Zanim ktoś napisze że Putin załatwił Nawalnego

Niech się zastanowi i napisze też dlaczego miałby to zrobić.
Piszę to by uprzedzić ewentualnego typowego pudelka. Oczywiście i on może odpowiadać za śmierć Nawalnego. Tylko, jak można się domyślać, głównym, sugerowanym, motywem, który miałby popchnąć Putina do tej zbrodni jest przede wszystkim to że Putin to zło. Tylko on może odpowiadać za wszelkie polityczne morderstwa, które nieustannie mają miejsce w Rosji. Bo jak każdy wie, w szczególności w  Polsce, wszystkie zbrodnie są jego dziełem, roztrząsać więcej nie trzeba.

Przypomnę jednak znów sprawę Prigożyna. Każdy jest pewien że Putin wydał zlecenie. Tylko nikt właściwie nie tłumaczy dlaczego.
Dlaczego zniszczono Grupę Wagnera? Czyli naprawdę skuteczną, na tle innych rosyjskich, formację wojskową? Grupa Wagnera bardzo dobrze sobie radziła w Afryce. Tamtejsi przywódcy czy im się to podobało czy nie, liczyli się z nią. Nie mogli lekceważyć Putina co zresztą było widoczne w przypadku szczytów politycznych, spotkań polityków. O ile reszta świata, po wybuchu wojny na Ukrainie, raczej ignorowała i unikała Putina to afrykańscy politycy nie.
Śmierć Prigożyna zniszczyła dobrze działające mechanizmy, układy, zależności. Zginął nie tylko on przecież ale i inni kluczowe postacie tej Grupy. Nic śmierć Prigożyna nie dała Putinowi, który raczej powinien był go aresztować czy inaczej uziemić by dało się skutecznie przeprowadzić proces podmiany dowództwa. Zamiast improwizować z kiepskim skutkiem.
Tak pisałem od początku. Dodając także że tzw. bunt był przede wszystkim zachodnim wymysłem medialnym. Podczas kiedy w Rosji, nikt w niego nie uwierzył. Dlatego nikt Prigożyna nie poparł uważając ów bunt za prowokację, wykonywaną na rozkaz Putina właśnie. Prigożyn ze swojej strony też praktycznie nie atakował Putina i Kremla obarczając winą za niepowodzenia na ukraińskim froncie dowództwo wojskowe. Poza więc wątpliwym bardzo „buntem” nie stało się zupełnie nic wskazującego że Prigożyn przestał być jednym z najbardziej zaufanych ludzi Putina.

Podsumowując więc, Prigożyn zginął, stracił Putin.
Ale nie tylko Prigożyn. W Rosji taki polityczny trup ściele się ostatnio dość gęsto. Każdy postrzega to jako przejaw bezwzględności działania reżimu Putina. Tylko że wielu z tych ludzi było często głośnymi zwolennikami Putina. Ciekawym przykładem jest Igor Gorkin. Który odegrał kluczową rolę w zajmowaniu Donbasu, organizacji separatystycznej republiki. Miał też być zamieszany w zestrzelenie samolotu lotu MH17. Girkin to człowiek służb, pod opieką służb, który podobnie jak Prigożyn wykonał kawał solidnej, brudnej roboty dla Putina. By niecały miesiąc temu zostać skazanym na 4 lata więzienia. Gdzie krążą słuchy ma je opuścić ciesząc się, jak przed nim wielu innych, przywilejem walki w ramach Operacji Specjalnej. Z podobnym pewnie co inni efektem.
Czyli był sobie człowiek Putina, skuteczny, taki co dużo zorganizował, taki pod kontrolą służb. I który kończy gdzieś w piachu.

