Wybuch ZERO

Chyba każdy myślący samodzielnie Polak, a nie taki, który tylko słucha, co inni "mądrzy" mówią, jest w pełni przekonany, że właśnie następuje upadek cywilizacji. Niestety, naszej cywilizacji łacińskiej, długo za komuny nazywaną cywilizacją zachodu, która chyba jako jedyna w historii świata, oparta była na trzech filarach – filozofii greckiej (wówczas filozofia to także nauka), prawie rzymskim i religii chrześcijańskiej. Tu muszę dodać, że ta religia to nie tylko wiara w Boga i Jezusa Chrystusa, lecz przede wszystkim wprowadzenie fundamentalnych kanonów moralnych.

Cywilizacja upada, bo wymyślono komunizm, a jeszcze wcześniej w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej nieszczęsne hasło - Wolność, równość, braterstwo albo śmierć” – hasło sformułowane 30 czerwca 1793. Cwani Francuzi, przezornie szybko usunęli z hasła niebezpieczny element "... albo śmierć".

Lecz ten upadek cywilizacji nie oznacza, że powstanie próżnia, którą zaleje jakieś szambo, bagno, czy powrót do jaskiń, tylko, o czym jestem przekonany, wypączkuje – a to się już właśnie zaczęło – nowa, znacznie doskonalsza i o niebo bardziej humanitarna, w sensie – przyjazna dla wszystkich, a nie tylko dla wybrańców, ludzi na świecie, nowa, pro-ludzka cywilizacja ma miarę przyszłych wieków.

Skąd takie myśli przychodzą mi do głowy?
Zalewani jesteśmy wodospadem informacji o tym co dzieje się na świecie. W tym dobre 50 procent to informacje fałszywe, albo kompletnie nieistotne, które nadmuchano jak balon stratosferyczny.
Każdy, we własnym zakresie musi wyłuskać, to co jest rzeczywiście ważne i na czym można pewne tezy, czy tylko prognozy budować.

To, co dzieje się obecnie w zakresie nowych technologii, ba – całkiem nowych dziedzin; powszechnie dostępnych urządzeń i wynalazków, wprowadza taki mętlik w głowach wszystkich, że nawet ludzie z technicznym wykształceniem mają problemy z nadążaniem za tym wszystkim. A pozostali, których ja nazywam humanistami nawet nie usiłują tego zgłębić i cokolwiek pojąć, a potem denerwują się i wzajemnie straszą, że taka na przykład Sztuczna Inteligencja AI może już niedługo wymordować całą ludzkość, bo już nie będą im oni do czegokolwiek potrzebni. Nie kumają, że AI to wyłącznie świetny program komputerowy i nic więcej. Aha – nietechniczni co kochają różne neologizmy i tajemnicze słowa z domeny nauki i techniki, już nie używają przestarzałego określenia "program" tylko wspaniale brzmiący w ustach neofity "algorytm".
Więc mamy tutaj dodatkowy element, który w tym całym zamieszaniu, pozwala tym obrzydliwie bogatym stetryczałym alzheimerom typu Soros, Schwab, czy ten pocieszny Biden, albo infantylnym niedojrzałym głupkom klasy Macrona, Justina Trudeau, czy króla Karolka, którego matka przed śmiercią długo kombinowała, by on nigdy nie zasiadł na tronie Wielkiej Brytanii, na rozwalanie tysiącletniej i niewątpliwie najlepszej dla ludzi cywilizacji.

*****

Gdy oni niszczą naszą ukochaną tradycję, zasady i przyzwyczajenia; gdy podważają i likwidują nasze naturalne dążenie do dobrobytu – własnej rodziny, otoczenia i całych narodów, To już podobnie jak na przedwiośniu, gdy na polach jeszcze płaty śniegu, widzimy i radośnie obserwujemy, gdy jak co roku zaczynają kiełkować pierwsze, najodważniejsze roślinki.

Oczywiste, że jako konserwatywny i patriotyczny tradycjonalista z pokolenia baby boomersów (urodzeni po IIWŚ w latach 1945 – 1964), czułem pewien smutek i dyskomfort, że przemija pewna epoka, burzliwa, interesująca, ale w pewnym sensie dosyć stabilna i przewidywalna epoka. I to czeskie – to se ne vrati...

Lecz z żelazną regułą, że wszystko trwa i krąży po jakiś okręgu, czy po elipsie – a mówiąc mądrze i naukowo – po atraktorze, co już nawet dwójka wspaniałych naukowców – noblista Roger Penrose i jego polski współpracownik, prof. Krzysztof Meissner z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, zauważyła o wiele bardziej rozsądnie niż biedny Hawking , że Wielki Wybuch nie był początkiem Wszechświata, gdzie wszystko powstało z niczego (nigdy nie mogłem tego zaakceptować), tylko gdy jeden Wszechświat, powiedzmy stary i zużyty się kończył, to się kurczył, a prawo zachowania energii powodowało, że nagle w miejsce tego starego, nagle wybuchał całkiem nowiutki – tutaj nasz Wszechświat, gdy coś umiera, to zawsze w to miejsce rodzi się coś nowego.
Więc z radością widzę pierwsze wyraźne symptomy nowej, i to humanitarnej i ponownie antropocentrycznej, moralnej cywilizacji.

*****

Zastanawiam się co było tą pierwszą iskierką nadziei, że po tym europejskim burdlu (nie poprawiać), tej szkopskiej bucie, manii wyższości i powszechnej durnocie Niemiec, plus azjatyckie nieludzkie barbarzyństwo Rosji, poczułem, że mimo obecnego, świadomie tworzonego chaosu i anarchii, coś zaczyna się dziać, co jeżeli ci zasłonięci neo-bolszewicy, ukryci pod genderem, LGBT+, Zielonym Ładem, Fit for 55 nadal jeszcze chwilę będą mącić używając przeróżnych tusków ( ciekawostka – wielka światowa gwiazda sprzed paru lat, nieletnia i zakręcona Szwedka Greta Thunberg trafiła do więzienia), to krok po kroku, przepędzimy zidiociałych ideologów, a ich lokai i niewolników postawimy na właściwym dla nich miejscu.

I co muszę jasno podkreślić – tym razem zbudujemy już coś nowego, coś ludzkiego, a nie wrócimy do "dobrych, starych czasów".

