Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Prawie 400 chanukowców w sejmie odebrało immunitet Braunowi

Alina@Warszawa, 17.01.2024
Właśnie trwają głosowania. Za uchyleniem immunitetu posła G. Brauna głosuje w każdym z 7 zarzutów ok 400 posłów z koalicji PO-PiS. Przeciw jest stała liczba 15 posłów, wstrzymuje się 2...15 posłów. 
Wcześniej było glosowanie nad wotum nieufności wobec Sienkiewicza - odrzucone, i za odwołaniem marszałka K. Bosaka - odrzucone, wobec nieuzyskania większości. 

Aha! Dziś jest dzień judaizmu w KK ...

Wszystkim posłom głosującym za odebraniem immunitetu posłowi G. Braunowi dedykuję stary wierszyk w uaktualnionej wersji:

W Poroninie na jedlinie śmierdzą gacie po rabinie,
Kto chce w Polsce egzystować, musi gacie wciąż całować.
Choć te stare gacie straszą, w Sejmie posłów bardzo cieszą.
Bo to ciągłe całowanie, da im wszystkim utrzymanie.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 4299
Siberian Husky Dog

Siberian Dog Husky

17.01.2024 17:57

Prokuratura chce postawić mu siedem zarzutów związanych z czynami popełnionymi w latach 2022-2023. Chodzi m. in. o zgaszenie w Sejmie gaśnicą świec chanukowych. A co z immunitetem Giertycha, Gawłowskiego czy Grodzkiego? Nic. Są i będą.
Jabe

Jabe

17.01.2024 20:06

Dodane przez Siberian Husky Dog w odpowiedzi na Prokuratura chce postawić mu

Jaka konkluzja?
Eugeniusz Kościesza

Eugeniusz Kościesza

17.01.2024 18:21

17.01.24 dzień dekonspiracji  klubu PiS!  
 
Tak przy okazji dzisiejszego głosowania: 6-krotnie wobec 6-krotnie złożonego  wniosku z powodu  oskarżenia warszafkowego prokuratora – przy których to głosowaniach przy obecności 413 posłów przeciw odebraniu immunitetu posła Brauna i idącym za tym możliwym represjomi . (patrz analogiczny  przykład kamiński –Wąsik) przeciw głosowało 15-stu a wtrzymało się 4-ch.Reszta z całym składem PiS za!  Chodziło tu o kwestię zakończenia  z użyciem gaśnicy chazarskiej -chaunukowej prowokacji- w warszawskim Sejmie przez tegoż posła. I tu  ukazała się cała ta udająca Polaków „talmudyczna koalicja” knesejmu  od tzw. lewicy, przez kacapowych ZeteSeLi , POpierdojczy i …to razem  z PiS włącznie. Wsie razem ręka w rękę !
Posłowie PiS zachowując resztki godności  mogli choć wstrzymać się od głosowania za defacto  odebraniem immunitetu Brauna!  Ale talmudyczna solidarność i tożsamość etniczna zarządu koła poselskiego  wzięła górę nad odgrywaną przez tychże –wbrew faktom – udawaną polskością . Chaunukowe świece i talmudyczne obrzędy w podobno polskim sejmie -okazały się być posłom z ramienia PiS ważniejsze od prawa posła do immunitetu ( np dla Kaminiński ,Wąsik)  , jak i całej koalicji "13 grudnia" ,wespół razem ! 
p.s. Stąd nad łamaniem przyklepanego przez nich ustroju jedynie płaczą i skarżą aj-waj , aj –waj, nawołując przy tym do oddolnego braku aktywności jedynie legalnych manifestacji  i podania się łasce okupanta-  zamiast wykazać realną inicjatywą wśród ludu i zagranicy  by zagnieść dopiero co wzrastającą w Polsce już jawnie neohitlerowską dojcze -nazistowką bestię UE !
Darek65

Darek

17.01.2024 22:25

Dodane przez Eugeniusz Kościesza w odpowiedzi na 17.01.24 dzień dekonspiracji 

Tak, to było słabe ze strony PIS-u. I strategicznie i wizerunkowo. Wpisali się w narrację Tuska i ferajny.
Jabe

