Rekomendacje w sprawie Donalda Tuska - bez złudzeń

Komisja ds. rosyjskich wpływów. Rekomendacje w sprawie Donalda Tuska 
 
W środę opublikowany został cząstkowy raport prac komisji ds. badania rosyjskich wpływów. Przewodniczący komisji Sławomir Cenckiewicz przekazał, że ujawnienie efektów trzymiesięcznych działań jest "wymuszone wnioskiem o odwołanie członków komisji". 
 
Zaznaczył, że po kilku zebraniach plenarnych podjęta została decyzja o zajęciu się kwestią współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z Federalną Służbą Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej w latach 2010-2014. 
Współpraca SKW z FSB. Rekomendacje ws. Tuska
W związku z ustaleniami wydane zostały "rekomendacje personalne składają się z dwóch części". Członek komisji Andrzej Zybertowicz przekazuje, że pierwsza dotyczy grupy osób, które "odpowiadały za nadzór nad służbami specjalnymi RP, w tym nad SKW".
 
 
Druga zaś odnosi się do "trójki funkcjonariuszy SKW w odniesieniu do następujących osób: premier Donald Tusk i minister Jacek Cichocki, ministrowie: Bogdan Klich, Tomasz Siemoniak i Bartłomiej Sienkiewicz". Komisja rekomenduje niepowierzanie im zadań, stanowisk i funkcji publicznych związanych z odpowiedzialnością za bezpieczeństwo państwa - powiedział.

Przedstawiciele komisji przekazali, że "analizując dostępne materiały, w tym zeznania ww. w czasie śledztwa prokuratury, mieliśmy wrażenie, że politycy odpowiedzialni za bezpieczeństwo państwa, nie interesowali się bezpieczeństwem państwa, że ten zakres ich odpowiedzialności nie był dla nich priorytetowy".
 
Zdaniem Zybertowicza należy pilnie przyjrzeć się polskiej polityce energetycznej, wpływom Federacji Rosyjskiej na media i politykę zagraniczną oraz sprawdzić rolę podmiotów gospodarczych z udziałem rosyjskiego kapitału na polskim rynku.
(...) 
Oświadczenie odwołanych członków komisji ds rosyjskich wpływów uważam za odważne i bezkompromisowe. Takie oświadczenie mogą wydać w Polsce tylko ludzie BARDZO ŚWIADOMI sytuacji w jakiej znalazło się państwo po wyborach i powstaniu koalicji przegranych partii (KPP), świadomi wszystkich zagrożeń jakie niesie za sobą obecność Donalda T. na stanowisku premiera Polski. Mam nadzieję, że sformułowanie "mieliśmy wrażenie" nie pociągnie skutków prawnych z jakiegoś paragrafu o obrazę, czy inne szarganie godności (czy ktoś z wymienionych wie co to godność?).

Wiadomo, że panowie z komisji narażają się na niebezpieczeństwo utraty życia, bo rządy Donalda T. to smuga zbrodni, o czym przekonaliśmy za poprzednich jego rządów: katastrofa Casy (20 ofiar pilotów i innych żołnierzy, styczeń 2008), Tu154M (96 osób delegacji z prezydentem L. Kaczyńskim kwiecień 2010) i mnóstwo "samobójstw" wykonanych zapewne przez nieznanych sprawców z FSB, zatrudnionych za każdym razem jednorazowo przez SKW na podstawie "spotkań", z których nie ma żadnych notatek ani protokołów, a jedynie nagrania z jakiejś biesiady (po udanym polowaniu np. na generała Petelickiego?). 

Mam nadzieję, że usłyszymy więcej szczegółów z prac komisji, a prokuratura zdąży postawić zarzuty Donaldowi T. zanim ten dorwie się do władzy.
Sąd Najwyższy ma czas do połowy stycznia na wydanie orzeczenia o ważności/nieważności wyborów z 15.10.2023.
Ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby SN wydał to orzeczenie wcześniej, jeśli istnieją niepodważalne przesłanki, że wybory zostały sfałszowane. Jeśli tak jest, to obowiązkiem każdego sędziego jest natychmiastowe odsunięcie od władzy ustawodawczej posłów, którzy nie mają prawa być posłami, z Donaldem T. na czele. 