*****

Pierwszy raz "cyknęło" mi w głowie, dając nadzieję, że ten już niewątpliwy upadek cywilizacji łacińskiej (czego niestety jeszcze nie są w stanie pojąć politycy i ich eksperci z prawicowej koalicji), może jednak nie zakończyć się ogólnoświatową katastrofą, a wprost przeciwnie – może stworzyć coś nawet dużo lepszego. Gdy zacząłem bacznie obserwować Elona Muska, który wprost w sposób magiczny i błyskawicznie stał się najbogatszym człowiekiem na świecie, wtedy właśnie pierwszy raz mi cyknęło. I co najważniejsze – on się do dzisiaj nie przyłączył do tej ferajny cwaniaczków z Krzemowej Doliny, którzy już byli pewni, że świat należy do nich poprzez nieformalny kartel finansowo – cyfrowy. Wprost przeciwnie – Musk nie lubi, a nawet jest w konflikcie z tymi wszystkimi Markami Zuckenbergami, Larrym Pagem, Siergeyem Brinem, czy Jobsem. Tutaj, wydaje mi się, że ten człowiek o wielkim umyśle, niesamowitej wyobraźni i uporze słonia w dążeniu do celu taki jest, bo nie jest Amerykaninem. Nie ma, jako wychowany w RPA, tych typowych złych wad amerykańskich bogaczy, którzy nie mogą, ukryci przed ważniejszą od X Przykazań, poprawnością polityczną, uprawiać swój gangsterski proceder.
Tak jest – Elon Musk i jego już działające rewolucyjne dokonania zapalił iskierkę nadziei, tak istotną dla notorycznego optymisty.

Chyba następną postacią była pani Giorgia Meloni, pierwsza w historii kobieta – premier Włoch. Wprawdzie pod wpływem szantażu ze strony chciwych i skorumpowanych typów z Unii Europejskiej spuściła nieco z tonu, lecz jej wybór pokazuje, że Włosi nie zgłupieli tak jak Niemcy, czy nie są szwindlarzami podobnymi do Holendrów, Belgów i Luksemburczyków.
Niedługo potem, po długim okresie neo-bolszewizmu w Niderlandach, nagle ostatnie wybory wygrali prawicowcy! Coś jednak dzieje się w Europie wbrew prusackim Ubermenschom.
To dobry znak. A jak dobrze poskrobać, to widać już podobne trendy w Hiszpanii i Portugalii, a co najlepsze – również we Francji. Mają już tam dosyć brukselskich idiotyzmów.

Jednakże dopiero nabrałem pewności, że mimo wszystko, mimo olbrzymich pieniędzy neobolszewickich bogaczy, polityki Chin i sekretnego paktu Niemiec i Rosji, to my ostatecznie zwyciężymy, gdy wysłuchałem szokującego ze względu na miejsce i audytorium, przemówienia nowego prezydenta Argentyny, Javiera Milei na corocznej konferencji w Davos u tego starca z demencją Klausa Schwaba. Tego tam nikt się nie spodziewał. Fanatycy nowego ładu, zrównoważonego rozwoju, pozbawienia ludzi własności i ograniczenia edukacji, usłyszeli bezpośrednio coś od nie byle kogo, co myślą zwykli ludzie o tych idiotyzmach, którymi oni chcą nas zniszczyć w imię ratowania planety, a nie ludzkości. [*]
Tak jest – wszyscy normalsi myślimy podobnie. I się nie damy.

*****

Niestety, w Polsce długo nic się nie działo, a na dodatek ugrupowanie patriotyczne przespało, czy olało ostatnie wybory, przez swoją pychę, umysłową ociężałość, dopuszczając, by władzę przejęły ruskie i niemieckie agentury sterujące wyjątkowo prymitywnym i głupim, zespołem ludzi o umysłach skażonych wirusem powodującym światopogląd – wszędzie dobrze, tylko nie w Polsce,
Końcowym efektem takich rządów, ukrytych pod stekiem kłamstw i manipulacji ma być całkowita anihilacja Rzeczpospolitej, albo jak kto woli – IV Rozbiór Polski i oddanie Polaków we władzę bolszewików i potomków nazistów, dla których zawsze kraj nasz był bolącym wrzodem na dupie.

*****

Dwa miesiące trwa już dewastacja ojczyzny, by wreszcie pokazało się coś, co już nie jest tylko pokrzykiwaniem, przemowami, biernym staniem w miejscu z flagami i hasłami.
Byli nasi przywódcy jakoś nie są w stanie ogarnąć tego, że naród przywiązany do swego kraju jest już skrajnie zniecierpliwiony i zaczyna się wściekać na te ułomne i bezskuteczne działania naszych byłych przywódców. Wprost się ośmieszają, gdy pustogłowe niewiasty i prymitywne debile i clowni z tego nieformalnego anty-pisu, codziennie grają prawej stronie na nosie, pokazują faka i jak typowe bandziory robią co chcą.

Telewizji już nie oglądam, Żadnej. Pozostał tylko Internet. Tam to właśnie przeniósł się cały ruch i prawdziwa dyskusja.
Początkowo szło, jeżeli chodzi o polskie, prawicowe media społeczne, że było nieco siermiężnie. Redaktorzy Gadowski, czy Ziemkiewicz, a także cieszący się powszechnym szacunkiem dr Józef Orzeł usiłowali kształtować opinię publiczną. Lecz niestety dużym sukcesem było, godnym otwarcia butelki szampana, gdy konkretny materiał został obejrzany, czy choćby przeczytany przez 100 tyś internautów. A to jest nieco cienko. Tu potrzeba milionów wsparcia!

No i wreszcie coś w końcu się urodziło. Coś, co już od pierwszych dni atakowane jest z lewa, a co zastanawiające również z prawa.

*****

Kanał Sportowy na You Tube zacząłem oglądać tylko z ciekawości, by obserwować tam nieformalnego lidera tego kanału, Krzysztofa Stanowskiego. Szczególnie jego, że użyję tytuł historycznego, radiowego programu "Dialogi na cztery nogi" - rozmowy z prawdziwym ironicznie – sarkastycznym złośliwcem, redaktorem (obecnie w RMF) Robertem Mazurkiem.
Im dłużej śledziłem pana Krzysztofa, tym miałem o nim coraz lepszą opinię i większy szacunek. I co ważne – to już nie był gość ze starych, przemijających pokoleń – to już reprezentant młodych Polaków.
Wprawdzie w zeszłym roku przekroczył 40-tkę, lecz ja już kiedyś stwierdziłem, że w obecnych czasach, za młodzieżowców uważam wszystkich poniżej 50-tki. Oczywiście oprócz tych, co nawet urodzili się starcami. Znam takich paru.

Stanowski z hukiem odszedł z Kanału Sportowego, gdzie uczciwie mówiąc, był jedynym istotnym koniem pociągowym tego podcastu. Takim perszeronem. Reszta sportowych redaktorów raczej sobie bimbała i czekała tylko na kasę, którą pan Krzysztof zarabiał.
Po dosyć burzliwym rozstaniu, internetowej sensacji i cyfrowym zamęcie, na chwilę pan Stanowski jakby zniknął, ale dobrze poinformowane warszafskie źródła szeptały, że Krzysiek szykuje coś wielkiego i kompletnie nowatorskiego. No to sobie spokojnie czekaliśmy.

