Zarżnięta niemal Polska

Podczas kiedy tutejsi wyborcy PiS piszą kolejne pudelkowe notki o tym kto z Koalicji ma brzydką buzię i snują swoje pudelkowe wizje nadchodzącej rzeczywistości nie obchodzi ich oczywiście w jakim stanie PiS zostawia Polskę. Gdybyśmy mieli sytuację odwrotną, gdyby to co wyrabia obecnie PiS robiło PO panowałoby tu nieustanne wycie opisujące kwiki odrywanych od koryta przedstawicieli władz. Ich ostatnie skoki na kasę. Opisywany byłby ich „dorobek” ze wszystkich stron. Tak jednak się nie dzieje gdyż ludzi nie interesuje prawda a jedynie utwierdzanie się we własnej wierze, propagandzie itp. Lepiej opisywać więc kolejne głupotki zamiast przyjrzeć się co z Polską zrobił PiS.

Niestety wyszło na to że ja muszę napisać ten tekst. Wątpię jednak by wywołał jakąś refleksję. Podejście 90% blogerów czy komentatorów jest proste. Jeśli dany tekst zgadza się linią poparcia politycznego czytającego to musi być prawdziwy i jest fajnie. Jeśli nie, to najlepiej przyjąć że nie ma związku z prawdą albo, jeśli fakty są niepodważalne, po prostu go zignorować i dalej zawierzać gdzieś tam przez kogoś tworzonej propagandzie. Adresowanej zwykle dla ludzi nie zainteresowanych weryfikacją, konfrontacją, logiką itp. Bo ludzie dzisiaj, odrzuciwszy starą religię (która stała się jedynie pewnym zbiorem rytuałów) potrzebują nowej. Tą lukę wypełnia właśnie propaganda. Która, podobnie jak religia, nie potrzebuje konfrontacji z faktami, logicznym rozumowaniem. PiSowcy więc mają swoją religię ze swoim zestawem świętych, dogmatami itp. Natomiast po drugiej stronie mają przedstawicieli diabła, brudne mordy, agentów itp.
Mimo że świat uparcie podtyka pod nos fakty pokazujące brak różnicy między domniemanymi świętymi a diabłami. Mimo że pokazuje że ci świeci są z gruntu fałszywi i wylansowani na kłamstwie. Nikogo to nie obchodzi. Podobnie jak to że wizerunek domniemanych diabłów oparty jest na zwykłych oszczerstwach czy też paru głupawych i fałszywych hasełkach.
Cóż taka jest rzeczywistość. Pudelek rządzi.
Ale ja dla formalności przypominam, tak w skrócie.

PiS zostawia zdewastowaną szkołę. Pozbawioną prestiżu robiącą wszystko by odepchnąć od zawodu wszystkich mających dobre chęci i rzetelne podejście do pracy. Szkoła Czarnka zrobiła wiele by przeprowadzić negatywną selekcję, po której zostaną w zawodzie najgorsi a uczeń wyjdzie głupszy niż wszedł. Znamienne jest to że najbardziej negatywny wobec PiS elektorat ma właśnie najwięcej wspólnego z tą szkołą. Czyli niedawni uczniowie, młodzi rodzice z ich dziećmi zmuszonymi w tym uczestniczyć.
PiS zostawia zdewastowaną służbę zdrowia. Napisano na ten temat masy tekstu. W szczególności wyraziście swoją wizję co do tego czemu ma służyć służba zdrowia PiS wykazał we wszystkim tym co działo się wokół Covida. Poza tym jak jest pewnie każdy widzi. Nie da się tego ominąć.
PiS zostawia wypaczoną, poskręcaną sznurkami gospodarkę. Której najpierw zadał ciosy rozporządzeniami Covidowymi. A teraz musi jej chory stan maskować za pomocą systemu dotacji czy tarcz.
W szczególności w energetyce. PiS wszedł, z bardzo dużym zaangażowaniem, w projekt tzw. Zielonego Ładu. Ten, patrząc na reklamy Orlenu miał stworzyć coś na kształt raju znanego z obrazków Jehowców barankami i lwami latającymi sobie radośnie po łączkach pełnych kwiatów (i paneli fotowoltanicznych). Radośnie wraz z tuzami typu Solorz czy Sołowow podjęto decyzję o transformacji energetyki zgadzając się na likwidację energetyki węgla. Winą za wysokie ceny prądu itp. obarczając UE i jej system handlu uprawnieniami do emisji CO2, chętnie jednak i bez oporów korzystając z ogromnej kasy jaka z tego tytułu wpływała do budżetu Polski.
Tą samą hipokryzją wykazując się w przypadku problemów rolniczych. Oskarżając wszystkich wokół. Samemu uczestnicząc w handlu rolniczymi produktami z Ukrainy i ciesząc się że dzięki nim udaje się wyhamować inflację. Ostatecznie jednak wywołując masowy sprzeciw w środowisku rolniczym, co było jedną z przyczyn utraty władzy.
Zniszczywszy zdrowe fundamenty państwa PiS został zmuszony do podjęcia kreatywnej księgowości tworząc fikcyjną rzeczywistość ukrywając morze brakującej kasy na rachunkach BGK.
Mimo owej bardzo trudnej sytuacji finansowej PiS wziął się za błyskawiczne zakupy sprzętu wojskowego. Parodia tych działań polega między innymi na tym że mimo kreowanej przez siebie propagandy, według której rząd znał zagrożenie ze Wschodu to za modernizację wojska wziął się dopiero po agresji Rosji na Ukrainę. A pierwszym krokiem rządu było pozbycie się na rzecz Ukrainy najlepszego sprzętu czyli rozbrojenie naszego wojska. Samemu jednocześnie oskarżając opozycję o zaniedbanie armii. Oraz zawierając kontrakty na haubice z Korei mimo produkowanego w Polsce analogicznego sprzętu (Kraby). Które byłyby zbędne po realizacji koreańskiego kontraktu.
PiS prowadził katastrofalną politykę zagraniczną. Poza biciem piany (skrzywdzonego świętego) na użytek własnego wyborcy nie był w stanie podjąć żadnej inicjatywy na arenie międzynarodowej. Potrafił się tylko kreować na ofiarę niemiecko-unijnych knowań, kompletnie ignorując coraz lepszy klimat dla działań konserwatystów. Odstawiając się na boczny tor tak naprawdę ułatwiał zadanie siłom zielono - lewackim.
PiS stał się biernym wykonawcą polityki lewaków z USA. Podporządkował interesy Polski interesom Ukrainy i Ukraińców. Zgodnie z tą polityką powtórzył imigracyjny manewr Merkel. Organizując wielką akcję przyjęcia Ukraińców z zamiarem zatrzymania ich na stałe. Zgodnie z tym planem Ukraińcy więc zyskali natychmiastowo szereg przywilejów zarezerwowanych dla obywatelki Polski, z socjalem na czele.
Polityka rolna, transportowa, wojskowa i międzynarodowa zostały podporządkowane interesom Ukrainy. Bez żadnych umów gwarantujących nam wzajemne zyski. Było to podporządkowanie jednostronne. Ukraina w żaden sposób nie była zobowiązana ze swojej strony do kroków mających wspierać interes Polski. Przeciwnie. Czy to w sprawach ideologicznych (banderyzm) czy innych zawsze dawała do zrozumienia że jesteśmy od tego tylko by wspomagać jej interesy.
Paradoksalnym efektem tych działań Polski było wzmocnienie pozycji Berlina na Ukrainie. Z którym, mającym swoje wymagania, Ukraina zmuszona została się liczyć, Podczas kiedy z Polską nie.
Warto zauważyć że zarówno Berlin jak i Węgry mimo zupełnie innych priorytetów i sporów, mocy wpływów politycznych, potrafiły wspierać swoje interesy czy to kwestii Ukrainy czy w innych sprawach. Natomiast Polska została sprowadzona do biernego popychadła lewackiego środowiska z USA. Z ich mentorem Sorosem.