Oto konferencja odwołanych z siedziby Premiera Morawieckiego: 
"Przewodniczący komisji ds. rosyjskich wpływów ostrzega przed Tuskiem i czterema innymi politykami

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

29-11-2023 [22:23] - smieciu | Link:

Można działać tak jak Tusk. Który wraz z zyskaniem większości parlamentarnej powołuje Komisje. Do spraw wyborów kopertowych czy Pegasusa. Nieprzypadkowo wybrane sprawy. Pierwsza najwyraźniej jest na tyle oczywista że łatwo będzie dopiec PiSowi. Chodzi o skompromitowanie ich działań. Druga jest poważniejsza, ma wykorzystać pierwsze uderzenie. Ta druga sprawa jest podobna do Smoleńska gdyż ma obnażyć kulisy działań służb specjalnych czyli mamy poznać jakieś do tej pory ukrywane fakty, tajne operacje.

Można też działać jak PiS. Udawać, pozorować przez 8 lat by powołać komisję na kilka miesięcy przed wyborami. Skoro Tusk jest tak bardzo mocno umoczony jak się sugeruje dlaczego PiS nie zrobił jak Tusk? Nie powołał komisji choćby te 4 lata temu? By mielić Tuska i jego czyny przed milionami widzów przez 4 lata?
Wytłumaczenie jest oczywiste. PiS nie ma zwyczajnie nic. Mamy kolejną poszlakę mówiącą że Smoleńsk (wersja pisowska) jest jedynie iluzją. Ruskie wpływy na Tuska także. Nie ma nic bo gdyby było PiS zająłby się tym dawno i mielił, mielił aż z Tuska zostałaby żałosna mielonka.
Stąd właśnie Komisja od Ruskich wpływów. Styl jej powołania. Sposób działania. Komisja której zadaniem było tylko i wyłącznie wyborcze uderzenie. Podanie kolejnych wrzutek, typu „istnieją tajne dokumenty”. W które ma uwierzyć nakręcany iluzjami wyborca.

Na tym polega różnica. Tusk nie boi się tworzyć Komisji mimo że jeszcze nie uzyskał dostępu do tajnych informacji. Nie boi się bo ma, już teraz, wystarczająco dużo danych.
PiS przez te wszystkie lata miał dostęp do tych danych i nie zrobił nic. Poza kolejną szopką. Medialnym chwytem dla mas. Kolejnym chwytem, ściemą. Czyli tym czym naprawdę jest ta partia. Partia kłamstw i iluzji rzucanych wiernym i otumanionym wyborcom. Partia raptem kilku hasełek ale tysiące, miliony podrzucanych, klepanych, wciskanych w mózgi swoich ofiar. Partia niezdolna do wyjścia poza te kilka hasełek. Nie zdolna do podania faktów, umieszczenia się w rzeczywistości. Bo ta pokazałaby prawdę.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

29-11-2023 [22:32] - Alina@Warszawa | Link:

Dedykuję wpis ks. profesora Zygmunta Zielińskiego wszystkim ludziom, których Donald T i PO pozbawili zdolności samodzielnego myślenia:
SPÓJRZMY PRAWDZIE W OCZY  
Polska nigdy nie była w takim niebezpieczeństwie, w jakim znalazła się teraz. Jest ono o tyle wielkie, o ile ślepota poważnej części Polaków jest faktem bezspornym. Bielmo z oczu powinno nam spaść, obserwując wprost nieludzką nienawiść na twarzy Donalda Tuska, który nie ma tego wyrobienia kulturalnego, by umieć zakryć swe uczucia. Nie miał tego także Hitler, który 1 września 1939 r. przemawiając w Reichstagu miał na twarzy wypisana rzeź i pożogę, wówczas biorące swój początek. (...) 
Polska nigdy w ciągu stu lat nie była tak zagrożona jak dziś. W1920 r. wróg stał pod Warszawą, ale Naród polski przemawiał jednym głosem, toteż nie gasła nadzieja. Witos, chłop w z Podkarpacia dzierżył władzę. I chłopi, PSL czy też ci spoza niego, to byli ci, co „żywią i bronią”. Dziś PSL nie reprezentuje chłopów, ale tych, którzy znowu stoją pod Warszawą, albo w niej samej, i tylko czekają by jej bramy otwierać tym, czy ze wschodu czy z zachodu, którzy ostatecznie chcą położyć kres Polsce jako niepodległej, mającej swą tożsamość i historię
. (...)  

I z komentarza (Polaris) pod wpisem Ks. Profesora:

(...) Druga sprawa dotyczy tożsamości narodowej. Jakoś tak umknęło pod radarem, że Merkel Angela za swojego kanclerzowania wylansowała bardzo ambitny program budowy wielu nowych muzeów i bibliotek i to z ogromnym przepychem, pod względem ich wyglądu i wyposażenia. To są miejsca rozwoju dumy i tożsamości narodowej, czyli czegoś, co Niemcy u innych narodów konsekwentnie zwalczają jako niebezpieczne przejawy nacjonalizmu i neofaszyzmu. To ta sama Merkel, która zaprosiła do Europy miliony egzotycznych migrantów z całego świata i wymyśliła obowiązkową, coroczną ich relokacje po wszystkich krajach unijnych. Z jednej strony dbałość o własną kulturę, a z drugiej, propagowanie hodowli nowego, uniwersalnego, bezpaństwowego Europejczyka na potrzeby niemieckiej gospodarki. My już to chyba kiedyś przerabialiśmy. 

Obrazek użytkownika smieciu

29-11-2023 [22:37] - smieciu | Link:

No właśnie Alina. Ciągle ten sam styl. Kreacja strachu bazującego na innych bezpodstawnych kreacjach, czysto medialnych, filmowych wizjach.
Fakty, to się liczy.
Albo się ich nie liczy wierząc że Tusk jest demonem. Specjalnie zesłanym na Polskę.

obserwując wprost nieludzką nienawiść na twarzy Donalda Tuska...

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

29-11-2023 [22:51] - Alina@Warszawa | Link:

A jak ze strachami Twojego Putina? Boi się, że go w końcu powieszą za śmierć tylu Rosjan na Ukrainie, czy się nie boi i wysyła następnych do tej "miasoróbki"? 

Obrazek użytkownika smieciu

29-11-2023 [22:58] - smieciu | Link:

@Alina Putin nie jest mój. Zresztą pewnie już nie żyje. W sumie dobre pytanie. Czyj jest właściwie ten Putin?

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2023 [22:52] - sake3 | Link:

Brawo pani Alina za odwagę i determinację.Wstyd panie @smieciu.Tusk nie jest dla nas żadnym demonem,tylko zwykłym służalcem i ordynarnym kłamcą.Tak jak to powiedział Wokulski ma własności starego sera.Zjełczałego zresztą...

Obrazek użytkownika Jabe

29-11-2023 [22:45] - Jabe | Link:

Ta naprędce sklecona farsa przed­wyborcza kom­promituje skąd­inąd istot­ną sprawę.

Obrazek użytkownika smieciu

29-11-2023 [22:57] - smieciu | Link:

Tak. Są tajemnice...
W jednej rzeczy PiS jednak wygrał. Ruskie wpływy stały się terminem politycznym, ewentualna prawda przekona tylko tych, wierzących w jej głosicieli.
Według mnie wojna na Ukrainie pokazała że Rosja ma różne oblicza - tak samo jak Ukraina. Rosja nie jest samowładztwem Putina. Dzieją się tam zagmatwane rzeczy. A wpływy rosyjskie to ogólny termin.
J. Kaczyński, jak wspominałem, nie sprawiał od dawna wrażenia że boi się Rusków. Nie sprawiał wrażenia że tam widzi głównego wroga. Gdyby nie Smoleńsk, który wykreował pewne jednoznaczne skojarzenia, można by różne teorie wymyślić.
Ciągle istotne jest że J. Kaczyński nie użył machiny państwa polskiego do wyjaśnienia Smoleńska czyli obarczenia winą Putina. A przecież nie wahał się jej bezwzględnie używać w innych sprawach.

