Tusk zaatakuje rolników

W pobliżu polsko-ukraińskich przejść granicznych trwają protesty polskich rolników, którzy domagają się m.in. zatrzymania wwozu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy do Polski. Wwóz tych towarów po cenach dumpingowych może doprowadzić do upadku Polskiego rolnictwa.

Donald Tusk zapowiedział, że rząd wprowadzi na listę infrastruktury krytycznej przejścia graniczne z Ukrainą i wskazane odcinki dróg i torów kolejowych. – To jest kwestia najbliższych godzin – przyznał premier. Czy to odpowiedź na protesty rolników na granicy z Ukrainą? Premier zaznacza, że rząd będzie szukał rozwiązań chroniących posłach rolników, a te decyzje powodowane są zapewnieniem płynnego przepływu dla pomocy wojskowej i humanitarnej.

Tusk chce siłowo rozpędzić rolnicze protesty. -Dla zapewniania 100 proc. gwarancji, że pomoc wojskowa, sprzęt, amunicja, pomoc humanitarna i medyczna będą docierały bez żadnych opóźnień na stronę ukraińską, będziemy wprowadzali na listę infrastruktury krytycznej przejścia graniczne z Ukrainą i wskazane odcinki dróg i torów kolejowych. To jest kwestia najbliższych godzin – zapowiedział premier “uśmiechniętej Polski”.

Tusk podkreślił, że będzie to oznaczało “innego typu reżim organizacyjny” na tych przejściach i drogach dojazdowych. -Będziemy wyciągać z tego też praktyczne konsekwencje tak, aby ten ruch odbywał się bez żadnych opóźnień i zahamowań – stwierdził. Będziemy szukać rozwiązań ochronnych dla polskich rolników, zarówno metodami krajowymi, poprzez użycie środków krajowych, jak i przez dalsze negocjacje z Ukrainą i z instytucjami europejskimi tak, by negatywne konsekwencje liberalizacji handlu z Ukrainą były mniej dotkliwe, by je zniwelować tak tylko, jak się da. Tutaj polscy rolnicy mogą na mnie liczyć – zapewnił.

Jeśli chodzi o walkę z Polakami i ich prawami, Tusk jest wyjątkowo skuteczny. Zrobi wszystko dla Ukrainy, choćby po trupie Polaków i polskiej gospodarki wraz z pacyfikacją strajkujących rolników walczących o swój byt. Rząd Tuska taki proniemeicki łamiący permanentnie Konstytucję i polskie prawo. Zobaczymy jak długo ? A gdzie obietnice przedwyborcze, paliwo za 5.19 zł no chyba, że  myślał o Euro- a to co innego - kłamał, kłamie i kłamać będzie. Wyborcy Tuska nie jest wam wstyd może wreszcie się obudzicie !

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-02-2024 [18:49] - Tezeusz | Link:

Tusk w swoim wystąpieniu okłamał całą Polskę”. Szef zgromadzenia w Hrebennem ostro o decyzji premiera
– To nie jest nasz rząd, to nie jest polski rząd. Widzimy tylko pogardę i chamstwo w stosunku do rolników – tak o decyzji premiera Tuska o wpisaniu przejść granicznych z Ukrainą na listę infrastruktury krytycznej mówi w rozmowie z Niezalezna.pl Tobiasz Zawiślak z NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” i szef zgromadzenia w Hrebennem.

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-02-2024 [19:16] - Tomaszek | Link:

Twój ziomek Tusk ( nawet nazwiska macie podobne) w dupie ma jakąś Ukrainę . Przyszedł befehl z Berlina , bo szwabskie zboże i reszta ma doprowadzić do ruiny rolników nie tylko w Polsce . Może nikt nie zauważył , ze zboże jedzie w innym kierunku jak uzbrojenie . Chyba ze twój ulubieniec Zełenski po cichu opycha towar zbrojeniowy na lewo . Pamiętasz to lizanko czterech liter ?
Smaczek został ? 
Aha
To nie Tusk bedzie strzelał 
To jego Męty 
Bo tacy byli i tacy są . Kolejna przespana kasta .

Wyyebaliście wszystko pajace .

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-02-2024 [19:43] - Tezeusz | Link:

@ tomaszek rus..
Odezwał nam się a raczej zesrał gównem komuszym cham @ Tomaszek co opluł Powstańców Wielkopolskich dowód :
Proszę :
https://naszeblogi.pl/67233-ch...

Oj śmierdzisz gawnem @ Tomaszek śmierdzisz ! umyj dupsko ! i nie chlej tyle denaturatu...
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-02-2024 [20:37] - Tomaszek | Link:

I znów zlinkowałeś jak cię pół NB do pionu ustawiało . Popatrz ile mam wyświetleń .

