TUSK ODSUNIĘTY OD WSZELKIEJ WŁADZY PAŃSTWOWEJ

.
.
.
.
.

Tak proszę państwa – tak właśnie należy patrzeć na to co wczoraj wieczorem miało miejsce na naszej scenie politycznej.

Kontr-argumentowanie, że to bzdura, bo sejm większością głosów usunął członków komisji, tym samym unieważniając ich decyzje, jest logicznie i praworządnie nie do obrony. To hołowniano, czyli cyrkowo – kabaretowo, pieprzenie w bambus. To przedszkole, gdzie jakiś wyrośnięty kark z legitymacją poselską, wyrywa z rąk kompromitujące zdjęcie, gdzie tenże Donald Tusk, wzrokiem posłusznego ratlerka, spogląda na swego pana – Putina.

Na osi czasu decyzja odsunięcia od władzy decydentów z lat 2010 – 2015, którzy nie tylko nie dbali o bezpieczeństwo państwa, ale także łamiąc traktaty NATO i bratając się w bardzo ważnych i delikatnych obszarach z ewidentnym odwiecznym wrogiem Polski, miała miejsce przed sesją plenarną i głosowaniem w sejmie, więc jej moc jest niepodważalna, choćby Hołownia zaczął tańczyć na rurze. Albo na lasce.
Mleko zostało rozlane; to pójdzie w świat, choćby Putin i jego cichy kumpel Scholtz, stawali na głowie.

Warto to każdorazowo podkreślać: - to, jeszcze wczoraj rano była PAŃSTWOWA komisja. Legalnie wybrana i składająca się z godnych najwyższego szacunku, profesjonalnych ekspertów. Ludzi, którym można bezgranicznie ufać.

W najnowszej historii naszej ojczyzny mieliśmy okrutne momenty usuwania, i to w wielu przypadkach dokonując morderstw, polskiej, najbardziej wartościowej części inteligencji.
Tak to robił Hitler ze swoimi degeneratami z SS i Gestapo. Tak samo działał Stalin ze swoimi nieludzkimi barbarzyńcami.
Wymordowano naukową elitę w Krakowie, czy we Lwowie.
A tuż blisko mojego zamieszkania, w lasach Piaśnicy, już w pierwszych tygodniach wojny w 1939, dokonywano masowych egzekucji wszystkich wskazanych na listach proskrypcyjnych przez ukrytych folksdojczów z Trójmiasta i okolic, co ważniejszych Polaków. Od listonosza, kolejarza, po doktora, księdza, czy profesora,

Mamy to szczęście, że obecnie władza, która została wybrana głosami zmanipulowanych i niepoważnych obywateli, to banda tchórzy i słabeuszy.
Im wystarczy orgiastycznie wrzeszczeć i podskakiwać w miejscu stylem Giertycha.

Tak więc panie Tusk, pakuj pan manatki i spieprzaj. Mam nadzieję, że pana prześwietlą i rozliczą sprawiedliwie. Za bicie żony, na co mam twarde dowody, czy za mieszkanie w Sopocie, które panu spadło z nieba.

Pamiętacie państwo co powiedział śp. Lech Kaczyński, gdy nachalnie atakował go chyba podpity uliczny natręt? Powinniśmy teraz to samo wspólnie skandować.

UWAGA!

Te głosowania w Sejmie są kompletną bzdurą i z punktu widzenia prawa są nieważne!

Komisja, właśnie odwołana w cyrku, została powołana ustawą. I tylko nową ustawą można ją odwołać. Tak to jest, jak się do władzy dopuszcza smarkaczy.

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika spike

30-11-2023 [12:06] - spike | Link:

Widać jak na dłoni, że Patologii Obywatelskiej na Polsce nie zależy, ostatnie zapowiedzi w kwestii oskubania Orlenu z zysków, spowodowało spadek ich akcji, to powinno być w jakiś sposób ścigane z mocy prawa, to nie to samo co z zapowiedzią zniesienia abonamentu RTV, na którym straciła TVP i nie tylko, w kwestii Orlenu ma to większy wydźwięk, międzynarodowy, to jest jawna zdrada stanu,podobnie ma się sprawa dyskredytowania Prezesa NBP, co uderza wprost w Polskę, jej fundament, jakim są finanse i międzynarodową pozycję, że byle chłystek może zachwiać gospodarką państwa, co też może mieć poważne konsekwencje międzynarodowe, kto z takim chwiejnym państwem będzie zawierać umowy, sojusze, które nie mają gwarancji ciągłości i wiarygodności.