Praktycznie każdą dziedzinę działania państwa polskiego PiS postawił na głowie prowadząc politykę degrengolady. Tak też było w przypadku służb specjalnych rzuconych na pożarcie Banasia). Czy Policji, której szefostwo ze słynnym komendantem od ukraińskiego granatnika właśnie się ewakuuje. Inną instytucją pisowskiej patologii stały się Lasy Państwowe. Prowadząc politykę masowego wyrębu, także na obszarach cennych przyrodniczo. Stając się prywatnym folwarkiem Ziobrystów. Polska pod rządami PiS została zamieniona w teren brutalnej eksploatacji różnych politycznych pociotków sprzymierzonych z obcym zarządem, który roztoczył parasol ochronny nad władzą. Której odchodzący rząd farsy usiłuje wykonywać ostatnie skoki na kasę zmieniając prawo, podpisując umowy na kolejne miliony dla pisowskich instytucji.

Mieliśmy do czynienia z rządem zakłamania, podporządkowania obcym interesom i ideom. Z rządem patologii ale przecież lepiej jest poczytać kolejny tekst o bezczelnej mordzie Jachiry czy czymś w tym stylu.
Ktoś mógłby zapytać dlaczego? Dlaczego ludzie tutaj widzą Jachirę, dupszkieterów, przekształcają podobne głupotki na problemy polityczno życiowe a nie widzą zarzynanej przez PiS Polski?
Odpowiedź jest prosta.
Propaganda PiS stworzyła szczególną bańkę propagandową. Jednak jej cały fałsz i absurd mógł zostać niezauważony tylko przez pewien typ wyborcy. Typ, który krótko mówiąc ma ograniczony kontakt z rzeczywistością.
Tak więc emeryci, którzy pobrawszy swoją emeryturkę mogą żyć w swoich iluzjach. To także rolnicy, zwłaszcza ze wschodu, którzy mentalnie wciąż żyją w świecie Chłopów Reymonta. To ludzie, którzy mieli lub mają bardzo ograniczony lub tak naprawdę żaden kontakt ze mechanizmami działania państwa. A więc przykładowo robotnicy czy urzędnicy pracujący na etacie gdzieś na jednym stanowisku. W biurze czy gdzie indziej. Zazdroszczący innym inicjatywy. To wreszcie ludzie nie lubiący szkoły, wiele tutaj razy wykazujący pogardę dla wyższego wykształcenia.
Myślę że każdy może tu zauważyć pewien motyw. To prostu ludzie, którym można wcisnąć LEWACKI kit. Ludzie, którzy pragną od rządu niemal jakiegoś zbawienia. Rozwiązania za nich wszystkich spraw. Ukarania tych, którzy są inni. Nie tak monotonni. Schematyczni.
W tej propagandzie wystarczyło dać tylko takiego, najlepszym słowem będzie paradoksalnie, nazistowskiego lukru. Narodowo - socjalistycznego. Takiego, który sprawi że odbiorca tej propagandy poczuje się lepszym. Patriotą. Albo uczciwym. Albo docenionym - socjal.
Największym nieszczęściem straconej po okresie wzlotu Polski jest to, że Prezes Kaczyński nie był i nie jest dyktatorem i nie wziął tuskoidalnego tałatajstwa za ryj już zaraz po wyborach w 2015 r. Jak napisał Kaczysta właśnie.
Chodzi o ludzi, którzy przyjmą taką nową religię. Z jej przywódcami. Którzy obiecają zrobić porządek. I ukarać czyniących zło. Czyli tych, którzy ci przywódcy wskażą. Bo przecież, nie da się ukryć, zło jest. I dzieje się źle.
To było przerabiane wiele razy w historii. Przychodzili ci, którzy obiecywali zrobić porządek. I faktycznie. Robili go. A ludzie z czasem zaczęli ich traktować jak świętych. To było całkiem niedawno i ciągle jest skuteczne.

