Operacja specjalna

Każdy z Państwa pewnie oglądał jakieś produkcje wojenne albo słynne wielkie hollywoodzkie filmy akcji. Warto zobaczyć, jak wygląda atak na inne państwo. Najpierw tworzy się pozór, pretekst do ataku. Ów pozór nie musi mieć związku z rzeczywistością, ale ma za zadanie spełnić ważną rolę psychologiczną. Warto zwrócić uwagę, co poprzedziło atak na media publiczne. Najbardziej znanym „pozorem” była uchwała Sejmu. Ona nie mogła być żadnym źródłem prawa nie tylko dlatego, że uchwała nie może pełnić takiej funkcji, lecz także dlatego, iż nie wskazywała konkretnych rozwiązań. Po co więc taka uchwała? Ano po to, żeby pułkownik Sienkiewicz miał co wpisać do aktu notarialnego. Strasznie to cienkie, ale pięć aktów notarialnych dotyczących największych w Polsce mediów, zawartych w kilkadziesiąt minut przed północą, to albo farsa, albo jakaś operacja służb.

Drugim etapem operacji jest przerwanie łączności. Wyłączono sygnał. I tu mam fatalne informacje – atak na media oznacza przerwanie łączności, więc jest to tylko przygotowanie do czegoś większego. Co większego może być od ataku na największe media w Polsce? Pewnie chodzi o całość państwa, ale o tym za chwilę.
Kolejnym etapem jest atak na dowódców. Zajęto gabinety szefów mediów publicznych i jednocześnie podjęto decyzje o aresztowaniu byłych szefów służb specjalnych.
Ostatnim etapem jest opanowanie lub zniszczenie zaatakowanych instytucji.

Opanować się ich nie udało. Następuje więc proces destrukcji. Tym jest właśnie decyzja o likwidacji mediów publicznych. Pewnie w głowach części grupy zamachowej to sprytny sposób na przejęcie tych mediów, gdy nie mogą zostać zalegalizowane nowe zarządy. Decyzja o likwidacji mediów jest równie nielegalna jak mianowanie przez ministra kultury zarządów. Różnica jest jednak w konsekwencjach. Likwidowana spółka nie tylko nie dostanie żadnego kredytu, lecz także musi natychmiast spłacić wszystkie długi. Telewizja nie ma na to żadnych pieniędzy. Grozi jej blokada kont. To może spowodować wstrzymanie emisji wszystkich kanałów i bankructwo.
Ale media publiczne to – jak wspomniałem – tylko mała wojna. Prawdziwy atak ma nastąpić na całość państwa. W tym celu będą przejmowane i niszczone wszystkie instytucje, które nie znajdują się pod kontrolą rządu. Chodzi o NBP, Trybunał Konstytucyjny, Krajową Radę Sądownictwa, a nawet Kościół katolicki, który ma być wypierany z życia społecznego i odcinany od pieniędzy.

Ostatecznym celem jest przekazanie kompetencji parlamentu, rządu i prezydenta oraz sądów zagranicznym instytucjom. Państwo po tym przestanie istnieć.
Ale operacja specjalna realizowana na modłę najlepszych KGB-owskich wzorców idzie rządzącym równie dobrze jak Rosjanom zdobywanie Kijowa. Zamiast przejąć i „zmienić” media przed świętami, mają tylko potężną awanturę. Obieg informacji nie został przerwany. Rolę mediów publicznych przejęła Telewizja Republika. W całym kraju budzą się ludzie, którzy organizują manifestacje. Wiosna może przyjść szybko.
 
PS Koledzy przypomnieli mi, że w tym roku przewidziano również sylwestra i należy z tego powodu złożyć jakieś optymistyczne życzenia. Ukradnę może stary pomysł wiecznie młodego Jana Pietrzaka: Do zobaczenia w wolnej Polsce. To już wkrótce.