Jedyna nadzieja w Prezydencie, powinien odmówić legalizacji antypolskiego rządu rudego zdrajcy na niemieckich usługach.

Obrazek użytkownika Ptr

30-11-2023 [19:12] - Ptr | Link:

I będzie to robił, aż nie zostanie mu zabrana władza. Bo niemiecke cele to demolka Polski. A jakimi środkami to już drugorzędne. Może być wojna Polsko -polska, lub czaki.

Obrazek użytkownika smieciu

30-11-2023 [12:31] - smieciu | Link:

Autor wierzy że mając do dyspozycji całe lata, powołano Komisję na kilka miesięcy przed wyborami w celu ustalenia prawdy. Zgaduję więc że w świętego Mikołaja wierzy także. A kiedy nowy skład ogłosi że J. Kaczyński powinien stanąć przed Trybunałem Stanu też zgodzi się z ustaleniami Komisji...
To stan umysłu, pokazujący komu i na jakiej zasadzie kreowano cały świat alternatywnej rzeczywistości.

Warto zacytować autora:
Tak więc panie Tusk, pakuj pan manatki i spieprzaj.
Dlaczego? Bo:
Legalnie wybrana i składająca się z godnych najwyższego szacunku, profesjonalnych ekspertów. Ludzi, którym można bezgranicznie ufać.
No i bo, co jest właśnie najlepsze:
W najnowszej historii naszej ojczyzny mieliśmy okrutne momenty usuwania, i to w wielu przypadkach dokonując morderstw, polskiej, najbardziej wartościowej części inteligencji.
Tak to robił Hitler ze swoimi degeneratami z SS i Gestapo. Tak samo działał Stalin ze swoimi nieludzkimi barbarzyńcami.
Wymordowano naukową elitę w Krakowie, czy we Lwowie.
A tuż blisko mojego zamieszkania, w lasach Piaśnicy, już w pierwszych tygodniach wojny w 1939, dokonywano masowych egzekucji wszystkich wskazanych na listach proskrypcyjnych przez ukrytych folksdojczów z Trójmiasta i okolic, co ważniejszych Polaków. Od listonosza, kolejarza, po doktora, księdza, czy profesora,

Hitler, panie, Hitler. No i Stalin. A zatem Tusk jest zły.
Pisowska logika w pigułce :)

Obrazek użytkownika sake3

30-11-2023 [12:43] - sake3 | Link:

Hm,a dlaczego Kaczyński miałby stanąć przed Trybunałem Stanu? Która z tych jak na razie naprędce skombinowanych tuskowych  3 komisyjek w (planach) dodatkowe 6 ma na niego ,,papiery''.Może dopiero się piszą?

Obrazek użytkownika smieciu

30-11-2023 [12:45] - smieciu | Link:

A dlaczego nie? Skoro można ogłosić posługując się jakimiś żałosnymi banialukami (których nawet tutaj nikt nie przytacza) że Tusk nie powinien piastować urzędów to czemu nie można tego ogłosić w przypadku Kaczyńskiego?

Obrazek użytkownika sake3

30-11-2023 [13:33] - sake3 | Link:

@smieciu......Pan posługuje sie sloganami,ja w takim razie proszę o uściślenie.Jakie to żałosne banialuki i czy w ogóle banialuki są skierowane odnosnie Tuska.Wg mnie już same jego lata premierowania to był zły okres dla Polski.To samo powinno się zrobić w przypadku oceny rządów PiS ale bez tej histerii jaką prezentujecie.Po prostu porównanie a nie bicie piany.Nie biorę juz nawet pod uwagę ostatnich wydarzeń w Sejmie z ustawą wywłaszczeniową,,wiatraczki skok na Orlen i no i na razie nie wiadomo jakie rewelacje sejmowe dzisiejszy dzień przyniesie.. 

Obrazek użytkownika spike

30-11-2023 [13:36] - spike | Link:

@smieciu
jakbyś miał więcej oleju w głowie, to byś wiedział, że postawienie przed TS nie jest takie proste, POlszewicy wiedzą o tym, ale biją pianę, to typowa gównarzernia, ty postępujesz podobnie i ty uważasz siebie za mądralę, a głupotą emanujesz.

