No i co, naiwniacy i palanci?

Włączcie rozum moi drodzy! Myślcie do cholery!
To nie wy, moi dobrzy czytelnicy. To... no wiecie kto.

Karmieni codzienną papką informacyjną przez łajdackich funkcjonariuszy mediów, sterowanych przez chciwych, jak to kiedyś nazywano – burżujów, zidiociałych z powodu tak wielkiego bogactwa, które "szybko przyszło...", że już nie mają pomysłów czego chcą i co by tu jeszcze.

W końcu tych obleśnych prymitywów rajcuje tylko jedno – mieć jeszcze więcej. Więcej bogactwa i więcej władzy.
I patrzeć z radosną ciekawością, jak mróweczki przygłupie kręcą się zdezorientowane w kółko, gdy tu, albo tam włożyć im kij w mrowisko.
Tak pobełtać, żeby wreszcie ponownie, w klapkach na nogach i granatowym mundurku z przaśnej tkaniny Mao Zedonga i debila Kim Dzong Una, barany i owieczki zgodnie maszerowały, chóralnie śpiewając, na wzór studenckiej satyry – A ty maszeruj, głośno krzycz, niech żyje nam Wołodia Iljicz!
Albo nie Lenin, tylko ktoś inny, jakiś Putin, Scholtz, a może nawet – tak, tak – całkiem możliwe – psychol Tusk, czy błazen Hołownia.

***

Dobrych kilkanaście lat temu, płacąc duże sumy naukowcom, którzy na widok dolara, czy nawet euro lub juana, powiedzą wszystko, o co np. taki Soros poprosi: - że faceci mogą rodzić... że w końcu dla człowieka najlepszą żywnością jest trawa i robale... a najszczęśliwsi wszyscy będą, gdy już dokumentnie nic nie będą mieli; wymyślili sprytny dżinks, na którym można będzie zarobić naprawdę grube miliardy.

(Może oni mają rację – rozmyśla dziś typowy Janusz i Grażyna.)

Po prawdzie to jednocześnie zaatakowali nas wieloma ideologicznym idiotyzmami, przy których klasyczny komunizm i Marks, Lenin, czy Mao to liliputy. Nie będę ich tu wszystkich rozważał, tylko przytoczę jedną głupotę, której konsekwencje już są bardzo dotkliwe dla nas wszystkich.

To nowa bajka pod tytułem "OCIEPLENIE KLIMATU"

Opowieść ta, jak to w bajkach, jest prosta i prymitywna. Coś jak ta o Jasiu i Małgosi, albo ta o Smerfach.
Człowiek Ziemski, w szczególności ten szary, brudny i ponury Miejski Człowiek, to czarny charakter, który robi wszystko tak - Najpierw powoli - jak żółw – ociężale, Ruszyła - maszyna - po szynach - ospale, Szarpnęła wagony i ciągnie z mozołem, I kręci się, kręci się koło za kołem, I biegu przyspiesza, i gna coraz prędzej, I dudni, i stuka, łomoce i pędzi, A dokąd? ...

No właśnie – a dokąd? Otóż złe potwory w ludzkiej postaci na końcu, jeżeli Rycerze Zielonej Jemioły herbu Spurek się bohatersko nie przeciwstawią, zniszczą Planetę Ziemia.
Zrobią tyle dymu, puszczą w powietrze tyle brudu, tyle trucizny, ich hodowle pierdzą nieustannie czymś gorszym niż Cyklon B słynnej do dzisiaj IG Farben, a oni sobie jeżdżą spalinowcami z ponurymi rurami wydechowymi; a żeby im było komfortowo, spalają wszystko, co Dobra Ziemia urodziła.
Nawet jak śpią, to wydychają trucizny.