Felieton z najnowszego wydania tygodnika "Gazeta Polska" z 3 stycznia 2024

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

03-01-2024 [10:29] - u2 | Link:

Państwo po tym przestanie istnieć.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o zamach stanu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-01-2024 [16:27] - Imć Waszeć | Link:

Jeśli coś przestanie istnieć, to to coś nie jest wcale pełnoprawnym państwem. Oto dowód (najwięcej w końcówce): https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Czesław2

03-01-2024 [16:57] - Czesław2 | Link:

Problem istnienia Polski zostanie rozwiązany do wyborów do żydoparlamentu

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-01-2024 [18:30] - Imć Waszeć | Link:

... problem istnienia Generalnej Guberni 2.0 im. Okrągłego Stołu i Bolka. Ja nie zamierzam Niemcom oddawać za darmo mojego kraju, czyli ziemi. Kraj i państwo to obecnie dwie różne rzeczy dla mnie. Nie uznaję zrzeczeń suwerenności dokonywanych przez niemieckie państwo na terenie Polski. Proste.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

03-01-2024 [10:59] - Chatar Leon | Link:

Operacja specjalna trwa od dobrych paru lat.
Utrata suwerenności przez Polskę i przekazywanie kompetencji samozwańczym podmiotom jest procesem, który sukcesywnie postępuje.
Unia Niemiecka, WHO, wielkie korporacje, nieformalne gangi typu Bilderberg czy Davos....
Brylujący w Davos weterynarz ze skorumpowaną ... van-der-coś tam wrobił Polskę (przy udziale poprzedniego rządu) w kilka miliardów fikcyjnego długu za eksperymentalny nieskuteczny preparat (w większości zutylizowany).
Jeśli istniałoby prawdziwe silne polskie państwo, jego służby przewiozłyby do Polski i postawiły przed sądem zarówno weterynarza jak skorumpowaną ... van der cośtam.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-01-2024 [11:26] - NASZ_HENRY | Link:


Sadurski napisał wczoraj, na przykład, że PiS czyni z konstytucji pułapkę na demokratów. Safjan domaga się, byśmy zrezygnowali, dla dobra ojczyzny, z prawniczego formalizmu. Cóż to znaczy? To są wezwania do działań poza prawem po prostu. Tylko bowiem ktoś nieskończenie naiwny sądzić mógł, że oni się powstrzymają i będą realizować program zgodny z konstytucją i prawem. Chodzi o to, żeby pozostać przy władzy i tę władzę przekazać kolejnemu pokoleniu w ramach tej samej organizacji. Resztę zaś, czyli polityczną konkurencję, zniszczyć wszelkimi możliwymi sposobami, nie wykluczając przy tym kary śmierci. O tej ostatniej na razie się nie mówi, ale chyba wkrótce sprawa jej wykonywania wróci na afisz, albowiem PiS jeszcze się trzyma 😛

 

Obrazek użytkownika Czesław2

03-01-2024 [11:50] - Czesław2 | Link:

Kto z polityków wnioskował o likwidację Art. 90 Konstytucji?

Obrazek użytkownika Ptr

03-01-2024 [13:50] - Ptr | Link:

Bardzo ważna wypowiedż ekonomisty o prawdopodobnym ataku na złotówkę prawdopodobnie mającym na celu jej dyskredytację w stosunku do Euro. Czyje służby to zrobiły ? 
https://www.youtube.com/watch?...

I taka sprawa : Czy 11.01 może dać nam jakieś konkrety ?

Obrazek użytkownika Czesław2

03-01-2024 [14:13] - Czesław2 | Link:

Kto zaprosił googla do robienia biznesu w Polsce? Wszyscy tu wiedzą.

Obrazek użytkownika Pers

03-01-2024 [17:52] - Pers | Link:

@Ptr
//Czyje służby to zrobiły ? //
Jak to czyje?
Pana Prezydenta Putina!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-01-2024 [15:01] - Imć Waszeć | Link:

Alarm! Operacja specjalna polega na tym, że ktoś właśnie próbuje za pomocą mediów globalnych zdyskredytować złotego i wywalić polskie finanse (pewnie też wprowadzić Euro na braku poczucia bezpieczeństwa walutowego). Oto głos w sprawie:
https://www.youtube.com/watch?...
Gdybym musiał jakoś skomentować ten film, to powiedziałbym dwie rzeczy: jedną w sprawie "widzenia", drugą w sprawie "sprawstwa". Tak więc pan doktor się myli sugerując, że są jakieś polskie służby czuwające m.in. nad złotym i bankiem Narodowym. Sprawa druga dotyczy "działań Googla", który nie jest sam w tej hybrydzie. Ja już od kilku miesięcy zauważam w przeglądarce Edge Microsoftu alarmujące ogłoszenia (z podpisem "Reklama") typu "Polski złoty upadnie", "Azja mówi: koniec polskiej waluty", itp. Tak więc pan doktor jak na specjalistę śledzącego temat codziennie jakoś mało posiada danych do wnioskowania o przedstawionej tezie. O to należy spytać nie Google i nie Microsoft, tylko konkretnie administrację USA mającą władzę nad służbami typu CIA.
Reasumując, mityczne tzw. polskie służby specjalne nie istnieją. To my wszyscy jesteśmy teraz służbami.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-01-2024 [15:44] - NASZ_HENRY | Link:

@Imć Waszeć...wymyśliłbyś może jakiś prosty a skuteczny sposób szyfrowania dla komunikatów na NB.
Transparentność w czasie III WŚ to nie jest zaleta 😉

 

Obrazek użytkownika Czesław2

03-01-2024 [16:04] - Czesław2 | Link:

My i tak jesteśmy na listach pierwsi do obozu w moim mieście.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-01-2024 [16:12] - Imć Waszeć | Link:

Już wymyśliłem. Jest to odprysk od słynnej hipotezy BSD dla krzywych eliptycznych. Problem w tym, że pies z kulawą nogą w tym państwie z dykty nie da mi odpowiedniego sprzętu do zrobienia koniecznych obliczeń. Teraz np. pracuję na 20 letnim komputerze (laptop z Vistą). Proste.
http://user.math.uzh.ch/fontei...
Rozdział 4.3 "Elliptic Curves over Rings".
PS: https://doc.sagemath.org/html/...

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

03-01-2024 [19:32] - Edeldreda z Ely | Link:

@Henry
Henry, mam prośbę - napisz z łaski swojej, czy odpiszesz dziś coś Waszeci, bo nie wiem, czy wchodzić tu co 5 minut czy nie ;) 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-01-2024 [19:41] - Imć Waszeć | Link:

Psst, Henry uważnie czyta te znaczki, które tam są ponapisywane ;)))
Wiem jaki to jest przejmujący ból, bo sam uczyłem się czytać takie rowery miesiącami 8]

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-01-2024 [19:42] - NASZ_HENRY | Link:

@Edeldreda

Napiszę Tobie, tam gdzie wiesz, za kwadrans może dwa - tutaj możesz nie wchodzić, tutaj za duży tłok ;-)
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-01-2024 [07:13] - NASZ_HENRY | Link:


@Imć Waszeć...napisałeś: „pies z kulawą nogą w tym państwie z dykty nie da mi odpowiedniego sprzętu do zrobienia koniecznych obliczeń”.
To faktycznie mamy egzystencjalny problem! Musisz poszukać zewnętrznego finansowania swoich projektów. Może redaktor Tomasz Sakiewicz się zdecyduje, bo NB to w końcu jego biznes albo Elon Musk, albo inny  Anioł Biznesu. Można wystąpić też o grant, nie trzeba przecież być zatrudnionym na uniwersytecie. Chociaż specjalnie tego nie polecam, ale tysiące naukowców idą tą drogą.  Ciekawe, że przy ogłoszeniach o pracę dla naukowców, po wymogach formalnych najwyżej punktowana jest samodzielna umiejętność znajdowania finansowania badań. „Na koniec, ale nie na końcu”, można poprosić @EzE o organizację zrzutki na „sprzęcior dla Waszeci”
Życzę powodzenia i dalszych naukowych sukcesów 😉

 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

04-01-2024 [09:50] - Edeldreda z Ely | Link:

@Henry
Dziekuje Ci za zaangażowanie. Jeśli Ci coś przyjdzie do głowy po lekturze plików od Waszeci, napisz Mu po prostu na mail:
waszeci@gmail.com

W temacie zrzutek (ale i zjazdów) - trochę na wesoło, trochę na gorzko:
https://m.youtube.com/shorts/U...
Dobrego dnia. 

