Afera wiatrakowa - Grzegorz Braun o sejmowej ustawie KPP

W tym tygodniu polski Sejm opanowany przez KPP (koalicję przegranych partii) wyskoczył nagle z projektem ustawy o wiatrakach (do mielenia ptaków - jak mówi G. Braun). 
Od rana poznajemy kulisy tak szybkiego "napisania" tego projektu.
Otóż posłowie KPP (PO/KO, 3D=ZSL+ H2050, Lewizna i tp.) którzy się pod projektem podpisali nie wiedzą co jest w ustawie, bo podpisywali się "in blanco". Projekt ma ok 100 stron i jest napisany bardzo zawiłym prawniczym językiem. 
Jak mówi o tym M. Jakubiak, na ten projekt UE już obiecała jakieś miliony euro, czyli Niemcy przeznaczyli owe blokowane latami środki unijne (w większości to KREDYT, który Polacy będą spłacać latami!) po to, żeby wcisnąć nam wycofywane w Niemczech wiatraki. Te wiatraki produkuje niemiecka, upadająca firma Siemens!
Pikanterii dodaje fakt, że KPP w czasie rządów PiS zarzucała, że rozwój prosumenckich instalacji fotowoltaicznych mija się z sensem, bo sieci energetyczne nie są dostosowane do przyjęcia i rozprowadzenia tej energii, szczególnie w szczytach nasłonecznienia.
Teraz zaś pierwsze co agenci z KPP chcą uchwalić, to ustawę o niemieckich wiatrakach, przy okazji chcą zalegalizować wywłaszczenia terenu pod te wiatraki. Dodatkowo zmniejszyli dopuszczalną odległość od zabudowań i znieśli konieczność uzyskiwania pozwoleń na "modernizację" wiatraków o 50% (praktycznie wymianę na dużo większe). 
Posłowie PiS złożyli zawiadomienie do prokuratury o zbadanie autorstwa projektu tej ustawy, bo nosi ona znamiona ustawy napisanej przez obce lobby, a nie polskich posłów.
Teraz można się spodziewać, że kolejnym krokiem w kierunku likwidowania niezależności polskiej energetyki będzie rozwiązanie umów na elektrownie jądrowe, o czym pisał dr Rafał Brzeski tu: 
Rafał Brzeski o niemieckich ambasadorach, PO i atomie 

Krótki film na ten temat wiatraków:
"Braun MASAKRUJE Hołownie i POwców"  

I śp. inż. Marek Zadrożniak o polskiej energetyce:
"Ś.p. inż. Marek Zadrożniak: Kto stoi za likwidacją polskiej energetyki"

I znalezione już po napisaniu tego tekstu:
Awarie turbin wiatrowych uchwycone na kamerze 
Moje teoretyczne rozważania w realu.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Chatar Leon

01-12-2023 [21:53] - Chatar Leon | Link:

Niestety, ale dokładnie tak samo wygląda procedowanie większości ustaw przepychanych przez tzw. sejm.
Lobbyści kręcą swoje interesy, a posły i poślice głosują tak, jak im napiszą w esemesie przysyłanym z szefostwa partii. 
Nie ma tu większej różnicy między partiami.
​Gdybym  nie brał udziału w jednej z komisji sejmowych i nie widział z bliska, pewnie bym nie uwierzył.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-12-2023 [22:54] - Ula Ujejska | Link:

"Wieszatiel" nie załapał się na działkę?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-12-2023 [00:47] - Alina@Warszawa | Link:

Gdyby było więcej takich "wieszatieli", to nikt nawet nie pomyślałby o jakiejś swojej "działce". 
Jeden z takich, który też chciał działkę od carów, leży w bezimiennym sarkofagu w warszawskiej Katedrze. Imienia zdrajcy nie ma, jest napis, żeby imię jego zginęło bezpowrotnie.
Można odnieść wrażenie, że Donald T. i wielu z jego otoczenia z KPP właśnie szykują sobie tego typu sarkofagi.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

02-12-2023 [06:41] - SilentiumUniversi | Link:

Bardziej mnie interesuje, jak będą głosować, gdy Platformie zabraknie dziewięciu głosów 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-12-2023 [01:34] - Alina@Warszawa | Link:

Śp. inż. Marek Zadrożniak (1 godz. 11 min) wylicza, że blok nadkrytyczny w Ostrołęce (zburzony!) zająłby 53 ha terenów piaszczystych 5-6 kl. (0,53 km2)
Ekwiwalent tej elektrowni w postaci elektrowni wiatrowych zająłby 33 600 km2

Po czasie, czyli ostatnim ruchu Donalda T. widać, że Ostrołęka została zburzona w interesie Niemiec (i zapewne Rosji) ...
Mam nadzieję, że np. Anita Gargas, albo jakiś inna/y zdolny dziennikarz śledczy poszuka ludzi, którzy doprowadzili do zburzenia bloku nadkrytycznego w Ostrołęce. To jest bardzo ciekawy temat - czy w PiS są tacy sami zdrajcy jak w PO

Czy wokół Ostrołęki działy się dziwne rzeczy, np. nagła śmierć - jak inż. Zadrożniaka - ludzi, którzy byli inicjatorami budowy tej elektrowni? 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-12-2023 [05:47] - NASZ_HENRY | Link:

