Wiatraki, Przedszkole a co z Zamachem Stanu?

Dużo się tu miele jęzorem. Miały stawać wiatraki ale okazuje się że jeszcze poczekają. Kto wie jak długo. Miało być przedszkole. Zapewne skończy się tak samo. Tyle ludzie się uzewnętrzniają na te tematy. Tak że przy okazji jakoś umknęła historia jak to J. Kaczyński próbował przeprowadzić Zamach Stanu.
A przecież mamy ją jak na dłoni. Cenckiewicz ogłosił, posługując się tak swoją drogą przedszkolnymi metodami że Tusk nie powinien zajmować stanowiska premiera. Jego pseudo Komisja wytworzyła pseudo raport, którego zwieńczeniem było owe pseudo zalecenie. Tak wyszło ale przecież w pierwotnej wersji miało być inaczej. Komisja pierwotnie miała mieć możliwość rzeczywistego, prawnego wydawania wyroków, między innymi blokowania na 10 lat dostępu do ważnych stanowisk państwowych. To nie miała być pseudo Komisja z pseudo efektami ale prawdziwa Komisja dająca rzeczywiste, brutalne efekty oddziałujące konkretnie na polską scenę polityczną.
Mamy więc czarno na białym jak J. Kaczyński za pomocą brudnych sztuczek próbował pozbawić Tuska możliwości powrotu na stanowiska premiera. Mamy czarno na białym jak po chamsku, na rympał miało to być przeprowadzone. Przez 8 lat rząd PiS nie raczył powołać żadnej Komisji. Ani do badania ruskich wpływów. Ani wreszcie do ustalenia sprawców, ludzi, którzy wydali decyzje, które doprowadziły do domniemanego Zamachu Smoleńskiego. Jedyne co PiS zdołał przez te wszystkie lata zrobić zamyka się w tych słowach „prawdziwą przyczyną katastrofy smoleńskiej były dwie eksplozje w końcowej fazie lotu. Pierwsza miała miejsce ponad 100 metrów przed miejscem, gdzie rosła brzoza na działce N. Bodina...” Jak polska wiki podsumowuje prace podkomisji KBWLLP.
Rząd PiS miał 8 lat, dostęp do wszelkich dokumentów a także wsparcie sojusznika zza Oceanu jak ciągle podkreślał. Nie złej, lewackiej, niemieckiej UE ale Ameryki. Ale jakoś nie przyszło mu do głowy by wyjaśnić kto stał za owymi wybuchami. I jakoś przez te wszystkie lata, mimo całego piania o demonie, który pociąga za sznurki z Moskwy nie było także ważne jakie wpływy ten demon miał w Polsce.

Ważne stało się to nagle na kilka miesięcy przed wyborami. Przez 8 lat rząd nie miał w ręku nic uzasadniającego powołanie takiej Komisji. Nagle jednak, w ramach patriotycznego obowiązku, w co oczywiście każdy wyborca PiS uwierzy bez mrugnięcia okiem, J. Kaczyński uznał że taka Komisja jest potrzebna. By wyjaśnić jak to z tym wpływami jest.
Wszystko zaplanowano. Rachoń dostał kasę na wyprodukowanie pseudokumentu, pod nazwą Reset, w którym nie było nic nowego poza nową skalą manipulacji. PiSowski widz, po tej emisji, z pewnością dzisiaj jest przekonany że Reset wymyślił Tusk. Poszedł z tym pomysłem do Merkel oraz Obamy i wręcz zmusił do wprowadzenia nowej jakości w polityce. Taki zdolniacha! Ledwo objął urząd premiera Polski a już narzucił światu swoją wizję polityki.
Tak więc podczas kiedy ludowi przed TV wciskano tak bezczelnie że aż nabierało to znamiona parodii jakim to Tusk jest złoczyńcą jednocześnie pracować miała zawzięcie Komisja. Po czym do odpowiednio wypranych łbów miano włożyć końcowy wynik: Tusk ma zakaz piastowania urzędów państwowych.
Niech żyje nam król i niewinna owieczka, J. Kaczyński!