No więc Nawalny. Który w niczym przecież nie przeszkadzał Putinowi. Siedział gdzieś w Łagrach. Ale od czasu do czasu dawał znak życia komentarzami natury politycznej. Jakim sposobem? Albo Nawalny po prostu miał pozwolenie władz Kremla. Albo...
nie miał a i tak sobie twittował co oznaczałoby że władza Kremla daleko nie sięga.
Ta druga opcja oznacza wprost że pozycja Putina jest słaba. Owszem, tłumaczyłaby dlaczego Putin miałby chęć zabić Nawalnego ale z drugiej strony pokazywałaby że władza Putina jest jakaś strasznie niepewna, rozchwiana, skoro ktoś w Łagrze decyduje co Nawalny może a co nie. I że ten Nawalny w jakimś Łagrze jest tak groźny że trzeba go zabić.
Weźmy więc może opcję pierwszą. Siedzi sobie Nawalny w Łagrze pod kontrolą Putina. No i zostaje zabity. Co... znów uderza w Putina. Gdyż daje pretekst Światu Zachodniemu by się jakoś zjednoczył i może np. mocniej docisnął Rosję sankcjami itp. a wsparł Ukrainę.

Jednak jak się wydaje jest coś więcej. Wielu sobie tutaj pomyśli: Putin załatwił Nawalnego. No i co? Ot Putin zabił. Znów. Na świecie pokrzyczą. I zapomną. Tylko że tak jakoś, raptem kilka dni temu z tymże Putinem rozmawiał przykładowo T. Carlson. A w wywiadzie tym Putin kreował się na ofiarę dociskaną przez Zachód. A cały wywiad był zagrywką Republikanów by wzmocnić ich narrację polityczną przedstawiającą negatywnie wojnę na Ukrainę i samą postawę Ukrainy w szczególności. Czyli Republikanie zagrali Carlsonem...
A teraz ... czemu nie uznać że Biden i Demokraci Nawalnym?
Teraz to Biden i spóła mają w ręku dobrą medialną kartę. Dzięki której neutralizują wywiad Carlsona. A nawet więcej. Dzięki tej karcie Putin staje się hipokrytą i cynicznym kłamcą. Carlson wraz z Putinem lansowali tezę o tajnych ludkach z CIA, które chcą kolejnej brudnej wojny na którą nabiera się dziadek Biden.
A tu okazuje się, dzięki Nawalnemu, że dziadek Biden ma więcej rozumu niż Republikanie gdyż to oni nabierają się na ckliwe historyjki Putina!
Wojnę więc trzeba toczyć, bo jest słuszna, trzeba Putina zniszczyć.

A zatem? Dlaczego Putin? Miałby zabijać? Jeszcze przed chwilą Nawalny nie znaczył nic. A sam Putin był górą w gierce mającej przechylić poparcie światowej a w szczególności amerykańskiej opinii publicznej na swoją korzyść. A tu raz ciach i Nawalny odegrał swoją rolę, za pomocą której Putin jedynie stracił. Znów.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-02-2024 [18:51] - NASZ_HENRY | Link:

 

@szmaciuszki ze szkółki z Olgino tracą orientację. Gdyby Putin to przewidział to by nie uśmiercał Prigożyna 😎
 

Obrazek użytkownika smieciu

16-02-2024 [18:54] - smieciu | Link:

Bredzisz bez związku i sensu.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-02-2024 [19:53] - NASZ_HENRY | Link:

Obrazek użytkownika smieciu

16-02-2024 [20:05] - smieciu | Link:

Żałosne. Piaskownica, pudelek, infantylne, osobiste docinki. Wyłazi głębia pisowskiej myśli. Dobrze że Tusk wziął się za oczyszczanie.

Obrazek użytkownika spike

16-02-2024 [19:10] - spike | Link:

-Ja, ja natürlich, "sralis mazgalis referendis duptis".
Musiałeś w życiu wiele świństw dokonać, że podpadłeś samu Stwórcy, który na początek rozum odbiera.
Polecam ci, byś zgłosił się do egzorcysty, może jeszcze masz szanse na wybaczenie.
Swoimi bredniami już sięgasz gwiazd, a to znaczy, że bardzo źle z tobą.

Merkel niewinna, Berlin niewinny, Niemcy to ofiary faszystów, Tusk to "mąż stanu, teraz Putin niewiniątko, posądzać go o jakiekolwiek zbrodnie jest niesprawiedliwe i niegodne.

Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt!

Obrazek użytkownika smieciu

16-02-2024 [19:15] - smieciu | Link:

Twój infantylny bełkot zgodny z planem, zaliczony, możesz odmówić paciorek i iść spać.