Rezultat – życie na Planecie Ziemia coraz szybciej umiera. Jak umiera? Poprzez ocieplenie globalnego klimatu.
Będzie strasznie. Stopnieją lody na biegunach. Na Antarktydzie w pewnym etapie wyrosną palmy. Znikną lodowce w Alpach, na Grenlandii, Islandii. Na Alasce i przy fiordach Norwegii.
A wtedy na świecie wody będzie tyle, że morza i oceany podniosą poziom o 7 metrów. Ile wówczas przybrzeżnych miast zniknie? Ba – całych państw, jak na przykład Holandia (Niderlandy) zniknie pod wodami Morza Północnego.
Część mojej rodzimej Gdyni też – szczególnie port i centrum miasta. Na szczęście my z rodziną mieszkamy na wysokości 100 metrów.

A oto jak wygląda mityczne, prosto z bajki, Ocieplenie Klimatu w Chinach w ostatnią niedzielę, w lutym 2024:

W Tuerhong w prowincji Sinciang temperatura spadła do minus 52,3 stopnia, a więc powtórzony został utrzymujący się od 64 lat rekord zimna. Niewiele brakowało, aby padł rekord mrozu dla całych Chin, który wynosi minus 53 stopnie i został odnotowany w Mohe w styczniu 2023 roku.
Falę mrozów poprzedziło ponad 30-stopniowe, nagłe ochłodzenie, któremu towarzyszyły śnieżyce. Sparaliżowały one ruch drogowy, lotniczy i kolejowy. Ratownicy pomagali kierowcom i pasażerom wydostać się z olbrzymich zasp. Wiele miejscowości zostało odciętych od prądu....

https://www.pogodairadar.pl/wiadomosci-pogodowe/rekordowa-fala-mrozow-w-chinach--dad423a2-2e08-4a32-b09a-fecc9522504e
No tak... Siedzę sobie nad ranem, pod koniec lutego 2024 i nawet nie potrzebuję rozpalać kominka, bo na dworze jest plus 8 stopni. Fajnie, co nie? Tylko te minus 50 w Chinach... Co jest do cholery?! My tu w Europie zwalczamy węgiel, a nawet "ślad węglowy", zamykamy elektrociepłownie i stawiamy te upierdliwe wiatraki; domy pokrywamy czarną, krzemową dachówką (trwałość 5 lat) by wyłapać słoneczko, zwalczamy biedne CO2 – ulubiony pokarm lasów i łąk i mimo tego w lutym już są bazie na gałązkach. A tymczasem Chinole smrodzą na potęgę; kopią kolejne tysiąc kopalni węgla kamiennego; palą czym się da, a prąd robią z paliw – największych wytwórców CO2. I u nich w niedzielę było minus 52 stopni Celsjusza. Ktoś może to wytłumaczyć?
Może, może. Przyzwoici naukowcy, których zidiociałym burżujom nie dało się kupić, pukają się w czoło, gdy ktoś, jakiś napalony dziennikarzyna pyta o ocieplenie klimatu i spokojnie pokazują naukowe dowody, że lepiej chłopie, kup sobie grube kalesony i czapkę uszatkę, bo wszystko wskazuje, że grozi nam bliska epoka lodowcowa.
https://www.wgbh.org/news/commentary/2021-03-24/weve-known-for-years-global-warming-could-lead-to-a-new-ice-age-why-is-no-one-doing-anything
I komu tu mróweczki, lub jak wolicie – owieczki i barany – wierzycie?
***
Żeby było jasne – po zapoznaniu się już kilkanaście lat temu z tematem możliwości globalnego ocieplenia, za co wyłącznie jest winna aktywność człowieka: industrializacja zapoczątkowana w XIX wieku, rewolucje energetyczne jak ropa naftowa, gaz ziemny i elektryczność; a potem kolejne efekty, wielkie miasta, koleje i samochody i nieco później statki morskie i samoloty; gdzie na początku korzystałem z renomowanych czasopism jak National Geographic, czy Nature, a późnie nawet z naukowych doniesień NASA i WMO - World Meteorological Organisation [ https://worldweather.wmo.int/en/home.html ], doszedłem do wniosku, że teoria takiego globalnego ocieplenia jest tak solidna i poważna, jak śniegowy bałwan w pełnym słońcu.
Narracja ta jest wymyślona i realizowana do kompletnie innych celów. A jak już dzisiaj wszyscy dobrze wiemy, używa się tej bzdurnej i zakłamanej, pseudo-naukowej teorii, wraz z pozostałymi cudami neo-bolszewizmu, wyłącznie do zdobywania władzy nad światem i bogaceniu się wąskiej grupy wybrańców.
A my – reszta, to motłoch z egzystencją minimalną, bez żadnych własności, ludzie użyteczni wyłącznie jako niewolnicy do wspomagania automatów i inteligentnych robotów, a i zapewne kolejnych wynalazków.
Mamy więc dylemat – instalować w domach i mieszkaniach klimatyzację, bo będzie grzało; w oknach i drzwiach zakładać moskitiery, bo tropikalne paskudztwa – jadowite żmije, skorpiony i czarne wdowy dotrą do nas – czy wprost przeciwnie – zaopatrywać się w ubiór i inny ekwipunek, który już jest powszechnie stosowany na północy – w Norwegii i Finlandii; zapewniać swojemu domostwu różne źródła ogrzewania, a dom musi być szczelny tak, by żadna kaloria ciepła nie uciekała na mróz.
Cóż... pożyjemy, zobaczymy. Choć bardziej prawdopodobne, że to, co będzie, zobaczą dopiero nasze dzieciaki i wnuki.
   =====