Ciekawe tak swoją drogą skąd wziął ten pomysł. Znając życie inspiracją były działania jego ideowych idoli. Czyli spółki Obama/Biden. Którzy w USA powołali analogiczną Komisję do sprawy zbadania ruskich wpływów na wybór D. Trumpa na prezydenta. Oczywiście okazało się że zarzuty są farsą i manipulacją. D. Trump prowadził agresywną antyputinowską politykę. W szczególności omal nie zablokował budowy gazociągu NS2. Zmuszając Rosjan do ponoszenia bardzo dużych dodatkowych kosztów. Po czym na koniec okazało się że ci, którzy zorganizowali farsę oskarżeń wobec Trumpa, embargo na NS2 znieśli. Biden zniósł to embargo mówiąc: No Niemcy, co tam jeszcze kombinujecie? Macie wolną rękę, bierzcie wreszcie ten gaz! Niemcy jednak wrobić się w kolejne gierki Bidena nie dali.
Ale co z tego. Każdy wie że są źli. Tak samo jak Tusk. A Biden, który siedzi w kieszeni Chińczyków, który zorganizował kampanię oszczerstw wobec człowieka zdecydowanie przeciwnego ekspansji Putina jest dobry. Tak dobry i uczciwy jak pewnie sam J. Kaczyński. Po prostu niewinne owieczki, pod których rządami Ruskie wpływów nie miały. Za to musiały mieć pod rządami tamtych, tamtych złych. Trumpa. No i Tuska.
Przemiędlił Rachoń z Cenckiewiczem archiwa. Setki tysiące dokumentów. Sami tak mówią swoim telewizyjnym dziele.
Tylko jakoś nie znaleźli nic rzeczywiście świadczącego przeciw Tuskowi.
Tak jak Komisja Muellera szukająca haków na Trumpa.

No ale! Przecież nie o prawdę chodzi. Przeciwnie. Czyż nie najlepszym wyczynem jest wciśnięcie ludziom jak najbezczelniejszych kłamstw? Czyż nie najlepiej ukrywać swoje przekręty oskarżając o nie innych?
Jednak nie udało się. Ani w przypadku Trumpa. Ani w przypadku Tuska.
Komisja Cenckiewicza nie musząc dbać o pozory zaprezentowała więc niedawno materiał absurdu na miarę produkcji Rachonia. Przykładowo do Raportu dołączono  wykaz nazwisk agentów FSB, odwiedzających siedzibę SKW, wraz z datami i okolicznościami tych wizyt. Tyle że, jak ujawniły media, na liście znaleźli się Ukraińcy oraz przedstawiciele krajów NATO. Ich nazwiska po cichu usunięto z raportu, który widnieje na stronach rządowych.
Oczywiście są inne kwiatki. Tak naprawdę wszystkie zarzuty są zwykłą tępą manipulacją. Jakimś absurdalnym rozdęciem rzeczy w których nie ma nic nadzwyczajnego. Można przykładowo przeczytać. Kontakty między służbami z państw NATO a FSB nie są niczym dziwnym ani podejrzanym.
No chyba że ma się dowody że jest inaczej. A tych Cenckiewicz oczywiście nie ma.

Podsumowując więc. Mieliśmy do czynienia z zaplanowaną operacją, która w pierwotnych założeniach, za pomocą kłamliwych oskarżeń oraz nagonki medialnej, miała odsunąć D. Tuska od możliwości powrotu na stanowisko premiera. Była to operacja którą można nazwać miękkim Zamachem Stanu. J. Kaczyński powinien odpowiedzieć za nią przed Trybunałem Stanu. Jako ten, który posługując się kłamstwem oraz nadużywaniem władzy próbował wyeliminować z życia politycznego swojego przeciwnika.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryan

05-12-2023 [20:40] - Ryan | Link:

Przecież matole z odzysku miało nie być wyborów nawet
Takie lemingowe  wszy jak ty bębniły o tym przez dwa lata
A PANA J.KACZYNSKIEGO możesz w odbyt POcałować zaprzanska mogiło

Obrazek użytkownika smieciu

05-12-2023 [20:50] - smieciu | Link:

Jesteś idiotą ale odpowiem. Plan mógł także zakładać odwołanie wyborów. Jednak tak jak nie udało się powołać Komisji w takiej formie jak planował Kaczyński tak samo inne plany mogły zostać storpedowane.

Obrazek użytkownika Ryan

05-12-2023 [21:26] - Ryan | Link:

Lemingowy idioto z odzysku
Prezes miał dokonać zamachu na rudą dziwkę za pomocą specjalnej grupy.
Grupy Wagnera
Ale Prigozin (nim go putin odstrzelił ) stwierdził że takie wszy jak tusk nie zasługują na kulkę.bo szkoda na takie gnidy cennych kul
Takie wszy to nadają się tylko do wora i do jeziora - stwierdził
Tak było
 

Obrazek użytkownika smieciu

05-12-2023 [21:40] - smieciu | Link:

Nie mogłeś tak od razu?
Faktycznie tak mogło być. Prigożyn miał zrobić zadymę. I w związku z działaniami ala wojennymi w okolicach Białorusi wybory zostałyby (chwilowo niby) odwołane.
W takim układzie należy założyć że Prigożyn miał układ z ludźmi PiS (a raczej jego zarządcami).
Jedyną niewiadomą jest czyim człowiekiem naprawdę był Prigożyn? Czy naprawdę Putin go odstrzelił?
Napisałem tutaj tekst, w którym wyraziłem wątpliwości, które wciąż są istotne. Grupa, która była ważna dla Putina, rozpada się. Putin traci przez to w Afryce.
Bunt też wydawał się lewy. Prigożyn nigdy nie atakował werbalnie Putina ale dowódców armii. Lansował teorię „car jest dobry ale ludzie prowadzący kampanię są źli”. Jego „bunt” się nie powiódł gdyż nikt w Rosji nie wierzył że Prigożyn faktycznie działa przeciw Putinowi.  Ludzie uznali że to prowokacja.
I tak pewnie było. A zatem Prigożyn nie został odstrzelony przez Putina. Ten naprawdę dużo stracił tracąc grupę Wagnera. Przecież całe szefostwo padło. Po co zabijać? Jeśli faktycznie nastąpiła infiltracja, lepiej uwięzić i dowiedzieć kto co i jak.

Tak jak napisałem w tamtym tekście. Uważam że Prigożyn był bardzo ważnym człowiekiem Putina. Takim właśnie od niestandardowej roboty. Zabili szefa Wagnera więc wrogowie Putina.
Jeśli Putin sterował Prigożynem, organizował więc kampanię na Białorusi to siłą rzeczy istniałby układ między nimi a PiS w celu wywołania chaosu i przez to odwołania wyborów.

Obrazek użytkownika Ryan

05-12-2023 [21:55] - Ryan | Link:

palancie z odzysku
już wiadomo że po odmowie grupy Wagnera prezes zwrócił się o  "pomoc" do Hamasu
Ci też stwierdzili że z takim gównem jak tusk nie chcą mieć nic wspólnego
Ciekaw jestem do kogo jeszcze Prezes się zwrócił o pomoc by tą dziwkę odstrzelić
​Masz jakieś namiary?
Podejrzenia?
 

Obrazek użytkownika smieciu

05-12-2023 [22:04] - smieciu | Link:

Miałeś chwilowy przebłysk. Minął.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

05-12-2023 [22:25] - Siberian Husky Dog | Link:

Ryan
Poseł Szczerba ustalił że J.Kaczynski kontaktował się osobiście z
MI6
MOSSAD-em
GRU
CIA
FBI

oraz służbami specjalnymi Burkinia Faso 
Co ustalili i kiedy dojdzie do zamachu tego Szczerba jeszcze nie wie ale to kwestia kilku dni

Obrazek użytkownika smieciu

05-12-2023 [22:30] - smieciu | Link:

PiS to pachołki Bidena. Nie kontaktują się tylko wykonują. Tego nie rozumiesz.
Nie układają planów tylko je dostają.
To zwykłe ćwoki. Gdyby miały trochę rozumu i kultury rozniosłyby Tuska w strzępy w wyborach mając tak sprzyjające okoliczności polityczne, gospodarcze itp.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

05-12-2023 [22:43] - Siberian Husky Dog | Link:

Ojciec i matka pogodzili się z Twoim stanem psychicznym czy jeszcze o Ciebie walczą?

Obrazek użytkownika smieciu

05-12-2023 [22:59] - smieciu | Link:

Siberian ciągle dajesz przykłady swojego idiotyzmu. Nie musisz chamówy. No chyba że chamem jesteś.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

05-12-2023 [23:12] - Siberian Husky Dog | Link:

Jakiś kłopoty masz? Ujawnij je, a nie żale na internecie wylewasz. Musisz być niezłym frustratem

Obrazek użytkownika smieciu

05-12-2023 [23:24] - smieciu | Link:

Człowieku czy ty czytasz swoje komentarze? Pełne wyzwisk, plucia, obraźliwego syfu. Chyba ci chleb na myśli. Spójrz w lustro.

Obrazek użytkownika u2

05-12-2023 [20:55] - u2 | Link:

Ani w przypadku Trumpa. Ani w przypadku Tuska.