Jeśli uda się zamknąć w swoim światku. Nie dopuszczać dyskusji. Odrzucać fakty. Szukając w świecie polityki zbawców mających ich uratować. Oraz pudelkowych diabełków zamierzających ich wykorzystać.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-12-2023 [20:35] - NASZ_HENRY | Link:

„PO-Land”

czy

"Poland”

oto jest pytanie ;-)
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

11-12-2023 [09:12] - Lech Makowiecki | Link:

@Nasz_Henry! Wiele lat temu, gdy "Gazeta Wyborcza" była blisko wykupienia domeny internetowej "Polska" i "Poland" - napisałem ten wierszyk. I dziś stanie się on znowu boleśnie aktualny. Ale zawdzięczamy to nie tylko błędom PiS (które wypunktował @Śmieciu). Gdyby PiS miało zdolność koalicyjną i (np. z Konfederacją) zyskało jeszcze jedną kadencję - doczekalibyśmy spektakularnego upadku Unii Europejskiej, która załamuje się już sama pod ciężarem swych błędów (migracja, ekologizm, genderyzm, sanitaryzm etc. etc.) Ale z ekipą Tuska pójdziemy na dno wszyscy razem, wraz  z całym europejskim "Titanikiem". I to jest dopiero przerażające... Poniżej - wspomniany wierszyk (z tomiku "Pro publico bono" (2012r)

       WSZYSTKO JUŻ MOŻNA...

Można tu sprzedać wszystko: godność, honor, sławę.
Można świętość zamienić na jurną zabawę.

Można kajać się za nic, stać w pokutnym worku,
Rodowe srebra oddać (za garstkę paciorków).

Można już groby ojców tańcem sponiewierać.
Można (za garść srebrników) opluć bohatera.
 
Można wiary się zaprzeć. Nową wiarę stworzyć.
Można kraść. Można kłamać. Można cudzołożyć.

Można krzyże usuwać. Można je podeptać.
Można chórem zakrzyczeć tych, co modły szepczą.

Można dzieci ogłupiać, demoralizować.
Można – wszystko, co wstrętne –  zalegalizować.

Można już rękę podać tym, co donosili.
(I wytłumaczyć można, że nic nie szkodzili).

Można katów przewiny do archiwum złożyć.
Można ofiary wyśmiać. Znowu upokorzyć.

Można „wybierać przyszłość”. Względnie „tu i teraz”.
(Tych, co myślą inaczej –  wyzwać od moherów).

Można wynieść na cokół łotra; cóż to szkodzi?
Nie wstyd, by znów rządzili k..wa oraz złodziej.*

Można z „ludźmi honoru” siadać do kolacji.
Zabić też można kogoś (zwłaszcza, gdy ma rację).

A potem zbrodnię można odciąć grubą kreską,
Zdać się na sprawiedliwość (po śmierci) niebieską.

Można (nawet wypada) być dzisiaj „na haju”,
By bez żalu pożegnać wolność swego kraju.

Można (jak i należy) obśmiać dziś Ojczyznę.
Można (trzeba!) patriotyzm okrzyknąć faszyzmem.

Można sprzedać domeny „Polska” oraz „Poland”.
Naród powalić można, gdy znów powstał z kolan.

Lecz jednego nie wolno robić w naszym Domu:
NIE MOŻNA powyższego zabronić nikomu!

  * na pytanie o program naprawy RP Józef Piłsudski odpowiedział: „To proste. Bić ku..y i złodziei!”

I jeszcze znowu aktualny utwór:
“Patriotyzm”.
http://www.youtube.com/watch?v=wjmkbxqISxc

 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-12-2023 [07:46] - NASZ_HENRY | Link:

@Lech Makowiecki

Ciężkie czasy to jednocześnie płodne czasy dla poetów😉

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-12-2023 [20:49] - Ula Ujejska | Link:

Autor tego żałosnego gniota jest ostatnio jedynym "pudelkiem" na NB, bo póki co, Pers jeszcze liże rany. Ale jak wróci, to przebije "Śmiecia" we wszystkim.
🤣🤣🤣
No bo cóż wam pozostało frajerzy?  Kpią z was w całej sieci.

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-12-2023 [20:58] - Kaczysta | Link:

szanowna Ulko
To zwykły zaprzaniec - tuskoidalny kretyn
Ten jebaćpisior właśnie wrócił ze zlotu POyebów pod pomnikiem Smoleńskim i zwalił tu swoje kolejne gówno
A jaki autor to takie gówno

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

10-12-2023 [20:55] - Alina@Warszawa | Link:

Ciekawam jakby smieciu ocenił Kaczyńskiego, gdyby ten przyleciał z UE i oświadczył, że unieważnia referendum zorganizowane przez Tuska?
Gdyby to Kaczyńskiego przysłała U. von der Leyen, żeby zdobył rządy wszelkimi sposobami? 
Gdyby Kaczyński zaraz po przyjeździe do Polski podał swoim zwolennikom do stosowania publicznie hasło "jebać Tuska" i potem zamienił to na 9*?
Gdyby to urzędnik z PIS siedział w kiciu za podejrzenie o łapówę za śmieci w UM st W-wa i nagle wyszedł prosto do PE?
Gdyby to posłowie z PIS głosowali tak jak szuje z PZPR za odebranie kompetencji mniejszym państwom w UE?
Gdyby to poseł PiS na wózku wjechał do programu "Woronicza 17" i oświadczył prowadzącemu, że przyszedł do programu tylko dlatego, że to ostatnia niedziela, kiedy ten dziennikarz (Kłeczek) prowadzi program w TVP, bo za tydzień będzie inny? 
Gdyby to ktoś z PiS przyniósł do sejmu projekt ustawy jaki dali do przedstawienia mafiozi z PO głupiej babie Hening-Klosce?
Przecież zaraz byłoby trzęsienie ziemi, a dziennikarzom TVN zabrakłoby plwociny, żeby zapluć PiS! Ten sam TVN nie widzi nic złego w tym co robią ludzie tzw totalnej opozycji. Jest to dowód wprost, że TVN, rosyjska telewizja i rosyjska agentura chroni swoich ludzi i pochwala wszystko co robią, żeby przejąć władzę w Polsce.
Chcą to zrobić już JUTRO!

Obrazek użytkownika smieciu

10-12-2023 [21:21] - smieciu | Link:

Część z tych rzeczy to domysły. Część nie jest prawdą. Część można zastosować śmiało w stosunku do PiS.
Mam wierzyć przykładowo że PiS nie dostawał ustaw do popisania? Sam tak wszystko?
Czai sprawa naprawdę wielka w tym temacie, postaram się opisać.