Ps. Większość pewnie nie wie, co meteorolodzy nazywają "cold blob" (zimny kleks) na południe od Grenlandii. A to przez niego mamy u nas taką wariacką pogodę od wielu miesięcy. Kto ciekawy, niech sobie poczyta. https://www.wgbh.org/news/commentary/2021-03-24/weve-known-for-years-global-warming-could-lead-to-a-new-ice-age-why-is-no-one-doing-anything

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-02-2024 [15:42] - NASZ_HENRY | Link:

SI ;-) 

Okazało się, że sztuczna inteligencja stworzona przez OpenAI zastosuje atak nuklearny uzasadniając to tym, że „chcę po prostu mieć pokój na świecie" ;-)
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2024 [15:53] - jazgdyni | Link:

Cześć Heniu

A ja się dowiedziałem ze ściśle poufnych źródeł, że Sztuczna przyswoiła, iż szybko koroduje, za co też mocno odpowiedzialny jest tlen O2, którego wszędzie pełno. Wiec teraz obmyśla jak się tego kompletnie pozbyć z Ziemi.

 

Obrazek użytkownika Ptr

23-02-2024 [17:15] - Ptr | Link:

Węgiel nie spalony w Polsce został spalony w Chinach, Indiach, Japonii, Rosji , USA, Brazylii. I wychodzi na zero. A głupiemu radość , bo na bilecie kolejowym ma napisane jakich dokonał oszczędności CO2. 
To nie jest absurd. To jest hybrydowy polityczny atak na Polskę. Polacy weszli w pułapkę euroentuzjazmu, która kończy się GG. Na razie zaciągnięto hamulec ręczny na gospodarkę i pokazano,że procedury nie działają. 
Dwóch wesołków rozbawia niemłode komunistki , a hejter obraża i straszy. 
Polityk w demokracji to postać tragiczna. Musi schlebiać pospólstwu i przekonywać o skuteczności działań w obronie klimatu. Postać tragiczna i pożyteczny idota zarazem.  