Aż wreszcie sam Stanowski zaczął przedstawiać cały projekt. I to był autentyczny szok, szczególnie dla tych, co są zaangażowani w Internet. Dodam, bo to ważne – w polski Internet.
Z tego co powiedział, wiemy, że utrzymanie tego nowego kanału YT będzie kosztować miesięcznie ponad 1,3 miliona złotych, albo 16 mln. rocznie. Kto w RP może sobie pozwolić na taką cyfrową inwestycję w naszych mediach społecznościowych? Szczególnie jeżeli nie jest się podpiętym pod jakąś bogatą partię. Czy to Tuska z jego szkopskimi zasobami, czy Kaczyńskiego, którego PiS przez osiem lat rządzenia na pewno nie zbiedniał.
Ja wierzę, że on nie chce być jakimś CNN, albo Fox News, lub jak u nas: - Gazetą Wyborczą, albo Gazetą Polską. On chce dać nową jakość, a nie jak ci pseudo- neutralsi, czy ci tzw. symetryści.

Mam mocne podejrzenia, że pan Krzysztof musiał uzyskać akceptację pani Magdaleny Kotlarczyk, szefowej Googla nie tylko w Polsce, ale w całym regionie. Przypomnę, że You Tube należy do Googla, a ten do jeszcze większej struktury pod nazwą Alphabet.

Lecz przekonanie do nowej i w pewnym sensie eksperymentalnej u nas cyfrowej inwestycji, przekonanie najbogatszych polskich inwestorów do nowatorskiego projektu, jest swego rodzaju majstersztykiem. To również pokazuje, że ci najbogatsi Polacy, co sami się dorobili, a nie wjechali w biznes na plecach ubecji i esbecji, UOPu, czy WSIoków, również nie przepadają za obecną, dwubiegunową strukturą władzy. I wreszcie chcą tu coś zmienić

Aha – zapomniałem przypomnieć, że to nowe przedsięwzięcie nazywa się Kanał ZERO.

I jak dla mnie, wygląda na to, że oprócz Krzysztofa Stanowskiego, dużo do powiedzenia ma również redaktor Robert Mazurek.
A po godzinach narad i wprost hollywoodzkim castingu do ZERO zwerbowano prawdziwe tuzy, autentycznych i lubianych ekspertów, bez jakichkolwiek konotacji politycznych.
Poczytajcie sobie na końcu, kto tam będzie pracował. [**] Osobiście mam tylko pewne wątpliwości do obecności w zespole pana Matczaka.
A reszta? Generał, były Szef Sztabu WP, Dębski, Gwiazdowski, Jarek Wolski... Sama młodzież ;-); same niezależne i opiniotwórcze osobistości.

No dobra... Przestaję piać z zachwytu i sami musicie sobie wyrobić opinię. Już internetowi nieudacznicy i zgryźliwi zazdrośnicy, gdy Stanowski z Mazurkiem zrobili swobodny wywiad półtoragodzinny z prezydentem Dudą, drą się, że Stanowski i jego ZERO to paskudne pisiory. A już po paru dniach, gdy omawiano coś innego, te same matoły, którym w życiu nic nie wychodzi, wprost wyły, że to tajna broń TVNu i Tuskowców. Tak nasza normalka.

Wybranie You Tuba do medialnej rewolucji w Polsce to przypadek, czy pójście najłatwiejszą drogą?
Warto zdawać sobie sprawę, że Już 6 lat temu, 27 lutego 2017 roku YouTube ogłosił, że użytkownicy oglądają miliard godzin filmów dziennie. [Filmami nazywa się wszystko, każdą indywidualną rzecz, którą się wybiera do oglądania, albo tylko do słuchania. Kiedy mamy regularne odcinki filmowe, to często nazywa się je podcastami.]

Każdego miesiąca strona jest odwiedzana przez 2 miliardy zalogowanych użytkowników. Na samych urządzeniach mobilnych użytkownicy spędzają średnio godzinę dziennie. (Ja spędzam 5 godzin dnia i nocy). Na TV przeznaczam około 1/2 godziny, a radia słucham tylko w samochodzie).

Tak już ze mną jest, mając mocno wybujałą wyobraźnię i będąc miłośnikiem sci-fi, nieustannie oczekuję czegoś nowego, jakiegoś epokowego przeobrażenia, a najlepiej, gdy mądrzy ludzie czymś mnie zadziwią. Cieszy mnie to każdorazowo. Bardzo wysoko cenię ludzką kreatywność.
Dodatkowo kanał ZERO ma nowatorskie rozwiązania. Na przykład nie ma tu ograniczeń czasowych w wywiadach, debatach, czy innych wydarzeniach medialnych. Nie usłyszy się tu od prowadzącego dziennikarza wytartego zwrotu: - Przepraszam, ostatnie słowo, bo czas się nam właśnie skończył...
Także nie ma kodu odnośnie ubioru. Pełna swoboda, a co drugi gość pokazuje pełne tatuaży granatowe lub kolorowe ręce. Trudno emeryci – takie mamy czasy.
Ważne jest również to, że powszechnie się tutaj używa slangu młodzieżowego. My starcy, sarkaliśmy na to. Te nasze Ą, Ę.... Teraz trzeba zacząć się uczyć nowego języka, jeżeli mamy się z wnukami porozumieć.

*****
Krzysztof Stanowski... U mnie w Trójmieście poseł Kacper Płażyński nawet nie ma 40 lat. Gdy mówię mu, że widzę go jako kandydata na prezydenta RP, to sie kryguje, że jest za młody, że nie ma nawet siwych włosów. Ale ja wiem – nie chce podpaść pisowskiemu zakonowi. Ale poczekajmy.
Również Konfederat poseł Krzysztof Bosak, lat 41, również sprawia wrażenie kumatego gościa nowego pokolenia. Jak obserwuję, to dzisiaj chyba najbardziej rozsądna postać w tym dziwnym Sejmie.
Powiem jako boomers ironicznie, lecz również z satysfakcją myślę – narybek nam dorasta. I oferuje swoje własne – i bardzo dobre rozwiązania.