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2023 [23:01] - sake3 | Link:

Przy takim stopniu nienawiści jaką obdarzany jest PiS,przy takiej skali ataków przez 8 lat żaden czas nie wydawał sie odpowiedni do powstania komisji.To nie farsa sklecona naprędce tylko dobrze i wnikliwie udokumentowane opracowanie.Dziwię się że tyle obrońców mają ludzie tak niegodni jak Tusk czy Sikorski.

Obrazek użytkownika smieciu

29-11-2023 [23:09] - smieciu | Link:

Chyba sake nie oglądasz TVP. Nie widziałaś tam przypadkiem opluwanego codziennie, oskarżanego o najgorsze Tuska?

Dziwię się że tyle obrońców mają ludzie tak niegodni jak Tusk czy Sikorski.
To prawda potrzebuje obrońców a nie oni. To prawda cię boli. Zwykła prawda, której wynika że nie są święci. Ale też nie są zbrodniczymi diabłami. Przykładowo odpowiedzialnymi za Smoleńsk.

Obrazek użytkownika u2

29-11-2023 [23:15] - u2 | Link:

Nie widziałaś tam przypadkiem opluwanego codziennie, oskarżanego o najgorsze Tuska?

Te szmaciak, ja nie zauważyłem ani jednego kłamstwa na temat twojego firerka Tuska w TVP :-)

PS. Matka z domu Liebke, dziadek służył w Wehrmachcie podczas IIWŚ. Wstydu nie znacie, ty i twój firerek.

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2023 [23:38] - sake3 | Link:

@smieciu.....A to uznał za,,najgorsze'' jest alurat prawdą.To co,należało  prawdę przemilczeć bo to wielki Tusk? Po co te  zbrodnicze diabły" Nie zna pan mniej patetycznych wyrażeń? Juz napisałam wyżej,kłamcy ,służący innej sprawie niż Polska która uważają za normalność i brzemię.To po cholerę w tej Polsce siedzą jatrzą i zdradzają kraj?Świat stoi otworem niech uszczęsliwiają innych swoją obecnością Polakami przeciez sie nie czują..

Obrazek użytkownika paparazzi

30-11-2023 [00:26] - paparazzi | Link:

Nie karm trolla. Śmieć jest śmieć.

Obrazek użytkownika u2

30-11-2023 [00:59] - u2 | Link:

Mniam, mniam :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

30-11-2023 [08:15] - Siberian Husky Dog | Link:

ruda szmata:
"PiS naraził nasze relacje z Rosją na szwank".

Czy jeszcze macie  jakieś wątpliwości?
Dlatego pierwsza do likwidacji idzie komisja w sprawie rosyjskich wpływów.

https://pbs.twimg.com/media/GAE4GlCWkAAUe5V?format=jpg&name=4096x4096

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

01-12-2023 [23:10] - Alina@Warszawa | Link:

[08:15] - Siberian Husky Dog 
Z tym zdjęciem jako dowodem w sprawie może być problem. Przecież Putin jest całkiem inny niż ten ostatnio pokazywany.
Nie mamy rosyjskiej TV, więc nie wiemy, czy nie podstawili kolejnej marionetki, albo czy czasami kolejna marionetka typu Putin nie jest właśnie dopracowywana i będzie pokazana jako Putin po terapii odmładzającej w kosmicznym kurorcie. Zobaczymy kolejnego 55 latka, który udaje 70-letniego żywego nieżyjącego Putina.