KPP&KPO

Zobaczymy wkrótce, jak wyjdziemy na sumach bajońskich XXI wieku, czyli pieniądzach z KPO ;-)

 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-12-2023 [14:47] - Alina@Warszawa | Link:

Świetny wpis o problemach transportowych konstrukcji wiatraków z 2020 roku:
Ponadgabaryty: Turbiny wiatrowe – transportowe wyzwanie  

Najlepsze zdjęcie

Po wprowadzeniu ustawy wiatrowej zaproponowanej przez Tuska, taka łopata może zburzyć każdy dom jednorodzinny w okolicy, albo kilka, kilkanaście sąsiednich. Tego już nawet nie trzeba sobie wyobrażać, bo na zdjęciu widać ile taka łopata zajmuje miejsca. (https://naszeblogi.pl/comment/...)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-12-2023 [17:17] - Alina@Warszawa | Link:

Morskie wiatraki wytrzymują 2 lata, a potem?
Końcówka łopaty turbiny wiatrowej porusza się z prędkością ponad 350 km/h  
W takich warunkach woda robi swoje, szczególnie kiedy występuje pod postacią gradu i śniegu. Mało się mówi o problemie utylizacji zużytych łopat.
Z tej informacji widać, że jeśli taka łopata nagle się oderwie na skutek gwałtownego porywu wiatru, to może polecieć z prędkością ok 175 km/h ... Taka prędkość robi wrażenie. to jak pikujący polujący sokół o masie kilkudziesięciu TON! Albo rakieta burząca ....

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-12-2023 [22:27] - Alina@Warszawa | Link:

Skoro Donald T. tak usilnie chce wcisnąć Polakom niemieckie wiatraki, wyobraźmy sobie, że np. pan Trzaskowski wpadnie na pomysł, żeby w miejscu Pałacu Kultury i Nauki (jest w W-wie taki obiekt, kiedyś im. Stalina, wygląda jak organ Stalina) postawi taki wiatrak w imię zielonego postępu i paktu "Fit for 55".
Akurat największa elektrownia wiatrowa ma 260 m wys. czyli - bez skrzydła - jest wyższa niż PKiN.  Jeśli dodać jej wirnik z 3 skrzydłami o długości 107 m, to maksymalna wysokość konstrukcji sięga ok 367 m. I będzie się takie ustrojstwo kręciło na Placu Defilad, będzie lepiej widoczne niż PKiN, mało tego każdy w stolicy zobaczy co mądrego uchwaliła PO z Donaldem T. na czele. Wiatry na Mazowszu szczególnie w zimie są zarąbiste, więc nie powinno być problemu z wykorzystaniem urządzenia. W dodatku nie będzie konieczne budowanie jakichś nowych kabli, bo PKiN ma potężne zasilanie, które rozprowadzi prąd bezpośrednio do pobliskich szklanych wieżowców. 
Każdy warszawiak przejeżdżający obok będzie miał okazje obserwować ten zielony postęp. Może nawet zobaczy, w którą stronę poleci i z jaką siłą uderzy w okoliczne budynki albo tramwaje, skrzydło wiatraka kiedy się urwie. 
Jakby jeszcze wielki wyświetlacz podawał ile prądu wiatrak wyprodukował i ile jeszcze lat będzie się zwracała inwestycja, to byłby postęp DOSKONAŁY. 

Obrazek użytkownika Ptr

02-12-2023 [22:34] - Ptr | Link:

Nie znalazłem niczego z czym bym się w tym wystąpieniu nie zgodził. To tylko dowodzi jakim pomieszaniem dobrego i złego może być Konfederacja.  

Obrazek użytkownika Jabe

02-12-2023 [23:12] - Jabe | Link:

A co jest w niej złego?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

03-12-2023 [15:15] - Alina@Warszawa | Link:

Jak to co? - Mentzen!

Obrazek użytkownika Jabe

03-12-2023 [15:16] - Jabe | Link:

Ja też wolę dziewczyny.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-12-2023 [18:06] - Alina@Warszawa | Link:

I znalezione już po napisaniu tego tekstu dzięki u2:
Awarie turbin wiatrowych uchwycone na kamerze 
Moje teoretyczne rozważania w realu.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

11-12-2023 [19:46] - Alina@Warszawa | Link:

Już wiadomo dlaczego Hołownia chciał wprowadzić ustawę wiatrakową i pozdrawiał na spędzie swojej partyjki w szabas córkę Kulczyka - bo jego przyjaciółka Dominika Kulczyk ma interes wiatrakowy: 
Największym w Polsce "inwestorem" w technologie wiatraków jest Spółka Dominiki Kulczyk! 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-01-2024 [13:30] - Alina@Warszawa | Link:

Afera wiatrakowa nie istnieje już w mediach, ani żaden dziennikarz nie bada związków marszała Hołowni z Dominiką Kulczyk, ani jej interesami wiatrakowymi. Może ktoś z Konfederacji powinien się tym zainteresować, no chyba, że jest to śmiertelnie niebezpieczne. TV Republika zaś powinna to zrobić natychmiast i zbadać kto od kogo bierze jakie pieniądze i brał przed wyborami. Bo to jest ważny temat, a nie słowa J. Pietrzaka.

Wszyscy totalniacy rzucili się jak posłuszne kundle całą zgrają na Jana Pietrzaka i kręcą z jego słów medialną kurtynę, za którą Tusk i jego mafia robią co chcą.