Te dramatyczne historie z granicy narobiły mnóstwo szkód,...

Te dramatyczne historie z granicy narobiły mnóstwo szkód, teraz okazuje się, że to nieprawda

1. Od momentu kiedy latem 2021 roku rozpoczął się atak hybrydowy na granicę białorusko-polską realizowany przez służby Łukaszenki i Putina przy pomocy nielegalnych imigrantów sprowadzanych z całego świata, do działania ruszyła ówczesna opozycja i  związane z nią organizacje pozarządowe, a także sprzyjające im media.
Próbowano dostarczać pomoc „humanitarną” nielegalnym imigrantom po stronie białoruskiej, a gdy polska Straż Graniczna na to nie pozwalała, atakowano bezpardonowo jej funkcjonariuszy, próbowano ich identyfikować, ba zaczęto publikować w mediach społecznościowych ich imiona nazwiska i adresy, aby umożliwić także nękanie ich rodzin.
Robili to często posłowie i senatorowie, a nawet europosłowie opozycji, Platformy, Lewicy, Ruchu Hołowni, próbując wykorzystać swoje mandaty do działań nie tylko niezgodnych z prawem, ale także wprost szkodzić Polsce i naszej racji stanu.
 
2. Wraz z nastaniem okresu jesienno- zimowego 2021 roku, zaostrzyła się retoryka tego rodzaju wystąpień, mówiono o zaginionych dzieciach, których rodziców Straż Graniczna siłą cofnęła na Białoruś, o płynących całymi dniami i nocami granicznymi rzekami imigrantach, którzy bali się wychodzić na brzeg, a nawet o zbiorowych pochówkach w lesie, które z kolei mieli organizować polscy leśnicy.
Tego rodzaju historie z sejmowej mównicy opowiadali posłowie opozycji, epatując opinię publiczną dramatyzmem opisywanych sytuacji, bardzo często kończących się śmiercią imigrantów, bądź ich zaginięciem, za co całkowitą odpowiedzialność mieli ponosić Strażnicy Graniczni, a później także żołnierze i policjanci, którzy zostali skierowani do pilnowania szturmowanej przez tysiące imigrantów granicy białorusko-polskiej.
Szczególnym echem w polskiej opinii publicznej ale i za granicą, odbiły się historie takie jak ta z „dziećmi z Michałowa”, które najpierw miały przedostać się do Polski, a później miały zostać przewiezione na białoruską granicę i „przepchnięte” na Białoruś, historia imigranta, Ibrahima, którego do rzeki wepchnęła białoruska straż graniczna i który płynął 6 dni w lodowatej wodzie, wychodząc na brzeg tylko nocami, czy wreszcie historia 4-letniej Eileen, która oddzielona od rodziców zawróconych na Białoruś, miała się błąkać przez kilka dni nocy w Puszczy Białowieskiej.
 
3. Niedawno na łamach Gazety Wyborczej ukazał się artykuł Małgorzaty Tomczak, w którym autorka wprost przyznaje, że tworzone całymi miesiącami przez lewicowo-liberalne media obrazy strasznych wydarzeń na granicy białorusko-polskiej, były zwyczajnie nieprawdziwe.
Jak pisze dziennikarka, mała Eileen, która miała umrzeć w lesie nie istniała, a przecież tę historię w dramatycznych słowach w grudniu 2021 roku opisywał z trybuny sejmowej poseł Gramatyka z ruchu Hołowni, a w jej poszukiwania włączyły się organizacje pozarządowe, a nawet Rzecznik Praw Obywatelskich.
Zresztą wszystkie te nieprawdziwe historie były wykorzystywane przez opozycję w kampanii wyborczej, a reprezentująca Lewicę w debacie wyborczej w TVP poseł Joanna Scheuring -Wielgus, mówiła o umierających dzieciach na granicy.
Tym i podobnym jak się teraz okazuje nieprawdziwym historiom był poświęcony film Agnieszki Holland „Zielona granica”, która wprawdzie nie zdobył zbyt wielkiej widowni w Polsce, ale narobił naszemu krajowi ogromnych szkód za granicą, gdzie był często prezentowany.
Ba europosłowie opozycji Róża Thun z ruchu Hołowni i Janina Ochojska z Platformy, zorganizowały w Parlamencie Europejskim wystawy, których wymowa była jednoznaczna, polskie służby mundurowe popełniają na granicy białorusko-polskiej czyny nie tylko niegodne, ale także niezgodne z prawem krajowym i europejskim i zasługują na potępienie.
 
