Stare częściej jest dobre niż złe

Tak już mam i na prawdę lubię to, gdy nad ranem przyniosę drewno i brykiety; rozpalę w kominku i dopilnuję, by temperatura po godzinie wzrosła co najmniej o jeden stopień, choć zazwyczaj więcej.
Od wiosny do jesieni, gdy jest jasno, popracuję w ogródku, a zimą po odśnieżam.
Wtedy rozmyślam i miewam pomysły. Niektóre nawet nie są głupie.

Oglądałem zaprzysiężenie u prezydenta Dudy, członków gabinetu jeszcze obecnego premiera Morawieckiego. Przyjrzałem się dokładnie nowym ministrom. I przyznam, zapachniało wiosną i kobiecymi fluidami. Nieźle, pomyślałem.

A dzisiaj nad ranem, luźno pozwalając myślom krążyć tu i tam, co tak sobie wymyśliłem, że jest to dobry trening, bo odzywa się wtedy nasza podświadomość, dzisiaj przez psychologów i kognitywistów zwana nieświadomością, nota bene, lwia część naszego umysłu, do którego zazwyczaj wchodzimy śniąc, a czasami odzywa się do nas błyskami intuicji. Więc trenuję i poszukuję, jakby mieć do tej mojej własnej części JA – JK, jak najlepszy dostęp.

No i dzisiaj mnie nagle naszło. Najpierw pomyślałem: - fajna ta nowa ekipa Morawieckiego. Z dużym prawdopodobieństwem rządzić będą tylko dwa tygodnie. Szkoda takiego zespołu.
Po chwili pojawiła się kolejna myśl, wyciągnięta z głębokiej szufladki umysłu: - A gabinet cieni?

Dalej już tworzyłem z pełną świadomością.

Wszyscy mamy mniej więcej pojęcie, czym jest gabinet cieni. Więc, by sprecyzować, skoczmy do Wikipedii.

"Gabinet cieni [...]– skład rządu formułowany przez jedną lub więcej partii opozycyjnych, gotowych przejąć władzę w razie ich zwycięstwa wyborczego. Polega na tym, że każdy członek rządu ma odpowiadający mu „cień” w opozycji."

Taki rezerwowy, jednocześnie kontrolujący rządzących, bez bzdurnych komisji sejmowych, nawet w temacie – kto kradł papier toaletowy, a poseł Kalisz oznajmił, że marszałek rotacyjny powoła nawet kilkanaście komisji, wymyślili Brytyjczycy. I tak doceniają tych "szarych ministrów", że nawet płacą im pensje ministerskie.

Właśnie widzieliśmy praktycznie gotowy nasz polski i patriotyczny gabinet cieni. I wcale nie taki pisowski. Wprost nihilo plus nihilo minus.

A gdy na dodatek, przypadkowo usłyszałem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego – BBN, ważnej instytucji podległej prezydentowi RP, a mamy na tym najwyższym w państwie właśnie Andrzeja Dudę, prawicowca i człowieka dosyć rozsądnego, to mnie natchnęło:

 

  • Czy ten cały nowy rząd premiera Morawieckiego nie mógłby oficjalne przejść pod kuratelę pałacu prezydenckiego?

     

Czy to nie byłoby pożyteczne, nie tylko dla prezydenckiej kancelarii, kontroli nad poczynaniami Sejmu, a właściwie dla całego państwa?
Czy ci obecni sejmowi cyrkowcy i chamy nie spuszczą z tonu, jak będą czuli, że są pod nieustanną kontrolą i nie będą mogli się bawić w Kabaret "Burdel"?

Podoba się wam, czy nie?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-11-2023 [07:47] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jeśli jazgot oczarowany jest "nowa ministerką" kultury to i Jachira też mu się spodoba.

Po składzie tego pseudorządu widać że duże nazwiska trzymają się od tej chucpy z daleka. Wyjątkiem jest Płaszczak który jest głęboko osadzony w finansowych beneficjach z tytułu kupowania na łeb na szyję sprzętu, od Sasa do Lasa dla Sił Zbrojnych RP.

Obrazek użytkownika Ijontichy

29-11-2023 [08:19] - Ijontichy | Link:

"Od wiosny do jesieni, gdy jest jasno, popracuję w ogródku, a zimą po odśnieżam.
Wtedy rozmyślam i miewam pomysły. Niektóre nawet nie są głupie."
A myślisz niekiedy o ortografii? Jak się pisze ....sam se znajdź!