*****

Przykra sprawa dla mnie osobiście, choć ja jestem tylko zewnętrznym, sympatyzującym obserwatorem, a nie działaczem:
niestety Prawo i Sprawiedliwość, partia z wielkimi zasługami, musi w tej nowej układance zniknąć. Nie pasuje do dynamicznej współczesności. Działa głównie reaktywnie w stosunku do obrony swojej władzy, bez należytej asertywności i bojowości. Często czołowi politycy PiS przedstawiają swoim działaniem jak w przykrym przysłowiu narodowym – Mądry Polak po szkodzie. Ile razy dał się pan nabrać niemądrej babie premierze Morawiecki? Dlaczego Szanowni Panowie dokument "Reset" Cenckiewicza i Rachonia nie powstał już w roku 2016? Albo chociaż w kolejnej kadencji w 2019? I co teraz? Już go w TVP wykasowali, a komisję do zbadania ruskich konszachtów potraktowano jak krnąbrnych małolatów w szkole.

To, że twierdzę, iż musi nastąpić koniec PiSu nie oznacza, że ma on zniknąć. W żadnym wypadku. Prawo i Sprawiedliwość musi się przepoczwarzyć i ulec całkowitej modernizacji. Oczywiście paru gości z tego "zakonu" trzeba przenieść na honorowe miejsca.
Tak jak się kończą osobowe diesle, zastępowane przez elektryki, tak działacze komunistycznej opozycji, czy bohaterzy Solidarności muszą już odpocząć.

Zanim będziemy zażenowani, gdy zaczną gadać, jak to dzisiaj demonstruje prezydent USA Joe Biden.

[*] https://youtu.be/HD7WiRN3nbI?si=GFWwstLAqFWvMog-

Tak przedstawia się główny skład osób mających współtworzyć Kanał Zero, wraz z dziedzinami, którymi będą się zajmować:

 • Krzysztof Stanowski - główny prowadzący,
 • Robert Mazurek - polityka,
 • Tomasz Rożek - nauka,
 • Marcin Meller - poranne pasmo,
 • Monika Goździalska - rozrywka,
 • Izabella Krzan - prezenterka
 • Jacek "Tede" Graniecki - rozrywka,
 • Andrzej Twarowski - sport,
 • Tomasz Raczek- film,
 • Rajmund T. Andrzejczak - wojskowy,
 • Sławomir Dębski -historyk, politolog,
 • Wojciech Kowalczyk - sport,
 • Robert Gwiazdowski - gospodarka,
 • Dariusz Dziektarz - przyroda,
 • Rafał Zaorski - finanse,
 • Kacper Ruciński - stand-uper
 • Maciej Dąbrowski - rozrywka,
 • Andrzej Borcz - biznes,
 • Jakub Kosikowski - medycyna,
 • Jarosław Wolski - militaria,
 • Wojciech Kowalczyk - sport,
 • Marcin Matczak - prawo,
 • Bogusław Leśnodorski – prawo,

[**] https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nadchodzi-Kanal-Zero-Co-wiemy-o-projekcie-Krzysztofa-Stanowskiego-8687037.html

------------------
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-02-2024 [07:12] - NASZ_HENRY | Link:

 

Kanał ZERO -  dobry pomysł. Z rana też mam dobre pomysły 😉  

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-02-2024 [07:49] - NASZ_HENRY | Link:

 

Kanał zero zaczyna  bez zbędnych obciążeń i dlatego stanie się opiniotwórczym medialnym graczem.
Nasze Blogi też mogłyby się takim stać gdyby zrobić tutaj trochę porządku.
Taki blogerski gabinet cieni dałby cieniasom POpalić 😉  
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-02-2024 [08:02] - jazgdyni | Link:

To ci jeszcze powiem - niestety nasz ukochany szef, redaktor Sakiewicz nie ma szczęścia do przewidywania i reagowania na burzliwe czasy. Coś z tą Albiklą nie wyszło, choć pewnie z parę milionów poszło się czochrać. A teraz miłosierne zatrudnienie znienawidzonych przez ciulów Tuska wyrzuconych z przejętej TVP funkcjonariuszy. Tylko dla mnie jest śmieszne, że nie postarano się o jakiś nowy i nowoczesny format, tylko kropka w kropkę byli TVPowscy liderzy robią dokładnie to samo co dawniej, Że niby do tego dziadersi byli przyzwyczajeni? Albo, że to było tak dobre, że nie ma sensu cokolwiek zmieniać? No, jak to jest Pani Redaktor Holecka? Albo gwiazdo Michale Rachoniu?

Obrazek użytkownika tricolour

12-02-2024 [08:19] - tricolour | Link:

Hehehe...

Spokojnie, już kończę 😁

Otóż jestem zupełnie spokojny o wasze nowe przedsięwzięcie ponieważ kolega Janoszek zwykł pracować na siebie. Dlategoż nowa inicjatywa podzieli los każdej ideologicznie spolaryzowanej w jednym kierunku: po roku wielkich nadziei stanie się to, co zwykle czyli niskobudżetowa nisza.

Obrazek użytkownika Darek65

12-02-2024 [10:17] - Darek65 | Link:

NH
Rozumiem, że na początek wywalisz inaczej myślących ? To już jest nużące, ciągle czytać o tym, jaki to Tusk i jego ferajna są źli. I co z tej jałowej dyskusji wynika? NIC. Jeśli pojawia się tu próba merytorycznej dyskusji, to duszona jest w zarodku. Tak samo jest  w działaniach PIS-u. Tylko negatywny przekaz. Ludzie oczekują jasnego, silnego, pozytywnego przekazu, a nie jęczenia i użalania się nad sobą. Taką próbą, dobrze przeze mnie ocenioną, było pojawienie się kandydata na prezydenta Warszawy. Miło było patrzeć, ile zamieszania wywołał, bo rządzący się przestraszyli, że takie osoby nadadzą ton nowemu PIS-owi. Po czymś takim należało iść za ciosem. No ale za chwilkę, wszystko wróciło na stare tory. Nadal twarzą PIS-u jest Kaczyński, a rządzący i media się cieszą, bo w sumie mogą robić co chcą. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-02-2024 [07:11] - NASZ_HENRY | Link:

@Darek65
 
Na początek zadbałbym o to aby dewiza NB sprawnie działała
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен
a następnie wywaliłbym nieuków, którzy ustawy od uchwały nie odróżniają 😉  

 

Obrazek użytkownika MFW

12-02-2024 [12:49] - MFW | Link:

Blogi to już oddchodzacy do historii etap aktywności w Internecie i do tego w zdecydowanej części zdominowane przez boty internetowe,

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-02-2024 [13:04] - jazgdyni | Link:

@MFW

Tak, to prawda. Ja też osobiście o wiele więcej jestem w internecie na moim telewizorze, w tym na You Tubie, niż na portalach komputerowych.