Jabe

17.01.2024 22:40

Dodane przez Darek65 w odpowiedzi na Tak, to było słabe ze strony

Przypadek to, pomyłka, czy tak było od po­czątku?
smieciu

smieciu

17.01.2024 22:50

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Przypadek to, pomyłka, czy

@Jabe Spokojnie. Nie ma co wyciągać daleko idących wniosków. Wszystkie te zarzuty stawiane Braunowi słabe są. Za to całkiem niezłe medialne. Dla wielu wyborców. Myślę że Braun nie straci. Jest w tym jak na mój gust jakaś gierka. Zagłosowanie przeciw Braunowi może okazać się głosowaniem które nakręci go medialnie. A zatem mu na rękę. Czyli...
Czyli przykładowo Braun może wreszcie odnieść sukces, który miała odnieść Konfederacja. Czyli może stać się ważnym graczem. Czyli może być komuś potrzebny.
Jeszcze raz powtórzę. Obecna sytuacja nie daje Braunowi mocy. Ale sytuacja w na świecie i w Polsce może się zmienić. Pojawić się grupa ludzi, duża grupa ludzi do których dotrze z dużą siłą przekaz Brauna.
smieciu

smieciu

17.01.2024 23:18

Dodane przez smieciu w odpowiedzi na @Jabe Spokojnie. Nie ma co

Warto przypomnieć w tym kontekście o Bosaku. Nikt nie pisze a przecież historia jest ciekawa.
Miał być odwołany. A tu klapa. I to całkowita.
Wydawało się to proste. Na porannym zebraniu PiS Błaszczak nakazał dyscyplinę i głosowanie za odwołaniem. Zrobiłby tak PiS, Bosak by przepadł. Tylko że...
Wcześniej ruch wykonał Kosiniak-Kamysz i Trzecia Droga. Jednoznacznie deklarując że nie poprą odwołania Bosaka. PO miała się wstrzymać. Czyli...
Czyli PiS zostałby tym, który odwołał.
Czarnek szybko się kapnął. Przekaz przecież byłby jasny. PiS dołuje Konfederację. To PiS jest wrogiem ... Brauna efektywnie.
Propagandowo kolejny strzał w stopę. PiS więc, mimo że wcześniej było nagrane odwołanie Bosaka nie stawił się na głosowanie.
Pierwszy ruch jednak wykonała Koalicja. To był sprytny ruch. Mogło chodzić o wkręcenie PiSu. Ale nie tylko. Trzecia Droga. A w szczególności PSL stali się na pewnej propagandowej płaszczyźnie sojusznikami Konfederacji. Naturalnymi gdyż elektorat zbliżony.
Ładna zagrywka!
Pokazująca że Bosak, Konfederacja i Braun przynajmniej przez Koalicję nie są traktowani z buta. Że Koalicja widzi konieczność utrzymywania dobrych stosunków z tymi ludźmi.
u2

u2

17.01.2024 23:33

Dodane przez smieciu w odpowiedzi na Warto przypomnieć w tym

Bosak, Konfederacja i Braun przynajmniej przez Koalicję nie są traktowani z buta.
A-ha czyli pisowcy są traktowani z buta przez "koalicję" :-)
Jabe

Jabe

17.01.2024 23:36

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Bosak, Konfederacja i Braun

PiS tak traktuje.
Es

Es

17.01.2024 18:28

pis zatwierdził dzisiaj wyniki wiosennych i prezydenckich wyborów
Eugeniusz Kościesza

Eugeniusz Kościesza

17.01.2024 20:35

@Jabe –pytanie!
Jakie masz literowe oznakowanie blach auta –wtedy gdy poruszasz się nim w obszarze Polski ?
Pytanie o 20::35 !
Chatar Leon

chatar Leon

17.01.2024 20:39

PiS jawił się przez pewien czas jako mniejsze zło. I skwapliwie to wykorzystywał na zasadzie "Skoro jesteśmy mniej podli od Tuska, to głosujcie na nas".
No ale chyba koniec tego syndromu sztokholmskiego!
Eugeniusz Kościesza