4. Wszystkie te działania polityków opozycji, członków niektórych organizacji pozarządowych, celebrytów i mediów z nimi związanych, narobiły nieprawdopodobnych wręcz szkód wizerunkowi Polski i Polaków i to w sytuacji kiedy w tym samym czasie wykonaliśmy ogromny wysiłek przyjęcia do swoich domów, kilku milionów uchodźców wojennych z Ukrainy.
Teraz okazuje się, że duża część niezwykle głośnych historii związanych z sytuacją na białorusko-polskiej granicy, była zwyczajnie nieprawdziwa i służyła tylko wyłącznie wywołaniu złych emocji przeciw rządzącemu Prawu i Sprawiedliwości.           
Nie ulega także wątpliwości, że negatywne emocje w tej sprawie, zostały przez opozycję skrzętnie wykorzystane w kampanii wyborczej i zapewne przyczyniły się także do słabszego wyniku Prawa i Sprawiedliwości.
Ani politycy opozycji, ani dziennikarze, ani członkowie organizacji pozarządowych uczestniczący w tej wielkiej mistyfikacji, nie czują się jednak winni, skończyła się kampania wyborcza, można teraz mówić i pisać, że te głośne historie z granicy białorusko-polskiej, zostały po prostu zmyślone.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

27-11-2023 [09:59] - u2 | Link:

poseł Gramatyka z ruchu Hołowni

Im każde kłamstwo przejdzie gładko przez gardło :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

27-11-2023 [10:07] - Siberian Husky Dog | Link:

Ale co teraz, po publikacji artykułu GW z przyznaniem się do kłamstw o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, z nagrodą specjalną na festiwalu w Wenecji dla filmu „Zielona Granica” wielkiej reżyserki Agnieszki Holland?

Obrazek użytkownika spike

27-11-2023 [10:55] - spike | Link:

"Te dramatyczne historie z granicy narobiły mnóstwo szkód, teraz okazuje się, że to nieprawda"

Panie pośle, to jak to jest, wcześniej było domniemanie że to prawda?
Zmieńcie język. trzeba mówić wprost, że wiadomo było, że to kłamstwa, a teraz kłamcy się do tego przyznali.

Swoją drogą, dlaczego nic nie zrobiono w tej sprawie praktycznie nic, dlaczego kłamcy nie byli ścigani za oszczerstwa, wiadomo było, że nie mają dowodów, podobnie z ujawnianiem danych żołnierzy pilnujących granicy, to też jawne łamanie prawa, jakby byli ścigani, to by się zastanowili, czy warto niszczyć karierę, jak zostaną skazani.
Powinien być też wniosek o odebranie tym mediom które siały kłamstwa, o odebranie koncesji, a tak kłamstwo dalej będzie sobie "żyło", podobnie jak jest w przypadku oszczerstw żydowskich, czy niemieckich, o odpowiedzialności za holokaust, czy nawet zarzuty polskiej kolaboracji z Niemcami, a prawda jest taka, że żydzi z nimi kolaborowali, na to są dowody.

Obrazek użytkownika u2

27-11-2023 [11:17] - u2 | Link:

"dlaczego kłamcy nie byli ścigani za oszczerstwa"

Spike, na jakim świecie ty żyjesz ? Nie widziałeś jak po-wolne sądy szybciutko uniewinniały oszczerców Frasunika i Kurde-Szata ? :-) :-) :-)

PS. A taką Kurde - Szata zatrudniła Gazownia do swoich reklam. Krzywda jej się nie stała :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2023 [11:28] - sake3 | Link:

@u2.......No cóż ,polskie sądy to taka osobliwość,że niektórzy powinni mieć swoje poczesne miejsce w gabinecie figur woskowych.Albo przynajmniej być przedmiotem rozważań filozofów i socjologów w dyskursach akademickich.Przykładam stara awanturnica zwana babcią Kasią,która za pobicie drzewcem flagi,oplucie i zbluzganie młodej policjantki otrzymała wyrok uniewinniający  nagrodę prezydenta Warszawy w kwocie 20000zł ora tytuł Wicewarszawianki Roku. Takich incydentów łączne ze szczekaniem,szarpaniem,wyzywaniem stare próchno ma na koncie znacznie więcej i zawsze wyroki  uniewinniania..

Obrazek użytkownika u2

27-11-2023 [12:39] - u2 | Link:

"stara awanturnica zwana babcią Kasią"

Akurat to osoba wykształcona. Studiowała historię sztuki, której nie ukończyła, ale jest magistrem prawa. A pracowała jako lektorka języka angielskiego i hiszpańskiego oraz języka polskiego dla obcokrajowców. W 3RP pracowała jako pracownik biurowy w SDP, czyli Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, kiedy szefował tam Maciej Iłowiecki.