Niestety - taka jest przyszłość i już nic się nie da zmienić.

pzdr

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-02-2024 [07:03] - NASZ_HENRY | Link:

@MFW
 
„Wiadomości o mojej śmierci były mocno przesadzone” - Mark Twain😉  

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-02-2024 [07:50] - jazgdyni | Link:

@NASZ_HENRY

Cześć Heniu

No niestety. Trzeba w końcu się przyznać, że to koniec etapu...ALE na szczęście idzie nowe. I to jakie fajne, jaka profeska. I to znowu zaczynamy MY narzucać zmiany, a nie ruskie i germańskie ciule.

Ja to się cieszę. I nie tylko z rana, ale również za dnia, wieczorem i nocą.

Tylko ta mgła od trzech dni...

Obrazek użytkownika tricolour

12-02-2024 [07:30] - tricolour | Link:

Hehehe...

Wielkiego Wybuchu nie było tylko jeden, stary wszechświat się zapada, a zaraz w jego miejsce tworzy się nowy - i wszystko jasne. Koniec myślenia, koniec wątpliwości, koniec ambicji, koniec wyobraźni... 5, 4, 3, 3, 2... i to by było na tyle.

Kolega ma wyjątkową zdolność zamykania umysłu i osiadania na mieliznach bez potrzeby podróży dalej.

Obrazek użytkownika u2

12-02-2024 [09:23] - u2 | Link:

musi nastąpić koniec PiSu

Pożyjemy, zobaczymy. Zostało parę miesięcy do ostatecznego rozwiązania problemu Peace przez pełomafię. Nawet się nie krygują kaszubskie tuski z tymi wściekłymi atakami na praworządność w Bolanda. A to wszystko w imię dorwania się do koryta. To co Peace pracowicie wypracował oni już kradną. A są tego grube miliardy nie tylko z ORLEN-u. Widzę początki zła w układzie trójmiejskim. Co tam się u was wyprawia, że macie takie parcie na polskie srebra rodowe? Pisałem na NB o Jacku Gdańskim, akurat pochodzi ze Słupska, ale nazwisko wskazuje, że ma związki z waszą trójmiejską mafią. Chełpił mi się na turnieju szachowym w Warszawie, że pracuje w ministerstwie oszukiwania ludzi, a robił w ministerstwie finansów. Teraz minister finansów Andrzej Domański znowu go awansował. Strach już lodówkę otworzyć, bo wszędzie pełomafia rodem z trójmiasta.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

12-02-2024 [10:14] - Marek Kudła | Link:

D. Tarczyński: Przejmiemy władzę w Brukseli i powrócimy do chrześcijańskiej Europy !
Jacek Saryusz-Wolski powalczy o fotel szefa  KE  !!!  
J. S-W. jest kandydatem Europejskich Konserwatystów i Reformatorów na przewodniczącego Komisji Europejskiej.  Wybór nastąpi po czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego !

 

Obrazek użytkownika sake3

12-02-2024 [10:40] - sake3 | Link:

Czas jest nieubłagany i wymusza zmiany.Wszędzie-w poglądach,bieżącym życiu,modzie,nauce,konsumpcji także w mediach.Tu autor ma rację,nowe formuły programów z nowymi twarzami są nieodzowne.To dotyczy też TV Republika.Nie można się skupiać ciągle na pokazywaniu powiewających flag i rozmowach z tymi samymi ludźmi.Brak jest chocby krótkiego ale cyklicznego programu poprowadzonego przez młodych o problemach ich nurtujących.Zbytnia przewaga polityki nad problemami społecznymi powoduje,że brak wiedzy rzutuje na niewłaściwe oceny albo ich brak.Obecnej władzy łatwo przyszło rujnowanie takiej dochodowej firmy jak Orlen.Społeczeństwo nawet nie wie ile dokonał pan Obajtek którego chciano wyprowadzać przez silnych ludzi.Aż się prosiło wczesniej wymienić jego zasługi i posunięcia biznesowe oraz wsparcie jakie udzielał ORLEN w przedsięwzięciach szkoleniowych,kulturalnych czy sportowych.Tych którzy swoją pracą wnieśli wkład w rozwój Polski raczej nie pokazywano ,nie prowadzono wywiadów,nie chwalono.Teraz pozwalniani z piętnem ,,przestępców'' i nikt im nie dziekuje Teraz to się mści bo bandyci spod znaku Sienkiewicza bez przeszkód mogą straszyć,wyprowadzać czy bić.Czy tak trudno o nowe spojrzenie i nowe twarze?.

Obrazek użytkownika u2

12-02-2024 [10:50] - u2 | Link:

Brak jest chocby krótkiego ale cyklicznego programu poprowadzonego przez młodych o problemach ich nurtujących.

O problemach młodych może to nie jest, ale jest cykliczny program "Hity w sieci" prowadzony przez młodych Oskara Szafarowicza i Mironę Hołdę. Czasami jest jeszcze Magdalena Czapska. Może się podobać. Nie przynudzają. TV Republikę najlepiej oglądać w sieci, bo w TV lecą powtórki i to może się szybko znudzić.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL_2LK9doeytYTnIcTlr-PUP3u_6HCOIye

 

Obrazek użytkownika sake3

12-02-2024 [11:24] - sake3 | Link:

No właśnie-to się może szybko znudzić.A nie powinno stąd potrzeba zmian. i wprowadzenia nowych programów zamiast powtórek.

Obrazek użytkownika u2

12-02-2024 [13:16] - u2 | Link:

potrzeba zmian. i wprowadzenia nowych programów zamiast powtórek.

W TV tak się nie da. Powtórki zawsze będą. Jest co prawda techniczne rozwiązanie TV replay, ale u nas usługa nie jest dostępna.

Z uwagi na wyłączenie sygnału TVP i jego przejęcie przez mośkowych bolszewików z Wiertniczej przerzuciłem się na zagraniczne przekaziory i tam też lecą non-stop powtórki. Ale przynajmniej można się języka osłuchać :-)

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

14-02-2024 [12:52] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Sake3 : Bardzo trafny komentarz. Chociaż Holecką b. lubię oglądać. Sakiewicz jest bardzo zasłużony, twarde jądro patriotyczne, ale samego siebie nie przeskoczy. Ma pewien schemat myślenia i działania. No i kasa musi się zgadzać. Może zresztą trudno jest pogodzić pewne rzeczy? Nie czarujmy się druga strona przecież ciągle myśli, zwłaszcza teraz, jak "uszczelnić przekaz" a więc Republikę w przyszłości "skasować". Problemów społecznych i urozmaicenia na pewno więcej jest u Karnowskich. Ale  trudno tak "skakać". Ale wpis, komentarz, bardzo trafny.