Obrazek użytkownika smieciu

30-11-2023 [13:45] - smieciu | Link:

@spike jakbyś miał trochę oleju to zauważyłbyś że posłużyłem się przenośnią mającą pokazać całe to puste bicie piany. Rzucanie oskarżeń po to tylko by doprowadzić do gównoburzy bez zamiaru i właśnie możliwości wywołania konkretnych działań.

Obrazek użytkownika spike

30-11-2023 [17:40] - spike | Link:

@smieciu
jakbyś ty miał więcej oleju w głowie, to byś wiedział, że Kaczyńskiego nie ma podstaw na postawienie przed TS, nie było i nie ma równości między nimi.
Tusk powinien stanąć przed sądem, szkody jakie poczynił, idą w mld zł, a już szczególnie za Smoleńsk, za wystawienie delegacji katyńskiej z Prezydentem na czele,
jakby miał należyta ochronę dyplomatyczną i służb, do tego by nie doszło, oddanie dochodzenia Putinowi, dla zatarcia dowodów, do tego seria "samobójstw" ludzi mających wiedzę o zamachu, to żelazne poszlaki udziału z zbrodni i nie pierdziel tu głodnych kawałków, możesz się produkować na Onecie, tam twoje klimaty.

Obrazek użytkownika MFW

30-11-2023 [14:03] - MFW | Link:

".....Tusk nie powinien piastować urzędów to czemu nie można tego ogłosić w przypadku Kaczyńskiego?"

Nie można, bo Kaczyński nie uczestniczyl w przygotowaniu zbrodni z 10.04.2010 roku a Tusk uczestniczył. W dniu 28.01.2010 roku w TVN24 powiedział:
"Prowadzę konsekwentnie plan, dzięki któremu PiS nie wróci do władzy. Kto inny pójdzie na bój o prezydenturę, a ja skutecznie zatrzymam ewentualny powrót do władzy PiS" - oznajmił. 
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,7506272,tusk-nie-kandyduje-zeby-pis-nie-wrocil-do-wladzy.html
http://https://tvn24.pl/polska/premier-tusk-wygralbym-wybory-prezydenckie-ra123468-3578537

 

Obrazek użytkownika smieciu

30-11-2023 [14:48] - smieciu | Link:

@MFW Nie ma żadnych dowodów na to że Tusk uczestniczył w tych przygotowaniach. Ten cytat mówi tylko że Tusk nie zamierza ruszać do starcia z L. Kaczyńskim.
Najważniejszą rzeczą co Smoleńska, tak samo jak w każdej innej zbrodni, jest pytanie kto miałby zyskać?
Wciąż nie mam tu odpowiedzi. Po co zabijać kogoś komu kończy się kadencja, mając w ręku rządową machinę, umożliwiającą sterowanie sympatiami ludzi a nawet ewentualne fałszerstwa.
Co niby zyskał Tusk?
Sprawę w której musiał się babrać. W której musiał kłamać. W której był na straconej pozycji. Nie mogąc nic zrobić Ruskom mającym protektora w postaci USA. Po co mu ta cała afera, skoro rzeczy na których mu zależało można było próbować rozwiązać dużo mniej drastycznymi sposobami.
Czy naprawdę L. Kaczyński przeszkadzał Tuskowi? Owszem, jako brat szefa PiS był niepożądany. Ale sam w sobie na stołku? Przecież podpisał Traktat Lizboński. Było trochę spięć ale nic naprawdę istotnego. Przykładowo Tusk powiedział wprost, przed Bukaresztem, że L. Kaczyński będzie tam przewodniczył gdyż ich poglądy są zbieżne. Dopiero kiedy L. Kaczyński zaczął prowadził politykę bez porozumienia z USA czy Sarkozym/Markel Tusk zmienił nastawienie. W Bukareszcie swoim działaniem dał pretekst Putinowi. W Gruzji też nie wiadomo co robił skoro załatwienie sprawy leżało w gestii Sarkozego. Ale wciąż nic takiego wielkiego się nie działo. To później powstały z tego wielkie legendy.
Niemożliwe jest tak swoją drogą by Tusk mógł wyjść z inicjatywą mordu. To zwyczajny absurd.

Czemu więc nie uznać że zyskał PiS?
Zyskał ogromną legendę, która zwarła jego elektorat. Wręcz zaprogramowała mózgi. Bez Smoleńska nie dałoby się stworzyć z Tuska niemieckiego demona. PiS wciąż korzysta z tego co się tam stało. Nie próbując jednak dokładnie tego wyjaśnić. Czyli obecny stan, na wpół mitologiczny, pasuje mu. Pasuje mu jak jest a nie jak było naprawdę.