Obrazek użytkownika Hornblower

23-02-2024 [17:44] - Hornblower | Link:

Racja. Takich mamy polityków, na szczeblu centralnym i lokalnym. Wszelkich opcji politycznych. Czy wszyscy są postaciami tragicznymi i pożytecznymi idiotami? Tu mam wątpliwości. Myślę, że większość z nich doskonale wie, co robi. I działa wyłącznie w celu ustawienia siebie i krewnych oraz maksymalnego napchania kabzy, sposobami legalnymi, mniej legalnymi i nielegalnymi. A my z entuzjazmem dajemy się wciągać w ich wojnę o kasę i wpływy, nie zauważając, że dzięki nim wszystkim jesteśmy jak żaba w garnku. A palnik zapalony już dawno.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2024 [18:37] - jazgdyni | Link:

@Hornblower
Po bardzo krótkim etapie tuż po okrągłym stole, scena polityczna gwałtownie zaczęła się degenerować, a jednym z głównych problemów było to, że poprzez selekcję negatywną, do polityki garnęli się ludzie grubo poniżej przeciętnej jakości. Dokładnie odwrotnie, niż być powinno.

Obecny sejm to parodia. Rząd to zespół początkujacych harcerzy. Nigdy nie myslałem, że kraj może się znaleźć w tak niepoważnej, kabaretowej sytuacji.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-02-2024 [18:31] - jazgdyni | Link:

@Ptr

No właśnie. Obecnie cała działalność pastwowa - polityczna, społeczna i gospodarcza jest postawiona na kolosalnych fundamentach kłamstwa, ściemy i rozpylaniu głupoty. Dużym problemem tutaj jest to, że przy skutecznej pomocy socjotechniki pozbawiono społeczeństwo autorytetów. Tak, jak przykładowo w wymiarze sprawiedliwości, ważne decyzje wydaje się na podstawie opinii zaprzyjaźnionych prawników. Którym zazwyczaj brak kompetencji.
W takiej sytuacji ludziom udaje się wcisnąć nawet najgłupszy kit. Niestety, wielu chętnie to łyka.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

23-02-2024 [18:34] - Marek Kudła | Link:

Niewielu jest w Polsce do przebudzenia.  Przecież 30 % uprawnionych do głosowania to twardy elektorat PO, 8 % to twardy elektorat komunistów z NL. Ci się nigdy nie przebudzą !
 14 % to ta głupkowata 3D.  Tutaj około 5 % elektoratu głównie prawicowego zapragnęło trzeciej drogi dla Polaski, chociaż J. Kaczyński przestrzegał przed wyborami, że każdy głos oddany na Hołownię, to głos oddany na Tuska.  Nie posłuchano go, a teraz łapią się za głowy co uczynili !  Tak czy owak, 5 % to i tak za mało.  Potrzebujemy min. 10 %, a tutaj łatwo nie będzie, no chyba, że zmienimy wiek uprawnionych do głosowania z 18 na 21 lat, bo młodzi ludzie to polityczne tumany !  Widzimy wreszcie, że przyszedł czas na delegalizację komunizmu w Polsce, czyli Nowej Lewicy, spadkobierców PZPR a następnie SLD. Przyszedł czas na wydalenie z kraju Niemca do Niemiec.  I przyszedł również czas na gruntownę reformę sądownictwa bez oglądania się na UE i jej KPO. 
 

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2024 [19:14] - Jabe | Link:

Młodzi ludzie nie są większymi tumanami od starych dziadów (i bab). Zwyczajnie Jarosław Kaczyński nic nie ma im do za­komunikowania. Generalnie PiS jest wyprany z wszelkich treści. To już jasne. W gruncie rzeczy zostali mu jeno fanatycy. Co dalej?

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2024 [19:29] - sake3 | Link:

Dalej już tylko ciemność bo niewyczerpane sa pokłady nienawiści Do Kaczyńskiego i PiS.Nic więcej ,żadnych treści do zakomunikowania już nie ma.Ani tego,że amerykaski Odysseusz wylądował na Księżycu,ani tego,że badania dają szansę ludziom chorym na cukrzycę.Jest tylko zły Kaczyński,którego trzeba dodatkowo wdeptać w ziemię po wieloletnich upokorzeniach, razem z jego elektoratem.Chyba jestem większą szczęściarą od pana bo potrafię jeszcze rozmawiac,myśleć i cieszyć się z każdego danego mi dnia.