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-11-2023 [09:24] - jazgdyni | Link:

Nie myślę. Już z tego wyrosłem. Wystar5czy, że jest tu sporo gramatyków, co nie pojmują treści, bo składają zawsze litera po literze.

Obrazek użytkownika tricolour

29-11-2023 [08:19] - tricolour | Link:

Stare bywa też i złe.

NB stały się zbiorem starych ludzi. Może nie wyłącznie wiekiem, ale przede wszystkim mentalnie. Królują jęki i zawodzenia nad utratą realnej władzy przez przewodnią siłę narodu choć - do tego stare się nie przyznaje - przez osiem lat zamiast działania były obietnice, na których się kończyło. Kończyło się i kończyło aż się skończyło.

A cyrkowcy i chamy nie skończą - powołali komisje sejmowe, by się pastwić. Hurtowo. Wasza partyjna inicjatywa polegała w znakomitej większości, by coś wymyślić, a potem napawać pomysłem aż do orgazmu, a potem zwis. Zwis+

Teraz realizowany jest projekt Burdel+

PS. Gabinet cieni to jest kolejna defensywa.

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-11-2023 [09:26] - jazgdyni | Link:

Ty masz zwis po orgazmie?! No popatrz. Mistrz jednego naboju.

Obrazek użytkownika tricolour

29-11-2023 [14:28] - tricolour | Link:

@jzg

Smacznego!

😜

Obrazek użytkownika Ijontichy

29-11-2023 [08:22] - Ijontichy | Link:

XXZ

Obrazek użytkownika Darek65

29-11-2023 [08:32] - Darek65 | Link:

"fajna ta nowa ekipa Morawieckiego" - skoro taka fajna, to dlaczego wcześniej tego nie zrobiono? PIS, jako kolejna partia, świadomie łamał trójpodział władzy. Nikt tu o tym nie pisze, a to przecież patologia w najczystszej postaci. Jak poseł, członek władzy ustawodawczej, może być jednocześnie premierem, ministrem , czyli członkiem władzy wykonawczej? Za chwilę idzie, jako minister do Sejmu, głosować za votum zaufania dla siebie. W cywilizowanych demokracjach, partia rządząca "zatrudnia" fachowców, do realizacji swoich obietnic wyborczych.

Obrazek użytkownika Czesław2

29-11-2023 [08:38] - Czesław2 | Link:

Jak posłowie, posiadający kilometry kwadratowe farm futerkowych mogą być posłami? Jak dziennikarz będący na pasku tych farmerów może być dziennikarzem? Jak córka największego producenta oświetlenia ulicznego z Tychów może być posłem?

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2023 [09:06] - sake3 | Link:

Proszę tak nie utyskiwać.Za chwilę nastąpią świetlane czasy dla ,,biednych'' posłów z PO,PSL,Lewicy.Pani Adamowicz czy pan Kierwiński będą mieli już po  kilkadziesiąt mieszkań zamiast  dotyczgczasowych głupich kilkunastu.Żyjący na ,,granicy ubóstwa'' posłowie PSL,PO,Lewicy czy Konfederacji nie będą po 13-tym XII piechotą podążac na debatę sejmową z braku samochodu.Na NB po staremu nie będzie się zauważać ich majątków psim swędem zdobytych,im wolno.Przecież to nasza ,,elyta''Prześwietlać trzeba tylko posłów ZP,od innych wara..Ale dlaczego pan komentator nie dostrzegł bogactwa Kaczyńskiego  Przecież ma nawet 1/.4 niewielkiego domu z ogródkiem i kota.Odebrać Dać biednemu posłowi z KO czy Lewicy niech się ucieszy ,że coś ma i nie będzie musiał walić pięściami w mównicę jak uboga pani Pihowicz. Czym sie róznią źli posłowie.ZP od świetlanych tuskoidalych? Dlaczego jednym wolno mieć a drugim nie? 

Obrazek użytkownika Jabe

29-11-2023 [09:24] - Jabe | Link:

Palatfusy są źli. Dlaczego pisow­com nie wolno też?