Obrazek użytkownika Jabe

30-11-2023 [16:27] - Jabe | Link:

Nie ma żadnych dowodów, że Jaro­sław Ka­czyński uczestniczył w przy­goto­waniu zbrodni, ale czy to w czymś prze­szkadza? To on wyznaczył nowe stan­dardy do­ciekania prawdy, więc dowody nie są do niczego po­trzebne.

Obrazek użytkownika u2

30-11-2023 [16:44] - u2 | Link:

Co niby zyskał Tusk?
Sprawę w której musiał się babrać. W której musiał kłamać. W której był na straconej pozycji.

Dziwna twoja logika szmaciu. Najbardziej na zamachu smoleńskim zyskali ci co przejęli pełnię władzy. Zlikwidowanie PLK było im na rękę. Wygrali wybory prezydenckie, wygrali wybory do parlamentu. Samorządy mają od dawna opanowane. Wydawało się, że ich nierząd będzie trwał wiecznie.

Zauważ szmaciu, że teraz również ci sami macherzy-politykierzy posuwają się do gróźb wobec PAD. Tych gróźb na miejscu PAD nie bagatelizowałbym. Współpraca z mordercami nigdy nie jest korzystna dla ofiar. A tłumaczenie morderców, że niby musieli zabijać nie jest cechą wyróżniającą demokracji, tylko krwawych dyktatur.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-11-2023 [17:57] - jazgdyni | Link:

Proszę się przerzucić na lit, albo barbiturany, bo się pan zadręczy i kto nas będzie rozweselał?

Obrazek użytkownika Kaczysta

01-12-2023 [00:16] - Kaczysta | Link:

A zatem Tusk jest zły.

to rudy skurwysyn
i tyle smieciu w tym temacie

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

01-12-2023 [07:14] - Siberian Husky Dog | Link:

IPN, CBA, Orlen, Kościół, Wiatraki, Unijne Traktaty - Państwo wyborcy zdziwieni?
A w kuluarach słyszy się, że oni jeszcze dobrze nie zaczęli.

Obrazek użytkownika Hornblower

30-11-2023 [13:12] - Hornblower | Link:

Jakoś mnie to nie dziwi. Pisałem kiedyś - zamienił stryjek siekierkę na kijek. Jak był kabaret, tak i będzie. Jak premierem był Inofizielle Mitarbeiter, tak i premierem będzie inny Inofizielle Mitarbeiter. No rewolucyjna wprost zmiana. Śmieszy mnie natomiast robienie z pana Tuska politycznego demona, który - jak to autor powyżej był łaskaw napisać - działał "łamiąc traktaty NATO i bratając się w bardzo ważnych i delikatnych obszarach z ewidentnym odwiecznym wrogiem Polski". Pan Tusk, podobnie jak i inni polscy politycy, pracuje za chłopca na posyłki, wykonując polecenia Naszych Najważniejszych i Mniej Ważnych Sojuszników. Okres bratania się z Rosją był efektem resetu wprowadzonego przez Pana Prezydenta Baracka Husseina Obamę II. I w podskokach bratali się wszyscy. Nikt już nie pamięta dnia 17 sierpnia 2012 roku, kiedy to Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl I  (tak, tak, ten sam) oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik podpisali wspólnie na Zamku Królewskim w Warszawie przesłanie obu Kościołów, katolickiego i prawosławnego, wzywające do polsko-rosyjskiego pojednania? Ktoś wtedy protestował?
Sytuacja uległa zmianie, kiedy Pan Prezydent Barack Hussein Obama II postanowił wysłać w niebyt swój reset i wyłożył 5 miliardów dolarów na ukraiński  "Majdan". No i ci, co się bratali, przestali się bratać. Ale - jak przyjdzie komenda, by się znów bratać, zaczną posłusznie. Bo od tego są.

