Pokażmy się: PATRIOTYCZNY FRONT

Na co jeszcze czekamy?! Aż będzie za późno? By potem powtarzać: - "Mądry Polak po szkodzie"?
Czy jest nas mało? Czy po 30 latach złudnej wolności straciliśmy naszą waleczność? Naszą odwagę i wolę obrony swoich swobód? Nie chce mi się w to wierzyć.
Usypiano nas. Mącono w głowach. Poniżano i pozbawiano narodowej godności. Udało im się nas złamać? Czy rzeczywiście jesteśmy niemieckimi podludźmi, którzy sami nie potrafią dać rady.

Czy więc zgodnie z tą prusko – kacapską teorią zgadzamy się, bo już nas Berlin i Bruksela przekonali, że najlepiej żeby "lepsi" od nas panowali nad Polską.

Tylko gadamy, kłócimy się, przekonujemy i biernie patrzymy co się dzieje.
Ciągle jedyna reakcja to pokrzykiwanie na modłę żydowską: - Ajajaj! Jest źle! Pomocy!

Na pomoc - jaką? skąd? - nie ma co liczyć. Nie jesteśmy durniami Tuska, co codziennie odbierają rozkazy z berlińskiej centrali.
Musimy wreszcie zacząć aktywnie sami działać. Sami – nie za pomocą straży więziennej, której ewidentny przestępca – Bodnar w tej chwili używa do bezprawnego przejęcia kolejnej instytucji – Prokuratury Krajowej.

Gdy w sierpniu 1980 roku w Trójmieście i Szczecinie, a po chwili również w innych miejscach, zaczęliśmy strajkować, to dosłownie natychmiast poparło nas 10 milionów Polaków. Nie bali się nawet przystąpić do Solidarności komunistyczni członkowie partii PZPR. To był – dobre na to słowo – zryw narodowy.

Czy sytuacja dzisiaj nie jest gorsza, bardziej niebezpieczna niż ta z roku 1980? A my nie mamy się bronić?
Reagujemy tylko jak widzowie w cyrku. Przyglądamy się, emocje nas rozsadzają, ale z fotela się nie ruszamy.

Dzisiaj wieczorem (24 stycznia 2024), stojąc przed wejściem do Prokuratury Krajowej, Prezes Jarosław Kaczyński wraz ze swoim otoczeniem, nasz w ostatnich latach, a i w tej chwili, jedyny mąż stanu RP, którego mimo wielkich wysiłków szkopskich i kacapskich wysiłków, autorytetu i godności nie udało się złamać, ogłosił zdecydowanie: - " Musimy stworzyć wspólny front oporu przeciwko destrukcji państwa".

  • I to szybko. Natychmiast. - Dodam od siebie.

     

Sięgając wstecz pamięcią, wiem, że stworzenie jakiegokolwiek ruchu społecznego i tego najważniejszego – ruchu oporu – tego NARODOWEGO FRONTU, wymaga przywódcy. Czy jest ktoś inny, o takim autorytecie, o takich dokonaniach, jak Jarosław Kaczyński?
Wiem, to człowiek stary i schorowany. Na pewno też zmęczony. Jednak wiem, że gdy jest ważne zadanie, gdy staje przed nami niebotyczny cel, to każdy wówczas potrafi czynić cuda.

Może przywódcą Frontu powinien być prezydent Duda? Chyba nie. Dosyć mamy pertraktacji, uległości. Tej całej koncyliacyjności i schylania głowy przed wrogiem. Nie, nie, nie!
Mały człowiek, którego zna każdy człowiek – jedni go szanują i poważają; inni go nienawidzą i się go obawiają. Chciano go zbrodniczo zabić. Nie udało się. Lecz z ruską pomocą zamordowano mu brata – bliźniaka wraz z jego żoną. Jedyną rodzinę Prezesa.
Jest uparty i konsekwentny. Ludzie za nim pójdą.
Może jest gdzieś inny, nawet lepszy przywódca. Taki prawdziwy trybun ludowy. Lecz historia nas nauczyła, że ci skaczący przez płot mogą być agentami wroga, by poprowadzić nas na manowce.

Każda grupa społeczna, ludność, część narodu, którzy mają wspólny cel, gdy mają przywódcę, któremu ufają i którego szanują, zaczyna działać sprawnie i skutecznie.
Wszyscy co cenią muzykę symfoniczną, dobrze wiedzą, że orkiestra gra dobrze i harmonijnie, gdy prowadzi ją dyrygent.

W sytuacji sprawnego zorganizowania, a potem dowodzenia, ruchu społecznego, nagle wytwarza się wspólny, jednolity umysł. Wspólne myśli, wspólne cele i taktyki działania. To jest nagły wybuch tej transcendentalnej świadomości całej zorganizowanej grupy. Współczesna psychologia społeczna, która niestety jest sztywno laicka, a nawet radykalnie ateistyczna, potrafi przyjąć i akceptować działania tłumu w amoku, gdzie może dochodzić do zbrodni, lecz nie chce słyszeć, że może być coś, co zjednoczy ludzi w jednym pozytywnym celu i działaniu. Ale cóż... dzisiaj już wyraźnie widzimy, jak bardzo nauka potrafi się mylić. Właśnie jedne po drugich upadają dogmaty i teorie, które przez lata kształtowały nasze światopoglądy.