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-02-2024 [12:44] - jazgdyni | Link:

@ MOI SZANOWNI KOMENTATORZY

Miałem cichą nadzieję, że prosto tłumaczę, że właśnie mamy światowy przełom i dzieją się rzeczy, które zadecydują o przyszłości nowych pokoleń.
Pokazuję, albo tylko staram się pokazać, że te nowe pokolenia już są inne i powinniśmy się zmusić, by je dobrze zrozumieć.
Przestańmy się zamartwiać i dyskutować, co jest niedobre i co by tu jeszcze naprawić, by było jak było. Otóż śmiem twierdzić, że już nigdy nie będzie.

Sprawa jest prosta - albo my ich, albo oni nas. I nie dotyczy to takich fistaszków, jak wojna PiSu z PO. To dzisiaj rozgrywka światowa.
Kto ciekawy, niech sobie poczyta, co na przełomie XVIII i XIX wieku oznajmił Thomas Maltus, na którego teorii zrównoważonego rozwoju wszystkie te Schwaby, z ich poje*anym izraelskim młodym doradcą Juwalem Noahem Harari, oraz reszta neobolszewików z UE i Berlina dla nas na jutro szykują.

Temat ciężki i nieprzyjemny. Chcemy się obronić, to musimy zrozumieć co się dzieje i co nas czeka, jeżeli natychmiast nie zaczniemy działać.

Obrazek użytkownika spike

12-02-2024 [17:27] - spike | Link:

@Janusz
"Sprawa jest prosta - albo my ich, albo oni nas. I nie dotyczy to takich fistaszków, jak wojna PiSu z PO."

Diagnoza prawidłowa, tylko błędne leczenie, proponujesz leczyć objawy, a nie przyczynę choroby, jak większość konowałów, podaje środki łagodzące ból, czy gorączkę, a nie źródła które to powoduje, co skutkuje przewlekłą chorobą, albo jej nawroty.

Chcąc walczyć o Polskę, trzeba zacząć leczyć przyczynę upadku Polski, a przyczyną jest POlszewia i lewactwo.
Te wrogie Polsce organizacje finansowane z zewnątrz, już pokazały swoje możliwości i ich skutek, teraz ponownie są u władzy i widać, bo się już nie kryją, że idą na całość, zaczynając demontować praworządność, choć kulawą, ale działającą, jak Konstytucja, TK, sądownictwo, prokuratura.
Jeżeli nie "wyleczymy" Polski ze źródła tej gangreny, to nic nie zdziałamy na arenie światowej, bo niby jak?

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-02-2024 [17:37] - jazgdyni | Link:

Rany! od 2010 piszę, że trzeba się rozprawić z bolszewią i utemperować prusactwo. Tylko mamuśki lamentują, że ja jestem podżegaczem i ukochanych synów chcę na barykady posłać.
Fakt - chcę, bo muszą tam pójść.  Można jakoś inaczej? Może ktoś powie?

Obrazek użytkownika spike

12-02-2024 [12:53] - spike | Link:

@Janusz
"Nie chwal dnia przed zachodem Słońca".
Ta "młodzieżowa" inicjatywa, może okazać się "fałszywym prorokiem", jak w jej składzie widzę Matczaka, czy Sadowskiego, nie wiem kim są inni, domyślam się tylko, mogę się mylić, że dla nich sprawa taka jak aborcja na życzenie, pigułka PO, in vitro, to oznaka nowoczesności, postępu, bez tego nie przyciągnie się młodzieży, a wiadomo że to oni będą decydować co dalej.

Co do Muska, nie mam specjalnie nic przeciw niemu, ale te zachwyty na jego "geniuszem" są grubą przesadą, powiem że on nawet nie ma pojęcia co produkuje, nim trafił w '10" z elektrykami, to miał kilkadziesiąt innych pomysłów, kupował sprzedawał, zamykał, nie to co Gates, on dokładnie wie co robi, jego nikt nie oszuka, wie też co szuka, nie strzela na oślep, co stworzył, było dawno od dawna przygotowywane, jemu pasuje miano "geniusza", miał wizję i ją zrealizował, pchnął ludzkość na nowe tory.

Naszym Muskiem bym powiedział jest Obajtek, trafił w 10, choć nie jest specem od tego co produkuje, ale wie gdzie "rosną" pieniądze.
Pewnie teraz Orlen zacznie spadać, cóż, skoro dozwolone są oszustwa wyborcze + V kolumna, to mamy co mamy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-02-2024 [17:26] - jazgdyni | Link:

@spike

Myślisz, że może to być ściema na poziomie przekrętu Palikota? Nie pisałbym tego, gdybym nie miał swoich wewnętrznych informacji. Oczywiście - zawsze jest ryzyko, że zewnętrzne silne siły spoza Polski mogą nabruździć. jeżeli można było na Tweeterze zablokować prezydenta Trumpa, to możliwe jest wszystko.
Napisałem wyraźmie, że Matczaka nie lubię. Za sadowskim też nie przepadam. Lecz to raczej tacy ludzie, których poglądy zależą od miejsca siedzenia. Powiem ci, że Krzysiek już powywalał paru po pierwszym występie przed kamerą

Dla mnie też Obajtek to nasz polski Musk. A o Pawle Marchewce i o Techlandzie wiesz? Tu szybko rosły miliardy. Teraz Chinole chcą to ugryźć.

Ps. Co do Muska, to już widać 5 przełomowych dokonań. Nie martw się o elektryczne Tesle. Są one na tych, niestety, nienajlepszych litach, ale Musk zrobił nie postęp w branży samochodowej, a wielki skok. A rakiety? A satkomy? Przecież bez Muska Ukraińcy by już przegrali. A rozwój magazynowania energii? I uwierz - jeszcze wiele innych cudów.

Obrazek użytkownika tricolour

12-02-2024 [20:58] - tricolour | Link:

Jeśli polskim Muskiem jest Obajtek, to oczywiste staje się dlaczego głównemu programowi politycznemu szefować ma dziennikarz sportowy wykarmiony na udawanej aktorce z Bollywood.

Jesteście w stanie wymyślić coś bardziej żałosnego? Bo ja nie, nie jestem prawdziwym polakiem.

😛😛😛

Obrazek użytkownika spike

12-02-2024 [21:29] - spike | Link:

@janusz
W kwestii Muska, kiedyś otarłem się o jego życiorys, ogólnie można powiedzieć, że to spekulant, miał wiele firm, znaczy kupował tanio, potem jak się dało sprzedawał, t\raz tracił, innym zyskał.
Nie muszę ci mówić, że nie firma stanowi jej majątek, to tylko nieruchomości, jakaś kasa, raz jest innym razem jej nie ma.
Majątkiem firmy jest jego załoga, owszem czasami kupuje się firmę bo ma technologię, ale kiepskich fachowców i zły zarząd, wtedy mają wizję, wymienia się na ludzi z wiedzą i co najważniejsze z fantazją.
Firmę Dyson znasz, gość budował ją od "deski", w garażu eksperymentował, nikt nie chciał mu pomóc, zadłużył się "po wnuki", sam rozkręcił biznes, teraz jest w czołówce najbogatszych ludzi, załoga sami młodzi, do tego ma fundację, pomagającą rozwijać się młodym wynalazcom, produkuje nie tylko odkurzacze.