Obrazek użytkownika smieciu

30-11-2023 [13:25] - smieciu | Link:

No właśnie. Bawi że bierze się Tuska za czyjąś marionetkę a nie widzi się Morawieckiego. Którego kariera, jako globalistycznego aparatczyka, jest wręcz modelowa. Odpowiednie szkolenia na Zachodzie. A potem desant do władzy. W jakimś europejskim landzie. Przecież on nawet nie był członkiem partii kiedy zostawał ministrem finansów. Typowy spadochroniarz wysłany przez ważnych ludzi z rzeczywistych kręgów władzy. Ale o ile Tuskowi bez przerwy się wypomina że pracuje dla innych (mimo że jego kariera jest związana od zawsze z Polską) to już Morawieckiemu nie.
Naprawdę - to stan umysłu.

Ale mam pytanie, bo naprawdę istotne jest jak to było z tym Majdanem. Na jakiej zasadzie piszesz o 5mld wyłożonych przez Obamę?

Obrazek użytkownika Hornblower

30-11-2023 [14:24] - Hornblower | Link:

Przegląd Geopolityczny, 2014, tom 9.
Andrzej Zapałowski, Polityka USA w stosunku do Ukrainy w II dekadzie XX wieku.

https://www.tygodnikprzeglad.p...

https://wiadomosci.dziennik.pl...

https://www.cato.org/commentar...

A to warto obejrzeć:
https://www.bitchute.com/video...

 
 

Obrazek użytkownika Ptr

30-11-2023 [14:34] - Ptr | Link:

Przez takich kłamców jak ty w Polsce trwa wojna zwana polsko-polska. Morawiecki jest synem polskiego patrioty , opozycjonisty. Dbał o rozwój Polski. A Tusk  nie mam pojęcia skąd on. NIc dla Polski nie zrobił. Wręcz widać jakie szkody robią. Orlen stracił 5,5 mld w 1 dzień. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

30-11-2023 [15:35] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Morawiecki jest synem polskiego patrioty , opozycjonisty."
Z pewnością. 
"Rosja nie prowadzi agresywnej polityki, a rosyjska demokracja istotnie nie odbiega od europejskich standardów"
https://www.rp.pl/polityka/art...

Obrazek użytkownika Ptr

30-11-2023 [19:32] - Ptr | Link:

Czy w komunie był jakikolwiek mądry, prawy i czysty przywódca?  W komunie wszyscy byli głupi. Było dwóch mądrych. Jeden zamordowany ,drugi został papieżem. Reszta to cały wachlarz od zdrajców do ludzi dobrych aczkolwiek wszyscy byli jakby zaczadzeni tym komunistycznym kłamstwem. Nawet idole światowi , liderzy wielkich ruchów, opozycjoniści - wszyscy robili błędy lub byli jednym wielkim błędem. Dziś wybieramy pomiędzy opcjami zdadzieckimi ,a polskimi. 

Obrazek użytkownika MFW

30-11-2023 [14:36] - MFW | Link:

Nie zauwazać tego co złego robił i zrobił D. Tusk w czasie swoich 7 lat rządów a co dobrego Morawiecki przez swoje 7lat w rządzie PIS/ZP, to "Naprawdę - to stan umysłu."
Faktem jest, że M. Morawieckiego polecili J. Kaczyńskiemu Amerykanie, którym za kuriera służyl kolega szkolny Braci Kaczyńskich Leib Fogelman, polski prawnik, senior partner w międzynarodowej kancelarii Greenberg Traurig.
Wtedy, po klęsce polityki resetu USA-Rosja w 2013 roku,  taki był interes USA, by odsunąć opcję pruską od władzy w Polsce, bo rozpoczynali ostrą rywalizację z Rosją zamiast resetu i w ich interesie było, by Polska nie byla okradana na podatku VAT i miala pieniadze na inne cele ją wzmacniające a zwlaszcza na stymulację wzrostu  gospodarki, obronność i poprawę bytu polskich rodzin.
Obecnie już ten interes amerykanski sie zmienił na ten sprzed 2007 roku, gdy Demokraci przygotowywali się do resetu z Rosją i obalenie ówczesnego rządu PIS było im na ręke(wtedy fundacja Adenauera i Fundacja Batorego finansowala kampanię przedwyborczą PO w ramach kampanii „zmień Kraj. idź na wybory”, poprzez przekazywanie dużych sum pieniędzy fundacji Leszka Balcerowicza pn. "Forum Obywatelskiego Rozwoju"(FOR). Wśród krajowych donatorow tej kampanii via FOR byli:

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
Stowarzyszenie Agencji Reklamowych
Związek Firm Public Relations
Instytut Spraw Publicznych
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Fundacja dla Wolności
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Stowarzyszenie Szkoła Liderów
Forum Inicjatyw Pozarządowych
Fundacji Projekt: Polska
Parlament Studentów RP