Obrazek użytkownika Darek65

29-11-2023 [09:41] - Darek65 | Link:

Czesław
Niestety, to są "uroki" demokracji, że każdy może zostać posłem. Niestety, zamożniejszy ma większe szanse, szczególnie przy obecnej ordynacji wyborczej.
Sake
Jeżeli ktoś zdobył majątek w sposób uczciwy, to nikomu nic do tego. Póki co, bogacenie się nie jest zabronione. To rola sprawnego Państwa i jego służb, aby prześwietlić legalność pochodzenia majątku, w razie wątpliwości wyjaśnić, a w przypadku machlojek zabrać i ukarać. Niestety, takie "bogacenie" często odbywa się na granicy prawa. Przykładem jest niejaki Adamowicz, który za sprzedaż terenów deweloperom, mógł kupić mieszkanie z "rabatem". Niby wszystko legalnie. Problem tkwi również w mentalności człowieka. Widziałaś grabie, które grabią od siebie?

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2023 [10:17] - sake3 | Link:

Póki co bogacenie nie jest zabronione....Jak widać nie wszystkim.Przecież posliszcze KO Małgorzata Niemczyk ryczy z mównicy,że będzie rozliczać PiS z każdej złotówki,która będą musieli oddać za śmianie się w twarz narodowi.A dlaczego nie ryczy o prześwietlenie majątków wszystkich posłów czy skłonności do kopertek?Albo skąd niektórzy dostali fundusze na swoje kampanie? Skąd wie że jej formacja zdobyła je w sposób uczciwy? Zapomniała o taśmach u Sowy i doktrynie Neumanna?Niestety napompowana do PiS-u nienawiść nie pozwoli na racjonalny ogląd ani sensowne wypowiedzi.  Funkcjonuje też powiedzenie wg mnie niesłusznie,że do polityki powinno się startować bedąc zasobnym,bo wtedy nie jest sie podatnym na korupcję.I czy to poseł PiS smiał sie narodowi w twarz,że Polska to kamieni kupa i cos tam jeszcze?

Obrazek użytkownika u2

29-11-2023 [10:25] - u2 | Link:

posliszcze KO Małgorzata Niemczyk ryczy

To jakaś siatkara. Nie że chodzi z siatami, tylko w siatę po-grywała. teraz po-grywa Polską na Wiejskiej. Strach się bać :-) :-) :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

PS. Nawet trochę trenowałem siatę w ogólniaku, ale jako że jestem nieco za niski na siatę, to nie angażowałem się zbytnio w treningi. Meczów siatkarek i siatkarzy nie oglądam. Są nienaturalnie wysocy :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2023 [10:33] - sake3 | Link:

Ja nie skupiałam się na jednej konkurencji sportowej,wolałam wszystkiego po trochu nawet bez specjalnych wyników.Najbardzej odpowiadała mi równoważnia i skoki  wzwyż.

Obrazek użytkownika u2

29-11-2023 [10:40] - u2 | Link:

równoważnia i skoki  wzwyż

Gimnastyka to dla b.młodych dziewczyn. Ponoć organizatorzy podnieśli wiek, bo medale zdobywały 12-latki, kiedy ludzkie ciało jest najbardziej elastyczne. Najlepsza była Rumunka Nadia Comaneci z czasów kiedy jeszcze gimnastykę oglądałem. Potem szybko ją skaperowali do USA. A skoki wzwyż są również dla wysokich młodych ludzi, choć mój wuefmen z podstawówki o głowę niższy ode mnie, miał taką sprytną technikę nożycową, że skakał z pół metra wyżej ode mnie. No ale to on był wuefmenem, nie ja :-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-11-2023 [10:56] - NASZ_HENRY | Link:

@sake3... w skokach synchronicznych na NB jesteś bezapelacyjnie mistrzynią 🌼
 

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2023 [12:54] - sake3 | Link:

@NASZ-HENRY......W skokach synchronicznych konieczny jest partner do wykonania tych samych układów w tym samym czasie.Ja tu na NB nikogo takiego obok siebie nie widzę. Raczej tylko oburzonych,naburmuszonych ,krzywo na mnie patrzących w żadnym wypadku synchronicznych.Co mi po takich? Poskakam sama w układzie dowolnym.

Obrazek użytkownika Darek65

29-11-2023 [10:40] - Darek65 | Link:

Od tego jest silne Państwo i sprawne służby. "Bogacenie" się na państwowym wikcie, nie ma barw partyjnych. Pewnie byś się zdziwiła, jak była skala nepotyzmu wśród działaczy PIS-u. Miałem przyjemność rozmawiać z osobą, która była blisko tego i widziała, jak obsadzano "swoich", jak tworzono stołki pod swoich. Jeszcze raz, malwersacje i złodziejstwo nie ma barw partyjnych.