Obrazek użytkownika spike

16-02-2024 [19:41] - spike | Link:

@smieciu zum Hundehütte.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika nonparel

16-02-2024 [19:22] - nonparel | Link:

Dał nam przykład Netanyahu jak zwyciężać mamy

Obrazek użytkownika tricolour

16-02-2024 [19:42] - tricolour | Link:

Nie, Putin nie zamordował. Zwyczajnie warunki w obozie są takie, że Nawalny sam se zdechł, tak jak reszta bardziej bezimienna.

Obrazek użytkownika spike

16-02-2024 [21:05] - spike | Link:

@tri
"Zwyczajnie warunki w obozie są takie ....."
w Auschwitz też były "normalne warunki", a jednak wielu więźniów przeżyło, z sowieckich łagrów też kilku przeżyło i wyszło, a ten był taki słabiutki biedaczek, że nie dal rady,
ech no i mamy kolejnego "jeźdźca wierzchem" :))))

Obrazek użytkownika sake3

16-02-2024 [21:28] - sake3 | Link:

@spike.......Śmierć w kolonii karnej jest bezpiecznym wytłumaczeniem dla morderców.Można osiągnąc swój cel i jednocześnie udawać demokratę.Nikt bowiem nie będzie prowadził rzetelnego sledztwa.Ciekawe,czy żyją będący świadkami strażnicy więzienni pełniący dyżur na spacerze,

Obrazek użytkownika tricolour

16-02-2024 [22:24] - tricolour | Link:

@spike

Zrobiłeś się tak bezdennie durny od wylizywania gówna z partyjnej dupy, że już nawet sarkazmu nie jesteś w stanie odczytać.

😁😁😁

Obrazek użytkownika sake3

16-02-2024 [20:24] - sake3 | Link:

Kolonia karna to nie sanatorium ani wczasy i wielu nie przetrzymuje warunków tam panujących.Tak mogło być w przypadku Nawalnego.Nie oznacza to,że morderstwo  rozłożone w czasie '' nie mogło mieć miejsca.Obliczone na dłużej oddala wszelkie podejrzenia.Oczywiście sekcja nic nie wskaże.albo jakąś przewlekłą wcześniej nie zdiagnozowaną chorobę.Są tu jednak dwie zagadki.Dlaczego komunikat do mediów o smierci Nawalnego podano już w dwie minuty po ,,utracie'' przytomności? Jak w tak krótkim czasie mógł się zmieścić przyjazd karetki,badania ,reanimacja i zgon? Zastanawiające i podejrzane. Oczywiście za morderstwem może stać Putin ale też może to być przeciwnik Putina w walce o władzę.Putin bowiem chce uchodzić za demokratę .Nie wiadomo czy smierć Nawalnego byłaby mu akurat teraz na rekę Ławrow w jego imieniu przedstawia w piątek warunki zakończenia wojny na Ukrainie twierdząc że Rosja jest gotowa na polityczne i dyplomatyczne rozwiązania konfliktu..a więc stwarza klmat do negocjacji.Nawalnemu stworzono warunki do powolnego umierania poprzez trudne warunki ,brak dostępu do lekarzy ,karcery,utrudnione kontakty z rodzina i obrońcami czy zachowanie służb więziennych..

Obrazek użytkownika smieciu

16-02-2024 [20:46] - smieciu | Link:

Tak. W sumie tak.
Jeśli przykładowo można potwierdzić że „Dlaczego komunikat do mediów o smierci Nawalnego podano już w dwie minuty po ,,utracie'' przytomności?” to ciężko zakładać naturalny zgon.
Jak w tak krótkim czasie mógł się zmieścić przyjazd karetki,badania ,reanimacja i zgon?
Też ma swoje znaczenie ze względu na dość oczywisty bezsens. W sensie oczywistej wrzutki medialnej, nieprawdziwej.
Nawalnemu stworzono warunki do powolnego umierania poprzez trudne warunki ,brak dostępu do lekarzy ,karcery,utrudnione kontakty z rodzina i obrońcami czy zachowanie służb więziennych.
Jednak z tego co mówią, pokazują, Nawalny ostatnio nie wyglądał na umierającego, wręcz przeciwnie.

