Marszałek Hołownia zamiast 3. tarcz antyinflacyjnych ...

Marszałek Hołownia zamiast 3. tarcz antyinflacyjnych proponuje 3 komisje śledcze

1. W ciągu ostatnich kilku tygodni rząd premiera Morawieckiego skierował do Sejmu trzy projekty niezwykle ważnych ustaw: o zerowej stawce VAT na żywność, zamrożeniu cen na energię elektryczną i gaz, a także w sprawie wakacji kredytowych, niestety marszałek Szymon Hołownia, ciągle nie umieszcza ich w porządku obrad. Natomiast w porządku obrad Sejmu w następnym tygodniu, znalazło się miejsce na powołanie 3. komisji śledczych: pierwsza ma dotyczyć tzw. wyborów kopertowych, kolejna ma dotyczyć tzw. afery wizowej, a trzecia ma być ds. Pegasusa, rozważane jest także postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa NBP. Już na pierwszy rzut oka widać, że komisje śledcze zaproponowane przez Hołownię, mają być powołane do spraw, które nie można określić inaczej, jak „dęte”, a zapowiedź stawiania prezesa NBP przed Trybunałem Stanu jest swoistym igraniem z ogniem. Jest to bowiem uderzenie w niezależność banku centralnego, która jest przecież chroniona zarówno na poziomie każdego cywilizowanego i demokratycznego kraju, a także na poziomie instytucji europejskich (EBC, TSUE), ponieważ NBP znajduje się w europejskim systemie banków centralnych.

2. Przypomnijmy, że utrzymanie zerowej stawki VAT na żywność przez cały przyszły rok, to zmniejszenie dochodów z tego podatku o około 10 mld zł, natomiast tzw. wakacje kredytowe obciążają budżet państwa pośrednio, poprzez zmniejszenie wpływów z podatku dochodowego (także bankowego), płaconych przez banki, ponieważ bezpośrednio koszty ponoszą banki, które udzielały złotowych kredytów na pierwsze mieszkanie dla ludzi młodych. Z kolei koszty zamrożenia cen energii elektrycznej ponosiły do tej pory bezpośrednio koncerny energetyczne, a cen gazu koncern multienergetyczny Orlen (w tym roku było to około 14 mld zł), ale w oczywisty sposób wpływało to na ich wyniki finansowe, poziom zysku, a w konsekwencji obniżało wpłaty do budżetu z tytułu podatku dochodowego.

3. Wprawdzie część posłów opozycji, szczególnie ci z PSL-u i Lewicy w publicznych wypowiedziach zapewnia, że we wszystkich tych sprawach ma podobny pogląd jak rząd Prawa i Sprawiedliwości, czyli że tarcze antyinflacyjne trzeba przedłużyć, podobnie jak wakacje kredytowe, ale jak wszystko na to wskazuje, politycy Platformy będą mieli w tej sprawie inne zdanie. Otóż nowo upieczony poseł Platformy Andrzej Domański, a także główny doradca ekonomiczny Donalda Tuska i kandydat tej partii na ministra finansów kilka dni temu na pytania redaktora Rymanowskiego w radiu Zet zdecydowanie odpowiedział, że jest przeciwny utrzymaniu zerowej stawki VAT na żywność, a także przedłużeniu wakacji kredytowych także w roku 2024 (o zamrożeniu cen energii elektrycznej i gazu, się nie wypowiadał). Przy czym poseł Domański użył dosyć brutalnej argumentacji w obydwu przypadkach, stwierdzając, że skoro Platforma obiecała podwyższyć płace dla nauczycieli o 30%, to trzeba pieniądze na ten cel gdzieś pozyskać. Jednak nerwowe poszukiwanie dopiero teraz źródeł finansowania zapowiedzianej przez Platformę podwyżki pałac dla nauczycieli jest wręcz szokujące, ponieważ kiedy Donald Tusk ją publicznie zapowiadał, twierdził, że wszystko jest dokładnie policzone, a pieniądze na ten cel są zagwarantowane.

4. Jak się wydaje to właśnie ze względu na te poważne rozbieżności programowe pomiędzy partiami tworzącej się nowej większości w Sejmie, marszałek Hołownia kluczy w sprawie wprowadzenia projektów tarcz antyinflacyjnych i wakacji kredytowych. Nie pozwala na umieszczenie ich w porządku obrad Donald Tusk, bo jak się można domyślać kandydat na ministra finansów Andrzej Domański, mówiąc o tym, że jest przeciwny tym rozwiązaniom, nie mówił tylko o swoim stanowisku, ale raczej już podjętej decyzji przez szefa przyszłego rządu. Wszystko wskazuje na to, że od 1 stycznia przyszłego roku nie będzie nie tylko przedłużenia zerowej stawki VAT na żywność, wakacji kredytowych, a być może także zamrożenia cen energii elektrycznej i gazu. Będą za to komisje śledcze w sprawie wyborów kopertowych, kolejna tzw. afery wizowej, czy ds. Pegasusa, a więc w sytuacji kiedy będzie brakować „chleba”, trzeba wyborcom serwować więcej „igrzysk”.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

25-11-2023 [09:10] - angela | Link:

Teraz niech nikt nie powie, z tych ktorzy zwą się prawicą i patriotami, że premier Mateusz Morawiecki nie chciał zdjąć z nich piętna hańby kolaboranta z Niemcami I z Rosją. 
PSL I Konfederacja, a także pojedynczy posłowie liberalnych partii, którzy widzą zagrożenie nierządu Tuska, a dobro Polski lezy im na sercu, mają caly czas szanse na stworzenie  potężnej grupy roboczej, dla budowania Polski, zeby nie dopuścić do sprzedania Polski obcym.
Czy zdają sobie sprawę??? do czego przykładają rękę? Na pewno tak, przecież widzą co robi z Polską Bruksela/Niemcy. 
Głupi nie są, a jak glupi to niech nie pchają się do decydowania o Polsce.
Boją się swoich???  Zolnierz niezlomny wiedział że będzie wyklęty, ale poszedł w obronie ojczyzny. 

Obrazek użytkownika Jabe

25-11-2023 [09:14] - Jabe | Link:

Proszę się nie obawiać. Pan na swojej euro­synekurce może się czuć bez­piecznie.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

25-11-2023 [09:43] - AŁTORYDET | Link:

Żabe, ty żałosny tłuku, tylko w ten sposób potrafisz skomentować uwagi dr. Kuźmiuka? Kto ciebie zrodził, kto wychował, jakie szkoły ukończyłeś? 

Obrazek użytkownika Pers

25-11-2023 [10:00] - Pers | Link:

Jabe ma 100% racji.

Obrazek użytkownika sake3

25-11-2023 [15:38] - sake3 | Link:

@Pers.....Pan dziś w charakterze ratlerka a nie kota rasy perskiej mały lizusku?

Obrazek użytkownika Jabe

25-11-2023 [10:02] - Jabe | Link:

Czego się chamie pieklisz? Obawa przed grillowaniem jest w tym wpisie wi­doczna. I dobrze. Za­służyli!

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

25-11-2023 [10:22] - AŁTORYDET | Link:

Chamie? A kim ty jesteś? "Grillowanie" - co to za bełkot? Wrzucasz stereotypowe klisze, godne niedouczonego szczyla. To co wypisujesz to wzorcowy przykład nihilizmu, zrodzonego przez piekłoszczyka Urbana. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-11-2023 [11:12] - Ula Ujejska | Link:

AŁTORYDET
Jabe będzie tu bronił specjalistów od "robieni łaski" jak niepodległości. To taki nasz przysłowiowy "posterunkowy". 🤣

Obrazek użytkownika sake3

25-11-2023 [10:28] - sake3 | Link:

No właśnie pan Jabe to świetny partner do dyskusji.....Chamie,mendo,obludnico -no na takie stałe jego ,, argumenty'' trudno znaleźć odpowiedź A co na temat wpisu pana Kuźmiuka ma do powiedzenia? No tak jak myśle -nic.

Obrazek użytkownika Jabe

25-11-2023 [10:57] - Jabe | Link:

Pomówienia.

P.S. Co mam na temat wpisu dra Kuź­miuka do po­wiedzenia, na­pisałem w pierw­szym ko­mentarzu.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

25-11-2023 [11:16] - AŁTORYDET | Link:

Ignorancie, nie zauważyłeś nawet, że dr Zbigniew Kuźmiuk, nie jest już europosłem, ale posłem na Sejm RP! I przypisałeś jego działaniom merkantylne motywacje. 

Obrazek użytkownika Jabe

25-11-2023 [11:20] - Jabe | Link:

Włos mu z głowy nie spadnie. Natomiast jego formacja może oberwać. Choć w moim prze­konaniu te wy­bory koper­towe od razu nadają się na sprawę karną, a nie­koniecznie na widowisko, bo sprawa jest oczywista.

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-11-2023 [13:58] - Pani Anna | Link:

@Altorydet 
Niewielu jest takich, co śledzą karierę dr Zbigniewa Kuźmiuka z zapartym tchem. Od nas wszystkich ignorantów 🧢 🧢 z głów 

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-11-2023 [10:57] - Pani Anna | Link:

@sake3
Oho, już się zaczyna rytualne wycie i użalanie się nad sobą. 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

25-11-2023 [11:18] - AŁTORYDET | Link:

O zaczyna się mentzenie, idź podrap się bosakiem. 

Obrazek użytkownika spike

25-11-2023 [12:52] - spike | Link:

@ania z łonego baru
- szybciutko, pięć piw niech @jabe doniesie!
:))))))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-11-2023 [13:46] - Pani Anna | Link:

@spike
Sypiesz się chłopcze w oczach.

Obrazek użytkownika sake3

25-11-2023 [14:05] - sake3 | Link:

@Pani Anna.......Marne z paniusi trolliszcze,za co wasza centrala nawet paniusi płaci? Za powtarzające się informacje o tym,że wyję albo że w swojej fobii nazywa mnie paniusia idiotką? Co to kogo nawet obchodzi? Nawet koledzy z NB wykazują się w rankingu trollów większą inwencją..Wstyd.,ale z pozycji trolla spadła paniusia na trolliczka.

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-11-2023 [15:09] - Pani Anna | Link:

@sake3
Zdziwiłabym się,  gdyby tobie ktoś za cokolwiek płacił, urodzona idiotko.

Obrazek użytkownika smieciu

25-11-2023 [12:19] - smieciu | Link:

Widać jak w ciągu 3 lat posypało się państwo pisowskie. A miało być takie zdrowe! Tylko że nagle trzeba było je rozpaczliwie łatać tarczami. Pudrować, malować trawę na zielono. By wyborca się nie zorientował i jeszcze raz zagłosował.
Panie Kuźmiuk co to za państwo, które bierze się sztuczki rodem ze schyłkowej fazy PRLu?
Oczywiście do PiSowców nie dotrze. Im pozory wystarczają.
Dla innych jednak Komisje się przydadzą. Niech pokażą jak od środka wyglądała praca tych współczesnych polskich świętych.

Obrazek użytkownika sake3

25-11-2023 [14:30] - sake3 | Link:

@smieciu.....Nic się nie posypało panie propagandysto. Nawet jesli obejmiecie władzę to przyjdzie wam rządzić nie w Polsce w której ,,ni ma piniędzy i nie będzie''ale w Polsce rozwiniętej gospodarczo,piękniejącej nie dzięki wam aferałom,w Polsce bezpiecznej energetycznie ,tworzącej potrzebne inwestycje Dzięki własnie PiSowi którego chcecie zniszczyć..Proszę przejrzeć choćby jakieś liczące się gazety,statystyki,prognozy gospodarcze choćby Filary gospodarki co o polskiej gospodarce piszą,jakie dane pokazują.a nie posiłkować się chamską propagandą z GW,TVN , czy dzienników niemieckch.W swojej mściwości i parcia do zemsty na rozkaz paniusi Leyen jesteście gotowi nawet podpalić Polskę a nie tylko ustanowić tzw komisje śledcze złożone z takich tumanów jak Joński ze Szczerbą,Kierwiński czy Giertych.Do kompletu doszusuje niezrównoważona Pihowicz i chyba trzeba będzie członkom tej szemranej komisji zafundować zatyczki do uszu.Dęte komisje złożone z żądnych zemsty małowarościowych ludzi i sprzedainych sędziów na telefon to będzie to wasze osiągnięcie A pan będzie pisał na NB patetyczne sprawozdania z dętego procesu ..

Obrazek użytkownika Ryan

25-11-2023 [15:09] - Ryan | Link:

ee ty śmieciu
stary lemingowy luju
twoje "państwo" zdechnie po 3 m-cach
​masz palancie wątpliwości

Obrazek użytkownika mada

25-11-2023 [13:33] - mada | Link:

Komisje - to dopiero początek.
W kolejce czekają niezależne i niezawisłe SĄDY. 
I niezależni i niezawiśli sędziowie, którzy chcą ZEMSTY. 
Takie jest oficjalne stanowisko Organizacji Sędziowskiej. Wszyscy słyszeli to programowe przemówienie PANI SĘDZI.

Obrazek użytkownika marsie

25-11-2023 [14:06] - marsie | Link:

Panie pośle,
https://biuletynnowy.blogspot.com
jak się siedziało w studio obok poseł Pawliczak, która bezczelnie kazała wam przepraszać za słowa, to trzeba było przytoczyć jej wypowiedź o pisowskim raku, zamiast prawić komunały na okrągło!