Obrazek użytkownika u2

29-11-2023 [10:47] - u2 | Link:

jak była skala nepotyzmu wśród działaczy PIS-u.

No jaka ?

A wyniki budżetowe to nie łaska ? Kiedy wy z pełomafii i okolic obsadzaliście spółki skarbu państwa nic się nie opłacało i nie było żadnych zysków. Nie było kaski na nic :-)

Obrazek użytkownika Es

29-11-2023 [12:33] - Es | Link:

@Darek
Zwycięzca bierze wszystko. Nie jest problemem wymiana calej administracji po wygranych wyborach, ale brak skutecznych procedur nadzoru i dobrze funkcjonującego wymiaru sprawiedliwosci, co sprawia, że nowi ludzie przychodzą nie po to by sprawować urząd, ale przejmują go jako łup. 

Obrazek użytkownika Czesław2

29-11-2023 [09:30] - Czesław2 | Link:

Jadę zaraz na strzelnicę Panie Januszu. Ma Pan jakieś życzenia?:)

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

29-11-2023 [09:39] - Edeldreda z Ely | Link:

@Czesław2 
Link wraz z pozdrowieniami :) 
https://m.youtube.com/watch?v=...

Obrazek użytkownika Czesław2

29-11-2023 [10:30] - Czesław2 | Link:

@EzE Pozdrawiam, dla Pani dziesiątka, jeśli mi okulary nie zaparują:)

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-11-2023 [09:47] - jazgdyni | Link:

@Czesław2

Powodzenia. Przypominam, że ciągle brakuje snajperów. Za to mamy mistrza jednego strzału.

Obrazek użytkownika u2

29-11-2023 [10:33] - u2 | Link:

ciągle brakuje snajperów

Ano, snajper Lewy wiosny nie czyni. Lewy to lewy, a nie żaden prawy :-)

PS. Jeśli chodzi o snajperów typu P.Wójtowicz to zwąchał się z gienierałem Różańskim i lepiej go nie angażować, bo może zacząć strzelać nie w tym kierunku co trzeba :-)

Obrazek użytkownika Marek Kudła

29-11-2023 [10:39] - Marek Kudła | Link:

Wszyscy dobrze wiemy, że nowy rząd Morawieckiego został zaprzysiężony tylko po to, by lewackie zajoby, które przejmą władzę za 2 tygodnie, rządziły jak najkrócej !  Żaden z lewackiej opozycji nie poprze tego rządu, bo wszyscy, jak jeden, zioną nienawiścią do PIS-u, chociażby za to, że 8 lat byli bez koryta !  Mamy już pajaca rotacyjnego na fotelu marszałka sejmu, mamy wyjątkowo mądrą marszałkini senatu, a dokoptuje do nich lewacki rząd nienawiści Tuska.  Komisjami śledczymi nie mamy się co martwić, bo każda planowana pokaże, że we wszystkich sprawach winni są ci z PO i PSL, którzy do 2015 narobili tyle gnoju, że nie wsposób było wszystko poodwracać i zmienić ! Przykładem jest tutaj rzekoma afera wizowa, którą zorganizował R. Sikorski będąc ministrem spraw zagranicznych, natomiast jeśli chodzi o zboże z Ukrainy, to listę firm, które kupowały tanie zboże od Ukraińców publikuje MR, a wśród nich tacy złodzieje jak Młyny Pawlaka czy Makarony Kwaśniewskiej. W demokracji to nie rozum, ale większość decyduje o władzy. Jeśli większość  zachowa się bezrozumnie, to wybierze władzę bez rozumu.
 

Obrazek użytkownika Czesław2

29-11-2023 [10:50] - Czesław2 | Link:

Pętla się zaciska. Słabo to widzę.
https://pch24.pl/javier-milei-...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-11-2023 [11:03] - NASZ_HENRY | Link:

@Czesław2

Otwórz oczy szerzej. Jeden Argentyńczyk się poświęca dla kraju 😉

 

Obrazek użytkownika Czesław2

29-11-2023 [11:13] - Czesław2 | Link:

@też źyd?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-11-2023 [13:40] - NASZ_HENRY | Link:

@Czesław2
"@też źyd?"
Jak będziesz pisał z takimi błędami to wylądujesz w lochu - lojalnie uprzedzam 😎

 

Obrazek użytkownika Czesław2

29-11-2023 [14:28] - Czesław2 | Link:

nie mam co do was złudzeń. Oczy się otwierają.