 

Obrazek użytkownika smieciu

30-11-2023 [15:01] - smieciu | Link:

Nie chce mi się już czytać tych głupot o tym jak to Morawiecki zrobił dobrze Polsce. Co niby? No co? Wpędzając ją w długi od czasu Covida? Sprawiając że Polacy potrzebują jakiegoś systemu tarcz ochronnych?
Czy dotrze tu wreszcie do kogoś że poza Polską istnieje inny świat? Inne kraje? A w nich ten sam rytm gospodarczy i zjawiska? Mimo że nie było w nich Tuska ani PiS?
Morawiecki GÓWNO zrobił. Nic robił. I dlatego działo się u nas to co w innych krajach.
Nie chce mi się tego wałkować. To jest ten sukces Morawieckiego? Bieda w Polsce?

Może jednak skupmy się na tym:
Wtedy, po klęsce polityki resetu USA-Rosja w 2013 roku, 
Dlaczego klęsce? Co było celem tej polityki skoro mówimy o klęsce? O tym że się nie powiodła?

Obrazek użytkownika MFW

30-11-2023 [15:37] - MFW | Link:

"Co było celem tej polityki skoro mówimy o klęsce?"
Musisz być "inteligentnym inaczej" skoro stawiasz takie pytanie dowodzące, że nie kumasz tego co sie na świecie dzialo i dzieje.
Celem tej polityki miało być wciągnięcie Rosji do współpracy  z USA/Zachodem i stworzenie rosyjsko niemieckiej/unijnej EURAZJI jako bieguna geopolitycznego, który wraz z USA byłby skuteczną przeciwwagą dla szybko rosnącej potęgi Chin. 
Putin brał jak dawali, ale nie kwitował a gdy uznal, ze już go dostatecznie Zachod utuczył, postanowił zrealizować swoje plany odbudowy imperium sowieckiego w kontrze do USA/Zachodu.
Zajmij się czytaniem bajek  dla dzieci, bo to jest tw,oj poziom umyslowy.

Obrazek użytkownika smieciu

30-11-2023 [16:25] - smieciu | Link:

Mój poziom umysłowy jest zły? To co powiesz o poziomie autorów Resetu? Którzy oskarżają Tuska o to że robił dokładnie to co zakładał plan Obamy. Nie wspominając o nim jednak. Czyli że Polska, podobnie jak inni układała się z Rosją w ramach planu wciągnięcia jej w orbitę działań Zachodu.
Co powiesz też o poziomie umysłowym Obamy, który postawił na Reset zaraz po wydarzeniach w Gruzji. Co powiesz na naciski jego ekipy jakie wywierał na Tuska w sprawie Tarczy Antyrakietowej, której Obamowcy nie chcieli? A którą jednak Tusk i jego Sejm zaklepał. Co powiesz na kompletne olanie Smoleńska, zaraz rok po śmichach chichach Clinton z Ławrowem.
Wciąż jednak nie jest jasne co było tym momentem zwrotnym. Bo skoro żadna z tych rzeczy jakie wymieniłem to co?

Obrazek użytkownika MFW

30-11-2023 [16:54] - MFW | Link:

"Wciąż jednak nie jest jasne co było tym momentem zwrotnym."
Dla kogo nie jest jasne? Zapewne dla ciebie, skoro takie pytanie stawiasz.
Momentem zwrotnym w polityce resetu były sprawy Syrii i Iranu.
Iran i Syria były sojusznikami Rosji na BW(w Syrii Rosja miala swoją morską bazę w mieście Tartus na wybrzeżu Morza Środziemnego, natomiast w 2007 roku Rosja podpisała umowę z Iranem na dostawy do Iranu rakietowych systemów przeciwlotniczych klasy ziemia-powietrze i woda-powietrze S-300 a z Syrią umowę na dostawy do Syrii samolotów MiG-31.
Perspektywa zdobycia przez Iran i Syrię(wrogów Izraela na BW) tych systemów rakietowych i samolotow, spowodowała reakcję Izraela i nacisk na USA, by te dogadały się z Rosją i by Rosja zerwała te kontrakty.
Putin zawiesił ich realizację, ale gdy wybuchła tzw. "Arabska wiosna" a zwlaszcza gdy po Libii objęla i Syrię a USA, UK i Francja wspieraly rebeliantów w Syrii, wtedy Putin stanął w obronie prezydenta Asada, co było początkiem końca polityki resetu USA z Rosją.
Obama z poczatkiem 2013 roku próbował przekupić Rosję obietnicami zgody USA na włączenie państw bałtyckich do rosyjskiej strefy wpływ,ow w projektowanej rosyjsko niemieckiej EURAZJI, ale Putin  nie wyraził na to zgody podczas rozmowy z Obamą na szczycie G8 w Irlandii Północnej w czerwcu 2013 roku i to był koniec resetu i początek konfrontacji, czego widocznym objawem był Majdan na Ukrainie.