Ale jedna sprawa. Ja nie piszę że Tusk i jego ekipa są święci. Tylko że nie są diabłami. Kto wie czy PiSowi nie jest bliżej do nich.
Mamy do czynienia z polityką.

Obrazek użytkownika Ryan

10-12-2023 [21:37] - Ryan | Link:

smieciu
Ja nie piszę że Tusk i jego ekipa są święci. Tylko że nie są diabłami. 

Ani to świeci ani to diabły tylko rusko/niemieckie sukinsyny,zaprznacy,wyroby Polakopodobne
Będziecie lemingowe matoły spierdalać z Polski wcześniej niż sobie myślisz
Zakład?

Obrazek użytkownika smieciu

10-12-2023 [21:47] - smieciu | Link:

Przegrasz bo nie wyciągasz wniosków. Nie chcesz zejść na ziemię.
Ciągle te same slogany. Przekonanie o swojej lepszości. Nie wiadomo na czym bazujące.
Jeśli natomiast wnioski wyciągnie środowisko Tuska, a jest tam taka wola o czym świadczy choćby notka obok, Kaczysty, to prędzej PiS zostanie zamieciony.
PiS może tylko uratować jakaś wielka zadyma, wojna, katastrofa gospodarcza. Magiczna ręka z USA. Nic więcej.

Obrazek użytkownika Ryan

10-12-2023 [21:56] - Ryan | Link:

Pewien tutejszy lemingowy debil niejaki ruszkiewicz tuż przed wyborami prezydenckimi zakładał się że Trzaskowski wygra w cuglach.Szmaciarz przegrał i wy też przed czasem będziecie spierdalać z Polski tak jak właśnie i ruszkiewicz
A po takich idiotach jak ty to POzostanie tylko smród i stęchlizna
Ruda qurwa pierwsza będzie spierdalała,a wy za nim
​Zaklad?

Obrazek użytkownika smieciu

10-12-2023 [22:07] - smieciu | Link:

Potrafisz tylko rzucać inwektywami. Jeśli według ciebie to sposób na sukces, chcesz tak dalej, to tym lepiej. Szybciej dojdzie do rozstrzygnięcia.

Obrazek użytkownika Ryan

10-12-2023 [22:11] - Ryan | Link:

Swoją utylizację masz na myśli?
​Tak dla Polaków pytam

Obrazek użytkownika sake3

10-12-2023 [22:15] - sake3 | Link:

@smieciu.......Wyzywa pan @Ryana na ubitą ziemię?

Obrazek użytkownika smieciu

10-12-2023 [22:17] - smieciu | Link:

Żartujesz. Ani się nie zakładam. Ogólnie chcę mieć jak najmniej wspólnego.

Obrazek użytkownika sake3

10-12-2023 [22:13] - sake3 | Link:

POmarszczony wytrzeszcz ma zapewniony azyl w razie czego w Brukseli.Zawsze jest tam komu podawać marynarki.Ale co z resztą szemranego towarzystwa?PiS już im nic wprawdzie nie zrobi bo w ramach zapowiadanej rzeźni zniszczą go całkowicie ale nad nimi wisi groźba wpędzenia swomi rządami Polski w biedę.I już nie wystarczą tłumaczenia,że to co złe to PiS.Oczywiście suwerena bać się nie muszą bo głupi i pokorny,wystarczy dać im jakiś głupawy serialik do oglądania,ale powinni się bać tych ,,przyjaciół'' dla których teraz tak gorliwie pracują.Ci nie znają się na żartach i wyegzekwują co do grosza to co włożyli w tuskowe spędy i kampanię...

Obrazek użytkownika sake3

10-12-2023 [22:22] - sake3 | Link:

@ smieciu....PIS wcale nie liczy na ratunek bo wie że w zyciu raz się wygrywa raz przegrywa i przyjmuje porażkę ze spokojem,tylko dlaczego was zwyciężców ogarnął taki dziki amok?Bluzgacie ,ubliżacie,szarpiecie posłów w Sejmie,grozicie rzeźnią,wykluczeniem odbieraniem własności .Czyżbyście się czegoś bali i stąd wasze szaleństwo?

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-12-2023 [21:09] - Kaczysta | Link:

Donald Tusk;

Odsuwając PiS od władzy spełniliśmy wszystkie obietnice dane naszym wyborcom. Teraz przyszedł czas na intensywną realizację obietnic danych naszym przyjaciołom w Brukseli i Berlinie
Berlin i Bruksela w kryzysie,a prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie,Kiedy w UE dobrobyt,to i Polakom coś skapnie,więc czekamy otwarci na siłę roboczą z Afryki,rezygnację z suwerenności,która staje się balastem,na euro i chętnie oddamy złoto z NBP
Mamy nadzieję, że te zobowiązania wobec przyjaciół z Berlina I Brukseli nie przekraczają wartości Polski i tych kilkuset ton zapasów złota w NBP. Wiatraki wrócą gdy do Polaków dotrze, że elektrownie atomowe będą oglądali jak wyjadą na wycieczkę do Niemiec.

Obrazek użytkownika smieciu

10-12-2023 [21:23] - smieciu | Link:

Dokładnie o to skrzyżowanie propagandy z religią i mitologią mi chodziło.

Obrazek użytkownika sake3

10-12-2023 [21:58] - sake3 | Link:

I nie jest panu przykro,że Tusk jest wiekszym propagandystą od pana?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

10-12-2023 [21:51] - Kazimierz Kozio... | Link:

To że jakaś inna ekipa zostawiłaby Tenkraj w znacznie większym spustoszeniu nie ulega wątpliwości. Ale to nie znaczy że nie należy poddać krytyce władzę, która dała się wydymać następnej ekipie, mimo iż ta następna bez najmniejszych zahamowań zapowiada kolejne spustoszenia. PIS przez 8 lat miał potencjał który roztrwonił wespół z PAD. mleko się rozlało. trzeba się zabrać do roboty z jakimś planem co dalej bo wojna domowa nie wybuchnie i problem sam się nie rozwiąże. choć całkiem możliwe że w końcu dzicz ze wschodu zajmie się Tenkrajem, który słaby i zanarchizowany jest łatwym celem i pretekstem do wyładowania frustracji. następnie zrobi się jakiś nowy porządek jałtański i załatwi sprawę na następne pokolenia.