Obrazek użytkownika spike

29-11-2023 [11:08] - spike | Link:

Skład obecnego tymczasowego rządu to sprytne posunięcie, żaden POlszewicki palant nie ma pretekstu się wyżywać na poszczególnych ministrach, bo nie z partii, a niezależni, "wynajęci" "eksperci", więc hołota nie będzie im cokolwiek zarzucać, a i tak wataha zaczynając swoje wycie, zaczyna od kąsania premiera Morawieckiego.
Sądzę, że jakby to miał być właściwy rząd, to skład byłby inny, z zasady ma stołki sadza się decydentów wybranych z partii, do współpracy wybiera się fachowców z zewnątrz, jeżeli nie ma w partii.

Generalnie kobiety nie przepadają za byciem "decydentem", wynika to z mentalności, a życie i historia uczy, że rządy kobiety źle się kończyły, owszem są wyjątki, ale nieliczne, do władzy najczęściej pchają się kobiety, chciwe, wredne i zazdrosne. Znajoma emerytowana już nauczycielka, mająca podobne zdanie, opowiadała jak to wyglądało w jej szkole, gdzie "przeżyła" kilku szefów, w tym kobiet, efekt był taki, że jak rządziły dyrektorki, to po niedługim czasie następował chaos i dezorganizacja pracy, ciągle były jakieś afery, najczęściej na poziomie damsko-damskiej, podobne historie nasłuchałem się od innych znajomych.
Dobrany zespół mieszany, daje wyniki, każdy daje to jakie ma predyspozycje nie tylko zawodowe, np. kobiety są dokładniejsze, obowiązkowe, dlatego odpowiednia sekretarka to "skarb" dla szefa, jeżeli nie jest "blondynką".
W mojej rodzinie dziadek zarządzał sporym zespołem ludzkim, ale babcia była jego consigliere, a także w rodzinie, jak był trzeba brała udział w negocjacjach z partnerami handlowymi. Można powiedzieć, że w każdej zdrowej rodzinie, kobiety najczęściej taką pełnią rolę i się często sprawdzają, zaczynają się kłopoty, gdy odzywają się "kobiece instynkty".

Taki gabinet cieni nikomu korzyści nie przyniesie, a do tego jest problem kto to ma finansować, partia, Prezydent?
Owoce tej pracy, też nikomu się nie przydadzą, wszelkie pomysły etc. nie będą miały wartości, do kolejnych wyborów sytuacja polityczno-gospodarcza będzie inna, a opozycja na złość "ogryzie sobie uszy", byle nie przyznać racji takiemu gabinetowi.

Już poprzedni rząd, pokazał co potrafi, dźwignął naród z pospolitej biedy i co, wygrała wataha bez programu dla narodu, tylko z jednym hasłem J...... PiS.

PS. tak się stało, bo PiS zlekceważył przeciwnika, z szulerami nie da się grać uczciwie, kontrola wyborów została zaniechana, efekty widzimy, możliwe że referendum zostanie unieważnione, bo zmanipulowane (oszukane), wiele głosów podaje fakty na oszustwa nad urnami, jak tu podano link do 'cudu" w pewnej miejscowości, gdzie był był tylko jeden głos miejscowy, a ponad 1400 turystów, a ich w skali kraju było dość dużo, o wiele za dużo, wybory należy unieważnić, organizatorów surowo ukarać, a z pewnością jak zwykle nikomu nic się nie stanie.
Musimy przeczekać, najważniejszy cel, nie dopuścić do "sprzedaży Polski", resztę trzeba będzie znowu odbudowywać, taki nasz los.

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2023 [11:08] - sake3 | Link:

No tak......Myliłem się co do WOT bije sie w piersi Kosiniek -Kamysz tak wyśmiewający do niedawna Macierewicza i tę formację.Jeszcze trochę a okaże się,że to on był jej twórcą ,bo okazuje się,że problem WOT-u był w programie jego kampanii wyborczej. Nawet tak obśmiane przez niego kontrakty PiS w dziedzinie energetyki i modernizacji armii okazują się teraz korzystne i potrzebne.Nawet pan Siemioniak przyznaje że nie czas na zmiany czy reorganizację służb -ABW,wywiadu,kontrwywiadu.Czyli nie jest aż tak źle jak to utrzymywał do niedawna? No i jak z wyprowadzeniem Glapińskiego przez silnych panów skoro TSUE podkreśla ,że niezależnośc prezesów banków centralnych państw podlega szczególnej ochronie? Statystyki i eksperci potwierdzają siłe polskiej gospodarki.Czy w takim razie pisowcy zostawią po sobie słabe państwo?Nieudolnie rzadzone,skorumpowane do szpiku kości,z dziurą budżetową wielką jak intelekt Leszczyny i bez perspektyw? Dopiero tuskoidalni będą przywracać wiare w państwo? Cóż więc im pozostanie jak nie złodziejska prywatyzacja spółek z udziałem Skarbu Państwa żeby tuskoidalni mogli sie wzbogacić? No tak,wtedy będzie silne państwo siłą cięzkich od pieniędzy ich kieszeni i kont.

Obrazek użytkownika spike

29-11-2023 [12:45] - spike | Link:

@sake
"Nie chwalmy dnia, przed zachodem Słońca"
Lewactwo przystąpiło do watahy z powodu dwóch celów, odsunąć PiS, zalegalizować aborcję, oraz ją refundować podobnie in vitro, Polska dla nich nie ma znaczenia.

PSL ma na uwadze tylko swoje szemrane interesy, jakby Polskę mieli na uwadze, to by z POlszewikami nie poszli, wiedzą że im na Polsce nie zależy, a szczególnie teraz, jak szykują IV Rzeszę, Konfa nie wchodzi w rachubę, ich wizja Polski jest przerażająca, po tekstach GPS to widać, a i w sejmie pokazali kim są.

POlszewia będzie rządzić na zasadzie stagnacji, dla utrzymania się, będą "konsumować" co dostali, a jak braknie to wyprzedaż co lepszych kąsków, jak np. Orlen, zaplanowane inwestycje pewnie będą wstrzymane, albo opóźniane, mają w tym wprawę.
Tusk ma jeden wyznaczony przez Brukselę cel, sprzedać Polskę, Polska to dla niego "nienormalność", za duży bagaż na jego plecy.

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2023 [14:38] - sake3 | Link:

@spike......Do chwalenia daleko.wystarczy się przyjrzeć kreciej akcji wobec Orlenu.I podziękować z liścia panu Hołowni za zamrożenie projektów wniesionych przez PiS.Teraz już nic nie stoi Tuskowi na przeszkodzie,by Orlen doprowadzić do bankructwa i oddać za złotówkę Niemcom.Straty Orlenu na dziś przez tuskową szajkę to 5,5mld złotych,a w przyszłości pusty budżet i szparagi do oplewienia przez polskiego niewolnika.No to Hans.G będzie miał używanie.Już nie tylko będzie Polakom ubliżął ale pewnie i do nich strzelał.Polska kasta go wybroni.

Obrazek użytkownika u2

29-11-2023 [14:55] - u2 | Link:

pusty budżet i szparagi do oplewienia przez polskiego niewolnika

Sami tego Polacken np. z Bogatyni chcieli. W takiej Bogatyni nie było turystyki wyborczej, a jednak zagłosowali tam za szparagen fiur Dojczland :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika tricolour

29-11-2023 [15:24] - tricolour | Link:

Gdy już będziecie bolanda sprzedawać, to dajcie znać - tanio kupię.

😄

Obrazek użytkownika u2

29-11-2023 [15:30] - u2 | Link:

Się tak jagodziński z jagodna nie wyrywaj, jeszcze będziesz pluł swoją ubecką mordą ze złości :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika tricolour

29-11-2023 [17:05] - tricolour | Link:

@u2

Nic mnie tak nie raduje, jak fakt, że jedno moje zdanie wywołuje z ciebie szmatę. 

😁

Obrazek użytkownika u2

29-11-2023 [17:53] - u2 | Link:

Szmaciaka widzisz, jak sie przeglądasz w lustrze ubecki synku :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika tricolour

29-11-2023 [18:03] - tricolour | Link:

@u2

Po polsku piszemy "gdy się przeglądasz...". Nie "jak".

Niedouczona szmata jesteś. Ucz się!