Obrazek użytkownika smieciu

30-11-2023 [17:18] - smieciu | Link:

@MFW Ok, zostawmy to w tym momencie jak jest. Wrócimy przy innej okazji. Jest rok 2013. Wojna w Syrii, i szczyt w Irlandii. Oraz że Obama stoi za siłami chcącymi obalić Assada. Obama naciska by to dokończyć. Putin się opiera. Warto pamiętać ten moment także gdyż wojna ta (Arabska Wiosna), toczona z inspiracji administracji Obamy, stanie się wkrótce źródłem masy ludzkiej zmierzającej do Europy.

Obrazek użytkownika Hornblower

30-11-2023 [19:23] - Hornblower | Link:

Obamie reset z Rosją był potrzebny ze względu na Irak i przede wszystkim Afganistan. W Afganistanie zaangażowanych było ponad 100 000 żołnierzy amerykańskich i wiele firm prywatnych. Ich obecność, jak również konieczność zaopatrywania armii afgańskiej wymagały ogromnej ilości sprzętu i zaopatrzenia. Za zgodą rządu Putina wiele dostaw dostarczono do Afganistanu za pośrednictwem rosyjskich kolei.
W styczniu 2009 roku administracja Obamy uruchomiła „szlak północny” (przez Łotwę i Rosję), który przez pewien czas przewyższał pod względem ilości przesyłanego ładunku znacznie krótszą trasę przez Pakistan. Stało się to szczególnie ważne w 2011 i 2012 roku, kiedy Pakistan na wiele miesięcy zamknął szlak dostaw do Afganistanu w odwecie za śmierć swoich obywateli w wyniku amerykańskich ataków z użyciem dronów. Moskwa zezwoliła nawet na przewóz amerykańskich żołnierzy i broni do Afganistanu przez rosyjską przestrzeń powietrzną. W marcu 2012 roku ogłoszono plany utworzenia węzła tranzytowego NATO w bazie lotniczej w Uljanowsku nad Wołgą. 25 czerwca 2012 roku rząd rosyjski wydał formalny dekret zezwalający NATO na korzystanie z bazy lotniczej, co wywołało nawet w Rosji protesty, ponieważ tam urodził się towarzysz Lenin. No i współpraca amerykańsko - rosyjska kwitła. Administracja Obamy zaakceptowała nawet zwycięstwo Janukowycza w wyborach prezydenckich w 2010 roku. Miłość zakończyła się  2013 roku, w wyniku wojny syryjskiej. Obama zrezygnował z resetu i pojawił się Majdan. 
 

Obrazek użytkownika sake3

30-11-2023 [14:52] - sake3 | Link:

@smieciu.......Nie rozumiem porównania Tuska i Morawieckiego,To nie te same drogi do kariery.Pan widzi Morawieckiego jako aparatczyka szkolonego na Zachodzie.Trzeba panu wiedzieć że w dzisiejszych czasach liczy się wykształcenie na różnego typu uczelniach w różnych krajach To jest konieczne dla poznania schematów ekonomii..To śmieszne co pan pisze.Sądzi Pan że aparatczyk to coś gorszego? Proszę przesledzić choćby karierę Balcerowicza.który wiedzę nabywał i kontynuował też na Zachodzie Pan uważa że dzisiaj wystarczy być chłopkiem roztropkiem po szkole albo po kursie czy rocznym licencjacie.? Dzisiaj to są studia na kilku nawet prestiżowych uczelniach,odbywanie stażu we wiodących instytucjach członkostwo w znanych stowarzyszeniach naukowych Takich ludzi nazywa pan aparatczykami?Doczepia się pan Morawieckiego czyli jak rozumiem jest pan bardziej od niego wykształcony Morawiecki ma za sobą studia we Wrocławiu, w Bazylei i Kellog Scholl przy Northwestern w Nowym Jorku,staże i pracę w wielu bankach w tym w banku Federalnym Niemiec,badania w firnach konsultingowych i projekty badań z dziedziny bankowości i makroekonomii we Frankfurcie nad Menem.Dodam,że Morawiecki czy Balcerowicz nie są wyjątkami,by zobić karierę trzeba się solidnie napracować .A pan lekko stwierdza -to aparatczyk,po pracy w jakims tam landzie.gdzie mu tam do Tuska.To jakie wykształcenie ma Tusk któremu wg pana Morawiecki nie dorównuje? No i czy w przypadku Tuska można mówić o karierze? Czy nakładanie marynarki pijanemu notablowi w PE to ta kariera?