My wszyscy uczciwi patrioci jesteśmy winni to naszym rodzinom, naszym dzieciom i wnukom, gdy chcemy by nadal byli Polakami.

Berlińska marionetka, Tusk Donald i jego przyboczni, już dzisiaj zasługujący na dziesięcioletnie wyroki sprawiedliwych sądów, chcą, bez najmniejszej wątpliwości, zetrzeć wreszcie, po setkach lat nieudanych usiłowań, Rzeczpospolitą z map świata.
Nigdy się na to nie zgodzimy. Ciągle jesteśmy młodym i niedojrzałym państwem, które musi się jeszcze wiele nauczyć.
Chcemy się nauczyć wszystkiego, co wytworzy w nas dumę narodową, godność i najważniejsze: - umiejętność rozróżniania, co jest dobrem, a co złem.
Wprost przeciwnie działają polscy – wewnętrzni i zagraniczni wrogowie, którzy ludziom robią codziennie taką wodę z mózgu, że już wielu straciło kontakt z rzeczywistością.

Z nimi właśnie musimy natychmiast zacząć walczyć. Zjednoczona Prawica straciła już mnóstwo czasu od wyborów 15 października 2023. Policzmy – to już 3 miesiące i 10 dni. A do kolejnych wyborów, również bardzo ważnych, pozostało już tylko dwa i pół miesiąca.
Gdzie jest gabinet cieni, który powinien być już gotowy jeszcze przed wyborami?!
Czy prawica już coś robiła, jakąś kampanię wyborczą na 7 kwietnia?
Widocznie byli aż w takim szoku po przegranych wyborach, że przestali patrzeć perspektywicznie.
Więc w końcu jest potrzebny WSPÓLNY FRONT.
Osobiście wolałbym, żeby był to ruch spontaniczny. Oddolny. Ale cóż.. wszyscy czekają na Godota.
I dzisiaj już nie ma wyjścia. Musimy nie tylko ruszyć z a Kaczyńskim, ale również go ochraniać, i co ważne, pilnować go, by szedł prostą drogą.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-01-2024 [06:49] - NASZ_HENRY | Link:


Pani nauczycielka pyta Jasia
Jakim językiem najlepiej przemawiać do zdrajców ojczyzny?
Językiem spustowym - proszę pani, odpowiada Jasiu 😉  
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-01-2024 [10:00] - jazgdyni | Link:

@NASZ_HENRY

Cześć

Idę patrzeć za minutę, na wejście do Sejmu.

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [08:38] - Jabe | Link:

Musimy to, musimy tamto...

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-01-2024 [09:58] - jazgdyni | Link:

To jest Jabe apel do rozumnych Polaków.

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [12:34] - Jabe | Link:

Do „rozumnych”, czyli aprobujących pre­ze­sową pa­planinę. Z tego nic nie będzie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-01-2024 [17:21] - jazgdyni | Link:

Niestety, po polsku nie rozumiesz.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

25-01-2024 [09:59] - Lech Makowiecki | Link:

@jazgdyni. Januszu! Sprawy zaszły daleko. Jedno pokolenie jest stracone, następne "załatwi" nowy system edukacji. Tu jest potrzebna gigantyczna praca u podstaw. Wbrew wszystkiemu i wszystkim. Ale ludzie muszą tego chcieć. Muszą sięgnąć dna, doświadczyć boleśnie skutków ideologii "Róbta co chceta", żeby ocknąć się z tej "wolności od wszystkiego"...
PS Zaraz po wyborach napisałem do "Sieci" felieton pt. "Jedenaście gwiazdek"... Domyśl się sam, o co chodzi...
Przegraliśmy Polskę, bo nie zadbano o tożsamościowy przekaz. A to wymaga mądrej polityki kulturalnej i edukacyjnej...