😛

Obrazek użytkownika u2

29-11-2023 [20:15] - u2 | Link:

Ej tow.szmaciak, ile razy mam tobie tołkować, że ja rusiński, a nie polski z pochodzenia ? A twój przesadny puryzm językowy, nie poparty zresztą żadnymi dowodami, świadczy że ty również nie jesteś polskiego pochodzenia :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika smieciu

29-11-2023 [17:13] - smieciu | Link:

Czy ten cały nowy rząd premiera Morawieckiego nie mógłby oficjalne przejść pod kuratelę pałacu prezydenckiego?

Istnieje teoria, lansowana np. przez L. Millera, że właśnie coś w tym stylu jest celem gry Dudy. Ten w tym momencie ma jeszcze realną władzę i istotne narzędzia polityczne. Może występować jako obrońca PiSowców. Jako ktoś wokół kogo można by skupić pewną część sceny politycznej.
Jak się okazuje autor sam z siebie wyraził zainteresowanie podobnym tokiem spraw. A zatem pomysł u niektórych może chwycić.
Jednak, jak sądzę, czynniki decyzyjne w PiS mają swoje, odmienne niż autor, wyobrażenia idei kierujących prezydentem.

Obrazek użytkownika u2

29-11-2023 [17:54] - u2 | Link:

lansowana np. przez L. Millera

To ten dziadyga jeszcze żyje ? :-)

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2023 [20:34] - sake3 | Link:

@smieciu......Miller i jego kretyńskie bon-moty opowiadane nawiedzonym głosem są dla pana ciekawą teorią. godną refleksji?

Obrazek użytkownika smieciu

29-11-2023 [21:35] - smieciu | Link:

@sake Jak się okazuje bon-moty Millera trafiają w pewne gusta. Dlatego wspomniałem. Jest, także tutaj, sporo osób widzących w Dudzie oparcie, wsparcie przed atakiem KO. Miller wprost nadaje że Duda chce przejąć zarząd nad takim nowym ruchem oporu. Dlatego rozgrywa jak rozgrywa.
Według mnie ta teoria jest do rozważenia. Choćby jako wytłumaczenie tego co robi. Bo jego postępowanie według mnie nie ma wiele sensu. Jak pisałem, także w swoim niedawnym, błędnym (co do interpretacji Konstytucji) tekście, nie uważam Dudy za człowieka PiS czy Kaczyńskiego. Mimo  wydawało się wyrazistej decyzji prezydenta by stanąć po stronie PiS, ostatnie dni raczej kompromitują  Morawieckiego, PiS. Nawet nowy rząd Morawieckiego jest dziwnie kompromitujący. Duda też w sumie się kompromituje. Ale z drugiej strony kreuje właśnie się na gościa, który nie zamierza stawać po stronie KO. Na gościa, który mógłby wziąć po swoje skrzydła sypiące się towarzystwo. Pokazując że jest po tej właściwej stronie. I nie boi obsmarowywania w mediach.
To ma sens.
Tylko nie wiadomo tak naprawdę w ramach jakiej idei Duda chciałby przejąć kontrolę nad tą stroną sceny politycznej.

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2023 [21:52] - sake3 | Link:

@smieciu.....Pana ,,diagnoza'' raczej niepotrzebna..Pisząc o kompromitacji Morawieckiego i PiS powiela pan tylko swoją narrację prowadzoną od początku rządów PiS.Po cóż więc teraz udawać głęboką refleksję.Sprawa jest banalnie prosta,jest pan zwolennikiem tuskoczarzastotgrysków,miłosnikiem Tuska,i propagandystą więc nikt od pana nie oczekuje ani analiz,ani prawdziwych ocen.

Obrazek użytkownika smieciu

29-11-2023 [22:04] - smieciu | Link:

@sake no nie wiem naprawdę jak inaczej nazwać to co się dzieje wokół Morawieckiego i jego misji.
Nie możesz patrzeć na to co się dzieje tylko z jednego punktu widzenia. Bo wtedy co? Uznajesz że Duda wystąpił jako pisowski anioł stróż? Paradoksalnie w ten sposób wpasowujesz się w to co podrzuca Miller. Tylko tak szczerze. Bezkrytycznie.

Obrazek użytkownika sake3

29-11-2023 [22:29] - sake3 | Link:

@smieciu .....Ja widze to prościej i inaczej niż pan. Inne są bowiem spojrzenia na Polskę Morawieckego czy Dudy patrzącego na Polskę oczami polskimi.w porównaniu do niemieckiego  spojrzenia Tuska.na Polskę.To widać i nie trzeba być politologiem,ani spekulować by tę róznice dostrzec.I to wszystko.