Ogólnie Nawalny i jego historia jest zbyt odjechana by brać ją tak jak ją przedstawiają. Mamy uwierzyć że człowiek, którego chciał otruć Putin ot tak sobie wraca do kraju? Wielu uciekło z Rosji bez takich zachęt i nie zamierza wracać. A tu Nawalny otwarcie występuje przeciw Putinowi, oskarża go o próbę zabójstwa, po czym wraca. Trafia następnie do łagru skąd utrzymuje kontakt ze światem przekazując swoje przemyślenia polityczne. To się nie trzyma kupy. Trudno uwierzyć że Nawalny nie był jakąś grą służb. Której ostatecznie stał się ofiarą.
Z tymże, jak mówiła jego żona, powiedziano nam że umarł. A czy naprawdę umarł?
Mimo wszystko ten akurat aspekt nie jest nadmiernie istotny. Dla świata umarł, został zabity, co ma swoje medialne i nie tylko konsekwencje.

Obrazek użytkownika spike

16-02-2024 [21:34] - spike | Link:

@sake
Nie wiem jakie znaczenie ma dla Polski i reszty świata Nawalny, ale będą z niego robić bohatera bo był przeciwnikiem Putina, podobnie jak Niemcy z Stauffenberga zrobili bohatera, tylko dlatego że brał udział w zamachu na Hitlera, a prawda jest taka, że to też był zbrodniarz niemiecki, wcale mu o dobro Niemiec nie chodziło, a tylko i wyłącznie o przejęcie władzy i dalsze kontynuowanie ludobójstwa.

Obrazek użytkownika r102

17-02-2024 [07:12] - r102 | Link:

Z tym czasem może jest jakieś banalne wytłumaczenie - np strefa czasowa ?

Czyli np umarł o 12 czasu obozowego -  a komunikat podano o 12:02 czasu moskiewskiego kiedy w obozie była już np 13:02 ?

Obrazek użytkownika Ryan

16-02-2024 [21:07] - Ryan | Link:

Rudzielec mówi, że nie wybaczy śmierci Nawalnego, ale Smoleńsk wybaczył błyskawicznie
Wkurwia mnie ta hipokryzja tuskoidalnych POjebow. Żałują jednego ruskiego, którego wykończył inny ruski bandyta. Knucie rudego kundla z ruskim bandytą im nie przeszkadzało? Śmierć 96 Polaków z ręki ruskiego bandyty też nie?
Czy Tusk kiedykolwiek wspominał o zbrodniarzu Putinie?

Hipokryzja

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

16-02-2024 [23:01] - Alina@Warszawa | Link:

Dla porównania podaję link do tłumaczenia jednego z wpisów na portalu KONT na temat śmierci A. Nawalnego Dobrze poczytać komentarze...
Są mniej więcej w stylu "zaoszczędziliśmy jedną kulę dla Chochłów" (tzn Ukraińców).
Bardzo podobne do wpisu @smieciu, nie da się ukryć.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

17-02-2024 [09:53] - Marek Michalski | Link:

Trzeba więcej wyrozumiałości dla kierownictwa politycznego Rosji. Nie tylko w cywilizacji turańskiej ucina się głowy i likwiduje potencjalne zagrożenia. Historia USA to historia zamachów na prezydentów i kandydatów na ten urząd.

Obrazek użytkownika smieciu

17-02-2024 [12:35] - smieciu | Link:

Takie tam:
Julia Nawalna była uczestniczką rozpoczętej w piątek Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Do wystąpienia szykowała się od jakiegoś czasu, a jeszcze dzień wcześniej, optymistycznie zakładała, że być może uda jej się skontaktować nawet z mężem.
Z jakiegoś powodu już wcześniej zaplanowano pojawienie się Nawalnej na tej Konferencji. Miało być ckliwie, a wyszło dramatycznie, bo akurat tak się złożyło że przed jej wystąpieniem świat dowiedział się o śmierci jej męża.
A uczestnicy Konferencji dostali wyrazisty przekaz.
Z drugiej strony, za oceanem historia ta nie powstrzymała Kongresmenów przed udaniem się wczoraj na przerwę zimową. Zostawiając całkiem długą listę spraw do załatwienia. Gdy wrócą będą z kolei mieć 3 dni by odblokować kasę potrzebną do działania rządu USA.
Niby ten problem pojawia się od czasu do czasu. Zawsze rozwiązany prędzej czy później.
Ale rzeczy coraz bardziej się kumulują.