Eugeniusz Kościesza

17.01.2024 20:53

Dodane przez Chatar Leon w odpowiedzi na PiS jawił się przez pewien

@ chatar Lion odp:
PiS to nie tylko skrzywiony unijnie zarząd żydafki-warszafki ! PiS to ponadto oddolna ogółnopolska żyjąca struktura. Struktura  która  powinna zwołać oddolnie nadzwyczajny zjazd ogólnokrajowy PiS  i zaprosić na niego jedynie w charakterze jako uczestników -obecny warszafkowy zarząd PiS.. Nie można stracić struktur , trzeba demokratycznie powołać nowy zarząd i kierownictwo . Już polskie kierownictwo- a nie te dotychczasowe warszafkowe !
Chatar Leon

chatar Leon

17.01.2024 21:12

Dodane przez Eugeniusz Kościesza w odpowiedzi na PiS to nie tylko skrzywiony

@Eugeniusz Kościesza
Zbyt wiele miałem do czynienia z tymi strukturami PiSu, z posłami i innymi działaczami tej partii, ażebym wierzył, że z tej formacji jeszcze cokolwiek będzie.
Zero konsekwencji, tendencje samobójcze, izolowanie się od elektoratu.
Promowanie przypadkowych miernot.
Zamykanie się na nowych ludzi, a w konsekwencji brak kadr. Uzupełnianie ich różnymi niedzielskimi.
Przez osiem lat rządów kompletna ignorancja wobec realnych problemów społecznych (mógłbym wiele powiedzieć na temat przekrętów w mieszkalnictwie).
Nie chcę już pisać o gnojeniu elektoratu w czasie dętej srandemii.
sake3

sake2020

17.01.2024 22:31

Może jednak poznamy te 7 zarzutów wobec pana Brauna.i dopiero wtedy określimy czy to była tylko zemsta polityczna.
spike

spike

18.01.2024 00:12

Jeżeli sądy nie będą rozgrzane, to Braunowi włos z głowy nie spadnie.
Przypomnę tylko, że prawa strona domagała się zniesienia immunitetów poselskich, a może wszystkich, by sędziowie nie mieli prawa łamać prawo.
Kazimierz Koziorowski

Kazimierz Koziorowski

18.01.2024 00:39

i tym sposobem pisowska szala przechylila sie. juz bedzie tylko coraz biedniej z elektoratem, sondazami. to juz jest koniec fantasci moga zyc mrzonkami ze  stanie sie cud bo przeciez lud jest glupi i napewno zechce walczyc o to co bylo. walka o utrwalenie wladzy POpaprancow dopiero sie zaczyna. jak zaczna robic igrzyska dla ludu z ujawnianiem bajek o pegasusie to przechyl szali zostanie utrwalony na dobre a rozgrzani sedziowie i pozbawiacze immunitetow, tudziez mandatow poselskich beda mieli pelne rece roboty
Darek65

Darek

18.01.2024 09:41

Dodane przez Kazimierz Kozi… w odpowiedzi na i tym sposobem pisowska szala

PIS nadal ma ogromny potencjał, ale w zastraszającym tempie go traci. Chaos w działaniach, brak strategii. To nie czas pospolitego ruszenia, ale przemyślanych działań. Tu potrzebni są fachowcy. No i czas na zmianę wizerunku. Muszą się pojawić nowe twarze, Terlecki, Suski i Kaczyński nie porwą tłumów. Świat się zmienił. Można zaklinać rzeczywistość, ale to nic nie da.
Czesław2

Czesław2

18.01.2024 09:49

Dodane przez Darek65 w odpowiedzi na PIS nadal ma ogromny

Zabetonowane struktury lokalne lub ich brak. Brak lokalnych mediów na poziomie miast, powiatów, wszystkie opanowane przez żydokomunę.
Es

Es

18.01.2024 11:11

Dodane przez Darek65 w odpowiedzi na PIS nadal ma ogromny

@Darek
No jest przeciez" nowa twarz". Niemal oficjalnie juz Mateusz zaczął grać pierwsze skrzypce, więc nie ma to tamto. 
Do brukseli to bedzie tlok, ale zobaczysz jakiego kandydata na prezydenta z kapelusza pare tygodni przed wyborami wyciagną. " Szczęsliwiec" wybrany metodą:" bo ktoś musi",rekami i nogami będzie machal wrzeszczac : nie !!.. nie chcę.  Ale to pomoże tyle co zażenowanie wyborców.
Darek65