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

01-12-2023 [06:48] - Siberian Husky Dog | Link:

Niemcy inwestując w rudą szmate zrobili interes życia. Zainwestowali grosze, a zgarną grube miliony..

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-11-2023 [17:59] - jazgdyni | Link:

Jakiego politycznego demona? Nie widzi pan zwykłego łajdaka?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

30-11-2023 [13:54] - RinoCeronte | Link:

Zbyt lekko to Pan traktuje, a dla nas to nie jest igraszka, nam chodzi o życie...

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-11-2023 [18:01] - jazgdyni | Link:

Absolutnie niczego lekko nie traktuję.To darmowa terapia ku rozluźnieniu emocji. Potrzebujemy dystansu. nawet gdy nasz świat się wali.

Obrazek użytkownika Ryan

30-11-2023 [17:50] - Ryan | Link:

Nasza Patoopozycja to Wizygoci, Ostrogoci, Wandalowie, Hunowie , czy jednak Chujowie?

Ja obstawiam Kutaśnicy

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-11-2023 [18:03] - jazgdyni | Link:

Kutaśnicy? To tylko napletki.

Obrazek użytkownika Ryan

30-11-2023 [19:36] - Ryan | Link:

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

30-11-2023 [18:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

https://wiadomosci.wp.pl/komis...

Teraz się na Adriana posypią gromy.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

01-12-2023 [06:29] - Siberian Husky Dog | Link:

Walka pomiędzy wnukami Żołnierzy Wyklętych a wnukami UB-owców trawa nadal
Widać to tu w wielu komentarzach

ps.
To mówicie, że ten socjopatyczny alkoholik jeszcze nie zaczął a już okradł nasz piękny kraj na 5 miliardów
https://pbs.twimg.com/media/GANqFV4XAAAQIAI?format=png&name=900x900

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-12-2023 [07:02] - jazgdyni | Link:

@nasi blogerzy i komentatorzy

Bardzo się cieszę z tej dyskusji. Wrogowie z pełną determinacją usiłują wprowadzić u nas zabójczy chaos i dezorientację. Myślą, że w tym błocie utoniemy. Lecz my ciągle poszukujemy. Może za dużo dociekamy, co i dlaczego tak się stało, a mniej jak wyleźć z tego i nie dać się zapędzić  do stodół, chlewów, czy metalowych kontenerów, jak już nam wszystko odbiorą.
Fakt - jest dużo winy po stronie PiSu. Pycha, najgorszy grzech, który powoduje lekceważenie zwykłych ludzi i ich się nie słucha, przyczynił się do tego, co nas wkrótce może czekać. Gdy pozostaniemy bierni i będziemy tylko gadać.
Daję sobie spokój z przebudową Prawa i Sprawiedliwości, a schorowany (o czym się milczy) Jarosław Kaczyński powinien przejść na funkcję Prezesa Honorowego. A nowa władza, w typie Mastalerka, a nawet Czarnka, powinna partię unowocześnić i zrobić bardziej skuteczną i bojową.
Teraz, dzięki Witkowi Gadomskiemu, z pewną nadzieją spoglądam na PJJ - Polska Jest Jedna, i co na tej partii, co ledwie się urodziła, a zdobyła aż ponad 1,6% głosów, można stworzyć. Koniecznie posłuchajcie przemowy Gadomskiego w Toruniu - https://youtu.be/rCTsdOlroVc?si=PoLUl-3tv4TDq9p_ . Witek to wariat. Ale bardzo mądry wariat. Idę za nim.
I do roboty!
Chyba sporo z nas jest katolikami?

Strony