Obrazek użytkownika spike

17-02-2024 [12:49] - spike | Link:

@smieciu
"pojawienie się Nawalnej na tej Konferencji. Miało być ckliwie, a wyszło dramatycznie...."
"Sralis mazgalis referendis duptis"

mąż kobieciny uwięziony w łagrach,  miała mieć "ckliwy" występ", pewnie by promieniała z radości!

Ty to masz już tak zryty móżdżek, że sam nie rozumiesz co bazgrzesz.
zum Hundehütte

Obrazek użytkownika Es

17-02-2024 [13:01] - Es | Link:

Z tej to przypowiastki wysuwasz jaki wniosek?
Bo inni z podobnej kiedys wyciągnęli wniosek ,ze dla politycznej kariery brat zamordował brata i prawie setkę innych przypadkowych współpasażerów. 

Obrazek użytkownika smieciu

17-02-2024 [18:07] - smieciu | Link:

@Es Wnioski powinny być dla każdego oczywiste. Rzeczy nie dzieją się przypadkiem. Nie słyszy się żeby pani Nawalna brała udział w tego typu imprezach a jednak z jakiegoś powodu dostała zaproszenie i miała wystąpić. Każdy oczekiwał ckliwej historyjki ale jak się okazało plan był większy.
Tak jak piszę (i sake ;) ) to nie trzyma się kupy zakładając że Putin zlecił morderstwo. W najgłupszym momencie. Za to doskonale trzyma się kupy jeśli te działania są wymierzone przeciw niemu.
Z tej historyjki wynika że gra jest ostra. Czyli  że stawka jest wysoka i ciągle podbijana. Czyli że żeby pozostać w grze trzeba będzie wyciągać więcej i więcej.
Warto być może także zauważyć że zbiega się to morderstwo z protestami na Węgrzech. Daje ono paliwa przeciwnikom Orbana.
Tracą mocno ci, którzy mniej lub bardziej popierali Putina (ściślej - nie popierali wojny). Tracą wizerunkowo, tracą argumenty. Ale i tak nie zamierzają ustąpić.
Kluczowe będą wydarzenia w USA. Kiedy Kongres wróci do pracy, Ukrainę i tak zepchną na dalszy plan bo najpilniejsze będzie uniknięcie finansowego paraliżu rządowego. Szykuje się wyraźnie dalszy ciąg wymiany ciosów.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-02-2024 [18:41] - Alina@Warszawa | Link:

Jeśli Nawalny faktycznie nie żyje (a to wcale nie jest takie pewne, jak wszystko w Rosji), i jeśli został zamordowany, to właśnie celowo przez Putina dokładnie w takim momencie jaki chciał Putin. Po prostu Putin i ci co z nim rządzą pokazali co potrafią.
I to nie jest najgłupszy moment, lecz jeden z lepszych, ze względu na konferencję w której przemawiał Zełeński i żona Nawalnego. Kto tego nie rozumie jest albo ruskim trollem, albo idiotą.

Obrazek użytkownika smieciu

17-02-2024 [18:45] - smieciu | Link:

@Alina nie wiem czy sobie zdajesz sprawę ale kiedy się pisze że to jeden z lepszych momentów to należy wyjaśnić dlaczego. Bez tego jest to jedynie zwykłe twoje widzimisię, fantazja bez niczego na poparcie.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-02-2024 [18:47] - Alina@Warszawa | Link:

Przecież "dlaczego" - jest napisane!

Obrazek użytkownika smieciu

17-02-2024 [18:51] - smieciu | Link:

Pokazali że potrafią zabić uwięzionego bezbronnego człowieka o którym świat praktycznie zapomniał? To ma świadczyć o wielkości Putina czy jak?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-02-2024 [19:50] - Alina@Warszawa | Link:

ja nie napisałam, że to świadczy o wielkości Putina. Kiedyś napisałam, że Rosją rządzą kurduple, bo i Putin, i Miedwidiew, to gęsie ogiery. Nie ma Rosja szczęścia do wielkich ludzi, ani ciałem ani duchem. Zbrodniarz nie może być wielki - może być tylko wielkim zbrodniarzem.