Obrazek użytkownika sake3

10-12-2023 [22:02] - sake3 | Link:

No i o to Tuskowi i jego tłuszczy chodzi by jakas dzicz ze Wschodu albo przypływająca pontonami zajęła się Tenkrajem.Wedy już nikt się nie doliczy co nakradli ,co zepsuli a co oddali obcym..

Obrazek użytkownika smieciu

10-12-2023 [22:04] - smieciu | Link:

@sake Czy ty przeczytałaś co napisałaś? Przecież to PiS wydawał masowo zezwolenia na pracę Azjatom. To PiS postawił na Ukraińców. Nie tylko na imigrantów. Ale na samą Ukrainę, której Polska stała się zapleczem.

Obrazek użytkownika sake3

10-12-2023 [22:28] - sake3 | Link:

@smieciu....I owszem wydawał ale na pracę a nie na socjal,ubogacanie i nieróbstwo.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

10-12-2023 [23:14] - Kazimierz Kozio... | Link:

to zwierzchnik sił zbrojnych RP dał się nabrać sowieckim lobbystom i najpierw usunął Macierewicza po czym razem z ministrem obrony oddali ukrom za friko resztki uzbrojenia. bezbronny kraj aż się prosi żeby sąsiedzi wzięli go w opiekę. zupełnie tak samo jak u schyłku I RP. żaden wypróbowany "sojusznik" nie będzie za Polskę nadstawiał karku. rozbrojenie obywateli polskich podtrzymywane jest przez wszystkie kolejne ekipy zgodnie z pomysłem stalina na tenkraj. nawet żołnierz przeniesiony do rezerwy ma marne szanse że dostanie pozwolenie na posiadanie broni. Polska armia jest rozbrojona. złudne są bajania że przecież mamy dostawy broni zakontraktowanej na kiedyś tam, zresztą nikt nam jej na kreche nie sprzeda. hańba ostatniej defilady 15 sierpnia, kiedy resztka pojazdów "polskiej" armii defilowała z flagą ukraińską w miejsce polskiej - pozostanie po wsze czasy. 

Obrazek użytkownika smieciu

11-12-2023 [00:15] - smieciu | Link:

W innej dyskusji, na temat Resetu, wyszło że skończył się (?) on w 2013r. A w 2014r. miał miejsce Majdan sponsorowany przez ekipę Obamy.

Czas na teorię spiskową. Szkic. Wrócę jeszcze do tego w jakimś wpisie.

No więc mamy ten Majdan i raczej jasne powinno być że będzie ciąg dalszy. W końcu pojawiają się Zielone Ludziki. Zajęte zostaje część terytorium Ukrainy. A potem przecież trwa dziwna wojna. Czy też trening?
Nastaje Trump więc nic się nie dzieje. Jednak do władzy wraca ekipa Bidena. A do gry Ukraina. Pomijając rozpoczętą już grę, związki Bidena z tym krajem są bardzo silne. Zresztą Trump też próbował tam swoje utargować ale Zełenski czy też jego plecy, odesłały Trumpa z kwitkiem.
No więc był Obama i wykonał agresywny krok na który zareagowała, dość szczególnie, Rosja.
Jest Biden i znów wykonuje agresywny krok....
Tak powinno być przecież! Bo w końcu, jak dzisiaj widać, Biden niemal wszystko postawił na Ukrainę.
No ale jak mówią w TV, to nie on a Putin wykonał ten agresywny krok. Znów reagując dość szczególnie.
Na co, tak jakoś, Biden jest świetnie przygotowany. Był już plan. Miała go Polska, co robić. I inne kraje. Błyskawiczna akcja, dostarczony sprzęt z i przez Polskę okazał się kluczowy w pierwszych chwilach ... Operacji Specjalnej.

No dobra. Ale skoro był Plan a w nim Polska to?
Trzeba było się nią zająć. Bez Polski tego planu nie dało się zrealizować. Nie wnikając teraz w przyczyny, mamy wyniki: Ten plan był realizowany w Polsce przez PiS.
No więc... Jest 2014r. Majdan i interwencja na Ukrainie. Ma być dalszy ciąg co dzisiaj jest jasne. Ale i wtedy też ludzie to sugerowali. Putin stał się zły a w Polsce rządzi Tusk. Wyborca PiS nawet chętniej powinien dostrzec że coś tu nie pasuje. Ekipie Bidena, najwyraźniej też nie pasował.
I tak powstał rząd PiS.
Od początku mający odegrać szykowaną już rolę na Ukrainie. Bez Polski nie dało się prowadzić tej Operacji. Nie dało się bez niej wspierać Ukrainy. A zatem w Polsce musiał powstać rząd, który „będzie rozumieć” co należy robić.
Najlepiej rząd „patriotyczny” antyrosyjski. Choć tworzony przez lewaków to konserwatywny bo to środowisko będzie naturalnie popierać zaangażowanie na rzecz Ukrainy. Stąd te pozorne sprzeczności u widzów sceny politycznej Polski.

Ukraina. To ona od początku była kluczem. Celem. Głównym daniem (no prawie, wrócę do tego). Polska przystawką. Narzędziem.
Narzędziem bardzo ważnym. Stąd pod całkowitą kontrolą.
Stąd narzędziem całkowicie oddanym. Szkoła, Służba Zdrowia czy inne duperele. Nie tam miała pracować kasa. Ona miała pracować na rzecz Ukrainy. Na rzecz poparcia rządu pracującego na rzecz Ukrainy. Na rzecz woja. Na rzecz patriotycznych chęci do wojaczki. Na rzecz armat z którymi z którymi do boju ruszą Polacy. Mając przypięte niebiesko żółte wstążeczki.

Układ jest taki. Ale wraca Tusk. A jego planem jest?