Musk skorzystał np. z tego, że NASA zrezygnowała z wielu projektów, było tam wielu ludzi z wizją i pasją, on ich przejął, mówi się, że nawet NASA mu pomogła, mieli w tym interes, technologię kosmiczną nie buduje się w ciągu paru lat, chyba że dostaniesz wsparcie, on dostał, ponoć sekret w tym, że firmy prywatnej nikt nie rozlicza z kasy a tym bardziej z technologii, a tu chodzi też o technologie "z odwrotnej inżynierii", którą też przejęli inni potentaci tej branży.
Ja się cieszę z sukcesu Muska, niech mu się wiedzie, tylko że czuję tu jego palce w nakręcaniu spirali "zielonego ładu", stąd to parcie na elektryki, podobnie jak na wiatraki, by Siemens zarabiał.

Pierwszy elektryk chyba Tasla skonstruował, stąd samochody Tesla Muska, potem był Porsche, nawet elektryczny czołg skonstruował.
Tak więc, Musk realizuje to, co inni zaniedbali, dzięki zdolnej załodze, realizuje swój cel.
Sądzę, że dzięki temu, samochody elektryczne przejdą takie modyfikacje, że będą tańsze i bezpieczniejsze, samochody spalinowe też ewoluowały, na początku pieszy je wyprzedzał :)
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-02-2024 [21:54] - Imć Waszeć | Link:

Akurat Matczak czasem wydaje się mieć dobrze poukładane w głowie w kwestiach zagrożenia lewactwem. Ale jest przy tym Antypisem, to fakt.

Obrazek użytkownika spike

12-02-2024 [22:39] - spike | Link:

@Imć
nie jest problemem, że np. Matczak nie lubi PiS, kwestią jest, by mówił prawdę w kwestii, do jakiej został przygotowany - prawo, nie pomijając przysięgi jaką składał.
Jeżeli się nie mylę, konstytucjonalista prof. Piotrowski nie obwieszczał kogo popiera, sądzę że nie PiS, a mimo to, trzyma się prawa jakie w Polsce obowiązuje, nie tylko on, są też inni sędziowie i prawnicy, obecnie muszą mieć odwagę, wielu ma być zwolnionych, tylko dlatego, że wybrał ich PiS.
Są sędziowie i prof. prawa, którzy jawnie nawołują do łamania prawa, a nawet do usunięcia Prezydenta, pierwsza tak próba miała miejsce za prezesa TK Rzeplińskiego, który też w tym maczał palce, przygotowując odpowiednią ustawę. Ci sędziowie powinni odpowiedzieć karnie, jak każdy obywatel, który podżega do przestępstwa, a tu jest ono wielkiej skali, do zamachu stanu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-02-2024 [23:53] - Imć Waszeć | Link:

I mają całkowitą rację krytykując, bowiem prawo w Polsce jest już kompletnie do dupy (rozjechane z elementarnym rozsądkiem) i czyni z Polski państwo policyjne bez wolności słowa i tylko z elementami demokracji. Czyli bananowa republika trwa już od kilkunastu lat i nie ma ani mądrego ani odważnego by w końcu to zmienić. Tak więc nie gadajmy o jakichś wybitnych zasługach PIS, bo ich w tej materii zwyczajnie nie ma:
https://bezprawnik.pl/zniewaga/
https://bezprawnik.pl/prawo-in...
https://bezprawnik.pl/artykul-...
https://bezprawnik.pl/operator...
Za to na "plus" PISowi można zapisać, że doprowadził do renesansu donosicielstwa za sprawą zapotrzebowania ich "murem za polskim mundurem" na informacje o ludziach nie lubiących Ukrainy albo szczepionek. Zresztą nawet na tym forum pewien koleś stale wywija donosem do ABW, czyli formalnie "europejskich" (czytaj niemieckich) tajnych służb stojących od niedawna na straży "wartości europejskich" (będą teraz z urzędu ścigać i dziobać Pegasusami/Predatorami za to, co Bruksela=Berlin uzna za hejt).

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-02-2024 [00:47] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Cześć
Pewna dobra dusza doniosła mi, ze też jestem wciągnięty na jakąś specjalną listę. Dobrze znam, jak i kto w Gdyni w 1939 przygotował listy proskrypcyjne, a potem, cała orłowska inteligencja (nawet listonosz) w Piaśnicy została pochowana w masowym grobie.
A przecież ja ciągle podkreślam, że pisowcem nie jest i nigdy nie byłem. Zresztą gówno mnie to obchodzi, kto jest pisowcem, kto obecnym neokomuchem, czy platfusem. Ważne są dla mnie takie rzeczy: A/ czy jesteś uczciwym i przyzwoitym; B/czy jesteś patriotą, czy wrogiem własnej ojczyzny. I tyle.

Obrazek użytkownika spike

13-02-2024 [01:16] - spike | Link:

@Janusz
"czy jesteś uczciwym i przyzwoitym; B/czy jesteś patriotą, czy wrogiem własnej ojczyzny. I tyle."

widziałeś uczciwego komucha, czy POlszewika ???????????????????????
Jak głosowałeś na PiS, to jesteś "pisowcem", więcej, jesteś moherem.
Jak mnie tak nazywają, mi to nie przeszkadza, ważne by nazwiska nie przekręcali.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-02-2024 [01:21] - jazgdyni | Link:

@spike

Zawsze byłem bałaganiarzem. Podziwiam ludzi, którzy zawsze wszystko w życiu lubią mieć poukładane we właściwych szufladkach

ps. Tak, widziałem uczciwego i przyzwoitego komucha. Byli tam też mądrzy. Nie tylko bestie i durnie.

Obrazek użytkownika spike

13-02-2024 [01:41] - spike | Link:

Jeżeli ściganie prostaków za obrazę polskiego munduru, jest donosicielstwem, do tego przyzwalanie na publiczne znieważanie Prezydenta, etc. ma być "wolnością słowa i demokracją", to się nie jesteśmy "na jednym kursie i ścieżce".

