Lex REX

O wiatrakach i Oetkerze napisano już wiele. Ja tylko dodam, że plan jest podobny jak z gównem od polskich zakładów Oetkera, czyli Niemcy chcą się pozbyć zużytych turbin podobnie jak przeterminowanego żarcia. O kosztach utylizacji już nie wspomnę, bo to oczywista oczywistość. Nie zapominajmy także o dziesiątkach tysięcy ton różnych śmieci, które to Niemcy zwieźli już do Polski - i nie bardzo się kwapią je zabrać. No cóż, Donald ostro pracuje na nową ksywę: "Króla Śmieciarzy". Mamy już w Warszawie  Trzaskowskiego "Kałboja", więc jak pójdą w pary, to następne wybory prezydenckie będą pod hasłem: "Śmieci i gówno -  podzielimy po równo!"

Niemiecka jakość
Wielka promocja - dzisiaj premiera,
Sprzedadzą Polakom gówno Oetkera,
I na wiatraki coś się należy,
Vivat Polonia - i wszyscy frajerzy!

A po Nowym Roku tuskoidy szykują nam narodową bidę. Tradycyjnie jak za dawnych rządów Donalda: jedną ręką dadzą niektórym podwyżki płac, a drugą, podniosą ceny za energię i na żywność. Bilans wyjdzie na plus dla Donalda. Wszyscy stracą, bo wraz ze wzrostem cen energii wzrosną wszystkie ceny. Mnie ciekawi jedno, jak Donald naprawi "krzywdy" esbekom? Jeśli przywróci im kilkunastotysięczne emerytury i podniesie kwotę wolną od podatku do 60 tys. zł. = właśnie pod te emerytury - to za 6 miesięcy Polska jest bankrutem. Nie wspomnę już o lawinie roszczeń płacowych po takim ruchu.

Polski biznes nie sprosta takim rozwiązaniom, czyli wzrośnie bezrobocie. No i o to właśnie chodzi. Bo znów najzdolniejsi pojadą zbierać szparagi do Niemiec. No wiem, jestem już nudna w tych wróżbach. Ale nigdy nie przestanę Was ostrzegać przed tym "królikiem z niemieckiego kapelusza". Tak tak, wybraliście sobie koalicję, dokopaliście PiS ... a reszta się nie liczy. Tylko jak za rok, znów z emigracji zaczniecie tu pisać głodne kawałki, to jak kiedyś, na frajerach nie zostawię suchej nitki.

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryan

04-12-2023 [15:42] - Ryan | Link:

Lex Kloska 

Stary wiatrak stanie
I wnet się rozleci
Kasę wezmą Niemcy
Nam zostaną śmieci

Polskę wyprzedacie
Długów narobicie
My zbankrutujemy
A Wy spierdolicie

Jeszcze tu nie rządzą
A już jest afera
Tusku et consortes
A niech Was cholera

Howgh!

Reti
Xportal

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

05-12-2023 [11:14] - Ula Ujejska | Link:

Ryan
Dzięki - świetna fraszka.

Obrazek użytkownika Kaczysta

04-12-2023 [18:34] - Kaczysta | Link:

Szach i mat ruda małpo z brzytwą.

"Prawo Unii Europejskiej zapewnia ochronę prezesowi polskiego Banku Centralnego, gdyby przyszły rząd planował bezprawnie postawić go w stan oskarżenia lub zawiesić".
/Prezes Europejskiego Banku Centralnego, Christine Lagarde/

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

05-12-2023 [11:17] - Ula Ujejska | Link:

Kaczysta
"Rzym przemówił - sprawa zakończona" - tuskoidom pozostało tylko cienkie szczekanie.

Obrazek użytkownika Kaczysta

04-12-2023 [21:50] - Kaczysta | Link:

Agnieszka Holland kończy pracę nad nowym filmem

https://pbs.twimg.com/media/GAhXg-DWUAAxhXj?format=png&name=900x900

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

05-12-2023 [11:18] - Ula Ujejska | Link:

Kaczysta
Ja myślałam że pojedzie do Gazy ratować Hamas.

Obrazek użytkownika Czesław2

05-12-2023 [06:54] - Czesław2 | Link:

Duda podpisał ustawę mówiąca, ze jeśli Wigilia trafi w niedzielę  to będą dodatkowe dwie niedziele robocze. Nie rozumiem tego. Dlaczego nie 52 dodatkowe niedziele robocze? Poza tym  Przecież Wigilia w niedzielę jest i tak dniem wolnym? Razem  to po prostu gotowanie żaby. Za dwa tygodnie wszystkie niedziele będà robocze. Jakoś to niewolnikom z lidla nie przeszkadza.