Darek

18.01.2024 11:57

Dodane przez Es w odpowiedzi na @Darek

Morawiecki ma charyzmę mopa do podłogi, czyli żadną. Nie mam do niego za grosz zaufania, uważam go za ciało obce w PIS-ie
Pers

Pers

18.01.2024 17:53

Dodane przez Darek65 w odpowiedzi na Morawiecki ma charyzmę mopa

@Darek
//Morawiecki ma charyzmę mopa do podłogi, czyli żadną. //
No ale to geniusz ekonomiczny jest...
Jan1797

Jan1797

19.01.2024 16:46

Dodane przez Darek65 w odpowiedzi na PIS nadal ma ogromny

PIS nadal ma ogromny potencjał, ale w zastraszającym tempie go traci. 
Naprawdę?
Podobnie pisano o Solidarności od początku lat dziewięćdziesiątych.
Ptr

Ptr

18.01.2024 11:27

Immunitet jest, a raczej powinien być, od tego ,aby umożliwić posłowi pełną niezależność wyrażania poglądów politycznych, umożliwić fizyczne uczestnictwo w pracach Sejmu bez względu na zdania przeciwne połowy , a nawet prawie całego Sejmu.  Poseł podlegałby karze w tym przypadku za krzywdy fizyczne innych osób, a nie za wyrażanie poglądów z wyjątkiem obrazy uczuć religijnych. Ale jasne jest ,że chcą go ukarać tylko i wyłącznie za wyrażenie poglądów. Można mu zarzucić karalne działanie co do formy, bo co do treści miałby prawo chronione immunitetem. Teoretycznie. Teoretyczne państwo.
Czesław2

Czesław2

18.01.2024 11:52

Dodane przez Ptr w odpowiedzi na Immunitet jest, a raczej

Dokładnie tak CAŁY sejm złamał ducha immunitetu. Ale naród handlowy ma swoje prawa. Wobec gojów.

Stronicowanie

  • Wszyscy 1
  • Wszyscy 2
  • Następna strona
  • Ostatnia strona
Alina@Warszawa
Nazwa bloga:
Codziennie pytam "DLACZEGO"
Zawód:
mam
Miasto:
POLSKA

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 344
Liczba wyświetleń: 923,372
Liczba komentarzy: 6,255

Ostatnie wpisy blogera

  • PRAWDZIWE KORZENIE DONALDA TUSKA. Reszczyński ujawnia!
  • Tusk oskarża K. Nawrockiego o aferę z kryptowalutami
  • Niemcy szykują się na wojnę z Rosją

Moje ostatnie komentarze

  • Ukraińcy piszą o naszej broni. "Wielkie osiągnięcie polskiego przemysłu" https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2025-12-05/ukraincy-pisza-o-naszej-broni-wielkie-osiagniecie-polskiego-przemyslu/…
  • O wyższości monarchii nad innymi ustrojami politycznymi: (...) W przeciwieństwie do demokratycznych przywódców, monarcha z natury rzeczy kierował się długofalowym interesem własnego państwa, bo…
  • Wszystkie media transmitują teraz spotkanie prezydenta K. Nawrockiego z medykami z pałacu prezydenckiego. Prezydent na wstępie powiedział, że ta konferencja jest po to, żeby ustalić jakiś program…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Prezydent Braun
  • Reżyserka A. Holland na kolanach u Bieruta
  • RESET 6

Ostatnio komentowane

  • keram, Niemcy to paskudny naród – naród byłych morderców ! Jeśli Niemcy  tłumaczą się dzisiaj, że oni nie brali udziału w działaniach wojennych to dla nas nie ma to żadnego znaczenia, bo oni…
  • Alina@Warszawa, Ukraińcy piszą o naszej broni. "Wielkie osiągnięcie polskiego przemysłu" https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2025-12-05/ukraincy-pisza-o-naszej-broni-wielkie-osiagniecie-polskiego-przemyslu/…
  • Alina@Warszawa, O wyższości monarchii nad innymi ustrojami politycznymi: (...) W przeciwieństwie do demokratycznych przywódców, monarcha z natury rzeczy kierował się długofalowym interesem własnego państwa, bo…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2025, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności