Mamy nowe złoże gazu przy S19?

Na portalu wnp znalazłam informację, która mnie szczególnie zainteresowała, bo w tym roku musiałam podróżować na południe od Rzeszowa. O ile dojazd od zachodu i z północy do Rzeszowa można określić jako fantastyczny, to tuż przed Rzeszowem zaczynają się korki jak u Czaskowskiego, a potem jest tylko gorzej, bo nie dość, że korki, TIR-y, to jeszcze górki, błoto i wąskie drogi i dróżki z czasów gierkowskich i wcześniejszych. Najgorzej jest na trasie w okolicach Boguchwały, gdzie droga krajowa nr 19 przeplata się z budowaną trasą S19 (Via Carpatia).
Potem jeszcze jechałam przez Miejsce Piastowe, a tam rondo zbyt małe do międzynarodowego ruchu w 4 strony i wielkie roboty ziemne, żeby jakoś zniwelować podkarpackie górki na trasie planowanej Via Carpatii. Oczywiście ok. kilometrowa kolejka do ronda nie dziwi tam nikogo. Większość w kolejce to TIR-y. 
Już jakiś czas temu śledziliśmy transport  olbrzymiej tarczy wiertniczej przez Polskę, teraz dowiadujemy się, że jeszcze nie wierci, bo pojawił się metan!

Producent maszyny TBM, która ma wydrążyć ponad 2 -kilometrowy tunel na odcinku budowy szlaku Via Carpatia Rzeszów-Babica, opracowuje projekt jej dozbrojenia. Dozbrojenie polega na zabezpieczeniach przed metanem.

W mediach cisza! Może właśnie mamy wyciek metanu z jakiegoś dużego złoża?  Może przy okazji tunelu w jego okolicach ktoś (Orlen?) powinien już wiercić i wydobywać gaz ziemny? Szkoda przed zimą, żeby się marnowało takie ekologiczne paliwo! Już się zajmują:

Wykonawca przekazał próbki gazu do badań laboratoryjnych celem potwierdzenia genezy gazu. Badane są również właściwości chemiczne wody.
To wszystko w "ścisłym kontakcie z Wyższym Urzędem Górniczym w Katowicach"
Jak zaznaczyła rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA, od momentu wykrycia gazu oraz w trosce o bezpieczeństwo pracowników przy drążeniu tunelu, na budowie pracuje szeroki zespół specjalistów.
"Są to osoby zarówno po stronie wykonawcy (specjaliści z zakresu geologii górniczej oraz hydrogeologii) jak i GDDKiA. Współpracuje z nimi zespół ekspertów z Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa pod przewodnictwem profesora Marka Cały - Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami. Jesteśmy także w ścisłym kontakcie z Wyższym Urzędem Górniczym w Katowicach oraz Okręgowym Urzędem Górniczym w Krośnie" - stwierdziła Rarus.

Zamiast konkretnych wieści mamy w telewizorach kazanie rabina Hołowni w sabat, o miłości i przyszłości pozbawione jakichkolwiek konkretów. Było jedno stwierdzenie dość konkretne, że jego partia to sami geniusze przygotowani do pracy. Skoro tacy geniusze, to dlaczego geniusz naczelny nie skończył żadnych studiów, nawet kulturoznawstwa? Kazanie ma wszelkie cechy wystąpienia przedwyborczego w roli kandydata na prezydenta. Warto posłuchać tego pustosłowia, bo w dywagacjach pojawia się jego "przyjaciółka" pani Kulczyk... Pewnie sponsorka ...
Mam nadzieję, że Polacy nie zwariowali aż tak, żeby temu człowiekowi powierzyć najważniejszy urząd w Polsce!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-12-2023 [12:19] - NASZ_HENRY | Link:

Drugi obywatel będzie pierwszym?

Jak pisałem przed wyborami, że kandydata który ma poparcie ambasadora, kardynała, bankowca i tygrysa trzeba traktować poważnie to było traktowane na NB jak kocie fanaberie. Może poparcie przyjaciółki miliarderki spowoduje otrzeźwienie bo zazdrość już powoduje 😉
 

Obrazek użytkownika u2

10-12-2023 [12:30] - u2 | Link:

Polacy nie zwariowali aż tak, żeby temu człowiekowi powierzyć najważniejszy urząd w Polsce!

Póki co widać szczucie na Polaków od Hołowni, Trzaskowskiego i Tuska. To jedna i ta sama banda antypolskich popaprańców. Kwaśniewski był od nich o niebo sympatyczniejszy jak walczył o fotel prezydenta.

Obrazek użytkownika sake3

10-12-2023 [12:56] - sake3 | Link:

Jasne że sympatyczniejszy bo tak fajnie i swojsko wyglądało to ole,ole.Ci obecni kandydaci tylko plują jadem,grożą rzeźnią i wykluczeniem.

Obrazek użytkownika u2

10-12-2023 [13:02] - u2 | Link:

Ta trójka wymieniona przeze mnie, startowała w wyścigach prezydenckich, więc mają takie swoje chore ambicje. Jak nie pojawi się kontrkandydat z prawicy to mogą dochrapać się władzy absolutnej w Bolanda.

PS. K. Bosaka nie uważam za prawicowca. No i też pluje jadem na Polaków. ONR-owcy go przejrzeli i wygwizdali na marszu w Warszawie.

Obrazek użytkownika Jabe

10-12-2023 [13:33] - Jabe | Link:

Proszę o przykład plucia jadem na Polaków przez Krzysztofa Bosaka.

Obrazek użytkownika u2

10-12-2023 [14:14] - u2 | Link:

Żądał zemsty na niewinnych Polakach. Mówił to publicznie i bez najmniejszej żenady. Dokładnie wpisuje się w to antypolskie plucie tej trójki, którą wcześniej wymieniłem.

Obrazek użytkownika Jabe

10-12-2023 [14:26] - Jabe | Link:

Cóż to za niewinni Polacy mu się narazili?

Obrazek użytkownika u2

10-12-2023 [14:29] - u2 | Link:

Na pewno nie ty. Śpij spokojnie, ty i Bosak to dwa astralne bliźniaki nienawidzące nas Polaków.

Obrazek użytkownika Jabe

10-12-2023 [16:03] - Jabe | Link:

Czyli znów bez­podstawne ob­srywanie.

Obrazek użytkownika u2

10-12-2023 [16:08] - u2 | Link:

Widząc twój prymitywny i wulgarny język, to jak zwykle plujesz jadem w kierunku Polaków.

Obrazek użytkownika Jabe

10-12-2023 [16:15] - Jabe | Link:

To nie tylko poseł Bosak, ale i moja skrom­na oso­ba. Bez­objawowo, natu­ralnie.

Obrazek użytkownika u2

10-12-2023 [16:23] - u2 | Link:

Nie bądź taki skromny, to ty ciągle tu plujesz na nas Polaków. Bosaka tutaj jeszcze nie widziałem.