Od kiedy szmaciu jesteś obrońcą Trumpa ? Od teraz kiedy wygodnie posługiwać się Trumpem do obrony Tuska ? :-) :-) :-)

PS. Trump ma zarzutów multum, Tusk nie ma zarzutu ani jednego. Więc porównanie nietrafione :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika sake3

05-12-2023 [21:06] - sake3 | Link:

A czy Tusk w ogóle zasługiwał na jakiekolwiek stanowisko?Może u siebie w Niemczech,albo w UE słynnej z korupcji na najwyzszych tam szczeblach?Nikt go nie demonizował- jest małym ,mściwym człowieczkiem w lokajskich pozach nakładający marynarki notablom unijnym i chamem który smie Polakom powiedzieć że tylko chlają i biją żony i dzieci.Skoro tak Polaków nienawidzi to czemu tu się pcha?I takie nic planujecie uczynić premierem?

Obrazek użytkownika smieciu

05-12-2023 [21:11] - smieciu | Link:

Sake, naprawdę żałuję że nie możesz zostać szefową tego typu Komisji. Wyobraź sobie: Czy Tusk zasługuje? Polacy chlają i biją dzieci... Tuskowi mówimy precz! :) Bach! 10 lat na niemieckiej emigracji zarządzone.

Obrazek użytkownika sake3

05-12-2023 [21:20] - sake3 | Link:

@smieciu......No ale zanim zostanę szefową tej komisji to muszę się poradzić pana jako eksperta czy rzeczywiście Tusk zasługuje,a jeśli już to w czym? Ja bowiem wszystko muszę mieć dopracowane a znikąd wiedzy o pozytywach Tuska znaleźć nie mogę.Jedyny ratunek w panu.. 

Obrazek użytkownika u2

05-12-2023 [21:22] - u2 | Link:

Szmaciaki bronią Tuska tak jak Niemcy chcą niepodległości od USA. To dużo mówi o Tusku :-)

A tutaj Tusku broni liderki PO w Myślenicach, jako zwykłej obywatelki :

https://www.tvp.info/60808993/...

Ustawka Tuska ze „zwykłą obywatelką” Myślenic. To działaczka PO

A tutaj okazuje się, że ta zwykła obywatelka zrobiła ustawkę z mężem i sąsiadem :

https://www.tvp.info/62689880/...

„Kierowca pojazdu mąż pani Walas zbiegł z miejsca wypadku. Po czym na miejscu wypadku pojawiła się pani przewodnicząca Ewa Wincenciak-Walas z osobą, która miała początkowo przedstawiać się jako kierowca i sprawca wypadku. Po rozpytaniu policjantów i strażaków pracujących przy wypadku osoba ta (sąsiad państwa Walasów) wycofała się jednak ze swoich zeznań wyjaśniając, że do tego wszystkiego namówiła go osobiście pani Ewa Wincenciak Walas i że nie ma on nic wspólnego z tym wypadkiem do którego doprowadził w gruncie rzeczy jej małżonek” – czytamy na Twitterze.

:-) :-) :-)

Obrazek użytkownika smieciu

05-12-2023 [21:28] - smieciu | Link:

@sake Ale przecież w tych Komisjach nie chodzi o to by się cackać, szukać czegoś na obronę. Tak myśląc nie miałabyś szans na szefostwo Komisji. Więc... po prostu waliłabyś śmiało beż żadnych oporów. Bez stresu mogłabyś zarządzić to na co masz ochotę! Tak jak to czujesz.
I myślisz ;)

Obrazek użytkownika sake3

05-12-2023 [21:58] - sake3 | Link:

@smieciu.......Czyli rozumiem że w tych  waszych 3 komisjach już ustanowionych przez PO ,trzech projektowanych przez Nowacką dalszych trzech przez Konfederację ,będziecie walić  śmiało,bez oporów , nie będziecie się cackać i zarządzać wszystko na co macie ochotę.Tak bowiem postrzega pan działalnośc komisji.Czyli sąd kapturowy?.No i dalej nie wiem jakie są zasługi i na co jeszcze zasluguje Tusk.

Obrazek użytkownika AgnieszkaS

05-12-2023 [21:24] - AgnieszkaS | Link:

Prawdą jest, że wybór Donalda Trumpa nie ma nic wspólnego z ingerencją rosyjską. Rosjanie byli po stronie Hillary Clinton w 2016 roku. Dochodzenie w sprawie wpływów rosyjskich było zorganizowane przez neoliberałów, neokonserwatystów  i wszelkiej maści kosmopolitów (globaliści) po to aby prezydenta Trumpa zdyskredytować i ośmieszyć na forum międzynarodowym. Niewątpliwie brała w tym też udział Rosja. Tymczasem, Donald Trump był jednym z najbardziej antyrosyjskich ( i antyniemieckich) prezydentów. Doskonale te czasy pamiętam, w szczególności wybory w 2016 roku. 

