

RELACJA WŁASNA Z GRANICY W DOROHUSKU: PRZEPRASZAM, KOGO TU BLOKUJĄ?  

Zaczyna się tak: 
Czasami trzeba przejechać blisko 1400 km (trasa Gdańsk-Dorohusk-Gdańsk z objazdami), aby zobaczyć i usłyszeć coś, czego wprawdzie nie oczekiwaliśmy lecz co w zamian rekompensuje z nadwyżką trudy blisko 30-godzinnej podróży oraz kilkunastogodzinnej reporterskiej pracy już na miejscu.
Jest wtorek, 17 lutego br. w samo południe. Od strony Chełma do blokady rolników ustawionej około kilometra przed granicą polsko-ukraińską podjeżdża zwarta kawalkada ciągników z naczepami. Wszystkie z numerami rejestracyjnymi wschodniego sąsiada. Czoło stanowią tzw. ADR-y czyli samochody-cysterny przewożące ładunki niebezpieczne, głównie paliwo w promocyjnej (tylko dla Ukrainy) cenie 1,90 zł za litr. Przepuszczane są bez zatrzymywania i sprawdzania dokumentów.  

Nagle ten sielski obrazek psuje grupa rolników stająca na drodze białego DAF-a z oplandekowaną naczepą (patrz zdjęcie powyżej). Lider blokujących, trzydziestokilkuletni rolnik w Wielkopolski każe kierowcy zawrócić. Do akcji wkracza jednak miejscowy koordynator protestu. Żąda przepuszczenia tej i następnych – również oplandekowanych – ciężarówek. Wywiązuje się gwałtowna dyskusja. Zaczyna lider blokujących: 
– Teraz przepuszczamy tylko ADR-y oraz pomoc humanitarną. „Plandeki” miały poczekać to 18-ej, w dodatku z kontrolą ładunku. 
– Nie będzie czekania i kontrolowania. Mają jechać teraz. 
– Kto tak zadecydował? 
– Policja w porozumieniu z nami. 
– A to jest protest rolników czy Policji? 
– To jest nasz protest i my tu decydujemy. Jak zorganizujecie swoją akcję to będziecie mogli decydować po swojemu. 
Po znacznie liczniejszej grupie rolników przyjezdnych rozchodzi się szmer niezadowolenia. Padają wezwania do powrotu. Kilka osób nie daje jednak za wygraną i pozostaje przy koordynatorze akcji. Chcą wiedzieć więcej o jej zasadach. Zwłaszcza, że przyjeżdżali tutaj pomóc w blokowaniu ukraińskich pojazdów, a nie rozstępować się potulnie także na widok tych, których na liście uprzywilejowanych nie ma. 

(...)