W 1968 poznała jakiegoś mośka geja-okeja, który wyjechał z Raju Krat dla niepełnowartościowego ludu tubylczego. Na historii sztuki poznała kolejnych dwóch gejów-okejów. Stąd ta sympatia dla ruchu 4+ literek.

No i jedyny który został w jej sprawie prawomocnie skazany to p. Bąkiewicz za kierowanie grupą rzekomo chuligańską, która miała zrzucić panią A. ze schodów kościoła :-)

PS. Pani A. uczestniczy zwykle w kontrmanifestacjach, które są najzupełniej legalne. Ale z tego co pamiętam, to powinny być co najmniej 100 metrów od manifestacji kontrowanej. A zwykle pani A. blokuje i idzie na zwarcie. Kulsony powinny wezwać do zachowania zgodnego z prawem co najmniej dwa razy, a jak to nie skutkuje wtedy powinni użyć siły. I to użycie siły przez kulsonów wywołuje u pani A. napady furii. Oczywiście po-wolne sądy biorą stronę prześladowanej przez pisoski reżim aktywistki :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2023 [12:56] - sake3 | Link:

Jak widać wykształcenie nie idzie w parze z osobowością i kulturą. No i skłania do refleksji kim jest albo może stać się człowiek.Np.ja w opinii pana@ Darka65 z NB jestem skrzyżowaniem k..wy z osłem,a przecież w rzeczywistości jestem tylko zwykłą kobietą a nie żadną krzyżówką.

Obrazek użytkownika u2

27-11-2023 [13:05] - u2 | Link:

"jestem tylko zwykłą kobietą a nie żadną krzyżówką."

Ale, ale droga sake3. Jesteś kobietą, czyli odwieczną zagadką. Jako że nieodgadnioną przez tutejsze trolle to pozostaje im tylko furia :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Ryan

27-11-2023 [19:13] - Ryan | Link:

sake3
ten tuskoid darek65 to zwykły kutas jest
krzyżówką k...wy z mułem

Obrazek użytkownika Jabe

27-11-2023 [12:47] - Jabe | Link:

Przecież ściganiem zaj­muje się pro­kuratura.

Obrazek użytkownika spike

27-11-2023 [13:03] - spike | Link:

@jabe
czy ty masz choć jedną klepkę, poszukaj,
wtedy zrozumiesz, że prokuratura nie wszczyna dochodzenia sama z siebie, robi to na wniosek strony.

Obrazek użytkownika u2

27-11-2023 [13:07] - u2 | Link:

"prokuratura nie wszczyna dochodzenia sama z siebie, robi to na wniosek strony"

No niezupełnie, są również przestępstwa ścigane z urzędu. Niedługo ma to być np. jakakolwiek krytyka ideologii 4+ literek :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika spike

27-11-2023 [15:11] - spike | Link:

@u2
nie rozumiesz co znaczy z urzędu, nie jest to wszczęcie dochodzenia z inicjatywy prokuratora, podobnie ma się sprawa ścigania z urzędu kłamstw o granicy z polsko-białoruską, inną kategorią są sprawy z powództwa cywilnego.

Obrazek użytkownika u2

27-11-2023 [15:35] - u2 | Link:

co znaczy z urzędu

Prorok i papuga reprezentują strony postępowania, które może być wszczęte z urzędu bądź na wniosek prywatny :

"Prokurator, oskarżyciel inny niż prokurator, powód, wnioskodawca lub przedstawiciel społeczny zajmują miejsca przed stołem sędziowskim po prawej stronie sądu, a oskarżony, pozwany i inni uczestnicy postępowania - po lewej stronie sądu. Interwenient uboczny zajmuje miejsce obok strony, do której przystąpił."

Uniwersytet Wrocławski
https://prawo.uni.wroc.pl › files › students-resources

Obrazek użytkownika spike

27-11-2023 [12:59] - spike | Link:

@u2
wyrok nie jest najważniejszy, istotne jest działanie, od wyroku są odwołania itd. liczą  się dowody.
Jest takie przekonanie, jeżeli oszczerstwa nie zaskarżysz, jest domniemanie, że to prawda.
Mimo wszystko, istnieje możliwość, że sędzia będzie bezstronny.
 