Przeraża mnie jednak, że Szanowny Autor pozwala sobie czynić między Donaldem Trumpem a Donaldem Tuskiem jakiekolwiek analogie. Przyjmuję to jako pomyłkę, bo do głowy mi nawet nie przychodzi aby świadomie była publikowana taka manipulacja. Trump i Tusk są ideologicznymi przeciwnikami i byli przeciwnikami w czasie działalności Tuska w EU. Proszę sobie dokładnie przypomnieć te lata i tamtejsze wiadomości prasowe. 

Środowiska globalistyczne, które poparły tak efektywnie wybór Tuska, od roku 2016 aż do dzisiaj, dyskredytują i atakują Trumpa. Te same środowiska, którym obecnie służy Biden, atakowały przez wiele lat PiS. Proszę zauważyć że ze zwycięstwa Totalnej Opozycji są zadowolone USA (Biden i Demokraci), EU i Niemcy, Rosja, Ukraina i Białoruś. 

A co do wiatraków, to Niezależna podała duńską firmę ORSTED A/S, z filią w Polsce. Zapewne to jedna z wielu firm żerujących na przekupstwie i ignorancji Polaków. Zwracam uwagę, że wiatraki z wielu względów nie mają wzięcia na świecie. a firma ORSTED A/S, w której przeszło 50% udziałów ma rząd duński, była w 2023 roku na granicy upadku i straciła jedną czwartą swojej wartości. Sprytnie przeprowadzone wybory w Polsce miały ORSTED A/S uratować, ponieważ perspektywy tej firmy na rok 2024 przedstawiają się wyjątkowo nieciekawie.  Dziwne rzeczy się dzieją, nieprawdaż Autorze? And now, it's all gone with the wind.

1. Orsted - proszę zwrócić uwagę na wykres "EPS Revisions"
https://www.marketscreener.com/quote/stock/ORSTED-A-S-28607554/company/ 

2. Orsted - problemy z biznesem wiatrowym
https://www.theguardian.com/environment/2023/aug/30/orsted-shares-fall-troubles-us-business-wind-power
 

Obrazek użytkownika smieciu

05-12-2023 [22:00] - smieciu | Link:

Dzięki za odpowiedź.

Przeraża mnie jednak, że Szanowny Autor pozwala sobie czynić między Donaldem Trumpem a Donaldem Tuskiem jakiekolwiek analogie. Przyjmuję to jako pomyłkę, bo do głowy mi nawet nie przychodzi aby świadomie była publikowana taka manipulacja. Trump i Tusk są ideologicznymi przeciwnikami i byli przeciwnikami w czasie działalności Tuska w EU. Proszę sobie dokładnie przypomnieć te lata i tamtejsze
wiadomości prasowe. 

Nie chodzi o przerażanie ale fakty! Skoro nie ma nic na Tuska. Skoro Raport Cenckiewicza jest farsą? Przecież podałem przykłady. Tak po prostu jest - tu nie chodzi o uczucia. Przeciwnie. W nich cały jest problem.
Tusk i Trump nie są przeciwnikami - musi pani podać konkretne przykłady. Ja mogę podać taki:
Kiedy Trump doszedł do władzy, PiS schował się do dziury. Nie było go wcale na arenie międzynarodowej. Trump bezczelnie zorganizował jakiś szczyt w Warszawie nawet nie powiadamiając PiS.
Zupełnie inaczej jest za Bidena. Gdy tylko ten wrócił do władzy, jednocześnie rozkręcił się PiS. Warto zauważyć że Biden jest silnie antyniemiecki -  przecież postawił na Warszawę jawnie dołując Niemcy i Francję.
Trump, owszem, krytykował Merkel ale to gdyż ta znalazła się z czasem pod wielkim wpływem Obamy. Zaczęła sprowadzać imigrantów itp. Jednak Trump zrobił swoje. Ustawił Niemcy na właściwej ścieżce blokując NS2 itp. I właśnie te Niemcy, który sprzeciwiły się Putinowi a teraz buntują się imigracji itp stały się wrogiem Bidena.
Moje analogie są jak najbardziej słuszne.
Nie wygrałby PiS wyborów w 2015 gdyby nie amerykańskie służby Obamy. Podsłuchy itp, które uziemiły Tuska.