By pisać o prawie, warto jest je choć trochę poznać, a już szczególnie tych, co prawo koślawią.
Widzę, że stosowana metoda obecnych "brunatnych ludków" "bezprawiem naprawiać prawo" się podoba, a wszystkiemu winny jest Kaczyński, bo "złamał Konstytucję", tylko że nikt nie wie gdzie, ale się mądrzy.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-02-2024 [04:30] - jazgdyni | Link:

@spike

Widzę, że ty jak ja też nie śpisz, lub co bardziej nieprawdopodobne, znajdujesz się gdzieś na antypodach.

Widzisz, ja nienawidzę cywilizacji bizantyjskiej, gdzie coś spisanego na papierze (tzw. "dokument") jest ważniejsze od człowieka. Jestem zdecydowanym członkiem cywilizacji łacińskiej i to w naszej polskiej odmianie, gdzie człowiek pamięta co to honor i co oznacza 'człowiek szlachetny' i czym jest 'rycerskość'.
Z tego powodu dla mnie najważniejsza jest sprawiedliwość, a prawo jest tylko narzędziem tejże sprawiedliwości.
Czego to z prawem nie wyczyniano. Porównaj sobie prawo Hammurabiego i to działające dzisiaj w UE i w Warszafce prawo kaduka (caducus).
Dlatego szufladkowanie jest dla mnie elementem biurokracji.

Gdy w latach 80-tych brałem udział (jako widz) w Sądzie Morskim, gdzie była ocena kapitana w pewnej katastrofie, to sąd oddalił zarzut, bo wykazano bez tysiąca paragrafów, że kapian działał "zgodnie z dobrą praktyką morską". Wtedy jeszcze ludziom po prostu ufano i to sąd z prokuratorem musiał udowodnić, że człowiek jest czemuś winny.
Teraz, gdy komputery - bajery, kodeksy na tysiącach stron, sądy i trybunały takie i owakie - czyli szafy z tysiącem szufladek, czym staje się taki przyzwoity i uczciwy człowiek? Niczym! Chyba, że sam udowodni, że jest przyzwoitym i uczciwym. Paranoja z "1984" i ZSRR.

Obrazek użytkownika spike

13-02-2024 [12:48] - spike | Link:

@Janusz
Uważam, że obaj jesteśmy ludźmi, którzy kierują się głównie logiką i pewnymi zasadami.
Znasz to "dura lex, sed lex", nie wiem jak teraz, ale sędziowie składają ślubowanie:

"Ślubuję uroczyście jako sędzia sądu powszechnego służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa, obowiązki sędziego wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa, bezstronnie według mego sumienia, dochować tajemnicy prawnie chronionej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości."

Tak więc, czytamy tam odnośnik do sumienia i uczciwości, a czym jest uczciwość, w naszym rozumieniu to sprawiedliwość, uczciwość, która powinna wykluczać nadużywanie prawa, jak i jego nadinterpretację w niecnych celach, obecnie głównie politycznych.

Doskonalić prawo, jeżeli chcemy by przestrzegać prawa, to róbmy to zgodnie z prawem, są takie możliwości i praktycznie nie ma przeszkód, to politycy je tworzą, nie sędziowie, oni muszą je przestrzegać i stosować, problem w tym, że zbyt często bez sumienia.
By zmienić prawo, politycy muszą być uczciwi i kierować się sumieniem, tym bardziej, że przysięgają podobnie jak prawnicy na Konstytucję i dobro kraju i obywateli, a to jak widzimy obecnie nie ma miejsca.
Tu jest problem, a jeszcze większy, że nie widzę możliwości by to zatrzymać, anarchia postępuje, nadchodzi chaos.
"W mętnej wodzie lepiej ryby łowić", więc nas łowią wrogowie zewnętrzni i wewnętrzni.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-02-2024 [00:51] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Otóż to. Albo głupi, albo mądry. Jak my kochamy ludzi szufladkować na całe jego życie. A kto mądrze powiedział: "kto za młodu nie był socjalistą, na starość będzie szubrawcem"?
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-02-2024 [14:35] - Imć Waszeć | Link:

Dzieje się wiele złego w POLsce z tego powodu, że PIS postanowił bronić patologii w Wymiarze S. jak niepodległości. Przykładowo, już w tysiące idzie liczba ludzi, którzy zostali oskarżeni z jakiegoś GWnianego niepotwierdzonego jeszcze niczym paragrafu, ale już mieli najazd ABW na dom i zabór całego sprzętu elektronicznego, który będzie w depozycie leżał latami. To już nie jest zabezpieczanie dowodów, tylko brutalna represja pokazująca kto tu rządzi i zamykająca usta. Podobnie zresztą z tym trzymaniem kilka lat w areszcie śledczym kibola, którego wina polegała na tym, że nie chciał się przyznać. Ruscy to patole mówicie? A to to co jest? Jak się rozwinie z czasem to nie odróżnisz Polski od Lukaszenkistanu. Kolejny przypadek to blokowanie ludziom i firmom kont bankowych tylko na podstawie domniemania i to decyzją niskiego szczebla urzędasa, oczywiście też w tym przypadku nadużywanie różnych Pegasusów także ma zastosowanie. To może być tez taki myk, że to nie "politycznie" jakiegoś pana Giertycha, tylko "skarbowo", "legalnie", i nie mamy pańskiego płaszcza....
Przykład z niedawna potwierdzający moje słowa o tym, że wolności słowa w Polsce już nie ma, a teraz dzięki wygodnictwu i nieróbstwu (brak usunięcia paragrafów SB-kich o cenzurze) szykuje się wykorzystanie całej tej aparatury przez POmocników BND i Brooklynu również:
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
Nie oceniam o czym facet mówi, co mówi, jak mówi, itp. pierdoły typu "czy głosował na PIS/PO". Stwierdzam fakt zastosowania metod totalitarnych, rodem z dyktatury bananowej w jakiejś durnej spawie o "niemanieświateł". Jak to przeszło, to takich nalotów będzie tylko więcej, a paragraf się znajdzie.
https://www.muratorplus.pl/biz...

Obrazek użytkownika u2

13-02-2024 [15:31] - u2 | Link:

Tomasz Rożek - nauka

Ostatnio odkryłem p. Kaweckiego z Instytutu Lema, choć prawnik, ale doskonale popularyzuje nauki techniczne, a nie prawnicze:

https://spidersweb.pl/plus/2023/01/maciej-kawecki-lem-kim-jest

Marcin Meller - poranne pasmo

Warto przeczytać książkę "Między wariatami" autorstwa p. Mellera. Śniadania Miszczów nie oglądam. Wiem, wiem, dużo tracę :-) :-) :-)

Tomasz Raczek- film

Pamiętny z duetu z Zygmuntem Kałużyńskim. Takich emocji na antenie jakie wytwarzał p. Kałużyński to już chyba nikt nigdy nie wytworzy. Pozostaje czysta woda, czyli wodolejstwo neoTVN :-) :-) :-)