Obrazek użytkownika u2

27-11-2023 [13:10] - u2 | Link:

"liczą  się dowody"
"sędzia będzie bezstronny"

Sędzia orzeka na podstawie tzw. swobodnej oceny dowodów. Często przybiera to formę dowolnej oceny dowodów. Liczy się światopogląd sędziego i układy lokalne, ale i globalne. Żaden sędzia nie zadrze z mafią, bo ma rodzinę, bo ma majątek, bo ma własne zdrowie i życie itp., które może stracić, jeśli wyda wyrok nie po myśli mafii. To są znane sprawy  :-)

Obrazek użytkownika mada

27-11-2023 [13:50] - mada | Link:

Żaden sędzia nie zadrze z mafią, bo....
sam należy do mafii

Obrazek użytkownika Czesław2

27-11-2023 [12:42] - Czesław2 | Link:

Właśnie media podały, że Straż Graniczna dostała do walki z migrantami ......samochody elektryczne. To nie wymaga komentarza.

Obrazek użytkownika spike

27-11-2023 [13:13] - spike | Link:

Powiem ci, że nie rozumiem twojego oburzenia, czy rozbawienia, jakie ma znaczenie jakie samochody dostali, jakby to były jakieś stare do remontu, wtedy owszem.
Powinieneś chyba wiedzieć, że to nie są limuzyny, a samochody na trudne warunki terenowe.

Dam ci przykład, za POlszewików służby leśne dostały samochody terenowe Dacia, niby ok, ale problem w tym, że przełączenie napędu było ręczne, trzeba było wyjść z samochodu i przełączyć napęd, a przestępca miał czas na ucieczkę. Śmierdzi tu korupcja, podobnie było z innymi samochodami chyba VW dla Policji, Poczty, jeszcze poza przetargiem. Pisali o tym i co z tego, skoro "niezależna prokuratura" była zależna od zatwierdzenia ich budżetu, taka była ich niezależność.

Obrazek użytkownika Czesław2

27-11-2023 [14:37] - Czesław2 | Link:

Jak się douczysz, zrozumiesz. Z etatowcami nie dyskutuje się.
AI które twierdzi, że wycinanie lasów nikomu nie szkodzi należy przeprogramować.

Obrazek użytkownika spike

27-11-2023 [15:15] - spike | Link:

Widzę, że do szkoły miałeś pod górę.
Ciekawe co ma z tym wspólnego wycinanie lasów, czy coś wąchasz?

Obrazek użytkownika Czesław2

27-11-2023 [15:21] - Czesław2 | Link:

Widzę, że was jest mnóstwo, skoro nie pamiętacie swoich bzdurnych wpisów. Przeprogramujcie go.

Obrazek użytkownika spike

27-11-2023 [17:08] - spike | Link:

@czesio
zapomniałem żeś POlszewik, to was programują :))))
Kto pisał, że wcinka lasów nikomu nie szkodzi, racja, wy lubicie waszą prawdę :)))))))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika Ryan

27-11-2023 [16:52] - Ryan | Link:

Finlandia zostawiła czynne tylko jedno przejście graniczne z rosją w Laponii. Kiedy najeźdźcy zaczną umierać z zimna, to poyeby z Grupy Granica też oskarżą rząd Finlandii o ludobójstwo?

Holland nakręci film "BIAŁA GRANICA".

Biedny ten Św. Mikołaj

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

27-11-2023 [17:00] - Alina@Warszawa | Link:

Konkretnie któren? św. Mikołaj? Ten ruski dziad mróz z Syberii i Laponii? To NIE MIKOŁAJ, ANI NIE ŚWIĘTY!!!!

Obrazek użytkownika spike

27-11-2023 [17:16] - spike | Link:

@alina
To NIE MIKOŁAJ, ANI NIE ŚWIĘTY

tak jest prawda,
a wszystko co ponad, od Złego pochodzi.

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2023 [17:26] - sake3 | Link:

Przecie chyba pani Ochojska już tam czuwa, Sterczewski dociera z pizzą a Szczerba z Jońskim ze śpiworem.a paniusia Kurdej-Szatan rozdziera się w internecie.

Obrazek użytkownika spike

27-11-2023 [17:59] - spike | Link:

@sake
chyba z pizzą będzie problem, wyczerpali limit na turystów wyborczych :))

Obrazek użytkownika Ryan

27-11-2023 [18:54] - Ryan | Link:

Ja się pytam - gdzie jest kot z Afganistanu?
Gdzie????

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2023 [19:49] - sake3 | Link:

@Ryan....Pewno nasladując Ibrahima płynął Bugiem zapomniawszy,że koty nie pływają.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

28-11-2023 [06:20] - Siberian Husky Dog | Link:

Będzie siódma Komisja.
Zostanie powołany zespół parlamentarny pod przewodnictwem Jońskiego i Szczerby, który zbada dlaczego w Odrze nie było rtęci, z jakich przyczyn węgiel nie palił się na łopacie i z jakiego powodu cena chleba nie wynosi jeszcze 30 złotych za jeden bochenek