 

Obrazek użytkownika AgnieszkaS

05-12-2023 [23:05] - AgnieszkaS | Link:

Tu nie o  uczuciach mowa, tylko faktach. A więc proszę mi z uczuciami nie wyskakiwać. Administracja Trumpa zablokowała budowę Nord Stream II, a Biden natychmiast po swoim wyborze zawarł dobre stosunki z Niemcami i Rosją (spotkania z przywódcami) i pozwolił na dokończenie budowy. O to Niemcom i Rosji chodziło.
Biden nie chciał brać udziału w wojnie przeciwko Rosji, a więc na początek zaproponował Zelenskiemu ucieczkę z kraju w bezpieczne miejsce, w lutym 2022 roku. Na co Zelenski odmówił . To polska dyplomacja PiS rozkręciła Bidena, czyli odwrotnie do tego, co Pan pisze. Warto zauważyć, że Biden prowadzi tak wojnę między Rosją a Ukrainą i tak pomaga Ukrainie aby Rosja nie przegrała.

Kiedy Trump doszedł do władzy pojechał do Polski, a nie do Rosji, a administrację Trumpa i rząd PiS łączyły najlepsze stosunki. Gdzie Pan był, że o niczym nie wie, albo to wszystko przeoczył. 

Napisał Pan:
1."Nie wygrałby PiS wyborów w 2015 gdyby nie amerykańskie służby Obamy."

Najmłodsze pokolenie Polaków nie wie, a wszyscy pozostali zapomnieli,  jaka była bieda w Polsce za czasów PO - głodowały dzieci i emeryci, a pieniędzy nigdy nie było i miało nie być, bo szły do kieszeni rządzących. Oni wygrali, bo zdesperowani wyborcy, jak jeden mąż, ich wybrali! Ja już nawet nie wspomnę, że Obama nie chciał żadnych kontaktów z rządem PiS, nie lubił go i oczekiwał, że ten rząd prędko upadnie.
Tylko prawda i realne fakty są istotne. 

2.'Moje analogie są jak najbardziej słuszne"

W czym? W tym że są absurdem, ponieważ Trump nie ma nic wspólnego z Tuskiem i reprezentuje poglądy i politykę całkowicie do Tuska przeciwną?
Z takimi "argumentami" nawet nie warto wchodzić w uczciwą dyskusję. 
Biden - prezydent proniemiecki, prorosyjski i prochiński - właśnie oddał Europę w ręce Niemców.

Tylko skąd Pan ma to wszystko wiedzieć? Wytłumaczeniem na ignorancję i celowe fałszowanie stanu rzeczy przez totalnych opozycjonistów jest efekt wyprania mózgów albo lukratywny interes, który całkowicie wyklucza obiekcję moralne . Jak by nie było, żyjemy w epoce postprawdy. 

Obrazek użytkownika Jabe

06-12-2023 [09:14] - Jabe | Link:

Skąd ta wiedza? Jeśli ktoś pol­skiej poli­tyce przy­pisuje moc sprawczą, po­winien mieć mocne argu­menty.

Obrazek użytkownika smieciu

06-12-2023 [10:48] - smieciu | Link:

Jejku tworzy pani jakąś własną mitologię.
Naprawdę wierzy pani że  Biden nie chciał brać udziału w wojnie przeciwko Rosji, a więc na początek zaproponował Zelenskiemu ucieczkę z kraju w bezpieczne miejsce, w lutym 2022 roku. Na co Zelenski odmówił . To polska dyplomacja PiS rozkręciła Bidena
Nie dość że pierwszy raz słyszę takie rzeczy to przecież zwyczajnie niemożliwe... Polska sprawiła że cała Europa w jednej chwili zrzuciła się na sprzęt bez którego Ukraina by padła. Miała takie dane wywiadowcze, przekonała Bidena tak mocno że ten rzucił jakieś kosmiczne pieniądze na wsparcie Ukrainy... Ja tu widzę powtórkę z filmu Reset, który miał wymyślić Tusk.

Najmłodsze pokolenie Polaków nie wie, a wszyscy pozostali zapomnieli,  jaka była bieda w Polsce za czasów PO - głodowały dzieci i emeryci, a pieniędzy nigdy nie było i miało nie być, bo szły do kieszeni rządzących. Oni wygrali, bo zdesperowani wyborcy, jak jeden mąż, ich wybrali!
To samo! Jaki głód? Może ten za PiS? Pamiętam dobrze co się wtedy działo. Już wtedy byłem tu na NB. Nie głód ale rozpasanie władzy, Smoleńsk były wiodącymi tematami. Plus jeszcze jeden, kluczowy: ludzie byli przekonani że wszystko jest zabetonowane, władza oszuka. Szanse na zwycięstwo są niemal żadne.
PiS wygrał dzięki ośmiorniczkom czy 100 milionów Bieńkowskiej. Taśmom, które dały pożywkę wyborcom. PiS wygrał bo PiS przeistoczył się w medialnie w zwykłych Europejczyków. Porzucił swój wizerunek moherowych ciemniaków. Pojawił się Kukiz, który zabrał głosy Bulowi. Podczas kiedy Duda w mediach prezentował się lepiej. Kukiz był kluczowy gdyż wpłynął na młodszy elektorat.
To była cała operacja, z wieloma elementami, bez której nie byłoby zwycięstwa PiSu. Głód miał zerowe znaczenie gdyż decydował inny elektorat. Nie pisowski beton ale niezdecydowane masy, które były zmęczone rządami PO ale PiS nie był dla nich alternatywą.
Patrzy pani na wybory ze swojego wąskiego punktu widzenia. To nie pani głos twardego elektoratu jest kluczowy w wyborach. Co pokazały choćby te ostatnie. Twardy elektorat dał zwycięstwo PiSowi. Miękki sprawił że władza trafi w ręce Koalicji.