Obrazek użytkownika sake3

17-02-2024 [13:27] - sake3 | Link:

@spike....Trudno zrozumieć dlaczego Putin miałby zlecać zabójstwo Nawalnego własnie teraz.,kiedy lansuje się na ,,szczerego demokratę'' i gołąbka światowego pokoju.W sytuacji kiedy Ławrow przedstawia warunki do zakończenia wojny na Ukrainie i jak głosi Rosja jest gotowa do rozwiązania konfliktu drogą dyplomacji taka śmierć nie jest chyba Putinowi na rękę.Można domniemywać,że to splot czynników jak stres, nieleczone w warunkach obozowych choroby czy złe traktowanie przez służby więzienne.Jego śmierć zbyt pospieszna w porównaniu do tej którą zakładano nie wywoła pozytywnego oddźwięku w świecie a chyba Putinowi nie o taki wizerunek chodziło.Może nawet to rozgrywki wewnątrzrosyjskie w walce o władzę.Putin nie jest chyba w Rosji aż tak kochany sądząc z ilości sobowtórów,a smierć Nawalnego sądząc po oburzeniu świata nie przysporzy mu tej sympatii.

Obrazek użytkownika spike

17-02-2024 [19:35] - spike | Link:

@sake
zrozumieć mordercę do tego ludobójcę, nie jest łatwo.
Większą zagadką jest, dlaczego Putin rozpętał wojnę z Ukrainą, jakby dokończył wspólny z Berlinem plan uzależnienie Europy od gazu, a było już blisko, tym bardziej sprawdzian zachowania świata po zamachu na Prezydenta Kaczyńskiego, potem bezproblemowe zajęcie Krymu, a przy szantażu UE gazem, Ukraina mogła być jego, bo kto by podskoczył, czując gazowego bata, co by groziło całkowitą zapaścią gospodarczą, Niemcy tak się starali, by zniewolić gazem, a tą napaścią zaprzepaścił marzenia o IV Rzeszy niemiecko-rosyjskiej.

Tak więc Putin, albo jego sługusy źle sobie wykalkulowali, szczególnie względem Ukrainy, sądzili że jak Krym, w parę godzin opanują Ukrainę, nim ktokolwiek się połapie co stało. Całkiem możliwe, że Nawalny nie wytrzymał ciężkich warunków łagrów, do tego może był poniewierany przez strażników, więźniów, nie wykluczone że przyszedł rozkaz z nagrodą za głowę Nawalnego, wielu już przeciwników Putin kazał zgładzić i to prawie na oczach świata, a świat i tak dalej "kręcił z nim lody".
Do końca roku, a może szybciej, o Nawalnym świat zapomni.

Obecnie wszystko jest możliwe, była hossa na pomoc Ukrainie, szczególnie w Polsce, aż Zełeński skumał się z Niemcami i na Polskę się wypiął, do tego ten szantaż zbożowy, który jest dla Polski rujnujący, do tego dochodzi kolejne żądanie nadania im polskiego obywatelstwa!
Efekt mamy taki, że Polacy już mało mówią o tej wojnie, jest im to już obojętne, a jak mówią, to w kontekście niezadowolenia i niechęci do nich.
Putin tak szybko na Polskę nie napadnie, jeżeli NATO nas nie wykiwa, to Moskwa zostanie w pierwszej kolejności zrujnowana, bo mamy dostęp do rakiet dalekiego zasięgu, czego brak Ukrainie, jakby mieli, zrobiliby to samo.
Oczywiście jest warunek, że Tusek Polski nie rozbroi i nie sprzeda Niemcom, chyba Polacy na to nie pozwolą?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-02-2024 [16:47] - Alina@Warszawa | Link:

ILE ZARABIA ROSYJSKI TROLL? 
https://www.techpedia.pl/index... 
To wyjaśnia aktywność @smieciu

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-02-2024 [17:29] - Pani Anna | Link:

Właściwie dlaczego miałby mnie interesować jakiś Nawalny, prawdopodobnie wylansowany na zasadzie Bolka Wałęsy,  który w dodatku Polskę i Polaków miał za nic? Był chłop i nie ma chłopa,  niech mu ziemia itd, itp.