Obrazek użytkownika smieciu

10-12-2023 [22:02] - smieciu | Link:

PIS przez 8 lat miał potencjał

To nie był potencjał. Ale prawdziwie fantastyczna sytuacja. Świat wszedł w okres prosperity. Podczas kiedy ekipa Tuska została skompromitowana. Miał naprawdę znakomity punkt wyjściowy. Jakim sposobem to przetracono?
Każda odpowiedź będzie kompromitująca dla PiS. Zwłaszcza jeśli odpowiedź brzmi: Nigdy zamiarem PiS nie było uczynienie Polski taką jak to przedstawiano w propagandzie. A tak sugerują fakty. Bo przecież w Polsce, w jej bebechach nie zmieniło się nic. Nie podjęto próby budowy nowych fundamentów. Przepychanka w sądownictwie polegała jedynie na próbie przechwycenia tam władzy a nie uzdrowienia systemu.

W szczególności. O czym pisałem w niedawnym tekście, najbardziej dającą do myślenia sprawą jest zignorowanie ludzi młodszych. Jeśli ktoś coś zamierza faktycznie budować, MUSI na nich postawić. Bo to oni przecież będą budować a nie emeryci, którym całkowicie powierzył się PiS. Według mnie ta polityka świadczy o tym że PiS był od początku partią krótkoterminową, zadaniową. Miał tylko utrzymać jakiś czas władzę by zrealizować interesy tych, którzy postawili go na stołkach władzy. Te interesy nie zakładały jednak nic dobrego dla Polski, skoro, jak widać, nie było nigdy żadnej długoterminowej perspektywy. Polska miała coś zrobić a potem zostać porzucona.

Obrazek użytkownika Ryan

10-12-2023 [22:04] - Ryan | Link:

Tylko od jutra nie zapomnij czasu zmienić ,na niemiecki"
Bo inaczej cie wyjebia z Silnych Razem

Obrazek użytkownika sake3

10-12-2023 [22:32] - sake3 | Link:

A wy nie jesteście partią zadaniową? Nawet ,,Die Welt'' was chwali zagrzewając do boju Tuska by,, demokrację wprowadzać niedemokratycznym i metodami ''?

Obrazek użytkownika smieciu

10-12-2023 [22:40] - smieciu | Link:

Ja nie jestem wy. Tusk natomiast może być zadaniowcem. Według mnie jednak z misją wyraźnie odmienną od tej, którą dostał PiS.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

10-12-2023 [22:24] - Chatar Leon | Link:

Wpis z początku wygląda na próbę rzeczowej krytyki PiSu, ale Autor w pewnym momencie zaczyna odjeżdżać. Nie można oskarżać Czarnka o wywołanie bajzlu w oświacie, skoro bajzel ten jest stanem permanentnym. A powołanie się na jakieś bzdety na poziomie Onetu (polityka masowego wyrębu za którą stoją ludzie Ziobry) wywołuje jedynie rozbawienie.

Obrazek użytkownika smieciu

10-12-2023 [22:31] - smieciu | Link:

A mnie bawią idiotyzmy TVP, którą oglądasz, no i? Nie jesteś głupszy skoro na Onecie tylko bzdety?
Tak właśnie działa idiotyzm propagandy. Skoro uważasz że w tym tekście są bzdety to wykaż.

Co do rzeczowej krytyki PiS. Nie wiem co masz na myśli. Ale powiem ci co ja mam. Nie zamierzam pisać elaboratów, które i tak zostaną spuszczone w kiblu. Choćby właśnie za pomocą słowa „bzdet”.  Taka jest tutejsza rzeczywistość. Moim celem była reakcja na to co tu ostatnio się ukazuje. Niech sobie ludzie przypomną że istnieje także coś co tak chętnie i wygodnie zapominają. Przykładowo właśnie że PiS rąbie lasy na największą (nawet większą niż to do czego się przyznaje) skalę w powojennej historii i że zrobił z nich przytulne gniazdko dla Ziobrystów.

Kiedy poszła plota że PO chce sprzedawać lasy PiSowcy dostali kociokwiku. Kiedy mają czarno na białym że PiS je niszczy (podobnie jak inne kawałki Polski) wyborców przestało to interesować. Ten stan umysłu.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

11-12-2023 [07:36] - Chatar Leon | Link:

Prezentujesz dokładnie ten sam poziom, co ślepy elektorat PiSu (czy też tego, co z niegdysiejszego PiSu zostało), z którym chcesz się tutaj tarzać w błocie. Tyle, że w lustrzanym odbiciu.
Ale przyznam, że propagandowego onetowego numeru z rzekomo największym i dokonywanym przez ziobrystowskich dywersantów cięciem lasów w powojennej historii nic nie przebije.
 

Obrazek użytkownika smieciu

11-12-2023 [12:57] - smieciu | Link:

Wyjdź poza swój bełkot. Ziobrystowskimi dywersantami podniecają się matoły. Których fakty nie interesują. Więc jeszcze raz:
PiS wycina najwięcej lasów w powojennej historii Polski.  W 1995r roku pozyskiwano ponad 20mln m³. Za PiS regularnie ponad 40mln m³.
PiSowcom się to podoba.

Obrazek użytkownika sake3

11-12-2023 [08:50] - sake3 | Link:

.Zarżnięta cała Polska.........Ależ panie @smieciu,przecież Tusk zapowiada uroczyście że rzeźnię otwiera dopiero jak zostanie premierem,skąd więc ten pośpiech i przedwczesne działania?.

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-12-2023 [09:23] - Pani Anna | Link:

@śmieciu 
Pisząc swoje teksty tu, na NB proszę pamiętać,  że pisze pan do fanatyków,  a z fanatykami nie ma dyskusji. To Świadkowie Jehowy,  których chce pan przekonać, że transfuzja krwi jest dobrodziejstwem. Podziwiam jednak konsekwencje i szanuję odporność psychiczną. 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

11-12-2023 [09:38] - Siberian Husky Dog | Link:

Dla fanatyków Polski i Polaków te wypróżnienie śmiecia nie są zrozumiałe i akceptowalne.
Dla sekty niemieckiego ryżego penisa jak najbardziej.
Taka mała subtelna różnica

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-12-2023 [09:58] - Pani Anna | Link:

@siberian
Bla, bla

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

11-12-2023 [10:01] - Siberian Husky Dog | Link:

Jak to leci po niemiecku ?

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-12-2023 [11:37] - Pani Anna | Link:

@syberian
Ucz się języków obcych, to zawsze wychodzi na dobre. Ale podpowiem ci litościwie, że tak samo, jak po polsku.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

11-12-2023 [10:13] - Alina@Warszawa | Link:

[09:23] - Pani Anna 
Tak tak, smieciu pisze do fanatyków Tuska, których tu jest tu tyle co kot napłakał, bo reszta ma jeszcze trochę rozumu, pomimo wieloletniego odmóżdżania, żeby zobaczyć rolę Tuska i efekty jego rządów w Polsce. 
Mam nadzieję, że SN uzna wybory za sfałszowane i cała bańka mydlana nadmuchana przez Tuska i wszystkie "opozycyjne" partyjki wypasione pieniędzmi Sorosa, Putina, Merkel znikną z polskiej przestrzeni publicznej.

Póki co rozpoczyna się posiedzenie Sejmu, na którym zaraz wystąpi M. Morawiecki z expose.
Jest prezydent A. Duda, były prezydent L. Wałęsa, korpus dyplomatyczny, korpus wojskowy (?). Hołownia właśnie otwiera obrady.

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-12-2023 [10:17] - Pani Anna | Link:

@Alina
Nadzieja umiera ostatnia, ale SN nie uzna wyborow za sfałszowane. Proszę zarchiwizować moją prognozę i porównać ją z wyrokiem, kiedy zapadnie.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

11-12-2023 [10:29] - Alina@Warszawa | Link:

Każdy kto wie kto jest w SN może się takiego orzeczenia spodziewać. Oczywiście nie będzie to jedyne orzeczenie tzw "polskich sądów" oderwane od rzeczywistości. Co do archiwizowania niech mnie pani Anna nie rozśmiesza ....
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-12-2023 [11:34] - Pani Anna | Link:

@Alina
Skoro pani wie, to po co pisze, że ma nadzieję,  iż SN unieważni wybory? Pragnę przypomnieć, bądź poinformować, że PIS w swojej reformie sądownictwa największe sukcesy odniósł w TK i właśnie w SN, więc nie można zakładać, że wyrok zapadnie ze względu na skład sądu. A tak poza tym, ten się śmieje,  kto się śmieje ostatni.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

11-12-2023 [11:43] - Alina@Warszawa | Link:

Pani Anna będzie się śmiała razem z Donaldem T. jako ostatni? W Polsce, czy ostatni raz w życiu? 
Po 2 kadencjach Tuska ludzie tak się śmiali, że masowo wybrali PiS. Ci co musieli wyjechać, żeby przeżyć 8 lat rządów Tuska pewnie do tej pory się śmieją - sami z siebie i naiwności wszystkich, którzy głosowali na Tuska i jego mafię.

Obrazek użytkownika sake3

11-12-2023 [09:42] - sake3 | Link:

Dziennikarska niemiecka szmata Klaus Bachmann już poucza i szkoli Tuska w kwestii postępowania...Donald Tusk powinien ogłosic stan wyjątkowy,zdelegalizować PiS i zastraszyć sędziów by donosili na swoich współpracowników.Oto fragment jego tekstu:-..Powinien zmiażdżyć i zakazać działalności PiS,wywrzeć presję na sądach i czołowych przedstawicielach partii przeciwnej dając ofertę nie do odrzucenia jeśli chcą się zostać w jednym kawałku muszą dostarczyć materiały obciążające ich kumpli.''.PIękne prawda? Usmiechnięta niemiecka Polska w całej okazałości.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

11-12-2023 [09:59] - Alina@Warszawa | Link:

Szkoda, że Bachmann nie dodał, że Tusk powinien zrobić dokładnie to samo co hitlerowcy we wrześniu 1939 po wyłamaniu szlabanów na granicy i zniszczeniu polskiej obrony. Wówczas wszystko byłoby jak za dawnych dobrych czasów - dobrych dla Niemców!

Obrazek użytkownika sake3

11-12-2023 [10:21] - sake3 | Link:

Szkoda ,że Bachmann nie dodał,że czas na otwarcie uroczyste Auschwitz.Paru fanatyków płci obojga z NB sądząc po ich zajadłości mogłoby się przydać do obsługi pieców.

Obrazek użytkownika juur

11-12-2023 [12:21] - juur | Link:

Wszystko sprowadza się do tego, że kto, prawidłowo, rozpoznaje potrzeby społeczne ten wygrywa.
I tak np. Bogatynia znalazła się w awangardzie postępu.
Jak to się stało? Przedstawiono jakie będą możliwości po już wygranych wyborach przez KO i likwidacji dotychczasowych źródeł utrzymania. Zapewniono sympatyków, że będą mogli dawać d...przy przelotówce jako już wolni od niewolniczej pracy na etatach. Koniec z reżimem PIS. Ta niezwykle atrakcyjna dla sympatyków KO perspektywa zdecydowała o zwycięstwie. Wahających się przekonano, że "jutro" będzie należało do AKiP (alfonsów, koorew i pedałów). Tych którzy mieli wątpliwości zapewniono o pomocy przy przekwalifikowaniu się w postaci kursów i warsztatów prowadzonych przez wybitnych praktyków np. Pani Żukowska, Pan Biedroń .... Kadry są. Pojawiły się co prawda pytania skąd gwarancja, że będzie tylu amatorów na takie usługi ale  programy stypendialne, bezzwrotne pożyczki... na rozpoczęcie działalności rozwiały wszelkie obawy. Znany reżyser, ma być podobno, patronem i trenerem programu pierwsza praca dla najmłodszych.
I to cała tajemnica sukcesu. Bo w tej kwestii KO jest wiarygodna jak mało kto.

Obrazek użytkownika smieciu

11-12-2023 [13:06] - smieciu | Link:

@juur Rzecz w tym że jedynie opisałeś swoje wyobrażenia. Czyli to co wyborców KO interesowało najmniej. Ta propaganda o ile okazała się skuteczna przy zwieraniu i czyszczeniu elektoratu PiS. Okazała się nieskuteczna by wygrać wybory.
Przy czym bawi mnie to straszenie Biedroniem. Jak gdyby Tuskowi i spóle tak zależało na tych pedałach że nie przejęliby się nawet porażką wyborczą. To właśnie w takich momentach wyłazi to całe religijne postrzeganie polityki, co ostatnio ciągle wałkuję.
Podczas kiedy rzeczywistość jest taka przyziemna.
Może Tusk chciał... wygrać?
I dlatego przygarnął wszystkich. Wszystkich, którym PiS zalazł na skórę. Z jakichś tajemniczych powodów, ciągle nie do pojęcia przez elektorat PiS, tych ludzi przybyło. Tusk zrobił jedno: obiecał że wszystkim tym ludziom zrobi dobrze. W szczególności kobietom. Być może także pedałom. No i co teraz? Pewnie dotrzyma obietnic?
Czy może dojdzie do wniosku. Że z politycznego punktu widzenia. Lepiej byłoby przejąć elektorat PiS, rozbijając bazę przeciwnika, tym samym zdecydowanie ułatwiając sobie trwałe przejęcie władzy?

Obrazek użytkownika sake3

11-12-2023 [13:11] - sake3 | Link:

@smieciu......A z czym PiS wlazł panu za skórę?Przecież wolnośc słowa i propagandy pan miał i ma do dziś.

Obrazek użytkownika smieciu

11-12-2023 [13:25] - smieciu | Link:

Mnie zalazł za skórę swoim fałszem. Nijak to co mówił przekładało się na jego czyny.
Przykładowo wielka gadka o odzyskaniu niepodległości, o tym że będzie inna polityka niż za Tuska. A w praktyce, wdrażanie unijnych rozwiązań czy kompletny brak politycznej niezależności w kwestii Ukrainy.
Fałsz w przypadku Smoleńska. Dużo gadki. Podczas kiedy nie zrobiono nic by dorwać sprawców.
W szczególności zabity został brat Kaczyńskiego, Tuska oskarża się o wszelkie zło. W praktyce wychodzi na to że Kaczyński i jego otoczenie kłamią skoro przez te lat nie potrafili nic udowodnić. Potrafili zarzucać ekipie Tuska uległość obcym siłom w przypadku Katastrofy, tuszowanie prawdy. A sami tego nie zmienili także. Najwyraźniej ulegając siłom, które i im także zakazały drążenia tego tematu.
To właśnie sake.
Ta ciągła hipokryzja i ściema. Wielki krzyk! Imigranci są źli! I przyjmowanie Ukraińców z pełnym socjalem.
Wiatraki są złe!
I jednoczesne wejście w Zielony Ład z pięknymi pocztówkami Orlenu. Także z wiatrakami.
Tamci kradli!
My budujemy dla odmiany folwarki kolesiów itp.

Ciągle piszę sake. Jedyne co PiS zrobił to kupił sobie elektorat. W funkcjonowaniu państwa nie zmieniając praktycznie nic. Polska ciągle podlega obcym interesom. Realizuje obcą politykę. Wdraża obce rozwiązania.
Taka jest rzeczywistość. Tusk tego raczej nie zmieni. Ale niedobrze robi mi się na widok świętoszkowatej kreacji jaką wokół siebie wytwarza PiS. Niedobrze mi się robi patrząc na całą tą propagandę.

Obrazek użytkownika sake3

11-12-2023 [14:48] - sake3 | Link:

@smieciu.......Za Tuska nie będzie Polska podlegała obcym interesom? Akcja wiatrak co 300m to w czyim interesie ma być? Adam Romanowski -lobbysta rozpierający się w Sejmie choć nie poseł reprezentujący firmy francuskie i niemieckie to w czyim interesie działa?Przecież chce położyć w imieniu tych firm łapska na polskich wodociągach.To polski interes panie @śmieciu? W czyim interesie chcecie likwidować polskie wojsko,polskie inwestycje na Bałtyku i Gdańsku,projektowane elektrownie atomowe i CPK,,Orlen tylko dlatego że pomysłodawcą jest PiS? W czyim interesie chcecie zlikwidować Marsz Niepdległości nazywając nas faszystami? W czyim interesie dzieci w szkołach będą machać chorągiewkami tęczowymi zamiast się uczyć?Tych ,,w czyim interesie'' jest dużo więcej.W czyim interesie niemiecki pismak Bachman żąda wprowadzenia w Polsce stanu wyjątkowego,delegalizacji i fizycznej likwidaćji działaczy PiS?Pisałam o tym kilka szpalt wyżej.na tym blogu.

Obrazek użytkownika sake3

11-12-2023 [13:09] - sake3 | Link:

@juur.......No i Bogatynia w nagrodę za swoje będzie miała wiatraki.Tak obiecano i bogatyński suweren się cieszy,że przy każdym domu będzie mioł ślicny wiatrak.

Obrazek użytkownika juur

11-12-2023 [16:03] - juur | Link:

Szanowna Sake3. Czyli zostaną wystawieni do wiatru. Tak jak chcieli.

Obrazek użytkownika u2

11-12-2023 [14:18] - u2 | Link:

PiS zostawia zdewastowaną szkołę.

Baju, baju. Laptop dla każdego ucznia zrealizowany, podwyżki co  roku dla nauczycieli realizowane.

PiS zostawia zdewastowaną służbę zdrowia.

Baju, baju. Nakłady na SZ wynoszą obecnie 6% budżetu, wróć, PKB. Nigdy nie było tak dobrze. Są szpitale z horrendalnym zadłużeniem, ale sytuacja się znacznie poprawiła. Rozwiązaniem byłoby całkowite sprywatyzowanie SZ. Chcesz tego ?

PiS zostawia wypaczoną, poskręcaną sznurkami gospodarkę.

Baju, baju. Nadal jest wolny rynek i są obniżane podatki typu CIT. Bezrobocie jest rekordowo niskie. Ty chcesz uruchomienia Urzędów Pracy w każdym mieście ?

PiS prowadził katastrofalną politykę zagraniczną.

Czyli był w sojuszu z NATO i UE, to ciebie tak boli ?

PiS stał się biernym wykonawcą polityki lewaków z USA.

Sojusz z USA to nie sojusz z ZSSR. Tęsknisz do sowietów ?

Polityka rolna, transportowa, wojskowa i międzynarodowa zostały podporządkowane interesom Ukrainy.

Druga armia na świecie okazała się być również drugą armią na Ukrainie. Głównie dzięki pomocy Polski. Tego też nie możesz przeboleć ? :-) :-) :-)