Biden - prezydent proniemiecki, prorosyjski i prochiński - właśnie oddał Europę w ręce Niemców.
Przecież każdy widział że polityka Bidenów była antyniemiecka. Ciągle. To właśnie dlatego była promowana Warszawa. Niemcy mieli i mają zupełnie inny stosunek do wojny na Ukrainie. W sumie jednak ciekawe jest że pani stwierdza że Biden jest także prorosyjski...
Ogólnie muszę napisać że polityka jest na tyle zakręcona że naprawdę można dojść do różnych wniosków. Dużo jest w niej gadki, która pochłania ludzi. Ale także ich myli.
Dlatego ważne są te wszystkie wpisy i komentarze.
 

Obrazek użytkownika Ryan

05-12-2023 [22:01] - Ryan | Link:

AgnieszkaS

Tusk został "brudnym szczurem unijnym"
 Tusk znalazł się na okładce brytyjskiego dziennika „The Sun”, a towarzyszy mu prezydent Francji Emmanuel Macron.
Ale nie jest to powód do dumy. Obaj politycy zostali przedstawieni jako gangsterzy. Nazwano ich także „brudnymi szczurami unijnymi”

https://wgospodarce.pl/informacje/54329-tusk-zostal-brudnym-szczurem-unijnym-the-sun

Obrazek użytkownika AgnieszkaS

05-12-2023 [23:25] - AgnieszkaS | Link:

Między tymi dwoma politykami właśnie należy dopatrywać się wielu podobieństw.

Obrazek użytkownika sake3

05-12-2023 [22:15] - sake3 | Link:

Agnieszka S.......Welkie kłopoty ma też drugi na świecie producent turbin wiatrowych Vestas Wind Systems..

Obrazek użytkownika spike

05-12-2023 [21:57] - spike | Link:

@smieciu
tobie przyjemność sprawia robienie z siebie idioty :)))))))))))))))))))
O swoich bredniach możesz pogadać z @jabe, @anną, czy @tri, prezentujecie ten sam poziom inteligencji małpy, co nie dziwi, od niej pochodzicie :))))

Kiedyś pytałem, nie odpowiedziałeś, ile w twoich żyłach brunatnej krwi, a ile polskiej, której chyba nie masz ani jednej kropli, jak Tusk, który pewnie chętniej by wyjechał do Niemiec, ale dostał propozycję, by w Polsce pracował dla Niemiec, za sute wynagrodzenie, a że śmierdzący leń i kombinator, łatwa kasa i przywileje mu pasowały, więc niszczy Polskę ile się da, na spółkę ze szmalcownikami, niedobitkami i sowieckimi turystami od Stalina.
Co ty z tego masz, bo z pewnością nie to co ma Tusek, za cienki jesteś.

 

Obrazek użytkownika smieciu

05-12-2023 [22:01] - smieciu | Link:

@spike wiem, musiałeś się dowartościować swoim standardowym zestawem przymiotników.
Łaaaa Tusk to demon złaaaaa.
Przyjąłem.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

05-12-2023 [22:46] - Siberian Husky Dog | Link:

Nie przeceniaj go aż tak
To żaden demon zla 
To zwykły polskojezyczny  kutas jest

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

06-12-2023 [03:01] - Zbyszek_S | Link:

"Rządzący", dowolni w dowolnym kraju, stoją wobec:
a) "wajhowego" (czyli systemu innych państw, służb, interesów, instytucji i ludzi wywierającego na nich przemożny wpływ)
b) "społeczeństwa" (czyli ogółu ludzi w swoim kraju, który - niezależnie od kraju - za rządzących nie da sobie "palca uciąć")

Wybór jest nieco bardziej miękki i nieostry niż zarysowano powyżej, ale on taki jest. Stąd kogoś osoby administrujące państwem, nazywane "rządzącymi", a w istocie wcale nie "rządzące", muszą wybrać. Generalnie wybierają "wajhowego" ewentualnie z jakąś domieszką działań na rzecz ludzi, ale bez przesady, bo z "wajhowym" nie ma żartów i bieda, opuszczenie i przykry aut w życiu to są najlżejsze skutki zbytniego harcowania.