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-02-2024 [20:41] - Tezeusz | Link:

@ Tomaszek rus...
"Popatrz ile mam wyświetleń ."  - kto będzie ogladał twoją osraną tęczową sowiecką du...

Obrazek użytkownika Jabe

22-02-2024 [19:41] - Jabe | Link:

To nie są ceny dumpingowe, a Donald Tusk jedynie kontynuuje politykę Jaro­sława Ka­czyńskiego.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-02-2024 [19:44] - Tezeusz | Link:

@ Jebe
zlot POpaprańczych śmierdzieli. A ząbki umyłeś bo wali ! Co za idiot...

Obrazek użytkownika sake3

22-02-2024 [19:43] - sake3 | Link:

Cóż za brak wdzięczności ze strony rolników.A Tusk dzisiaj załatwił przecież pastylkę ,,dzień po'',Dlaczego się nikt nie cieszy?W końcu jesteśmy nareszcie prawdziwymi Europejczykami.

Obrazek użytkownika Kaczysta

22-02-2024 [19:52] - Kaczysta | Link:

Łapy precz od rolników dziadu
Parszywy rudy skurwysynu
Precz
https://pbs.twimg.com/media/GG8kpUzbEAA7wWD?format=jpg&name=medium

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-02-2024 [20:29] - Tezeusz | Link:

Prezydent przyznaje rolnikom rację. "To jest problem, który powinna rozwiązać Komisja Europejska"
W moim przekonaniu rolnicy mają rację. Dla nich wpłynięcie na nasz rynek towarów z Ukrainy, które go zaleją, oznacza upadek. To ogromnie ważna sprawa dla polskich rolników, ale nie tylko - powiedział w wywiadzie dla Polsat News prezydent Andrzej Duda.

Obrazek użytkownika Jabe

22-02-2024 [21:13] - Jabe | Link:

Pan prezydent dotąd był orędownikiem usłużnej polityki. Co się zmieniło?

Obrazek użytkownika spike

22-02-2024 [21:24] - spike | Link:

"pomoc wojskowa, sprzęt, amunicja, pomoc humanitarna i medyczna będą docierały bez żadnych opóźnień na stronę ukraińską,"

-prawdopodobnie na Polsacie słyszałem wypowiedź jednego z przodowników strajku, że tego typu transporty są przepuszczane, dodając, że był jeden sprytny Ukrainiec, który przemycał pod pretekstem dostaw broni, miał schowane pod plandeką samochody osobowe, na handel.

Tusk to łachudra, podobnie jak jego pomagierzy Kosiniak i Kołodziejczak, rolnicy dali się wydymać i to bez mydła, uwierzyli w ich zapewnienia, że do Polski nie wpuszczą ukraińskiego zboża, podobnie obiecywał że nie wpuszczą "darmozjadów", wiadomo było, że to tylko kłamstwa, tylko lewactwo dotrzymuje słowa, fundując nam sodomę i Gomorę z holokaustem poczętych dzieci, niech ich Piekło pochłonie i całą tą antypolską bandę!

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2024 [07:22] - Jabe | Link:

Czyli PiS bis.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-02-2024 [08:28] - Tezeusz | Link:

W radiu wczoraj mówił Pan Ognisty jak to wezwali sanepid żeby zobaczył jakie zboże syf idzie z Ukrainy. Był tam namiot w którym żony i kobiety przywiozły ciepłe posiłki dla wszystkich chętnych protestujących.
To sanepid nie poszedł zobaczyć zboża tylko najpierw chciał badać te zupy co kobietki przywiozły i czy leganie mają uprawnienia. Na skutek okrzyków protestujących zaniechali tej bezczelności i nie kontrolowali zup.

To pokazuje bezczelność tego rządu .

Kiedyś do górników kazał strzelać. Z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Bo protestowali. Chciało się PSL i trzeciej drogi to macie rządy Tuska. Najważniejsze obrady to była " tabletka dzień po" a rolnicy to plebs dla nich !!
Komuną wraca!!

Obrazek użytkownika Marek Kudła

23-02-2024 [12:51] - Marek Kudła | Link:

Kolejny STAN WOJENNY w Polsce !!  Niemiecki premier ogłasza stan wojenny przeciwko polskim rolnikom !!!
A nazywa się to niewinnie , że przejścia graniczne zostaną wpisane na listę infrastruktury krytycznej ! W istocie rzeczy rolnicy zostaną usunięci z miejsc strajku siłą, łącznie ze strzelaniem do nich z broni gładkolufowej !!!