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-01-2024 [16:10] - Imć Waszeć | Link:

@NASZ_HENRY, już podjąłem odpowiednie kroki w celu zabezpieczenie środków na dalsze badania i mój aktualny REALNY plan obejmuje doprowadzenie reportów wstępnych do poziomu publikacji w jednym z 4 portali zajmujących się taką działalnością (np. ArXiv), zainteresowanie tymi wynikami kogoś, kogo to w ogóle interesuje (nabzdyczeni Polacy mają takie sprawy w du..., bo wolą kupić gotowca od Amerykanów albo od Niemców), i niemal natychmiastową zmianę klimatu, żeby się tu już nigdy więcej nie wku...ć i nie pętać, a ponadto mieć w końcu za co żyć. Taka ciekawostka, ale moimi enuncjacjami zainteresował się był jeden z twórców homotopijnej teorii typów (Anglia): https://en.wikipedia.org/wiki/...
Nie wiem czy w związku z udostępnionymi notatkami EzE wspomniała Panu także o moim paskudnym jak przystało na wiedźmina charakterze, zgodnie z którym u mnie "Nie" znaczy po prostu "już nigdy Nie". To zaś oznacza, że jak jednak mimo wszelkich przeciwności i kłód rzucanych pod nogi uda mi się do czegoś dobrnąć, coś ważnego znaleźć, to o ile wcześniej wypowiem kategorycznie to sakramentalne zaklęcie, w wolnym tłumaczeniu "hwd", wtedy na pewno już przejdzie to Polakom koło nosa. Ja i moje zasady są ważniejsze niż "Wasze" zrzutki i inne zapchajdziury, niestety. Ponadto im bardziej cierpię, tym paradoksalnie lepiej mi idzie, bo przynajmniej unikam typowego zaśpiewu słowiańskiego "co to ja nie jestem". Taka karma ;)

PS: Żeby się lepiej komuś w Polsce nad tym wszystkim myślało, to zacytuję jedną z prac w tej dziedzinie:
https://www.davidhbailey.com//...
"In a separate computation, we also recovered this same set of 125 integers directly, using an advanced variant of PSLQ, running on a highly parallel Cray/SGI T3E supercomputer at Lawrence Berkeley Laboratory. This computation involved 50,000 decimal digit arithmetic, and required approximately 44 hours on 32 CPUs, completing after 236,713 iterations. The minimum and maximum y entries at detection were 1.649 × 10^−49718 and 1.363 × 10^−36364, respectively, which gives a confidence ratio less than 10^−13354. Details are given in [3]."
To jest właściwa skala poruszonego przeze mnie problemu.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-01-2024 [18:41] - NASZ_HENRY | Link:

@Imć Waszeć ...To jest jakaś droga ale trzeba bardzo ostrożnie pomysły sprzedawać. Nich przestrogą będą perypetie Jarka Dudy z UJ, autora metody kompresji danych ANS, z której dziś korzystają miliardy ludzi a Google, Microsoft i Apple próbują bezczelnie patentować jego metodę jako swoją. Z jego pomysłu korzysta cały świat, a on nie zobaczył z tego nawet złotówki. Mimo dwóch doktoratów (z matematyki i fizyki) i niewątpliwego osiągnięcia na światowym poziomie ma/miał problemy z habilitacją. Polskie habilitacyjne,  prusko – ruskie piekiełko działa bezbłędnie. Dlatego zasadę „Publikuj albo giń trzeba śmiało zamieniać na „Sprzedawaj i nie daj się wycyckać” Z tą zbiórką @EzE na "sprzęcior dla Waszeci" to oczywiście żartowałem😉 Pozdrawiam serdecznie
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-01-2024 [19:24] - Imć Waszeć | Link:

@NASZ_HENRY, no cóż, domyśliłbym się z wielką trudnością. ;)
W sumie to sam się dziwię, jak dużo daje się policzyć w oparciu o mój neolityczny sprzęt. Oto mały przykład:
C-3-7, J(1001) liczba wyrażana w systemie tym jako 10001 jedynek:
-776145531754862880594854149073516577138618294857497697442222040137518232836913138050828178424076451
071436594565255113806726090247130023055115604100064602578609610412657174914159468322364464814055281
619838151873156973688146264484995367767044014378059823099915488551835057136626736430069293156303356
082368090385326803013160744467439819949937211327744607940432321965864601800137994332058078687405202
66860788026099768672430625B
+10971663592439162263098283752055896457101788967782947504667212993184027103237272585581559203786600
129921119784119685231402896299602341185830124462298596121724576879956700203650336170593394306934419
955419030081961387475543738956626688786694298879563371529372681388665629136834417218248222455596464
611116869307077318665752208278578360840690009321653931446377229716657947777621268265462878826786526
0204511213109975334855275001
Dlatego uważam, że to nie w sprzęcie i informatyce jest tu główny problem, tylko w matematyce za tym stojącej i umiejętności wyciągania właściwych wniosków na polu kilku teorii matematycznych. A obliczenia dla znacznie większych od tej liczb kiedyś ktoś zrobi, spokojna głowa ;)
Podziwiam czasem tych gości liczących certyfikaty pierwszości i rozkłady dla Kamada Studio, albo tych od "orifiejów" (Cunningham project), tych od szukania rang krzywych eliptycznych, czy wreszcie ludzi zajmujących się badaniem struktury grupy Cremony. Ci dopiero muszą mieć dostęp do Sprzętu przed duże S. To ostatnie doprowadziło już do stworzenia kryptosystemu.
https://arxiv.org/pdf/1311.660...
Niby nic dla normalnych ludzi, a jakie możliwości ;)))
PS: Huffmanem i tymi sprawami zajmowałem się w 1996. Napisałem też moduł do rozpakowywania kilkudziesięciu packerów kodu typu Diet, PackUnpack, PKLite itp. Szczególnie pamiętam ten ostatni, bo firma twierdziła, że zrobiła packer nieodwracalny.... odwróciłem go, bo mieszali tylko ostatni bit do strumienia danych :D

Obrazek użytkownika Ptr

03-01-2024 [17:13] - Ptr | Link:

Radziłem ( głosem wołającego na puszczy) PiSowi, aby zatrudnić więcej służb, rozwalić fundacje finansowane z zewnątrz, poprosić ludzi ,którzy tym sterowali o opuszczenie Polski. 
Teraz trzeba przewidywać i jakoś obnażyć ten plan. W ogóle cała opozycja powinna współpracować - dogadywać się. Starzy muszą zapytać młodych o zdanie. Bo starzy wierzą w jakieś salony, konferencje, wypowiedzi "cesarzy i królów", a obecnie historię robią "pretorianie w porozumieniu z  magnatami finansowymi , a wszystko jest tajne". 
Wg mnie potrzebny nowy plan polityczny.  Co naród dostanie za walkę ? No przecież nie demokrację dla demokracji, bo demokrację ustanowiła już unia. Może niepodległość i własny rozwój !  Ja jestem paranoikiem, ale cały naród myśli optymistycznie. No to zobaczymy. 

 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-01-2024 [17:26] - NASZ_HENRY | Link:

Do rewolucji potrzebne są tylko banki i bojówkarze, to są proste sprawy 😎  
 

Obrazek użytkownika Czesław2

03-01-2024 [18:15] - Czesław2 | Link:

Toteż rewolucja jest. Są banki i bojówkarze tuska.

Obrazek użytkownika Pers

03-01-2024 [17:49] - Pers | Link:

@ałtor
//Rolę mediów publicznych przejęła Telewizja Republika.//
Dokładnie tak pisałem ze dwa tygodnie temu.
Teraz będziecie mieli żniwa :))
Lekko licząc codziennie powinno was oglądać co najmniej 7 mln ludzi. 
Na mnie nie liczcie bo ja nie mam telewizora.

Obrazek użytkownika Jan1797

03-01-2024 [19:52] - Jan1797 | Link:

Gdzie czwarty pancerny?

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-01-2024 [20:51] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Ten komornik to wyjątkowa świnia jest
Ale było jednak płacić w terminie alimenty
​Sam tego chciałeś Dyndało

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

03-01-2024 [22:07] - Alina@Warszawa | Link:

Poseł Tarczyński udziela wywiadu Nigelowi Farage'owi
Tusk przynosi Polsce wstyd na całym świecie! ZOBACZCIE!  
Rozmowa po angielsku - można wysyłać na cały świat do znajomych i na fora dyskusyjne, a poza tym film ma polskie napisy. 