Wybór "wajhowego" implikuje konieczność "urabiania motłochu", czyli kształtowania percepcji i postaw ludzi, a to się dokonuje przez stałe powoływanie BIEŻĄCEJ SPRAWY.

"Bieżąca sprawa" to jest zawsze rzecz absolutnie najważniejsza, usuwająca z pola widzenia ludzi wszystko inne, czyszcząca ich uwagę z odwołań do czegokolwiek innego. Zajmowanie się czymś, co nie jest "BIEŻĄCĄ SPRAWĄ" jest anytobywatelskie, antyludzkie wręcz, na pewno antypatriotyczne. Jest aktem zdrady. Stąd ludzie powracający do czegoś innego, np. w celu łączenia spraw w całość, w celu procesu umożliwiającego rozumienie rzeczywistości, będą oskarżani, że ODWRACAJĄ UWAGĘ od tego, co ważne, a co jest ważne? BIEŻĄCA SPRAWA!

Kolejnych spraw można wyliczyć bez liku, Smoleńsk, Sądy, Szczepienia, Ukraina, Turów, pieniądze KPO, Komisja wpływów, najważniejsze wybory w historii, teraz ponoć jakieś wiatraki. Umysł odpowiedzialnego obywatela funkcjonuje wyłącznie w ramach KOLEJNEJ SPRAWY, która się zmienia szybko i cyklicznie. Każda BIEŻĄCA SPRAWA ma silny ładunek emocjonalny,  Wszystko razem utrzymuje ludzi w ramach, w ryzach, żeby nie rozumieli, żeby czegoś nie zrobili, bo wszystko zrobią za nich politycy, walczący o BIEŻĄCĄ SPRAWĘ. Jak będzie trzeba to się wywoła aborcję, babcię Kasię i mamę Magdy. Good luck with that.

Obrazek użytkownika smieciu

06-12-2023 [10:19] - smieciu | Link:

@Zbyszek Tak, ludzie żyją tym co im jest bliskie. Zdecydowanie nie ogarniają całości, nie widzą jak duże są układy, zależności. Wałkuję tych Niemców nie przypadkiem. Ludzie widzą i się buntują przeciw imigrantom, widzą - bo też im się podstawia pod nos jak Merkel ich zaprosiła do Niemiec. I to dla nich zamyka sprawę bo... Niemcy są złe. Ale nie widzą że imigracja jest sprawą globalną. Nie widzą że wzięła się z wojen, które rozkręciła ekipa Obamy/Bidena. Nie widzą że Trump chciał wybudować mur z Meksykiem natomiast Biden pootwierał wszystkie przejścia. Imigranci robią już nawet desanty na plaże w Kalifornii - tyle luzu dali im rządzący w USA.
Ludzie mają te swoje sprawy jak je wyliczyłeś przykładowo Smoleńsk, Szczepienia, Ukraina, Turów, które wszystkie są globalne także ale wydaje im się że w Polsce mają rząd który nie podlega globalnym wpływom i układom. Że PiS sobie tak sam działa z Polski, jest rodzimą kreacją, prowadzi własną politykę podczas kiedy na świecie czai się zło z którym walczy.
Można wyborcom wciskać takie kity między innymi dzięki zjawisku jakie opisujesz. Jest ta bieżąca sprawa, która ma się nie łączyć z innymi oraz jest przedstawiana jako ograniczona do naszego lokalnego podwórka. Plus ewentualnie złe Niemce.
Są te emocje, są te uprzedzenia, ten wąski punkt widzenia, który każe wyzywać każdego, kto chce go podważyć. Zdjąć z oczu klapki z cienkimi szparkami.

Obrazek użytkownika spike

06-12-2023 [11:57] - spike | Link:

@smieciu- pisząc takie brednie
potwierdzasz, że nie masz za grosz honoru, jak każdy folksdojcz, zaczynając od Tuska.

Obrazek użytkownika smieciu

06-12-2023 [12:18] - smieciu | Link:

@spike ciągle to samo. Zwyczajnie nie masz nic do powiedzenia. Przecież ty nawet nie wiesz z czym się nie zgadzasz. Pika ci coś w głowie ale nie potrafisz wyartykułować co. Może weź się w garść i spróbuj wreszcie napisać o co ci chodzi.