                                                                                                                       *****   ******
Kurz bitewny po wyborach już opadł. Wynik mnie nie zaskoczył. Przez ostatnie cztery lata zmarło kilkaset tysięcy osób starego elektoratu. Przy urnach zastąpiło ich kilkaset tysięcy młodych wyborców. I ta młodzież – urodzona już w XXIw. i wychowana w cieplarnianych warunkach (bez życiowego doświadczenia, bez przydatnej w życiu wiedzy nabytej, ze szczątkowym instynktem samozachowawczym) – stała się łatwym łupem dla wszelakiego rodzaju manipulantów. Tzw. totalna opozycja użyła wszystkich możliwych, niezwykle skutecznych sposobów oddziaływania: od medialnego prania mózgów – po szeroko pojmowaną, popkulturową inwazję (z pełną mobilizacją gwiazd/idoli/celebrytów). Rządząca prawica zadbała co prawda o powstanie nowych muzeów i digitalizację XIX-wiecznej Kultury Narodowej, ale nie wygenerowała adekwatnej ilości współczesnej, przebojowej, tożsamościowej riposty artystycznej (np. historycznych piosenek, teledysków, filmów fabularnych, musicali etc. etc.). A przecież wyzwalane przez twórców emocje (duma, wzruszenie, euforia, żal, gniew itp.) z powodzeniem konkurują z chłodnymi kalkulacjami spin-doktorów! I dlatego sztaby wyborcze na całym świecie budują na tym atrakcyjny PR swych partii... Porywające przesłanie zawarte w patriotycznej pieśni czy w wojennym filmie uskrzydla też wychowanie i edukację kolejnych pokoleń Polaków. Nie wystarczy żonglować przysłowiami: „Czym skorupka za młodu nasiąknie...” czy „Takie będą Rzeczypospolite...” Tu trzeba działać! Kilka lat temu – na takie dictum – jeden z prominentnych działaczy kultury odpowiedział mi z sarkazmem: Panie Lechu! Musimy chyba utracić niepodległość, aby polscy twórcy znowu zaczęli pięknie opiewać Polskę (vide: romantyzm)… Jeśli to prawda, to za niedługo należy spodziewać się wysypu współczesnych hymnów w stylu „Boże, coś Polskę” czy „Rota”… PS Jedenaście gwiazdek w tytule nie jest pomyłką. Wulgarny, bolszewicki slogan obrócił się przeciwko Polsce...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-01-2024 [10:25] - NASZ_HENRY | Link:

Przykład młodzieży daje minister edukacji Barbara Nowacka, która w wieku 31 lat zrobiła licencjat na uczelni, gdzie rektorem był jej ojciec 😎
 

Obrazek użytkownika Ptr

25-01-2024 [12:09] - Ptr | Link:

Szeroki zasięg lemingozy nie wynikał tylko z konserwatywnych, ale niewystarczających działań rządu. Nie było tak źle, choć ma pan rację. Jak ktoś chciał to mógł też zobaczyć pokaz ćwiczeń armii z ostrą amunicją i lotnictwem w akcji. I to też było patriotyczne i atrakcyjne.
Trzeba szybko doprecyzować profil psychologiczny leminga, bo gadanie o ruskiej piechocie trochę przestarzałe. Czy nie chodzi o człowieka formalnie i biznesowo praktycznego , ale bez pozytywnych uczuć patriotycznych, religijnych , kulturowych.  Szukającego własnego interesu i własnej dumy z posiadania. Coś mi mówi ,że postawy moralne są kształtowane przez warunki otoczenia. Skoro musieli przejść przez wyżymaczkę utrzymania się przy życiu przez lata 90 i rządy zwijające gospodarkę to stali się surowi, sceptyczni , podejrzliwi, egoistyczni. 
To coś owładnęło przede wszystkim większe miasta. Dlaczego większe miasta ? Dlaczego centra ? 
Tam są podatni na lajtowe rozrywki, nowości, uciechy, koncerty, kluby, używki, subkultury. Jaki to ma wpływ na patriotyzm ? BLOKUJE SKUTECZNIE niezbędną wolę do działania ku dobru, własny wysiłek, rozumowanie. Tutaj wystarczy tylko uczestnniczyć w głównym nurcie popkultury i on tak zmieni myślenie, że konserwatyzm pójdzie w odstawkę. 
A więc konkurencja konserwatywana dla ludzi , którzy chcą konsumować będzie uzupełniać ich kulturowe menu , ale nie będzię do niego pasować. POPKULTURA IMPORTOWANA przemyca treści ( nikt ich nie rozłoży na czynniki pierwsze i nie udowodni ,że są szkodliwe bez silnej osobistej przyczyny) , które blokują dobre wartości. 
Czasem jest tak ,że animatorzy teatrzyku dla dzieci są windowani na wysokie stanowiska przez tę zdziecinniałą widownię, a potem już działają na poważnie. 
Ostatnia sprawa. Trawa pełzający ZS. Wśród serdecznych przyjaciół ( naszych i pana prezydenta) psy chcą zagryźć zająca. Trzeba praktycznych przywódców abycoś robić.  

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-01-2024 [06:00] - jazgdyni | Link:

@Ptr

Cześć

Jak najbardziej i jak najszybciej trzeba dokonać eksperckiej diagnozy takich utopijnych i wybitnie neomarksistowskich (choć sobie z tego nie zdają sprawy), światopoglądów. To będzie czyszczenie stajni Augiasza, ale da się zrobić.

Bardzo wszystkim polecam wysłuchanie na You Tube przetłumaczonego na polski wystąpienia nowego prezydenta Argentyny (Uznawanego przez lewactwo za oszołoma, a nawet wariata), Jeviera Milei. Posłuchajcie koniecznie!

(Najważniejsza mowa polityczna XXI wieku - Javier Milei po polsku na WEF w Davos (z dubbingiem AI)
https://youtu.be/HD7WiRN3nbI?si=YvXwtXD_wB1suJcS

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-01-2024 [05:25] - jazgdyni | Link:

@Lech Makowiecki

Witaj Lechu

Dziękuję za mądry komentarz. Jak widzę, mamy podobne przemyślenia. Ładnie to ujmujesz w swoim artykule.
Jestem wyrozumiały. Myśleliśmy, że ten wspaniały, kapitalistyczny zachód, to raj, do którego gdy wejdziemy, to będziemy szczęśliwi. I bogaci. Po 45 latach, pod bolszewickim butem, niemalże kompletnie od gwałtownie rozwijającego się świata odizolowani, byliśmy naiwni, zacofani i niewykształceni w zachodnich prawidłach. Tymczasem zachód, jak to dopiero teraz widzimy, to dżungla pełna drapieżników, jadowitych węży i skorpionów. Wiele jeszcze lat potrzebujemy by dorosnąć. I po 15 października zaczynamy dorastać w przyspieszonym tempie. Przynajmniej ci z nas, którzy nie dali sobie mózgów wyprać.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Czesław2

25-01-2024 [10:21] - Czesław2 | Link:

Panie Januszu, tu ma Pan patriotyczny front polaków. Pisałem wielokrotnie, że zdecydowana większość polaków chce szwindli  kradzieży ,łapówkarstwa itp. Po prostu taki mają model biznesowy i sposób na życie. Wszystkie sondaże są jednoznaczne. Rozkradanie funduszy unijnych i podatków na każdym szczeblu to przemysł z którego żyją miliony geszefciarzy każdego szczebla.
https://dorzeczy.pl/sondaz/541...

Obrazek użytkownika Czesław2

25-01-2024 [11:46] - Czesław2 | Link:

Zostały postawione zarzuty słynnej pani notariusz. Niestety,  nie można ich wręczyć  bo nie wiadomo, gdzie jest. Podobno poza granicami Polski.

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [12:36] - Jabe | Link:

Wyssane z palca.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-01-2024 [05:30] - jazgdyni | Link:

@Czesław2

Cześć

Znam ten sondaż. Nawet użyłem go w kolejnym felietonie "Popkultura a prestiż władzy". Tam właśnie usiłuję zrozumieć dlaczego tak jest.
I oczywiście przykro, że tak jest.
I oczywiście musimy walczyć by to zmienić.

Obrazek użytkownika Es

25-01-2024 [12:01] - Es | Link:

Nie chcę uchodzić za destruktora, ale mimo wszystko rzucę w przestrzeń to pytanie: co musi się stać aby zaufanie do Kaczyńskiego, wiara w jego moc sprawczą, zdolności przywódcze oraz wynikający z nich sukces Polski i Polaków wróciły do stanu z 2015 roku? 
Odpowiedź moze byc kasandryczna: to się nie zdarzy już nigdy. 
Ze wzgledu na struktury terenowe, podtrzymywanie pis jest kuszące,  ale ze wzgledu na wewnetrzne wypalenie, demoralizację,  oraz utrate łączności z ludźmi, temat Pis to juz historia. Oddolna inicjatywa mysi wyłonić jakiś świeży propolski  projekt,  w którym możliwe będzie lokowanie emocji a tym samym udzielenie mu kredytu zaufania i powierzenie przywództwa.  
ps. Gdyby Czarnek przejął prezesurę,  to moze cos by jeszcxe dalo sie uratować. Ale nie wiem czy jest na tyle wytrwaly, aby cierpliwie czekać na efekty

Obrazek użytkownika tricolour

25-01-2024 [12:09] - tricolour | Link:

Dokładnie to napisałem w wątku Sakiewicza.

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [12:42] - Jabe | Link:

Myślę, że owe struktury są naj­poważniejszym po­wodem, żeby po­słać ich wszystkich do diabła.

Obrazek użytkownika Es

25-01-2024 [13:14] - Es | Link:

@jabe
Struktury jakie mam na mysli to jednostki organizacyjne, a nie ludzie nimi zawiadujący, którzy wielokrotnie- chyba w większości-  rzeczywiście są przeszkodą. Ale jak pisałem rozczarowania ostatnich ośmiu lat pozbyć i zapomnieć szybko się nie da. Ten kto wierzy jeszcze w projekt pod nazwą PIS niech przygotuje się na długą i ciężką pracę.
Pozostali, jesli maja chęć coś robić dla Polski, musza zakasać rękawy i zacząć cos od początku. 

Obrazek użytkownika Warmia

25-01-2024 [14:35] - Warmia | Link:

Ludzie uwierzyli w Beatę Szydło, a nie  Jarosława Kaczyńskiego.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-01-2024 [05:34] - jazgdyni | Link:

@Es

"Odpowiedź moze byc kasandryczna: to się nie zdarzy już nigdy."

Proszę sobie wyobrazić, że jak najbardziej się z tym zgadzam. PJK musi zostać wyłącznie symbolem i nie powinien już niczym dyrygować. Nawet tak jak Piłsudski z Sulejówka.

Obrazek użytkownika Warmia

25-01-2024 [12:27] - Warmia | Link:

1. Spokojnie. Nie wychodzić przed szereg. Działać wspólnie z całą Europą. Zaczęły Niemcy, oddolny protest rolników. Siła współpracy europejskich ruchów oddolnych.
2. Wspierać takie inicjatywy, z tyłu, sprawdzać kto się tam pojawia, pilnować ewentualnych Bolków
3. Według mnie taka rewolucja zmiecie obecną scenę polityczną, PiS to wie. Być może są już gotowe zamienniki. Zmienią wszystko, aby nic się nie zmieniło. Będą tylko ofiary jak po Majdanie, a potem wyniszczająca wojna. Bo co, Putin nie wykorzysta takiej sytuacji?
4. Wykorzystać wszystkich, dosłownie wszystkich, oddolne ruchy, kluby , grupy, małe partie etc. Program : Paweł Kukiz dokładnie wypunktował czego chcemy. Jeżeli nie będzie takich zmian, nie będzie poparcia. 
5. Z Panem Jarosławem Kaczyńskim jako twarzą Frontu to gotowa porażka. Jako szara eminencja tak. Zamiast pana prezesa powinna wrócić do gry pani  Beata Szydło z młodym wsparciem pani Małgorzaty Wassermann, Patryka Jakiego. Posłowie Kukiz, Jakubiak mają dobry kontakt z tłumem, prosty, kontaktowy język. Robert Bąkiewicz i grupy młodych Polaków ( ma doświadczenie przy organizacji Marszu Nie podległości: oprawa artystyczna nowoczesna, ironiczna, nagłośnienie, bezpieczeństwo, oprawa muzyczna)
6. Gdzie jest Pan Piotr Staruchowicz z jego genialnym hasłem " Tusk, ty matole twój rząd obalą kibole"?
I obalili .
To nie może być następny nieudany zryw, to powinien być skoordynowany europejski protest.

Obrazek użytkownika Warmia

25-01-2024 [12:35] - Warmia | Link:

4 stycznia 2024 roku w niewyjaśnionych okolicznościach umarł "Witek muzyk z ulicy" w wieku 42 lat. W sierpniu na koncercie ogłosił, że będzie startował na urząd Prezydenta w najbliższych wyborach. Bardzo by nam się teraz przydał. Powiedział : Wystartuję dla żartu, Wy dla żartu na mnie zagłosujecie, a jak wygram żarty się skończą.
Żegnaj Witku !
https://youtu.be/w3Lj1mTjQw8?s...
 

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [12:47] - Jabe | Link:

Partia nie­ustannej nie­mocy w centrum zrywu? Partia człowieka widzącego wrogów we wszystkich i nie­zdolnego do współpracy ma „wykorzystać wszys­tkich”. Wy­korzystałaby, oj wy­korzystałaby.

Obrazek użytkownika Warmia

25-01-2024 [12:52] - Warmia | Link:

To my ich wykorzystamy.

Obrazek użytkownika Warmia

25-01-2024 [13:09] - Warmia | Link:

Propozycja hymnu na marsze:
https://youtu.be/2Y032q9Hjps?s...

Obrazek użytkownika Warmia

25-01-2024 [13:20] - Warmia | Link:

Czasem  pozorowana niemoc jest metodą. Lech Kaczyński szedł na ostro i na ostro z nim skończyli.
Czas by być roztropni jak węże ( jadowite węże).

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [13:30] - Jabe | Link:

Niemoc do­tyczy spraw pryn­cy­pial­nych, nie tylko tak­tyki. Co Jaro­sław Kaczyński z­działał przez te osiem lat?

Obrazek użytkownika Warmia

25-01-2024 [13:38] - Warmia | Link:

Co Jarosław Kaczyński zrobił dla Polski oceni historia.

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [14:03] - Jabe | Link:

Jeszcze nic pewnego?

Obrazek użytkownika Warmia

25-01-2024 [14:18] - Warmia | Link:

Dopiero się zaczyna.

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [21:03] - Jabe | Link:

Mnie właśnie o to chodzi, że nikt ze zwolen­ników nie potrafi tych ośmiu lat rzeczowo pod­sumować. Moim zdaniem, oznacza to zupełną klapę tych rządów.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-01-2024 [05:37] - jazgdyni | Link:

@Warmia

Cześć

To bardzo dobrze, że rozmyślamy i tworzymy własne projekty. Tylko tak może wyjść z tego coś dobrego dla nas wszystkich. Tylko jeden warunek - musimy ponownie nauczyć się i chcieć mądrze i kulturalnie rozmawiać.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

25-01-2024 [13:29] - Marek Kudła | Link:

Archiwum  im. Mec. Siły-Nowickiego będzie dokumentować łamanie prawa przez koalicję 13 grudnia ! 
Informację przekazał mec. Bartosz Lewandowski.  Niemal codziennie obserwujemy łamanie polskiej Konstytucki i polskiego prawa, a także deptanie praw i wolności obywatelskich.  To absolutne poczucie bezkarności rządzących prowadzi wprost do zamachu stanu !  Prawnicy zrzeszeni w organizacjach pozarządowych, którym leży na sercu silnej i suwerennej RP wyrażają sprzeciw i mówią „DOŚĆ” !!!  Prof. Jan Majchrowski wspólnie z szeregiem organizacji takich jak Ordo Iuris, Kolegium Suwerenności czy Stowarzyszeniem Prawnicy dla Polski powołali do życia inicjatywę „Przeciw bezprawiu - Archiwum im. Mec. Siły-Nowickiego”.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-01-2024 [05:40] - jazgdyni | Link:

@Marek Kudła

Cześć

Trzeba zbierać i zabezpieczać wszystkie materiały! mamy do czynienia z wyjątkowymi kłamcami i kombinatorami. jak przyjdzie czas, to wyprą się wszystkiego.

I jeszcze jedna maksyma: - nie ma zbrodni bez kary.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-01-2024 [13:53] - Czesław2 | Link:

Kaczyński sugeruje nowe wybory. On prasy nie czyta?
A może dla niego są inne wydania?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

25-01-2024 [17:50] - Marek Kudła | Link:

@Czesöaw2
Z tego co wiem J. Kaczyński nie czyta "Gazety wyborczej"  tak jak ty !

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [18:35] - Jabe | Link:

A to błąd.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-01-2024 [19:01] - Czesław2 | Link:

@ Kudła Nawet Polskiej klawiatury nie masz  pajacu. Przez takich jak ty aparatczyków Polska ginie.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

26-01-2024 [19:36] - Marek Kudła | Link:

@Czesław2
Widzisz Czesiu ile internet uczynił ci złego !  Kiedyś, kiedy jeszcze nie było internetu, to tylko twoja rodzina wiedziała żeś stuknięty !

Obrazek użytkownika spike

25-01-2024 [18:33] - spike | Link:

By taki ruch odniósł sukces, by musiał powstać jako bezpartyjny, ludzi młodych, w sile wieku, jak to było w czasach Solidarności, historia musi się powtórzyć, tym bardziej ta sprawdzona.
Ten nowy ruch musi uświadomić rówieśników, co się dzieje na świecie, w UE, co to daje Polsce i Polakom, uświadomić, że nic dobrego, dowieść tego.
By to miało powodzenie, potrzebne są pieniądze, tu może być problem, choć teoretycznie nie powinien, Polaków, którym lezy na sercu dobro Polski jest dość dużo, z pewnością jest też dużo wszelkich organizacji czy firm, do tego media, od TV Republiki zaczynając, to musi być rozmach.

Prezes Kaczyński jest na wylocie, dużo dla Polski zrobił, jakby nie Kaczyńscy, bylibyśmy już dawno w jednej czarnej d..pie @smiecia, @tri, @jabe, czy innej @anny.
Prezes ma też swoje winy, jak "grzech zaniedbania", mając wszelkie dowody zdrady opozycji, nie powinien temu pobłażać, teraz sam widzi, że popełnił błąd, wataha wie, że to ostatnia ich bitwa, nie będą przebierać w środkach i metodach, Berlin jest zniecierpliwiony, im się usuwa grunt, mają poważne kłopoty, złamanie Polski pod wodzą "rudej szmaty", chcą zniewolić całą Europę, by z nich wydoić nie tylko pieniądze, ale i duszę, są bliscy celu.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-01-2024 [05:45] - jazgdyni | Link:

@Spike

Cześć

Oczywiście! Sam ruch musi być bezpartyjny. Lecz w naszym systemie, gdzie nie robimy rewolucji i nie obalimy (jeszcze nie czas) komunistycznej konstytucji, będziemy zmuszeni utworzyć partię, by pełnoprawnie dokonać sanacji państwa. Dodam - łącznie ze zmianą ustroju.

Obrazek użytkownika juur

25-01-2024 [18:49] - juur | Link:

Czy, naprawdę, folksdojczom wydaje się, że gdy za zasługi dostaną, nawet, krzyż żelazny to przestaną być folksdojczami?

Obrazek użytkownika paparazzi

25-01-2024 [19:59] - paparazzi | Link:

Witaj Janusz, ja uważam ze PiS powinien zainicjować bratnia partię. Młodą partię. Mamy talenty polityczne i liderów tylko trzeba ich wyciągnąć. Neokomuchy  tak zrobiły  z "trzecią nogą".

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [20:02] - Jabe | Link:

Na przykład?

Obrazek użytkownika sake3

25-01-2024 [21:36] - sake3 | Link:

@Paparazzi......Partia młodych PiS ? Owszem ale  z kogo ją rekrutować? Spojrzawszy na perypetie Oskara Szafarowicza studenta prawa na UW i działacza studenckiej organizacji Młodzi PiS można podejrzewać,że niewielu się zdecyduje.Niemal zaszczuty  po donosie koleżanki z roku ,żadającej relegowania go z uczelni ,uniemozliwienia jakichkolwiek studiów i znalezienia pracy.Sąd uczelniany po długim kilkumiesięcznym debatowaniu warunkowo,,pozwolił'' mu na dalsze studia .On sam i,jego rodzice byli zastraszani,wyzywani,nękani telefonicznymi groźbami śmierci.To chyba nienajlepszy klimat dla chetnych.

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [22:31] - Jabe | Link:

Co owa koleżanka doniosła? Bardzom ciekaw.

Obrazek użytkownika Swisspola

26-01-2024 [09:35] - Swisspola | Link:

Mam pytanie, a gdzie zreformowany wymiar sprawiedliwości. Przecież to musiało mieć miejsce ponad pól roku temu a kilka lat po sławnej reformie wymiaru sprawiedliwości.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-01-2024 [01:09] - jazgdyni | Link:

@paparazzi

Cześć

Komentatorzy nie za bardzo zrozumieli, że ruch potrzebuje symbolu. Właśnie Kaczyńskiego. Nikt inny nie ma takiej rozpoznawolności - zarówno w kraju i zagranicą. On nie ma być wodzem ruchu, on ma być twarzą. A na dodatek słusznie się tu zapytano o fundusze. A PiS ma już kasę.
Ja to mała pchełka, a ktoś co ma duży wpływ, dokładnie już walczy o to samo. To Witek Gadowski. A w PiSie jest też już wielu, co chcą zawalczyć.
Nie można już na starcie czegoś wykluczać, bo kogoś nie lubimy, albo jesteśmy marudą, na dodatek z ego geniusza, który widzi głównie błędy innych, bo sam nigdy, przenigdy błędów nie popełnia.

Tacy nie powinni walczyć. Bo tylko będą smrodzić, bo nic nie potrafią.

Tak, czy inaczej - jedno proste pytanie: - przystąpisz do obywatelskiego frontu gdy powstanie?

Obrazek użytkownika Jabe

26-01-2024 [08:38] - Jabe | Link:

Jeśli Jarosław Kaczyński byłby pat­ronem, to byłby ruch wy­łącznie pisowy. W kon­sekwencji byłaby klapa.

Autor pyta, czy przy­stąpili­by­śmy do bez­partyjnego „oby­watel­skiego frontu” pod patronatem partii, o mglistych, hasło­wych celach. Otóż, nikt spoza PiS-u czegoś takiego kijem nie tknąłby, gdyby nawet po­wstało.

Obrazek użytkownika Swisspola

26-01-2024 [09:33] - Swisspola | Link:

I niewielu jest w kraju ludzi tak znienawidzonych nawet przez własną opcje!

Obrazek użytkownika Marek Kudła

26-01-2024 [21:55] - Marek Kudła | Link:

Swisspola, ale tyś jest gupi !

Obrazek użytkownika paparazzi

26-01-2024 [16:23] - paparazzi | Link:

@26-01-2024 [01:09] z racji wieku i życia w USA dłużej niż w Polsce mam ograniczone możliwości. Wspomagam finansowo ile się da bo dobro Polski leży mi na sercu. W moim wpisie sugerowałem polityczne szachy dla dobra PiS u. Dlaczego tylko neokomuchy maja mieć lepsza propagandę, zorganizowanie, dojście do elektoratu itd. po mimo że to tragedia dla tych wyborców. No, nie wszystkich ma się rozumieć. Zdrowie wasze w gardła nasze.  Sztormówkami biało-czerwonymi można wspomóc radykalne działania dobrej zmiany ale ktoś ja musi zrobić.  Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika sake3

25-01-2024 [20:21] - sake3 | Link:

Ruch oddolny nie może się zaczynac i kończyć na ocenach polityki Jarosława Kaczyńskiego przez te lata.Trzeba się skupić na obronie prezydenta.bezpardonowo atakowanego przez ekipę Tuska wspartego głosami Webera,Reynerdsa,Bachmanna czy Leyen..W końcu jednego prezydenta udało się wyeliminować Ruch oddolny to nie pisanie odezw,patetycznych nawoływań,historycznych odniesień,patriotycznych treści. Trzeba obserwować bieżące wydarzenia ,o nich dyskutować,rozmawiać z sąsiadami czy znajomymi.Należy zacząc wreszcie patrzeć władzy na ręce,wytykać błędy.Jak dotąd na portalach milczenie.Koalicja w ten sposób jest spokojna,bo nikt nie krytykuje choć jest za co.Dlaczego nie wytyka się rozdymanych resortów choć za czasów PiS zarzucano ,,Bizancjum''.W Polskim MSZ pracuje dwukrotnie więcej osób niż za czasów PiS a poseł Bartoszewski przyznaje ,że do tej pory pracownicy nie mają przydzielonych żadnych funkcji.Przypuszczalnie jest tak we wszystkich pozostałych.To nie tylko PiS przespał kadencję ale i jego elektorat.

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2024 [21:05] - Jabe | Link:

A jaka­kolwiek ocena jest do po­myślenia?

Obrazek użytkownika sake3

25-01-2024 [21:12] - sake3 | Link:

Jest.Jeśli tylko ma się mózg i umiejętność myslenia a nie tylko jad i nienawiść..

Obrazek użytkownika Pers

25-01-2024 [21:41] - Pers | Link:

@sake
Pierwszego wam brakuje za to drugiego macie w nadmiarze.
PiS PO to jedno zło!

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2024 [10:01] - sake3 | Link:

@Pers......Czuję się wielką szczęściarą że bloger @Pers kieruje do mnie swoje głębokie w treści i pozbawione jadu komentarze.Jak rozumiem w tym krótkim słówku ,,wy'' jestem też ujęta Tym samym jestem osobą pozbawioną mózgu.No cóż nie każdy jest nim obdarzony i jakoś mężnie i z humorem to znoszę.Co do jadu czy nienawiści to się jednak nie zgadzam,raczej to ja jestem wdzięcznym obiektem do słownego oklepywania.Na NB widac to wyraźnie choćby po pana wpisach.