Obrazek użytkownika spike

03-01-2024 [22:26] - spike | Link:

A co na to Zwierzchnik Sił Zbrojnych "nic nie może" Prezydent ?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

04-01-2024 [00:02] - Kazimierz Kozio... | Link:

9 lat temu w "Wygaszanie Polski" wybitni Polacy opisali gwałtownie postępującą degrengoladę państwa.
Odpowiedieli też na pytanie co robić, by zatrzymać dokonujący się na naszych oczach kolejny rozbiór Polski.

Adam Bujak – wygaszanie Krzyża, fotografie jako celny komentarz do tekstów
Prof. Bogdan Chazan – wygaszanie służby zdrowia
Prof. Piotr Gliński – wygaszanie społeczeństwa obywatelskiego
Marek Gróbarczyk – wygaszanie gospodarki morskiej
Andrzej Jaworski – wygaszanie stoczni
Prof. Janusz Kawecki – wygaszanie szkolnictwa wyższego
Jerzy Kłosiński – kronika wygaszania Polski od 1989
Dr Grzegorz Kwaśniak – wygaszanie sił zbrojnych
Antoni Macierewicz – wygaszanie obronności
Krzysztof Masłoń – wygaszanie literatury i czytelnictwa
Piotr Naimski – wygaszanie energetyki polskiej
Prof. Andrzej Nowak – wygaszanie pamięci narodowej
Ks. prof. Dariusz Oko – wygaszanie rodziny
Wojciech Reszczyński – wygaszanie polskich mediów
Prof. Marek Sitarz – wygaszanie kolejnictwa
Leszek Sosnowski – wygaszanie zarządzania na przykładzie górnictwa
Temida Stankiewicz-Podhorecka – wygaszanie polskiej kultury i teatru
Prof. Krzysztof Szczerski – wygaszanie polskiej dyplomacji
Janusz Szewczak – wygaszanie polskiej bankowości
Prof. Jan Szyszko – wygaszanie lasów państwowych
Prof. Artur Śliwiński – wygaszanie polskiej własności

Nie jest tak, że Polska znajduje się już w sytuacji bez wyjścia, zdana na cudzą łaskę, że nie ma w tym kraju ludzi, którzy potrafią zaradzić postępującej destrukcji. Trzeba w końcu tych ludzi zacząć słuchać, tych i im podobnych, a stanowczo wyeliminować nieudolnych, aroganckich i zadufanych w sobie "władców" naszego kraju. Czy ostatni sternicy nawy państwowej skorzystali z tych rad? Czy może wyłgali się imposybilizmem... Niestety polską specjalnością jest przymilanie się obcym - w nadziei, iż ci się odwdzięczą i uszczkną coś ze swojego interesu na korzyść przymilającego się kundelka. Była szansa na radykalne rozwiaząnia ale się zbyła. Drugi raz się nie zdarzy w tym pokoleniu. Następne pokolenie znów dostanie pobojowisko 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-01-2024 [00:53] - Alina@Warszawa | Link:

W mojej robocie samo stwierdzenie jakiejś nieprawidłowości to dopiero początek, niezbędny do postawienia diagnozy.

Kiedy już wiadomo na czym się stoi, zaczyna się kombinowanie co chcę osiągnąć, jakim kosztem i na kiedy. 

Niestety ten etap jest dla tych wszystkich ludzi nieosiągalny. Nikt nie ma całościowej, wręcz inżynierskiej wizji państwa dla wszystkich Polaków i obywateli Polski, na równych warunkach rzeczywistych, a nie tylko zapisanych w konstytucji. Z tym, że Polacy, jako właściciele swojego państwa muszą mieć uprawnienia właściciela, tak jak to jest we wszystkich państwach o historii niezaburzonej utratą niepodległości. 
Przy tym nie mam wielkich pretensji do ludzi, bo ci są systematycznie ogłupiani od 1945 roku. Teraz ogłupiane są masowo młode pokolenia. Mam pretensje do dziennikarzy, że za srebrniki potrafią się tak zeszmacić jak kiedyś Judasz.