Bosak i Konfederacja uświadomili premiera M. Morawieckiego

Poseł Krzysztof Bosak i delegacja Konfederacji na spotkaniu u premiera w sprawie nowego rządu rozmawiali o tym jakie numery robią Ukraińcy na granicy. Praktycznie to oni zablokowali wracającym polskim pustym  TIR-om wyjazd z Ukrainy - muszą czekać kilkanaście dni w kolejkach. Więc protest polskich przewoźników jest reakcją na te szykany. Tak wygląda dziwna ukraińska wdzięczność za całą pomoc, jaką dostali z Polski...
Media o tym nie mówią i pewnie nie powiedzą. Premier nie miał pojęcia w czym problem, bo się nie interesował, przecież ma tyle na głowie - aż dwa rządy swoje i trzeci wrogi.
Krzysztof Bosak: PUTIN SPONSORUJE strajk polskich przewoźników❓ To UKRAIŃSKA PROPAGANDA❗  
Ciekawe, kto na Ukrainie wpadł na ten diabelski pomysł, żeby tak traktować polskich kierowców. Czyżby Ukraińcy jeszcze nie pozbyli się ruskich służb w swoim rządzie? Przecież to na kilometr śmierdzi ruską prowokacją i propagandą. Czy może mają te ruską i sowiecką mentalność w genach - nieusuwalną? 
==============================
Депутат Кшиштоф Босак і делегація Конфедерації на зустрічі з прем’єр-міністром щодо нового уряду говорили про те, які витівки робили українці на кордоні. Практично заблокували виїзд польських порожніх вантажівок, що повертаються, з України – їм доводиться стояти в чергах по кілька днів. Тож протест польських перевізників – це реакція на ці утиски. Ось так дивно виглядає українська вдячність за всю ту допомогу, яку вони отримали від Польщі...
ЗМІ про це не говорять і, мабуть, не будуть. Прем'єр-міністр не здогадувався, в чому проблема, тому що його це не цікавило, врешті-решт, у нього було стільки всього на голові - два своїх уряди і третій ворожий.
Кшиштоф Босак: ПУТІН СПОНСОРУЄ страйк польських перевізників ❓ Це УКРАЇНСЬКА ПРОПАГАНДА ❗
Цікаво, кому в Україні прийшла в голову ця диявольська ідея так поводитися з польськими водіями. Невже українці ще не позбулися російських служб у своїй владі? Російською провокацією і пропагандою пахне за версту. А може, у них в генах російський і радянський менталітет – незгладимий? 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-11-2023 [13:09] - Tezeusz | Link:

Na kogo 15.11. 2023 głosowali Ukraińcy ?

Obrazek użytkownika sake3

26-11-2023 [13:33] - sake3 | Link:

Czegóż to sie nie powie i nie robi by uderzyć w rząd premiera Morawieckiego? Paniusia Leyen tak przyjaźnie nastawiona do Ukrainy będzie zachwycona.W końcu znalazł się winny tej nieciekawej sytuacji podany jej na tacy Morawiecki. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

26-11-2023 [13:35] - Alina@Warszawa | Link:

Sake nie zrozumiała tego wpisu zupełnie jak widzę.

Obrazek użytkownika sake3

26-11-2023 [13:48] - sake3 | Link:

 To źle widzisz paniusiu.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

27-11-2023 [06:09] - Siberian Husky Dog | Link:

Od dawna mówię, że szemrana Konfederacja, to przystawka PO. Zmyłka dla młodych - ufnych i niezbyt obytych politycznie

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

27-11-2023 [11:25] - Alina@Warszawa | Link:

Konfa przystawką PO? Żart!

A co SHD powie o reszcie koalicji przegranych: 3D=PSL+H2050, Lewizna, Razem - z innymi Putinowskimi pieskami?

Dziś usłyszałam od przedstawiciela prezydenta Dudy, że tylko M. Morawiecki podjął rękawicę utworzenia nowego rządu, a Władek Kosiniak Kamysz tę rękawicę odrzucił (2x powtórzył tego Kamysza).
Co to znaczy? Ano, to znaczy, że trwały intensywne rozmowy PiS z PSL, a najpoważniejszą propozycją było stanowisko PREMIERA dla W. Kosiniaka-Kamysza.  Ale WKK odrzucił rękawicę!

Czyli Kosiniak-Kamysz stanął po stronie stronnictwa rosyjsko-pruskiego, co jakby potwierdzało opinię przedwojennego PSL-owca, że w latach 90-tych nazwa PSL-u została podstępnie przywłaszczona przez ZSL i Pawlaka, prezesa rosyjskiej przybudówki PZPR. Teraz konsekwentnie PSL jest PZPR-owską przybudówką, a wszyscy żyjący i sprawni umysłowo członkowie PZPR są właśnie skupieni wokół agenta STASI, Donalda T. przysłanego do przejęcia władzy w Polsce.  Konfy tam nie ma.
Chociaż, jeśli MM też jest agentem Stasi, to robi się ciekawie. Ale chyba nie jest już czynnym, albo użytecznym, skoro WKK został przy Oskarze.
W Konfie jest Mentzen, który pełni rolę Pawlaka. I tyle wyjaśnień dla niezbyt obytych politycznie.

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2023 [12:07] - sake3 | Link:

Przecież Kosiniak-Kamysz umarłby ze strachu gdyby rękawicy mu danej nie odrzucił.Sama bym się bała na jego miejscu wiedząc o mściwości Tuska i pomiataniu ludźmi.Kosiniak-Kamysz więc woli nawet zrezygnować z premierostwa niż narazić się na gniew swojego ,,Zeusa Gromowładnego''

Obrazek użytkownika Czesław2

26-11-2023 [13:56] - Czesław2 | Link:

To zwykła mafia celników. Cały czas jest tak,  nie od 10 dni. W Polsce proszę sobie policzyć mafie. Palców rąk i nóg braknie

Obrazek użytkownika Jabe

26-11-2023 [14:05] - Jabe | Link:

Ach, to okej.

Obrazek użytkownika Czesław2

26-11-2023 [14:40] - Czesław2 | Link:

Ty jesteś 21 palcem.

Obrazek użytkownika Kaczysta

26-11-2023 [15:48] - Kaczysta | Link:

Bosak to ruska prostytutka, a zydochazar Braun to sprzedajna dziwka jak cala ta Konfederasija. Antpolskie bydlo.

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

https://niepoprawni.pl/comment/1656465#comment-1656465

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-11-2023 [16:19] - Pani Anna | Link:

@Kaczysta
Wszyscy naokoło to bydło,  dziwki, prostytutki, to i koalicji nie ma z kim stworzyć. 

Obrazek użytkownika tricolour

26-11-2023 [16:36] - tricolour | Link:

Hehehe... Przygrali wygrane wybory z dziwkami i prostytutkami. To jest dopiero osiągnięcie!

😁

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

26-11-2023 [16:17] - Alina@Warszawa | Link:

Gruba afera!
Ukraińscy kierowcy krzyczą na granicy "ŚMIERĆ LACHOM!" 
GROŹNIE NA GRANICY : Poseł Andrzej Zapałowski (Konfederacja) o sytuacji na granicy! 
 

Obrazek użytkownika sake3

26-11-2023 [17:35] - sake3 | Link:

Premier Morawiecki pytany o protest transportowców odparł,że zlecił ministrowi Infrastruktury bardzo pilną interwencję i trwają rozmowy ze środowiskami transportowców oraz stroną ukraińską i europejską.Nieprawdą więc jest,że poseł Bosak musiał ,,przypominać '' premierowi Morawieckiemu o jego obowiązkach a inny poseł o antypolskich okrzykach ,,śmierć Lachom''.Należy wspomnieć,że prezydent Żełeński usiłuje wyciszać obłudnie  konflikt,słowami ,,dajmy czas stronie polskiej''choć już wiadomo,że jest on wynikiem kolejnego donosu na Polskę do Brukseli...dlatego strona polska pominęła jego fałszywe próby ,,ocieplanie stosunków. Grubszym skandalem są chamskie wypowiedzi mera Lwowa A.Sadowego który narzeka na protest Polaków a nawet dopuścił się bezczelnego kłamstwa jakoby Polacy blokowali pomoc humanitarną idącą do Ukrainy.Może należy zastanowić się dlaczego i z czym posełek Szczerba pojechał na Ukrainę Jak przypuszczam chce z Żełeńskim stworzyć silny proniemiecki front licząc na jego powtórne po wyborach wsparcie przy utrącaniu rządu Morawieckiego.

Obrazek użytkownika Jabe

26-11-2023 [17:47] - Jabe | Link:

Czyli pan premier przypomniał sobie bez pomocy posła Bosaka?

Obrazek użytkownika sake3

26-11-2023 [18:01] - sake3 | Link:

Otóż to,pan Bosak niepotrzebnie się fatygował,choć rozumiem że chciał błytsnąć.

Obrazek użytkownika Jabe

26-11-2023 [18:27] - Jabe | Link:

Może pojechał na wszelki wy­padek. Pan premier nie jest wszak znany z po­święcania uwagi na­leżytym sto­sun­kom z Ukrainą, nie­prawdaż?

Obrazek użytkownika sake3

26-11-2023 [20:09] - sake3 | Link:

Dla pana Bosaka nie ma wszelkich wypadków.Są tylko sytuacje którą wykorzystać można dla siebie Zaś pan premier pomimo nawału obowiązków nie zapomnał poświecić swojej uwagi sprawom na granicy oraz rozmowie z przedstawicielami KOnfederacji choć ci pchając się do kamer niczym celebryci wołali że ,,idą nawrzucać '' premierowi.Ot,polityka.

Obrazek użytkownika Jabe

26-11-2023 [20:26] - Jabe | Link:

To ładnie, ale czy nie aby zbyt późno?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-11-2023 [17:58] - Imć Waszeć | Link:

Proszę zwrócić uwagę panu posłowi Bosakowi, że w tym filmie powinny być użyte inne kolory: "Ukraińska" na czarno, "Propaganda" na czerwono, "I Łapówki" na żółto. Wtedy może przestanie pytać o rzeczy jasne dla niektórych.

Obrazek użytkownika Jabe

26-11-2023 [18:29] - Jabe | Link:

A na co tam żółty?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

26-11-2023 [19:45] - Alina@Warszawa | Link:

Wizyta Konfederacji u premiera i informacje po spotkaniu dały jakiś efekt! Wypowiedź prof. Zapałowskiego też!  Na razie tylko w mediach, które do tej pory nic nie wiedziały.

I Polsat i TVN podały w swoich wieczornych serwisach informacyjnych informacje o blokadzie granicy polsko-ukraińskiej i o losie polskich kierowców.
2 polscy kierowcy wynajęli pokój ponad 100 km od granicy, żeby po rozładunku 5 listopada na Ukrainie móc wrócić do Polski 7 grudnia! Bo taki termin przydzielił im elektroniczny system, który wprowadziła Ukraina. Czekają tak daleko od granicy, bo Ukraińcy zaczęli napadać na polskie TIR-y czekające przy granicy i boją się o swoje życie. 
Ot wychodzi prawdziwa ukraińska "miłość" i "wdzięczność". 
Panie Zełeński prezydencie Ukrainy - co Pan na to?
Panie prezydencie Duda - co Pan na to?
Panie Donaldzie T. - ponoć przyszły premierze RP - co Pan na to?
Panie Hołownia? Co Pan na to?  

======
Інформацію про блокаду польсько-українського кордону та долю польських водіїв повідомили у своїх вечірніх випусках і Polsat, і TVN. 2 польські водії зняли кімнату за 100 км від кордону, щоб після розвантаження 5 листопада в Україні повернутися до Польщі 7 грудня! Бо цей термін їм приписала електронна система, яку запровадила Україна. Чекають так далеко від кордону, тому що українці почали нападати на польські вантажівки, які стояли на кордоні, і бояться за своє життя.
Ось тут і виявляється справжня українська «любов» і «вдячність».
Пане Зеленський, Президент України – що ви на це скажете?
Пане президенте Дуда, що ви скажете?
Панe Дональд Т. - нібито майбутній прем'єр-міністр Республіки Польща - що ви про це думаєте?
Панe Головня? Що ти сказав? 

Obrazek użytkownika Jabe

26-11-2023 [20:06] - Jabe | Link:

Dwie strony tego samego medalu.

Obrazek użytkownika spike

26-11-2023 [20:22] - spike | Link:

a nie przychodzi wam do głowy, że Ukraińców nakręcił przeciw Polsce Berlin?
a jak Berlin, to i Moskwa, żydostwo robiło i robi to samo względem Polski, podobnie szkopy, śmieją się prosto w oczy,
teraz Tusk, kanalia na usługach Berlina.

Obrazek użytkownika marsie

26-11-2023 [20:48] - marsie | Link:

Jasne, że Ukraińców nakręca Berlin, o eskimosach już nie mówiąc, ale słowo do Autorki – lubię Cię, ale czy miłość do Konfederacji nie powoduje zamazania obrazu?
Wszak Konfederacja to antypolscy idioci (przypominam, że polski sąd uznał to stwierdzenie za nieobrażające!), dla których "pis i po to jedno zło"!
Pozdrawiam!
 

Obrazek użytkownika sake3

26-11-2023 [21:10] - sake3 | Link:

marsi.....Nie nazwałabym Konfederaciji idiotami chociażby z laurki wystawionej im przez blogera GPS..Wprawdzie laurka ociekała wazeliną,ale można było się dowiedzieć,że to nadzwyczajna kasta nadzwyczajnie mądrych ludzi wykształconych na dziełach wielkich filozofów. Chyba własnie ta nabyta wiedza pozwoliła im wywracac stoliki,ale zawsze tak by jedynie PiS był tym złem a z PO ich wiąże dyskretna i wcale nie szorstka przyjaźń.No cóż wizja koryta łamie nawet najmądrzejszych ,,filozofów''.

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-11-2023 [21:39] - Tomaszek | Link:

Sake & Marsie
Wywrócony stolik to ich niezrealizowana pierwsza obiecanka wyborcza . Tak na prawdę to wleźli pod ten stolik , skamlą i ujadają o ochłapy z tego stolika . Nazywanie ich narodowcami to obraza dla narodowców prawdziwych . To taki sam pic jak z wywracaniem stolika .

Obrazek użytkownika smieciu

26-11-2023 [22:18] - smieciu | Link:

Berlin...

Polityka w wykonaniu PiS:
Wykonajmy natychmiast każde polecenie Zełeńskiego. Dajmy im wszelki sprzęt jaki zażąda. Chwalmy Ukraińców pod niebiosa. Uznajmy się za sługę tego narodu. No i krytykujmy każdy głos krytyki takiego podejścia! Ci co chcieliby inaczej to ruscy agenci, niemieccy agenci, onuce, zdrajcy, nic nie kumate głupole.
Polityka w realnym świecie:
Niemcy wysyłają sprzęt dawkując go powoli. Mówiąc tak oczywiście a robiąc tak ale może dogadajmy jeszcze to i owo. Wywalają ukraińskiego, banderowskiego ambasadora. Po przemówienia Zełenskiego w Bundestagu zbywają go milczeniem.
Efekt: PiSowcy, wraz ze swoimi wyborcami dostali od Ukrainy kosza.

Ale powiedz PiSowcowi że polityka L. Kaczyńskiego (Bukareszt, Gruzja itp) była infantylna i wywoływała zażenowanie w świecie...
Nie! On miał rację!
Pewnie dlatego PiS, kontynuator wizji wielkiego obrońcy interesów Ukrainy, Kaczyńskiego, odnosi takie polityczne sukcesy.

Obrazek użytkownika sake3

26-11-2023 [22:52] - sake3 | Link:

@smieciu.....Że też jeszcze nie udławił sie pan tą nienawiścią do PiS-u.Co infantylnego było w polityce Kaczyńskiego?Przewidział sytuację.Infantylizm to wykazała UE i jej przedstawiciel do negocjacji z Rosją Henry Sarkozy.Aż wstyd bylo za francuskiego prezydencika który negocjacje w sprawie Gruzji sprowadził do pospolitego handelku z Putinem któremu sprzedał 8 łodzi podwodnych. W czasie konferencji prasowej francuski fircyk na koturnach wił się w lansadach i ukłonach wobec Putina jak piskorz.Tym nie czuł się pan ani ten niby ,,świat'' zażenowany tylko polskim prezydentem? 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

26-11-2023 [23:19] - Alina@Warszawa | Link:

[22:52] - sake3  Źle postawione pytanie.
Smieciu nie może się czuć zażenowany polskim prezydentem, bo on ma prezydenta Putina! A przecież żaden zwolennik Putina nie jest zażenowany jego osiągnięciami typu ludobójstwo,  dzieciobójstwo, porywanie dzieci, zrównanie ludzkich siedzib z ziemią, zniszczenie miast, napaść na niepodległe państwo. On jest z tego powodu dumny, jak 80% Rosjan. Co mu tam jakiś kurdupel z Francji? Ma swojego, z którego jest dumny! 

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2023 [11:56] - sake3 | Link:

Może i źle postawione pytanie,ale ja tylko zwróciłam uwagę,że dla pana @smieciu jako chyba Polaka jedynym prezydentem który budzi jego śmiech,zażenowanie i traktuje jak wroga jest własnie polski prezydent.Nawet taka miernota jak Sarkozy jest dla niego liczącą się osobistością.No widziałam jaką pogardliwą minę miał Lawrow  podczas konferencji prasowej widząc lokajskie wygibasy prezydencika Francji.

Obrazek użytkownika smieciu

26-11-2023 [23:40] - smieciu | Link:

@sake PiSowcy lubują się w słówkach i bajeczkach. Inni bazują na czynach. I nie chcę już słuchać o tych łodziach. Sarkozy zatrzymał tą wojnę, zatrzymał Puitna. Dzięki czemu Kaczyński mógł zabawić się słówkami na placu w Tibilisi. A Saakaszwili ocalił tyłek na parę lat. To jest ten efekt, działanie. Ta różnica między Sarkozym a Kaczyńskim.
Kaczyński wygłosił te swoje piękne słówka i? Saakaszwili zrobił z niego głupka niedługo potem. Zawiózł w nocy na granicę i zainscenizował teatrzyk. Który w całości nasz prezydent łyknął.
To właśnie miałem na myśli. PiSowcy ciągle tylko pitolą głupoty (robią głupoty) a potem biadają dlaczego inni traktują ich jak osłów. Powstaje cały chór zawodzących pisowskich komentatorów dziwiących się że ciągle coś się nie udaje. A to pewnie dlatego gdyż świat jest opanowany przez niemieckie zło...
Więc jeszcze raz sake: Saakaszwili w ramach wdzięczności zrobił z Kaczyńskiego błazna. A Zełenski w ramach wdzięczności robi z Morawieckiego osła. A PiSowskie ofiary wyborcze ciągle płaczą nad niewdzięcznością całego świata. Jednocześnie będąc święcie i niezłomnie przekonanym że mają rację. Na tym polega żenada.
W historii najlepsze jest właśnie to że PiS dostaję w dupę najbardziej od tych, od tych do których się wdzięczył. Gruzja, Ukraina, Biden i spóła.
Tak właśnie.
Dostaje PiS kaskę z niemieckiej UE? Źle. Nie podoba się. Nie będzie PiS przyjaźnić się z UE.
Lepiej nastawiać tyłek tym którzy go z chęcią kopną.
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-11-2023 [06:52] - NASZ_HENRY | Link:

@sake3

Ten goguś ("do negocjacji z Rosją Henry Sarkozy") to się nazywa Nicolas Paul Stéphane Sarközy de Nagy-Bocsa.
A
le że o godzinie [22:52] masz Henry'ego w myślach  to milo wiedzieć 🌼

 

Obrazek użytkownika sake3

27-11-2023 [09:36] - sake3 | Link:

@NASZ-HENRY.........Nie tylko o 22:52,nie tylko........

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-11-2023 [06:56] - NASZ_HENRY | Link:

@marsie

Na lubienie nic chłopie nie poradzisz; daj jej kwiatek🌼

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

26-11-2023 [21:08] - Kaczysta | Link:

jeden raz w roku
zdarzyć się może
że bydlę przemówi
Szczęść Boże

https://niepoprawni.pl/comment/1656471#comment-1656471

Obrazek użytkownika spike

26-11-2023 [23:52] - spike | Link:

No ładne kwiatki dzisiaj zobaczyliśmy w S.Starcia, o Konfie, mają w swoich szeregach agenturę sowiecką, temu z Konfy nie było wesoło, robił dobrą minę do złej gry, chyba że wie, a to już grzebie Konfę.

Obrazek użytkownika Jabe

27-11-2023 [23:13] - Jabe | Link:

Dawno telewizji nie oglądałem. Nie przy­puszczałem, że z­bydlęcenie za­szło aż tak daleko.

Obrazek użytkownika u2

27-11-2023 [23:45] - u2 | Link:

z­bydlęcenie za­szło aż tak daleko

E tam, poseł Płaczek kłamał na wizji i otrzymał lekcję, że nie warto kłamać. Co znamienne eks-posłanka Senyszyn dzielnie, jak prawdziwa salonowa lwica, broniła posła Płaczka. Widać kto z kim trzyma sztamę, kuń-fa to ukryta rewolucyjna lewizna :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Jabe

27-11-2023 [23:56] - Jabe | Link:

W sumie, wiedząc, co zostało z PiS-u na Naszych Blogach, po­winienem się był czegoś takiego spodziewać.

Później będzie wycie, że Kon­federacja zdradziła Polskę, gdy poprze radykalną de­pisizację.

Obrazek użytkownika u2

28-11-2023 [00:03] - u2 | Link:

"Kon­federacja zdradziła Polskę"

To jest wiadomo od początku waszej "działalności" na Wiejskiej. Ze zdziwieniem przeczytałem na pewnym greckim portalu w 2019, że na Wiejską weszła Partia Rosji, jak Grecy nazwali was kuń-fiarzy. Potem zrozumiałem, że Grecy mają niezły wywiad i wiedzą jakie z was ancymonki :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

28-11-2023 [00:34] - Alina@Warszawa | Link:

[00:03] - u2 
Przepraszam, a kiedy Konfederacja miała jakąś okazję "zdradzić Polskę"? Bo jakoś mi to umknęło? 
Bo u wszystkich innych partii zasiadających w sejmie można znaleźć wiele przykładów jak to sobie pozwalali działać poza wiedzą i zgodą Polaków, na naszą szkodę.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

27-11-2023 [16:28] - Zbyszek_S | Link:

My Polacy i polski rząd, nie ważne z jakiej partii, powinniśmy myśleć najpierw o sobie. Była Polakom przedstawiana opinia, że każde działanie Polski na korzyść Ukrainy, jest z korzyścią dla Polski. Teraz wychodzi, że jednak nie każde?

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

27-11-2023 [16:30] - Zbyszek_S | Link:

""Ostrzegaliśmy od dawna przed tym, co stało się dziś. Mówiliśmy o tym. Terror nie jest ograniczony do naszego terytorium. Już rozszerzył się na terytorium Mołdawii. A dziś, rosyjskie rakiety spadły na Polskę, terytorium przyjaznego nam kraju. Zginęli ludzie" - oświadczył w wieczornym wystąpieniu prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski."
https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art37422341-zelenski-do-polakow-ukraina-zawsze-was-wspiera-terror-nie-zlamie-wolnych