Obrazek użytkownika spike

23-02-2024 [19:51] - spike | Link:

@jabe
np tp pojechałeś po bandzie, tak się jakoś dziwnie, a może nie, że sam jesteś wzorem tumana i pewnie taki wpajasz swoim bliskim, szerząc zarazę głupoty.
Twoi ulubieńcy właśnie forsują kolejną ofertę dla młodych, pierwsza to in vitro, by rodziło się więcej dzieci, teraz pigułka PO, by ich za dużo nie było, następna będzie aborcja na życzenie, jak się nie uda zapobiec, to się zamorduje, a w kolejce eutanazja takich ja ty, koniec z kłopotem opieki nad takimi, a ile oszczędności dla budżetu domowego i państwowego !
Szczęście będzie płynąć do młodych nie szerokim strumieniem, a rzeką, takie są skutki twojej bytności na tym świecie, kupiłeś już urnę, bo ciebie dla oszczędności do pudelka po butach wsypią.

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2024 [20:42] - Jabe | Link:

Czerpiesz, chamie, wiedzę ze swoich wy­obrażeń.

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2024 [20:53] - sake3 | Link:

O,nawet polityka miłości jak widzę.Jak miło.

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2024 [20:56] - Jabe | Link:

Sobą się zajmij, obłudnico.

Obrazek użytkownika sake3

23-02-2024 [21:12] - sake3 | Link:

A tak bez agresywnego wyzwiska już się nie da?

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2024 [21:16] - Jabe | Link:

Nie masz nic do po­­wiedzenia w temacie, to choć nie jątrz.

Obrazek użytkownika Ptr

23-02-2024 [23:20] - Ptr | Link:

Bardziej polskocentryczny program będzie w tej sytuacji lepszy. To co mamy to eurodemolka. Doszedłem do wniosku, że wiele zawiedzionych żywotów, nadziei i emigracyjnych scenariuszy to efekt tajnego hamowania rozwoju Polski przez polskich polityków realizujących nie nasze knteresy, ale to od półwiecza, co najmniej. Niewybudowanie e.atomowej to klarowny przykład zakazu politycznego. Budowanie  stadionów i  Euro2012 to było marnowanie polskiego potencjału rozwojowego. Dlatego, że tworzyło pozory rozwoju. 
A więc nowy kurs PiS. Nie może to być tylko partia zapewniająca stabilizację , ale pozostawiająca wątpliwości co do pryncypiów i dająca pretekst do krytyki. A krytyka poszła ostra od pGB. 

Obrazek użytkownika u2

23-02-2024 [20:10] - u2 | Link:

Cyklon B słynnej do dzisiaj IG Farben

Polecam książkę pt. "Nazistowskie korzenie brukselskiej UE", której współautorem jest słynny polski aktor August Kowalczyk, nr obozowy "6804". Okazuje się, że niemieckie zapędy bycia światowym imperium nie zakończyły się po wojnie. Co prawda brakuje im ciągle surowców, dlatego chcą koniecznie spółkować z Rosją, jaka by ona nie była. Dlatego chcą się oderwać od kurateli USA i iść do imperium po naszych trupach. Odpowiednie wizje przytaczałem na NB :-)

mieszkamy na wysokości 100 metrów

Podawałem wizje Mariana Węcławka na NB, że po nieuchronnej wojnie światowej trójmiasto zostanie zalane. Więc niezbyt dużo czasu pozostało. Co do Chin to tam klimat jest różniasty. Przykład Sinciangu jest reprezentatywny dla klimatu kontynentalnego, blisko Syberii, więc klimat tam jest bardzo surowy.