Obrazek użytkownika mada

26-01-2024 [14:22] - mada | Link:

Persie! bój się Sułtana jeśli nikogo się nie boisz.

Obrazek użytkownika Pers

26-01-2024 [17:01] - Pers | Link:

@mada
//Persie! bój się Sułtana jeśli nikogo się nie boisz.//

W Persji nigdy nie było Sułtana tylko Szach.
Gimnazjum się kłania.

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2024 [19:35] - sake3 | Link:

@Mada.....Pan @Pers jak dotąd twierdzi że jest kotem perskim miauczącym na polskich blogach,a nie obywatelem Persji.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

25-01-2024 [22:40] - Alina@Warszawa | Link:

Jak front, to trzeba się przygotować i pewnych rzeczy nauczyć: 
jedyna strzelnica przyhotelowa w Polsce  

Obrazek użytkownika Swisspola

26-01-2024 [09:30] - Swisspola | Link:

Niestety prezes Kaczyński jest współwinny tego co się dzieje w Polsce. Od 35 lat przy korycie albo w pierwszym albo w drugim rzędzie. Popatrzmy do czego przez ten czas doszło w Polsce! Począwszy od układów magdalenkowych i okrągłostołowych poprzez akceptacje grubej kreski, brak dekomunizacja, naginaniu prawa i dzieleniu Polaków. Podpisanie traktatu Lizbońskiego albo go nie czytając albo niewiele z niego rozumiejąc! To tylko z grubsza. Nawet jeśli teraz ludzie w obliczu rudawego volksdeutscha skupią się wokół prezesa to i tak dalej będzie dzieliło Polaków jeszcze bardziej. Osiem lat nic nie zrobili, poza katastrofalnym zadłużeniem państwa kupując sobie elektorat. Nie wykorzystali możliwości jaki drzemią w prawdziwej idei referendum a nie obecnej referendalnej wydmuszki demokracji. Nie znieśli immunitetów od spraw karnych. Wymiar sprawiedliwości nie reformowali a zawłaszczali, bo tamci też tak robili. Jeśli nawet Twój apel będzie skuteczny to i tak Polaków i prawdziwych patriotów oszukają. Należy najpierw wybrać nowe młode twarze tego zrywu a skompromitowanym dziadkom, którzy oszukiwali nas przez ponad 35 lat podziękować. Konieczni są ludzie nie bojący się wyjścia z Unii. Czy tacy istnieją? Jak widzę dzisiaj tych polityków, którzy nas oszukiwali przez 8 lat, którzy są odpowiedzialni za ponad 150'000 ponad planowych zgonów. Na ludzi, którzy korzystali z miejsca przy korycie zarabiając grubo ponad milion rocznie to aż mnie mdli, nawet jeśli maja dzisiaj racje odnośnie rudego zdajcy. Z tą ekipą polityków i dziennikarzy na mnie nie licz i chyba wielu myśli tak jak ja!
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-01-2024 [06:19] - jazgdyni | Link:

@Swisspola

Też mógłbym sporo złego o Kaczyńskim opowiadać. Mógłbym jednocześnie powiedzieć wiele dobrego. To nie ty, czy ja powinniśmy już go oceniać. Jak widać po wielu komentatorach tutaj, w ich podejściu emocje i osobiste uprzedzenia wygrywają z chłodnym rozumem. Kaczyńskiego za parę dziesięcioleci oceni historia. Zapewne nie tylko polska.
Podobnie jak Piłsudskiego z jego Berezą, czy przewrotem majowym. Profesor Nowak uważa go za najważniejszą postać dwudziestolecia międzywojennego, a redaktor Ziemkiewicz go nienawidzi, bo podziwia Dmowskiego z jego umizgami do ZSRR. Wniosek - jeszcze za mało czasu upłynęło, by być w pełni obiektywnym i sprawiedliwym, by jak dobry księgowy zrobić audyt i faktyczny bilans.

Obrazek użytkownika u2

27-01-2024 [07:27] - u2 | Link:

Ziemkiewicz go nienawidzi, bo podziwia Dmowskiego z jego umizgami do ZSRR

Wtedy na Związek Zdradziecki mówiono Rosja. Na zachodzie tak mówiono i po wojnie Nazwa CCCP została wymyślona, aby przykryć rzeczywistą hegemonię Rosji w sojuzie.

PS. Szwajcar to typowy niemiecki piesek, który ujada na Dobrą Zmianę na Naszych Blogach. W Polsce rzeczywiście jest podział, ale między tymi, którzy są w miarę przyzwoici i stosują się do polskiego prawa, tradycji i zwyczajów, a tymi, którzy mają w nosie polskie prawo, tradycje i zwyczaje, a polityka służy im do osiągania prywatnych korzyści, ew. dla ich zagranicznych mocodawców, a nie korzyści dla Polek i Polaków. Takie podziały są na całym świecie i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Na przykład w Niemczech, czy Szwajcarii, są już miliony legalnych i nielegalnych imigrantów i to jest bombka z opóźnionym zapłonem. Ale o tym Szwajcar dyskretnie milczy. Woli walić jak cepem, czy też raczej żelazną miotłą, w Polskę. Taki Cep Cepem Cepa P***** :-)