Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Najodważniejszy wójt w Polsce. Nowa inicjatywa posła Brauna

Alina@Warszawa, 08.02.2024
Już pisałam o pomniku Rzezi Wołyńskiej, który miał być odsłonięty w lipcu 2023 roku z okazji 80. rocznicy zbrodni na Polakach, ale niestety z dziwnych przyczyn nie udało się ukończyć budowy: "Kto uniemożliwił postawienie pomnika "Rzeź Wołyńska" na czas" 
Dziś pojawił się film: Niesamowite, co tym razem wymyślił poseł Braun!  z relacją ze spotkania z przedstawicielami rodzin wołyńskich w Falentach pod Warszawą:

„Zaprośmy wszystkich na międzynarodową konferencję, na której w tym roku zdążymy tylko i aż przedstawić projekt Międzynarodowego Centrum Przeciwko Ludobójstwu” – oświadczył uroczyście poseł Grzegorz Braun na corocznym spotkaniu środowisk kresowych w podwarszawskich Falentach.
Każdego roku zjeżdżają się tam przedstawiciele rodzin wołyńskich oraz organizacji dbających o godne upamiętnienie ofiar ukraińskiego szowinizmu narodowego. Cel jest jeden – porozumienie ponad podziałami w celu godnego uczczenia nadciągających rocznic oraz praca nad rozpowszechnieniem wiedzy o naszej trudnej historii [eufemizm podyktowany cenzurą na YouTube]. W tym roku najważniejsze jest jednak planowane odsłonięcie pomnika wołyńskiego ufundowanego przez Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce. Jego autorem jest śp. Andrzej Pityński, mistrz rzeźby, absolwent krakowskiej ASP, kawaler orderu Orła Białego, Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Orderu Odrodzenia Polski – Polonia Restituta. (...)

W spotkaniu brał udział Zbigniew Walczak, wójt Jarocina, gminy, w której znajduje się Domostawa, gdzie stanie pomnik mistrza Pityńskiego.
Zbigniew Walczak został nazwany "najodważniejszym wójtem w Polsce", bo tylko on nie poddał się politpoprawności polegającej na umniejszaniu, wręcz bagatelizowaniu polskich ofiar i świętowaniu ofiar obcych. 
Akcja gaszenia świec chanukowych w sejmie ujawniła powody, dla których ludobójstwo na Polakach nie znajduje odpowiedniego upamiętnienia w najwyższych organach współczesnej Polski - za mało jest tam Polaków, za dużo wyznawców chanuki, dla których 6 mln ofiar żydowskich w czasie II wś jest znacznie ważniejsze niż 11 mln obywateli polskich w tym 8 mln. nie-Żydów.

  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 2114
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

08.02.2024 19:10

Tyle w temacie:
Cygan - cygani,
Szwab - oszwabia,
Jude - judzi 😉
Alina@Warszawa

Alina@Warszawa

08.02.2024 19:35

Dodane przez NASZ_HENRY w odpowiedzi na Tyle w tamacie

Jeszcze:"Iwan potrafi wszystko zaiwanić"
spike

spike

09.02.2024 18:30

a dlaczego tych świeczek chanukowych nie można było zdmuchnąć, tylko wywołać zadymę na cały świat, gasząc je gaśnicą, dobrze że nie śniegową.
Pisałem już, że samego gaszenia nie potępiam, ale chodzi tylko i wyłącznie o sposób, poseł nie powinien się zachowywać jak burak Kołodziejczak czy inny POlszewik.
Całkiem "możliwe, choć nie wykluczone", że w przyszłym roku, świeczek nie zapalą, chyba że profilaktycznie zamkną Brauna w piwnicy :)
Co do pomnika, kto blokuje jego postawienie, w końcu powstanie?
Jeszcze powinien powstać pomnik ofiar żydowskich UBeków i innych oprawców, jak Wolińska, Szechter, Stolzman itd.
Jabe

Jabe

10.02.2024 08:26

Dodane przez spike w odpowiedzi na a dlaczego tych świeczek

Ważne, żeby publika zwróciła uwagę na za­przaństwo „partii ze­wnętrznych”.
Tomaszek