Obrazek użytkownika marsie

24-02-2024 [03:31] - marsie | Link:

Witaj, tekst OK, ale debile nie odpuszczą!
https://biuletynnowy.blogspot.com
Po wielekroć o tym pisałem, trochę i dzisiaj:
B.N. 09/24. POLSKA, POLSKA, POLSKA – ALE JAKA?
Motto:
Dziękuję, Drogi Donaldzie,
Dziękuję, Droga Urszulo!
Tak sobie kadzą te unijne szuje,
Ktoś czegoś tu nie pojmuje?
/ sąsiad-poeta /
Witam.
Nie minęło jeszcze 100 dni panowania Koalicji 8 Gwiazdek, zwanej również Koalicją 13 Grudnia (moja nazwa – Koalicja Zła!), a już Polska jest w stanie nieuchronnej "ruiny kompletnej" – kilka miesięcy i będzie "po zawodach"!
"Po zawodach" dla Polski, bo dla tej antypolskiej, tuskowej zgrai będzie "jak w sam raz" – robimy, co chcemy, prawo łamiemy, Polaków mamy w dupie, a że Niemiec ich łupie?
Pardon, że późno, ale znowu byłem w Polsce i właśnie wróciłem – a po drodze miałem tylko dwie rolnicze blokady!
Pozdrówka!

Obrazek użytkownika Jan1797

24-02-2024 [08:41] - Jan1797 | Link:

Zbędnie się denerwujesz. Niewielu zrobiło cokolwiek dla relacji krakowsko-poznańskich. Ostatnio nikt tyle, co Piotr Lisiewicz. 
„Niszowe” NB otwierają ludzie, o których „wiodący w przekazie” nawet nie marzą. 
Z kolumną rolników jechała młodzież na rowerach z hasłem „Rowerzyści z Rolnikami”. Niby nic.

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-02-2024 [22:38] - Tomaszek | Link:

Dobrze że choć rowerzyści .

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

24-02-2024 [07:08] - Siberian Husky Dog | Link:

Proszę o wskazanie błędu w rozumowaniu.
1. Komisja Europejska uznaje, że Polska musi zmienić swoje prawo, a wtedy otrzyma środki z KPO.
2. Polska nie zmienia ani jednej ustawy, nie uchwala też żadnej nowej. Ale rządzi Tusk.
3. Komisja Europejska uznaje, że już jest ok.

Obrazek użytkownika Czesław2

24-02-2024 [07:19] - Czesław2 | Link:

Komunistyczny elektorat o tym wie, dlatego głosował na Tuska. Co w tym dziwnego?

Obrazek użytkownika sake3

24-02-2024 [09:30] - sake3 | Link:

@Siberian Husky.....Poprawiam punkt.1-Nie zmienić swoje prawo tylko podporządkować go UE. Wtedy niepotrzebne stają się ustawy,uchwały ani Konstytucja.i można sankcjonować bezprawie spokojnie i ku zadowoleniu UE...

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-02-2024 [05:06] - jazgdyni | Link:

@Nasi Blogerzy

Żeby było jasne

Obecnie według moich zgrubnych kalkulacji, więcej niż 60% dostarczanej kanałami medialnymi informacji jest fałszywa. Bardziej świadomie niż niechcący. To jest element manipulacji i inżynierii społecznej, mających wpływać na światopogląd ludzi i ich rozumienie rzeczywistości. Najlepiej dla tych, co mają władzę i pieniądze jest, gdy zwykłe ludzkie zbiorowisko nie wie za dużo, co się właściwie dzieje.
Warto pamiętać, że informacja to wszystko, czego się codziennie dowiadujemy, a wiedza to to, co z tego zalewu informacji zostaje nam w głowach. Najlepiej na długo, a nie tylko na tydzień, jak chcą medialni funkcjonariusze.

Nie powinniśmy bezmyślnie z dostarczonych informacji przyswajać sugerowanych wiadomości. Człowiek myślący powinien sam dokonać własnej analizy i przefiltrować każdą informację tak, by została jemu wiedza oparta na własnym rozumie.

Przykro mi, gdy widzę, że wielu komentatorów powtarza schematy i kalki podsuwane z ulubionych mediów. Ja nawet filtruję TV Republika i w Polsce.pl. Niby są święci i są wyrocznią?
Może ktoś podpowie jakie źródło jest w pełni wiarygodne i daje gotowe wnioski.

Pozdrawiam