Obrazek użytkownika spike

17-02-2024 [19:09] - spike | Link:

No właśnie.
szczególnie jeśli chodzi o Bolka.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-02-2024 [20:12] - Imć Waszeć | Link:

Wie Pan co się dzieje gdy blogi zajmują się bieżączką polityczną? Stają się brukową gazetą z całą gamą wad takiej gazety. W tym z copywriterami, którym się płaci od wiersza jakichś bzdur do wypełnienia szpalty lub ekranu (layoutu), skupieniu na opisywaniu jakichś skandali bez uwzględnienia tego, że to może być manipulacja, przykrycie niedostatków rządzenia jakąś "mamą Madzi". Oczywiście nie piszę tego o pańskim artykule, tylko pozwalam sobie na wyrażanie tu swojej opinii o sytuacji ogólnej. Ale do rzeczy. Tu mam inny bardziej konkretny zarzut. Co Pan wie o całej sprawie, czyli od jakiego informatora wszedł Pan w posiadanie wiedzy o realizacji planów Putina, o tym co mu siedzi w głowie. To samo pytanie w kwestii Bidena, bowiem na moje oko temu facetowi już tam niewiele miejsca pozostało na spiskowanie. Te wymienione z nazwiska osoby przypominają mi nieco podopiecznych domu spokojnej starości, którym w głowie tkwi zasadniczo żeby żreć i szczać. To byłby naprawdę fascynujący wpis na blogach, obnażający kulisy wielkiej światowej polityki. Rozumiemy się, prawda? Raczył Pan zwrócić mi na to uwagę przy okazji innego artykułu i innych osób. ;)
Jeszcze raz proszę o zrewidowanie swojego punktu widzenia, by bardziej uwzględniał "niezależne" działania Tołdich wokół strasznych staruszków Księciuniów.

Obrazek użytkownika paparazzi

17-02-2024 [22:24] - paparazzi | Link:

W punkt.

Obrazek użytkownika smieciu

17-02-2024 [22:38] - smieciu | Link:

Nie no dziadek Biden czy Putin kolejny staruszek to bajki dla dzieci. To frontmani. Etykiety. Można więc też śmiało pisać że wcale nie stoją nad grobem, ale że knują na potęgę gdyż nie reprezentują tylko siebie tylko coś dużo więcej. Odejdzie Biden czy Putin. Nic się nie zmieni gdyż nie są ludźmi decyzyjnymi... Choć może to nie jest najlepsze określenie - są częścią grupy - odejście jednostki, dziadziowatość jakieś jednostki nie przekreśla planów itp. Choć z pewnością niektóre jednostki, w tym np. Biden nie muszą też zaraz być pionkami. Ale z pewnością nie są ludźmi niezastąpionymi.
Warto na to spojrzeć z innej strony - pisowskiej. Gdzie mamy demoniczne Niemcy, które ciągle knują. Dlaczego zarzuca się mi coś - w co domyślnie każdy PiSowiec wierzy? Że istnieje jakaś ciągłość a to kto tam wystawia w Niemczech gębę dla mas nie ma znaczenia.
Jeśli PiSowiec w to wierzy dlaczego ma nie wierzyć w zespołowego Bidena czy Putina?

Co Pan wie o całej sprawie, czyli od jakiego informatora wszedł Pan w posiadanie wiedzy o realizacji planów Putina, o tym co mu siedzi w głowie.
Tak więc wiem dużo bo nie potrzebuję informatora. Gdyż rzecz jest szersza niż te jednostki. Gdyż ... haha, jest w tym dużo z matematyki. Czyli są pewne zasady, reguły. Z tym że trudne do dostrzeżenia w tym gąszczu fałszu polityki. Jednak, z pewnością pan wie!, gdy się znajdzie ten wzór, informator, sufler, staje się zbędny.

Stają się brukową gazetą z całą gamą wad takiej gazety.
Jesteśmy tego częścią. Mamy szansę to kształtować. Nawet jeśli większość będzie tylko klepać propagandę.

Obrazek użytkownika smieciu

19-02-2024 [18:05] - smieciu | Link:

Ostatecznie sam Trump wsparł moje tezy :)