Tomaszek

10.02.2024 23:22

Dodane przez spike w odpowiedzi na a dlaczego tych świeczek

Z Godzillą , Frankensteinem i Tuskiem .
Adam66

Adam66

09.02.2024 19:56

To już trzecia próba, kwestionuję fragment ostatniego zdania ale dwie poprzednie nie przeszły...
Adam66

Adam66

10.02.2024 00:39

A kwestionowany fragment to 6 mln czy kłamstwo eskimosów...
spike

spike

10.02.2024 11:57

Dodane przez Adam66 w odpowiedzi na A kwestionowany fragment to 6

Kłamstwo, nie sprawdzałem, ktoś podawał że w Polsce mieszkało ich 3,5 mln.
Za Wiki:
"Obecnie historycy, za wyczerpującymi badaniami Franciszka Pipera, oceniają, że ogółem do obozu trafiło co najmniej 1,3 miliona osób, w tym:
1,1 mln Żydów;
do 150 tysięcy Polaków;
23 tysiące Romów;
i ponad 30 tysięcy osób innych narodowości."
jeżeli przyjąć te dane, to do 6 mln sporo brakuje, Nie wszyscy Polacy i inne narodowości byli żydami, a zostali wcieleni do tej liczby.
Alina@Warszawa

Alina@Warszawa

10.02.2024 14:00

Dodane przez spike w odpowiedzi na Kłamstwo, nie sprawdzałem,

To zależy, czy się mówi o ogólnej liczbie Żydów, którzy zginęli w czasie II wś czy tylko ofiar Auschwitz. Za poszukiwanie prawdy o tych liczbach dr Dariusz Ratajczak został zamordowany w 2010 roku. 
Dokładne dane są w archiwach amerykańskich, brytyjskich i przede wszystkim moskiewskich. Domyślam się, że są jeszcze niedostępne dla polskich historyków, bo pewnie byłyby podstawą do wielkich polskich roszczeń o odszkodowania również od Rosji - czego są świadomi bardziej Rosjanie i Ukraińcy niż Polacy utrzymywani przez antypolskie media w historycznej głupawce.
Alina@Warszawa
Nazwa bloga:
Codziennie pytam "DLACZEGO"
Zawód:
mam
Miasto:
POLSKA

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 386
Liczba wyświetleń: 974,273
Liczba komentarzy: 6,848

Ostatnie wpisy blogera

  • Procesy Grzegorza Brauna
  • Lista intratnych zawodów
  • Rząd Tuska - strategiczny biznes niemiecki w Polsce

Moje ostatnie komentarze

  • Ukraińcy oddają Ordery Orła Białego, ale miliardów euro za wybudowanie we Lwowie dużego obiektu technicznego zapłacić polskiej firmie nie chcą: SKANDAL! Polska firma oszukana na UKRAINIE.…
  • Teraz taką samą analizę ekonomiczną proszę wykonać dla Polski, która (niestety) NIE WYSZŁA Z UE.... Porównać należy budżet, PKB, zadłużenie, zatrudnienie, ilość podmiotów gospodarczych,…
  • @mjk1  A jakieś konkrety potrafisz napisać, oprócz tego, że w 2 linijkach "upraszczam problem"? Na to pytanie NIE OCZEKUJĘ odpowiedzi, bo widzę, że Ty w kilkudziesięciu linijkach nie napisałeś…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Prezydent Braun
  • Reżyserka A. Holland na kolanach u Bieruta
  • RESET 6

Ostatnio komentowane

  • Alina@Warszawa, Oto agresywny Żyd na IX procesie Brauna. Sensacyjne groźby i medialna cisza! Gdyby to samo wykrzykiwał członek KKP w stosunku do pierwszego napotkanego Żyda, byłaby afera o zasięgu światowym. A tu…
  • Alina@Warszawa, Żałosny ten Twój komentarz,  @paparazzi... A co do ruskiej ambasady - to jakiś ważny bubek z UE wybiera się do Putina, Trump spotkał się z Putinem i ma z nim stały kontakt, Putin bywa na…
  • Alina@Warszawa, Poseł Skalik z KKP mówi o roszczeniach Pfizera, które jako pozew sądu w Brukseli wpłynęły wczoraj do Polski - 6 mld zł za nadliczbowe szczepionki, których niby nie odebraliśmy, a zamówiliśmy i…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności